Results 1 to 25 of 2938

Thread: Vojska Crne Gore

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vojska Crne Gore

    Neznam dali je ovo dobri subforum za ovaj predmet, ali ako treba molim nekog moderatera da prebaci.

    Posto me vojska vec odavno zanima, i CrnaGora sada prolazi dane kao samostalna drzava, bi voljeo razgovarati od ovom predmetu/temi.

    Ka sto se zna je Vojska Srbije i Crne Gore (VSCG), (www.vj.yu sada sajt Vojske Srbije) rasformirana posled referenduma 21. Maja 2006 godine.

    Prijed toga se zvala Vojska Jugoslavije skraceno kao VJ, a jos naprijed JNA (mozemo jos malo tako dalje ici).

    Sta bi ja hteo sam ovim topicom je da razgovaramo i dopunjavamo informaciju, nove vijesti i procese okolo formiranja nove Vosjke Crne Gore.

    Do sada se zna da ce se mozda ici pu ovom putu:

    - Je vojni rok, po zakonu ponisten, i da ce nova vojska imati oko 2500 profesijonalnih vojnika.

    - Da buduca Vojska Crne Gore nece imati Vazduhoplovno i Protiv Vazduhoplovnu Odbranu, nego ce umjesto toga raketne instalacije sirom Crne Gore. Koje ce mnogo uspjesnje biti jer je CG brdovina.

    - Da ce fregate Mornarice Vojske Crne Gore da prodaju. Ako ih mozda i vec nisu prodali.

    - Da ce skoljski mornarski brod Jadran, valjda da se dadne kao poklon Mornarici Vojske Srbije ili Hrvatske. To jer su za Crnu Goru troskovi odrzavanja Jadrana i dalje mnogo osjetljivi (to nasi "experti" kazu).

    - Da je Jadran prosle godine dobijo iz Grcke na poklon nove (kako to kazes? maste?

    - Da je Vojska Srbije uskoro zatrazila od Vojske Crne Gore da joj se vrate svi Super Galeb G4 avijona (ukupno ih se 6 nalaze na Vojnom Aerodromu u Podgorici, od dakle ih je 2 iznamljeno Aero Klubu "Nasa Krila") i helikopeteri.

    - Da Vojska Crne Gore ima sledeci materiale koje jos nisu finalno podjeljene pomedu Srbije i Crne Gore:

    * 17 Super Galeb G4 Avijona.

    *50 T-55 tenkova.

    * Oko 300 komada artiljerije razlicitog kalibra.

    * 1 Bell 212

    * 17 Helikoptera Gazela (poznati ispod imena Soko H-42, Jugoslovenska Produkcija, Francuska Lisencija).

    * 5 Utva-75 avijona.

    * 5 MI-8 Helikoptera.

    - Dalje se zna da Crna Gora nemoze vise od 2500 vojnika finansirati jer jedan vojnik vec 10.000 evra kosta.

    Vise podatka mozete naci na zvanicni oficijalni websajt Vojske Crne Gore:

    Vojska Crne Gore (Izgleda vise na neki Clan Website)

    Wikipedia

    Vlada Crne Gore (slike itd).

    EDIT: Kako se vidi na slike sajta Vojske Crne Gore, izgleda da ce Drzavni Simboli Crne Gore i sluziti kao Simboli Vojske Crne Gore.

    (Disclaimer: Moze da nesto nije tacno jer sam ponesto skinuo sa novina, nesto sa interneta, nesto cuo itd.)
    Last edited by MNT; 22-02-07 at 12:38.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 20:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 18:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 31-07-07, 23:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •