Page 102 of 117 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112 ... LastLast
Results 2,526 to 2,550 of 2925

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #2526
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sem sto nam je NATO rekao nekoliko puta da nam taj radar nista ne treba. Ali ako ne kupis radar nema ko da se ugradi.
    Valjda on to zna bolje.

  2. #2527
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sem sto nam je NATO rekao nekoliko puta da nam taj radar nista ne treba. Ali ako ne kupis radar nema ko da se ugradi.
    То ти је неко пренио нетачну имформацију.
    У свим докиментима Војске и Министарства у задњих 10 година, набавка стационарног радара је наведена као потреба.
    На основу тога се обратило надлежним институцијама у НАТО-у, које су након спроведених процедура, које подразумијевају и студије оправданости, одобрили давање радара Црној Гори на трајно коришћење.
    Last edited by BAR; 06-10-19 at 19:44.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #2528
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    То ти је неко пренио нетачну имформацију.
    Sumnjam.


    У свим докиментима Војске и Министарства у задњих 10 година, набавка стационарног радара је наведена као потреба.
    На основу тога се обратило надлежним институцијама у НАТО-у, које су након спроведених процедура, које подразумијевају и студије оправданости, одобрили давање радара Црној Гори у трајно коришћење.
    To sto ti kazes nije u neslaganju sa onim sto ja kazem. Nasa vojska i MoD su zapeli da im treba 3D radar velikog dometa. Receno im je, vise puta, da za tim nema potrebe. Kako nisu odustajali pristupilo se proceduri i odobren im je radar.

    Bar tih relativno starih radara (tehnologija 1990ih ako se ne varam) koji su visak jer se zamjenjuju novima po NATO zemljama ne fali.

  4. #2529
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoj View Post
    sumnjam.




    To sto ti kazes nije u neslaganju sa onim sto ja kazem. Nasa vojska i mod su zapeli da im treba 3d radar velikog dometa. Receno im je, vise puta, da za tim nema potrebe. Kako nisu odustajali pristupilo se proceduri i odobren im je radar.

    Bar tih relativno starih radara (tehnologija 1990ih ako se ne varam) koji su visak jer se zamjenjuju novima po nato zemljama ne fali.
    Добро, хајде ми онда кажи кад је то НАТО обавијестио наше органе да нам радар не треба?
    Tакву информацију, чак ни у форми рекла-казала нисам добио.

    Иначе такви радари су Црној Гори потребни још од деведесетих, када је до врха Врсуте изнад Сутомора, за потребе инсталације радара, пробијен пут.
    До реализације није дошло због убрзаног пропадања ВЈ.

    И ВЦГ је дуго ту локацију наводила као мјесто за инсталацију радара, али се вјероватно због промијењеног стратешког полошаја земље, и у консултацији са НАТО-ом, одлучило за Зекову Главу.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #2530
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Добро, хајде ми онда кажи кад је то НАТО обавијестио наше органе да нам радар не треба?
    Tакву информацију, чак ни у форми рекла-казала нисам добио.
    Nije ih nikad zvanicno obavijestio. Ako zemlja clanica zapne da kupi radar nece joj oni braniti. Receno im je nekoliko puta na bilateralnim sastancima.


    Иначе такви радари су Црној Гори потребни још од деведесетих, када је до врха Врсуте изнад Сутомора, за потребе инсталације радара, пробијен пут.
    До реализације није дошло због убрзаног пропадања ВЈ....
    Potrebe VJ za radarskom pokrivenoscu su sasvim drugacije, cak bi se moglo reci i suprotnog predznaka, u odnosu na potrebe NATO za radarskom pokrivenoscu.

  6. #2531
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije ih nikad zvanicno obavijestio.
    Значи НАТО никад није рекао да Црној Гори није потребан радар.Ето сам си себе демантовао.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako zemlja clanica zapne da kupi radar nece joj oni braniti. Receno im je nekoliko puta na bilateralnim sastancima.
    Нормално да НАТО неће бранити земљи чланици да купи радар, нити то НАТО може, а како је то опште позната чињеница, не вјерујем да је ико из надлежних НАТО органа са нашима водио такав беспредметни разговор.
    Као кад би из заједнице црногорских општина, рекли општини Бар ми се не противимо да поставите хоризонталну сигнализацију на градским улицама.

    У суштини све вечерас што си написао је у рангу следећих вијести, рекла-казала, и не води нигдје:

    https://www.raskrinkavanje.me/analiz...a-nego-kasarni

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Potrebe VJ za radarskom pokrivenoscu su sasvim drugacije, cak bi se moglo reci i suprotnog predznaka, u odnosu na potrebe NATO za radarskom pokrivenoscu.
    Мрежа стационарних радара и војна и цивилна има прије свега улогу контроле ваздушног саобраћаја.Конкретно у Црној Гори је проблем што се више од половине територије на висинама нижим од 3.000 метара, са постојећим радарима НАТО-а чланца, односно некад са мрежом радара ВЈ, не види.

    То значи да се на половини територије Црне Горе не може пратити рецимо хеликоптерски саобраћај преко слике коју наш центар већ добија, односно некад из команде ВЈ.А колико су само спасилачких и медицинских мисија одрадили наши хеликоптери, без да их ико прати гдје су, мимо радио везе.
    То је само један баналан примјер, упрошћен ради лакшег разумијевања.
    Last edited by BAR; 06-10-19 at 22:28.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #2532
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Значи НАТО никад није рекао да Црној Гори није потребан радар.Ето сам си себе демантовао.
    Nisam. Rekao sam da im nisu rekli zvanicno. Nikad, ali nikad i nigdje, neces naci da je receno ijednoj zemlji clanici u zvanicnom dokumentu "vama to ne treba". Ako hoces da kupis motorizovane koze za vucu planinskih haubica to je tvoj problem, oni mogu prijateljski da te posavjetuju, ali nikad na papir nece staviti "vi ste idioti jer kupujete sto vam ne treba".


    Нормално да НАТО неће бранити земљи чланици да купи радар, нити то НАТО може, а како је то опште позната чињеница, не вјерујем да је ико из надлежних НАТО органа са нашима водио такав беспредметни разговор.
    Као кад би из заједнице црногорских општина, рекли општини Бар ми се не противимо да поставите хоризонталну сигнализацију на градским улицама.
    Kao kad bi iz zajednice crnogorskih opstina rekli opstini Bar "mi ne mislimo da vam treba izgradnja jos jedne luke, ali ako insistirate - vi znate bolje".


    У суштини све вечерас што си написао је у рангу следећих вијести, рекла-казала, и не води нигдје:
    Ja sam napisao da sam cuo iz pouzdanih izvora da je vise puta receno CG da bacaju pare na taj radar. Hoces li povjerovati ili ne tome sto ja kazem - to je vec drugo pitanje.


    То значи да се на половини територије Црне Горе не може пратити рецимо хеликоптерски саобраћај преко слике коју наш центар већ добија, односно некад из команде ВЈ.А колико су само спасилачких и медицинских мисија одрадили наши хеликоптери, без да их ико прати гдје су, мимо радио везе.
    То је само један баналан примјер, упрошћен ради лакшег разумијевања.
    Ne ulazim u tehnicke detalje. Znam da im je receno da im ne treba radar 3D radar od pet miliona (tada je pominjana tolika suma)

  8. #2533
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nisam. Rekao sam da im nisu rekli zvanicno. Nikad, ali nikad i nigdje, neces naci da je receno ijednoj zemlji clanici u zvanicnom dokumentu "vama to ne treba". Ako hoces da kupis motorizovane koze za vucu planinskih haubica to je tvoj problem, oni mogu prijateljski da te posavjetuju, ali nikad na papir nece staviti "vi ste idioti jer kupujete sto vam ne treba".

    Kao kad bi iz zajednice crnogorskih opstina rekli opstini Bar "mi ne mislimo da vam treba izgradnja jos jedne luke, ali ako insistirate - vi znate bolje".


    Ja sam napisao da sam cuo iz pouzdanih izvora da je vise puta receno CG da bacaju pare na taj radar. Hoces li povjerovati ili ne tome sto ja kazem - to je vec drugo pitanje.


    Ne ulazim u tehnicke detalje. Znam da im je receno da im ne treba radar 3D radar od pet miliona (tada je pominjana tolika suma)
    Речено им је ово, или речено им је оно, је класична рекла-казала прича која је понављам беспредметна.Можда ћеш на форуму пронаћи некога кога ћеш убиједити да је то што си начуо истина, но чињенице су неумољиве.Црној Гори треба радар за контролу ваздушног простора, и тај радар смо, након проведених студија оправданости, добили на поклон од НАТО-а.

    Овај радар би могао омогућити и цивилну контролу саобраћаја, као што то раде војни радари у Хрватској, односно да се филтрирана слика шаље у СМАТС-у, а можда и да буде основ да Црна Гора формира сопствену контролу летења.
    Бај д веј још један доказ да је Црној Гори потребан радар за контролу ваздушног саобраћаја је чињеница да и СМАТС-а има исте проблеме, и да су и они као предузеће правили планове за набавку и инсталацију цивилног радара за потребе контроле саобраћаја над ЦГ.
    Last edited by BAR; 07-10-19 at 00:24.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #2534
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ... но чињенице су неумољиве.Црној Гори треба радар за контролу ваздушног простора...
    To, da Crnoj Gori "treba" radar je taman isto toliko rekla-kazala koliko i moja prica. Neko je to rekao, iz patolosko lazljive i kradljive crnogorske administracije i ministarstva odbrane. Koliko to veze ima sa cinjenicama, posebno neumoljivim, smijesno je i objasnjavati.

  10. #2535
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Са прославе Дана Војске у Никшићу:

    Заставу је падобранским скоком донјела Ана Марија Грубач, репрезентативка у падобранству и припадница резервног састава Војске Црне Горе.



    Захлетву су положили нови официри и војници по уговору:







    А скуп су надлијетали хеликопери ваздухопловства ВЦГ и два Ф16 грчког ваздухопловства:



    Грци (у недостатку боље фотографије):













    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #2536
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,373
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    @BAR koji rod vojske nosi one zelene svečane uniforme...? Vrhunski izgledaju...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  12. #2537
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    @BAR koji rod vojske nosi one zelene svečane uniforme...? Vrhunski izgledaju...

    Sent from Tapatalk
    Копнена Војска је вид оружаних снага који носи свечане униформе у нијанси зелене боје.Морнарица има бијеле униформе, а ваздухопловство црне.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #2538
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    http://www.mod.gov.me/vijesti/211190...ipendista.html

    Ministarstvo odbrane raspisalo je javni oglas za izbor 12 stipendista osnovnih i specijalističkih studija na fakultetima u zemlji i inostranstvu, na studijskoj 2019/2020. godini, a za potrebe Vojske Crne Gore. Otvoren je za po troje studenata sa Elektrotehničkog, Medicinskog, Pomorskog, dok mjesta ima za dvoje sa Mašinskog i jedno sa Fakulteta zaštite na radu, odnosno sa Metalurško-tehnološkog.
    Detaljnije podatke o studijskim programima i druge potrebne informacije mogu se naći na linku: http://www.mod.gov.me/biblioteka/oglasi


    Javni oglas, koji Ministarstvo odbrane raspisuje po treći put, otvoren je do 28.oktobra.
    Сигуран посао и официрска плата, уз услов да се у служби остане дупло вријеме у односу на трајање школовања.Ко хоће да учи, ево прилике.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #2539
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    A eto ne prime postojeći kadar koji bi se obavezao da ostane duplo više od školovanja?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #2540
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    A eto ne prime postojeći kadar koji bi se obavezao da ostane duplo više od školovanja?

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Примали су и тако људе и у официрске и подофицирске чинове, додуше без икаквих обавеза, обзиром да им нису давали никакве стипендије за школовање.
    Чак постоји јасан правилник који дефнише у који се чин примају људи из грађанства, а то највише зависи од претходног стажа, тј. рада у струци.
    Ово је програм за примање младих официра, потпоручника.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #2541
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Бошкић каже да ће се до краја мјесеца потписати уговор о набавци jltv возила.55 возила ће бити у основној конфигурацији, 8 возила ће у Израелу бити опремљено средствима за противоклопну борбу, два возила ће бити у медицинској конфигурацији и два у командној.Уз то ће у неком наредном периоду набавити 80 камиона у Турској, и мислим да ће то бити веома повољно.

    Ово је јако значајно обзиром да лише одређених куповина посљедњих година, војска располаже теретним возилима из доба ЈНА.Када се све ово реализује у наредних неколико година, ВЦГ ће за своју величину и намјену, имати солидан број возила.

    Ако гледамо дугорочни план развоја одбране, четири скупе ствари ВЦГ је планирала да реализује:
    Хеликоптери од 30 милиона - (реализовано. кредит на 10 година)
    Лако оклопна возила такође 30 милиона - (у току реализација, кредит на 10 година)
    Радар око 20 милиона - (донирао НАТО, додатно улагање 4 милиона)
    патролни брод за Морнарицу око 40 милиона еура - (умјесто куповине издвојено је 3 милиона за пренамјену двије топовњаче, радови на једној већ завршени, чиме смо мирни барем 7-8 година, а мислим да ће набавка новог брода искључиво зависити од тога хоћемо ли наћи нафту и гас у нашем мору).

    Остале битније набавке су као што рекох униформе и обућа, око 5.3 милиона, која треба да омогући да ВЦГ у наредним годинама редовно добија нове униформе и чизме.Мислим да је први циклус од 2800 униформи коштао негдје око 2 милиона.
    Предстоји као што рекох набавка нових камиона и пушака за састав који још дужи ЈНА наоружање, али то су износи у нивоу овог за униформе.Остале планиране набавке су појединачно још мање, и односе се на набавку убојних средстава, и редовно занављање опреме.

    Реализација свега овога ће бити завршена до 2028, па можемо рећи да Црна Гора има један мали, и релативно јефтн систем одбране, који као дио колективног система, даје веома висок ниво заштите.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #2542
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Ja lično nemam ništa protiv da djeca vide i vojno i policijsko naoružanje i opremu, kao i vatrogasce, civilni aerodrom.... (mlađi i dan danas posle par godina mi priča kako je vidio vatrogasce, vozio se sa njima u kamionu....)
    Ja imam protiv ručnog naoružanja jer će dobar dio đece to naći kod kuće pa može napraviti neku nesreću igrajući se sa tim dok su tenk, helikopter, top... nemogući za njih
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #2543
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    http://www.rtcg.me/vijesti/arsenal/2...iona-eura.html

    Ево шпекулација у вези набавке нових камиона, да ће то бити донација од стране Турске.Бошкић је говорио о 80 комада.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #2544
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #2545
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    . Бошкић је говорио о 80 комада.

    Tepas iz miloste ministru vojske?

  21. #2546
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    BMC, širok je tu izbor
    oklopna vozila:
    BMC Kirpi 4x4 (375 KS, 18 tona, nosi 1,6 tona)
    BMC Kirpi 6x6 (375 KS, 22 tone, nosi 3,5 tona)
    BMC Amazon 4x4 (360 KS, 14 tona)
    BMC Amazon UKS (360 KS, 14 tona)
    vojni kamioni:
    BMC Aktan (434 KS,
    BMC 6x6 10 T (380 KS, 10,8 tona, nosi 15,2 tone)
    BMC 4x4 5 T (245 KS, 8,1 tona, nosi 7,9 tona)
    BMC 4x4 2.5 T (185 KS, 7,3 tona, nosi 2,5 tone)
    oklopni kamion:
    BMC 4x4 5 T (285 KS, 9,5 tona, nosi 9,9 tona)
    BMX Toma 4x4 (kamion oklopni za razbijanje demonstracija)
    oklopni autobus:
    BMC Midilux-Z (207 KS, 25+1 mjesta za sjedenje)

    Sent from my Motorola 8400

  22. #2547
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Занимљиво да BMC, уграђује америчке моторе (CUMMNIS), и америчку трансмисију (ALLISON).Према ономе што је до сада користила ВЦГ, мислим да ће се циљати на следећа три типа камиона.Ако буде све, како се шпекулише, или барем дио, донација, од најављених 80 комада, ово ће бити супер ствар, и може рећи да овакава занављања још нису виђена од доба ЈНА.



    BMC EFE 2,5 ton,
    4Х4, носивост
    2,5 тона,
    максимална брзина 100 км/ч,
    опсег дјеловања 800км,
    мотор CUMMINS ISB4.5E3185 Euro-3 - 136kw,
    мјењач аутоматски Allison 2500 Series.



    BMC 5 ton,
    4Х4,
    носивост 7,9 тона,
    максимална брзина 100 км/ч,
    опсег дјеловања 800км,
    мотор Cummins 61SBe 245 Euro-3 180kw,
    мјењач аутоматски Allison 3000 Series.



    BMC 10 ton,
    6Х6,
    носивост 15,2 тона,
    максимална брзина 95 км/ч,
    опсег дјеловања 800км,
    мотор Cummins ISM380 E20 Euro-2 280kw,
    мјењач аутоматски Allison 4500 Series.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  23. #2548
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #2549
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    The Lithuanian Ministry of Defence (MoD) has contacted the U.S. Defense Department regarding a potential acquisition of about 200 Oshkosh L-ATV light tactical vehicles. Under the proposed acquisition, the value of which has not been mentioned, deliveries are scheduled to begin in 2021.

    Slovenian Defence Minister Karl Erjavec disclosed on 14 November 2018 that Slovenia had signed a government-to-government agreement with the US on the procurement of 38 JLTVs for the army’s medium-sized battlegroup. Deliveries will run 2021-2023. This is the first confirmed Foreign Military Sale of the JLTV brings total JLTV orders to 11,149 as of November 2018.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #2550
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,712
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    2,892
    Thanked in
    1,722 Posts

    Default

    Наши у Авганистану:





    Црногорце је одржало црногорско срце.

Page 102 of 117 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 21:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 19:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 01-08-07, 00:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 03:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •