Page 5 of 118 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 2934

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #101
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacan broj brodova ne znam ali znam borbene brodove a to su: 4 raketne topovnjace,4 fregate ( RF 31, 32 , 33 ,34) Sa 34 mislim da jos nijesu skinuti styx mada bi trebalo jer RF 34 (gore sam naveo kakav) ide na remont a ako bi bila zadrzana RF 33 onda bi se iz upotrebe izbacile raketne topovnjace jer one nijesu za patroliranje npr Otranskim vratima vec za patroliranje duz obale.Crna Gora ima u svom posjedu najace i najvece borbene brodove na istocnom jadranu.Hrvatska ima 4 raketne topovnjace koje su nesto novije proizvodnje nego ove nase a za Albaniju necu da komentarisem.

  2. #102
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Tacan broj brodova ne znam ali znam borbene brodove a to su: 4 raketne topovnjace,4 fregate ( RF 31, 32 , 33 ,34) Sa 34 mislim da jos nijesu skinuti styx mada bi trebalo jer RF 34 (gore sam naveo kakav) ide na remont a ako bi bila zadrzana RF 33 onda bi se iz upotrebe izbacile raketne topovnjace jer one nijesu za patroliranje npr Otranskim vratima vec za patroliranje duz obale.Crna Gora ima u svom posjedu najace i najvece borbene brodove na istocnom jadranu.Hrvatska ima 4 raketne topovnjace koje su nesto novije proizvodnje nego ove nase a za Albaniju necu da komentarisem.
    Neznam za fregate RF-31 i 32 ti pripadaju onoj Riga Klasi; "Riga Class"... sto ce biti i hoce li biti jos aktivne za potrebu...

    Samo sam mislio da RF-31 pripada Hrvatskoj? Jer se zva Split?

    RF-34 je vec bio na remont mi se cini... ako gledas moje postove na druge listove... ces vidjeti update...

    Nasi mornari su za misiju "Livex 2007" kao sto Gen. Lakcevic bjese kazao spremili bili raketnu fregatu Kotor RF-34, i bili su najuspjesnija mornarica na "Livex 2007" training jer su dvije mete pogodili sto drugim mornaricama nije uspjelo... Sada neznam o kojim se metama radilo ( u vazduhu/na zemlju itd) i koje su rakete upotrebili ali valjda ili Styxove ili Ose (SA-N-4, 9K33 OSA, NATO= SA-8 "Gecko" )...

    A dalje da ti kazem ne bih bas bio siguran o tome da Crna Gora ima najjace, i najvece brodove na istocnom Jadranu, ima Italija i da je ne zaboravimo...

    A sta se tice Hrvata, njihove dvije najnovije fregate su od "King Class, obe gradene u Hrvatskoj, jedna je 1992 vidjela svijetlo, a druga 2004 godine...

    Tako da ne bih bas rekao da su "nesto novije preizvodene". Ove flotile Hrvatske su SFRJ construction, i SFRJ ih je ukupno 10 zatrazila bila... ali tom ratu... nijedan osim prvog nije izraden... drugi je na kraju ostao negotov... tako da su ga 2004 zavrsili...

    -----

    A ovo novo sto bi mozda dobili kod remonta su Sea Sparrow instalacije, koje su i kod vise mornarica na svijetu poznate...
    Last edited by MNT; 10-07-07 at 17:42.

  3. #103
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    RF 31 i RF 32 su za staro gvoždje.Meta je pogodjena brodskim topom, a za Hrvatsku sam nacuo da imaju neke brodove ali ponos njihove flote je Petar Krešimir raketna topovnjača.

  4. #104
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    RF 31 i RF 32 su za staro gvoždje.Meta je pogodjena brodskim topom, a za Hrvatsku sam nacuo da imaju neke brodove ali ponos njihove flote je Petar Krešimir raketna topovnjača.
    RF-31 i 32 su od 1950 godine... jesu stari... ali je bolje cuvati ono sto se ima nego sve uniscavati... ali koliko opet Odrabu CG znam ce sve sto dovate i sve sto je u njihove oci staro i nepotrebno unistiti...

    Znam i ja da je meta pogodena brodskim topom, ali kojim? Tip itd? Sto je meta bila tacno?

    Naravno je tako da je Petar Kresimir ponos Ratne Mornarice Hrvatske...

    Poznata je ponosna fregata Hrvata ispod imenom "RTOP11" i gradenje te fregate je zavrseno 1992 kao sto sam u prosli topik naveo...

    To je SFRJ konstrukcija... samo je produkcija isla u Kraljevici, Hrvatskoj... poslijed rata je i tamo sve ostalo...

    Pa tako da za to ne bi bas rekao da je nasa mornarica najjaca i najbolja Jadrana...

    -----

    Update:

    VCG je bijele tablice vojnih vozila Vojske Crne Gore, koji su se dosada kretali sa tablicama obilezajima VJ (Vojska Jugoslavije u crvenom modrom bojom) modifikovala... tako da se sad nalazi na mjesto ikadasnjeg "VJ" obelezenja VCG... valjda je neka naljepnica preko nasijena... ili nesto slicno gadno...

    Eto tako da i ne mozemo da promjenimo svojoj vojsci vojne tablice automobila :lolblue:

    Eh, gde bih smo bez stranih zemlja i njihovih para ? :lolblue:
    Last edited by MNT; 10-07-07 at 18:27.

  5. #105
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Raketna fregata ("veliki patrolni brod") Kotor predstavlja najveću klasu ratnih brodova u RM Vojske Srbije i Crne Gore. Razvijena je na bazi Ruske klase Koni, ali uz znatne modifikacije i poboljšanja. Prvi od dva broda klase Kotor (VPBR-33 Kotor) porinut je 1985. godine, a u sastav RM uveden je 29. decembra 1986. godine. Drugi brod u klasi, VPBR-34 Pula, je u naoružanje uveden 25. februara 1988. godine.

    Namena ovih fregata je borba protiv podmornica, protivavazdušna odbrana udarnih pomorskih snaga i raketno i artiljerijsko dejstvo po neprijateljskim plovnim sastavima.
    Za izradu trupa broda korišćen je čelilni lim debljine 3 do 15 mm, dok je nadgrađe izrađeno od aluminijumske legure debljine 2 do 10 mm. Oblik nadgrađa je projektovan tako da umanji radarsku odraznu površinu
    Fregate kalase Kotor naoružane su raznovrsnim naoružanjem za borbu protiv ciljeva u vazdušnom prostoru, na moru i pod morem
    Za dejstvo po površinskim brodovima protivnika, fregata je naoružana sa četiri protivbrodske rakete P-21 ili P-22 (NATO oznaka SS-N-2 Styx). Masa rakete je 2607 kg, masa bojeve glave 480 kg, daljina gađanja od 8 do 80 km, visina leta 25 ili 50 metara, brzina 0,9 Maha, a samonavođenje IC (P-22) ili aktivno radarsko (P-21).(skidaju se sa broda)
    Za PVO broda namenjen je raketni sistem Osa-M (NATO oznaka SA-N-4 Gecko). Sastoji se od radio-komandno vođenih protivavionskih raketa RZ-13, dvostrukog sklopivog lansera ZIF-122, uređaja za upravljanje gađanjem i trenažera za obuku operatera. Raketa RZ-13 može efikasno da uništava ciljeve koji lete na visini od 50-6000 m i na udaljenostima do 15 km. Sistem Osa-M je jednokanalan po cilju i dvokanalan po raketi. (skida se) Brod ima i dva četvorostruka lansera MTU-IV sa po četiri protivavionske rakete Strela 2M. Na iste lansere bi bez većih modifikacija bilo moguće postaviti i savremenije tipove lakih prenosnih protivavionskih raketa.(skida se)
    Dva dvanaestocevna lansera raketnih dubinskih bombi RBU-6000 namenjena su za borbu protiv podmornica. Daljina gađanja je 350 do 5500 m, a maksimalna dubina cilja 400 m.(skida se)
    Artiljerijsko naoružanje fregate se sastoji od jednog univerzalnog dvocevnog automatskog topa AK-726 kalibra 76,2 mm i dva topa AK-230 kalibra 30 mm.(zamjenjuju se modernijim)
    Kotor je opremljen sa više senzora za otkrivanje i praćenje ciljeva. Za otkrivanje ciljeva na provršini i u vazdušnom prostoru koristi se radar MR-302 Rubka (NATO oznaka Strut Curve) dometa oko 110 km, dok je radar Decca RM 1226 namenjen za navigaciju. Radarski sistem MPZ-301 (NATO oznaka Pop Group) se koristi za upravljanje vatrom raketnog sistema PVO Osa-M, a za upravljanje artiljerijskom vatrom koriste se osmatrački i nišanski radari sistema 9LV-200 MK-2 i nišanski radar MR-104 Ris. Od ostalih senzora brod ima aktivni sonar, radiološki detektor, detektor laserskog ozračenja i detektor radarskog ozračenja. Za odbranu od protivbrodskih raketa fregata je opremljena lanserima IC i radarskih mamaca tipa Barricade.
    Pogon Kotora je tipa CODAG (kombinovani), sa jednom gasnom turbinom M8G maksimalne snage 14720 kW i dva dizel motora Pielstick SEMT 12 PA 6V 280 snage po 3648 kW. Brod ima tri propelera - dva za dizel motore i jedan za plinsku turbinu. Osnovni pogon predstavaljaju dizel motori i oni se koriste najveći deo vremena, dok je gasna turbina namenjena za postizanje većih brzina potrebih tokom izvršavanja borbenih zadataka.
    U ostale brodske sisteme spadaju uređaj za demagnetizaciju broda, dva desalinizatora za proizvodnju vode za piće, uređaji za radio vezu, uređaj za prijem podataka sa hidroakustičnih plutača, uređaji za podvodnu vezu, protivpožarne i drenažne pumpe, pumpe za pretakanje goriva i ulja, sistem za klimatizaciju, protivpožarni sistem na bazi halona, uređaji za proizvodnju električne energije.
    Na zadnjem dijelu broda će se postaviti konstrukcija za slijetanje helikoptera.Ovo bi se trebalo primijeniti i na RF 33 ukoliko bi se odlucilo da se ona zadrzi tada bi ova dva broda bili jedini ratni brodovi ( bice i camaca dok se raketne topovnjace izbacuju) u sastavu MB VCG.
    Last edited by THE_KING; 10-07-07 at 23:52.

  6. #106
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Raketna fregata ("veliki patrolni brod") Kotor predstavlja najveću klasu ratnih brodova u RM Vojske Srbije i Crne Gore. Razvijena je na bazi Ruske klase Koni, ali uz znatne modifikacije i poboljšanja. Prvi od dva broda klase Kotor (VPBR-33 Kotor) porinut je 1985. godine, a u sastav RM uveden je 29. decembra 1986. godine. Drugi brod u klasi, VPBR-34 Pula, je u naoružanje uveden 25. februara 1988. godine.

    Namena ovih fregata je borba protiv podmornica, protivavazdušna odbrana udarnih pomorskih snaga i raketno i artiljerijsko dejstvo po neprijateljskim plovnim sastavima.
    Za izradu trupa broda korišćen je čelilni lim debljine 3 do 15 mm, dok je nadgrađe izrađeno od aluminijumske legure debljine 2 do 10 mm. Oblik nadgrađa je projektovan tako da umanji radarsku odraznu površinu
    Fregate kalase Kotor naoružane su raznovrsnim naoružanjem za borbu protiv ciljeva u vazdušnom prostoru, na moru i pod morem
    Za dejstvo po površinskim brodovima protivnika, fregata je naoružana sa četiri protivbrodske rakete P-21 ili P-22 (NATO oznaka SS-N-2 Styx). Masa rakete je 2607 kg, masa bojeve glave 480 kg, daljina gađanja od 8 do 80 km, visina leta 25 ili 50 metara, brzina 0,9 Maha, a samonavođenje IC (P-22) ili aktivno radarsko (P-21).(skidaju se sa broda)
    Za PVO broda namenjen je raketni sistem Osa-M (NATO oznaka SA-N-4 Gecko). Sastoji se od radio-komandno vođenih protivavionskih raketa RZ-13, dvostrukog sklopivog lansera ZIF-122, uređaja za upravljanje gađanjem i trenažera za obuku operatera. Raketa RZ-13 može efikasno da uništava ciljeve koji lete na visini od 50-6000 m i na udaljenostima do 15 km. Sistem Osa-M je jednokanalan po cilju i dvokanalan po raketi. (skida se) Brod ima i dva četvorostruka lansera MTU-IV sa po četiri protivavionske rakete Strela 2M. Na iste lansere bi bez većih modifikacija bilo moguće postaviti i savremenije tipove lakih prenosnih protivavionskih raketa.(skida se)
    Dva dvanaestocevna lansera raketnih dubinskih bombi RBU-6000 namenjena su za borbu protiv podmornica. Daljina gađanja je 350 do 5500 m, a maksimalna dubina cilja 400 m.(skida se)
    Artiljerijsko naoružanje fregate se sastoji od jednog univerzalnog dvocevnog automatskog topa AK-726 kalibra 76,2 mm i dva topa AK-230 kalibra 30 mm.(zamjenjuju se modernijim)
    Kotor je opremljen sa više senzora za otkrivanje i praćenje ciljeva. Za otkrivanje ciljeva na provršini i u vazdušnom prostoru koristi se radar MR-302 Rubka (NATO oznaka Strut Curve) dometa oko 110 km, dok je radar Decca RM 1226 namenjen za navigaciju. Radarski sistem MPZ-301 (NATO oznaka Pop Group) se koristi za upravljanje vatrom raketnog sistema PVO Osa-M, a za upravljanje artiljerijskom vatrom koriste se osmatrački i nišanski radari sistema 9LV-200 MK-2 i nišanski radar MR-104 Ris. Od ostalih senzora brod ima aktivni sonar, radiološki detektor, detektor laserskog ozračenja i detektor radarskog ozračenja. Za odbranu od protivbrodskih raketa fregata je opremljena lanserima IC i radarskih mamaca tipa Barricade.
    Pogon Kotora je tipa CODAG (kombinovani), sa jednom gasnom turbinom M8G maksimalne snage 14720 kW i dva dizel motora Pielstick SEMT 12 PA 6V 280 snage po 3648 kW. Brod ima tri propelera - dva za dizel motore i jedan za plinsku turbinu. Osnovni pogon predstavaljaju dizel motori i oni se koriste najveći deo vremena, dok je gasna turbina namenjena za postizanje većih brzina potrebih tokom izvršavanja borbenih zadataka.
    U ostale brodske sisteme spadaju uređaj za demagnetizaciju broda, dva desalinizatora za proizvodnju vode za piće, uređaji za radio vezu, uređaj za prijem podataka sa hidroakustičnih plutača, uređaji za podvodnu vezu, protivpožarne i drenažne pumpe, pumpe za pretakanje goriva i ulja, sistem za klimatizaciju, protivpožarni sistem na bazi halona, uređaji za proizvodnju električne energije.
    Na zadnjem dijelu broda će se postaviti konstrukcija za slijetanje helikoptera.Ovo bi se trebalo primijeniti i na RF 33 ukoliko bi se odlucilo da se ona zadrzi tada bi ova dva broda bili jedini ratni brodovi ( bice i camaca dok se raketne topovnjace izbacuju) u sastavu MB VCG.
    Stara, poznata informacija... vidi se da si malo lutao na internet

  7. #107
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    In the arse of the region...
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto mi fino ka drzave nebi sklopili ugovor sa Srbijom ili Hrvatskom, da nsa oni brane u slucaju nekog rata, a mi da imamo samo antiteroristicke specijalne snage i granicnu policiju i standardnu policiju?

  8. #108
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drpe Mandica View Post
    A sto mi fino ka drzave nebi sklopili ugovor sa Srbijom ili Hrvatskom, da nsa oni brane u slucaju nekog rata, a mi da imamo samo antiteroristicke specijalne snage i granicnu policiju i standardnu policiju?
    Vrlo vrlo predmisljena ideja... ozbiljno ...

    Ne vjerujem da dolazi u obzir do dogovora Srbije ili Hrvatske da nam brane svoju zemlju jer:

    - Luda ideja

    - Skupa ideja

    - Imamo svoj narod, opremu i vojsku koja uvijek moze uz vojnog roka dostici dovoljno dosta vojnika za odbranu nase zemlje

    - Da bi Hrvatska ili Srbija dosle do rata za drugom zemljom, i da bi CG isto srelo... prioritet bi isao pu naravno svoje zemlje tako da bi CG ostala za go*nom...

    - Mnogo pametno dati vojnu kontrolu zemlji koju smo ikad napali (Dubrovnik). A i nije bas mnogo pametno dati Srbiji reprizu 1912-1918... kad su Crnogorske trupe dosle ispod komandoa Srpskih oficira...

    - Te zemlje bi mogle izvrsiti vojnu intervenciju nad nasom zemljom...

    - Imati svoju vojsku je sigurnije... pa bar makar u okvir sa NATOM nego dati kontrolu drugim zemljama...

    Ako ima neki experti da se javu ovde o tvojoj ideji neka se jave i dadnu svoje misljenje...

  9. #109
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    In the arse of the region...
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Vrlo vrlo predmisljena ideja... ozbiljno ...

    Ne vjerujem da dolazi u obzir do dogovora Srbije ili Hrvatske da nam brane svoju zemlju jer:

    - Luda ideja

    - Skupa ideja

    - Imamo svoj narod, opremu i vojsku koja uvijek moze uz vojnog roka dostici dovoljno dosta vojnika za odbranu nase zemlje

    - Da bi Hrvatska ili Srbija dosle do rata za drugom zemljom, i da bi CG isto srelo... prioritet bi isao pu naravno svoje zemlje tako da bi CG ostala za go*nom...

    - Mnogo pametno dati vojnu kontrolu zemlji koju smo ikad napali (Dubrovnik). A i nije bas mnogo pametno dati Srbiji reprizu 1912-1918... kad su Crnogorske trupe dosle ispod komandoa Srpskih oficira...

    - Te zemlje bi mogle izvrsiti vojnu intervenciju nad nasom zemljom...

    - Imati svoju vojsku je sigurnije... pa bar makar u okvir sa NATOM nego dati kontrolu drugim zemljama...

    Ako ima neki experti da se javu ovde o tvojoj ideji neka se jave i dadnu svoje misljenje...
    A jel? A ko ce da sluzi tu vojsku a?
    Da neces ja da ti je sluzim?
    Pa ti se fino vrni u CG ako si nedje drugo, pa brani svoju domovinu kad vec imas rjesenje.

    Mada nama vojska i ne treba u sustini... od koga da nas brani?
    Treba nam samo vrhunska antiteroristicka, snage policioje, obicne i specijalne i Granicna policija.

  10. #110
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drpe Mandica View Post
    A jel? A ko ce da sluzi tu vojsku a?
    Srbi i Albanci nece da je sluze sto objasnjava zasto su morali da je ukinu, ne moze se vojska oslanjati na najvece balkanske kukavice, profesionalne dezertere...

  11. #111
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka je tamo te vojske....40 miliona eura (koliko se predvidja) i nije mnogo za 3000 specijalaca ( jer nasa ce bojska biti zapravo samo kopnena i jedno 500 civila pri vojsci), dakle to ce biti jedno 2000 specijalaca i 500 "elektronicara" za nadgledanje granice 500 civila za dopunske strucne djelatnosti...ali ce sigurnost biti mnogo veca, jer smo u Partnerstvu i NATO (ako Bog da,....da se lisim svih strahova tipa:"hoce li se sjutrA IPAK ZARATIT NA KOSOVU ( nedao Bog!)".
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  12. #112
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Neka je tamo te vojske....40 miliona eura (koliko se predvidja) i nije mnogo za 3000 specijalaca ( jer nasa ce bojska biti zapravo samo kopnena i jedno 500 civila pri vojsci), dakle to ce biti jedno 2000 specijalaca i 500 "elektronicara" za nadgledanje granice 500 civila za dopunske strucne djelatnosti...ali ce sigurnost biti mnogo veca, jer smo u Partnerstvu i NATO (ako Bog da,....da se lisim svih strahova tipa:"hoce li se sjutrA IPAK ZARATIT NA KOSOVU ( nedao Bog!)".
    Po meni je to OK!!!lLicno bih volio da postoji 3 mjeseca OBAVEZNE PAKLENE OBUKE za sve PO ZAVRSETKU SREDNJE SKOLE ali ako je to VECI TROSAK NEGO KORIST onda PROPALO SE!!!
    deuscroix

  13. #113
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ce postojati obuka rezerve u trajanju 15 dana godišnje.Što se tiče ovoga lika odozgo profesionalni dezerteri smo bili samo u ovom zadnjem ratu kada sete vi junacine sa topovnjace sa topom do 4000 metara gadjali NATO avione na 8000 metara samo da bi ovi gadjali luku bar.Mi nijesmo htjeli da sluzimo tu i takvu vojsku.A znas li onu pjesmu : Rado srbin ide u vojnike.........

  14. #114
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jesu li napravili grb vojske?

  15. #115
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Jesu li napravili grb vojske?
    Jesu brate, i cak nove uniforme.

    Uniforme su bazirane na uniforme bivse JNA. Ove su modernije i ljepse. Prijed nekoliko nedelja su prekazali bili preview ovoga svega, a 26 tog ce se moci cijela kompletna obuka za RM/KOV/AF itd vidjeti. Meni se cini da se moze beslatno uci da se gleda...

    -----

    Najava: Prezentacija novih modela uniformi Vojske Crne Gore Prezentacija novih modela uniformi Vojske Crne Gore bice priredjena u cetvrtak, 26. jula 2007 godine, sa pocetkom u 20.30 sati, u dvoristu Dvorca Petrovica na Krusevcu, u Podgorici.

    Dogadjaj je otvoren za javnost, a ulazak za novinarske ekipe je predvidjen u periodu od 20.00 do 20.30. (glavna kapija Dvorca Petrovica).

    -----

    Za vise informacije potrevite vezanu stranicu Ministarstva Odbrane Republike Crne Gore: http://www.vlada.cg.yu/odbrana...

    - Preview uniforma:

    http://www.vlada.cg.yu/img/1181328494.jpg

    -----

    Update:

    - Prvi Galeb G-2 je prefarban u CG i opet izvrsio prvi let nad CG.

    - Raketna fregata "Koper" (bivse ime) danas poznata kao RF-32 je prodata firmi "Jugoimportmont" za 529 hiljada dolara.

    - Ova fregata bice iskoriscena za odrzavanje dvije identicne fregate Ratne Mornarice Libije.

    - Jugoimportmont je sestra o poznate firme iz Beograda; Jugoimport SDPR. Oni vec jedno 8 godina odrzavaju fregate RM Libije.

    - Djelove sa RF-32 ce da razmontiraju i da prenesu u Srbiju gde ce ih montirati na te identicne fregate RM Libije, dok ce se ostaci RF-32 rezati u Turskoj, ili kao komplet, najmjerno potopiti na CG primoriju.

    Prenjeo i novina Vijesti...
    Last edited by MNT; 25-07-07 at 23:01.

  16. #116
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za nove uniforme sam cuo kad sam gledao skupstinu danas,ali grb... ima li neki preview grba.ili su opet samo drzavni grb stavili...

  17. #117
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Usli su u sastav brigade za specijalne operacije (82.pc)

  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nama ne treba vojska. ko će nas napadat.

    Dobro antiteroristička jedinica da, možda kakav civilni korpus za upotrebu tokom vanrednih stanja (požari, vremenske nepogode itd), spasilački korpus, MASH i Coast Guard.

    Drugo nam ama baš ništa ne treba.

    Kompletnu mornaricu osim patrolaca i jedne topovnjače treba prodat u staro gvoždje Nikšićkoj željezari da pravi gradjevinsko željezo.

  19. #119
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vcg

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    Usli su u sastav brigade za specijalne operacije (82.pc)
    Ovi što žale za starudijom koja ničemu ne služi treba malo da razmisle o tome. Ako ne možemo da imamo vojsku od 2400 pripadnika koja je naoružana i opremljena najsvremenijim naoružanjem i ne treba da je imamo. Ne može to da se uradi preko noći, ali budite strpljivi :yipiiii: pa ćete vidjeti šta će se uraditi od vojska, samo malo više ulaganja, veće plate veći izbor kandidata za vojnika.

    Neko je pitao dali se može prijaviti za vojnika po ugovoru ako nije služio vojsku - može. imaće obuku prvo u centru za obuku, a zatim nastavlja obuku u jedinicu sa kojom je sklopio ugovor.:rolleyes:

  20. #120
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Jug CG (Boka)
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    Ovi što žale za starudijom koja ničemu ne služi treba malo da razmisle o tome. Ako ne možemo da imamo vojsku od 2400 pripadnika koja je naoružana i opremljena najsvremenijim naoružanjem i ne treba da je imamo. Ne može to da se uradi preko noći, ali budite strpljivi :yipiiii: pa ćete vidjeti šta će se uraditi od vojska, samo malo više ulaganja, veće plate veći izbor kandidata za vojnika.

    Neko je pitao dali se može prijaviti za vojnika po ugovoru ako nije služio vojsku - može. imaće obuku prvo u centru za obuku, a zatim nastavlja obuku u jedinicu sa kojom je sklopio ugovor.
    Rave92

    Nešto o prezentaciji i znaku VCG možeš pogledati na:

    http://www.mycity.co.yu/Vojno-tehnic..._3.html#581621

  21. #121
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Za nove uniforme sam cuo kad sam gledao skupstinu danas,ali grb... ima li neki preview grba.ili su opet samo drzavni grb stavili...
    Na ovoj adresi:

    http://forum.krstarica.com/showthrea...&page=66&pp=25

    Imaš ponešto što sam ranije našao. ima i znak Vojske crne Gore.

  22. #122
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ah.. grb sam i ja mogao bolji uraditi... kako nemaju smisla za dizajn to je nemoguce,sigurno i dokumenta ce nam izgledati nikakva(pasos...).SRJ grbovi se vracaju ...

  23. #123
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Nama ne treba vojska. ko će nas napadat.

    Dobro antiteroristička jedinica da, možda kakav civilni korpus za upotrebu tokom vanrednih stanja (požari, vremenske nepogode itd), spasilački korpus, MASH i Coast Guard.

    Drugo nam ama baš ništa ne treba.

    Kompletnu mornaricu osim patrolaca i jedne topovnjače treba prodat u staro gvoždje Nikšićkoj željezari da pravi gradjevinsko željezo.
    Ma dobro svako svoje misljenje naravno... nema veze koji put hodemo uvijek ce biti naroda koji ce se buniti... ili ja ili ti uvijek ce biti neko...

    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    Ovi što žale za starudijom koja ničemu ne služi treba malo da razmisle o tome. Ako ne možemo da imamo vojsku od 2400 pripadnika koja je naoružana i opremljena najsvremenijim naoružanjem i ne treba da je imamo. Ne može to da se uradi preko noći, ali budite strpljivi :yipiiii: pa ćete vidjeti šta će se uraditi od vojska, samo malo više ulaganja, veće plate veći izbor kandidata za vojnika.

    Neko je pitao dali se može prijaviti za vojnika po ugovoru ako nije služio vojsku - može. imaće obuku prvo u centru za obuku, a zatim nastavlja obuku u jedinicu sa kojom je sklopio ugovor.
    Quote Originally Posted by Jazz63 View Post
    Rave92

    Nešto o prezentaciji i znaku VCG možeš pogledati na:

    http://www.mycity.co.yu/Vojno-tehnic..._3.html#581621
    Ahh evo ste i vi sa mycity dosli... wheheh jedva sam cekao da se neko pojavi... jer tamo vise vojnih experata imate nego ovdje...

    Dobro dosao... sto ti je ime na mycity ?

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Na ovoj adresi:

    http://forum.krstarica.com/showthrea...&page=66&pp=25

    Imaš ponešto što sam ranije našao. ima i znak Vojske crne Gore.
    Hvala za link Formica... evo jedva neke jasne slike okolo vojske...

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ah.. grb sam i ja mogao bolji uraditi... kako nemaju smisla za dizajn to je nemoguce,sigurno i dokumenta ce nam izgledati nikakva(pasos...).SRJ grbovi se vracaju ...
    Moga sam i ja grb bolje uraditi ali je glavno te sad imamo bar jedan tako da ne nosimo drzavni grb koji se inace svukuda upotrebljava... kod Policije itd...

    Mislim, da je oklop previse pretrpan a da su krila malo mala u formatu... Kruna je siromasno okrasena... ali mozda da bude ikad doslo do modifikacija... Uglavno je oklop sa sidrom itd... od nede poznat ali neznam od gde meni se cini od druge vojske druge zemlje...

    http://keep4u.ru/full/070616/4074188950b4425f46/jpg

    Zbilja ljudi gledajte dobro u oklop vidjetce te najvjerovatnije NATO logo... kome je nampalo taj ebani NATO logo da ubaci u grb, kad inace nismo punopravni clan NATO-o a inace ga niti toliko obozavamo? Ovo jos nikad nisam vidjeo... koja zemlja sad ima NATO logo u svoj vojni grb?!

    Samo se pitam hoce li svaka specialna jedinica imati svoj grb/emblem ili ne?

    Eh sada ovo sve nije lose sto su prikazali ali kvalitet izrade ce jos stojati na pitanju...

    Emblemi Vojske Srbije su dobro izradeni, tako ces za svaki emblem, grb, uniformu itd naci dukumenat na koji je sve objasnjeno od... pocetka do kraja. Kako su dosli do izrade, kako su gledali istoriju itd...

    A koliko izgleda ce mo dobiti Americke vojne uniforme... :eek:

    -----

    | Jos neko pitanje: Cuo sam da ce niti i muguce vise mjesta za obuku... za jos vise vojnika preko tih 2400 pripadnika... ta je ideja stigla iz Amerike i valjda sluzi za podrsku u njihovih buducih ili danasnjih akcija. To bi doslo, da nasi mladici krecu na vojnu obuku tako da bi ih kasnije poslali u Irak ili neku drugu supu... Mi inace onako dobro neoruzani da krecemo kao mala zemlja na takve akcije... zna se kako je proslo sa Holandskim Dutchbat III-om... u Srebrenicu...|
    Last edited by MNT; 28-07-07 at 23:06.

  24. #124
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zbilja Formica, da li uopste znas gde se moze naprimjer ponuditi nova oznaka za ove vojne stvari...

    Vidi se da im mozda treba malo pomoc...

    Pa ajde Rave, ja i ti.. da pravimo muguce potentijalne grbove za VCG, pa da ih Formica ovde predgleda i sifruje...

    Sta mislis? Drugi naravno isto mogu dobaciti ovde svoje ideje i kreacije...

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    O cemu ti pricas i sta je isto sa logom NATO?

Page 5 of 118 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 18:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 31-07-07, 23:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •