Page 4 of 118 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 2934

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #76
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MNT vidim da si malo cunjao po internetu.amo da te pitam na koji nacin mislis da se isfinansiraju sve te gluposti o kojima pricate.Potpuno se slazem sa zvekom u vezi naoruzanja. Nama ne prijeti opasnost od susjednih drzava.Rat drzava protiv drzave je tesko izvodljivo na ovim prostorima.Jedina opasnost po CG moze se ogledati u vidu ubacivanja teroristickih grupica iz Albanije sa kojima bi se obracunala ANB (agencija za nac. bezb.) SAJ ( specijalna antiteroristicka jedinica policije) i BSO ( brigada za specijalne operacije vojske crne gore).A mi za 3-4 godine treba u NATO da udemo i onda nema nicega da se bojimo.Takodje Pjesadijske jedinice treba da budu motorizovane i da mogu vrlo brzo da stignu na krizno mjesto.Avijacija samo teba da pruzi podrsku u transportu kao i u savladjivanju tezih zadataka (borbeni helikopteri).Sto se mornarice tice njen zadatak jie odbrana CG obale, sprecavanje sverca i svakog drugog kriminala na moru, takodje i ucestvovanje u medjunarodnim aktivnostima.

  2. #77
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Raketna fregata "Kotor RF-34" se vratila sa medunarodne vjezbe na vodnu teritoriju Grcke i bila nje najuspjesnija na ove dogadaje od svih ucesnika...

    Na medunarodnoj vjezbi "Livex 2007" u Grcko more je Ratna Mornarica Vojske Crne Gore pogodila dvije mete... sto drugim mornaricama nije uspjelo...

    Pomedu ucesnika su bile; RM V Crna Gore, RM V Italije, RM V Grcke, RM V Hrvatske i RM V Albanije...

    -----

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Djenerali o cesovima mrcenijem avijonima zborite vi odje ,misim te skatule zakrzljale mnim e se nebi digle dva prsta od zemlje prije no bi ih spustio neprijatelj ! Nama trebaju mali brzi helikopteri koji bi mogli na nasku teritoriju se krit i napadat kroz klance i kanjone ,a ne avijoni koji kad dodju do pola gasa vec su izasli iz naske teritorije i koji se mogu spustit samo na jedan eventualno dva aerodroma koje ni cori nemoze promasit topom ! Tenkovi qq majko kudj bi oni se vozili 12 metara naprijet i 12 nazat, motorizacija teska ne pase CG odbrani lise do avijacija no jaka postrojenja raketnih baterija po brda i planina dace bog za to imamo pogodnu zemlju i pjesadiju opet pojacanu mobilnim raketnim naoruzanjem !
    Mornarica isto jaki brzi presretaci i na brda povise zaliva (mora) raketne baterije nisa vise ni ne treba !
    Alo Zvecko, ti i ovaj "King" ozbiljno mislite da je nasa vazdusna teritorija toliko mala da bi prijed neprijateljski objekat izasao iz nase vazdusne teritorije vec prijed nego sto mi dignemo borbene avione u zraku whahahahahaahahhaha.... kakva glupost joj...

    A sta ako se cini o raketi koja je nametnuta na neku metu na nasu teritoriju, ili ako se cini situacija o teroristima koji bi da izvsre napad nad Crnu Goru? Zasto bi izasli iz nase vazdusne teritorije ako smo im mi meta a? Ne pricajte tako naopako molim vas. Imati neku eskadrilu formisana sa tim Super Galebima je uvijek dobro imati... za bjezbjednosti Crne Gore...

    Sada bas nije muguce da nas spusti neprijatelj ako se radi o vise nasih borbenih avionima sirom Crne Gore...

    Helikopteri su za nasu brdovinksu zemlju odlicni, ali vise za podne akcije i podrske...

    Sto bi sa tim helikopterima ako se prica o neprijatelju koji se nalazi na 10KM visine? A? Hocete da jurite na 10KM visine borbeni avion sa helikopterom whahahaha....

    Ne zaboravite, Crna Gora u vojnu opremu nema nikakvu Surface to Air instalaciju... to su rakete za odbranu vazdusne teritorije... Srbija ih ima... ali su vec mnogo stare... godine im krecu... ali su ipak srusile jedan F117A pa i jos neki F16 itd... cuje se iz Srbije i prica za B2...

    One raketne baterije koje na danasnji dan imamo su low range... "Nebelwerfers"... koji su nam vec u imovinu o Drugog Svijetskog Rata... sto znaci da su mnogo stari... i da mozda nebi ni dostigli ili gadali metu...

    Raketne baterije za vazdusnu odbranu su mnogo skupe da i vjerujem to nije bas neka opcija...

    Mali brzi helikopteri su mozda dobri za podne akcije... ali nezaboravite nemas se nista kriti ako ti helikoptere zvucu kao borbeni avion...

    Za tenkove nemam bas nekakvo misljenje... te ce da rezu ili su vec poceli... a za ostale je sudbina nepoznata...

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    MNT vidim da si malo cunjao po internetu.amo da te pitam na koji nacin mislis da se isfinansiraju sve te gluposti o kojima pricate.Potpuno se slazem sa zvekom u vezi naoruzanja. Nama ne prijeti opasnost od susjednih drzava.Rat drzava protiv drzave je tesko izvodljivo na ovim prostorima.Jedina opasnost po CG moze se ogledati u vidu ubacivanja teroristickih grupica iz Albanije sa kojima bi se obracunala ANB (agencija za nac. bezb.) SAJ ( specijalna antiteroristicka jedinica policije) i BSO ( brigada za specijalne operacije vojske crne gore).A mi za 3-4 godine treba u NATO da udemo i onda nema nicega da se bojimo.Takodje Pjesadijske jedinice treba da budu motorizovane i da mogu vrlo brzo da stignu na krizno mjesto.Avijacija samo teba da pruzi podrsku u transportu kao i u savladjivanju tezih zadataka (borbeni helikopteri).Sto se mornarice tice njen zadatak jie odbrana CG obale, sprecavanje sverca i svakog drugog kriminala na moru, takodje i ucestvovanje u medjunarodnim aktivnostima.
    The_King, vidi se da si malo precerao na ovom CdM topiku... ako hoces da pricas, pricaj, ali ne daj komentar na druge molimte. Svako smije svoje misljenje da daje... ako nezelis cuti, kreci negde drugo...

    Mozda bi i bolje bilo da malo sve ponovo procitas jer se vidi da ti nije sve jasno. JA SAM KAZAO DA BI VOLJEO DA IMAMO VOJNI HIGH TECH STUFF, ALI DA NIJE MUGUCE ZBOG ZASTO TO NEMOZEMO FINANSIRATI!!! Pa kazi da je glupost ajd... nisi ni procitao dobro

    Da ti i dalje nabrojim iz quote-a:

    1.) Ne docekivaj nikad 100% bezbjednost, i opasnost od susjednih drzava.

    2.) Ove nase specialne jedinice su tek pocele da funkcionisu i oprema im nije bas najaca... nego se razvija... Ove jedinice nemaju puno clanaka ni motorke opreme tako da je tesko izvrsiti pobjedne akcije protiv neprijatelja, naprimjer ANA i UCK koji imaju 10.000 vojnika i motorkse opreme.

    3.) Naravno je glupost kazati da ce nam ulazak u NATO garantovati bjezbjednost... Grcka i Turkska su obe clanica NATO-a... pa jos uvijek vodu vazdusne borbe okolo teritorije Grcke... NATO je na mnogo mjesta aktivan tako da mozda u buduce nije u stanje da reagira brzo...

    4.) Pjesadije trebaju naravno da su mobilizane na najveci nivo to je prioritet nase zemlje...

    5.) Helikopeti mogu ispunjavati transportne usluge ali je do toga glavno imati eskadrilu borbenih aviona... Zamisli zauzme neprijatelj raketne instalacije na brda Crne Gore i srusi sporo pokrecive helikoptere? A? wuahahahahahahahaah.

    6.) Naravno je bas tako eto tako kao sto ti kazes da nasa mornarica samo zivi da bi sprecavala sverc i kriminalce i da bi ucestovala u druge medunarodne aktivnosti ahahaha.... to bi bilo samo bacanje para... i na moru nam ima neprijatelju... Mornarica moze da sluzi za podnu odbranu, morsku kao i vazdusnu...
    Last edited by MNT; 01-07-07 at 15:16.

  3. #78
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo bih htio da te pitam ko bi mogao da nas napadne sa 10 km visine (vanzemaljci ili NATO).Drugo cim postanemo clanica NATO za koju godinu nama ce odbranu od vazdusnih napada pruzati saveznicke zemlje (Italija ili US Airforce).Trece UCK i ostala albanska marva nijesu dorasli borbe sa CG jer njih ne moze podrzavati Albanija (kao u slucaju kosova) jer bi oni bili teroristi u tom slucaju (a Ujka Sem prosto obozava teroriste).Cetvrto izgleda da nemas pojma o RV (Ratno vazduhoplovstvo) i da si te podatke iskopao po internetu je da se imalo razumijes znao bi koliko brzo ide borbeni avion.Kao sto sam gore naveo ni smo svakim danim sve blizi NATO-u a NATO znaci za CG sigurnost.Sto se tice Turske i Grcke oni se komate ali dok je Ujka Sem....
    MNT ja nemam nista protiv tebe vec protiv tvojih vrlo nesmotrenih postova koji uopste nijesu potkrijepljeni cinjenicama.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Prvo bih htio da te pitam ko bi mogao da nas napadne sa 10 km visine (vanzemaljci ili NATO).Drugo cim postanemo clanica NATO za koju godinu nama ce odbranu od vazdusnih napada pruzati saveznicke zemlje (Italija ili US Airforce).Trece UCK i ostala albanska marva nijesu dorasli borbe sa CG jer njih ne moze podrzavati Albanija (kao u slucaju kosova) jer bi oni bili teroristi u tom slucaju (a Ujka Sem prosto obozava teroriste).Cetvrto izgleda da nemas pojma o RV (Ratno vazduhoplovstvo) i da si te podatke iskopao po internetu je da se imalo razumijes znao bi koliko brzo ide borbeni avion.Kao sto sam gore naveo ni smo svakim danim sve blizi NATO-u a NATO znaci za CG sigurnost.Sto se tice Turske i Grcke oni se komate ali dok je Ujka Sem....
    MNT ja nemam nista protiv tebe vec protiv tvojih vrlo nesmotrenih postova koji uopste nijesu potkrijepljeni cinjenicama.
    Prvo bih htjeo da ti kazem da nas bilo ko moze napasti, nema veze bilo koji dan. Kao sto znas RM USA upotrebljava Boku Kotorsku tako da je Crna Gora mozda dobra lokacija za napade "za osvjetu" ajde priznadi da su ti teroristicki ljudi bolesni u glavu i to jos tako da i neznas sto mozes docekavati od njih...

    Drugo da ti kazem ne bih bas racunao posebno puno na NATO, u najglavnije situacije nepravdeno ili slabo funkcionise...

    Trece da ti kazem; je da ne podrzavam ikakvu pomoc AF/RViPVO Italije ili Amerike... kad su trebali da nas podrze su nas napali. A kao sto znas Amerika samo hoce nesto da uradi za uzvratu...

    Cetvrta tacka je da uopste nisam trazio mnogo oko RV sta se tice helikoptera. Inace je normalno traziti na internetu podatke... nisam jedini... ako sluzis vojsku ili slicno nesto i ako si pravi expert, nam ovde slobodno javi ko si i sto si, da bih znali da si ti pravi "expert" u ove stvari...

    Ovde mi nije muguce traziti vise informacije nase vojske jer ne zivim u CG logicno da nema gde drugo nego samo preko internet...

    Evo ti podatki sa wikipedia nisu uvijek tacne ali ti daju neki gled o Mi-8 helikoptera;

    Performance

    - Max Speed: 250 km/h (156 mph)
    - range: 450 km (280 mi)
    - Service ceiling: 4,500 m (14,760 ft)
    - Rate of climb: 9 m/s (1,770 ft/min)
    - Fuel consumption:600 kg/h (1,320 lb/h)

    Eto kao sto vidis ovaj helikopter ne bi bio pravdeni protivnik borbenog aviona ili rucnog bacaca ili raketne baterije...

    Ne zaboravi; ne valja mnogo racunati na toga Uncle Sam-a, jer se Uncle Sam mnogo za*ebava u druge tude zemlje na jednaki momenat (na 2-3 fronta jednako sirom svijeta rate za sto oni zovu "pravdu") tako da bi Uncle Sam-u mozda brzo dosao kraj...

    Zasto bi ti zbilja da udemo u NATO?

    To upste ne shvatim jer;

    - NATO je nas neduzno napao 1999 godine...
    - Kroz CG i SRB je stradalo mnogo neduznog naroda...
    - Sa tim su i direktno ratni zlocini koji i nece da priznadu da su to...
    - Neke akcije su nepravdene... NATO nije legalna organizacija u moje oci jer vise puta krsala naperimer UN clanove...
    - Puno vojnika ucesnih zemlja stradaju za probleme koje su druge zemlje stvarale itd...

    Tako jos mogu ici do 100...

    The_King ja nemam nista protiv tebe vec protiv tvojih vrlo nesmotrenih postova koji uopste nijesu potkrijepljeni cinjenicama. Sto mi jos smeta je da neces da otkrijes tvoj identitet, zbog kojeg i valjda toliko puno znas koliko bi da nas ovdje uvjerujes...
    Last edited by MNT; 01-07-07 at 23:19.

  5. #80
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Momcicu ako ti vojska ide ka sakopis naje*ali smo ka zuti ! Batali vise ramba i terminatora ,to su filmovi a ne stvarnost ! Vidisi mrcoje vidjeo te jad da dje se god vode ratovi zavrse gerilskom vrstom ratovanja ! Orlovi su supak od svijeta kante zardjale zajedno sa migovima ( zar se ne nauci nista od ovije potonjijeh ratova) i eo ti info teritorija CG je vrlo mala da bi po njoj mogli cvrcat supersonicni avioni ! Dalje koje su po tvome mozganju te drzave od kojih prijeti CG rat a ???? Da nije mozda "Toki(J)o" ili Juzna Korea ,Mozambik ????? I opet posto mnim e nijesi omirisa zrno baruta da ti pripomognem ,nama trebaju jaka protivvazdusna postrojenja po brda/planina i obali mora ,antiteroristicka profesionalna vojska brzi presretacki laki brodovi i helikopterske jedinice nista vise !!!!!!!!!!! Sad ti udri (posto izgleda imas vremena na kilo) pa juris po internetu i wikipediji !

    Quote nmt:
    Ne zaboravite, Crna Gora u vojnu opremu nema nikakvu Surface to Air instalaciju... to su rakete za odbranu vazdusne teritorije... Srbija ih ima... ali su vec mnogo stare... godine im krecu... ali su ipak srusile jedan F117A pa i jos neki F16 itd... cuje se iz Srbije i prica za B2...

    A ako bi pita arkana i seselja najmanje su srusili 150 aviona hahahahahahahahahahaahahahahahaha i kroz dunav jedno 230 podmornica potopili ,samo neznam jeli marko kraljevic buzdovanom ili torpedima bezzvucnim te ih dobise od zirinovskoga hahahahaha !

    Quote nmt :
    Helikopteri su za nasu brdovinksu zemlju odlicni, ali vise za podne akcije i podrske...

    Sto bi sa tim helikopterima ako se prica o neprijatelju koji se nalazi na 10KM visine? A? Hocete da jurite na 10KM visine borbeni avion sa helikopterom whahahaha....

    Boze dragi na svem tebe fala sila mlati ovi momcic ??????? Mrcoje ako se zbori o "neprijatelju koji leti na 10 km visine onda ni je zaludu da ni se svi sveci dignu iz grobova hahahahahahahaha !



    Quote nmt:
    5.) Helikopeti mogu ispunjavati transportne usluge ali je do toga glavno imati eskadrilu borbenih aviona... Zamisli zauzme neprijatelj raketne instalacije na brda Crne Gore i srusi sporo pokrecive helikoptere? A? wuahahahahahahahaah.



    Ao blago tebe ,izgleda tebe je lijepo svaki dan ??? Zamisli da neko zauzme brda i planine ,e sad zamisli "ZIVOT U RITMU MUZIKE ZA PLES" , i kad to sve zamislimo bacimo pola umore vratimo njima dug i sto ni ostaje ........... ostaju ni "SUPER,turbo GTI Galebovi Jastrebovi Pelikani Svrake Cavke Orlusine i uste koje kilo zrdjalije konzervi koje nevaljaju pisljivoga boba ! E blago ni ga sa takvom odbranom crnijema kukavcima !
    Last edited by Zvek_Zivi; 01-07-07 at 23:41.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #81
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Momcicu ako ti vojska ide ka sakopis naje*ali smo ka zuti ! Batali vise ramba i terminatora ,to su filmovi a ne stvarnost ! Vidisi mrcoje vidjeo te jad da dje se god vode ratovi zavrse gerilskom vrstom ratovanja ! Orlovi su supak od svijeta kante zardjale zajedno sa migovima ( zar se ne nauci nista od ovije potonjijeh ratova) i eo ti info teritorija CG je vrlo mala da bi po njoj mogli cvrcat supersonicni avioni ! Dalje koje su po tvome mozganju te drzave od kojih prijeti CG rat a ???? Da nije mozda "Toki(J)o" ili Juzna Korea ,Mozambik ????? I opet posto mnim e nijesi omirisa zrno baruta da ti pripomognem ,nama trebaju jaka protivvazdusna postrojenja po brda/planina i obali mora ,antiteroristicka profesionalna vojska brzi presretacki laki brodovi i helikopterske jedinice nista vise !!!!!!!!!!! Sad ti udri (posto izgleda imas vremena na kilo) pa juris po internetu i wikipediji !
    Nauci se da pises seljace... e ako ja nisam naucio onda bar hocu prijed nego sto stignem tvoje godine...

    Ka sto sam kazao bi fino bilo imati supersonicke avione ali to nazalost zbog finansija nemoze!!!

    Ja pozdravljam eskadrilu Super Galeba tipa G-4, ovi avioni nisu supersonicki avijoni, tako da bi moglo lako... Kad su prijed leceli sa preko PG i CG zasto onda ne na danasnji dan.

    I ja ti znam i te kako da vojska itd nisu Rambo, Rocky, Terminator i druge frke... vec ti sa tvojim citiram:

    Quote of Zvek_Zivi:

    "Nama trebaju jaka protivvazdusna postrojenja po brda/planina i obali mora ,antiteroristicka profesionalna vojska brzi presretacki laki brodovi i helikopterske jedinice nista vise !!!!!!!!!!!"

    Naravno sam ono okolo Mi-8 helikoptera dignuo sa wikipedije jer se radi o podacima oko brzine krsanja itd... Ali druge informacij ne vadim bas sa nje jer tamo skavo moze pisati svoje bajke...

    Zamisli naprimjer; u Sandzaku Srpskog dijela se kriju kriminalne vehabije, tamo imaju i svoje baze gde raketne bacace, puske i drugu vojnu opremu ranjaju...

    Srbija taj region vec prijed nesto mjeseci kontrolise tako da zbog toga ti likovi krecu put ka Crne Gore; Crnogorskog dijela Sandzaka...

    E zamisli mi pronademo veliku grupu u nas dio Sandaka gde se kriju... vrlo naoruzani itd...

    Eh sad moramo da ih napadnemo.... pa idemo sa helikopterima koji se vec mogu cuti sa kilometrima daljine...

    Vehabije nas pronadu... namete raketni bacac, helikopter nemoze da izbjegne.. i kaboem... cao...

    A ovako opici poneki Super Galeb preko njih sa kamerom, slika situaciju, pa sledeci uz odobrenja baci bombe, skloni ih sve, i opici kuci prijed nego sto moze sam doci u opasnosti...

    Da li vi ozbiljno mislite da NATO silje helikoptere (u Afganistanu) za Talibane u brda? Ahahaha ne nego ih F-16-ice napadaju...
    Last edited by MNT; 01-07-07 at 23:42.

  7. #82
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Qute mnt:
    Nauci se da pises seljace... e ako ja nisam naucio onda bar hocu prijed nego sto stignem tvoje godine...

    Kako si krenuo cuku izgleda neces docekat moje godine ,no batali to nazivanje seljacima jerbo uste nijesi naucio sto znaci bit seljak !



    Quote mnt:
    Zamisli naprimjer; u Sandzaku Srpskog dijela se kriju kriminalne vehabije, tamo imaju i svoje baze gde raketne bacace, puske i drugu vojnu opremu ranjaju...

    Srbija taj region vec prijed nesto mjeseci kontrolise tako da zbog toga ti likovi krecu put ka Crne Gore; Crnogorskog dijela Sandzaka...

    E zamisli mi pronademo veliku grupu u nas dio Sandaka gde se kriju... vrlo naoruzani itd...

    Eh sad moramo da ih napadnemo.... pa idemo sa helikopterima koji se vec mogu cuti sa kilometrima daljine...

    Vehabije nas pronadu... namete raketni bacac, helikopter nemoze da izbjegne.. i kaboem... cao...

    A ovako opici poneki Super Galeb preko njih sa kamerom, slika situaciju, pa sledeci uz odobrenja baci bombe, skloni ih sve, i opici kuci prijed nego sto moze sam doci u opasnosti...

    Da li vi ozbiljno mislite da NATO silje helikoptere (u Afganistanu) za Talibane u brda? Ahahaha ne nego ih F-16-ice napadaju...


    Boze dragi ko te prepade ttako mladoga hahahahhhahahahah ! Nemo jadan zamisljat tolko opucices se ! Velis kaabbooommm i ka sto su u Vijetnam i njine i tudje hahahahahahah !
    A inace smo citali u DAN kako su vahabije imali stinger rakete i podjekoju nuklearnu bombu jednu eskadrilu od 750 super turbo avi(J)ona nosaca aviona kom 16 i zamalo da nagrde Crnu Goru !
    Aj sad vozi !
    Last edited by Zvek_Zivi; 01-07-07 at 23:49.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  8. #83
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slusaj MNT helokopter Mi-8 sluzi za brzi transport trupa sa jedne na drugu lokaciju i obicno nije naoruzan.Koristit galebove u borbene svrhe je glupo i neisplativo.Mislim da bi bilo dobro skinut s njih naoruzanje i napraviti od njih aero grupu VCG jer su oni zastarjeli za modernu borbu nemaju moderno naoruzabje i radare.TI POSTO ZIVIS VAN CG SIGURNO NE ZNAS KOLIKI JE VAZUSNI PROSTOR CG I SAMO DA TI KAZEM DA GA BORBENI AVION PRELETI ZA NEKOLIKO MINUTA.A NATO NAS JE BOMBARDOVAO ZBOG POGUBNE POLITIKE SLOBODANA MILOSEVICA & CO KOJI SU UPROPASTILI SRJ SVOJOM POLITIKOM MADA KOLIKO VIDIM TI PODRZAVAS TU POLITIKU I VIDI SE DA SI SRBOFILSKI NASTROJEN.

  9. #84
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Slusaj MNT helokopter Mi-8 sluzi za brzi transport trupa sa jedne na drugu lokaciju i obicno nije naoruzan.Koristit galebove u borbene svrhe je glupo i neisplativo.Mislim da bi bilo dobro skinut s njih naoruzanje i napraviti od njih aero grupu VCG jer su oni zastarjeli za modernu borbu nemaju moderno naoruzabje i radare.TI POSTO ZIVIS VAN CG SIGURNO NE ZNAS KOLIKI JE VAZUSNI PROSTOR CG I SAMO DA TI KAZEM DA GA BORBENI AVION PRELETI ZA NEKOLIKO MINUTA.A NATO NAS JE BOMBARDOVAO ZBOG POGUBNE POLITIKE SLOBODANA MILOSEVICA & CO KOJI SU UPROPASTILI SRJ SVOJOM POLITIKOM MADA KOLIKO VIDIM TI PODRZAVAS TU POLITIKU I VIDI SE DA SI SRBOFILSKI NASTROJEN.
    Nisam Srbofilski nastrojen!!! Znam i ja da su popravilu Mi-8 helikopteri za transport i obicno neoruzani...

    Sta se tice Super Galeba ja ne pricam o situacijama u koje bi Galeb trebao da vodi Dog Fight nego podne akcije... A da presretne putnicke avione bi isto odlicno bilo...

    Sad bas neznam koliko su troskove za Super Galebe... ali su u neke situacije helikopteri skuplji...

    Da ti i dalje odgovorim ne podrzavam onu tadanju politiku nikako... ali je tako da nas je NATO napao bez odobrenja UN-a...

    Vama to valjda nista ne kaze... to je tacno vizija NATO-a kao i njegove buduce clanove...

    Gde smo bili kad se dogodila nesreca kod Bioca a? Gde su bili helikopteri nigde...

  10. #85
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MNT ANB moze da sazna sta si nocas jeo za veceru a kamoli da ne otkrije unosenje oruzja u CG i planiranje teroristickih napada.

  11. #86
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisu mogli da uzlete zbog nevremena.

  12. #87
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odakle ti mozes da kazes da ja neznam koliko je nasa vazdusna prostorija mala? A? Kao i sto Srbija tako i mi mozemo vjezbati u koriscene jedne druge vazdusne teritorije... kad Srbija (sa nama) ude u NATO ce to inace biti tako...

    Ali dobro... znate li sto? Prestacu da vodim pricu ovde sa vama... vi ste svi 100% garantovani da poslijed Crnogorske samostalnosti njoj nikakva opasnost ne prijeti i da smo mi svi u potpunu bjezbjednost...

  13. #88
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podno bombardovanje se izvodi u slucaju velikih okrsaja a ja pricam o okrsajima kao onaj sto se desio skoro u sandzaku u Srbiji.

  14. #89
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mnogo mastas ti kada bi se sto pitao a fala bogu se ne pitash mi bi gradili bunkere ka Enver Hodza

  15. #90
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Mnogo mastas ti kada bi se sto pitao a fala bogu se ne pitash mi bi gradili bunkere ka Enver Hodza
    Naravno sa ja osoba koja uopste nema mozak za vojne stvari a ti pravi General... mozemo pitati Jovana Lakcevica da te postavi ispod njega...

    Da ti i jos kazem; ako bi da reagiras, ne postavljaj double post, nego edituj stari i postavi dodatne komente...

    Ako imas daljne informacije u oznakama, opreme itd... postavljaj sta god hoces...

  16. #91
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zbilja,jesuli npravili vise vojni znak?Sigurno ce naprviti nesto kao Slovenci.
    A gledajte ovo:
    Slovenija:
    $640 million (FY 2006)
    Crna Gora:
    $15 million

    Za vojsku,pa sad vi vidite .

  17. #92
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram samo da recem da samo puno prdite.Veze svezom nemate samo mlatite nekakve gluposti.

  18. #93
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja vohl her General ! Hhahahahahahahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  19. #94
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation Oruzhane Snage Crne Gore

    Evo kako ja vidim buducu vojsku Crne Gore :


    ORUZANE SNAGE CRNE GORE I BRDA

    Sastoje se od 3 elitna roda.


    - KOPNENA VOJSKA
    -POMORSKE SNAGE
    -VAZDUSHNE SNAGE




    KOPNENA VOJSKA se sastoji iz sledecih specijalnih jedinica :

    Specijalna jedinica naoruzana pratjkama za blisku borbu.

    Specijalna antiteroristicka jedinica naoruzana lukom i strijelom za nechujan napad na neprijatelja ,vecinom iz mraka uz veliku efikasnost i nanoshenje nenadoknadivih gubitaka.

    Specijalna jedinica za snadbijevanje municijom tj . rezervnim strijelama i klikerima za pratjke .( Klikeri nabavljeni u Kini ,jer su tamo najjeftiniji i jer se mora misliti na budzet ).

    POMORSKE SNAGE se sastoje iz :

    Bataljon plivacha samoubica ,koji obmotani explozivom plivajuci kraulom jurishaju na nosache aviona i zhrtvuju se za slobodu nasheg mora.

    Manja jedinica ronilaca na dah za pronalazhenje neprijateljskih atomskih podmornica i njihovo neutralisanje bombama kashikarama ,jer podmornice nemaju radare za ljude .

    VAZDUSHNE SNAGE sastoje se iz :

    Izvidjachke jedinice koja je smjeshtena na Lovcenu i naoruzhana najmodernijom tehnologijom za elektronsko osmatranje i izvidjanje tj. mobilnim telefonom marke ericsson 628 sa duplom baterijom ,da bi mogla duzhe samostalno dejstvovati i javljati o kretanju neprijateljskih snaga .
    Izvod struje i punjach su neophodni .

    Specijalna jedinica protiv-avionske odbrane naoruzhane starim ,ali najpreciznijim i napouzdanijim pushkama M-48 sa po kutijom metaka .

    Sadejstvom svih snaga shansa da neprijatelj dopre do nashih granica je minimalna ,tako da nam rezerva nije potrebna,a gradjani mogu mirno da spavaju i sanjaju shto im je volja


    Srdachan poz.milis
    Last edited by Babel Fish; 05-07-07 at 17:59.


  20. #95
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kratki update:

    T-55 tekove su poceli da rezu vec od 3 jula na vojnom terenu Masline...

  21. #96
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Procitah u Vjesti da su ministarstva odbrane SAD i Italije zatrazila OD istog ministarstva CG da zadrzi drugu raketnu fregatu ( RF 33).Ona bi trebalo pored zajedno sa RF 34 da modernizuje naoruzanje i elekrtoniku i da se sa njih skine raketno naoruzanje.Ti brodovi upste nijesu stari ( 20 god ) a cak je iskoriscenost resursa tih brodova samo 30 % sto ce se jos smanjiti modernizacijom.Ovo je zatrazeno zbog potrebe da ti brodovi patroliraju ulazom u Jadran i Egejskim morem.U tom slucaju bi se izbacile iz upotrebe raketne topovnjace ( njih 4 dosta su stare).Izgleda da ce tako i biti jer je Gen Lakcevic upoznat od strane Rumuna sa njihovom situacijom.Naime oni su rasprodali flotu iz sovjetske ere ali kada su usli u NATO dobili su zadatke pa su morali da kupuju starije ratne brodove da ih modernizuju i sve ih je ispalo oko 150 meleona.

  22. #97
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    Procitah u Vjesti da su ministarstva odbrane SAD i Italije zatrazila OD istog ministarstva CG da zadrzi drugu raketnu fregatu ( RF 33).Ona bi trebalo pored zajedno sa RF 34 da modernizuje naoruzanje i elekrtoniku i da se sa njih skine raketno naoruzanje.Ti brodovi upste nijesu stari ( 20 god ) a cak je iskoriscenost resursa tih brodova samo 30 % sto ce se jos smanjiti modernizacijom.Ovo je zatrazeno zbog potrebe da ti brodovi patroliraju ulazom u Jadran i Egejskim morem.U tom slucaju bi se izbacile iz upotrebe raketne topovnjace ( njih 4 dosta su stare).Izgleda da ce tako i biti jer je Gen Lakcevic upoznat od strane Rumuna sa njihovom situacijom.Naime oni su rasprodali flotu iz sovjetske ere ali kada su usli u NATO dobili su zadatke pa su morali da kupuju starije ratne brodove da ih modernizuju i sve ih je ispalo oko 150 meleona.
    Aaa pa dobro.. ali se pitam ko ce dati pare za modernizaciju... raketne instalacije su sa nekih fregeta vec skinuti jer je CG Egipcanima te rakete i instalacije prodala... neznam da li si upoznat sa dogadajima u Tivtu prijed nesto mjeseci gde su vonji konvoji VCG nezasticeno bez ikakve pratnje policije premjestali rakete i instalacije za prodaju Egipcanima...

    Imas li vise informacije o RF-32? Kaze se da nije u OK stanju...

    20 godina nije staro za te tipove... mozda je neki od njih kao naprijed u topik objavljeno (RF-32) napadao Dubrovnik itd...

    Samo... odakle su ti RF serije? Home Made ili producet by Sovijet Union...

    Posto ce da izbacu stare raketne instalacije... hoce mo li dobiti nove?

    Samo mislim da finansije nece doci o Ministarstva Odbrane CG nego o Ministarstva Odbrane Italije i Amerike...

    Mah, vjerujem i da ce nam doci do modernizacije kopnene vojske... jer ako budu isli na misije ce im trebati bolji materijal, ali i jos glavnije vise vojnika... pa se za to ne drzim mnogo za te 3800 ili 4300 koje cujes od Gen. Lakcevica...

    Za vazduhoplovstvo se tesko nesto moze reci... nevjerujem da ce doci modernizacije ali zadrzati ovo sto imamo i odrzavati je muguce...
    Last edited by MNT; 09-07-07 at 12:18.

  23. #98
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    tamo na kraju mora, ispod planina, tamo je kuća moja, tamo je moj dom
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    RF 33 i RF 34 su u odlicnom stanju ( ugradjeni novi motori neposredno prije raspada pokojne zajednice ) a modernizacija predvidja skidanje svih raketnih sistema s njih i ugradnju modernijeg topa ( ne mogu sad da se sjetim vrste ) takodje na njima je predvidjeno postavljanje platforme na kou ni mogli slijetati helikopteri mozda i neki novi radari.Za RF 32 cu da pitam.Mislim da RF 32 nije Fregata klase Kotor kao RF 33 i RF 34 vec je drugacija i 5 godina starija evo slike iz profila:
    RF-33 i RF 34 :
    http://naoruzanje.paracin.co.yu/kotor1.jpg
    RF 32 i RF 31 :

    http://img297.imageshack.us/img297/8...50photovr1.jpg
    http://img297.imageshack.us/img297/9...552drawdn6.jpg

  24. #99
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by THE_KING View Post
    RF 33 i RF 34 su u odlicnom stanju ( ugradjeni novi motori neposredno prije raspada pokojne zajednice ) a modernizacija predvidja skidanje svih raketnih sistema s njih i ugradnju modernijeg topa ( ne mogu sad da se sjetim vrste ) takodje na njima je predvidjeno postavljanje platforme na kou ni mogli slijetati helikopteri mozda i neki novi radari.Za RF 32 cu da pitam.Mislim da RF 32 nije Fregata klase Kotor kao RF 33 i RF 34 vec je drugacija i 5 godina starija evo slike iz profila:
    RF-33 i RF 34 :
    http://naoruzanje.paracin.co.yu/kotor1.jpg
    RF 32 i RF 31 :

    http://img297.imageshack.us/img297/8...50photovr1.jpg
    http://img297.imageshack.us/img297/9...552drawdn6.jpg
    Ko je proizvodac ovih fregata?

    A o onih raketa o koje sam pricao se bas zovu Styx (SS-n-2 instalacije koje se vide na RF 34 i RF 33 na RF 34 ne stoju vise mi se cini?), nesto tih instalacija i raketa su prodate Egipcanima koji kako sami kazu vole Styxove...

    Nisu ni bas tako stare instalacije... ali je modernizacija bolja ako su vec do tamo...

    O kojim helikopterima se radi ako bi da pravu na neke od tih fregata platforme? Gazele? Ili druge NATO helikoptere koji nisu nasi...

    Mozes li mi objasniti u cemu razlikuje klase Kotor od neke fregate koja ne pripada toj klasi? Naprimjer mozda RF-32?

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...2_launcher.jpg

  25. #100
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo vise podataka nade...

    RF-33 i 34 pripadaju Kotor Klasi... ta je u NATO poznata pod imenom "Koni Class"...

    Proizvodac ovih fregata je bila Sovijet Unija... 14 ih je proizvodeno pomedu 1975 i 1988...

    Korisnici ove klase:

    - Bugarska (1)

    - Crna Gora (2, being upgraded)

    - Algerija (3, upgraded)

    - Cuba (3, razpisani)

    - Libija (2)

    - Njemacka (3, raspisani)

    A sta se tice RF-32 mi vise netrebas odgovarati... koliko mi se cini i nadje je to fregata Klase Riga poznata kod NATO kao "Riga Class" frigates, 68 ih je ukupno gradeno... veliki dio operatora je nepoznat, kao i fregate koje toj klasi pripadaju...

    Puno ih je raspisano ali su fregate vrlo stare jer su vec od 1950...

    Imas li mozda jos vise podataka od cijele imovine mornarice?

    Najradije bih vidjeo list operativne kao i neoperativne imovine RM VCG...

    Na internet malo informacije ima...

    U naprijed hvala.

    MNT
    Last edited by MNT; 09-07-07 at 14:38.

Page 4 of 118 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 18:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 31-07-07, 23:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •