Results 1 to 19 of 19

Thread: Trajna shminka

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Trajna shminka

    Sinoc sam vidjela jednu Ruskinju sa prelijepo uradjenim gornjim kapcima i obrvama, mmmmmmmmm...

    Je li radio neko od vas? Iskustva?



    Mademoiselle.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam vidjela na curi sto zivi u Rusiji uokvirene usne, al mi se to nije svidjelo jer ne stavljam olovku.

    A obrve bih odmah uradila da znam da ko to ovdje lijepo radi.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Sinoc sam vidjela jednu Ruskinju sa prelijepo uradjenim gornjim kapcima i obrvama, mmmmmmmmm...

    Je li radio neko od vas? Iskustva?

    Meni je skoro komsinica radila obrve i sminknu.Cura me tako nasminkala da nisam mogla vjerovat da sam to ja! Prelijepo je ispalo.Tako mi je malo sminke stavila a uradila promjenu samo takvu! Cisto smo isprobavale,da mi je trebalo za neku priliku,ne vjerujem da bi mi tako dobro ispalo kao taj dan!
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Kil mi softli!

    U pitanju je trajna shminka, znachi ona shto traje i traje i traaaaje... Mama oli mi sipat' soka?



    Mademoiselle.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro,malo se pofalih
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Sinoc sam vidjela jednu Ruskinju sa prelijepo uradjenim gornjim kapcima i obrvama, mmmmmmmmm...

    Je li radio neko od vas? Iskustva?
    josh nijesam vidjela kako to "uzivo" izgleda ali neshto mi se chini da bi dosadilo da si stalno isto nashminkana a i nijesi vazda raspolozena jednako.(bar ja ne volim da sam uvijek nashminkana)
    generalno,ja se plashim svih tih chuda trajnih,to bi doshlo neshto kao tetoviranje i mene bi bilo strah da mi se ta boja nalazi na licu trajno.
    Michi djavola ,to moraju bit neke hemikalije i chuda necesova

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ni ja nisam nikad nikoga vidjela sa trajnom sminkom. aj dajete neki photo cisto da znam o cemu pricate
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slicno je tetoviranju, tj, postupak je isti, razlika je samo sto se kod trajnog make up-a koristi posebna boja, tj. neorganska, i to samo u gornji sloj koze. Usne se oivice samo, i izgledaju kao olovkom da si ih podebljala, ocni kapci i obrve takodje...
    Trajni make up, tj. kozmeticko tetoviranje, traje od 1 do 5 godina.
    Last edited by kuglica; 15-02-07 at 12:58.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  9. #9
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy View Post
    ni ja nisam nikad nikoga vidjela sa trajnom sminkom. aj dajete neki photo cisto da znam o cemu pricate
    Pogledaj bilo koju grand pevachicu :mrgreen:
    shalu na stranu, eto na primer Goca Trzhan ima uradjene obrve,evo i priloga.


  10. #10
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ovo skinuh sa neta...pa ko voli ...




    Da li i vi spadate među one žene koje ne mogu da zamisle da izađu iz kuće nenašminkane? Ako je tako, da li vas, bar ponekad, izluđuje to koliko vremena vam je svakog dana potrebno da se našminkate, ili naprotiv, uživate u procesu šminkanja, možda i u tome da svaki dan smislite nešto novo? Ukoliko se uopšte ne šminkate, ili ako uživate u procesu šminkanja i čestom menjanju svog izgleda, trajna šminka, sasvim sigurno, nije za vas.

    Međutim, ako volite da ste našminkane, ali ne volite što vam svaki dan odlazi vreme na šminkanje, moguće je da razmišljate o trajnoj šminci. Trajna šminka, bar teoretski, ima neke prednosti. Suze, znoj i kiša joj ne mogu ništa, možete s njom na plažu a da se ne bojite da će se razbrljati, ne ostaju tragovi na odeći (njegovoj ili vašoj)...

    Pored toga, ako na vašem licu postoji jedna stvar koju želite trajno izmenjenu (pa, relativno trajno - trajna šminka traje između jedne i pet godina), recimo, imate retke obrve, ili blede usne, ili ožiljke koje želite da zamaskirate, kozmetička tetovaža (drugi naziv za trajnu šminku) vam može pomoći. Kozmetička tetovaža može da bude od pomoći i ako imate slab vid pa vam je teško da se precizno našminkate, ako patite od alopecije (potpuni gubitak malja ili kose) ili vitiliga (oboljenje koje razara melanin).

    S druge strane, trajna šminka nije bez rizika. Može se desiti da rezultat bude drugačiji od očekivanog - za početak, sa trajnom šminkom niko ne izgleda prirodno, već našminkano. Moguće su brojne neželjene reakcije, kao što su ciste oko usana ili očiju, pucanje i perutanje kože, pojava otoka, granuloma, plikova i ožiljaka. Neželjene reakcije mogu biti rezultat nestručno izvedenog zahvata (izvodi ga diplomirani kozmetičar tehničar), nedovoljno sterilisane opreme, ali i alergijske reakcije na pigment. Jednom kada se greška napravi, veoma je teško osloboditi je se - mogu biti potrebni hirurška intervencija, hemijski piling, ili nekoliko tretmana laserom (a tu se nekad desi da laser još više potamni pigment i tako pojača grešku). Znatno veći problem nego kad vam se samo razbrlja maskara, zar ne?


  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ti dobro urade moze biti super, ali te isto tako mogu unakaziti za sva vremena. Vidjala sam kod ljudi da im je ispalo zeleno, ili da dobiju allergic reaction.
    Drugarica mi je radila, nije joj lose, ali kad bolje pogledas se vidi da je 'crtano', a meni bi morali dosta daleko da idu van 'prirodne linije' tako da se ne bi usudila da uradim... Imam svoj MAC brow pencil, nije ni to lose.
    buy it!!!

  12. #12
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva glupost bozhe mili.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a bash sam se pitala dje je Goca ovako prirodno uradila obrve...
    google-images-permanent make-up
    /me against!
    Inconstancy is my very essence; it is the game I never cease to play as I turn my wheel in its ever changing circle, filled with joy as I bring the top to the bottom and the bottom to the top. Yes, rise up on my wheel if you like, but don't count it an injury when by the same token you begin to fall, as the rules of the game will require.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ne znam ni ja nikog ali me u startu uzasava pomisao da je nesto "trajno" :?
    Kako Vaša bolest ?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se plasim toga... znam jedu curu koja je radila OKO usta trajnu... i posle godina... joj dio gornje usne "razmazao" i to bas odvratno izgleda )
    ne znam nikad se ne bi trajno sminkala :P a i ovako ne volim da se nesto sminkam
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam nesto preodusevljena cinjenicom da si nasminkana 24h dnevno,jedino sto bih mozda uradila to su obrve...
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Ja se i ovako rijetko shminkam, a ne to da stavljam... Mozhda bih jedino obrve uradila, ali MOZHDA.. nakon dugo dugo provedenog vremena razmishljajuci o svemu podrobno!

    Inache, cijena obrva (ovdje, u BG) se krece oko 200 jurica, bash sam juche pitala svoju kozmeticharku kad sam bila u salonu. Ne znam za doradu, to je valjda za tetovazhu cijelih obrva.
    I za usne je ista cijena...



    Mademoiselle.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    I ja sam vidjela na curi sto zivi u Rusiji uokvirene usne, al mi se to nije svidjelo jer ne stavljam olovku.

    A obrve bih odmah uradila da znam da ko to ovdje lijepo radi.
    Mislim da znam o kojoj đevojci pričaš.
    E meni se to ne sviđa, stalno da sam našminkana i da to ne mogu da maknem, bljaks. Ionako sam ljepša kad se ne tičem.
    Never Complain, Never Explain

  19. #19
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Preko Morace
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam mislila da je trajna sminka, ono.... kao traje par dana(do nedelje), a evo vidim da je to nesto.........:burp: .
    strasno!

    nikad, nikad, nikad. ni obrve niti bilo sta drugo, odvratno je.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •