Page 1 of 79 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1961

Thread: Kolašin

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Kolašin

    Ja samo da dam do znanja da u Crnoj Gori postoji gradic po imenu Kolasin... Po svoj prilici najljepsi grad u "ljepsoj nasoj"...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    evo ja da primim k znanju i da rechem presladak gradic ali vazda prodjemo pored njega a rijetko udjemo,nazalost

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam znao da tako cesto ides za Mojkovac:devil:

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Kolasin najljepsi grad!!! Savnik ima bunu da digne zbog ovoga!!! Sad ces da vidis, koliko je sjutra oko 16h kad se budu ljudi sa posla vracali, kad se pokupi cijelo stanovnistvo...njih 20-30, ma pregazice Kolasin zbog ove izjave. Pazi molim te.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,742
    Thanks Thanks Given 
    10,815
    Thanks Thanks Received 
    2,113
    Thanked in
    1,077 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Nisam znao da tako cesto ides za Mojkovac:devil:
    isto ka za Kolashin,prodjem pored kad idem za Vojvodinu a i za Zabljak bogami!

    Bila sam par puta samo i to zimi kad je bio snijeg i obozavam snijeg i male gradice na sjeveru!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking shto rekoshe:zimska ljepotica(Kolashin)

    brawo brawo!!!!:yipiiii:
    Kolashin jeste lijep grad,ali samo shto se sjewera tiche....

    jer ljeti nije neshto....ali ok,zato imamo nash HN!!
    Pozdraw za swe Kolashince!!!!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pekom View Post
    Ja samo da dam do znanja da u Crnoj Gori postoji gradic po imenu Kolasin... Po svoj prilici najljepsi grad u "ljepsoj nasoj"...
    Jes da je lijep, ali daleko od toga da je najljepsi.

    Sad oko NG bih koji dan gore, i uleceh u sred bijela dana u onaj novi pub sto se otvorio(ne mogu mu se $etit imena da me ubije coek) kad tamo muzika do daske i svi komirani skacu i igraju... Naredni dan isto

    Trijeznite li se vi kad gore? :P
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zemlja drndalija
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    фин градић........

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa, dobro, meni je najljepsi jer zivim tu... Ali se, s' druge strane, ne moze ni uporedjivati sa ostalim mjestima jer je ovdje i drugaciji mentalitet, a i Kolasin je, u neku ruku, poseban... Cudan gradic. Doduse, kao i ostala mjesta na sjeveru- prilicno je zapostavljen. Iz BP do Kolasina nema voza od ujutro do oko 17:40, a za autobus, recimo, moras ici do Ribarevina... A i ako uhvatis autobus, prilicno su velike sanse da nece uci u grad... Nego, nije to sada ni bitno.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    De, reci šta je bitno, pekom.
    Lako je primjećivati nedostatke.
    „Čudan gradić”. Živo biće?

    A šta je razvijeno? Šta nije zapostavljeno?
    Zavijoreno?

    I inače... ne samo u Kolašinu.
    Zastave ištu vjetar, ne net-ne zapećke.

    I, kako to da jedna turistička destinacija koja pretenduje na glasoviti rejting, nije izdvojena makar kao poseban topic ovdje?


    Hm, bar što se mene tiče, retorička dilema.

    Pozdrav, ®
    tres faciunt collegium

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa, vidi, ako PG, BR i HN mogu biti medjusobno dobro povezani, zasto ne bi bio i Kolasin sa njima. Bijelo Polje, zapravo, a samim tim i Kolasin i Mojkovac... Cinjenica je da je sjever najzaostaliji dio Crne Gore. I oni koji studiraju u Podgorici, kad zavrse, ostaju tamo. Sada su otvoreni fakulteti u Bijelom Polju, a ja se mogu kladiti da ce i oni koji zavrse tu fakultete otici u Podgoricu...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by pekom View Post
    Pa, vidi, ako PG, BR i HN mogu biti medjusobno dobro povezani, zasto ne bi bio i Kolasin sa njima. Bijelo Polje, zapravo, a samim tim i Kolasin i Mojkovac... Cinjenica je da je sjever najzaostaliji dio Crne Gore. I oni koji studiraju u Podgorici, kad zavrse, ostaju tamo. Sada su otvoreni fakulteti u Bijelom Polju, a ja se mogu kladiti da ce i oni koji zavrse tu fakultete otici u Podgoricu...

    E zato mi podgoricani imamo veliki problem s vama.. da nijesam ima vezu nikad se ne bih upisa na fakultet.. a zasto.. jer i poslije otvaranja fakulteta u bp vi dolazite s planina da ucite ovamo.. ali jbg nijeste vi krivi za to.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rekao bi covjek da nas ima 100 miliona, a ne saka jada i cijepamo glavu o tome dje ce ko doci da zivi ili studira...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    E zato mi podgoricani imamo veliki problem s vama.. da nijesam ima vezu nikad se ne bih upisa na fakultet.. a zasto.. jer i poslije otvaranja fakulteta u bp vi dolazite s planina da ucite ovamo.. ali jbg nijeste vi krivi za to.
    oni su građani ove države isto kao i mi, i imaju pravo živjeti đe god hoće

    a pametniji su od nas - dok mi gnjavimo fakultete, oni ih završavaju

    ovo ti kaže staropodgoričanka, da ne misliš da sam i ja šljegla s planina

    ali činjenice su činjenice

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Pljevlja City
    Posts
    1,017
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molio bih da se drzite teme, a ne da se medjusobno prepucavate!!!
    Last edited by Napster; 23-03-07 at 11:35.
    Ko zNa zNa Ra Ra!

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pekom View Post
    Ja samo da dam do znanja da u Crnoj Gori postoji gradic po imenu Kolasin... Po svoj prilici najljepsi grad u "ljepsoj nasoj"...
    Lijep je grad,nema sto,medju ljepsim na sjeveru.
    Last edited by Oky; 23-03-07 at 23:02.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  17. #17
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo bi trebalo da se ulaze u njega vise, da se makar asfaltira ona ulica gdje je setaliste,jer je kad sam zadnji put bio, bila kao makadam skoro. Zna li ko je li ucinjeno sto po tom pitanju,jer vise od godinu dana nisam tamo isao?

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trebalo bi da se ulaze vise u sve gradove sjevera !
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ta je ulica bila kao makadam zato sto je asfalt skinut, zbog renoviranja... To je prije prvog snijega bilo gotovo... Sad je ulica prelijepa. Dodjite, zapravo, pa sami vidite i procijenite...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pekom View Post
    Ta je ulica bila kao makadam zato sto je asfalt skinut, zbog renoviranja... To je prije prvog snijega bilo gotovo... Sad je ulica prelijepa. Dodjite, zapravo, pa sami vidite i procijenite...
    uh, ne zna se je li grđe doći vozom ili autom

  21. #21
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa evo kaze covjek da je sad sve u redu, lijepo je tamo poci.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default part of... something

    ...Dakle, vrijeme prelaska iz drugog u treći upatetizovani milenijum. U vizuri gomile planinskih vrhova. U plućima vlagom zasićen vazduh, ali i kao takav (gotovo jedina) privilegija, ta blistava medalja u grudima svakog novorođenčeta mjestašca na Tari, decenijama bezuspješno potapanog petoljetkama u svrhe izgradnje hidroelektrane. U glavama... ah, u njima... pomama i dahtanje za konglomeratskim životnim dometima, pozvanost za rasuđivanje o svemu i svačemu, a najčešće o tuđoj brizi i tuđim nadležnostima. Pego kao kutikula provincijalca. Iako i on ovako determinisan, u svojoj 18. uspijevao je da primijeti kako se zaljubljeni par žvalavi kraj prelivajuće septičke jame, namjeren da im preporuči neki aromatičniji kutak. Simpatičan, ali neubjedljiv paravan pred ličnom sujetom i ljubomorom. Eto šlagvorta za uobičajene, katkad i iscrpljujuće razgovore s Većom: Da li su ovo dvoje zbilja toliko ludi jedno za drugim da ih baš boli Sarajevo gdje će se i koliko ljubiti ili su tek podlegli uspaljeničkim instinktima? I taman da se ispili neki zajednički stav o vajnim pojavama koje su im bile predmet razlgabanja, Većo bi intervenisao nekim ekskursom i obespredmetio alavost da se otme etru još jedna vrla spoznaja o svakodnevici. Maligani bijahu, u to vrijeme, na njegovoj strani tako da je Pego u svakoj varijanti napuštao Većov sobičak sasvim opajdaren ritmom razgovora, pa i kad bi poenta ostala nedokučena. Jedno od oduševljenja atmosferom natjeralo ga je da Veću maltene izjavi ljubav riječima: Da si žensko, svakako bi mi bio djevojka! Nepopravljivi pojavni flegmatik, Većo bi tek razvukao svoj dobroćudni osmjeh koji se ama baš nikad nije pretvorio u lakrdijaški grohot. Manirom renomiranog psihoterapeuta, na ti s Frojdom, katapultirao bi Pega iz pubertetskih jadikovki u stanja samouvjerenosti i kur...aženja, koja su opstajala dok ovaj nanovo ne nabasa na svoju velelepnu pizdunu i zaboravi i kojim jezikom govori, a kamoli ono što je, nekad i u zabilješkama, imao za reći. Godine u kojima su njihovi očevi svojski eksploatisali svaku podlogu mekšu od kamena da... prilegnu, ni F od frustiranosti nijesu imali a im se pred očima poklope nišanske sprave s bedrima ili sisama planinki i kakvim plastom sijena, da ne pominjemo štale i kužine... oni su, te iste godine, krckali na neke manje spontane fiziološke dogodovštine.

    Pođimo još dalje: Rane sedamdesete XX vijeka... Trobojka sa petokrakom na haubi društvenog mercedesa, Pego u krilu očevog kolege, glasovitog pijanca i ljudine, gleducka preko trokrake zvijezde, kroz vjetrobransko staklo. Opijenost mase ondašnjim simbolom zamazivanja očiju pred prigotovljenim životarenjem — Štafetom mladosti. Djetinja glavudža se natapa nepatvorenim, nefiltriranim ushićenjem... Istina, ozarenost njegovih sugrađana nije počivala na usiljenosti i izvještačenosti, jer je sve pucalo od vjerovanja u još uvijek neprežvakano bolje sjutra. Kako očekivati od djeteta da sagleda podlost zamke koju nijesu naslućivali ni odrasli, kako oni koji su preživjeli rat, tako i učesnici radnih akcija kojima se do tog doba podigla sva značajnija saobraćajna infastruktura domovine?

    Pego kao mali blento, budaletina buduća... vispren i naivan, brčka se u bojama neophodnim za životne stavove pri stasavanju. Ne slučajno, dosipa i dosipa crvenu. „Da vidi zeleno i da vidi plavo, nek nosi ga đavo”... umio je, nije ga zapahnuo socrealistički vonj i odsustvo spoznaje da su ljudi neminovno različiti. Ali, stožere njegovog identiteta zauvijek će ažurirati nada u uspostavljanje besklasnog društva, ta racionalizovana posljedica slobodarskih i civilizacijskih tekovina čovječanstva. Trenutak prijema u SKJ, propraćen riječima direktora srednje škole, kako se radi o nezaboravnom činu po svakoga ko se pridružuje drugovima članovima, shvatio je baš onako brutalno i s pijetetom...
    tres faciunt collegium

  23. #23
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iso sam ja na skijanje desetak godina.
    kolasin je ok.
    pozdrav od komsija iz mojkovca.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    neznam jeste li culi da je kvadrat zemlje u kolasinu 80 eura i to na periferiji grada,pojavili se neki rusi i siptari pa kupuju sta stignu.Ljudi bukvalno uzimaju milione za zemlju.Inace ski centar je prodat za smijesnih 550 hiljada,novi vlasnik se obavezao da ulozi 3 miliona,pa mozda i naprave nesto od njega.Setaliste i trg su skroz renovirani i lose su to uradili.

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesmo čuli, a pošto očigledno vladaš podacima, evo ti prilika fino da zaradiš: Ja ću ti prodati kol'ko o'š kvadrata po 70 evradi, i to u gradskom jezgru, pa ti zaradi tih 10 po kvadratu, prodajući ovima koji kupuju po 80
    tres faciunt collegium

Page 1 of 79 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Iznajmljivanje kuće za praznike, Žabljak ili Kolašin
    By hacker_aca in forum Ostali oglasi
    Replies: 31
    Last Post: 15-10-14, 00:13
  2. Replies: 3
    Last Post: 29-01-12, 19:56
  3. Replies: 6
    Last Post: 22-01-12, 19:33
  4. T: Privatni smještaj u Kolašin za NG
    By kenneth in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 28-10-11, 03:56
  5. Partibrejkers - Utorak 13.07. Kolašin (MNE)
    By The.Sloth in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 15-07-10, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •