Results 1 to 25 of 1961

Thread: Kolašin

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,695
    Thanks Thanks Given 
    2,099
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    - Restoran, espresso bez mlijeka 1,5 EUR, kisela 1,5 EUR, skroz korektno. Usluga 4+
    To, ono, ako KOJIM slucajem nadjes mjesto. Nije se jos desilo da sam u donjem restoranu uspio naci mjesto da sjednem da popijem kafu/caj

    Quote Originally Posted by scele View Post
    - Prevoz od grada do skijališta. Ko se ne snađe može da zove taksi koji je oko 10 EUR po pravcu (nisam koristio, ali mi rekoše da je to otprilike cijena). Vidio sam neki autobus sa oznakom hotela Bjanka koji je svako jutro dolazio i svako popodne odlazio, možda sa njim može da se sredi prevoz, najbolje pitati u hotelu
    U bugarskom skijalistu Bansko su problem izdvojenosti ski centra od grada "rijesili" gondolom, tj zicarom sa kabinama (kabine su kapaciteta 6 ljudi).
    Na kraju skijaskog dana, gondolom se mozete vratiti u grad, a mozete i ski roadom- stazom bas blagog nagiba, koja otprilike ide ispod gondole.
    Tako to radi ozbiljno skijaliste, sa kapacitetom od blizu 100km skijaskih staza.
    Mislim da je razdaljina grada od ski centra ista kao Kolasin- Jezerine.


    Quote Originally Posted by scele View Post
    Ali sve prije, i sve poslije skijaškog dana jako loše funkcioniše, baš kao i na Kopaoniku. Sa tom razlikom što u Kolašinu radnim danima skoro da i nema skijaša.
    Na Kopaoniku sam bio na zimovanju ove zime. Kolasin i Kolaonik su dva svijeta i smijesno ih je uporedjivati po bilo cemu.
    Kopaonik ima, kako cuh, 62 km staza, koje su prosarane i povezane liftovima. Da biras staze i zicare kako ti oces, i gotovo je nemoguce za jedan dan da prodjes svaku stazu dva puta.

    Poredjenja radi, Kolasin, NAVODNO ima 13-14 km staza (mozda jedino ako su zajednicke dionice razlicitih staza mjerili duplo ili visestruko).
    Od liftova raspolaze jednim sestosjedom, drugi lift je dvosjed, koji, ne za 13 min kolko si rekao, vec za punih 20 minuta vozi do vrha. Isti taj dvosjed radnim danima ne radi, jer im nije isplativo da ga pale kad nije krljanac, tj vikend. Iako taj dvosjed radnim danom nece raditi, platices puni iznos ski pasa.
    Tanjiraca na Kljucu ne radi zadnje 2-3 godine, a tanjiraca Carev Do, mozda i 10 godina unazad.
    Kopaonik ima citave komplekse hotela koji, ako nijesu direktno na stazi, onda su u neosrednoj blizini staza, da ti nikakav prevoz nije ni potreban. Na Jezerinama nema nikakvog hotela. Cak ni privatna vikendica koju bi mogao iznajmiti sa drustvom.
    Kopaonik na stazama ima ni sam ne znam koliko kafica/restorana sa smijesnim cijenama, dok Kolasin ima one dvije prcvare sa konobarima koji "plivaju", sto se direktno odnosi na kvalitet (ocajne) usluge, i gdje je jako mala mogucnost da nadjes slobodno mjesto. Prinudjen si da ljude koje ne poznajes molis da im sjednes za sto, jer drugog nacina da napravis pauzu sa cajem/kafom nema.

    Kao aktivni skijas sa 22godisnjim iskustvom, po raznim skijalisima, samo cu da kazem da su 2 najozbiljnija skijalista u regionu Bansko u Bugarskoj i Kopaonik u Srbiji.
    Kolasin je ocaj koji, prvo organizacijom, a onda i trenutnim kapacitetom staza zadovoljava minimum minimuma, i to vikend varijanti, ne duze. Bukvalno, primoran si da odes u Kolasin ako hoces da skijas za vikend ili na dan, jer izbora sem njega jednostavno nemas.

    Sto se tice skijalista na Zabljaku, bicu kratak- necu ga komentarisati.
    Last edited by DJuzla; 04-03-18 at 23:57.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. I: Iznajmljivanje kuće za praznike, Žabljak ili Kolašin
    By hacker_aca in forum Ostali oglasi
    Replies: 31
    Last Post: 15-10-14, 00:13
  2. Replies: 3
    Last Post: 29-01-12, 19:56
  3. Replies: 6
    Last Post: 22-01-12, 19:33
  4. T: Privatni smještaj u Kolašin za NG
    By kenneth in forum Nekretnine
    Replies: 0
    Last Post: 28-10-11, 03:56
  5. Partibrejkers - Utorak 13.07. Kolašin (MNE)
    By The.Sloth in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 15-07-10, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •