Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 251

Thread: [CHAT] Dnevnopolitička kaljuga CDM-a

  1. #126
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ja sam nacionalista i ludak jer sam napisao da su Srbi oćerali muslimane iz Trebinja 1992. i u vazduh im digli džamiju. I što smatram da je to etničko čišćenje.
    Dobro, kad ti kažeš. Da ti vjerujem.
    Evo da se popravim. Istjerivanje naroda iz kuća i dizanje u vazduh njihovih bogomolja prestavlja plemeniti i nadasve ekumenski čin.
    Nadam se da sam sad manje lud.
    Ne, nacionalista si sto na svakoj, ali apsolutno svakoj temi ubacujes SRBE/SRBIJU u kontekst price. Sto bi, po svemu sudeci, vrlo rado volio da ih uopste nema. Sto sve sto ima dodirne tacke sa SRBIMA smatras u potpunosti losim.
    Dok god ima ljudi poput tebe (na svim stranama) nema nama boljitka na Balkanu, a ti si upravo jedan od onih koji konstantno pokusava da digne sebe i svoju malenkost iznad "PROSJEKA BALKANA".

    Pazi, ovo ti pise neko ko nema dodirne tacke sa SRBIMA i SRBIJOM... Providan si druze, al' u potpunosti.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  3. #127
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HighCastle View Post
    Tako je .

    Isto tako da tužilaštvo ispita ima li osnova da se organizatori gone za izazivanje nacionalne rasne i vjerske mržnje kad se spaljivao Dritan.

    Ne možemo dozvoliti da Albanci kao manjina budu progonjeni takvim bestidnim spaljivanjem.
    Govor koji su održali sinoć daje jasan kontekst namjeri iza spaljivanja.
    Last edited by hercules; 03-03-24 at 23:13.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #128
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ja ne znam što su pojedini tu prisutni no potvrdili što je on reka žao mi je samo normalnog svijeta što je u Novom.
    Evo Tomas je Austriji svoju zemlju nazva klozetom Evrope.

    "Napuštam zemlju u kojoj narod, vičan gluposti, dozvoljava da mu crkva zapuši uši, a država usta, iu kojoj sve što je meni svetim vekovima završava u vladarskim kantama za đubre.

    Ako odem, rekao sam sebi u tvrdoj fotelji, samo ću otići iz zemlje u kojoj zapravo nemam više šta da tražim iu kojoj nikada nisam našao svoju sreću. Ako odem, otići ću iz zemlje čiji gradovi smrde, a stanovnici tih gradova su se podivljali. Odlazim iz zemlje u kojoj je jezik prost, a oni koji taj prost jezik govore su, sve u svemu, postali duhovno neuračunljivi.

    Odlazim iz zemlje, rekao sam sebi u tvrdoj fotelji, u kojoj su takozvane divlje zveri postale jedini uzor. Odlazim iz zemlje u kojoj iu po bela dana vlada najmračnija noć iu kojoj su na vlasti zapravo još samo grlate analfabete.

    Ako odem, rekao sam sebi u tvrdoj fotelji, samo ću izaći iz klozeta Europe, koji se nalazi u odbojno neutešnom i sasvim jednostavno nedopustivo prljavom stanju, rekao sam sebi."

    Krleža je Hrvate i Srbe nazvao istom balegom koju je kotač istorije prepolovio na pola.





    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk

    Bravo za ovo

    Stvaralačku i umjetničku suštinu si mu ovime pogodila bolje nego što bi iko mogao. Jer, taman kao i Thomas Bernhard, koji mu je inače i očiti uzor, i mnogo drugih u vijeku iza njega, kao i čitav taj ogromni umjetnički pravac, Nikolaidis drži da je jedan od najbitnijih, možda čak i krucijalni zadatak umjetnosti, provokacija.
    I, nekad čistije, nekad prljavije, nekad oštrije, nekad mekše, nekad britkije, nekad tuplje, nekad korektnije, nekad ne, dosledan je u tome.
    U ovom slučaju, manje je bitno koliko uspješno mu to ide.

    Jedino što bi za ovu poentu, koju si totalno pogodila, bilo neophodno da to i ovdašnji čitaoci razumiju. I da ih to uopšte zanima, a ne neki drugi aspekti stvari.
    Što nije slučaj, zanima ih isključivo ovo drugo. Ali sam prosto morao da iskomentarišem ovako brilijantan citat. Odnosno, citate.

    A što se tiče ove priče oko H. Novog koja se razvila ovđe, zanimljivo je koliko se tu našlo svega, osim, bar kako se meni čini, najlošije strane tog grada. I jedine koja se može direktno pripisati svim Novljanima.

    Inače, za Novi sam bio radno i životno vezan lijepih 7 godina. Stekao tamo i iskrenih prijatelja, i neprijatelja za respekt, i jedno i drugo krajnje rijetka kategorija.
    I, zanimljivo, upoznao mnogo rođenih i starinom Novljana, koji o Novom imaju identično mišljenje kao Gagarin, ali još više onih koji to nisu, ali ga vole kao svoj grad, i dodali su mu puno toga.

    Ali mi je zanimljivo koliko se preskače najgora njegova strana, ona jedina koja se tu može generalizovati, i pripisati svima:
    To je grad na primorju koji se upečatljivo najmanje razvio, i razvija.
    Čak bih rekao da čami, u mnogome. I, da me pitaš, od 1998. kada sam prvi put otišao tamo, šta se to u njemu oplemenilo, suštinski dodalo vrijednosti... ne znam što bih ti umio reć.
    A, možda se shjetite, 25 godina unazad, došla je u CG jedna baš visoko-klasna njemačka konsultantska kuća, i iz kosmosa viđela nešto što mi nismo umjeli, a rekao bih ne umijemo ni danas... I Herceg Novi unijela u Master plan za razvoj turizma kao jedini MONDEN-GRAD u Crnoj Gori.
    Pamtite možda, revolucija se prava činjela po Budvi tada- ''Ne može vala u Budvu kupališni turizam, a Novi monden da bude, neće to nikad bit...'', pa je čak i lokalna skupština rezoluciju o tome donijela.
    Ali Novi nije od tad mnogo odmakao, a Master plan već odavno okončao svojih 20 godina važenja...

    Poenta: Koji god su uzroci tome, koliko god da ih ima, važnijih i manje važnih, kultura življenja, vladanja i upravljanja tim gradom, mora biti među njima.
    Događaj od juče, govor koji ga je pratio, kao i reagovanje čelnika grada, poprilično su tome slika.

    A, u samom događaju, najmanje je bitan Nikolaidis, kao i sva ova posledična lavina skupljanja političkih poena koja je nastala.
    Bitna je namjera organizatora, koja je više nego jasna.
    I još bitniji je izostanak reakcije na nadležnim adresama za to: gradskoj upravi, nadležnom ministarstvu, kao i prvoj fotelji vlade.

    Čime se ovakve pojave njeguju za dalje.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  6. #129
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne, nacionalista si sto na svakoj, ali apsolutno svakoj temi ubacujes SRBE/SRBIJU u kontekst price. Sto bi, po svemu sudeci, vrlo rado volio da ih uopste nema. Sto sve sto ima dodirne tacke sa SRBIMA smatras u potpunosti losim.
    Dok god ima ljudi poput tebe (na svim stranama) nema nama boljitka na Balkanu, a ti si upravo jedan od onih koji konstantno pokusava da digne sebe i svoju malenkost iznad "PROSJEKA BALKANA".

    Pazi, ovo ti pise neko ko nema dodirne tacke sa SRBIMA i SRBIJOM... Providan si druze, al' u potpunosti.
    Ti si za mene napisao da sam bolestan što sam napisao da se u Trebinju osjete posledice etničkog čišćenja.
    OK, imaju u centar katoličku crkvu i džamiju, a nema đaoljeg muslimana i katolika.
    Što tu može biti pogrešno? Ili možda nelogično? Možda je nekad tu bilo katolika i muslimana? Šta se desilo sa njima? Možda su nestali ka u seriju Lost?
    Recimo da te nije zažuljalo i nisi našao bolesnim što je jedan forumaš Nikolaidisa nazvao "Mješancem" prilikom pominjanja nacija.
    Al dobro. Pošto si upoznat sa HN znaš da DF vodi "institucije" koje su organizovale karneval i spaljivanje.
    A DF je politički eksponent koje nacije. Hrvata možda?
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  7. #130
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Kako li je Nikolaidisu sad? Sta osjeca? Tugu? Bijes? Razocaranje? Stra’? Sve ovo zajedno? Osjeca li se kao Hrist? Raspet ili spaljenkoja je razlika? Je li oprostio? Sto bih dao da znam. Kraljevstvo za konja dajem, sto bi rekao jedan momak sa Kosova sto prodaje sladolede u Ulcinj te ga upoznah ljetos.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #131
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kako li je Nikolaidisu sad? Sta osjeca? Tugu? Bijes? Razocaranje? Stra’? Sve ovo zajedno? Osjeca li se kao Hrist? Raspet ili spaljenkoja je razlika? Je li oprostio? Sto bih dao da znam. Kraljevstvo za konja dajem, sto bi rekao jedan momak sa Kosova sto prodaje sladolede u Ulcinj te ga upoznah ljetos.
    Prima saučešće u Lelejsku Goru.Lol



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  9. #132
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ti si za mene napisao da sam bolestan što sam napisao da se u Trebinju osjete posledice etničkog čišćenja.
    OK, imaju u centar katoličku crkvu i džamiju, a nema đaoljeg muslimana i katolika.
    Što tu može biti pogrešno? Ili možda nelogično? Možda je nekad tu bilo katolika i muslimana? Šta se desilo sa njima? Možda su nestali ka u seriju Lost?
    Recimo da te nije zažuljalo i nisi našao bolesnim što je jedan forumaš Nikolaidisa nazvao "Mješancem" prilikom pominjanja nacija.
    Al dobro. Pošto si upoznat sa HN znaš da DF vodi "institucije" koje su organizovale karneval i spaljivanje.
    A DF je politički eksponent koje nacije. Hrvata možda?
    Zalosno je koliko mashish temu i po vrh svega opet potvrdjujes upravo ono sto sam iznio u prethodnom postu

    Ajd da ostavimo na tome da sam ovaj glupi chin automatski osudio, sto se moze i vidjeti u nekom od ranijih postova. Tu se ta prica zavrsava.

    Al' prica o tome da ti stavljas grad, kao i gradove u globalu, na osnovu toga koje je vecinsko stanovnistvo u tom gradu govori sve sto treba da se kaze. Uostalom isto kao i oni koji neki drugi grad i stanovnistvo toga grada stavljaju u drugi kosh. Dok god je, da prostis, smijesnih ljudi poput tebe a i ovih drugih mi smo tu gdje smo.
    Uzivaj.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ali mi je zanimljivo koliko se preskače najgora njegova strana, ona jedina koja se tu može generalizovati, i pripisati svima:
    To je grad na primorju koji se upečatljivo najmanje razvio, i razvija.
    Čak bih rekao da čami, u mnogome. I, da me pitaš, od 1998. kada sam prvi put otišao tamo, šta se to u njemu oplemenilo, suštinski dodalo vrijednosti... ne znam što bih ti umio reć.
    Bingo.

    A svemu ovome su prvenstveno krivi NOVLJANI. Uostalom to vazi za bilo koji grad u CG a i sire (region).

    Evo i ja, kao neko ko je u Novom tacno od 1998. mogu tesko reci da se nesto puno oplemenilo (na kulturnom polju, sa nekih drugih gledista jeste ali veoma shkrto) al' i po vrh toga, na zalost svih nas, i dalje je koje koplje ispred velikog broja CG gradova po tom pitanju. Pa onda treba da se zapitamo sta se to ustvari desava.

  10. #133
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zalosno je koliko mashish temu i po vrh svega opet potvrdjujes upravo ono sto sam iznio u prethodnom postu

    Ajd da ostavimo na tome da sam ovaj glupi chin automatski osudio, sto se moze i vidjeti u nekom od ranijih postova. Tu se ta prica zavrsava.

    Al' prica o tome da ti stavljas grad, kao i gradove u globalu, na osnovu toga koje je vecinsko stanovnistvo u tom gradu govori sve sto treba da se kaze. Uostalom isto kao i oni koji neki drugi grad i stanovnistvo toga grada stavljaju u drugi kosh. Dok god je, da prostis, smijesnih ljudi poput tebe a i ovih drugih mi smo tu gdje smo.
    Uzivaj.


    Bingo.

    A svemu ovome su prvenstveno krivi NOVLJANI. Uostalom to vazi za bilo koji grad u CG a i sire (region).

    Evo i ja, kao neko ko je u Novom tacno od 1998. mogu tesko reci da se nesto puno oplemenilo (na kulturnom polju, sa nekih drugih gledista jeste ali veoma shkrto) al' i po vrh toga, na zalost svih nas, i dalje je koje koplje ispred velikog broja CG gradova po tom pitanju. Pa onda treba da se zapitamo sta se to ustvari desava.
    Dešava se turbo folke i kič od devedesetih a to je najvatrenija ljubavnica nacionalizma a da čuš.

    Logično.

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  11. #134
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    A to je i poenta ekipa koja je dovela Malagurskog u Dvoranu Park i kružoci književnika aka Nikole Malovića.
    Više vrijedi Malovićev zarez ili tačka, nego kompletan opus spaljenog.
    Velika je razlika između ostvarenog pisca i honorarnog bacača blata.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Rizikujem ljutnju forumaša iz Novog. No, Herceg Novi je ne od juče otprilike ružnija verzija Trebinja koja ima more.
    Otprilike neka Bileća na moru.
    Svaki put se oduševim kad se ovakvi rumeni obraščići nekome krenu da spočitavaju.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ma svako sa dva grama mozga u glavi vidi da im je cilj bio da trigeruju Crnogorce, tj. da je spaljivanje lutke Nikolaidisa bilo simbolično spaljivanje crnogorskog identiteta. Tužilaštvo bi moralo da se pozabavi ovim slučajem i da ispita ima li osnova da se organizatori gone za izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje.
    Kojeg crnogorskog identiteta u formi Nikolaidisa? Pa on sam ne zna šta je, no eto svojatate ga jer njegova retorika hrani vaše premoćne umove.

    Sent from my S23 Ultra using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  12. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  13. #135
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Pa kad se u "optužnici" naglasi da je Karneval "dukljanski" ovo i ono i kad se za "fekalnu književnost" stavi prefiks "crnogorski", baš me zanima šta treba da se zaključi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #136
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    14,916
    Thanks Thanks Received 
    4,193
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Upravo to što je rečeno. Kao što fekalija ima na srpskoj strani tako je i ovaj predstavnik crnogorske.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  15. #137
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Ok. Još samo da objasne na koji je način Nikolaidis kriv za sve loše što se u HN dešavalo u prethodnoj godini.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #138
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Love, peace and respect.

  17. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  18. #139
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Malovića mi je u stvari ža' što je upa u Sputnjik i što je dozvolio sebi da piše salve oduševljenja jednom diktatoru nekad je vrijeđelo bio je plodan pisac više ne vrijedi no vidim popularniji je Nikolaidis no Malović u Novi i kultna knjižara So.Tužno je to kad pisac ode đe ne treba ka što se desilo Knut Hamsunu Nobelovcu.

    https://vreme.com/vesti/kulturni-gnevnik-18-jul-2023/

    A reko da mi je ža' jer nije takav pisac treba u ovako što upasti.

    Kad smo već se dotakli generalno teme.


    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  19. #140
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    14,916
    Thanks Thanks Received 
    4,193
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ok. Još samo da objasne na koji je način Nikolaidis kriv za sve loše što se u HN dešavalo u prethodnoj godini.
    Skupljalo se godinama


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  21. #141
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Za koga li je navijao ovaj plaćenik i šta se u stvari krije iza brukanja i seljačenja u HN...




    Last edited by mneonly; 03-03-24 at 19:08.
    Love, peace and respect.

  22. #142
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Malovića mi je u stvari ža' što je upa u Sputnjik i što je dozvolio sebi da piše salve oduševljenja jednom diktatoru nekad je vrijeđelo bio je plodan pisac više ne vrijedi no vidim popularniji je Nikolaidis no Malović u Novi i kultna knjižara So.Tužno je to kad pisac ode đe ne treba ka što se desilo Knut Hamsunu Nobelovcu.

    https://vreme.com/vesti/kulturni-gnevnik-18-jul-2023/

    A reko da mi je ža' jer nije takav pisac treba u ovako što upasti.

    Kad smo već se dotakli generalno teme.


    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Malovic lutajuci bokelj. Smece na kvadrat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  24. #143
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Skupljalo se godinama


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

    Prilično sam siguran da je i tebi jasno da je ovo najmanje veze imalo sa Nikolaidisom lično. Zbog toga je ovako nevješto uvučen u kontekst u kojem mu nije mjesto. Sa aspekta tradicije karnevala, potpuno je normalno i uobičajeno da spaljeni Karneval predstavlja Mila, Ranka, Dritana i koga god od najviših državnih funkcionera u tom trenutku, ali ovo je bilo nešto potpuno drugačije. Na sve ove prethodne slučajeve niko okrenuo glavu nije jer nije bilo potrebe. A i prateći rječnik je bio potpuno drugačiji od ovogodišnjeg.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  26. #144
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Мали је поса што су Николаидиса спалили, ето су му још и рекламу направили.Чак су то могли и да упакују у освету за раније изречено.И да не буде никакве фрке.

    Али оно што је речено показује да мета није био Николаидис него се захватило далеко шире, и имало јасну политичку поруку, гдје сам се и ја, као неко ко сматра да Црногорци свој историјски корјен имају и у Дукљи, лично нашао увријеђен.

    Нормално баш бих волио да сазнам ко је написао сценарио, па да будем прецизнији, али ипак ћу надлежнима у ТО Х.Нови да узвратим жељама да добију рак главе.

    Пријатно.
    Last edited by BAR; 03-03-24 at 19:22.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  27. The Following 4 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  28. #145
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Malovic lutajuci bokelj. Smece na kvadrat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bila sam u šoku kad sam viđela neke opuse njegove po mjestima đe ne bi ušla da nisam krenula da guglam u nevjerici što mi je baš moj dobar drug Novljanin reka u kakvo blato je upao.Od nekakvih Pečata,preko Sputnjika do Lagune đe izda knjigu Dogodine more a Boku naziva srpskom ja ga tako nisam priznajem zamišljala za mene je bilo neprijatno iznenađenje.
    Nešto ka Bokeljški Matija Bećković samo što je ovaj drugi dobre pare za to uzeo sumnjam da se Malović mnogo proslavio.
    No pasaran!

  29. #146
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Kolko se mrcene komite isplakase za jednim sarajlijom tuga, koji je dosao da im se isere na pretke istoriju i kulturu
    Za mene bi isti efekat imalo da su "simbolicno" gradjani tirane ili pristine spalili dajkovica ili mandica na identican nacin, vokabular isti samo suprotstavljen

    od nikolaidisa jos vucem "traumu" u bas tom H.novom jer sam nedje u osnovnoj i pubertetskim danima imao drugaricu istog prezimena,koja je imala sisu snova ,djelila sa mnom klupu a ja onako napacen bacao pogled kroz revere ne bih li uspio da vidim sudar fotona.eh lijepih li dana moja draga skolska a odje drve o nekim nebitnim likovima koji nemaju identita i ne znaju ni ko su ni sta su.da je kosmopolita da ovo sve radi iz ubjedjenja oprostio bih mu toliku "mrznju", ovako ga samo prezirem jer uzima pare na toj temi isto ka ona dva g****ra s pocetka teksta

    Sent from my SM-F926B using Tapatalk
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  30. #147
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    I pored svega napisano, evo ga još jedan sa promašenom temom. Nevjerovatno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  31. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  32. #148
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    14,916
    Thanks Thanks Received 
    4,193
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Prilično sam siguran da je i tebi jasno da je ovo najmanje veze imalo sa Nikolaidisom lično. Zbog toga je ovako nevješto uvučen u kontekst u kojem mu nije mjesto. Sa aspekta tradicije karnevala, potpuno je normalno i uobičajeno da spaljeni Karneval predstavlja Mila, Ranka, Dritana i koga god od najviših državnih funkcionera u tom trenutku, ali ovo je bilo nešto potpuno drugačije. Na sve ove prethodne slučajeve niko okrenuo glavu nije jer nije bilo potrebe. A i prateći rječnik je bio potpuno drugačiji od ovogodišnjeg.
    Pa ne bih rekao da je baš najmanje imalo veze sa njim. On ih je očigledno dobro potkačio. Ali je generalno imalo veze sa svim onim što predstavlja Nikolaidis. Po meni ništa dobro. E sad što se određeni broj ljudi pronašao (evo kao BAR npr) je pogrešno, mislim. Ali ću se složiti da je velika glupost bila spaljivati Nikolaidisa. Niđe veze sa karnevalom. Mnogo odgovornijih od njega. Spisak je baš dug. Još jedna od gluposti koja se možda i namjerno radi kako bi izazvalo upravo ovo što je izazvalo. Svako u svoje torove još jače.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  33. #149
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Kad je Stanivuković reka Crnogorci su izmišljena nacija Aleksej Kišjuhas je reagova sa sve nacije su izmišljene.
    Pa kad nije problem Nikolaidis što mu ođe pojedini gledaju u naciju i vele ne zna ni što je.

    Neka,lijepo što se ovo desilo savršena samorefleksija za Crnu Goru.
    No pasaran!

  34. #150
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Pa kad nije problem Nikolaidis što mu ođe pojedini gledaju u naciju i vele ne zna ni što je.
    Iz istog razloga zašto on osipa po samo jednoj naciji i vjeri, u ovom našem "multikulturalnom" društvu.

    Ovo me podsjeti na čuveni video u kome vozač autobusa nokautira putnicu koja ga je udarala, uz opasku "Wanna be a man? Imma treat you like a man".

    Sent from my S23 Ultra using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2055
    Last Post: 20-02-12, 10:04
  2. WLIrc uputstvo (chat preko mobilnog telefona)
    By NAGUAL in forum #montecafe
    Replies: 160
    Last Post: 08-05-11, 10:23
  3. CDM +CDM Forum browsin problem
    By Ben Dover in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 04-02-06, 02:09
  4. Za okorele chat-ere
    By NAGUAL in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 16-02-04, 21:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •