Page 8 of 118 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 176 to 200 of 2940

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #176
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Sto bi sluzio kada te otadzbina ne obavezuje?
    Cini mi se da ce biti samo prijavljivanje za specijalne jedinice, do odredjenog br. i tu ostajes do penzije, ako svojevoljno ne napustis. A civilno sluzenje 1god.
    Last edited by St.Dzonny; 06-08-07 at 16:03.

  2. #177
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je sa artiljerijom ??? Ima li djaoljeg topa danas u CG , ali haubice???

    Ja ne znam ko ce bit vojnik za 200 eura. Jesu li ovi normalni koji odredjuju budzet?

    Ono sto bi ja volio da vidim u oruzanim snagama CG stostruko prevazilazi nas budzet zato bolje i ne pisati o tome. Pa ako za jedno deset-petnaest godina dodje do blagostanja u CG te budemo mogli izdvajati recimo 200-300 miliona dolara za odbranu moglo bi se pazariti lijepih i efikasnih stvarcica...

    Grb.. je onako...nije los, ali sam ocekivao nesto bolje. Malo je prenatrpan.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  3. #178
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Takodje sam cuo da ce profesionalni vojnici imati mnogo vecu platu, sto je normalno ako se planira smanjivati br. obicnih vojnika.

  4. #179
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Sta je sa artiljerijom ??? Ima li djaoljeg topa danas u CG , ali haubice???

    Ja ne znam ko ce bit vojnik za 200 eura. Jesu li ovi normalni koji odredjuju budzet?

    Ono sto bi ja volio da vidim u oruzanim snagama CG stostruko prevazilazi nas budzet zato bolje i ne pisati o tome. Pa ako za jedno deset-petnaest godina dodje do blagostanja u CG te budemo mogli izdvajati recimo 200-300 miliona dolara za odbranu moglo bi se pazariti lijepih i efikasnih stvarcica...

    Grb.. je onako...nije los, ali sam ocekivao nesto bolje. Malo je prenatrpan.
    Ima artiljerije u pješadijskoj brigadi, mislim da je LRSV 128 mm i POLO M83, a imaju i neke Haubice sa kojima se izvodi počasna artiljerijska paljba za praznike.

  5. #180
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nego da ve priupitam. Ja sam 2004 uredno regrutovan za vojsku, Beli Manastir, auto jedinica, ili specijalne jedinice. Tako su mi rekli auto je kao prva opcija ovo je kao druga. Nebitno.
    Bio sam pozivan na vojni sud 3 puta poslije toga, zbog neodazivanja pozivu na regrutaciju iako sam uredno imao vojnu knjizicu :roll:
    E sad znam da je kod nas ukiunto obavezno sluzenje vojnog roka.
    A sto je sa svojevoljnim sluzenjem vojske? Hipoteticki govoreci... Mogu li kao svrseni student da odem da odsluzim otadzbini to sto treba?
    I koliko traje to?
    u VCG nema redovno sluzenje vojnog roka, zato se možeš prijaviti za vojnika po ugovoru (profesionalca), završiti prvo osnovnu obuku u centru za obuku, a zatim dalju obuku nastaviti u jedinici sa kojom si sklopio ugovor. Trebala bi biti neka obuka za vojnike dobrovoljce, kako piše u predlog zakona o vojsci, ali nisam siguran u to dali će biti i koliko će trajati. :!:

  6. #181
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nego da ve priupitam. Ja sam 2004 uredno regrutovan za vojsku, Beli Manastir, auto jedinica, ili specijalne jedinice. Tako su mi rekli auto je kao prva opcija ovo je kao druga. Nebitno.
    Bio sam pozivan na vojni sud 3 puta poslije toga, zbog neodazivanja pozivu na regrutaciju iako sam uredno imao vojnu knjizicu :roll:
    E sad znam da je kod nas ukiunto obavezno sluzenje vojnog roka.
    A sto je sa svojevoljnim sluzenjem vojske? Hipoteticki govoreci... Mogu li kao svrseni student da odem da odsluzim otadzbini to sto treba?
    I koliko traje to?
    Nemogu ti sigurno reci brate, ali posto si vec prosao neku vojnu obuku, bi ti mozda imao sanse da sluzis nesto u vojsku.

    Ministarstvu Odbrane, kao i vladi i vojsci su jeftinije persone koje su vec predhodale vojnu obuku, i koji mogu direktno da krecu dalje na put.

    Sada, neznam kako to da ucinis, ali valjda se moze negde poci, da se upita kako i sto.

    Nama ce vojska biti mala, tako da nece dobrovoljce primati. Ugrabi dokle hoces ako ti nije za.

    (Ako procas o da trebas to da zavrsis sto si ikada bio poceo tamo to slobodno zaboravi. Nasa drzava vise nema vojni rok.)

    Pozdrav.

    MNT

  7. #182
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    u VCG nema redovno sluzenje vojnog roka, zato se možeš prijaviti za vojnika po ugovoru (profesionalca), završiti prvo osnovnu obuku u centru za obuku, a zatim dalju obuku nastaviti u jedinici sa kojom si sklopio ugovor. Trebala bi biti neka obuka za vojnike dobrovoljce, kako piše u predlog zakona o vojsci, ali nisam siguran u to dali će biti i koliko će trajati. :!:
    Hoce li se placati ta obuka, kao npr. kurs italijanskog, kompjutera.?.

  8. #183
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Sta je sa artiljerijom ??? Ima li djaoljeg topa danas u CG , ali haubice???

    Ja ne znam ko ce bit vojnik za 200 eura. Jesu li ovi normalni koji odredjuju budzet?

    Ono sto bi ja volio da vidim u oruzanim snagama CG stostruko prevazilazi nas budzet zato bolje i ne pisati o tome. Pa ako za jedno deset-petnaest godina dodje do blagostanja u CG te budemo mogli izdvajati recimo 200-300 miliona dolara za odbranu moglo bi se pazariti lijepih i efikasnih stvarcica...

    Grb.. je onako...nije los, ali sam ocekivao nesto bolje. Malo je prenatrpan.
    Imamo neke stare frke i nesto produkcija Zastave. Nas budget je sada 8 miliona dolara godisnje za odbranu ali se i ne nadam da ce to za jedno 10/15 godina viase biti nego 10 miliona. Kad sad vec nemogu da izvucu pare za potrebne stvari kao kanadere, i druge stvari za civilnu bjezbjednost, nece ni za vojsku vjerujem. To ih bas najmanje zanima.

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    u VCG nema redovno sluzenje vojnog roka, zato se možeš prijaviti za vojnika po ugovoru (profesionalca), završiti prvo osnovnu obuku u centru za obuku, a zatim dalju obuku nastaviti u jedinici sa kojom si sklopio ugovor. Trebala bi biti neka obuka za vojnike dobrovoljce, kako piše u predlog zakona o vojsci, ali nisam siguran u to dali će biti i koliko će trajati. :!:
    Nema redovno sluzenje roka naravno ali nisam bas siguran da li primaju dobrovoljne ljude. Jer ce nam vojska biti po 4200 ili tako nesto (igraju se sa siframa) pa preko toga nece dolaziti vjerujem. Odakle im para za toliko komada obuka per persone i cak jos plata?!

    A slazem se sigurno da bi trebali imatio neku dobrovoljnu brigadu. Koja bi i eventuelno mogla dostupiti u akcije specijalista... da im daje podrsku.

    No paravojne formacije su zabranjene u SRB i CG mi se cini tako da ne vidim bas neku buducnost u dobrovoljacku brigadu.

  9. #184
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Text
    Hvala na objasnjenje Moodo

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Ja samo da vas obavijestim da sam ja postavio ovaj video na you tube:



    sada prikupljam dokumentaciju za nastavak pa bih vas molio da na forum postavite sto vise slika sa vjezbi u danilovgradu.Nemojte me samo bombardovat sa ovim slikama sa sajta vojske.Mogu i slike crnogorske policije ( na SAJ mislim).

    p.s. od nas bi mogli napravit novi generalštab a?
    Nije los film ali kao sto si u svoj drugi post naveo i Jazz63 nalazu se oruzije na film koje mi uopste nemamo a za koje predujem kupovinu. Jedan ot tih sistema je Anti-Tank Missile BUMBAR BUMBLE BEE. Prolazi skoro kroz svaki tenk, veoma dobar sistem. Bjese cak i cuo da i moze kroz ABRAMS tenk da reze :devil:

    A boze i da ti kazem kakva je to rasprava ispod tvojeg filma?! Jedni drugi su se skupili da ebu jednom drugom mamu preko internet :lolblue:

    (A ti za svaki slucaj prevodjavas sa Srpski na Engleski da ih malo vise pomamis :devil

  10. #185
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neznam odakle vam ta informacija da je Vlada RCG izdvojila samo 8 miliona dolara, kad se svuda može čuti u medijima da je predviđen budžet za odbranu od oko 32 miliona evra.

    Negdje sam prošitao ili čuo na skupštini izjavu ministra odbrane da CG izdvaja oko 15 000 evra (nešto više) po vojniku što je skoro duplo više od recimo Srbije.
    Para svakako ima više, nego što je bilo do sada, dali se pravilno koriste ili ne teško je reći, ali ipak para ima mnogo više nego prije godiu dana ....

    odgovor za MNT
    Pa valjda svako ko se prijavi za vojnika po ugovoru dolazi dobrovoljno u vojsku, zato ima platu kakva takva je, sa tendencijom povećanja. Kako piše u predlogu zakona o vojsci (koji je usvojen, ali nije konačan text objavljen) vojska će imati plaćenu rezervu - u rezervu će se ljudi javljati dobrovoljno, mislim da će imati obuku 15 dana godišnje, ali će zato valjda imati mjesečnu novčanu nadoknadu, s obavezom da se na poziv odmah odazovu i ravnopravno će konkurisati za odlazak u mirovne i druge operacije sa profesionalcima .... tako da nije sve to tako crno kako neki vide. Kada su sada izvršili korekciju plata vojnicima po ugovoru odziv je porasao, svaki dan se javljaju kanditati ....

  11. #186
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    Neznam odakle vam ta informacija da je Vlada RCG izdvojila samo 8 miliona dolara, kad se svuda može čuti u medijima da je predviđen budžet za odbranu od oko 32 miliona evra.

    Negdje sam prošitao ili čuo na skupštini izjavu ministra odbrane da CG izdvaja oko 15 000 evra (nešto više) po vojniku što je skoro duplo više od recimo Srbije.
    Para svakako ima više, nego što je bilo do sada, dali se pravilno koriste ili ne teško je reći, ali ipak para ima mnogo više nego prije godiu dana ....

    odgovor za MNT
    Pa valjda svako ko se prijavi za vojnika po ugovoru dolazi dobrovoljno u vojsku, zato ima platu kakva takva je, sa tendencijom povećanja. Kako piše u predlogu zakona o vojsci (koji je usvojen, ali nije konačan text objavljen) vojska će imati plaćenu rezervu - u rezervu će se ljudi javljati dobrovoljno, mislim da će imati obuku 15 dana godišnje, ali će zato valjda imati mjesečnu novčanu nadoknadu, s obavezom da se na poziv odmah odazovu i ravnopravno će konkurisati za odlazak u mirovne i druge operacije sa profesionalcima .... tako da nije sve to tako crno kako neki vide. Kada su sada izvršili korekciju plata vojnicima po ugovoru odziv je porasao, svaki dan se javljaju kanditati ....
    Bio sam cuo 8 miliona ali nije valjda tacno. Ali se nikad nezna.

    Hvala na odgovore Jazz63.

    Prijed godinu dana niti u Srbiju niti u Crnu Goru su se dobrovoljno prijavljivali za vojni rok. A sada hoce svako. A da li nema medicinski pregled muguci kandidati?

    A valjda je i tako da ce plata ici gore za vojnika u slucaju da bi trebao sa specialcima da krece na misije u strane zemlje ili ne?

    Navedi mi ako hoces, ili ako znas sve specialne jedinice CG:

    - 82. Podmorski centar : Specializam u cemu?

    itd...

    U naprijed hvala.

    MNT

  12. #187
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up slična tematika

    Imate slične teme na sledećim forumima::blah:

    http://www.mycity.co.yu/Vojno-tehnic...rme-VCG_5.html

    http://www.mycity.co.yu/Vojno-tehnic..._5.html#583751

    :hammer: :dring: :lolblue:

  13. #188
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up pomorski diverzanti

    Navedi mi ako hoces, ili ako znas sve specialne jedinice CG:

    - 82. Podmorski centar : Specializam u cemu?

    itd...

    U naprijed hvala.

    MNT[/quote]

    82.pomorski centar je jedinica bivše vojske. dio ljudstva je prešao u vojsku Srbije i oni su ušli u sastav nove specijalne brigade (posjeti sajt vojske Srbije). Oprema i sredstva sa djelom ljudstva je ostao naravno u CG. ta jedinica je ušla u sastav brigde za specijalne operacije u specijalni antiteroristički bataljon - to su ti u suštini pomorski diverzanti, a ime im govori zašta su namjenjeni, inače su tradicionalno odlično obučeni i kondiciono spremni- elitna jedinica - mali ali odabrani - imaju dobru opremu za obuku i kondiciranje i moderno naoružanje.
    Last edited by Jazz63; 06-08-07 at 17:56. Reason: dodatak

  14. #189
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno oni koji idu u mirovne misije, plaćaju se po standardu UN, naš vojni posmatrač u Liberiji ima neznam tačno ali oko 3000 $ mjesečno + redovnu platu.

  15. #190
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    Navedi mi ako hoces, ili ako znas sve specialne jedinice CG:

    - 82. Podmorski centar : Specializam u cemu?

    itd...

    U naprijed hvala.

    MNT

    82.pomorski centar je jedinica bivše vojske. dio ljudstva je prešao u vojsku Srbije i oni su ušli u sastav nove specijalne brigade (posjeti sajt vojske Srbije). Oprema i sredstva sa djelom ljudstva je ostao naravno u CG. ta jedinica je ušla u sastav brigde za specijalne operacije u specijalni antiteroristički bataljon - to su ti u suštini pomorski diverzanti, a ime im govori zašta su namjenjeni, inače su tradicionalno odlično obučeni i kondiciono spremni- elitna jedinica - mali ali odabrani - imaju dobru opremu za obuku i kondiciranje i moderno naoružanje.
    A rekli su bili da je 82. pomorski centar opet vracen u sastavu VCG?

    Koliko Spec. Br jedenica mi imamo? Samu tu Brigadu za Specialne Operacije ili ne?

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    Naravno oni koji idu u mirovne misije, plaćaju se po standardu UN, naš vojni posmatrač u Liberiji ima neznam tačno ali oko 3000 $ mjesečno + redovnu platu.
    A ko je taj vojni posmatrac u Liberiji? Sta cini tamo?

    Jeste dobro da je plata po UN-a ali mozes zivot da izgubis u bitku protiv terrorizma. Boris se za drugu zemlju, boris se za konflikt koji su drugi poceli/stvorili, boris se za drugi narod, krijes necije druge krivice i zrtve, mada i pravis i mozda sam neke zrtve, ides u zemlju sa kojom bas nikakve veze nemas. Ma i vjerujem da nas i ne bi bas druge armije ozbiljno shvatile, na danasnji dan mislu svi tamo da su nasa vojska i spec. br na nivou Teenage Mutant Ninja Turtles.

    Eh da li nam vrijedu te pare tu muku, i mozda i cak nas zivot ili povrijede? Za mene ne.
    Last edited by MNT; 06-08-07 at 18:06.

  16. #191
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    St Dzonny

    Obuka se posebno ne plaća, na obuku se ide besplatno i primaš svoju redovnu platu, svi kursevi pa i starnog jezika, PC, ili bilo koje druge vrste su besplatni, organizuju se u CO, neke drže strani stručnjaci, za sada uglavnom za oficire i podoficire. Za vojnike uglavnom kursevi su za sada u našoj režiji, ali ..... biće i za njih ..... mjesta i u inostranstvu čak ...

  17. #192
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    St Dzonny

    Obuka se posebno ne plaća, na obuku se ide besplatno i primaš svoju redovnu platu, svi kursevi pa i starnog jezika, PC, ili bilo koje druge vrste su besplatni, organizuju se u CO, neke drže strani stručnjaci, za sada uglavnom za oficire i podoficire. Za vojnike uglavnom kursevi su za sada u našoj režiji, ali ..... biće i za njih ..... mjesta i u inostranstvu čak ...
    Hoce li svako morati znati vise jezika u nasu vojsku? To do maternjeg jos neki drugi? Tak nije prijed bilo ma i mislim da je grupa oficira skolovana u vise jezika i nesto vojnika u brigadi dovoljno dosta.

    Sve su ovo ljepe price za skolovanje itd ali kako ce sve proci nemam pojma.

    Mislio sam ja da u buduce sluzim nasu vojsku ali sa ovim stranim frkama itd mi se sve manje rado ide... Srbija drzi bar jedan veliki dio njene vojske van stranih mjesaka.

  18. #193
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    A rekli su bili da je 82. pomorski centar opet vracen u sastavu VCG?

    Koliko Spec. Br jedenica mi imamo? Samu tu Brigadu za Specialne Operacije ili ne?


    A ko je taj vojni posmatrac u Liberiji? Sta cini tamo?

    Jeste dobro da je plata po UN-a ali mozes zivot da izgubis u bitku protiv terrorizma. Boris se za drugu zemlju, boris se za konflikt koji su drugi poceli/stvorili, boris se za drugi narod, krijes necije druge krivice i zrtve, mada i pravis i mozda sam neke zrtve, ides u zemlju sa kojom bas nikakve veze nemas. Ma i vjerujem da nas i ne bi bas druge armije ozbiljno shvatile, na danasnji dan mislu svi tamo da su nasa vojska i spec. br na nivou Teenage Mutant Ninja Turtles.

    Eh da li nam vrijedu te pare tu muku, i mozda i cak nas zivot ili povrijede? Za mene ne.
    Ušao je u sastav ali se ne zove više tako što je sasvim logično. Pa vidiš valjda da ima jedna specijalna jedinica i to brigada za specijalne operacije - u njoj ima više nižih jedinica koje su specifične (ili specijalne) svaka na svoj način.
    Šta bi radio vojni posmatrač - nadgledanje i održavanje mira između zaraćenih strana, pogledaj na sajtu:
    http://www.un.org/Depts/dpko/missions/unmil/facts.html
    Naravno svako može da pogine, bude pojeden ili slično, to može da ti se desi svakodnevno i kod nas, kad prelaziš ulicu ili sl., zato svako ko ide na takve zadatke (misije) ide dobrovoljno, o čemu se pismeno izjašnjava. Vjerovatno to neko voli. Ima u Srbiji agencija koja regrutuje dobrovoljce za američke snage u Iraku - vjerovao ili ne ali ljudi se javljaju. Najčešće je razlog zarada.

    http://galeb.etf.bg.ac.yu/~preki/voj...nova_M_21.html
    Last edited by Jazz63; 06-08-07 at 22:07.

  19. #194
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Predlozio bih moderatorima da naprave poseban podforum sa naslovom vojska.

  20. #195
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Pridruži se

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Predlozio bih moderatorima da naprave poseban podforum sa naslovom vojska.
    Možeš se pridružiti na forumu:

    http://www.virtualcaffe.kupus.org/index.php?board=39.0 :monkey:

  21. #196
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Majko PRESVETA BOGORODICE,
    jesam li ja LUD, ili mi NOGE SMRDE,
    ovoliko INTERESOVANJA ZA VOJSKU,
    koja mi je ZIVOT UPROPASTILA PUNIH SHEST DECENIJA,
    sve pokrala i sve nam o glavi slomila,
    sve SOLITERE, ODMARALISHTA, SAV NOVAC, JURNJAVA PO VUKOJEBINAMA SA TUCMACIMA GLUPIM I INTELEKTUALCIMA POSLUSHNIM,
    IMpOTETNI OFICIJERI SA TOPOVSKIM CIJEVIMA NA GRADJANE,
    DA NADOKNADE PAD POTENCIJE I TERENSKO OSUDSTVO IZ BRACHNOGA KREVETA,
    MENE SE STESHKILO,
    OD MLADIH MILITARISTA, MLADIH NEO KOMUNISTA I FASHISTA,
    HEBALE VAS UNIFORME.
    Last edited by milovan; 08-08-07 at 13:29.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #197
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    2,818
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    u VCG nema redovno sluzenje vojnog roka, zato se možeš prijaviti za vojnika po ugovoru (profesionalca), završiti prvo osnovnu obuku u centru za obuku, a zatim dalju obuku nastaviti u jedinici sa kojom si sklopio ugovor. Trebala bi biti neka obuka za vojnike dobrovoljce, kako piše u predlog zakona o vojsci, ali nisam siguran u to dali će biti i koliko će trajati. :!:
    Aok bude 3 mjeseca i dobrovljna obuka to i nije tako lose. Tri mjeseca nije puno, covjek bar nauci osnovnu obuku, rastavljanje sastavljanje puske, postavljanje satora, snalazenje na terenu. Mozda mi crvne u glavu pa zavrsim to
    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Nemogu ti sigurno reci brate, ali posto si vec prosao neku vojnu obuku, bi ti mozda imao sanse da sluzis nesto u vojsku.

    Ministarstvu Odbrane, kao i vladi i vojsci su jeftinije persone koje su vec predhodale vojnu obuku, i koji mogu direktno da krecu dalje na put.

    Sada, neznam kako to da ucinis, ali valjda se moze negde poci, da se upita kako i sto.

    Nama ce vojska biti mala, tako da nece dobrovoljce primati. Ugrabi dokle hoces ako ti nije za.

    (Ako procas o da trebas to da zavrsis sto si ikada bio poceo tamo to slobodno zaboravi. Nasa drzava vise nema vojni rok.)

    Pozdrav.

    MNT
    Ne ne, nijesam nikakvu obuku prosao, samo sam regrutovan, tj doredili su mi gdje da sluzim, a kad zavrsim fakultet dobio bih poziv za vojsku, mada toga sad vise nema.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #198
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Majko PRESVETA BOGORODICE,
    jesam li ja LUD, ili mi NOGE SMRDE,
    ovoliko INTERESOVANJA ZA VOJSKU,
    koja mi je ZIVOT UPROPASTILA PUNIH SHEST DECENIJA,
    sve pokrala i sve nam o glavi slomila,
    sve SOLITERE, ODMARALISHTA, SAV NOVAC, JURNJAVA PO VUKOJEBINAMA SA TUCMACIMA GLUPIM I INTELEKTUALCIMA POSLUSHNIM,
    IMpOTETNI OFICIJERI SA TOPOVSKIM CIJEVIMA NA GRADJANE,
    DA NADOKNADE PAD POTENCIJE I TERENSKO OSUDSTVO IZ BRACHNOGA KREVETA,
    MENE SE STESHKILO,
    OD MLADIH MILITARISTA, MLADIH NEO KOMUNISTA I FASHISTA,
    HEBALE VAS UNIFORME.
    Milovane, molimte razumjeo si cijeli topik pogrijeso.

    Jeste tako da se skupljamo iz interese u vojsci, ali mi nismo one figure za koje vojska samo znaci ubijanje, klanje, silovanje itd.

    Mi se ovde skupljamo jer nas interesuje oprema, vojna/militerna technologija. Mozes nas vidjeti kao ljudi koji su zainteresovani u lov, pa lovacku opremu itd.

    Da ti i jos dodadnem, koliko shvatih tuzis jednu vojsku za upropastanje tvojeg zivota?! Eh dragi Milovane, JNA ti nije nista upropastila vec druge armije, paravoje formacije i "brigade".

    Cudi me ovo cut ovo iz tvojih usta. Ti koji vec vise nego pola vijeka setas na ovaj svijet, dajes ozbiljne cudne, konkluzije.

    JNA je funkcionisala u to vrijeme kao sto je trebala da funkcionise: po zakonu Milovane. Po zakonu koji joj objavio da pazi zemlju Jugoslaviju (SFRJ), da je pod nikakvom centom ne izdadne, da ne dostoji cepljenje.
    Sve produkcije iz tvog vremena Milovane.

    Mislim da JNA nemozes tuziti za ono sto je bilo. U vrijeme raspada, su bile paravojne formacije, dobrovoljacke garde i "brigade" krive za onaj gad, i sramstvo koji se cinjeo tuda. Mozda i neki ludi od JNA. Ali moras dobro znati da se svako za sebe borio i da je svako svoje vojske dizao. Pravi krivci zalosnog raspada SFRJ su ti Hrvatska Vojska, Vojska Republike Srpske i Armija Bosne i Hercegovine. Pa do toga jos budalstvene figure kao Ratko Mladic, Radovan Karadzic, ali da i ne zaboravimo, Alija Izedbegovic, Franjo Tudman i Slobodan Milosevic.

    Mi Crnogorci smo ono cinjeli u Dubrovnik sto smo trebali da cinimo po zakonu. I to tako izvesti zelje vrhovnog komanda koji se tada nalazio u Srbiju. Mislis da su svi momci isli dobrovoljno, veselo sa smijehom na usta u taj prokleti rat? Oni su morali, biranja nije bilo, ili sloboda/vojni sud ili smrt.

    Zapamti da su ovo druga vremena Milane, u kima su ove stavri i interes vec normalne. Mi smo ljudi zainteresovani u vojsku, funkcionisanje vojske, struktura, oprema, itd. Mi nismo oni ljudi koji samo krecu da bi ubijali itd, zato te molim da nam ne hebes uniformu, bilo kakva da je.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Aok bude 3 mjeseca i dobrovljna obuka to i nije tako lose. Tri mjeseca nije puno, covjek bar nauci osnovnu obuku, rastavljanje sastavljanje puske, postavljanje satora, snalazenje na terenu. Mozda mi crvne u glavu pa zavrsim to


    Ne ne, nijesam nikakvu obuku prosao, samo sam regrutovan, tj doredili su mi gdje da sluzim, a kad zavrsim fakultet dobio bih poziv za vojsku, mada toga sad vise nema.
    Uvijek je dobro znati kako pusku sastaviti, kako sator, i neke basic tacke strategrije, nisanja itd. Kao i tebi Herculese, i meni crvnjava da tako nesto zavrsim.

  24. #199
    Join Date
    May 2007
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da ja dam mali komentar:

    Za svakog muskarca koji nema nekih fizickih nedostataka trebala bi da bude obaveza sluzenje vojske.Da se ista pitam,a na zalost ne pitam vojska bi trajala maksimalno 3 mjeseca ali u ta tri mjeseca bi trebalo da se nauci rukovanje sa svim vrstama oruzja,kopanje rovova,kretanje po vatrenoj liniji,cuvanje sebe,komandovanje grupom,spasavanje ranjenih,za ta 3 mjeseca bi svaki normalni muskarac mogao da postane izuzetan vojnik.Ljudi,nikad se ne zna kad nam to moze zatrebat,ja mislim da ce brzo,jer OVK nesto kuva,a vidjecete i sami.
    Ja svim muskarcima predlazem da uzmu puske u ruke,i podju na selo sa ocem da treniraju i nauce bar osnovno!!!

    p.s. Naslov teme je vojska cg,pa bih pitao forumase,da li mi imamo vojsku???

  25. #200
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto vojska CG ima vise cinova no prasinara ... u slucaju nekog sranja bice neka mobilizacija tipa - daj jaranu pusku nauci ga da je rastavi/sastavi i napuni za jedan dan pa mrsh na front. A onda golemi gubici i stradanije. :x

    Vratio bi ja vojni rok makar 3-4 mjeseca. Ne jer sam mazohista vec zbog zdravog razuma. Kami bi nas odbranilo 1500 oficira i podoficira sa 900 vojnika.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

Page 8 of 118 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 18:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 31-07-07, 23:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •