Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 37

Thread: Obavještajne Službe

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Default Obavještajne Službe

Tema u vezi sa ovim stvarima...

Evo jedan interesantan video:

Čupatelj

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Đe me nađe ti i ja bi zore dočekali u razgovore.

Viđi ne moš ođe preskočit kako su nastali.Kad su bili bebe u povoje kakvi su idioti bili.

Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Mi isto imamo jedan CIA centar onamo kod američke ambasade (mašala).

Sent from my S23 ultra using Tapatalk
    Čupatelj

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

A ima svuđe centara obavještajnih službi ne samo CIA.Mislim meni CIA čak i nije neka naročita enigma koliko je KGB/FSB daleko su pri tom stariji.
    CIA je imala ozbiljne gadne rabote sa nekim operacijama ali masu im je propalo ka ono u Kubi.

Viđi,tema je mnogo zanimljiva tiče se i nečega što dan danas traje a to je hladni rat koji je rat među službama.Voljela bi da odslušaš ispovijesti bivših KGB-ovaca koji su prešli na drugu bandu kao Jack Barsky.Čoek je živio paralelni život.
    Moramo samo biti objektivni ne možemo vas fokus staviti isključivo na CIA.

No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Možemo, i hoćemo na CIA, MI6, i Mosad, na njih ćemo bačit' malo fokus, ako nemaš ništa protiv
    Čupatelj

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

I jesi zna za ovo da je ovaj Duško Popov inspirisa filmove aka James Bonda.

No pasaran!

7. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Quote Originally Posted by Solid View Post
    Možemo, i hoćemo na CIA, MI6, i Mosad, na njih ćemo bačit' malo fokus, ako nemaš ništa protiv
    Može ja ću ove druge i onda smo ti i ja ka jing i jang.

Samo ne znam što ćemo sa duplim agentima. A ima ih dosta.Kembridž fajv je tu prvi na listu čini mi se.

Eo ti MI6 i priča Filbija ukratko.

https://youtube.com/shorts/rFdSU6d7v...BC2FDf4zaXMI23

Ničiju stranu ne držim tema mi je jednostavno užasno zanimljiva.
    Last edited by Bluemoon; 09-06-24 at 21:35.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    I jesi zna za ovo da je ovaj Duško Popov inspirisa filmove aka James Bonda.

Znam za ovoga, ali ovaj na ovom video objašnjava dosta detalja.
    Čupatelj

10. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Meni su sovjeti najviše zanimljivi na temi ne znam jesi čuo za Olega Gordijevskog.

https://youtube.com/shorts/mr9udOkt-...oj1E4slUAisGtf
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Nisam, slabo se ja razumijem u ovo, ali mi je interesantno. Sjećam se davno su onoga Litvinenka isto ubili radioaktivnim Polonijumom jer je isto valjda nešto "prčkao" sa Britancima, mada ko zna što je glavni razlog.
    Čupatelj

13. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Viđi što se njega tiče nema koliko nisam o njemu ođe pisala okrutna je to priča.

Polonijumom ima pristup isključivo FSB služba,to je najgore moguće ubistvo u istoriji čovječanstva.
    Samo jedan čoek na planeti je ima interes da ga ubije,no neću o tome sad.Samo ću jedno reći nije on tek tako otišao iz Moskve.
    Napisao je pismo dok je umira u najgorim mukama sto put sam ga na forum postavila no k*rcoboljevit je svijet što da ti rečem.

30 godina mora biti u kovčeg koji je otporan na radijaciju.

Ja ne mogu da vjerujem da postoji čoek na planeti koji bi nekoga otrova polonijumom zaista ne mogu,moj um vječito to odbija a naročito što isti ima neku moć.
    Viđi,CIA ima gadne momente ali ne mogu ja zbog toga da opravdavam neku drugu službu.Treba ih sve skupa staviti na pijedestal javnosti no to su službe.
    Tema mi je ujedno i zanimljiva a ujedno i jeziva.Kakav strangling u osjećaj.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

@Solid evo jedna mnogo dobra emisija na radio o MK Ultra jednoj od gadnijih operacija CIA kad su vršili eksperimente na ljudima.U okviru hladnog rata s tim da je dosta dokumentacije uništeno pa ostaje pod velom tajne što je istina,što je dodato,što teorije zavjere no svakako zvuči jezivo.

https://podcasts.apple.com/us/podcas...=1000582269166

Sve više me mrzi da gledam tjub pa ono lagano prelazim na ovakvu formu imaš ođe nekoliko serijala.

Behind The Bastrads

Last edited by Bluemoon; 10-06-24 at 08:07.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

On mi je jedan od fascinantnijih spajmastera.

Oleg.Dvostruki agent koji je promijenio Hladni Rat.

https://podcasts.apple.com/us/podcas...=1000444714612

https://youtube.com/shorts/bm3rebGiI...EuJqxReR1wyzr8
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Ja kad sam bio dijete imali smo komšije par momak i djevojka koji su bili rusi. Imali su isto psa, i često smo se družili sa njima, dolazila moja čitava familija kod njih, oni kod nas itd. ja sam znao kod njih i da spavam i da zajedno igramo Nintendo, i stvarno smo se super družili i oni su nam ostali u sjećanju kao odlični prijatelji iz tog vremena. Ali tada pošto sam bio dijete nisam ništa znao o svijetu itd.. tako da nisam ništa naslućivao. Kako sam porastao i postao malo svjesniji i pametniji i kad sam vratio film unazad, mnogo nekih stvari u vezi sa njima mi je djelovalo čudno, da posumnjam da su bili ruski špijuni. Neću njihova "imena" otkrivati ali ću ispričati ovako samo neke od stvari vezano za njih. Prvo što mi je palo na pamet je bila činjenica da su imali psa koji je tada djelovao kao nenormalno pametan, šta god da mu ovaj čovjek rekao on je kapirao i naredbu sprovodio u djelo koliko god naredba djelovala komplikovano. Ja sam tada mislio da psi mogu da budu toliko pametni, ali sada znam da psi nemaju tako razvijene kognitivne sposobnosti, ali imaju sposobnost da nauče mnogo različitih naredbi kroz programe dresiranja. On je znao tom psu da kaže da moramo da ostanemo kući i da ne smijemo da izađemo napolje dok se on ne vrati i kad god sam htio da se približim vratima taj pas bi lajao na mene, i znao je tako da dvori kod vrata po čitav dan da mi ne bi dao da izađem napolje. Onda isto stvar koja mi je bila interesantna je što je ta žena svaki drugi dan mijenjala frizuru ali bukvalno. Treća stvar je što je ovaj čovjek, po njegovoj priči navodno bio kao u rusku mafiju pa da bi pobjegao od tog lošeg života došao da živi u Crnu Goru, da bi on kasnije postao bitan faktor u sferi politike. A znamo kako KGB/FSB nagrađuje svoje agente kada dobro odrade svoje misije, na kraju krajeva sami Putin je postao presjednik države a opšte je poznato da je on bio KGB agent u Njemačkoj, tako da mi je to isto bilo čudno, kako neko od bivšeg člana mafije može da dođe do bitne pozicije u politici. To je bilo doba kada nije bio internet zastupljen kao sada, a sada kada se na google ukuca ime ove žene izbača neku ženu koja mnogo liči na nju ali ipak nije ona, pa mi je tu palo na pamet da je to vjerovatno neka tehnika krađe identiteta zarad opravdavanja lažnog imena. I igrom nekog ludog slučaja kada su krenuli ovi okršaji između Rusije i Ukrajine vidio sam snimak na televiziji gdje je kao neki avion bombardovao neko selo i ubio sve ljude u tom selu i kao na jednom od spomenika sjećam se da sam vidio da je stojalo ime i prezime ove žene, to ime i prezime nije generičko i popularno, nego vrlo specifično i jeidnstveno, tako da vjerovatnoća da je to neka druga osoba sa istim imenom nije baš velika. I tu mi je palo na pamet da se radi o čuvanju identiteta tog ženskog agenta, kroz lažiranje njene smrti putem medija, mada može biti da se varam, nemam pojma. Bilo je sjećam se situacija gdje su njih dvoje kao raskinuli iako su živjeli dugo zajedno i kao moja majka pošla kod ove žene da je pita o čemu se radi, kako to odjednom tek tako a bili su zajedno zaljubljeni itd. a ova žena ono kao da se ništa nije desilo, veli nema veze nije ništa bilo, bez ikakve emocije, kao da je izgubila 2 eura a ne dugogodišnjeg momka/muža, i nije prošlo ni mjesec dana posle toga ovaj čovjek se oženi sa drugom ženom, oni prodaju sav nemaještaj iz te kuće i presele se, pretpostavljam da im se misija završila . Bilo je tu još mnogo nekih stvari koje su krajnje sumnjive kad ih danas sagledam i analiziram, ali ne želim sve te detalje da pominjem jer ipak postoji određena vjerovatnoća da je sve ovo moja lična zabluda izazvana pogrešnom analizom i zaključivanjem, i da nema puno veze sa pravom istinom, i onda bi bilo baš glupo što ovako optužujem te ljude iako nisam pominjao njihove identitete (iako smatram da su bili lažni), ali glavni razlog zašto sve ovo pišem je zato što je tih čudnih situacija i momenata bilo baš dosta, i onda kad počne mnogo nekih parametara da ukazuje na nešto, čovjek malo stane, počeše se po glavi i zapita se je li moguće da ovo sve nije moja paranoja, nego da je stvarno istina da su ovo dvoje neki špijuni/agenti. U svakom slučaju kapiram da je ponekad najbolje biti nekako glup i ne razmišljati o tim stvarima, da sam takav tip osobe sigurno bi mi ti ljudi ostali u pamćenju kao odlični prijatelji iz djetinjstva, ovako ću uvijek imati sumnje da je to prijateljstvo bilo samo farsa, i da su oni tu bili na zadatku i sve ove normalne stvari i trenuci su bile samo obična gluma.
    Čupatelj

18. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Uh kakva priča pročitah je u dahu. (i ne treba da pišeš imena)

Teško gotovo je nemoguće da takvi agenti imaju normalan porodični život čak i vezu barem što ispratih sa čim se susreću.Jack Barsky se izvukao a imao je parelalno brak u Njemačkoj i Americi i nijedna žena nije znala za drugu a nijedna nije znala ni njegove operacije.Tek nakon mnogo godina sreo je svog sina koji potpuno fizički liči na njega.Jer je njegova kćerka u Americi doznala za brata i htjela je da ga upozna.
    A što se tiče prijateljstva toliko ljudi glumi u životu i pretvaraju se da su jedni drugima prijatelji,uz razne uslove za prijateljstvo sve više je sve iz interesa tako da su ti još i dobri.

Evo Jack Barsky sa porodicom nakon što su se svi konačno sreli.

Last edited by Bluemoon; 10-06-24 at 20:30.
    No pasaran!

20. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Što je najjače ovako neke dublje analize ljudi ili situacija kad sam u prošlosti prezentovao drugim ljudima, onda je znalo isto da mi se obije o glavu u smislu da ti ljudi kojima pričam počnu da mene smatraju za nekakvim ili ludakom ili teoretičarom zajvera ili špijuom haha, izgleda da se nikako ne isplati biti mnogo analitičan. Kad sam majki ispričao ovu moju teoriju za ovo dvoje rusa ona mi je rekla da sam puka totalno... xD
    Čupatelj

22. The Following 2 Users Say Thank You to Solid For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Eto imaš mene.

Ne,ne ozbiljno pije vodu priča nisi ti ništa umislio mislim i meni je baš uzbudljiva.Odlazili su emigracijski pri tom iz SSSR-a neki pod uslovom da preuzmu tu ulogu ima i toga.Konkretno ovaj Barsky se preda američkim službama to mu nije pravo ime davali su agentima imena djece koja su umrla on je dobio ime po desetogodišnjem dječaku a pravo ime mu je Albrecht Dittrich i bio je član Čeke.

E sad viđi kako je to sve isprepletano i to nisu teorije zavjere.
    No pasaran!

24. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Znači ova moja pretpostavka da je ova ruskinja samo ukrala identitet žene koja već postoji ili koja možda umrla u tom nekom period ima smisla ako je taj lik Barsky dobio ime od nekog dječaka...
    Čupatelj

26. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

A kako ne to je potpuno dokazana priča čoek je knjige napisa održa intervjue iako zvuči nevjerovatno sve ali tako je.Tako su dobijali državljanstvo baš nevjerovatno no tako je bilo.I opet na kraju ljudi bez identiteta.

Najjače od svega što ga je Rus jedan prošpija tamo i to Americi pa ga je FBI pratio.Ko će koga ako neće svoj svoga.
    Odslušala sam par podkasta o njemu kad nađem postaviću.

Last edited by Bluemoon; 10-06-24 at 21:06.
    No pasaran!

28. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Aha, to je to, on je bukvalno kao osoba koja bi imala isto godina kao ovo dijete da je živo.

Mada što znam ti podkasti, pogotovo kad priča neko o ovakvim stvarima, mora biti tu masu sumnje jer je velika vjerovatnoća da ta osoba makar jedno 30% laže i prikriva, a ovih 70% mora da priča istinu kako bi očuvao integritet.
    Čupatelj

30. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Što znam u njegovom slučaju nema što prećerano više da krije kad je preuzeo identitet mrtvog dječaka objavljeno je da je navodno mrtav kao on pravi.

Jedva se on raskrinka sa Moskvom kolege su mu slale ako ne dođeš gotov si.Nije doša.
    Nema sigurnijeg mjesta na svijetu za ruskog špijuna do u Americi ispade na kraj.

Zezam se i malo napisa je knjige neke izguglaj no što ti veliš spajmasterima se ne može do kraja vjerovati.
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

A đe ja na portal Vijesti kad uđem pola ne vjerujem a ne "bivšem" špijunu nešto da povjerujem xD.
    Čupatelj

Thanks Thanks Given 
    1,935
    Thanks Thanks Received 
    5,208
    Thanked in
    1,795 Posts

Da nisu ovo ti tvoji Rusi

https://mediaproxy.salon.com/width/1...americans4.jpg

Šalu na stranu, preporuka za odgledati ko već nije.

Sent from my 23090RA98G using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    618 Posts

Quote Originally Posted by remark View Post
    Da nisu ovo ti je tvoji Rusi

https://mediaproxy.salon.com/width/1...americans4.jpg

Sent from my 23090RA98G using Tapatalk
    who tf is this?
    Čupatelj

Thanks Thanks Given 
    16,022
    Thanks Thanks Received 
    4,089
    Thanked in
    2,947 Posts

Ja više vjerujem njemu no našim portalima.

Meni je u suštini najjače što film James Bond je takvo holivudsko smeće koje veze s vezom nema sa temom sa kojom se bavi.

Kako je holivud presmiješan.Eto da ubačim i taj momenat zamišljaju agente ka neke face to ljudi koji se kriju i od sebe samih a ne da uđu u scenu ka zvijezde.

Na stranu sad treba ka što ti veliš analitički probrati sve što on i zbori a kod naših portala ti ne treba analitika nikakva.
    No pasaran!

36. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)