Page 76 of 79 FirstFirst ... 26667273747576777879 LastLast
Results 1,876 to 1,900 of 1961

Thread: Kolašin

  1. #1876
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Bas mi je krivo a predobar dan bio! :icon_cry:
    Kako je tek meni krivo, da ti je znat. Smorio sam se danas bio zesce sto nijesam isao...

  2. #1877
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav dobri ljudi, kakve su cijene u restoranu na skijalištu?

  3. #1878
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Pozdrav dobri ljudi, kakve su cijene u restoranu na skijalištu?
    Cijene su visoke, a hrana je shit.
    Nosi hranu i sok od kuce i u ranac.

  4. #1879
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Pozdrav dobri ljudi, kakve su cijene u restoranu na skijalištu?
    Na Crkvine kod Slavice jedi u povratku i da te Bog vidi

    Pisano guščijim perom
    GSM House

  5. #1880
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili podji do Amaneta
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  6. #1881
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala svima na informacijama Bio je tračak nade da taj restoran kod skijališta ipak nije standardno "Oderi mušteriju a posluži mu splačine jer nema drugog izbora tu đe je" ali ubili ste mi i taj mali tračak nade :-D Nema veze, sendvič u ranac ili u auto a posle skijanja domaća klopa.
    Kakve su varijante za prevoz od grada do skijališta?

  7. #1882
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Ili podji do Amaneta
    Iskvarili su se maksimalno ove godine.

    Na Crkvine jedino sa valja ili mozda Raj ali on je na kontra stranu.


  8. #1883
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Hvala svima na informacijama Bio je tračak nade da taj restoran kod skijališta ipak nije standardno "Oderi mušteriju a posluži mu splačine jer nema drugog izbora tu đe je" ali ubili ste mi i taj mali tračak nade :-D Nema veze, sendvič u ranac ili u auto a posle skijanja domaća klopa.
    Kakve su varijante za prevoz od grada do skijališta?
    Mozda jedino taksijem, ali to je dranje na zivo.

    Nadji na fb stranicu Snowhuntersa. Imaju prevoz svakog vikenda iz pg, povratna karta je 9 eura za odrasle, a 7 eura za djecu.
    Imas i dosta povoljan paket: povratna karta+ jednodnevni ski pass, 23 eura, sto je rajetno. Nema voznje, nema goriva, nema parkinga, nema voznje nazad umoran...
    Za djecu je ovaj paket 17 eura.

    067/033-444 i 020/511-200 su ti brojevi za rezervaciju mjesta.

  9. #1884
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Mozda jedino taksijem, ali to je dranje na zivo.

    Nadji na fb stranicu Snowhuntersa. Imaju prevoz svakog vikenda iz pg, povratna karta je 9 eura za odrasle, a 7 eura za djecu.
    Imas i dosta povoljan paket: povratna karta+ jednodnevni ski pass, 23 eura, sto je rajetno. Nema voznje, nema goriva, nema parkinga, nema voznje nazad umoran...
    Za djecu je ovaj paket 17 eura.

    067/033-444 i 020/511-200 su ti brojevi za rezervaciju mjesta.
    Znam za tu varijantu, ali treba mi prevoz u tri dana, od Kolašina (gdje ću bit smješten) do skijališta. Snaći ću se nekako, ali stvarno je debilno da se nisu organizovali za neki prevoz, u saradnji sa opštinom, nekim hotelima...

  10. #1885
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Iskvarili su se maksimalno ove godine.

    Na Crkvine jedino sa valja ili mozda Raj ali on je na kontra stranu.
    Bio sam 2 X zimus ....sve je bilo savrseno.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  11. #1886
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Znam za tu varijantu, ali treba mi prevoz u tri dana, od Kolašina (gdje ću bit smješten) do skijališta. Snaći ću se nekako, ali stvarno je debilno da se nisu organizovali za neki prevoz, u saradnji sa opštinom, nekim hotelima...
    Isto i u Ulcinju, kad dođoh prije nekoliko godina i planirah da pođem do Ade Bojane. Bez kola, autobusa, kombija, ičeg... salijeću te taksisti i gnjave na lošem ruskom...

    Nevjerovatno da ne postoji elementarni gradski prevoz za najpopularnije turističke tačke. A busamo se žičarama i čudima.

  12. #1887
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,311
    Thanks Thanks Given 
    359
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kojim zicarama se busamo?

  13. #1888
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Koliko kosta iznajmljivanje ski opreme na skijalistu u Kolasinu? I cijena parkinga?
    Who let the dogs out

  14. #1889
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Koliko kosta iznajmljivanje ski opreme na skijalistu u Kolasinu? I cijena parkinga?
    Ski oprema je 10 eura, dnevna parking karta je 5 eura.

  15. #1890
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Jesu realni ovi ludaci na RTCG. Posli na Kopaonik i rade reportazu o skijalistu na Kopaonik. Koji ***** treba to nekome.

  16. #1891
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ne nego ce o Zabljaku i Kolasinu da prave reportaze...

    eto im onaj strucnjak sa Zabljacke TV777 , pa neka ih on promovise
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  17. #1892
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo, hvala svima na forumu za informacije o skijalištu u Kolašinu. Generalno, kome god sam iz Crne Gore pričao da ću ići u Kolašin na skijanje, svi su reagovali slično: "A brate đe ćeš tamo, prvo će te odrat' za parking, ski pass je preskup, u restoran bolje da ne ulaziš, skijalište jako malo...". Dolazim u Kolašin, pričam sa ljudima koji žive tamo, slična priča. E je*i ga, kad sam već tu ajd da odem na to skijalište pa šta bude.

    I tako, od 16-tog do 18-tog februara provedoh tri sjajna skijaška dana, stim što je 18-ti bio baš baš dobar. Lijepo vrijeme, dosta snijega, sve potaman.

    Pozitivne stvari:
    - Velika prostrana skijašnica sa svim neophodnim uslugama. Skije iz rente fino podmazane, naoštrene. Moderan ski depo, moj favorit su boksovi za pancerice sa sušačima, cijena 1,5 EUR za noć.
    - Ski lift "Vilina Voda", brzi šestosjed koji pokriva jednu uglavnom plavu stazu i dvije crvene. Sve staze su nekako isprepletane tako da možete kombinovati malo crvenu, malo plavu itd...
    - Ski lift "Ćupovi". Neko ga ne voli zbog sporosti (oko 13 min. do vrha), meni nije smetalo. Pokriva dvije plave staze, najljepše koje sam do sad vozio. Okolna priroda je pravo blago za sva čula + staze su uglavnom su prazne tako da ste prepušteni potpunom uživanju.
    - Staze utabane, sređene koliko vremenske prilike dozvoljavaju
    - Mnoštvo neutabanih staza za freeride po dubokom snijegu, ko voli.
    - Okolna priroda, pitoma Bjelasica sa svim svojim dražima. Ogromni neiskorišćeni potencijal za širenje skijališta i razne vrste turizma.
    - Restoran, espresso bez mlijeka 1,5 EUR, kisela 1,5 EUR, skroz korektno. Usluga 4+

    Negativno:
    - Prevoz od grada do skijališta. Ko se ne snađe može da zove taksi koji je oko 10 EUR po pravcu (nisam koristio, ali mi rekoše da je to otprilike cijena). Vidio sam neki autobus sa oznakom hotela Bjanka koji je svako jutro dolazio i svako popodne odlazio, možda sa njim može da se sredi prevoz, najbolje pitati u hotelu. Neshvatljivo mi je da skijalište nema neki organizovani prevoz.
    - Parking: velika blatnjava od snijega manje-više očišćena livada. 5 EUR za dan. Svako iole normalno skijalište u evropi ima tip-top sređen parking koji se simbolično naplaćuje ili je besplatan. Ako skijalište već nije u gradu, a daleko je pješke, onda ljudi moraju doći kolima. Dolaze da bi koristili usluge skijališta i platili te usluge. Zamislite tržni centar koji naplaćuje parking ... paradoks zar ne? Tu bi morali malo da promjene strategiju, jer parking je bezobrazno skup. Plus loše organizovan: jedna rampa za ulazak, jedna za izlazak. Oko 16h se stvori veliki krkljanac, koji pokvari lijep skijaški dan.
    - Skijašnica sa malčice većom gužvom (petak) = potpuni haos. Samo za rentu skija i kupovinu ski pass-a mi je trebalo oko pola sata. Ne želim ni zamisliti kako je vikendom...

    Preporuka svima koji nisu bili da probaju skijalište Kolašin 1450. Naoružajte se velikim strpljenjem do momenta kad stanete na skije i popnete se na žičaru. Od tog momenta sve je baš kako treba. Ali sve prije, i sve poslije skijaškog dana jako loše funkcioniše, baš kao i na Kopaoniku. Sa tom razlikom što u Kolašinu radnim danima skoro da i nema skijaša.
    Last edited by scele; 02-03-18 at 14:45.

  18. #1893
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    - Restoran, espresso bez mlijeka 1,5 EUR, kisela 1,5 EUR, skroz korektno. Usluga 4+
    To, ono, ako KOJIM slucajem nadjes mjesto. Nije se jos desilo da sam u donjem restoranu uspio naci mjesto da sjednem da popijem kafu/caj

    Quote Originally Posted by scele View Post
    - Prevoz od grada do skijališta. Ko se ne snađe može da zove taksi koji je oko 10 EUR po pravcu (nisam koristio, ali mi rekoše da je to otprilike cijena). Vidio sam neki autobus sa oznakom hotela Bjanka koji je svako jutro dolazio i svako popodne odlazio, možda sa njim može da se sredi prevoz, najbolje pitati u hotelu
    U bugarskom skijalistu Bansko su problem izdvojenosti ski centra od grada "rijesili" gondolom, tj zicarom sa kabinama (kabine su kapaciteta 6 ljudi).
    Na kraju skijaskog dana, gondolom se mozete vratiti u grad, a mozete i ski roadom- stazom bas blagog nagiba, koja otprilike ide ispod gondole.
    Tako to radi ozbiljno skijaliste, sa kapacitetom od blizu 100km skijaskih staza.
    Mislim da je razdaljina grada od ski centra ista kao Kolasin- Jezerine.


    Quote Originally Posted by scele View Post
    Ali sve prije, i sve poslije skijaškog dana jako loše funkcioniše, baš kao i na Kopaoniku. Sa tom razlikom što u Kolašinu radnim danima skoro da i nema skijaša.
    Na Kopaoniku sam bio na zimovanju ove zime. Kolasin i Kolaonik su dva svijeta i smijesno ih je uporedjivati po bilo cemu.
    Kopaonik ima, kako cuh, 62 km staza, koje su prosarane i povezane liftovima. Da biras staze i zicare kako ti oces, i gotovo je nemoguce za jedan dan da prodjes svaku stazu dva puta.

    Poredjenja radi, Kolasin, NAVODNO ima 13-14 km staza (mozda jedino ako su zajednicke dionice razlicitih staza mjerili duplo ili visestruko).
    Od liftova raspolaze jednim sestosjedom, drugi lift je dvosjed, koji, ne za 13 min kolko si rekao, vec za punih 20 minuta vozi do vrha. Isti taj dvosjed radnim danima ne radi, jer im nije isplativo da ga pale kad nije krljanac, tj vikend. Iako taj dvosjed radnim danom nece raditi, platices puni iznos ski pasa.
    Tanjiraca na Kljucu ne radi zadnje 2-3 godine, a tanjiraca Carev Do, mozda i 10 godina unazad.
    Kopaonik ima citave komplekse hotela koji, ako nijesu direktno na stazi, onda su u neosrednoj blizini staza, da ti nikakav prevoz nije ni potreban. Na Jezerinama nema nikakvog hotela. Cak ni privatna vikendica koju bi mogao iznajmiti sa drustvom.
    Kopaonik na stazama ima ni sam ne znam koliko kafica/restorana sa smijesnim cijenama, dok Kolasin ima one dvije prcvare sa konobarima koji "plivaju", sto se direktno odnosi na kvalitet (ocajne) usluge, i gdje je jako mala mogucnost da nadjes slobodno mjesto. Prinudjen si da ljude koje ne poznajes molis da im sjednes za sto, jer drugog nacina da napravis pauzu sa cajem/kafom nema.

    Kao aktivni skijas sa 22godisnjim iskustvom, po raznim skijalisima, samo cu da kazem da su 2 najozbiljnija skijalista u regionu Bansko u Bugarskoj i Kopaonik u Srbiji.
    Kolasin je ocaj koji, prvo organizacijom, a onda i trenutnim kapacitetom staza zadovoljava minimum minimuma, i to vikend varijanti, ne duze. Bukvalno, primoran si da odes u Kolasin ako hoces da skijas za vikend ili na dan, jer izbora sem njega jednostavno nemas.

    Sto se tice skijalista na Zabljaku, bicu kratak- necu ga komentarisati.
    Last edited by DJuzla; 04-03-18 at 23:57.

  19. #1894
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    8 ljudi je kapacitet gondole u Bansko po kabini.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  20. #1895
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    8 ljudi je kapacitet gondole u Bansko po kabini.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Ja sam se nesto vazda vozio sa ekipom od jos 5 ljudi, mada ne sumnjam da bi moglo stat 8 logorasa...

  21. #1896
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Malo tijesno ali 8 mjesta. Bio sam prosle nedelje i jednom se zalomi da bude full, 8moro

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  22. #1897
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Na Kopaoniku sam bio na zimovanju ove zime. Kolasin i Kolaonik su dva svijeta i smijesno ih je uporedjivati po bilo cemu.
    Sve se može uporediti ako znaš šta upoređuješ. Uporedio sam organizaciju svega okolo skijališta, koja je jednako loša na Kopaoniku kao i u Kolašinu. Naravno da je Kopaonik kao skijalište veći, sa većim izborom staza, propratnim sadržajima, ski-kafićima itd... to nije uopšte tema upoređivanja. Upoređivanje je npr. očajan prilaz ski centru Kolašin i borba sa lopatarima na Kopaoniku. Onda prevoz od Vikend naselja do skijališta (skoro je uveden ski bus koji se nije baš pokazao) i prevoz od Kolašina do skijališta. I Kopaonik i Kolšain kao skijališta (znači od momenta kad stanete na skije i krenete na žičaru) su dobro sređena i može se lijepo skijati, uživati u planini. Kao i Bansko, od momenta kad krenete na žičare je uživancija. A ta spomenuta gondola zna da bude pravi pakao, sa kilometarskim gužvama i jurenjem alternative prevoza do vrha. Tako da ... bez idealizacije bilo kog skijališta u okruženju, svako ima svoje ogromne probleme koji se neće skoro riješiti jer je svima u glavi samo kako da oderu turiste uz minimalna ulaganja.

  23. #1898
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,697
    Thanks Thanks Given 
    2,100
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Sve se može uporediti ako znaš šta upoređuješ. Uporedio sam organizaciju svega okolo skijališta, koja je jednako loša na Kopaoniku kao i u Kolašinu. Naravno da je Kopaonik kao skijalište veći, sa većim izborom staza, propratnim sadržajima, ski-kafićima itd... to nije uopšte tema upoređivanja. Upoređivanje je npr. očajan prilaz ski centru Kolašin i borba sa lopatarima na Kopaoniku. Onda prevoz od Vikend naselja do skijališta (skoro je uveden ski bus koji se nije baš pokazao) i prevoz od Kolašina do skijališta. I Kopaonik i Kolšain kao skijališta (znači od momenta kad stanete na skije i krenete na žičaru) su dobro sređena i može se lijepo skijati, uživati u planini. Kao i Bansko, od momenta kad krenete na žičare je uživancija. A ta spomenuta gondola zna da bude pravi pakao, sa kilometarskim gužvama i jurenjem alternative prevoza do vrha. Tako da ... bez idealizacije bilo kog skijališta u okruženju, svako ima svoje ogromne probleme koji se neće skoro riješiti jer je svima u glavi samo kako da oderu turiste uz minimalna ulaganja.
    Jeste, u pravu si. Pozdrav.

  24. #1899
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Mene je Jahorina razočarala. Kako su ljudi neljubazni, gori su od Paja i ostalih Kolašinaca kunem vam se. A ni skijalište im nije ni blizu Kopa

  25. #1900
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Bio sam na Kopaonik 3 dana i slobodno mogu reci da je najbolji ski centar na ovim prostorima.
    30 eura ski pass se cini u pocetku malo jaca cijena, ali onoliki broj staza, brze žičare, noćno skijanje, staze perfektne i savršeno utabane.... ta cijena je skroz ok po meni.
    Cijena ski pasa-a je jeftinija ako se uzme odma visednevni.
    Hotelski smjestaj je malo skuplji ali cijene hrane po lokalima su skroz ok.
    Kopaonik se jednostavno ne moze poredit sa Jahorinom, a pogotovo ne sa nasim skijalistima.
    Last edited by BlackVelvet; 10-03-18 at 22:31.
    Who let the dogs out

Page 76 of 79 FirstFirst ... 26667273747576777879 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Iznajmljivanje kuće za praznike, Žabljak ili Kolašin
    By hacker_aca in forum Ostali oglasi
    Replies: 31
    Last Post: 15-10-14, 00:13
  2. Replies: 3
    Last Post: 29-01-12, 19:56
  3. Replies: 6
    Last Post: 22-01-12, 19:33
  4. T: Privatni smještaj u Kolašin za NG
    By kenneth in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 28-10-11, 03:56
  5. Partibrejkers - Utorak 13.07. Kolašin (MNE)
    By The.Sloth in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 15-07-10, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •