Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: +++ Pravila Kluba +++

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question +++ Pravila Kluba +++

    Da imate mogucnost da otvorite klub ili ako namjeravate da otvorite klub - koja bi pravila uveli?
    Valjalo bi da se prochitaju konkretni prijedlozi, jer znam par ljudi sa foruma kojima se po glavi vrzma ideja o otvaranju kluba. Kako se vjechito vodi rasprava o tome imamo li klubova ili ne, ja bi volio da chujem vashe ideje i misljenja.

    Evo kako je to izgledalo 1982. godine, u Paradise Garage-u, jednom od (tada) najboljih NY a i svjetskih klubova:


    PARADISE GARAGE
    Rules and Regulations 1982

    1. All Garage membership cards are the property of the Garage and may be confiscated and revoked at the discretion of the management.

    2. Members must have their membership I.D. cards with them for admission. Without this card admittance may be denied or guest prices charges.

    3. Members are allowed 4 guests on Friday and 4 guests on Saturday. If you intend to bring more than 4 guests, it is required to call the office #255-4517, and make a reservation for the extra guests. Reservations for extra guests must be made before the party begins.

    4. On Saturday or where Saturday door policy is specified, members may not bring more than one female guest. She must have with her a proper I.D. proving she is 25 years of age. Without this I.D. women guests will not be admitted on Saturdays.

    5. Friday night membership cards may not be used for admittance on Saturdays or special parties except where specifically announced.

    6. Your guests must be at least 22 years of age. If your guest looks to be under 22 admission may be denied without proper proof of age.

    7. Members found bringing a stranger into the club will have their membership card confiscated on the spot.

    8. We will not accept guest names by phone. Your guests must arrive with you. If your guest is found waiting for you in front of the club or on the corner, your guest will be denied admittance that evening. Please find a suitable alternative meeting place for your guest other than the block of the club. Likewise, if your guest arrives at the door before you, admission will be denied to your guest for the remainder of the night.

    9. Drug dealing of any kind will not be tolerated. Members will lose their membership status. Guests will be immediately expelled from the club. Members will be held accountable for the behavior of their guests.

    10. No alcoholic beverages are permitted within the club.

    11. Exits are to be used only once during the night. Anyone departing and wishing to return the same night will be charged a second admission.

    12. All coats, bags and personal items must be checked in the coatroom. Personal belongings found in and behind sneakers or anywhere other than the coatroom will be placed in the coatroom and will not be returned until the end of the party. A service charge per item will be required.

    13. Our coatroom rules and liabilities are posted in the coatroom.

    14. Cameras, radios and recording devices are not permitted within the club.

    15. Dancing on our speakers can cause damage. Please remember this.

    16. Last but not least, the Garage is a party place. "Sleepers" GO HOME TO SLEEP!


    p.s. da neko pogreshno ne shvati - pricam bash o Klubu, ne kaficu, pabu ili tako nekim stvarim, vec bash klubu...open 23h - close 05h...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šta dodati...

    Perfect!

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Location
    Montenegro
    Posts
    824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih dodao da mogu uci samo svjeze okupani gosti! nista gore nego kad ti se primakne kakav znojavi klaber koji se kupa nedjeljom!

    hvala

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder View Post


    9. Drug dealing of any kind will not be tolerated. Members will lose their membership status. Guests will be immediately expelled from the club. Members will be held accountable for the behavior of their guests.

    e za ovo moram da ih pofalim namrtvo su se pridrzavali
    ili mozda jesu pa su ga zatvorili jer su ostali bez clanova i gostiju
    this is pointless

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stane Dolanc nesretni View Post
    ja bih dodao da mogu uci samo svjeze okupani gosti! nista gore nego kad ti se primakne kakav znojavi klaber koji se kupa nedjeljom!

    hvala
    ja sam prije neki dan krenuo da otvorim topic "APEEL APEEEL, KUPAJTE SE LJUDI"
    napisao sve pa onda izbrisao da me ne shvate pogresno, al sam se skroz ucrnjacio od par pojedinaca u nekoliko poslednjih izlazaka!!!
    shvatio sam da nema vajde to pisat ovdje jer ti pojedinci nikad nece ni znati da su ucrnjacili svoju okolinu

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    10. No alcoholic beverages are permitted within the club

    nah....pfff
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lilith View Post
    10. No alcoholic beverages are permitted within the club

    nah....pfff
    ziva istina
    this is pointless

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod njih su se mogle lomit case
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene klubovi ne privlace uopste, mozda neki otvoreni al na plazi

    ja bih sebe prije vidio kao organizator otvorenih zurki, festivala...
    otvoreno u svakom smislu
    al ogranicavajuci faktor je godisnje doba

    samo je ljeti a eto i proljece dolazi u obzir, fino vrijeme
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je klub za oko 200 ljudi idealan...

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u moj klub bi zabranjen bio ulazak pripadnicima MUP-a i pripadnicima zatim ex pripadnicima i wannabe pripadnicima Vlade, mladima DPS-a i nevladinom sektoru.

    bilo bi dozvoljeno koristenje teskih i lakih momenata i explicitnih scena sexa
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih ugradio senzore pokretljivosti, tako da kad bi se uocilo da neko ne igra odmah bi bio udaljen iz kluba
    ulaz bi mu bio dozvoljen al pod uslovom da pali motor u noge, a i u ruke
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ao ljudi, ja sam mislio ozbiljno ovo da shvatite

    Klub dje bi se vrtio i rock i hip hop itd...

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder View Post
    Klub dje bi se vrtio i rock i hip hop itd...
    pa to!
    programe bi imali razne. noci sa trbusnim plesacicama, noci sa plesacicama sa zmijama ka ono u od sumraka do svitanja, pa onda hip hop najt, pa r'n'r najt, pa r'n'b najt, pa dj najt, pa sve tako... :wink: 8-)
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... Iskomentaristi "PRAVILA" je neshto SHTO SE NE RADI. PRAVILO je postavljeno da se poshtuje i isposhtuje i nisu ostavljene mogucnosti za komentar... otprilike, kao shto imate i PRAVILA u kuci iliti KUCNI RED, dakle kad dodjete u kucu kod nekoga, pa ce svako "normalan" ISPOSHTOVATI domacina, tako je stvar i ovdje. Sve promjene "pravila" i "kucnog reda" domacin mijenja u hodu i POUCHEN ISKUSTVOM (pricham sad o klubovima)... shto ce se reci, da za postavljanje ovih i ovakvih pravila, klub bilo kojeg profila mora da ZIVI NEKO VRIJEME, da ne kazem da ima neku tradiciju... Naravski, ovakva pravila mogu da vaze u globalu za sve klubove, i pretpostavljam da ih i svi klubovi u nekim "normalnim sredinama" i imaju, i VIDNO SU ISTAKNUTI, a narochito su upoznati njima chlanovi, kako i sam topik kaze. E sad, postavlja se pitanje DA LI OVAKVA PRAVILA UVESTI I KOD NAS...

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    1. Zabranjen ulaz Konicanima!
    2. Obavezna dobra klimatizacija
    3. Zabjelcani za obezbjedjenje
    4. Lokacija van centra grada

    Vecina ljudi je zla

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... Ima nekih stvari koje su u "normalnom" klubu podrazumijevaju... Za dobar klub, najvishe para treba izdvojiti za dobru klimatizaciju, dobru ventilaciju, dobru izlolaciju i vrhunsko ozvuchenje i rasvjetu... to je ono shto je OSNOV, SVE OSTALO SE MIJENJA... entarijer, kol'ki shank, na koju stranu ce da stoji, profil kluba, mix-pult, bina, wc, pravila, kao i kompletno ljudstvo, klub ce u svome postojanju nekoliko puta promijeniti... Da sad pojedinachno ne objashnjavam od ovoga pobrojanog shta znachi. Sam naziv KLUB, moze da podrazumijeva i da to bude zatvorenog tipa, tako da vlasnik kluba moze da odredi profil ljudi koji ce mu doci u isti... Kazem moze a i ne mora... KOD NAS NEMA PRAVILA, NEKIH IZRICHITIH, kao shto i neka pravila gore navedena na ovim prostorima teshko da su primjenljiva, narochito ova pravila oko godina kod ljudi, ili pravila oko gostiju a narochito zenksog polnog organa...Na ovim nashim prostorima, jedna od vrlo bitnih stavki za dobar rad kluba (ili kako god, ovdje kod nas) su ZENE, dok je najbolji filter za profil ljudi koji dolazi MUZIKA... I da ne davim sad ja vishe, aj' malo vas da chujem...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo za members ostaje kao u prvom postu manje-vishe.
    ljepse bi to bilo formulisano u stvarnom pravilniku ali ovako cu skratiti:
    -zabranjeno unosenje alkohola...
    -zabranjeno unosenje oruzja...
    - No drugs....(no way ali vrijedi pokusati)
    -obezbjedjenje na ulazu bira koga ce da pusti unutra(to naravno ne vazi za members ili one koji imaju rezervaciju)
    -ulaz od 21.godinu pa nadalje
    -bez kamera i foto aparata(a unutra ce biti prof. fotograf koji radi za klub vikendom i 'specijalnim nocima')
    -jakne i kaputi u 'garderobu' a za torbe moram da razmislim kako da formulisem.ja prva bez labela i telefona(lip gloss + maramice) ne idem nidje, a kamoli citavu noc u klub.
    -nema trazenja muzickih zelja od DJa ili bilo koga ko nastupa.sem ako ga uvatite nedje ispred ili u VIPu,ali kad se popne na scenu...no no no
    -svako ko bude pravio bilo kakav nered,izazivao svadju...verbalno....fizicki ce biti izbacen i eventualno prijavljen policiji. hahaha (sem ako su u pitanju dvije zene u toplesu)

    pozeljno je da se pice ne nosi na podijum za igru.nije pravilo.
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lilith dodao bi na to tvoje da onaj ko ne igra nema ulaska u klub vise tj nema sminki :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to snobizam
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neke stvari treba ispostovat ali neke su krajnje nepozitivne
    jer sto recimo onaj na ulazu bira koga ce da pusti, zasto bi on znao samo po izgledu da li neko voli muziku, da li neko voli da igra, da se provodi
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mungos View Post
    jer sto recimo onaj na ulazu bira koga ce da pusti, zasto bi on znao samo po izgledu da li neko voli muziku, da li neko voli da igra, da se provodi
    vecinom ne zna(kazem vecinom, jer imaju sigurno 'stalne' goste - club flies ).nijedan dobar klub na svijetu te ne pusta da udjes ako ne izgledas dobro.e sad, beauty is in the eye of the beholder,a to je u ovom slucaju vjerovatno neki nabudzeni momak
    izuzev ako si 50 cent ili izgledas kao angelina jolie, onda ce te pustit u patike i trenerku.
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Nikšić / Crna Gora
    Posts
    3,142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve je to fino i dobro bi bilo da moze biti tako

    Potpisao bih ova pravila PARADISE GARAGE-a i mislim da su skoro sva ostvarljiva,govorim o nashem konkretnom sluchaju,tj.o nashoj muci ...
    ali za pravilo 6 npr. mislim da nije ostvarljivo tj. ne bi donio neki poseban boljitak u kvalitetu,kvantitetu ili shta god...Zato shto mislim da bi trebalo mlade ljude animirati,kao shto neko nedje reche,upravo ti ljudi ce biti nosioci zvuka,kojeg zelite u tom klubu propagirati,u narednih 10ak godina.A i to nije ostvarljivo iz razloga shto smo neuporedivo manja sredina od ovih gore pomenutih i oni mogu priushtiti sebi profilisanje publike na taj nachin...Mogli bi spushtiti granicu na 18,to bi bilo mozda prihvatljivije

    Lilith,nabrojala si vecinu pravila koja stoje u ovom pravilniku,dakle,i to potpisujem ,ali pravilo "-obezbjedjenje na ulazu bira koga ce da pusti unutra(to naravno ne vazi za members ili one koji imaju rezervaciju)" def. preskachem iz milion razloga...Jedan od njih je i to shto taj klub sigurno nece biti Studio 54 i jedan od vlasnika nece biti Steve Rubell...i ovo nije NY i...i...i...

    A ovo shto reche Mungos,klubovi Vs. open air zurke...Meni obadva nachina imaju posebnu draz,poseban osjecaj..I ne izdvajam ih..Mozda malo vishe volim festivalsku atmosferu jer se osjecaj kada se nadjesh medju,npr.,30 000 ljudi,iz razlichitih krajeva svijeta,koji su tu iz istog,jednog i jedinog razloga DA SE ZABAVLJAJU,teshko moze zamijeniti nechim drugim...Jezichke barijere padaju u vodu i na scenu stupa "body talk" A i klubska zabava ima svoj shmek

    ps.koristim priliku da ohrabrim,nadam se,buduce vlasnike jednog ovakvog kluba i iskazujem spremnost da uchestvujem novchano,i na svaki drugi nachin,u pokretanju jednog ovakvog projekta... 8) Srecno!
    GAME OVER!!!! Utuljuj Ligu Šampiona, IGRICA JE OBRNUTA, dajte nešto novo!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lilith View Post
    vecinom ne zna(kazem vecinom, jer imaju sigurno 'stalne' goste - club flies ).nijedan dobar klub na svijetu te ne pusta da udjes ako ne izgledas dobro.e sad, beauty is in the eye of the beholder,a to je u ovom slucaju vjerovatno neki nabudzeni momak
    izuzev ako si 50 cent ili izgledas kao angelina jolie, onda ce te pustit u patike i trenerku.

    to je dakle snobizam, ja licno i ne zelim da idem na takva mjesta, zato vjerovatno da mi dovedu i Nick Warren-a u Ambis ja tamo vise necu krocit

    ps. cuo sad da u 'veliki' ambis ne pustaju djevojke koje nisu spucane dobro, sa odjecom i sminkom
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi salite li se vi.nema dobrog kluba na svijetu u koji pustaju svakoga.
    svuda ce se desiti da nekoga odbiju(kao npr. mene ).upravo se to zove 'biranje'.
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. koliko vas zna
    By NAND in forum Ljubav
    Replies: 62
    Last Post: 01-11-05, 19:33
  2. Replies: 0
    Last Post: 25-03-05, 09:05
  3. Pravila igre
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 9
    Last Post: 05-11-04, 13:01
  4. Pravila koja se moraju poshtovati...
    By Igi in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 02-11-04, 16:24
  5. PRAVILA, PRAVILA !!!
    By Trinity from Zion in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-04, 20:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •