Results 1 to 21 of 21

Thread: Oprema za bebe

  1. #1
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default Oprema za bebe

    Sad vidim da uopšte nema teme koja se bavi opremom koja je potrebna za bebe. A siguran sam da bi iskustva forumaša značila ovim novim roditeljima, a i nama malo starijima koji smo napravili dužu pauzu.
    Mene konkretno interesuju iskustva kad su u pitanju kolica. Vidim da su mogućnosti, a i cijene kolica napredovale od kad sam zadnji put kupovao. 2 u 1, 3 u 1, 8 u 1 u vrijednost jednog polovnog vozila i tako to. Ako imate predlog za neki kvalitetan brend, a da cijena nije 1000e i koliko ste ih ustvari iskoristili što je možda i bitnije. Da li uzimati ove varijante 3u1 gdje dođe korpa, sportsko sedište (kakav naziv) i jaje ili šta?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #3
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Noćas sam bio tamo

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,261
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    https://kidsland.me/kolica-book-smar...r-modular.html

    Prije 6 godina su bila 399 na akciju U svakom slucaju zadovoljavajuca kombinacija 3 u 1.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  5. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Moja ti je preporuka da uzmeš što laganija i manja.

    Mi potonje godinu dana koristimo slična kao sa linka (kupljena su prije 6-7 god pa ne znam tačan model), ne mogu ih dovoljno preporučiti, bukvalno su nam ušteđela dane i dane (i kičmu). Sklopiš ih za 2 sekunda, ubaciš jednom rukom u gepek. Vrhunska i za putovanja. Prije toga smo koristili ona klasična, tj "visoka", koja su glomazna, a većina i prilično teška (ne znam kakva su ova od 1k+, ali ne vjerujem da su puno laganija).

    Jedino što vidim da ih nema u Kidsland na stanju.

    https://kidsland.me/kolica-techno-xt-spitfire.html

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ako već nemaš od ranije, uzmi obavezno inhalator.

    Takođe, ima onih specijalizovanih kuvala na paru, koja su ujedno i blenderi (Philips u apoteku).

    Nemoj bacati pare na laserski mjerač temp, onaj elektronski od 10ak eura je sasvim dovoljan.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  8. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,423
    Thanks Thanks Given 
    5,559
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Dobri i kvalitetni brendovi koje mozes kupiti kod nas, ali cijena im je velika - Stokke, Maxi Cosi, Brevi, Peg Perrego i Cybex
    Srednji ali i dalje kvalitetni su ti Chicco, Jole, Adamex, Jungle
    Za izbjeci - Lorelli (Bertoni), BBo, Free On, Kikkaboo - ovo su kineska kolica nize klase koja su rebrendirana, sluze svrsi ali nisu kvalitetna.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Iako ce ti izgledati mala, jadna i slicno (moguce da Medo misli isto na ova) nema boljih kolica. Sestra je u njima podigla dva sina iako sam ja bila bas skepticna. Savrsena! Cesto ces ih vidjeti kod stranaca, kod nas ih je bilo u Mendu ali mislim da vise nidje nema. Sestra ih je kupila u Cro a ima i i Srb pa da ti neko donese. Ona ih uze po nagovoru zaove, ona zivi i Londonu i takodje dva sina u njima.
    Bukvalno se jednom rukom i sklapaju i rasklapaju, stave se kao torbica preko ramena. Staju u svaki gepek, udobna. Okreces ih jednim prstom dok vozis dijete.
    https://sweetmamablog.com/recenzija-...ica/#iLightbox[gallery_image_1]/1

    Takodje, uzesmo od jedne zene koja nije koristila Chicco 4 u 1, nadji na net. Bas korisna stvarcica. Na tockice, beba moze da spava po danu u tome, lagano se prenosi, dok zena (kao magarica haha) cio dan dere po kuci.

    Robicu ako imas koga bliskog posudi, jer se sve preraste brzo.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  10. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,423
    Thanks Thanks Given 
    5,559
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    E zaboravih da dodam, pored onih gore i ovaj Maclaren brend sto je Medo psotavio stavi u prvu kategoriju odlicnih i kvalitetnih (i skupih) kolica.

    Ovo je malo kasnije faza ali i ona brzo dodje - od cucli i slicnih daodataka uzimaj ili Avent (Philipsov brend) ili Chicco. Imas i jeftiniji Canpol, ali njega ti ne bih rpeporucio, bar ne cucle, jer njihov kvalitet silikona je (bio) losiji u odnosu na Chicco i Avent.
    Imas i (malo skuplje) glodalice, odlicnog kvaliteta - Sophie La Giraffe, imas i njih kod nas da uzmes.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #10
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    To mi radite.
    Ja upravo forsiram da se uzmu ovakva kao Medova. Jer smo nekada imali takva (model) i toliko su praktična. Jednom rukom sve. Ali je izbor ovakvih sad baaaš loš. Sva su sa onim velikim točkovima, moraš sa dvije ruke da ih sklapaš, teža dosta... A onda razmišljam ako se uzmu ova glomazna kolica sa korpom, kreneš autom neđe, bebu u sjedište, kolica u gepeg, a gdje sa korpom??
    Ova Cybex su ušla u uži izbor https://kidsland.me/cybex-kolica-bal...lava-grey.html i ona nisu previše glomazna. Sa tim da se korpa i jaje dokupljuje.

    Evo i ovih montenegrina u KidsLand
    https://kidsland.me/kolica-za-bebe-b...6-tekstil.html
    Ima i korpa za njih
    https://kidsland.me/korpa-za-kolica-...yoyo-aqua.html
    Moraću poći da vidim kako to uživo izgleda

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  12. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Eo mi iskoči upravo.



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  14. #12
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova sto ti je montenegrina postavila su top nista ti bolje ne treba. Ja sam posto imam blizance vjerovao ili ne na ct nasao kolica za 550 E takva su u Srbiju bila 100 jeftinija tako da bih ti preporučio da koja kolica odje nadjes vidis tamo da uzmes jer je razlika uvjek oko 100e. Za krevetac najvaznije je da nadjes madrac kvalitetan, ove grdosije danas sto kupuju je glupost obicna uzmi obican krevetac.
    Jedino na sta treba pare da das je na kvalitetne kreme kupke mustela i uriage su bez premca. Ova kuvala i mjeraci temp žena mi je uzela aventov 200 e skoro nisam ga dva puta koristio bacene pare.

  15. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Elem, od kolica mi smo koristila gorepomenuta Jungle, ne znam sad koji je model tacno ali za te korektne pare izguravaju trećeg primjerka... Nema đe se nijesu nalazila, raznim makadamima i stazicama planinskim...

    Što se tiče sterilizatora i tome slično, bačanje para.

    Odličan orijedlog, inhalator.

    Krema koja je tata mata za osipe po dupetu i slicno - Sudocrem.

    Minsmo sjediste za auto uzimali nezavisno do kolica. Tu se moraju uzeti 2. Jedno "jaje" i onda ono vece koje moze do 3-4 godine da pokrije.

    Bebu smo kod dr uvijek u jajetu nosili. Nikakve dodatne nosiljka i trte mrte. Samo gabarit koji zauzima prostor.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #14
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Ona što je montenegrina postavila (još jendom hvala ) su po meni bila idealna. Kad ono međutim. Uživo stvarno izgledaju premala. Tako da se gospođi nisu svidjela. Pored svih prednosti kojih je bila svjestna. Tako da je na kraju, posle biranja i biranja izbor spao na Peg Perego Veloce sa jajetom i sportskim sjedištem koje može da ide u ravan položaj. Korpa mi je bila previše gabaritna i po meni nepotrebna.
    Sterilizator ništa? Ja taman planirao danas sjutra da uzmeme neki.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  17. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ona što je montenegrina postavila (još jendom hvala ) su po meni bila idealna. Kad ono međutim. Uživo stvarno izgledaju premala. Tako da se gospođi nisu svidjela. Pored svih prednosti kojih je bila svjestna. Tako da je na kraju, posle biranja i biranja izbor spao na Peg Perego Veloce sa jajetom i sportskim sjedištem koje može da ide u ravan položaj. Korpa mi je bila previše gabaritna i po meni nepotrebna.
    Sterilizator ništa? Ja taman planirao danas sjutra da uzmeme neki.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Ovo za sterilizator je moje mišljenje nakon višestrukog roditeljstva... Naravno, malo je onih koji sa prvim djetetom ne pretjeraju u mnogo toga. Svaki sljedeći put se racionalizuje na osnovu iskustva...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #16
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Nije ni meni prvo, samo što je prvo bilo prije 11 godina, pa isto kao da jeste za ove stvari.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  19. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  20. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Može se bez sterilizatora, šerpa voda i prokuva se, a ako imate mikrotalasnu u apoteci imate vrećice u koje se ubaci flašica ili šta već i oposli to brže.
    Sudokrem i borna kiselina da se imaju doma za ojede od pelena ako ih bude. Osim njih Sebamed, Mustela, Uriage za određena stanja kože ako se dese; Becolino, Hipp, Babylove kupke.

    Pelene - Puffies, Bebylino, Daipers - samo obrati pažnju sad imaš i one opcije pants (pelene-gaće koje su za ljeto više i malo stariji uzrast).

    Ako se beba ospe po licu ili tijelu, znak da se pretopljava ili je mama pojela nešto pa je kroz mlijeko beba imala reakciju (ako se doji, i ne bi bilo loše u prvih 2,3 mjeseca da izbjegava mlječne proizvode, kofein, gazirano, alkohol i cigare da ne pominjem).
    Raznih kapi ima za grčeve, neko moje mišljenje je da beba ima manje grčeva ukoliko je razmak između obroka/podoja veći (3-4h) jer onda fino svari hranu (to ne znači da treba tome da težite i "izgladnjujete" bebu, već se usklađujete sa njenim temperamentom, svaka beba je drugačija, neke jedu na zahtjev na sat ipo, neke na 3 h, neke bljuckaju neke ne, sve to prođe, roba se pere), podizati bebu da podrigne jer se nagutaju i vazduha.

    Majci da se pomogne da spava/odmori u toku dana ukoliko se beba često budi u toku noći, kao i vrijeme za druženje sa starijijm djetetom. A uz neku dobru organizaciju sve se može, čini ti se zaboravio si ali beba je tu da vam probudi prirodnu intuiciju i da se lagano povežete i kad je lako i kad nije
    "I shut my mouth and hold the light"

  21. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  22. #18
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,190
    Thanked in
    2,120 Posts

    Default

    Naravno.
    Bolje nego Pampers?

    A šta misliš u vezi ovih D3+K1 i DHA omega?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 29-02-24 at 18:51.

  23. #19
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,423
    Thanks Thanks Given 
    5,559
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Sve to zavisi od bebe, neke pelene mogu da izazovu osip. Nama su se Helen Harper i Becutan pokazale odlicnim, Pampers izazivao osip.
    Neke pelene poput Pampersa ubacuju i arome da zamaskiraju miris iz pelena, nekome to odgovara, nekome ne.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #20
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Ima i u Voli Helen Harper. Pampers sam u početku uzimala a onda su mi u par navrata neka pakovanja imala čudan neki miris i nisam im se vraćala.

    Što se tiče D3+K1 i DHA omega kapi koristili po preporuci pedijatra, a generalno koristim omega 3 riblje ulje povremeno i dan danas. Prve su ti za pravilan razvoj kosti tj zatvaranje fontanele a omege za razvoj mozga.
    Last edited by tigrovo_oko; 29-02-24 at 19:03.
    "I shut my mouth and hold the light"

  25. #21
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,577
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Moja djeca su od Pampersa imali neku alergiju stalno, presli na Lumpi, vise ih nijesmo mijenjali dok posle 5 god konacno izadjosmo iz pelena. Ima ih vise, jeftinije su (najcesce budu na akciju 9.99 ilo 10.99e)

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Namjestaj i oprema za bebe
    By chochek in forum Sve za dom
    Replies: 9
    Last Post: 11-04-21, 00:36
  2. Prodajem Oprema za djecu/bebe
    By vibeec in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 30-06-18, 23:12
  3. Oprema oprema oprema
    By Goran69 in forum Motociklizam
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-11, 12:34
  4. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •