Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 150 of 150

Thread: Familijarni sporovi oko nasledstva

  1. #126
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,129
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    612
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Najjace mi je kako se javljaju likovi koji kritikuju moj stav a onda u nastavku posta objasne kako oni rade upravo to ili bi uradili.

  2. #127
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,134
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    2,705
    Thanked in
    1,516 Posts

    Default

    Dje je srece i pameti unaprijed se zna sta koga sleduje! No stari nemaju tu pamet nijedan....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  3. #128
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    733
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Poslije koliko vremena od smrti se pokreće ostavinski postupak?

  4. #129
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Može odmah po dobijanju smrtovnice(izvoda iz knjige umrlih ili kako se već zove dokument) koja se podiže na šalteru MUPa i na istom šalteru se i pokreće ostavinski postupak.Može i naknadno,sa tim istim dokumentom,ali ga onda lično nosiš u Sud

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  5. #130
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    733
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Ima li neki zakonski rok do kad se podnosi ili to moze za 10 godina?

  6. #131
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Ima li neki zakonski rok do kad se podnosi ili to moze za 10 godina?
    Nema zakonski rok.Iako je u interesu države da se uradi ostavinski,niko to neće pokrenuti do neko od samih nasljednika.Mada,mislim da je u interesu istih da se to što prije obavi,jer vrijeme brzo prolazi,neko se odseli u tuđinu pa se onda sve komplikuje,brzo dođu na red nasljednici nasljednika...a tek oni dok se pokupe...iz ličnog iskustva znam

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. #132
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Poslije koliko vremena od smrti se pokreće ostavinski postupak?
    Od kad su notari to preuzeli po sluzbenoj duznosti se pokrece relativno brzo - dva do tri mjeseca.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #133
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Ne pokreću notari to poslužbenoj dužnosti,nego Sud,koji nakon pokretanja dodjeljuje to notarima-random.A ja još nisam čuo da je nekom po službenoj dužnosti pokrenut ostavinski postupak...a znam odreda da godinam i decenijama nisu pokretani.
    Ko smatra da treba da ga pokrene, nekoliko dana nakon smrti(pri preuzimanju smrtovnice koja je neophodna da bi se neki drugi postupci obavili:stopiranje penzije,podizanje pogrebnih troškova u PIO...) može to uraditi na istom šalteru u MUP,to oni šalju u Sud,a Sud dodjeljuje notaru koji obično za mjesec dana poziva nasljednike na ostavinski

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #134
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Sud podijeli notarima. Tacno i to nisam napisao, jer sam podrazumijevao da pokretanje po službenoj dužnosti radi Sud.
    Prilično su uredni u pokretanju. Naavno, uvijek postoji opcija da se niko ne odazove zbog troškova pa to ostane nezavršeno. Često se i od MUP-a dugo čekaju podaci o adresama nasljedioca.

    Inače ako je imovina pod hipotekom, banka može da ubrza proes i sama plati troškove ostavinskog postupka oko 300 eura.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #135
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Ko se ne odazove na ostavinski računa se da se prihvatio svega što ga po zakonu sleduje i završava se ostavinski.
    Troškova ostavinskog postupka nema ukoliko je vrijednost ostavine 0,i srazmjerna je vrijednosti ostavine a najviše do ~430€.
    O tome da je po službenoj dužnosti sud pokrenuo ostavinski još nisam čuo.Suprotno od toga, svjedočim od komšiluka,prijatelja,šire i bliže rodbine...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 01-05-24 at 22:04.

  11. #136
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,093
    Thanks Thanks Given 
    3,982
    Thanks Thanks Received 
    6,565
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sud podijeli notarima. Tacno i to nisam napisao, jer sam podrazumijevao da pokretanje po službenoj dužnosti radi Sud.
    Prilično su uredni u pokretanju. Naavno, uvijek postoji opcija da se niko ne odazove zbog troškova pa to ostane nezavršeno. Često se i od MUP-a dugo čekaju podaci o adresama nasljedioca.

    Inače ako je imovina pod hipotekom, banka može da ubrza proes i sama plati troškove ostavinskog postupka oko 300 eura.


    djelimicno cu se sloziti sa @hercules

    po sluzbenoj duznosti pokrece mup onog trenutka kada odete da upisete lice u knjigu umrlih i uzmete izvod. znaci, po sluzbenoj duznosti mup salje sudu, a sud notaru. dakle, zaboravite vasu licnu volju.

    pisem da i ostali znaju i spreme se na gomilu pitanja od sluzbenice mupa vezano za imovinsko stanje preminulog. sto se tada da od informacija, to je to, sve sto u tom trenutku ne navede, dokazuje se sudskim putem.


    kad sam vec tu, ko nije biometrijske licne karte izvadio do sad, morace do nove godine.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #137
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,777
    Thanks Thanks Given 
    56
    Thanks Thanks Received 
    733
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Znači kad uzmes smrtovnicu, predas zahtjev u Pio. Oni zavrse sve sto je do njih. Mup salje sam to sudu. Sud notaru. I oni sve zavrsavaju.
    Znači ipak ide po službenoj dužnosti?

  13. #138
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,174
    Thanks Thanks Given 
    2,258
    Thanks Thanks Received 
    2,464
    Thanked in
    1,259 Posts

    Default

    Ako hoćeš da se prije pokrene sam podneseš zahtjev za pokretanje ostavinske rasprave.

  14. #139
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Iz ličnog iskustva:
    kad sam podizao smrtovnicu u MUP,gospođa mi je izdala 3-4 primjerka i onda sam rekao da želim da pokrenem ostavinski.Rekla je,aha,dobro onda.Ispunila neke formulare,dala mi nešto da potpišem(zašto bi se to radilo ako svakako posle MUP to po službenoj dužnosti ide u sud a ovaj po službenoj dužnosti pokreće ostavinski).Ista gospođa me je na šalteru pitala:Ko su nasljednici,koje su im adrese i broj telefona(zamislite taj sud ili tog notara koji bi to po službenoj dužnosti izvukao iz neke baze podataka,npr.kad je umro čovjek koji nije imao bližih srodnika od sestara,braće(mnogi preminuli) sestrića,bratanića,sestrični,bratanični(mnogi rasuti po bijelom svijetu)...a bilo ih je ukupno 28....
    Takođe me pitala i za imovinu ostavioca ali to već notar lakše utvrđuje jer su ti podaci ipak lako dostupni

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. #140
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kad sam vec tu, ko nije biometrijske licne karte izvadio do sad, morace do nove godine.
    31 mart 2025 je zadnji datum za zamjenu lične karte biometrijskom.

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Iz ličnog iskustva:
    kad sam podizao smrtovnicu u MUP,gospođa mi je izdala 3-4 primjerka i onda sam rekao da želim da pokrenem ostavinski.Rekla je,aha,dobro onda.Ispunila neke formulare,dala mi nešto da potpišem(zašto bi se to radilo ako svakako posle MUP to po službenoj dužnosti ide u sud a ovaj po službenoj dužnosti pokreće ostavinski).Ista gospođa me je na šalteru pitala:Ko su nasljednici,koje su im adrese i broj telefona(zamislite taj sud ili tog notara koji bi to po službenoj dužnosti izvukao iz neke baze podataka,npr.kad je umro čovjek koji nije imao bližih srodnika od sestara,braće(mnogi preminuli) sestrića,bratanića,sestrični,bratanični(mnogi rasuti po bijelom svijetu)...a bilo ih je ukupno 28....
    Takođe me pitala i za imovinu ostavioca ali to već notar lakše utvrđuje jer su ti podaci ipak lako dostupni
    Ona bi to svakako poslala Sudu i da je nisi pitao. Ovako si joj sam olakšao posao koji svakako mora da odradi. Zakon o vanparničnom postupku to precizira.

    Član 99
    Kad je neko lice umrlo ili je proglašeno za umrlo, organ nadležan za vođenje matičnih registara dužan je da, u roku od 15 dana po izvršenom upisu, dostavi smrtovnicu ostavinskom sudu.
    Ako organ nadležan za vođenje matičnih registara nije u mogućnosti da pribavi podatke za sastavljanje smrtovnice, dostaviće smrtovnicu samo sa onim podacima kojima raspolaže i iznijeće razloge zbog kojih nije mogao smrtovnicu da potpuno sastavi i navešće podatke koji bi mogli poslužiti sudu za pronalaženje nasljednika i imovine umrlog.
    Ako je neko lice umrlo van teritorije jedinice lokalne samouprave u kojoj je imalo prebivalište, odnosno boravište organ nadležan za vođenje matičnih registara će ostavinskom sudu dostaviti samo izvod iz matičnog registra umrlih, kao i podatke kojima raspolaže, a koji mogu poslužiti za sastavljanje smrtovnice.

    Član 100
    Smrtovnica se sastavlja na osnovu podataka dobijenih od srodnika umrlog, od lica sa kojima je umrli živio, kao i od drugih lica koja mogu pružiti podatke koji se unose u smrtovnicu.
    Smrtovnica se sastavlja i u slučaju kad umrli nije ostavio imovinu.

    Član 101
    Ako je ostavinskom sudu dostavljena nepotpuna smrtovnica ili samo izvod iz matičnog registra umrlih, sud, odnosno notar će prema okolnostima sam sastaviti smrtovnicu, ili će sastavljanje smrtovnice povjeriti organu nadležnom za vođenje matičnih registara.
    Sud, odnosno notar može, kad je to cjelishodno, sam sastaviti smrtovnicu i kad je izvodom iz matičnog registra umrlih ili drugom javnom ispravom dokazana smrt nekog lica ili njegovo proglašenje za umrlo.

    Član 102
    U smrtovnicu se unose sledeći podaci:
    1) lično ime ostavioca i po mogućnosti matični broj, ime jednog od njegovih roditelja, ostaviočevo zanimanje, datum rođenja i državljanstvo, a za ostavioca koji je bio u braku i prezime koje je imao prije sklapanja braka;
    2) dan, mjesec, godina, mjesto i po mogućnosti čas smrti;
    3) mjesto u kome je umrli imao prebivalište, odnosno boravište.
    U smrtovnici treba, ako je to moguće, navesti:
    1) lično ime, datum rođenja, zanimanje, prebivalište, odnosno boravište ostavičeovog bračnog druga i bračne, odnosno vanbračne i usvojene djece;
    2) lično ime, datum rođenja i prebivalište, odnosno boravište ostalih srodnika, koji bi mogli biti pozvani na nasljeđe na osnovu zakona, kao i lica koja su pozvana na nasleđe na osnovu testamenta;
    3) mjesto gdje se nalazi imovina koju je ostavilac ostavio; imovina za čije držanje, čuvanje ili prijavljivanje postoje posebni propisi; gotov novac, hartije od vrijednosti, dragocjenosti, štedne knjižice ili druge važne isprave; navesti dugove ostavioca; da li je ostavio pisani testament, ugovor o doživotnom izdržavanju ili sporazum o ustupanju i raspodjeli imovine i navesti gdje se oni nalaze, a ako je ostavilac sačinio usmeni testament, onda lično ime, zanimanje i boravište svjedoka pred kojima je usmeni testament sačinjen; da li se očekuje rođenje ostaviočevog djeteta i imaju li njegova djeca ili bračni drug staraoca; datum i mjesto smrti bračnog druga ili ostaviočevog djeteta ili koja druga lica koja bi mogla biti pozvana na nasljeđe, a koja su umrla prije ostavioca.

    Član 103
    Popis i procjena imovine ostavioca vrši se po odluci ostavinskog suda kada se ne zna za nasljednike ili za njihovo boravište, kada su nasljednici lica koja usljed maloljetstva, duševne bolesti ili drugih okolnosti ne mogu sama voditi brigu o svojim pravima i interesima, kada zaostavština treba da se preda jedinici lokalne samouprave ili drugom pravnom licu, kao i u drugim opravdanim slučajevima.
    Sud će popis i procjenu narediti i na zahtjev nasljednika, legatara ili povjerilaca.
    Popis i procjena imovine izvršiće se i bez odluke suda prilikom sastavljanja smrtovnice, ako to traži koji od nasljednika, legatara ili povjerilaca.

    Član 104
    Popis će obuhvatiti cjelokupnu imovinu, nepokretnu i pokretnu, koja je bila u posjedu ostavioca u vrijeme njegove smrti.
    Popis će obuhvatiti i imovinu koja je pripadala ostaviocu, a koja se nalazi kod drugog lica, sa naznačenjem kod koga se nalazi ta imovina i po kom osnovu, kao i imovinu koju je držao ostavilac, a za koju se tvrdi da nije njegova svojina.
    U popisu imovine zabilježiće se potraživanja i dugovi ostavioca, a posebno neplaćeni porezi i drugi doprinosi državi.

    Član 105
    Pokretne stvari popisuju se po vrsti, rodu, broju, mjeri i težini ili pojedinačno.
    Nepokretnosti se popisuju pojedinačno, sa naznačenjem mjesta gdje se nalaze, kulture zemljišta i katastarskih podataka, ako su poznati.

    Član 106
    Prilikom vršenja popisa imovine istovremeno će se naznačiti vrijednost pojedinih pokretnih i nepokretnih stvari koje ulaze u zaostavštinu.

    Član 107
    Kad postupak raspravljanja zaostavštine sprovodi sud, popis i procjenu imovine vrši sudski službenik ili notar kojeg odredi taj sud. Popis i procjenu imovine može izvršiti i nadležni organ.
    Popis i procjena se vrše u prisustvu dva punoljetna lica, a kada je to potrebno i uz učešće vještaka odgovarajuće struke.
    Popisu i procjeni može prisustvovati svako zainteresovano lice.

    Član 108
    Ako učesnici prigovore popisu ili procjeni imovine, sud, odnosno notar može, ako to smatra za potrebno, odrediti da se izvrši ponovo popis ili procjena.
    Ako popis imovine nije izvršen, sud, odnosno notar može, na osnovu podataka zainteresovanih lica, sam utvrditi imovinu koja ulazi u zaostavštinu.

    Član 109
    Nadležni organ ili notar koji je izvršio popis i procjenu zaostavštine dostaviće podatke o izvršenom popisu i procjeni ostavinskom sudu.

    Član 110
    Kad se u zaostavštini pronađu predmeti za čije držanje, čuvanje ili prijavljivanje postoje posebni propisi sa njima će se poslije izvršenog popisa postupiti po tim propisima.

    Član 111
    Ako se utvrdi da ni jedan od prisutnih nasljednika nije sposoban da upravlja imovinom, a nema zakonskih zastupnika ili ako su nasljednici nepoznati ili odsutni ili kad druge okolnosti nalažu naročitu opreznost, nadležni organ ili notar predaće, u hitnim slučajevima, imovinu ili njen dio na čuvanje, pouzdanom licu i o tome će odmah obavijestiti sud na čijem se području ta imovina nalazi, koji može ovu mjeru izmijeniti ili ukinuti.
    Gotov novac, hartije od vrijednosti, dragocjenosti, štedne knjižice i druge važne isprave treba u takvom slučaju predati na čuvanje sudu ili notaru, na čijem se području nalazi imovina i obavijestiti ostavinski sud o svim mjerama za obezbjeđenje zaostavštine.

    Član 112
    Kad je po ovom zakonu potrebno postaviti privremenog staraoca zaostavštine, postavljanje će izvršiti ostavinski sud.
    Prije postavljanja privremenog staraoca sud će, po mogućnosti, zatražiti mišljenje u pogledu ličnosti staraoca od lica koja su pozvana na nasljeđe.
    U slučajevima iz st. 1 i 2 ovog člana, kad se ostavinski postupak sprovodi kod notara, notar je dužan da vrati spise predmeta sudu koji mu je povjerio sprovođenje postupka raspravljanja zaostavštine.
    Inače da ima sreće, i pameti, definisalo bi se da se u roku od X godina od smrti mora završiti ostavinski postupak, u protivnom se sve prepisuje na državu, pa bi se ljudi itekako javljali i interesovali i ne bi se vodilo na preminule pola nekretnina da se ne bi porez plaćao i ostale anomalije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #141
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post


    Ona bi to svakako poslala Sudu i da je nisi pitao. Ovako si joj sam olakšao posao koji svakako mora da odradi. Zakon o vanparničnom postupku to precizira.
    .
    Zašto onda znam xx slučajeva kojima ostavinski nije odrađen godinama,a x slučajeva kojima nije decenijama.
    Samo u mom ulazu od 13 stanova dva stana se i dalje (6-7g.) vode na preminule osobe


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  17. #142
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Jer neće niko da plati 300 eura postupak očigledno, pa im status kvo odgovara. Zato i napisah da treba definisat da to prelazi u vlasništvo države ako se ne završi nakon par godina, pa ne bi bilo ovih problema.
    Imam ja u familiju jedan od 1999 koji nije završen. Ima ih koliko hoćeš jer smo taku u mogućnosti što vele mladi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #143
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,093
    Thanks Thanks Given 
    3,982
    Thanks Thanks Received 
    6,565
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Zašto onda znam xx slučajeva kojima ostavinski nije odrađen godinama,a x slučajeva kojima nije decenijama.
    Samo u mom ulazu od 13 stanova dva stana se i dalje (6-7g.) vode na preminule osobe


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    ja razumijem svu pricu oko toga kako je bilo, ali ne razumijem potrebu da se naglavljujemo odje oko stvari od juce.
    nekad je bilo, vise nije. ja sam napisala zbog ljudi koji citaju da im se ne bi prevrtao zeludac jer ne vjerujem da ikome normalnome u tom trenutku pada na pamet ostavstina.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #144
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Pa ja sam i napisao iz ličnog iskustva kako se 'danas' to pokreće.Znači pokretanje ostavinskog traje nekih 5min i obavlja se na šalteru u MUP na kom se svakako mora doći radi preuzimanja smrtovnice.
    Ko misli da treba to da prepusti MUP-u,sudu i notaru da oni po službenoj dužnosti to pokrenu,nek samo uzme smrtovnicu i čeka da ga(i ostale nasljednike) pozovu na ostavinski.
    A to kako je bilo nekad,niko ih ne sprečava da sad to ažuriraju i pokrenu po službenoj dužnosti sve što nije pokrenuto u zadnjih xx godina,kao i što rekoh.
    U oba slučaja( i za 'današnje' i za zaostale/nepokrenute postupke),mislim da će se načekat.E sad,ako nekom odgovara da se ostavinski odlaže do nikad za nikad,njemu ova 'ažurnost' institucija po tom pitanju odgovara

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 09-05-24 at 10:15.

  20. #145
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,093
    Thanks Thanks Given 
    3,982
    Thanks Thanks Received 
    6,565
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    niko ne prica o prepustanju nego o tome da nema vise izbora kad ti hoces nego automatski po sluzbenoj duznosti kad prijavljujes lice u knjigu umrlih i uzimas izvod iz iste. znaci, nemas vremenskog izbora za pokretanje ostavinskog.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #146
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    niko ne prica o prepustanju nego o tome da nema vise izbora kad ti hoces nego automatski po sluzbenoj duznosti kad prijavljujes lice u knjigu umrlih i uzimas izvod iz iste. znaci, nemas vremenskog izbora za pokretanje ostavinskog.
    Ja u klin,ti u ploču.
    Evo ja neću višerije 5mjeseci sam bio u MUP(10-tak dana poslije smrti) da podignem smrtovnicu.Zašto bi ušli u tu 5-minutnu proceduru,jer sam zahtijevao pokretanje ostavinskog,ako se to svakako po službenoj dužnosti pokreće?
    Da ne pričam tek o fondu PIO.Isplatili su pokojniku penziju i po(poslije smrti) na račun u banku koji je bio blokiran dok se ne završi ostavinski iako sam sve papire na vrijeme predao u fond PIO.Posle muke,fiskovi da se to namiri fondu

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 09-05-24 at 11:19.

  22. #147
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,093
    Thanks Thanks Given 
    3,982
    Thanks Thanks Received 
    6,565
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    eo kad moram i ja. ja sam juce bila i nisam htjela da pokrecem, morala sam.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #148
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,921
    Thanks Thanks Given 
    11,272
    Thanks Thanks Received 
    5,242
    Thanked in
    2,452 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    eo kad moram i ja. ja sam juce bila i nisam htjela da pokrecem, morala sam.
    Možda se promijenila procedura u zadnjih 4-5 mjesecu.
    Ali zašto si morala ti ako oni pokreću po službenoj dužnosti.
    Ili ja pojam 'po službenoj dužnosti' pogrešno razumijem.
    Što se podrazumijeva pod tim:Nisam htjela ali sam morala.Ja sam htio i pokrenuo ga a to je podrazumijevalo da sam im nabrajao sve nasljednike,imovinu ostavioca,potpisao neki dokument i možda još nešto,ne sjećam se.Da li sad isto to traže samo se zove 'po službenoj dužnosti?


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  24. #149
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,129
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    612
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Mislim da je fora u tome sto bi oni to trebali da urade ali im olaksava posao sto safataju ljude sa “moras” “uradi” itd. da bi im bilo lakse.

  25. #150
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,093
    Thanks Thanks Given 
    3,982
    Thanks Thanks Received 
    6,565
    Thanked in
    3,130 Posts

    Default

    poenta moje price je da vise ne moze da neces nego moras i to je sve sto sam htjela da prenesem ljudima koji citaju, ostalo me ne zanima.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Pomoc oko PlayStation 2 (i info oko servisa)
    By Milano007 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-13, 20:35
  2. oko za oko, zub za zub...
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 34
    Last Post: 27-06-08, 11:30
  3. SPOROVI DVE BRATSKE KRUNE - DR. NOVAK RAZNATOVIC
    By seerotheenya in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 14-02-05, 09:29
  4. Ima li dje u PG nov monitor za oko 100 E ?
    By bluebarbarian in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 19-02-04, 15:00
  5. Oce li mi neko pomoci oko ovog filma.pleez
    By Koma[MFHN] in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-04, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •