Page 81 of 118 FirstFirst ... 317177787980818283848591 ... LastLast
Results 2,001 to 2,025 of 2928

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #2001
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Услуга је бесплатна, па се иде по принципу: подијелимо терет.Шест мјесеци једни, шест мјесеци други.
    to ono besplatno kao kad se mujo falio komšiji kako u njemačkoj ima seksa džabe, pričala mu fata
    She is only here to annoy herself!

  2. #2002
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oce li slati nase vojnike u Siriju ako NATO stvarno napadne istu kao sto se prica zadnja 2 dana?

  3. #2003
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Црна Гора је обавезна да учествује само ако неко нападне чланицу савеза.Америка никад неће напасти Русе у Сирији нити обратно.Хоће ли бити неког селективног и кратког бомбардовања Асада не знам.
    Одлука хоћемо ли ми слати нашу флоту на челу са носачем авиона "Блажо Милов" да помогнемо америма је на Скупштини.
    Last edited by BAR; 11-04-18 at 22:59.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #2004
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    evo najaviše neke radove u kasarnu Masline. Generalštab, ministarstvo, VMC, centar za obuku dobrovoljaca

    Mada, sad će izbori
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  5. #2005
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ima logike, nevezano za izbore, što zbog neadekvatnog postojećeg prostora, što zbog lokacije

    Mi A1 TT

  6. #2006
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Касарна Маслине је све до сад била предвиђена за напуштање.Тренутно се тамо налази Логистички Батаљон.

    Тамо би било добро преселити све институције из града, Министарство и Генералштаб, Здравствени Центар, а паметно би било и преселити све што МУП има по Загоричу, као што је Ауто Центар и онај камп на Златици, односно ПЈП и САЈ, па будућа Цивилна заштита као и да се ту оформи тај Центар за обуку резерве.
    Колико сам ја разумио неке најаве, прича се о бројци од 400 људи годишње, што је веома добра бројка.
    За то је наравно потребан озбиљан новац и вишегодишња улагања, а инфраструктура пропада.Мислим да сам негдје већ раније издвојио касарну Маслине и касрану у Бару, да је за њих потребно издвојити више новца, јер нису репрезентативне и њихов спољни изглед не приличи угледу Војске.
    Такође мислим да ако већ није Војска треба да уреди све оне истурене објекте, магацине и складишта, или ако су неперспективни да их да коршитење другим инситуцијама а исте напусти.

    За све то је наравно потребан новац, али не ради се ту о астрономским цифама, и мислим да је изводљиво.Само Војска треба више намјенских улагања из буџета, као за хеликоптере, али не једном у 12, већ сваке 2-3 године.
    Наравно дио новца се може намаћи продајом имовине која се напушта.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #2007
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Vojska Crne Gore

    Bar, jedno pitanje posto vise pratis ili imas vise kontakata sa ljudima iz vojske.
    Zasto se sve kasarne koje se nalaze u gradovima ne zatvore? Barska mozda ne zbog logistickog polozaja.
    Zasto se ne odbace svi objekti osim poligona za obuku? Koncept JNA mi kao drzava ne mozemo da finansiramo, niti posjedujemo taj broj vojnika vise. Zar nije bolje iskoristiti, tipa bivseg poligona za tenkove ,da se napravi veca kasarna sa poligonom za osnovnu i specijalisticku obuku, kako za vojsku tako i za posebne jedinice MUP-a.
    I da se tom broju ljudi omoguce uslovi za obuku kakav treba da imaju. Ipak smo dio sistema gdje logisticki ucestvujemo u nemirnijim djelovima svijeta.
    Ipak bih volio da znam da kada momci odu, zavrsili su sve sto treba da oni budu spremni. Ostalo je naravno splet okolnosti kao i u svakom mjestu gdje treba odrzavati nekakv mir(nato akcije, un misije...)
    Razmislja li se o tome uopste?

  8. #2008
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Bar, ne znam jesi li upucen da recimo u Doljanima u Podgorici postoji streliste dje su nekad isli i djaci srednjih skola da vrse bojevo gadjanje ? Prije keki dan sam to vidio, znaci napusteno i prepusteno svakakvim olosima da raznose sto im treba, nekada su tu bile neke mete koje su se podizale, pa neke na sinama koje prolaze, pa jos svasta nesto, a sad nidje nista. Ta lokacija je dosta velika i posjeduje svu infrastrukturu i zasto vojska to ne koristi za prvobitnu ili neku drugo namjenu ?

    Sa druge strane vidim na fb osnovane neke grupe za zastitu Sinjajevine i saznajem da vojska tamo planira da radi poligon za gadjanje i za unistenje ubojnih sredstava, ljudi pisu da su ugrozeni stocari preko ljeta, a da ce vodoizvorista biti unistena i zatrovana, da ce sva planina biti zatrovana, znas li nesto o tome ?

  9. #2009
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bar, jedno pitanje posto vise pratis ili imas vise kontakata sa ljudima iz vojske.
    Zasto se sve kasarne koje se nalaze u gradovima ne zatvore? Barska mozda ne zbog logistickog polozaja.
    Zasto se ne odbace svi objekti osim poligona za obuku? Koncept JNA mi kao drzava ne mozemo da finansiramo, niti posjedujemo taj broj vojnika vise. Zar nije bolje iskoristiti, tipa bivseg poligona za tenkove ,da se napravi veca kasarna sa poligonom za osnovnu i specijalisticku obuku, kako za vojsku tako i za posebne jedinice MUP-a.
    I da se tom broju ljudi omoguce uslovi za obuku kakav treba da imaju. Ipak smo dio sistema gdje logisticki ucestvujemo u nemirnijim djelovima svijeta.
    Ipak bih volio da znam da kada momci odu, zavrsili su sve sto treba da oni budu spremni. Ostalo je naravno splet okolnosti kao i u svakom mjestu gdje treba odrzavati nekakv mir(nato akcije, un misije...)
    Razmislja li se o tome uopste?
    Војсци требају објекти за основно функционисање.Требају објекти за стационирање трупа, активног и у случају потребе резервног састава, требају наставни центри са учионицама, требају објекти за смјештај команди и штабова, објекти за складиштење и безбједно чување возила, радних машина, наоружања, убојних средстава, опреме, материјала, и још велики број дугих ствари.Неки официр логистике би ти овдје извукао врло дугачак списак.

    Но чињеница је да су постојеће касарне грађене за много већу Војску, али много је лакше и јефтиније попоравити и одржавати постојеће објекте, него градити нове.

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Bar, ne znam jesi li upucen da recimo u Doljanima u Podgorici postoji streliste dje su nekad isli i djaci srednjih skola da vrse bojevo gadjanje ? Prije keki dan sam to vidio, znaci napusteno i prepusteno svakakvim olosima da raznose sto im treba, nekada su tu bile neke mete koje su se podizale, pa neke na sinama koje prolaze, pa jos svasta nesto, a sad nidje nista. Ta lokacija je dosta velika i posjeduje svu infrastrukturu i zasto vojska to ne koristi za prvobitnu ili neku drugo namjenu
    Стационарно аутоматско стрелиште Златица.Војска је саградила ново у Даниловграду, нисам сигуран али можда сам негдје прочитао да је нешто пребачено тамо.
    Ово се наравно може ревитализовати у сарадњи са МУП-ом, поготово ако почне обука резервног састава.Вјероватно зато још није продато.
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Sa druge strane vidim na fb osnovane neke grupe za zastitu Sinjajevine i saznajem da vojska tamo planira da radi poligon za gadjanje i za unistenje ubojnih sredstava, ljudi pisu da su ugrozeni stocari preko ljeta, a da ce vodoizvorista biti unistena i zatrovana, da ce sva planina biti zatrovana, znas li nesto o tome ?
    Писао сам ја о томе доста.То је тренутно највећи пробелм ВЦГ.Недостатак полигона за бојево гађање артиљеријом и оружјем за подршку пјешадије већег калибра.
    Црна Гора нема полигон за дествовање хаубицама 122мм, минобацачима 120мм, вишецјевним ракетним бацачима 128мм, минобацачима 82мм и 60мм, противоклопним ракетама и ручним ракетним бацачима, као и за вјежбе јединица ранга батаљона.

    У техничком захјтеву за плогоном који Војска тражи ево скоро 6 година, стоје за нашу територију врло захтјевни услови, и такву локацију је тешко пронаћи. Сињајевина је једна од ријетких лоакција која испуњава услове.Мислим да је унутрашња просторија за дејствовање 4x8км, што одговара домету хаубице 122мм, са минималним пуњењем.

    Сваке године у свом извјештају Одброр за одбрану и безбједност наводи овај проблем као или најзначајнији или један од најзначајнијих, јер ВЦГ са већином овог оружја никад није имала (или врло ријетко) бојева гађања, већ само школска.То страшно негативно утиче на способности Војске.

    Неки злонамјерни су почели да пласирају причу како се тамо ради некаква НАТО база, што је апсурд.Свакако да треба испитати све псолиједице, но ту се ради о јако малом броју артиљеријског и другог оруђа, који не може битније пореметити екосистем.

    Бојим се да ће како смо као народ склони политиканству, и кориштењу свега и свачега у полтичке сврхе, Војска остати ускраћена за основно средство за рад, и да ће на крају морати да се плаћа по комшилуку, рецимо Калиновик у БиХ.Још гора варијанта је да се ове способности укину, што би обогаљило Војску и темељно угрозило сваки будући развој, чак и када будемо имали више новца.
    Last edited by BAR; 12-04-18 at 17:53.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #2010
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Zahvaljujem na opsirnom objasnjenju, ne mogu da vjerujem da pored onolikog nenaseljenog kamenjara prema Hercegovini neko drugo mjesto razmatraju.

  11. #2011
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default


  12. #2012
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Ово је супер хеликоптер, моја једина је замјерка што нису нашли за сходно да га прије презентације, офарбају у боју Ваздухопловства ЦГ и наравно поставе адекватне ознаке.
    Но добро, вјерујем да ће се то одрадити у наредном периоду до увођња у опетаривну употребу.Ово је иначе ep, док су друга два модернија epi, и доалзе до краја године.
    Овај је био на лагеру и одмах доступан, вјероватно су га зато узели.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #2013
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,492
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Prolećeše prije iznad Nk, začudih se kad viđeh 4 u formaciji...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  14. #2014
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Mogli smo kupit 3 mi 26 sa plaćenim održavanjem makar 4 god. za te pare a upotrebna vrijednost je makar 7* veća ovih bel helikoptera jer mi je nosivost oko 20 tona i mislim da može stat oko 100 ljudi da se ne guraju što je prednost u civilnoj komponenti !!! Ispada kao da samo nešto kritikujem ali to su činjenice što je moglo za 30.000.000 € po tržišnim cijenama ...
    deuscroix

  15. #2015
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Mogli smo kupit 3 mi 26 sa plaćenim održavanjem makar 4 god. za te pare a upotrebna vrijednost je makar 7* veća ovih bel helikoptera jer mi je nosivost oko 20 tona i mislim da može stat oko 100 ljudi da se ne guraju što je prednost u civilnoj komponenti !!! Ispada kao da samo nešto kritikujem ali to su činjenice što je moglo za 30.000.000 € po tržišnim cijenama ...
    Mi smo NATO zemlja i ne mozemo da biramo sta cemo da kupujemo, tj ne mozemo da izaberemo ruski helikopter

  16. #2016
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    1,131
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/foto-p...ne-gore-984230

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  17. #2017
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Mi smo NATO zemlja i ne mozemo da biramo sta cemo da kupujemo, tj ne mozemo da izaberemo ruski helikopter
    Evo je Turska NATO država pa su ugovorili isporuku s400 za prvi kvartal sledeće godine !!! Uporedjivat kupovinu letilica i takvih sistema pvo zaštite je čak neumjesno ko poznaje kako funkcioniše odbrambeni sistem a i Grčka posjeduje s300 !!! Oću da kažem kako naša država služi za uvaljivanje nečega što se teško može prodat na tržištu i to nema veze sa NATO standardima jer i tamo ima kvalitetnih helikoptera koji pronalaze put do kupaca na tržištu !!! Još opisivat ovaj helikopter kao transportni je neumjesno i realno mu je upotrebna vrijednost više kao helikopter koji gabaritima i izgledom može da koristi vlasnik volija ili nekog drugog privrednog subjekta kao svakodnevni oblik putovanja !!!
    deuscroix

  18. #2018
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Evo je Turska NATO država pa su ugovorili isporuku s400 za prvi kvartal sledeće godine !!! Uporedjivat kupovinu letilica i takvih sistema pvo zaštite je čak neumjesno ko poznaje kako funkcioniše odbrambeni sistem a i Grčka posjeduje s300 !!! Oću da kažem kako naša država služi za uvaljivanje nečega što se teško može prodat na tržištu i to nema veze sa NATO standardima jer i tamo ima kvalitetnih helikoptera koji pronalaze put do kupaca na tržištu !!! Još opisivat ovaj helikopter kao transportni je neumjesno i realno mu je upotrebna vrijednost više kao helikopter koji gabaritima i izgledom može da koristi vlasnik volija ili nekog drugog privrednog subjekta kao svakodnevni oblik putovanja !!!
    To je drugo, Turska i Grcka koje si pomenuo su NATO drzave, a ja sam napisao da smo mi NATO zemlja. Razlika je velika, mi smo zemlja a ne drzava i za ovakve stvari se ne pitamo nista.

  19. #2019
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    To je drugo, Turska i Grcka koje si pomenuo su NATO drzave, a ja sam napisao da smo mi NATO zemlja. Razlika je velika, mi smo zemlja a ne drzava i za ovakve stvari se ne pitamo nista.
    Moja greška jer je pojam zemlja i država objasnio profesor Blažić
    deuscroix

  20. #2020
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Moja greška jer je pojam zemlja i država objasnio profesor Blažić
    E tako, precizno da se izražavamo, moliću!

  21. #2021
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,923
    Thanked in
    1,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Mogli smo kupit 3 mi 26 sa plaćenim održavanjem makar 4 god. za te pare a upotrebna vrijednost je makar 7* veća ovih bel helikoptera jer mi je nosivost oko 20 tona i mislim da može stat oko 100 ljudi da se ne guraju što je prednost u civilnoj komponenti !!! Ispada kao da samo nešto kritikujem ali to su činjenice što je moglo za 30.000.000 € po tržišnim cijenama ...
    Просто морам да те питам, одакле теби све ове информације, али оно до бола нетачне и ненормалне.Гдје ти то проналазиш?
    Ми26 је тешки транспортни хеликоптер, грдосија која би била потпуно неадекватна за летове у овом подручју.Цијена једног таквог хеликоптера је најмање 20 милиона долара, и то у клот основној верзији.Са свом опремом које имају BELL epi то би ишло много више.
    Ако си мислио на Ми117, потражња за њим је толика да са овом опремом не би могао да се набави испод 25 милона долара по комаду.

    За 30.000 милиона еура се могао купити можда један хеликоптер који ти наводиш.Иначе једина алтернатива је по цијенама била куповина два AW139.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #2022
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Просто морам да те питам, одакле теби све ове информације, али оно до бола нетачне и ненормалне.Гдје ти то проналазиш?
    Ми26 је тешки транспортни хеликоптер, грдосија која би била потпуно неадекватна за летове у овом подручју.Цијена једног таквог хеликоптера је најмање 20 милиона долара, и то у клот основној верзији.Са свом опремом које имају BELL epi то би ишло много више.
    Ако си мислио на Ми117, потражња за њим је толика да са овом опремом не би могао да се набави испод 25 милона долара по комаду.

    За 30.000 милиона еура се могао купити можда један хеликоптер који ти наводиш.Иначе једина алтернатива је по цијенама била куповина два AW139.
    https://www.aircraftcompare.com/heli.../MIL-Mi-26/284

    Tu piše da je cijena od 15 do 18 a to sam našao slučajnim uzorkom !!! Znam da je Alžir naručio prvo 6 pa još 8 mi26t2 verzije ali ne mogu nać koliko su ih platili !!! Na zvaničnoj stranici mil fabrike takodje nema cijena ali postoji mogućnost kupovine na lizing za recimo 15 miliona !!! Uopšte nije takva situacija da je on za naše uslove nepristupačan jer bi se prije svega koristio za gašenje požara ili neke prirodne katastrofe dje je potrebno radit sa većim teretima !!! Sa te strane je neporedivo bolji izbor a ako nadjem okvirnu cijenu koju je Alžir platio postaviću odje ....
    deuscroix

  23. #2023
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Mi smo NATO zemlja i ne mozemo da biramo sta cemo da kupujemo, tj ne mozemo da izaberemo ruski helikopter
    i turci su u NATO pa kupuju S400, tako da nije problem što smo u NATO nego što za razliku od njih smo toliko mali da se ne možemo pitat
    She is only here to annoy herself!

  24. #2024
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i turci su u NATO pa kupuju S400, tako da nije problem što smo u NATO nego što za razliku od njih smo toliko mali da se ne možemo pitat
    Ne bi me začudilo da u skorijoj budućnosti iskoče iz nato-a.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  25. #2025
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ne vjerujem da će iskočiti jer im odgovara da su na obije strane dok god im može bit, a moć će im izgleda još dugo
    She is only here to annoy herself!

Page 81 of 118 FirstFirst ... 317177787980818283848591 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Branko Vojicic: Trinaest godina od rata za mir
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 29-05-10, 21:12
  2. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 19:22
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Spoljni dug Crne Gore u jednom danu porastao za 50% !!!
    By Vlado Dapčević in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 219
    Last Post: 01-08-07, 00:00
  5. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 03:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •