Results 1 to 24 of 24

Thread: Papagaji

  1. #1
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Papagaji

    Je l zna neko gdje se u PG mogu naći neki malo egzotičniji papagaji? I je l zna neko otprilike cijene?

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije neki dan sam bio kod covjeka sto na Tushki drzi pet shop i onako usput ga pitah za kanarince pa mi on rece da mu je to primarni posao i da ih vec dugo uzgaja i prodaje (cak i u inostranstvo) pa se mozes kod njega bar raspitati. Njegov tel. je 067212278.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čekaj bre, prodaje li on kanarince ili papagaje? Đe na Tuškom, je l na pijaci?

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prodaje i jedne i druge. On je na pijaci u jednom od onih spojenih metalnih kioska i to u onom redu sto je malo zavucen odmah pri pocetku pijace. Iza njegove radnje je parking za auta. (Ovo je sve gledano od strane Mex-a i podvoznjaka). Najlakse ti je kad dodjes iz grada uci desno na taj parking (skretanje je tik prije novih semafora sto su postavljeni) i pri kraju parkinga vidjeces njegovu radnju jer mu je sa zadnje strane ispisano nesto kao pet shop i nacrtana neka zivotinjica

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cuore Sportivo View Post
    Prodaje i jedne i druge. On je na pijaci u jednom od onih spojenih metalnih kioska i to u onom redu sto je malo zavucen odmah pri pocetku pijace. Iza njegove radnje je parking za auta. (Ovo je sve gledano od strane Mex-a i podvoznjaka). Najlakse ti je kad dodjes iz grada uci desno na taj parking (skretanje je tik prije novih semafora sto su postavljeni) i pri kraju parkinga vidjeces njegovu radnju jer mu je sa zadnje strane ispisano nesto kao pet shop i nacrtana neka zivotinjica
    Pa da, kod njega uzimam hranu za psa. Mada, nešto nisam vidio papagaje. Hvala.

    Inače, kad već postoji tema, drži li ko od vas papagaje? Koje vrste? I koja je vrsta najinteligentnija?

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZAko je bez premca najinteligentniji papagaj! istrazivanja su pokazala da ima razvijen mozak kao kod 5ogodisnjeg djeteta."skida" boju glasa,imitira zvukove NEVJEROVATNO dobro..problem je samo kako znati kupiti takvog papagaja..ako ga uzmes kao mladunce moze se desiti da nikad ne progovori a isto tako i odrsli iz nekog inata nece da progovori,pogotovo ako dodje iz neke porodice gdje je bio zadovoljan..mislim da se cijena krece od 400 e pa na vise..Sasa sa tuske kojeg pominjete moze da ih nabavi..Procitaj malo o njima po netu! Stvarno su nevjerovatni

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepo je drzati ptice ali moras da znas da mnogo vise posla ima oko ptica nego sto se cini , moje je iskustvo da prljaju uzasno mnogo tako da ako nijesi spreman da cistis svaki dan kavez i naravno jos nekih 2-3 metra oko kaveza bolje ne ulazi u to

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Davno sam imala papagaja al od kako sam pocela macke da drzim morala sam ga poklonit !
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mr View Post
    Lijepo je drzati ptice ali moras da znas da mnogo vise posla ima oko ptica nego sto se cini , moje je iskustvo da prljaju uzasno mnogo tako da ako nijesi spreman da cistis svaki dan kavez i naravno jos nekih 2-3 metra oko kaveza bolje ne ulazi u to
    Ja držim pse, a ne ptice .
    Papagaja hoću da poklonim, samo teško da ću naći 400 eura za ovog kojeg Cero preporučuje.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ja držim pse, a ne ptice .
    Papagaja hoću da poklonim, samo teško da ću naći 400 eura za ovog kojeg Cero preporučuje.
    nijesam znao da je za poklon a ovo moje iskustvo vjerujem da ce nekome valjati
    p.s. najbolji poklon je da nekoga castis parom tu ne mozes pobrkati

  11. #11
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma jok, baš se traži papagaj. Osim toga, pare se potroše za čas, dok je papagaj tu godinama. Koja to vrsta kao mala ima ružičastu tačkicu na čelu, koja mu prekriva cijelu glavu kad poraste?

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma kakvi posla covjece. treba da im redovno dajes hranu i vodu i prosipas otpatke iz kaveza. ja imam papagaja Kostu vec 15-ta godina. To je vrsta Nimfa, onaj zuti sa crvenim obrazima. Proprichao je vrlo brzo, ima fond od nekih 15ak rijeci, ali ne podrazava nichiji glas samo izgovara te neke rijechi u vidu njegove pjesme. Ono - dodje mu pa pochne sve sto zna da pricha da nam pricha dok mu ne dosadi ili dok ga neko mrshne. to ti je njemu kao neka pjesma njegova, ritual...
    Inace ga nismo mnogo uchili da pricha. Jedino sto smo ga uchili je da zove samoga sebe "Kosta" dakle, i kako ga stalno neko ucutkuje najcesce govori "Cuti" Dosta je rijechi sam pokupio.

    Uglavnom ga pushtamo da sheta po kuci, ali uveche je u svoju kucu, u kavez je li, chak i sam trazi da ide kuci kad mu se prispava.
    Malo je isfrustriran jer je kod mene od kad sam ja imala 7 godina pa posto smo zajedno rasli ja sam nekad zaboravljala da je to papagaj - zivo bice, a ne igrachka.

    On je srednje velichine, vrlo zilav i izdrzljiv. Pored svoje hrane koja mu je obavezna, jede gotovo svo voce i povrce, orahe, shpice svakakve i ostalo. jede hljeb, to mu je omiljeno, rizu kuvanu, pashtu isto obazava i tjesteninu uopste.
    jedino mu meso ne dajemo, mada kolkika je budala i na to bismo ga navikli, ali smo chuli da bi promijenio ponasanje da jede meso, pa mu ne dajemo. e da - jogurt obozava, a sokove i ne bash.

    ljeti voli da mu se u nekakvi tanjiric uspe vode kolko moze nogama da stane u nju i onda se on tu kupa... zimi izbjegavamo da se ne prehladi. ne valja ga drzat na promaju, i obavezno mora imat nekakvu krpu ili maramu preko kaveza jer voli da ima privatnost.

    on ima vazda nekakve njegove igrachke koje sam odabere - kutija od foto filma, ono od konca plastichno, nekakve kutijice i sl. stvari koje nadje tumarajuci po kuci, chesto masturbira na tim stvarima ali nikako se ne odvaja od njih. opsesivno je vezan za ono plastichno od konca i TO uvijek ide s njim. Ako se nedje zavukuje, a to ne moze da ponese, vrishti dok neko ne dodje i pomogne mu. na spavanje ne ide bez TOGA, pa smo mi to prozvali nejgovom zenom.

    Dovodili smo mu par puta neke yebachice ali ih je sudbina razdvajala, mada je po prirodi nervozan i ljubomoran (ka mu gazdarica) pa mu i ne prija neko drugi u njegovoj kucici, nego pochne da ga maltretira i da vrshi pritisak na nju ili njega.

    i evo ga moj Kosta, u jednoj od svojih poza:
    Last edited by GAGA; 21-02-07 at 21:58.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam nedje snimak kako pjeva, no vi ja to ne umijem prebachit..
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    meni je juche u kucu uletio kroz terasu nechiji papagaj,lichi na tvoga Kostu samo nema ove crvene mrlje,i ne znadoh shto da chinim!
    Nemam pojma shto jede pa sam mu stavila malo vode u poklopac od tegle,popeo se na aspirator i tu stojao jedno pola sata ,da se odmori po mojoj pameti jer je letio previshe za njegovu snagu,i kad sam mu prishla,lagano da ga ne uplashim,sve mi je guzichicu okretao ali nije bjezao!

    Dok sam mozgala kako da ga smjestim,i da mu trazim gazdu, on je istim putem otishao ,greotice!Presladak je bio.
    sad ne znam shto je s njim ako je noc dochekao napolje bogomi se prehladio:cry:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default //

    pa nije ti se prehladio vec je vjerovatno vec pokojni

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    pa nije ti se prehladio vec je vjerovatno vec pokojni
    pa nadam se da je kao kod mene uletio negdje i mozda su ga ti uzeli i smjestili!
    greotice

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisi ga trebala pushtat jer oni ne mogu napolju da izdrze dugo...
    nadajmo se da je nedje uletio...pi sto mi ne rece pa da ga uzmem. da ga kosti ponesem
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    l33t land
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li neko gde se mozxe natji Veliki Alexandar?? Zajedno sa velikim kafezom?
    Do not argue with an idiot. He drag you down to his level, then beat you with experience!

  19. #19
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cetonx View Post
    Zna li neko gde se mozxe natji Veliki Alexandar?? Zajedno sa velikim kafezom?
    OOOO zaletio si se ka pravi Veliki Aleksandar je velik kao KONJ Prelijep je!

    Ja sam se odlučio za MALOG ALEKSANDRA, i rekli su mi ovi sa tuške da ga mogu naručiti i da je 40e.

    Šta je presudilo u tvojoj odluci za velikog Aleksandra pošto mu je Žako opasan konkurent.

    Zna li još ko kakvog prodavca papagaja sem ove sa tuškog i kioska?
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  20. #20
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gde u Podgorici mogu da nadjem prodavnicu papagaja tj. kucnih ljubimaca?
    Hvala!!!

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ddjuka View Post
    Gde u Podgorici mogu da nadjem prodavnicu papagaja tj. kucnih ljubimaca?
    Hvala!!!
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=23379
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  22. #22
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima 3 4 vrste
    tigrice i jos neke vrste tigrice znam da su 10 ovi neki 15 i jos neki 18 a koji su pojma nemam evo ti broj pa ga zovi pa podji da pogledas poitaj ga moze ti nabavit nesto ako zelis 068899103 imas i ribica i hrane i cuda nekakvih pojma nemam pa se cuj sa njim

  23. #23
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala!

    Ja bih hteo da nabavim Jandaju, ali ne znam gde bih mogao da je nadjem u PG. Videcu da li ih mozda ima gospodin ciji je ovo broj.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja imam Velikog Aleksandra doma... Zajedno sa 2 macke i zive u pravoj filharmoniji..

    Samo sto zna da kresti kao manit iz cista mira...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •