Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: Novi protesti crnogorske opozicije

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Novi protesti crnogorske opozicije

    Protest crnogorske opozicije, sa ciljem da izdejstvuju prijevremene parlamentarne izbore, odrzan je veceras na podgorickom Trgu Republike, a prisustvovalo mu je izmedju tri i cetiri hiljade pristalica. Predsjednik Socijalisticke narodne partije Predrag Bulatovic je, obracajuci se prisutnima, najavio opozicioni poziv na gradjansku neposlusnost. Politicki lider Liberalnog saveza Miodrag Zivkovic je ponovio optuzbe na racun vlasti o nemoralu i kriminalu. Protest je organizovala Narodna stranka pod sloganom “Mi ne ljubimo lance”, a novi je zakazan za sledeci cetvrtak na istom mjestu.

    ----------


    VIŠE HILJADA NA MITINGU CG OPOZICIJE | 23:17 | Izvor: Beta

    Podgorica -- Opozcija će idućeg četvrtka saopštiti svoje zahteve aktuelnoj vlasti, rekao na mitingu u podgorici Predrag Bulatović.

    Predsednik Socijalisticke narodne partije je pred nekoliko hiljada pristalica opozicije, na podgoričkom Trgu Republike, rekao da je cilj opozicije rušenje premijera Mila Djukanovića sa vlasti i da on ne može biti u prelaznoj vladi. Crna Gora treba da se odluči - ili će to biti "privatna država Đukanovića, ili evropska Crna Gora".

    "Mislimo samo na jedno, da srušimo Mila Djukanovića", poručio je Bulatović prisutnima.

    Politički lider Liberalnog savezan Miodrag Živković je negirao tvrdnje da opozicija nema svoj program. On je rekao da je njen program "zaustavljanje pljacke, nemorala i nepravde". Živković je najavio da bi opozicija, kad dođe na vlast, izvršila reviziju dosadašnje privatizacije u Crnoj Gori.

    Predsednik Narodne stranke, organizatora mitinga, Dragan Šoć je pozvao pristalice opozicije da se "saberu", kako bi srušili sa vlasti premijera Đukanovića.

    Lideri opozicionih partija su, u obraćanju prisutnima, ocenili da "više niko neće moći da zaustavi" opoziciju u njenom nastojanju da sruši crnogorsku vlast. Pre mitinga, pristalice opozicije organizovale su protestnu šetnju od zgrade Pravnog fakulteta Učesnici protestne šetnje i mitinga najviše su uzvikivali "Milo, lopove", a na transparentima su bili natpisi: "Milo care, đe su radničke pare", "Milo, zar ne vidiš šta nam činiš" i "Zbogom Milo, izdajo naroda".

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opozicija nije ni na tragu da ozbiljnije ugrozi Đukanovića sa ovakvim nastupima i posebno sa neparlamentarnim djelovanjem .

    U Beogradu , kada se rušio Milošević bilo je opravdanja za tako nešto , jer je Milošević bio izgubio legitimitet kod zapadnih vođa , ali sa milom nije takav slučaj . Opozicija , ako je ona to stvarno , mora ga srušiti u parlamentu , jer ih Zapad neće drugačije ni prihvatiti .

    Ne znam ko im osmišljava kampanju oko protesta ali je sigurno da taj ne zna svoj posao . Suptilnije djeluje pakistanska opozicija .
    Hawkeye !

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Prodjoh sinoc gradom...nije im trg tijesan... :wink:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chush vishe hiljada... kako oni oche da se nabudze, pa da bude kao da su jaki... plafon je 3000 ljudi... a medju njima koliko djechurlije...
    Io ci credo!

    Welcome



  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    3 je više od 1.

    I od 2. :twisted:

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chime se oni tjeshe... qq... no dobro vam je i toliko ljudi izashlo... masu jebote
    Io ci credo!

    Welcome



  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    POGREBNO
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Chush vishe hiljada... kako oni oche da se nabudze, pa da bude kao da su jaki... plafon je 3000 ljudi... a medju njima koliko djechurlije...
    ada,izasla djeca da se prosetaju eto je kisa stala :wink:

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ako DAN, kao opozicioni list, u danasnjem broju pise kako je na sinocnjem protestu bilo "isto kao proslih puta, ako ne i manje gradjana", te da se izjalovilo obecanje da ce protestanata biti 3 puta vise ako opozicija pobijedi u Herceg-Novom, a sve to pod naslovom "opozicija omanula" - onda je tu jasno o cemu se radi...

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadajamo se da ce doci sveopste trjeznjenje i da ce svi ici na ulice.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ce ih spasit. Fino ti je razmishljanje djevojko.
    Io ci credo!

    Welcome



  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mora da su imali dosta .....P I V A..... :ass: , e boze dragi kakva je ono banda rasuta , no svi znamo da je cetnicima veljeserbaljskim mila anarhija :lolblue: :lolblue: :ass:

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zajedničko saopštenje opozicije – Nastavak protesta: 1, 2 i 3 juna, ispred zgrade Pravnog fakulteta u 20 sati
    (Podgorica, www.lscg.cg.yu, 31. Maj 2004. godine) - Na sastanku političkih lidera opozicionih stranaka SNP, LSCG, NS, SNS i DSS održanom 31. Maja ove godine u Podgorici odlučeno je da se zajedničkim saopštenjem opozicionih stranaka, obavijesti javnost Crne Gore da će se protestne šetnje nastaviti sjutra u utorak, preksjutra u srijedu i u četvrtak, odnosno 1, 2 i 3. juna.

    U skladu sa prihvaćenom tradicijom, šetnje počinju okupljanjem ispred zgrade Pravnog fakulteta u 20 sati, a zavrsavaju se obraćanjem opozicionih prvaka građanima na trgu Slobode sa početkom u 20.30 sati.

    Na protestnom mitingu koji će se održati na trgu Slobode 3. juna opozicija će uputiti političke zahtjeve režimu Mila Đukanovića.

    Pozivaju se građani Crne Gore da se prikljuće protestima.

    http://www.lscg.cg.yu/kampanje.asp
    Ubili ste ga SVI VI koji zelite ovakvu sadasnjost kao buducnost. Vi koji spavate dok se ludilo siri i Crnjom i Gorom! Ubili ste ga Vi koji bezite od istine, Vi koji cekate da vam neko servira bolju buducnost,
    Vi koji klicete ubicama i njihovim gazdama!

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Olivija!
    Na takav se nacin ne rusi Milo Djukanovic, ne na proteste po ulicama no u Parlamentu, dobra-i moj. :roll: :roll: :roll:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Mora da su imali dosta .....P I V A..... :ass: , e boze dragi kakva je ono banda rasuta
    Ma, kakvo pivo... Oguglali smo mi na to! Bar ja... Prije svakog mitinga, napravim 3-4 linije kod stepenica pravnog, pa se dobro nashmrkam. Kako me heroin vise ne drzi mnogo, ja zastanem malo kod poste, pa tamo povucem jos dvije linije. Onda ispred Mimija povucem jos 2, pa onda opet... Kad govori Zivkovic, na kraju, tu vec izludim od srece, pa povucem 4 linije! Tako uglavnom rade svi demonstranti. Ja volim i da pravim pirotehnicke feste, pa onako drogiran cesto zapalim sibicu, na odusevljenje ostale '3 hiljade'. E onda se '3.000' napale, pa svi izvuku lonce iz ruksaka, kasiku iz dzepa i pocinju da lupaju! E, to je ludilo! Na kraju svi pocinjemo da bacamo heroin u vazduh i onda se osjetimo srecni, zaboravimo na sve i uzivamo u heroinskom snijegu! Dobro ste prokuzili - mala djeca izadju na lijepo vrijeme, cisto da saviju nesto - mladi su jos, pa im je marihuana zakon... Nadam se da ce nam se i oni ubrzo prikljuciti i navuci se na heroin, posto je te male djece puno na mitinzima opozicije i steta bi bilo da budu 'odbaceni', tj. da koriste 'samo' travu... Zar ne? Vecina nas uglavnom ide na te proteste samo zbog toga sto se osjecamo obespravljenim u jednom pogledu - zasto Milovi drugari mogu da smrkaju najbolji kokain, a mi obicni heroin? Mislim, ponekad smrvimo i poneki flormidal - to nas bas digne, onako kolektivno - svi pocnemo da vristimo, skacemo, urlamo, a onda igramo zmurke - obicno onamo kod naplatne rampe za parking. Zahvaljujemo se SO Podgorica sto su ostavili svoj metalni tor za parking, pa sada mozemo da se skrivamo i iza metalnih reklama, posto smo svi toliko jadni i sitni od droge... Smijeh! Javna je tajna da i opozicionari prije 'nastupa' na bini sibnu po koju liniju sa nama - cisto da se oslobode treme! Ovo sto su smislili - 3 dana uzastopno protesti... To je prava stvar! Ima da se komiramo kao curke! Mozda nam ponestane heroina i flormidala... Dobro, uvijek imamo lijepka... Valjda ce sjutra na proteste poci i moja matora, a ona ima jednu lulu za pusenje trave, pa cemo zahvaljujuci njoj (a ona po vas bijeli dan duva, cesto joj se pridruzi i matori, pa onda zajedno prave grafite po zidovima svoje sobe (meni je licno najmiliji onaj 'Pogledaj duso moje divne ruke, na njima sve rupa do rupe' i onda majkin odgovor - 'Eh, dragi, a ja - ispod oka mrlja crna, zenice manje od makova zrna!')) bas biti nagrdjeni - trava, heroin, mozda i lijepak - bas ce to biti ludacki skup...

    Grad Heroja, ajde batali... Mi smo banda sa pivom, a vi ste ARISTOKRATIJA SA HEKLERIMA! Toliko o tvojim glupim komentarima!
    U misiju rupu... Ne, za vas (posto ste NJEGOVI poltroni (psi), je l') je bolje ono 'u kucicu'!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sinoc javise, da setnja spade sa vise hiljada na nekoliko stotina, vidi narod cemu to sve vodi. :monkey:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Sinoc javise, da setnja spade sa vise hiljada na nekoliko stotina, vidi narod cemu to sve vodi. :monkey:
    Oprosti, jesi li ti vidio da je na toj setnji bilo nekoliko stotina? Ne znam kako su mogli da vide koliko je ljudi bilo, kad su crveni pogasili svjetla na bulevaru u toku prolaska opozicije tim dijelom grada... :roll:

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Al je vama dosadno.....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobra vijest, prvi put su protestanti nosili EU zastave bas sam se obradovala :

    Pa neka je jasno toj olosi da je ovo EVROPA a ne nekaka Kolubija

    [size=7]Crna Gora
    Evropa
    alo cujete li !![/size]
    Ubili ste ga SVI VI koji zelite ovakvu sadasnjost kao buducnost. Vi koji spavate dok se ludilo siri i Crnjom i Gorom! Ubili ste ga Vi koji bezite od istine, Vi koji cekate da vam neko servira bolju buducnost,
    Vi koji klicete ubicama i njihovim gazdama!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Na zadnja dva opoziciona mitinga nije bilo vise od hiljadu ljudi. To je cinjenica. Pisi: propalo...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    smijesno....
    ljudi, ovaki necete u jevropu, budite shigurni. a ni onaki..
    ja samo znam, cak i da napravite prevrat, nista se bitno promijenit nece... ja cu i dalje gladovat i radit ka crnac.
    a na ovake postove mogu se samo nasmijati. dalje necu nastavit s komentarom. budite pozdravljeni i oprezni!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oj-Milo-vane jel-ti za-o rastan-ak se primakao-
    Krc-stuc-tuc
    pobjedicemo !!!
    LSCG-SNP-SNS-NS-DSS

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Na zadnja dva opoziciona mitinga nije bilo vise od hiljadu ljudi. To je cinjenica. Pisi: propalo...
    A da mozda necemo pisati 'propalo' za vecerasnji miting? Konacno su opozicionari uspjeli napraviti protest - u pravom smislu te rijeci... Pola sata uoci pocetka, istovremeno kada je setnja otpocela od pravnog, na Trgu Republike je bilo okupljeno 1.500-2.000 ljudi. Kada je kolona 'setaca' krocila na Blazov most, gase se sva svjetla na bulevaru - znaci, nije nam dovoljno mraka koji nas je zadesio ovih 13 godina, nego treba da nam iskljucuju i ulicnu rasvjetu Koliko je ljudi bilo u koloni dovoljno govori cinjenica da je u trenutku kada su lideri (oni su na celu) bili kod poste u centru, zacelje kolone se nalazilo na raskrscu ul. Jovana Tomasevica (ulica pored Vlade RCG) i Bulevara! Atmosfera - ludilo! Na pocetku ide 7-8 likova sa bongosima i bubnjevima, iza njih, kao i juce, dva poveca barjaka ('Opozicija' i zastava EU)... Sve je bilo jako naelektrisano, pa par puta umalo nije doslo do sukoba sa kerovima. Miting pocinje par minuta prije devet sati - Trg - popunjen do posljednjeg mjesta/pedlja. E, sad, izracunajte koliko ljudi je to - ni par stotina, a bogami, ni par hiljada! Takodje - dosta ljudi je bilo u ul. Slobode (oko robne kuce, lutrije CG, Mex-a, Podgoricke banke), kao i u central-parku... Na zgradama oko trga (bivsi 'Beko', robna kuca, zgrade iznad Podgoricke banke i iznad nekadasnje apoteke, danas Mex-a i na zgradi u kojoj se nalazi knjizara 'Kultura') po 3 kera i jedan njihov kamerman... Dakle, 5 spijunskih kamera. Prisustvo policije na samom skupu - umjereno... Sve je bilo... Fenomenalno! Jedino mi je zao sto ne ponijeh koju baklju da zapalim, no, bice vremena i za to...

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    rupcaga pih!
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bilo je 7-8 hiljada a nastavljamo do kraja !!!
    Crna Gora je Evropa a ne Kolumbija !!!

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZuTa_MiNuTa
    Bilo je 7-8 hiljada a nastavljamo do kraja !!!

    VISTE RUGLO KOJU EVROPA NE PRIZNAJE
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •