Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 340

Thread: Ishrana kucnih ljubimaca

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Ishrana kucnih ljubimaca

    Za sada uopstene teme

    Konkretno za moje ljubimce:



    Megy - pas - njemacki ovcar

    Uvijek joj dajem kupovnu hranu, nikada joj ne kuvam nesto posebno i sl.

    Prije sam joj davao granule (ako se to tako zove, okrugla tvrda hrana) pomijesane sa mlijekom i ostavim da granule upiju mlijeko (ponekad stavim i koje zumance od jajeta).
    Medjutim sada sam promjenio malo i umjesto mlijeka stavljam hranu u konzervu koju pomjesam sa granulama. Ova kombinacija joj se vise svidja
    Doziranje
    2 case (od pola litra) granula i jedna konzervica

    BONO granule 15 kg = 15 eura - Pet Shop POLA
    Konzervice (divljac) 400g = 0.70 eura - Trzni Centar Kalia



    Petardić - Morsko prase (zamorce)

    Uglavnom ujutru dajem zelenu salatu ili tako nesto (jedno 5-6 listova) tokom dana moze jedna mrkva a navece saka mijesanog zrna

    Mijesano zrno 5kg = 3.5 eura - onaj kiosk sa malim ljubimcima kod EI Nisa

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Mome Vangelisu kuvamo posebno Rižu i meso (u dosta slučajeva pri kostima).

    Ponekad ga dopadne i riba (kad se dovoljno ulovi naravno) i to kuvana i očisćena od kosti.


    Mačak jede što mu daš a zna se prošvercovat kod Vangelisa na ručak (ovaj se ne ljuti, što je najveći fazon no ga gleda i sav je sretan što je ovi svratio na ručak)

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno_LooD
    Za sada uopstene teme

    Konkretno za moje ljubimce:



    Megy - pas - njemacki ovcar

    Uvijek joj dajem kupovnu hranu, nikada joj ne kuvam nesto posebno i sl.
    Potpuno ispravno! Treba ih naviknunt na kupovnu hranu! Mi smo ovome mom davali dzigerice kobasice raznorazne i zebancije i sad kad mu dash pjat hrane kupovne samo je pomirishe i okrene joj dupe otsa mu razmazhenog!
    A zato kad se postavi da se rucha eto ga odma se namjesti do mene i gleda me ocu li mu dat shto (ja mu naravno uvijek neshto dam)...
    Tako da se moj pas hrani kupovnom hranom(ponekad kad je bash gladan) i onim shto mi jedemo a omiljena jela su mu meso kosti i sir!

    P.S. rijech je o zlatnom retriveru ali nemam slika u ovaj komp chim budem u mogucjnosti postovacu!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    E zato ja nemam problema sa hranom...

    Kupim najkvalitetniju hranu za ribice i potrosim oko 20e, a ta hrana traje neka 3,4 mjeseca... Ponekad kuvam zumance za male ribice, ali to je stvarno rijetko jer sad postoji i kupovna hrana za tek izmrijescenu ribu... Jedini problem je nabavka, posto tu hranu mogu da kupim tek u Beograd...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    za dosadashnje ljubimce sam kupovala uglavnom u jednom pet shopu koji je bio na mestu danashnjih "Chudesa od mesa"
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Miss_Lucifer
    Mislim da se zvao DINGO, imali su ponekad simpaticnih stvarcica..
    @Nikollaki
    Ne brini i ja sam se opekao sa prethodnim psom (Beti, procitaj topic o bivsim kucnim ljubimcima), tako da smo odlucili da Megy (pogledaj topic sa slikama) dajemo samo kupovnu hranu

    Mislim da je kupovna hrana mozda zdravija od stvari koje mi pravimo za svoje miljenike/ce. Ipak, valjda, ti ljudi koji su pravili znaju sta hrana npr. za psa ne smije da sadrzi a sta bi trebalo u vecim kolicinama.

    Eh da, zaboravih da napomenem da volim nekad da pocastim Megy sa psecom zvakom, ili onim koscicama koje se kupuju po pet shopovima

  7. #7
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako hranite pse kupovnom hranom kupujte je u nk,tamo je veleprodaja svih kvalitetnijih hrana..svakako granule se potope u TOPLU VODU i saceka se par min,mlijeko nije preporucivo kod vecine granula..
    postoje specifikacije za svakog psa koliko se te hrane dozira,imam labradora me on naviko na kontrolu kolicine

    idealno je bar 2 puta nedeljno skuvati im pirinac(izuzetno zdrav) ponekad dati po neko zivo jaje..imam negdje neki recept za sjaj dlake,cim ga isceprkam javljam)

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako, moze i u toplu vodu (to sam ja radio kad nema mlijeka )

    Jos jedna korisna stvar za pse je JOGURT, naravno ako mozete natjerat psa da ga pojede. Ova moja ga voli

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A gdje se nalazi ta veleprodaja u Nk?

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prodje se strasevina(sam ulaz u nk) pa kod nadvoznjaka kad dodjes na glavne semafore(prve) desno..imam broj ako hoces

    sve ove radnje po pg uzimaju tamo

  11. #11
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pa super, moze broj
    Hvala

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cerro
    Prodje se strasevina(sam ulaz u nk) pa kod nadvoznjaka kad dodjes na glavne semafore(prve) desno..imam broj ako hoces

    sve ove radnje po pg uzimaju tamo
    preko puta "Metalca" ako mislimo na iste, ovako je jednostavnije objasnjeno
    Kako Vaša bolest ?

  13. #13
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako sam ga objasnio a..

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    ma dobro si ti objasnio (malo me zbuni ovaj nadvožnjak ali nijesam se dala ) nego mi se čini da će nekome i ova odrednica biti o pomoći.
    btw, "Metalac" je ona ogromna fabrika koju ne moezete promasiti kad dolazite u nk iz pravca pg
    eto, ko se sad ne bude umio snaći...
    Kako Vaša bolest ?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default /////////////

    kupovnih hrana kao sto znate ima mnogo vrsta od mnogo proizvodjaca i jednom im je zajednicko , da ono sto pise na etiketi u minimalnom broju slucajevima je tacno
    jeste eleganto resenje , naspemo i gotovo .

    licno iz iskustva i iz prica odgojivaca sa kojima sam se godinam druzio daleko najbolja hrana je ona koju sami napravimo , svaki odgajivac ima neke svoje male tajna ali se uglavno sve svodi na isto , od trecine do polovine meso , pirinac , povrce raznorazno , uz jaje sve sa ljuskom ,
    na psa pogotovo na vece rase gledajete kao na sportisti znaci treba im jako kvalitetna niskokaloricna hrana puna proteina , sto uz odgovarajuci trening da pravog psa ,najblji primer za lose hranjenog psa mozete vidjeti rotove koji su debeli sa naborrima sala bez isticanja misica , tromi .

    za kvalitet i sjaj dlake zaduzen je vitamin h koga nazalost u namerncama ima jako malo i jako je skup kupovni , neophodan za izlozbene dugodlake pse i macke


    evo recept sa kojima sam uvjek imao dosta uspjeha:

    40% mesa (teletina ili govedina , nemasna)
    20%ribe
    40%rize sa dodacima povrca i vitamina jaja i slicno zavisno od rase


    necu ulaziti u cijenu ovakve ishrane , koja je naravno mnogo visa i novcano i u trudu od gotove hrane

    mogu na prste prebrojati odgajivace koje sam vidjeo da hrane sa gotovom hranom, nenojte da vas zavaraju reklame koje nose .
    Last edited by swinger; 28-01-06 at 23:25.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam mog psa taman bio nauchio da ne uzima hranu i vodu i posle 10 dana mi je uginuo!
    shta sam radio pogreshno!

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram reci da se slazhem sa swingerom potpuno. Shto se tiche ishrane pasa, najbolje ga je hraniti domacom hranom. Medjutim, s obzirom da je to mnogo skupo (naravno ako se hrani kvalitetno), iz mog iskustva, dobro je kombinovati domacu hranu sa kupovnom.
    U Podgorici teshko da se mozhe kupiti kvalitetna hrana, tako da bi najbolje bilo da je, ako imate mogucnosti, kupujete negdje u Srbiji. Od hrane u Podgorici, solidna je Purina Pro plan, ove druge verzije su loshije mnogo (u Poli) i Cibau (iza Pejtona). Moja Rea je do sada jela Eukanubu (mnogo je dobra), pa Royal Canin (vazhi za najbolju hranu) i njih sam kupovala u Beogradu. CIjena dzaka tih hrana je oko 60-70 eura otprilike.
    Shto se tiche domace hrane, jede pirinach, junecu dzigericu, govedinu, teletinu, skoro sve povrce lishe mahunastog, krompira, paradajza. Shargarepu jede rijetko (zbog boje dlake).
    Ja se odlichno snalazim sa tim mesom, jer u ovoj mesari gdje mi kupujemo meso, mesar nam ostavlja meso i za nju. To su chisti i svjezhi ostaci mesa koje mi jedemo.
    Kada joj dajem granule, to su uvijek chiste granule bez vode ili mlijeka. Ponekad samo ih dobije sa jogurtom.
    Kupujem joj takodje i konzerve, u Nikshicu (vec ste pomenuli taj dog shop). Kod njih je 24 konzerve od 450 gr oko 14 eura, shto je povoljnije nego ovdje u Podgorici.
    Od grickalica joj kupujem one bijele chokoladice (obozhava ih) i zhvake.

    Ono shto psi nikako ne smiju da jedu jeste slatko, masno, previshe slano, zachinjeno i naravno sve shto spremimo ne smije nikako biti vruce, nego uvijek mlako.
    Last edited by Tatjana; 13-02-06 at 18:05.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najbolja varijanta je kad se napravi takav neki deal sa mesarom..

    Ja sam probao sa cistim granulama ali pas ima onda ubitacne gasove..

    Royal Canin dajem mom labradoru s vremena na vrijeme i stvarno je mnogo dobra hrana

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto se tiche gasova, potpuno te razumijem. Ali, koliko sam ja shvatila (mislim da sam prochitala to negdje u Zovu ili nekom drugom chasopisu), chiste granule su dobre zbog zheluca. Jer kad se one razmekshaju vodom ili mlijekom one samo prodju kroz zheludac i on nema vremena da to svari na pravi nachin.

  20. #20
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam suguran u tu tvdnju jer posle suvih on pije vode dosta..a i voda se stavi samo toliko koliko da razmeksa granule..
    svakako kupovna hrana bi trebala samo da bude zamjena za obrok..ipak se treba drzati gore navedenog

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cerro, imam problem sa hranom. Ova hrana koju sam joj do sada davala joj je premasna i preteshka. Probala sam i sa Cibau, medjutim, ni ona joj ne odgovara. Imash li kakav predlog? Mozhda bih trebala da pochnem da joj kupujem hranu za odrasle pse?

  22. #22
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno,ona je vec odrasla..sta joj dajes?
    Ja sto se kupovne hrane tice uzimam u kaliji BONAMI hranu,po dzak od piletine&zitarica i govedine pa im mijesam..imam ovo prase od labradora koje je izuzetno sklono gojenju(kao uostalom i svi labr jel) tako da sam do sad zadovoljan sa ovim..mada im ja dosta kuvam tako da.. u kaliji radi cura na tom sektoru koja te moze odlicno uputiti,ja stvarno nikad prije nisam cuo za ovu hranu ali probao sam i sve je ok

  23. #23
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uvjerio sam se da kod nas neko pakuje ko zna sta u vrece rojal canin:mad:

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probacu u Kaliji. Za sad joj vishe ne dajem granule, vec samo kuvanu hranu i one konzerve sa pashtom.
    Hvala

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada smo vodili macka Froda Bryant-a:mrgreen: (tako ga veterinar zove i tako je zapisan u zdravstveni karton) izricito nam je receno da se hrani granulama. Nikako dodavati vode. Razlog je taj da od meke hrane zubi propadaju. Dakle, ako imate macku pridrzavajte se ovog savjeta. Takodje, nakon trideset godina iztrazivanja proizvedena je suva hrana koja u potpunosti zadovoljava potrebe svih dnevnih vitamina i minerala. Mlijeko macki ne davati ni slucajno ako je/ga hranite suvom hranom (greska broj 1), ali nikada ne ostaviti macku bez vode.

    Sto se tice vode Frodo uopste nije pio vodu. Ponekada, da. Mislili smo da pije nedje napolje, dok nam prije nekoliko nedjelja vlasnici macaka ne rekose da macke ne vole da im je voda pored hrane. I da je najbolje da im se sipa odmah po otvaranju cesme. Znate onaj prvi mlaz iz cijevi koji je bljutav, mlak. Ziva istina. Sada, kada smo ciniju dobro odmakli od hrane Frodo pije vodu kao lud.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 11:40
  2. Makrobiotika – za i protiv
    By adriana in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 18-10-04, 00:35
  3. Ishrana zimi
    By adriana in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-04, 22:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •