Page 77 of 77 FirstFirst ... 27677374757677
Results 1,901 to 1,915 of 1915

Thread: Kolasin

Quote Originally Posted by scele View Post
    - Restoran, espresso bez mlijeka 1,5 EUR, kisela 1,5 EUR, skroz korektno. Usluga 4+
    To, ono, ako KOJIM slucajem nadjes mjesto. Nije se jos desilo da sam u donjem restoranu uspio naci mjesto da sjednem da popijem kafu/caj

- Prevoz od grada do skijališta. Ko se ne snađe može da zove taksi koji je oko 10 EUR po pravcu (nisam koristio, ali mi rekoše da je to otprilike cijena). Vidio sam neki autobus sa oznakom hotela Bjanka koji je svako jutro dolazio i svako popodne odlazio, možda sa njim može da se sredi prevoz, najbolje pitati u hotelu
    U bugarskom skijalistu Bansko su problem izdvojenosti ski centra od grada "rijesili" gondolom, tj zicarom sa kabinama (kabine su kapaciteta 6 ljudi).
    Na kraju skijaskog dana, gondolom se mozete vratiti u grad, a mozete i ski roadom- stazom bas blagog nagiba, koja otprilike ide ispod gondole.
    Tako to radi ozbiljno skijaliste, sa kapacitetom od blizu 100km skijaskih staza.
    Mislim da je razdaljina grada od ski centra ista kao Kolasin- Jezerine.

Ali sve prije, i sve poslije skijaškog dana jako loše funkcioniše, baš kao i na Kopaoniku. Sa tom razlikom što u Kolašinu radnim danima skoro da i nema skijaša.
    Na Kopaoniku sam bio na zimovanju ove zime. Kolasin i Kolaonik su dva svijeta i smijesno ih je uporedjivati po bilo cemu.
    Kopaonik ima, kako cuh, 62 km staza, koje su prosarane i povezane liftovima. Da biras staze i zicare kako ti oces, i gotovo je nemoguce za jedan dan da prodjes svaku stazu dva puta.

Poredjenja radi, Kolasin, NAVODNO ima 13-14 km staza (mozda jedino ako su zajednicke dionice razlicitih staza mjerili duplo ili visestruko).
    Od liftova raspolaze jednim sestosjedom, drugi lift je dvosjed, koji, ne za 13 min kolko si rekao, vec za punih 20 minuta vozi do vrha. Isti taj dvosjed radnim danima ne radi, jer im nije isplativo da ga pale kad nije krljanac, tj vikend. Iako taj dvosjed radnim danom nece raditi, platices puni iznos ski pasa.
    Tanjiraca na Kljucu ne radi zadnje 2-3 godine, a tanjiraca Carev Do, mozda i 10 godina unazad.
    Kopaonik ima citave komplekse hotela koji, ako nijesu direktno na stazi, onda su u neosrednoj blizini staza, da ti nikakav prevoz nije ni potreban. Na Jezerinama nema nikakvog hotela. Cak ni privatna vikendica koju bi mogao iznajmiti sa drustvom.
    Kopaonik na stazama ima ni sam ne znam koliko kafica/restorana sa smijesnim cijenama, dok Kolasin ima one dvije prcvare sa konobarima koji "plivaju", sto se direktno odnosi na kvalitet (ocajne) usluge, i gdje je jako mala mogucnost da nadjes slobodno mjesto. Prinudjen si da ljude koje ne poznajes molis da im sjednes za sto, jer drugog nacina da napravis pauzu sa cajem/kafom nema.

Kao aktivni skijas sa 22godisnjim iskustvom, po raznim skijalisima, samo cu da kazem da su 2 najozbiljnija skijalista u regionu Bansko u Bugarskoj i Kopaonik u Srbiji.
    Kolasin je ocaj koji, prvo organizacijom, a onda i trenutnim kapacitetom staza zadovoljava minimum minimuma, i to vikend varijanti, ne duze. Bukvalno, primoran si da odes u Kolasin ako hoces da skijas za vikend ili na dan, jer izbora sem njega jednostavno nemas.

Sto se tice skijalista na Zabljaku, bicu kratak- necu ga komentarisati.
    Last edited by DJuzla; 04-03-18 at 23:57.

Kokoška

8 ljudi je kapacitet gondole u Bansko po kabini.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Quote Originally Posted by majaa View Post
    8 ljudi je kapacitet gondole u Bansko po kabini.

Ja sam se nesto vazda vozio sa ekipom od jos 5 ljudi, mada ne sumnjam da bi moglo stat 8 logorasa...

Kokoška

Malo tijesno ali 8 mjesta. Bio sam prosle nedelje i jednom se zalomi da bude full, 8moro

Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Na Kopaoniku sam bio na zimovanju ove zime. Kolasin i Kolaonik su dva svijeta i smijesno ih je uporedjivati po bilo cemu.
    Sve se može uporediti ako znaš šta upoređuješ. Uporedio sam organizaciju svega okolo skijališta, koja je jednako loša na Kopaoniku kao i u Kolašinu. Naravno da je Kopaonik kao skijalište veći, sa većim izborom staza, propratnim sadržajima, ski-kafićima itd... to nije uopšte tema upoređivanja. Upoređivanje je npr. očajan prilaz ski centru Kolašin i borba sa lopatarima na Kopaoniku. Onda prevoz od Vikend naselja do skijališta (skoro je uveden ski bus koji se nije baš pokazao) i prevoz od Kolašina do skijališta. I Kopaonik i Kolšain kao skijališta (znači od momenta kad stanete na skije i krenete na žičaru) su dobro sređena i može se lijepo skijati, uživati u planini. Kao i Bansko, od momenta kad krenete na žičare je uživancija. A ta spomenuta gondola zna da bude pravi pakao, sa kilometarskim gužvama i jurenjem alternative prevoza do vrha. Tako da ... bez idealizacije bilo kog skijališta u okruženju, svako ima svoje ogromne probleme koji se neće skoro riješiti jer je svima u glavi samo kako da oderu turiste uz minimalna ulaganja.

Sve se može uporediti ako znaš šta upoređuješ. Uporedio sam organizaciju svega okolo skijališta, koja je jednako loša na Kopaoniku kao i u Kolašinu. Naravno da je Kopaonik kao skijalište veći, sa većim izborom staza, propratnim sadržajima, ski-kafićima itd... to nije uopšte tema upoređivanja. Upoređivanje je npr. očajan prilaz ski centru Kolašin i borba sa lopatarima na Kopaoniku. Onda prevoz od Vikend naselja do skijališta (skoro je uveden ski bus koji se nije baš pokazao) i prevoz od Kolašina do skijališta. I Kopaonik i Kolšain kao skijališta (znači od momenta kad stanete na skije i krenete na žičaru) su dobro sređena i može se lijepo skijati, uživati u planini. Kao i Bansko, od momenta kad krenete na žičare je uživancija. A ta spomenuta gondola zna da bude pravi pakao, sa kilometarskim gužvama i jurenjem alternative prevoza do vrha. Tako da ... bez idealizacije bilo kog skijališta u okruženju, svako ima svoje ogromne probleme koji se neće skoro riješiti jer je svima u glavi samo kako da oderu turiste uz minimalna ulaganja.
    Jeste, u pravu si. Pozdrav.

Kokoška

Mene je Jahorina razočarala. Kako su ljudi neljubazni, gori su od Paja i ostalih Kolašinaca kunem vam se. A ni skijalište im nije ni blizu Kopa

Bio sam na Kopaonik 3 dana i slobodno mogu reci da je najbolji ski centar na ovim prostorima.
    30 eura ski pass se cini u pocetku malo jaca cijena, ali onoliki broj staza, brze žičare, noćno skijanje, staze perfektne i savršeno utabane.... ta cijena je skroz ok po meni.
    Cijena ski pasa-a je jeftinija ako se uzme odma visednevni.
    Hotelski smjestaj je malo skuplji ali cijene hrane po lokalima su skroz ok.
    Kopaonik se jednostavno ne moze poredit sa Jahorinom, a pogotovo ne sa nasim skijalistima.
    Last edited by BlackVelvet; 10-03-18 at 22:31.
    Who let the dogs out

Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Bio sam na Kopaonik 3 dana i slobodno mogu reci da je najbolji ski centar na ovim prostorima.
    30 eura ski pass se cini u pocetku malo jaca cijena, ali onoliki broj staza, brze žičare, noćno skijanje, staze perfektne i savršeno utabane.... ta cijena je skroz ok po meni.
    Cijena ski pasa-a je jeftinija ako se uzme odma visednevni.
    Hotelski smjestaj je malo skuplji ali cijene hrane po lokalima su skroz ok.
    Kopaonik se jednostavno ne moze poredit sa Jahorinom, a pogotovo ne sa nasim skijalistima.
    Ne mozes ti to nekima objasniti moj druze...

Kokoška

Kopaonik i nas Kolasin 2 svijeta. Zaostajemo i u tom pogledu.

Mislim da ste se bas usko vezali za komentar kolege, pa poredite cijelo skijaliste Kolasina sa Kopaonikom.

Da sad ne bi ste usko povezali i moj komentar da preferiram ili branim Kolasin, dakle ne radi se o tome
    ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
    https://www.instagram.com/adv_montenegro/

Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Mislim da ste se bas usko vezali za komentar kolege, pa poredite cijelo skijaliste Kolasina sa Kopaonikom.

Da sad ne bi ste usko povezali i moj komentar da preferiram ili branim Kolasin, dakle ne radi se o tome
    Pokusavam da razumijem sto si napisao...ne ide mi.

Kokoška

Vjerujem ti, ponekad i ja to radim ali odustanem
    ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
    https://www.instagram.com/adv_montenegro/

Zna li ko da nisu snizavali sto cijenu ski pass-a i ski opreme u Kolasin na skijalistu ?

Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Zna li ko da nisu snizavali sto cijenu ski pass-a i ski opreme u Kolasin na skijalistu ?
    Za odrasle je cjelodnevni ski pass 15e
    iznajmljivanje skija je 10e
    cijena dnevne parking karte je 5e

Kokoška

Page 77 of 77 FirstFirst ... 27677374757677

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)