Page 2 of 118 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 2927

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #26
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT
    Znam da se nevoljaju pare bacati u ratne stvari ali je sigurnost i bjezbjednost svojeg naroda argumenat da se kupuje...
    Pa evo razmisli, ako ces u NATO treba li ti?
    Quote Originally Posted by MNT
    A sta je bilo sa RF32 i tom rupom? Od kad se vratio iz Dubrovnika je tobos na remont... a koliko shvatih je ostecen od tada ali bih to da skriju?
    Pa jesi li cuo da je pominju za prodaju? Eno je zamotana tobos nekim satorima... da ne prehladi besiku...
    - Ladan ko taština duša -

  2. #27
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Pa evo razmisli, ako ces u NATO treba li ti?

    Pa jesi li cuo da je pominju za prodaju? Eno je zamotana tobos nekim satorima... da ne prehladi besiku...
    Uvjek se treba nesto... nece nam davati svoj material za nasu upotrebu...

    Cuo sam sa ce da prodaju neke ali ne RF32... to sam citao na Vijesti i Pobjedu... ali mi je tesko naci vise...

  3. #28
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi!!

    Slavnoj Vojsci Crne Gore jos treba 400 vojnika ispod 28 godina, koji su pshihicki uredu, i zavrsili bar najmanje srednju skolu...

    Eto ugrabite sansu i prijavite se da sluzite u ime Pravde, Casti i Slobode Crne Gore...

    (PS: Gde mogu da se prijavim? Ovo bjese na TV, dali ima neko vise informacije o kvalifikacijama za jedno mjesto kao vojnik itd?? Ima li i pitanja za druge funkcije?? Monteri ili slicno? U naprijed hvala, MNT)

  4. #29
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Mene jedino ako ce da uzmu za vrhovnog komandanta.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Eto ugrabite sansu i prijavite se da sluzite u ime Pravde, Casti i Slobode Crne Gore...
    Oh...


    Ispod slema, mozga nema

    Radije bih tebe mladu, nego pusku da mi dadu

    Rimtutituki, tebra :blah:



    PS: Cus, vojska sluzi pravdi, casti i slobodi. Da nisi ti to pomijesao sa DB?


    A ako ti se stvarno toliko sluzi - ce da zavrsimo to. Cisto da ne ispadnes kao oni barjaktari koji su prije mesnog rucka slali omladinu na Kosovu.
    Pa kad te posalju u Pljevlja, onda razmisljaj o tim idealima. Boze...
    Vecina ljudi je zla

  6. #31
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Mene jedino ako ce da uzmu za vrhovnog komandanta.
    Ahahaha pa podi, sluzi, slusaj, uci, pa ces polako do gore...

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Oh...


    Ispod slema, mozga nema

    Radije bih tebe mladu, nego pusku da mi dadu

    Rimtutituki, tebra :blah:



    PS: Cus, vojska sluzi pravdi, casti i slobodi. Da nisi ti to pomijesao sa DB?


    A ako ti se stvarno toliko sluzi - ce da zavrsimo to. Cisto da ne ispadnes kao oni barjaktari koji su prije mesnog rucka slali omladinu na Kosovu.
    Pa kad te posalju u Pljevlja, onda razmisljaj o tim idealima. Boze...
    Prvo da ti kazem nisam zensko nego musko...

    A drugo te ne shvatim sto bi da kazes sa tim da nisam pomijesao da DB? Neznam sto je DB, objasni mi molimte, bit cu ti mnogo zahvalan .

    Ja bih voljeo sluziti nasu vojsku, bar bih je sluzio u ime Pravde, Casti i Slobode Crne Gore...

    http://img440.imageshack.us/img440/5576/p10101674jd.jpg (Photo is copyright by Zvek_Zivi)

    I da ozbiljno bih isao zasto ne? Pa i ako je na Plevlju... sve je isi davol, u vojsci kao mornar bih isto pprihvatio,.. a vjerujem da se najvise specialci u Plevlju skoluju...

    Na Kosovo nas nece slati, za sad konacno vise nista nemamo sa Kosovom, jedino bih mozda branili nasu granicu sa njim...

    A i ne shvatim te bas o sto si htjeo da kazes sa onim "barjaktarima"?

    -----

    Ako me ne bih primili bih mogao ovde sluziti, al je problem da ovo nije moja zemlja... a ovako bih mogao ugrabiti sansu da nesto u svoju zemlju cinim...
    Last edited by MNT; 09-06-07 at 23:12.

  7. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa tesko mi je da shvatim koliko vojska, kao jednainstitucija koja praktikuje poslusnost, uniformnost i ravnodusnost prema svemu sto prevazilazi naredbe - ima veze sa idealima casti, pravde i slobode. Pogotovo u modernom crnogorskom kontekstu - gdje imamo i previse institucija koje funkcionisu po tom "vojnom" modelu (samo mi nemoj otvarati pricu o crnogorskoj tradiciji, jer s tim ima veze koliko i danasnji Grci sa Dorcima). Sala sa DB je bila vezana za cinjenicu da oni najcesce i odredjuju prakticno znacenje vrijednosti za koje se zalazes.

    Ako ti je stalo do tih ideala - toliko da bi cak i posao u vojsku - onda bi mnogo isplativije i za tebe i za CG bilo da se aktiviras na nekim drugim poljima


    PS: Oko Kosova i barjaktara - nista licno, ali sa patriotskim zanosom oko sluzenja vojske i momentalnog raspitivanja dje se moze prijaviti - podsjetio si me na one ljude koji su '99 barjacili sa junastvom i vojnom tradicijom dok su pozivali momke da ratuju na Kosovu. A cim momci podjose - oni po restorana na jagnjetinu ispod saca
    Vecina ljudi je zla

  8. #33
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Pa tesko mi je da shvatim koliko vojska, kao jednainstitucija koja praktikuje poslusnost, uniformnost i ravnodusnost prema svemu sto prevazilazi naredbe - ima veze sa idealima casti, pravde i slobode. Pogotovo u modernom crnogorskom kontekstu - gdje imamo i previse institucija koje funkcionisu po tom "vojnom" modelu (samo mi nemoj otvarati pricu o crnogorskoj tradiciji, jer s tim ima veze koliko i danasnji Grci sa Dorcima). Sala sa DB je bila vezana za cinjenicu da oni najcesce i odredjuju prakticno znacenje vrijednosti za koje se zalazes.

    Ako ti je stalo do tih ideala - toliko da bi cak i posao u vojsku - onda bi mnogo isplativije i za tebe i za CG bilo da se aktiviras na nekim drugim poljima


    PS: Oko Kosova i barjaktara - nista licno, ali sa patriotskim zanosom oko sluzenja vojske i momentalnog raspitivanja dje se moze prijaviti - podsjetio si me na one ljude koji su '99 barjacili sa junastvom i vojnom tradicijom dok su pozivali momke da ratuju na Kosovu. A cim momci podjose - oni po restorana na jagnjetinu ispod saca
    Za neke je cast sluziti svoju zemlju u vrste kao vojnik, a pravde mozes dostici sa vojskom (ne na zlocinski nacin naravno!!) a sloboda vec znas... motovacija da se boris, dobroprestiras itd u vojsku da bih u slucaju da bih trebalo se mogao boriti za CG, za zenu/djecu/familiju/drugog naroda/kucu/itd... (ne za politicare naravno)

    A sta ti je to zaboga taj DB? A na koja druga polja bih se mogao aktivirati u CG a Bonja? Policajac biti je nista za mene... Akademija i tako mi nisu najjace specifikacije :mrgreen:

    A sta se tice tih patriotskim slucajevima... uvijek ce ih biti pa sada se boriju za svoju ili za drugu zemlju... tako se igra ta igra... jedni se bore i umiru dok se drugi piju i viju...

  9. #34
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Za neke je cast sluziti svoju zemlju u vrste kao vojnik, a pravde mozes dostici sa vojskom (ne na zlocinski nacin naravno!!) a sloboda vec znas... motovacija da se boris, dobroprestiras itd u vojsku da bih u slucaju da bih trebalo se mogao boriti za CG, za zenu/djecu/familiju/drugog naroda/kucu/itd... (ne za politicare naravno)
    O...
    Ne za politicare, a? A ko odredjuje zbog cega se vojska i krece u rat? Molim te, manimo se tih mitova o ratnickoj cistoti. Ispod takvih prica se kriju oni koji kolju, zaklani i oni koji uzmu imovinu zaklanog.

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    A sta se tice tih patriotskim slucajevima... uvijek ce ih biti pa sada se boriju za svoju ili za drugu zemlju... tako se igra ta igra... jedni se bore i umiru dok se drugi piju i viju...
    Drago mi je da se takve stvari dozivljavaju kao neminovnost i nesto sasvim uobicajeno.
    A s druge strane - ne znajuci kako da pomognemo svojoj drzavi - ajmo u izivljavanje starih mitova, jer jedino jos oni pruzaju utociste optimisitcnoj slici Crne Gore...
    Vecina ljudi je zla

  10. #35
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    O...
    Ne za politicare, a? A ko odredjuje zbog cega se vojska i krece u rat? Molim te, manimo se tih mitova o ratnickoj cistoti. Ispod takvih prica se kriju oni koji kolju, zaklani i oni koji uzmu imovinu zaklanog.


    Drago mi je da se takve stvari dozivljavaju kao neminovnost i nesto sasvim uobicajeno.
    A s druge strane - ne znajuci kako da pomognemo svojoj drzavi - ajmo u izivljavanje starih mitova, jer jedino jos oni pruzaju utociste optimisitcnoj slici Crne Gore...
    Vojska jos uvijek stoji povise vlade... vojska bih mogla vjerujem kad bih trebalo preduzeti vlast... pa barem sa vojnom intervencijom...

    Jeste tako da vlast odreduje gde ce... ali dalje planove... sta ce... kako ce itd ce vojska odrediti... Ne zaboravi da su zlocini i cak dostignuti ne samo zahvaljujuci se vladi nego i zalutalim generalima, i drugim vojovodima...

    Da i kazem ne gledam stare ratove... da bih ratovao ne bih ni bio u stanje ubiti nekoga vjerujem, ne bih ni krao... mozda bih vec probao raniti ali klati, muciti, itd... stvari koje se apsolutno nevjerovatne za rijeci ne bih cinjeo...

    Ko sam ja da bih odredivao kad ce, i kako ce drugom nekom kraj doci? Da bih posao da sluzim vojsku bih to gornje nosio u mozak...

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mnogo nejasnih stvari i nepoznanica za osobu koja je prije par minuta jurisala da se uclani u vojsku...

    U svakom slucaju - savrsen odgovor.
    Odmah ga c/p u moju licnu arhivu najrdazih CdM postova...

    PS: Vojska iznad vlade?
    Vecina ljudi je zla

  12. #37
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Mnogo nejasnih stvari i nepoznanica za osobu koja je prije par minuta jurisala da se uclani u vojsku...

    U svakom slucaju - savrsen odgovor.
    Odmah ga c/p u moju licnu arhivu najrdazih CdM postova...

    PS: Vojska iznad vlade?
    1.) Sta je C/P?
    2.) Ima zemlje kao neke iz Azije koje su do skoro bile ispod vlasti vojske.
    3.) Vojska moze doci iznad vlade.. mozda vlada/politika Srbije ozbiljno aktivno traze njihove zlocine... ali ih vojska krije...
    4.) U neke slucaje, je vlada samo simbol/ zavljesa demokracije, i je vojska ta koja vlada
    5.) Najrdazih CdM postova i arhiva i cega dalje?

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    copy / paste
    Vecina ljudi je zla

  14. #39
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ahahaha pa podi, sluzi, slusaj, uci, pa ces polako do gore...
    Siguran sam da mogu bilo kome iz vojske CG da drzim casove o vojnoj organizaciji, logistici i taktici. I to od antike do danas.

    A bogami i mnogim drugima. Danas je sve uslo u nekakve sablone obrazovanja i uglavnom se radi o totalno neintuitivnim i inertnim kadrovima.
    Last edited by MadGod; 10-06-07 at 00:41.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Btw,zna li iko sto se desilo sa jedinicom Pomorskih Diverzanata 82.pomorskog centra Kumbor,kao jednom od najelitnijih formacija bivse VJ?
    Uf, tako mi nasih elitnih jedinica...
    Kod nas, po pitanju jedinica za specijalna dejstva, se jos uvijek drze one idiotske: "Sto si veci irvas, to si bolji specijalac". Uzas... I na onoj pokaznoj vjezbi, prilikom posjete onih Amera, sve neke magarice od po 2 metra. Kakve su to gluposti... A za specijalne jedinice vazi potpuno drugo pravilo: "Sto brze, gracioznije, efikasnije..." Zna se namjena magarica: da drze cecu i kraj price. Podrska kojoj nece biti tesko da vucara 15 kila zeljeza, obmotan redenicima, pa kad zatreba, da poikriva drugove sa rafalima od po par stotina metaka. Ali nikako da nam takva zivotinja bude osnovni profil uspjesnog specijalca. Ili ono kada su prije 5-6 godina, od strane nekih stranaca, po njihovim zapadnjackim kriterijumima za SJ, dobili negativne ocjene na provjeri, posto su vise probili i razvalili pjesadijske prepreke, nego ih savladali.
    Sajevci, Zandarmerija i more drugih su svjetlosnim godinama ispred nas i po kadru, i po opremi, naoruzanju, budzetu... Samo njihove policijske jedinice su svijet izmislile za cijelu nasu tzv. vojsku i policiju zajedno. A zalosno, jer bi smo mogli biti mnogo zajebaTi, obzirom na potencijal koji mi Crnogorci imamo u venama, samo da nam je love... i malo mozga u organizaciji. Kad se sjetim one cuvene slike sa Military Photos, gdje nam se svijet sprda' kako na pokaznu vjezbu, pred Amerima, upadaju sivonje u baraku punu dima, a ni jedan zastitnu masku na glavu. Qq...
    Last edited by Flippy; 10-06-07 at 08:35.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,698
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Uf, tako mi nasih elitnih jedinica...
    Kod nas, po pitanju jedinica za specijalna dejstva, se jos uvijek drze one idiotske: "Sto si veci irvas, to si bolji specijalac". Uzas... I na onoj pokaznoj vjezbi, prilikom posjete onih Amera, sve neke magarice od po 2 metra. Kakve su to gluposti... A za specijalne jedinice vazi potpuno drugo pravilo: "Sto brze, gracioznije, efikasnije..." Zna se namjena magarica: da drze cecu i kraj price. Podrska kojoj nece biti tesko da vucara 15 kila zeljeza, obmotan redenicima, pa kad zatreba, da poikriva drugove sa rafalima od po par stotina metaka. Ali nikako da nam takva zivotinja bude osnovni profil uspjesnog specijalca. Ili ono kada su prije 5-6 godina, od strane nekih stranaca, po njihovim zapadnjackim kriterijumima za SJ, dobili negativne ocjene na provjeri, posto su vise probili i razvalili pjesadijske prepreke, nego ih savladali.
    Sajevci, Zandarmerija i more drugih su svjetlosnim godinama ispred nas i po kadru, i po opremi, naoruzanju, budzetu... Samo njihove policijske jedinice su svijet izmislile za cijelu nasu tzv. vojsku i policiju zajedno. A zalosno, jer bi smo mogli biti mnogo zajebaTi, obzirom na potencijal koji mi Crnogorci imamo u venama, samo da nam je love... i malo mozga u organizaciji. Kad se sjetim one cuvene slike sa Military Photos, gdje nam se svijet sprda' kako na pokaznu vjezbu, pred Amerima, upadaju sivonje u baraku punu dima, a ni jedan zastitnu masku na glavu. Qq...
    Opet kilo zhuci,sve je srpsko ludilo(iako dosta toga jes,sto ne znaci da je sve),par svjetlosnih godina ispred nas.
    Bice da cim je prestala da postoji VSiCG,da su se i ovi ljudi iz Kumbora izvrazhili,i da boba ne valjaju.Izgleda da je titula medju najboljim,vazila samo u slucaju opstanka drzavne zajednice.

    $edi casti ti.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja mislio da ovaj MNT "briljira" samo na viceve,kad ono medjutim ...
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  18. #43
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Opet kilo zhuci,sve je srpsko ludilo(iako dosta toga jes,sto ne znaci da je sve),par svjetlosnih godina ispred nas.
    Bice da cim je prestala da postoji VSiCG,da su se i ovi ljudi iz Kumbora izvrazhili,i da boba ne valjaju.Izgleda da je titula medju najboljim,vazila samo u slucaju opstanka drzavne zajednice.
    Ej, nemoj da prosipas nacionalisticki otrov i ovdje, molim te. Ako mozes objektivno govoriti - ajde, ako ne - ne optuzuj druge za nesto sto prepoznajes u SEBI, a ocigledno ga se moras rijesiti po svaku cijenu i razliti ga ovdje. Nadji neki drugi ventil za taj otrov sto te przi...
    Ovdje se ne govori o referendumu, decko. Niti je uopste bitno sa kojeg aspekta gledas na stvari, kao Crnogorac, Srbin il' Hrvat. Vec budi objektivan, ako mozes. Ako ti je lakse, sve navedeno cu ponoviti i u poredjenju sa hrvatskim SJ, jer su oni sa Srbima maltene u ravni po pitanju profesionalizma, obucenosti i opremnjenosti.
    Ako i dalje zelis da ides u prijeko, bez ikakve osnove i argumenta, ajde pokusaj bar da pruzis jedan. Dakle, ako srpske SJ nisu u SVIM elementima iznad nasih, volio bih da cujem bas u kojim to oni kaskaju za nama? Vjeruj mi, volio bih da me iznenadis necim sto pije vodu, jer sam ja, ako nisi znao, ipak rodjen ovdje i cijeli zivot provedoh ovdje, tako da bih, vjerovao ti ili ne, itekako volio da cujem neki razlog zbog kojeg bih se dicio i ponosio kao pripadnik nacije koja je nadjebala mnogo vece od nas.

    Kao "uvertiru" za tvoj odgovor, nudim ti fotografiju zbog koje nam se izsprdao cijeli svijet po vojnim forumima. Ne zaboravi da je ovo trenutno NAJBOLJE sto Crna Gora ima da ponudi u pogledu SJ, jer je trebao biti "fasciniran" jedan visoki vojni americki izaslanik (nema ni pola godine od tad), a za te prilike se za pokazne vjezbe biraju samo NAJBOLJI u redovima jedne armije. Momci pokrili svoje lice platnom, kao ninje, i ladno tako upali u prostoriju krcatu dimom, kako bi izvrsili zadatak. Jer, bogoti, za nas ne vaze pravila koja vaze sa cijeli normalan svijet i za nas bojni otrovi predstavljaju opasnost taman ka' i jedan smrad prdeza. Ajde, molim te, pa kazi da nije sramota...
    Last edited by Flippy; 10-06-07 at 11:32.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Ej, nemoj da prosipas nacionalisticki otrov i ovdje, molim te. Ako mozes objektivno govoriti - ajde, ako ne - ne optuzuj druge za nesto sto prepoznajes u SEBI, a ocigledno ga se moras rijesiti po svaku cijenu i razliti ga ovdje. Nadji neki drugi ventil za taj otrov sto te przi...
    Ovdje se ne govori o referendumu, decko. Niti je uopste bitno sa kojeg aspekta gledas na stvari, kao Crnogorac, Srbin il' Hrvat. Vec budi objektivan, ako mozes. Ako ti je lakse, sve navedeno cu ponoviti i u poredjenju sa hrvatskim SJ, jer su oni sa Srbima maltene u ravni po pitanju profesionalizma, obucenosti i opremnjenosti.
    Ako i dalje zelis da ides u prijeko, bez ikakve osnove i argumenta, ajde pokusaj bar da pruzis jedan. Dakle, ako srpske SJ nisu u SVIM elementima iznad nasih, volio bih da cujem bas u kojim to oni kaskaju za nama? Vjeruj mi, volio bih da me iznenadis necim sto pije vodu, jer sam ja, ako nisi znao, ipak rodjen ovdje i cijeli zivot provedoh ovdje, tako da bih, vjerovao ti ili ne, itekako volio da cujem neki razlog zbog kojeg bih se dicio i ponosio kao pripadnik nacije koja je nadjebala mnogo vece od nas.

    Kao "uvertiru" za tvoj odgovor, nudim ti fotografiju zbog koje nam se izsprdao cijeli svijet po vojnim forumima. Ne zaboravi da je ovo trenutno NAJBOLJE sto Crna Gora ima da ponudi u pogledu SJ, jer je trebao biti "fasciniran" jedan visoki vojni americki izaslanik (nema ni pola godine od tad), a za te prilike se za pokazne vjezbe biraju samo NAJBOLJI u redovima jedne armije. Momci pokrili svoje lice platnom, kao ninje, i ladno tako upali u prostoriju krcatu dimom, kako bi izvrsili zadatak. Jer, bogoti, za nas ne vaze pravila koja vaze sa cijeli normalan svijet i za nas bojni otrovi predstavljaju opasnost taman ka' i jedan smrad prdeza. Ajde, molim te, pa kazi da nije sramota...
    Flippy, gledao sam te popularne snimke sa kojim se RTCG uvijek hvali na kad je vojska kao vijest u pitanju...

    Nisu bas nesto zanimljive, i jest neka vrsta traininga ali nije na nivo na koje bih trebala da je;

    Ako dobro pogledate ce te videti da helikopter "Gazela" RViPRV VCG, dolazi da sleti na livadu i iz gde:

    - Dva vojnika skacu iz helikoptera i krecu da se skrivaju;
    - Treci tek skace na momenat na koji se helikopter dize, prekasno,
    - Oba 3 vojnika bjezu i padaju na teren kao da su mala djeca...

    - Specialna jedinica juri sa Land Roverom, izlazu iz kola pred mostom, dok otvaraju vatru na nekog drugog vojnika u crvenu uniformu... taj pada dok se drugi priblizuju za nista (ubijen = ubijen)
    - Drugi ulaze zalutani u kucu punu dima, svi jednog izad drugog stoje... a ni jedan od njih ne daje lednji stit...

    Tako vise frka ima...

    Eh sad naravno ja necu da ucim nase kako sto treba (posto i ja ne znam bolje) ali je gledajuci ovo vise nesto bilo ispod nivoa, tempo nisak itd...

    Da li mi imas slucajno da ti neki od tih linkova (tih foruma kroz svijet) gde se drugi nasoj vojsci spradju? Voljeo bih imati uvid drugog misljenja...

    U naprijed hvala...

    (PS: Puno naroda vojska vise ne zanima, ne brinu se, nista, sprdaju se, svakome ne smeta to da vise nemamo vojni rok itd... a vojska je jedan od najglavnijih objekata u zemlji... Kratko da kazem da se do sad nije bas nekih upotrebnih, informativnih postova postavljalo na ovom topiku, to pokazuje kako se nasi Crnogorci brinu kad je u pitanje nase sigurnosti...)
    Last edited by MNT; 10-06-07 at 12:04.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prenjeo sa RTCG website:

    VCG: Konkurs za prijem 480 vojnika po ugovoru Vojska Crne Gore raspisala konkurs za prijem 480 vojnika po ugovoru. Mladima, kažu u Vojsci, obezbijeđeni mnogo bolji uslovi nego do sada.

    Pristupanjem Partnerstvu za mir i potpisivanjem SOFA sporazuma omogućeni i intenzivna vojna saradnja i školovanje vojnog kadra u inostranstvu.

    Prenjeo sa Pobjeda website:

    Delegacije lokalne uprave, Ministarstva odbrane, Vojske i Direkcije javnih radova obišle danilovgradsku kasarnu

    Danilovgrad će biti vojni
    centar Crne Gore

    Danilovgrad, 8. juna – Opština Danilovgrad će u najkraćem roku ispuniti svaki zahtjev koji joj uputi Ministarstvo odbrane, saopštio je danas gradonačelnik Branislav Đuranović.
    „Možemo da saopštimo da ćemo sve što Ministarstvo bude tražilo od opštine Danilovgrad u najkraćem roku završiti“, kazao je Đuranović novinarima nakon obilaska kasarne u Danilovgradu.
    Danilovgradsku kasarnu i više lokacija u tom gradu danas je obišla delegacija lokalne uprave, Ministarstva, Vojske i Direkcije javnih radova.
    „Imali smo priliku da se sretnemo sa ministrom Borom Vučinićem. Ovo je nastavak dobre saradnje sa Ministarstvom. Ne treba objašnjavati šta za našu Opštinu znači da bude glavni vojni centar i da se u njoj gradi 150 stanova“, kazao je Đuranović.
    Vučinić je kazao da je cilj obilaska bio da se utvrdi šta bi trebalo odmah uraditi u kasarni, kako bi se obezbijedili bolji uslovi za vojsku, kao i za izgradnju neophodnih objekata, poput laboratorije za učenje stranih jezika.
    On je dodao da su predstavnici Ministarstva, Vojske, Opštine i Direkcije obišli par potencijalnih lokacija za gradnju stanova za vojsku, stoji u izjavi objavljenoj na internet stranici crnogorske Vlade.
    Vučinić je naveo da će „ono što najprije i najefikasnije bude moglo da se stavi u funkciju i za gradnju, vjerovatno biti opredjeljenje u smislu brzine realizacije tih radova“.

    Prezentacija uniformi Vojske Crne Gore

    Danas je u Domu Vojske u Podgorici održana prezentacija radne verzije uniformi, činova i insignija Vojske Crne Gore. Prije raspisivanja tendera i izbora ponuđača za izradu uniformi i ostalih obilježja Vojske, taj predlog će proći kroz proceduru usvajanja od strane Vlade RCG.
    Ministarstvo odbrane organizovalo je okrugli sto o Nacrtu strategije odbrane na kojem su govorili predastavnici Ministarstva, radne grupe za izradu strategije, predstavnici NVO sektora, ka i gosti, žeđu kojima i šef Misije OEBS-a u Crnoj Gori Paraskiva Badesku.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,698
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Ej, nemoj da prosipas nacionalisticki otrov i ovdje, molim te. Ako mozes objektivno govoriti - ajde, ako ne - ne optuzuj druge za nesto sto prepoznajes u SEBI, a ocigledno ga se moras rijesiti po svaku cijenu i razliti ga ovdje. Nadji neki drugi ventil za taj otrov sto te przi...
    Ovdje se ne govori o referendumu, decko. Niti je uopste bitno sa kojeg aspekta gledas na stvari, kao Crnogorac, Srbin il' Hrvat. Vec budi objektivan, ako mozes. Ako ti je lakse, sve navedeno cu ponoviti i u poredjenju sa hrvatskim SJ, jer su oni sa Srbima maltene u ravni po pitanju profesionalizma, obucenosti i opremnjenosti.
    Ako i dalje zelis da ides u prijeko, bez ikakve osnove i argumenta, ajde pokusaj bar da pruzis jedan. Dakle, ako srpske SJ nisu u SVIM elementima iznad nasih, volio bih da cujem bas u kojim to oni kaskaju za nama? Vjeruj mi, volio bih da me iznenadis necim sto pije vodu, jer sam ja, ako nisi znao, ipak rodjen ovdje i cijeli zivot provedoh ovdje, tako da bih, vjerovao ti ili ne, itekako volio da cujem neki razlog zbog kojeg bih se dicio i ponosio kao pripadnik nacije koja je nadjebala mnogo vece od nas.

    Kao "uvertiru" za tvoj odgovor, nudim ti fotografiju zbog koje nam se izsprdao cijeli svijet po vojnim forumima. Ne zaboravi da je ovo trenutno NAJBOLJE sto Crna Gora ima da ponudi u pogledu SJ, jer je trebao biti "fasciniran" jedan visoki vojni americki izaslanik (nema ni pola godine od tad), a za te prilike se za pokazne vjezbe biraju samo NAJBOLJI u redovima jedne armije. Momci pokrili svoje lice platnom, kao ninje, i ladno tako upali u prostoriju krcatu dimom, kako bi izvrsili zadatak. Jer, bogoti, za nas ne vaze pravila koja vaze sa cijeli normalan svijet i za nas bojni otrovi predstavljaju opasnost taman ka' i jedan smrad prdeza. Ajde, molim te, pa kazi da nije sramota...

    Lepi,promasio si temu.

    Ti manekeni me doista ne zanimaju,dragi,maleni banovani prijatelju.Drago mi je da su vaspitne mjere urodile plodom.Nekako je i monotono bez tebe bilo.

    Ako budes jos jednom procitao moj post shvatices da sam postavio pitanje o sudbini jedne,vrlo obucene i krajnje profesionalne vojne formacije nekadasnje VSiCG,koja postoji minimum 10 godina,a eto velikim grijehom nebeskim,pripade nama .
    Jedinice ciji manekeni ne poziraju,i ne statiraju u jalovim pokaznim vjezbama koje sluze za izmamljivanje uzdaha neznavenog naroda.
    Jedinici za ciji je transfer u svoje oruzane snage,vrlo jaku zelju i interesovanje izrazila i Srbija.
    Kao sto vidis,a imas kad da vidis,i informises se,u svemu postoje izuzeci.
    Ako vec o njima ne znas nista,ili te ne zanima,mene jos manje(a mislim i ostale) zanimaju generalizovani premuljani odgovori o opstem sranju i sprdnji u ovoj zalosnoj armiji i policiji,koji nesporno stoje,to chak i svrake znaju.

    Budi mi o`zdravljen
    Last edited by Sidewinder; 10-06-07 at 19:03.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  22. #47
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno je sigurno, zajedno sa Srbijom smo bili jaci, bolji, profesionalniji, bolje obuceni, skolovani, i bolju smo opremu imali...

    (Ali bi i na danasnji dan i mozda imali najveci broj samubisvta u vojsci... toliko je sad trenuto zalosna situacija u Srbiji...)

    Na danasnji dan, to sve pripada Srbiji...

    Vjerujem da smo kao vojska SRJ (VJ) i SCG (VSCG) imali jednu od najboljih ne-NATO prekljucenih vojska u Evropu... pa mozda i bolje kad se gleda po materijalu i tehnike koju smo imali. Sa malo smo radili zajedno puno...

    Sad nemamo ni svoje RV i PRV VCG, 4 od 6 najboljih, najcuvanih i najodrzenih Super Galeba Tipa G4 Vojske Jugoslavije kao i Vojske Srbije i Crne Gore nam stoje neupotrebno na Golubovce gde i neupotrebno zdraju. A druge dva su krenuli put ka Aerokluba "Nasa Krila", ali to neznam sigurno.

    Tako nam inace i krece sa mornarskom flotom...

    Da li ima neko pojma da li su i u ikadasnju Vojsku Jugoslavije (Srbije i Crne Gore) kao i Vojske Srbije i Crne Gore imali u Ratno Vazduhoplovstvo Crno Gorske pilote?
    Last edited by MNT; 10-06-07 at 19:25.

  23. #48
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Opet kilo zhuci,sve je srpsko ludilo(iako dosta toga jes,sto ne znaci da je sve),par svjetlosnih godina ispred nas.
    Bice da cim je prestala da postoji VSiCG,da su se i ovi ljudi iz Kumbora izvrazhili,i da boba ne valjaju.Izgleda da je titula medju najboljim,vazila samo u slucaju opstanka drzavne zajednice.

    $edi casti ti.
    82. Pomorski centar je rasformiran, a dio ljudstva je presao u Srbiju.

    ===

    Moram reci da sumnjam u ozbiljnost te vojske, sta reci kad na zvanicnom sajtu postave ovu sliku na kojoj vojnik u sred dana "nisani" pasivnim nisanom koji se moze koristiti samo nocu, a tu je jos i poklopac na objektivu. Sramota.

    http://www.vcg.cg.yu/images/jedinice...o/S4021805.jpg

  24. #49
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moreplovac View Post
    82. Pomorski centar je rasformiran, a dio ljudstva je presao u Srbiju.

    ===

    Moram reci da sumnjam u ozbiljnost te vojske, sta reci kad na zvanicnom sajtu postave ovu sliku na kojoj vojnik u sred dana "nisani" pasivnim nisanom koji se moze koristiti samo nocu, a tu je jos i poklopac na objektivu. Sramota.

    http://www.vcg.cg.yu/images/jedinice...o/S4021805.jpg
    Ahahahahaa to si dobro vidjeo, nisam bas premjetio taj poklopac jer kad sam slike vec u obliku tumbnails vidjeo mi se vec smucilo od amaterskih procesa... tako da uopste nisam ni gledao vise... :mrgreen:

    Sto je jos gore je da i nije na pravi teren za te vjezbe nego u park kazarne ili slicno... :lolblue:

    A i sajt je inace bezveze... kao da je CounterStrike Clan Army.... Hrvatska ima naprimjer profesijonalniji websajt...

    Ali ozbiljno vjerujem da bi nasa vojska bila u stanje braniti svoju zemlju ka bi trebalo...

    Ima li jos neko mozda informacije o buducim simbolima VCG koji su prosle nedelje prezentirani?
    Last edited by MNT; 11-06-07 at 15:07.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Lepi,promasio si temu.
    Ti manekeni me doista ne zanimaju,dragi,maleni banovani prijatelju.Drago mi je da su vaspitne mjere urodile plodom.Nekako je i monotono bez tebe bilo.
    Ako budes jos jednom procitao moj post shvatices da sam postavio pitanje o sudbini jedne,vrlo obucene i krajnje profesionalne vojne formacije nekadasnje VSiCG,koja postoji minimum 10 godina,a eto velikim grijehom nebeskim,pripade nama .
    Jedinice ciji manekeni ne poziraju,i ne statiraju u jalovim pokaznim vjezbama koje sluze za izmamljivanje uzdaha neznavenog naroda.
    Jedinici za ciji je transfer u svoje oruzane snage,vrlo jaku zelju i interesovanje izrazila i Srbija.
    Kao sto vidis,a imas kad da vidis,i informises se,u svemu postoje izuzeci.
    Ako vec o njima ne znas nista,ili te ne zanima,mene jos manje(a mislim i ostale) zanimaju generalizovani premuljani odgovori o opstem sranju i sprdnji u ovoj zalosnoj armiji i policiji,koji nesporno stoje,to chak i svrake znaju.
    Budi mi o`zdravljen
    Ja sam banovan? Kako??? Kad??? Ljudi, ne dajte meee!!!

    Btw, taj 82. Odred je mnooogo stariji i od mene i od tebe. Mozda je cak stariji i od nas dvojice zajedno. Medjutim, ti previdjas da je taj odred spadao pod mornaricu, direktno pod njenim komandantom, tacnije... A zapitas li se gdje je nasa mornarica danas? Sta mi to danas imamo na moru sto bi potencijalnog neprijatelja moglo iole da zabrine? Nista! Vidis, za tvoju informaciju, specijalne jedinice ne mogu funkcionisati efikasno kao neki suvi entitet, vec MORA postojati neki glomazniji sistem u pozadini, cija bi okosnica bila ta odredjena SJ. Rijetki su slucajevi gdje su njihova samostalna djelovanja sasvim dovoljna, dok je u mornarici to i nemoguce. A 82. OPD danas iza svojih ledja nema vise tu masinu koju je imala za vrijeme SFRJ. Tek po raspadu SFRJ je ona "prosetala" do Crne Gore, inace su braca Hrvati pazili o njoj. I taj kadar koji ju je do skorije sacinjavao (inace, striktno oficirskog reda), cisto sumnjam da je ostao u istom sastavu, vec ce prije biti da su raspusteni ili rasporedjeni na nekim drugim slicnim pozicijama, a ne bi me cudilo i da je jedan njen dio, nosen patriotizmom, sigurno odperjanio za Srbiju. Ali tada, kada je SFRJ imala mornaricu za ponos, nas Jadran je cuvala i jedna vrlo opasna i profesionalna jedinica - 82. Odred pomorskih diverzanata. Tada u samom vrhu u Evropi, ako ne i najbolja medju jedinicama toga tipa. Dok je danas, kada je nasa "mornarica" u takvom sranju u kakvom jeste, presmijesno slusati pricu o nekim hi-tech-ultra-obucenim-opremnjenim-i-sta-ti-ja-znam... pripadnicima neke isto tako ultra-jedinice.

    Inace, ovaj boldovani dio u tvom citatu jednostavno ne moze a da ne izmami siroke osmijehe svih onih koji su... pa makar sluzili vojsku.
    Da te uputim... Pokazne vjezbe specijalnih vojnih, policijskih, kao i antiteroristickih jedinica nisu aeromitinzi, gdje bake, deke i unuci, sa sve digitalnim fotoaparatima prate priredbu od koje zastaje dah. One se uglavnom izvode prilikom posjete nekog stranog vojnog izaslanika, ili, sto je kod nas bio najcesci slucaj, prilikom posjete nekog naseg generala toj odredjenoj SJ. A ti ljudi itekako znaju sta treba da se vidi, a sta ne, a ponajmanje se mogu nazivati "neznavenim". Vrlo su rijetki slucajevi gdje se te vjezbe izvode zarad novinara i javnosti, mada je i tada to nemoguce a da njoj ne prisustvuju odredjena lica kojima je to profesija, koji su i iz drugih jedinica slicnog profila, a koji bi zeljeli da uoce poneku gresku, jer se, vjerovao ili ne, izmedju razlicitih specijalnih jedinica uvijek osjecao elektricitet i postojao je rivalitet. Zato to "neznaveni" bolje povuci, ukoliko zelis da te tretiramo kao iole ozbiljnog diskutanta na ovu temu. Inace, evo ti jedan neznaveni, u ciju se cast i odrzala ona vjezba gusenja o kojoj sam ti govorio. I on je sigurno jedan od tih koji pojma nemaju o vojsci, specijalnim operacijama, koji zastitnu masku nikad nisu vidjeli u zivotu...

    A ovaj tvoj "argument" kojim se, navodno, velica sadasnja spremnost i profesionalnost 82. OPD-a, kako Srbija ne bi trazila nesto sto nije itekako vrijedno... takve avetluke ne zelim ni da komentarisem. Srbija je trazila i trazice sve za sta se moze iskopati ikakva pravna osnova, a nerijetko ni to nece biti neophodno, vec samo emocionalna podrska odredjenog broja ljudi unutar CG. Nebitno da li je rijec o zlatu ili olovu, tako da...

    Nego, ti meni ne odgovori na pitanje koje je proisteklo iz tvoje price.
    Da ti ponovim:
    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Dakle, ako srpske SJ nisu u SVIM elementima iznad nasih, volio bih da cujem bas u kojim to oni kaskaju za nama?
    Slusam...
    Last edited by Flippy; 11-06-07 at 15:42.

Page 2 of 118 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 21:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 19:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 01-08-07, 00:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 03:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •