Page 90 of 118 FirstFirst ... 4080868788899091929394100 ... LastLast
Results 2,226 to 2,250 of 2928

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #2226
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    I ja se začudih kad to viđeh danas.

    Ne vidim koji je motiv da se tako nešto uradi, i zbog čega se uopšte to uzima u obzir.

  2. #2227
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cilj je da se da se onom aman grku da vojni aerodrom u pg jer ce ovaj u koncesiju..

    Poslato uz pomoć Tapatoka

  3. #2228
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Нема то везе са тим.Грк је прошле године добио на коришћење одређену квадратуру да на њој може направити осредњи хангар.Слично као и што су своје локације за хангаре добили и МУП и Монтенегро ерлајнс.

    Ово разматрње још више чуди из разлога што на цивилном дијелу постоји довољно мјеста за адекватан развој аеродрома.
    Уосталом касарна је огромна и ако фали простора њен сјеверни дио, на коме се налази свега неколико објеката, може се дати за потребе развоја цивилниог аеродрома, и опет да остане довољно за потребе Ваздуопловства.

    Наравно Гарду и Војну Полицију, невезано од ове приче, треба премјестити у касарну Маслине чим се створе услови.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #2229
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    http://www.gov.me/ResourceManager/Fi...338814&rType=2

    Данас је Влада донјела одлуку о организацијској структури и величини Војске Црне Горе.
    Активни састав ће се повећати на 2.368 припадника, јер је анализама утврђено да досадашња бројка од 1950 прпадника није довољна да се освари потребан ниво оперативности војске.У суштини биће формирана још једна пјешадијска чета и повећан број мјеста у командама.

    Укупна величина Војске са потпуно мобилисаним резервним саставом износи још 2791 припадника, укупно 5159.

    Дата је само организација на нивоу батаљона није прецизирана формација и величина самих јединица које Министарство треба да донесе до 30.04.2019.(када ћу направити орбат шему), оносно да ту фромацију имплементира до 01.03.2020.

    Процес попуне ће трајати, по мојој процјени, активног састава пар година, а резервног зависно од заинтересованости грађана, и до деценије.

    Према овој генералној организацији предвиђена је следећа организација ВЦГ:

    1. Генералштаб
    2. Први пјешадијски батаљон
    3. Други пјешадијски батаљон Р
    4. Трећи пјешадијски батаљон Р
    5. Мјешовити артиљеријски дивизион Р
    6. Ваздухопловство
    7. Морнарица
    8. Батаљон за борбену подршку (инжењерија, EOD, абхо?)
    9. Батаљон за подршку (логистика)
    10. Центар за обуку
    11. Војно-Медицински центар
    12. Чета за везу и електронско ратовање

    Јединице са ознаком Р ће бити попуњаване по мјешовитом моделу, односно професионалци ће чинити дио командног кадра до нивоа вода, док ће већину састава ових јединица чинити резервни састав.
    Мјешовити аритљеријски дивизион ће по овоме бити такође резерва и за почетак вјероватно наоружан минобацачима 120мм и ВБР Пламен С128мм.

    Према овим плановима ВЦГ треба да постане једна мала али жилава сила, која користећи погодности терена, и логистику савеза, може у неким краћем временском интервалу спријечити преношење сукоба на територију Црне Горе.
    Веома добро, и тек сад се види колико је било паметно што се ВЦГ развијала по систему "од свега по мало", јер данас постоји добра основа за развој у наредним годинама и деценијама.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #2230
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    А Министарство је расписало конкурс за стипендирање студената са више факултета, који би након завршених студија, након краткотрајног официрског курса, били произвођени у официре ВЦГ, односно имали загарантовано запослење.
    Ова пракса је постојала и у ЈНА и преко ње су се добијали кадрови одређених специјалности које војне академије нису могле на прави начин или довољном брзином произвести.

    Ако сте вољни да учите (заборавите падање испита), ево пара за школовање и за ЦГ услове добро плаћеног посла:
    http://www.mod.gov.me/ResourceManage...pendiranje.pdf

    Ради се о троје студната на ЕТФ-у, двоје на Музичкој академији, двоје на Медицинском факултету, један на Поморском факултету, један на Металуршко-технолошком, један на Грађевинском, један на Машинском, и један студент на Природно-математричком факултету.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #2231
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Je li bilo lovaca danas na nebu Crne Gore? Sto je ovo uzletjelo danas sa Golubovaca?

  7. #2232
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Bilo je dva kroz Tivat danas u niskom letu

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #2233
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Bar isto.

  9. #2234
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    А Министарство је расписало конкурс за стипендирање студената са више факултета, који би након завршених студија, након краткотрајног официрског курса, били произвођени у официре ВЦГ, односно имали загарантовано запослење.
    Ова пракса је постојала и у ЈНА и преко ње су се добијали кадрови одређених специјалности које војне академије нису могле на прави начин или довољном брзином произвести.

    Ако сте вољни да учите (заборавите падање испита), ево пара за школовање и за ЦГ услове добро плаћеног посла:
    http://www.mod.gov.me/ResourceManage...pendiranje.pdf

    Ради се о троје студната на ЕТФ-у, двоје на Музичкој академији, двоје на Медицинском факултету, један на Поморском факултету, један на Металуршко-технолошком, један на Грађевинском, један на Машинском, и један студент на Природно-математричком факултету.
    Ima li ograničenja godina starosti ?
    Imam druga koji je završio pomorski i kasnije bio graničar na granici sa Albanijom pa kasnije radio u nekom obezbjeđenju. Ali ima 40 godina
    Last edited by Rakun; 16-11-18 at 19:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #2235
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ima li ograničenja godina starosti ?
    Imam druga koji je završio pomorski i kasnije bio graničar na granici sa Albanijom pa kasnije radio u nekom obezbjeđenju. Ali ima 40 godina
    Ово је конкурс за стипендије студената прве и друге године, који би се након завршених студија запошљавалу у ВЦГ као официри.Имаш на линку поближе услове.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Прилог РТЦГ-а о добровољном служењу војног рока:
    (клик за видео)

    http://www.rtcg.me/upload/boxFileDat...5434/konnn.mp4
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  11. #2236
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

  12. #2237
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    https://portalanalitika.me/clanak/31...ici-po-ugovoru

    Ja nzm koliko je ovo istina, ali cini mi se da sam na jednoj sjednici slusao ministra kada je rekao da su plate vojnika Crne Gore, najvece od svih u regionu, sa prosjecnom platom oko 550-600e.

  13. #2238
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Nems nista nejasno, oficire su racunali u ukupnu brojku

  14. #2239
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    http://www.mod.gov.me/vijesti/193941...Crne-Gore.html

    Кад се ствари ставе на папир, односно цијена измејштања ваздухопловства на Капино поље, онда се заузима мало резервисанији став.

    Не кажем да је лоша идеја да имамо чисто војни аеродром, али то је за сада скупо.Треба продужити и проширити писту, проширити стајанку, уградити полетно-слетну опрему укључујући и опрему за ноћно полијетање и слетање, премјеситити хангаре, изградити објекте за смјештај људи и опреме, премјестити ВОЦ, изградити подземне резервоаре за гориво, системе за гашење пожара са водоторњем, изградити капонире за евентуални смјештај летјелица у случају диркетне опасности са земље, на крају хорикултуром оплеменити и визуелно заштитити цијели објекат.
    У условима када треба изградити касарну у Андријевици, реновирати касарну "Марко Миљанов" (Маслине), реновирати објекте у касарнама у Колашину Никшићу и Пљевљима, и наћи ријешење за будућност касарне у Бару, то је бацање пара.

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #2240
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Бошкић данас имао дан са новинарима, на аеродрому Голубовци (Књаз Данило).
    Сумиран је рад у претходне двије године и најављени приоритети о којима сам и на овој теми писао.
    Оно што сам у преносу могао да чујем је да ће најављених 67 лако оклопљених возила бити у разним варијантама, а дио у варијантама за противокопну борбу.
    Значи ли то и усвајање новог противоклопног система, или ће се остати на систему Маљутка, као на постојећим противоклопним возилима, БОВ-Поло, остаје да видимо.

    http://www.mod.gov.me/vijesti/194007...aciji-VCG.html

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #2241
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    http://rtcg.me/vijesti/arsenal/22213...-300-eura.html

    Накнада за војнике а добровољном одслужењу војног рока износиће између 250 и 300 еура.
    То је негдје око 60% примања које има војник по уговору, што је сасвим пристојно.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  17. #2242
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    http://rtcg.me/vijesti/arsenal/22213...-300-eura.html

    Накнада за војнике а добровољном одслужењу војног рока износиће између 250 и 300 еура.
    То је негдје око 60% примања које има војник по уговору, што је сасвим пристојно.
    Zna li se kako će ovo biti rješavano za aktivnu rezervu?

    Rečeno je da će se preko aktivne rezerve, između ostalog, popunjavati neke pozicije koje su potrebne vojsci ali za koje se ne isplati da vojska osniva stalni radni odnos - tipa inžinjeri, medicinski radnici i slično.
    Tu bi trebalo da se uključe stručni ljudi koji bi bili neophodni u vanrednim situacijama.

    Kako motivisati nekoga ko ima relativno dobar posao i prima minimum 500 eura, a vjerovatnije 700+, da godišnje odvoji mjesec dana na obuku, i bude pripravan da u slučaju vanrednih situacija napusti radno mjesto? Pri tome treba obeštetiti i poslodavca koji gubi radnika.
    Last edited by ASC; 25-11-18 at 15:22.

  18. #2243
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Ударна снага ВЦГ ће бити 1. Пјешадијски батаљон који ће бити потпуно професионалн, и то исто важи и за помоћне јединице, логистику, центре за обуку, Морнарицу, Ваздухопловство.

    Резерва...и она активна и она неактивна ће бити распоређена у 2. и 3. Пјешадијски батаљон, као и у Мјешовити артиљеријски дивизион.Само дио команди тих јединица би чинио професионални састав.

    Укупно би имали преко 5.000 војника.

    Активна резерва би потписивала уговоре, ишла на редовне вјежбе, примала накнаду, и мислим да је у припреми законнско ријешење, које би дефинисало тај дио у вези посла и послодавца, којима ће заузврат вјероватно бити дате неке пореске олакшице.

    Неактивна резерва би била само распоређена, док би били позивани у састав јединица, укључујући ту и обуку само по потреби.

    И један и други вид резерве, би био регрутован из редова људи који су одслужили војни рок.Обзиром да тога није било 12, односно са цивилним служењем 15 година, и обзиром на капацитете Војске, и саме демографске поренцијале, успостава резерве ће сигурно трајати годинама.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  19. #2244
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    http://www.rtcg.me/vijesti/arsenal/2...crne-gore.html

    Прилог РТЦГ о новим возилима у војној полицији.Мислим да ВП тренутно има 6 оклопљених и 6 неоклопљених Г-класа, двије окопљене и двије неоклопљене Тојоте.

    клик за видео:


    Last edited by BAR; 01-12-18 at 16:50.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #2245
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Ajde oklopna vozila polako uvode ili bar planiraju... ali mi necemo biti u pravom smislu vojska dok ne budemo maksimalno mobilni i sa znacajnom vatrenom moci....
    Nazalost ne vidjeh da takvi planovi postoje...gdje su :
    1. protivoklopni raketni sitemi
    2. samohodni artiljerijski sistemi .. makar jedna baterija... gdje bi bili sposobni brzo reagovati i promjeniti polozaj ukoliko bi to bilo neophodno
    3. mi nemamo VBRove... a svako ko je osjetio baruta zna njihov psiholoski uticaj kako na protivnika tako i na svoju vojsku
    4. bespilotne letjelice... kako za izvidjanje terena... zasto ne i za precizno izvodjenje napada na tackaste ciljeve danas dosta rasprostranjenim BPL i preciznim malim raketama vazduh-zemlja.... obzirom da nemamo nikakvu nadzvucnu a uskoro ni podzvucnu avijaciju,kao ni jurisne helikoptere
    5. laki prenosni pvo sistemi kao i hibridni pvo sistemi
    6. radar za kontrolu vazdusnog prostora

  21. #2246
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    ajde oklopna vozila polako uvode ili bar planiraju... Ali mi necemo biti u pravom smislu vojska dok ne budemo maksimalno mobilni i sa znacajnom vatrenom moci....
    Nazalost ne vidjeh da takvi planovi postoje...gdje su :
    1. Protivoklopni raketni sitemi
    2. Samohodni artiljerijski sistemi .. Makar jedna baterija... Gdje bi bili sposobni brzo reagovati i promjeniti polozaj ukoliko bi to bilo neophodno
    3. Mi nemamo vbrove... A svako ko je osjetio baruta zna njihov psiholoski uticaj kako na protivnika tako i na svoju vojsku
    4. Bespilotne letjelice... Kako za izvidjanje terena... Zasto ne i za precizno izvodjenje napada na tackaste ciljeve danas dosta rasprostranjenim bpl i preciznim malim raketama vazduh-zemlja.... Obzirom da nemamo nikakvu nadzvucnu a uskoro ni podzvucnu avijaciju,kao ni jurisne helikoptere
    5. Laki prenosni pvo sistemi kao i hibridni pvo sistemi
    6. Radar za kontrolu vazdusnog prostora
    1.За противокопну борбу ВЦГ располаже са системима m80 Зоља, М79 Оса и 9М14/АТ3 Маљутка.Систем Маљутка се користи и на возилима М83 Поло и хеликоптерима hn45m Газела Гама.Како до формирања полигона на Сињајевини није постојао адекватан полигон, обука на овим системима није редовно вршена, а мислим да још увјек постоји довољно средстава у магацинима.

    Свакако треба извршити пренаоружавање, али то су још увјек употребљиви системи.У једном интервјуу прије 5-6 година Адмирал Самарџић је помињао milan.

    Бошкић је недавно рекао да ће дио од ових 67 возила бити опремљено за противоклопну борбу.Остаје да видимо, да ли то подразумјева увођење новог система или задржавање на постојећем.

    2.Самоходни артиљеријски систем, је мач са двије оштрице на овом терену.Брза промјена положаја јесте бенефит, али мана је габаритност, тежина, односно немогућност да такав систем изађе на многе положаје на овом терену.Са друге стране вучне хаубице се лакше транспортују, могу и хеликоптерима.

    Треба прецизно одвагати, да ли усмјерити средства на то, или још неку годину задржати хаубице Д30Ј 122мм.По мени у будућности никако не треба ићи на 105мм, већ на 155мм.Д30Ј се редовно ремонтују (сваких 5 година) као и муниција.

    Иначе некрунисани краљ брдског ратовања је минобацач 120мм.

    3.Имамо ВБР-ове.У питаљу је намање 16 самоходних ВБР-ова М94 Пламен С 128мм, домета зависно од типа ракете 8.6 км, односно 12,6 км.Такође располаже се и са одређеном количином вучних ВБР М63 Пламен, истих карактеристика.Ови системи су у резерви и нису проглашени вишком.
    Новом организацијом Војске планирано је формирање Мјешовитог артиљеријског дивизиона, а дивизион је јединица ранга батљона, у којему ће јединице резервног састава бити наоружане овим системима.

    4.Процес набавке лаких, извђачких беспилотних летјелица је у току.Мислим да је партнер Израелска фирма.Информацију узети са резервом.

    5.Лаки преносни ПВО системи су већ у наоружању ВЦГ, ради се о системима Стрела 2М.Иако су разни аналитичари писали о томе, ови системи нису уништени, већ старији системи Стрела М.Свакако овај систем треба зановити.
    Што се тиче вишег нивоа трупне ПВО па и хибридних система, у Дугорочном плану развоја одбране, у трећем разреду приоритета наведена је потреба за набавком таквог система.
    Ускоро очекујем да се овај план, допуни, па ћемо имати конкретније информације.

    6.Свакако да треба.Набавка радара се налази у другом ступњу приоритета.Но са овим треба бити опрезан, и боље мало сачекати и искористити прави моменат те преко НАТО-а набавити нешто половно и повољније.Локација Врсута је препуштена цивилној контоли летења, која ће тамо ускоро изградити радар, а Војска ће свој поставити на Бјеласици.

    Ако има још неко питање, пробаћу да одговорим.Поздрав.
    Last edited by BAR; 02-12-18 at 16:02.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #2247
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

  23. #2248
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    У посљедњем интервујуу генерал Дакић је оквирно дефнинисао величину активне и неаактивне резерве.

    Активна резерва, односно људи који ће потписивати уговор, и бити дужни да барем 30 дана годишње проведу у војсци ће бројати само 100 људи.И то ће бити људи специфичних занимања и ја мислим углавном све резервни официри.

    Неактивна резерва, од 2691 припадника ће као што рекох бити распроеђена у два пјешадијска батаљона и један атриљеријски дивизион, гдје ће постојати професионално језгро официра и подофицира, али ће већина бити резервисти.
    Ова резерва ће бити попуњавана од стране људи који су служили добровољно војни рок, односно прошли обуку, као и од бивших припадника ВЦГ, пензионисаних, односно оних који нису продужили уговоре.Вјероватно се ту мисли на оне са часним отпустом.
    Та резерва ће периодично пролазити дообуку, и бити употребљавана у случају потребе, ванредног или ратног стања.

    По мени ако се жели брже попунити неактивна резерва, можда теба размислити да се као накнада за служење војног рока са 60% (300е) подигне на пуну плату професионалног војника (450е).Наравно то кошта, поготово ако бубне 400 или 500 добровољаца по класи.

    Упоредни примјер је Србија гдје је та накнада у најбољем случају око 140е, и гдје се пријави свега око 1500 људи годишње, што је за земљу те величине и таквог концепта одбране занемаљиво мало, па се озбиљно размишља да се уведе обавезно служење војног рока.
    Патриотизам на страну, треба неко да изгуби пола године, или код нас три мјесеца, то се мора компезовати.
    Last edited by BAR; 06-12-18 at 00:41.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #2249
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Наши на вјежби Combined Resolve XI, у Њемачкој:

    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #2250
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ono što ja vidim kao problem je što bi dosta ljudi prihvatilo da bude u rezervnom sastavu i da prolazi obuku/e ali već su zaposleni.

    Država treba da napravi zakon po kojem bi odlazak na obuku značio nešto kao bolovanje tj. ne bi uticalo na trenutno zaposlenje. Sigurno bi tako bilo mnogo kvalitetnog kadra koji bi radio i za 140e a kao pomoć svojoj državi.



    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 90 of 118 FirstFirst ... 4080868788899091929394100 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 21:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 19:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 01-08-07, 00:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 03:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •