Page 81 of 189 FirstFirst ... 317177787980818283848591131181 ... LastLast
Results 2,001 to 2,025 of 4723

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2024]

  1. #2001
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,817
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    585
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    6 hiljada, koji crni bonusi? Ovo je bruka i sramota… po***** se ja u ovaj krimonakardni sistem drzave

  2. #2002
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Prosvjetu je DPS tries godina držao na kašičicu, samo mnogo vještije no ovi današnji- držali su ih na nekom minimumu prihvatljivosti, tačno onoliko koliko je trebalo da im ne čine ovakve kolapse. I napravili su sistem koji je hronično-terminalno neatraktivan bilo kakvom kvalitetnom kadru, idejama i unapređenjima, na nivou od kojeg je izgledalo da niže ne može.
    Nakon toga su dočekali pijanog Zdravka, da im maše prstom, lupa o sto, graje na sav glas ko da su u ZIKS a ne u prosvjetu, i poručuje kako će ih zgromit ako im pane na um da protestuju.
    Nakon toga, Dritana, da im pred izbore pušta roditelje da krše i lome po prosvjetnih institucija, jer su im đeca varala i krala, i tu istu đecu nagrađuje. I da im, isto tako, potpiše nešto što niije ni mislio da ispuni.
    Nakon toga, ove, koji im šalju policiju u škole da ih ''redovno obiđe'', popisuju i prijete otkazima, jer ''nisu ispunili rezultate pa nemaju što ni da traže'', a naročito ne isto što su drugi, još grđi od njih, već dobili.

    Kao rezultat, dobiješ narod, pa i forum, koji ne umije sračunat jedan nastavnik ne radi samo tih 4-6 časova na dan, no mora da ih pripremi kad ode doma, iščita sve što i đeca čitaju, ocijeni domaće, kontrolne i pismene, napiše planove i programe na par hiljada strana, i popije koji diazepam, da bar privremeno otkloni posledice okruženja u kojem radi. Tu mislim i na đecu, i roditelje, i političko-prosvjetni sistem koji mu skače po glavi.
    A tek dobiiješ narod koji nije sposoban da shvati da, na strateškoj ravni, taj nastavnik ima posao bitniji od premijerskog.
    Odnosno, dobiješ narod koji misli da se efekti prosvjete precizno mjere prosvjeto-metrom, i naročito PISA testovima.

    Onda se shjetiš što su o prosvjeti zborili neki drugi mudri ljudi.

    Jedan je tako reko da moćne države ulažu u privredu i armiju, a pametne države u obrazovanje. I da su pametne jedine istinski dugoročno moćne.
    Onda se prishjetiš onog zanimljivog podatka, da je, sve do kraja XX vijeka, preko 98% inovacija smišljenih ukupno na svijet svoju prvu praktičnu primjenu imalo u USA.
    A onda je Kina krenula da se obrazuje i inovira, pa danas imaš situaciju neku drugu. Recimo, ono kad neki američki avijacijski general, koji se non stop šunja po tim morima oko Kine, i jedini je imao priliku da ih sretne uživo, u sred Kongresa izjavi da USA bukvalno nema način da zaustavi kineske stelt avione pete generacije, na koje je totalno frapiran dva puta natrčao.

    Opet, jedan drugi je reko da političari ulažu u glupe/zaglupljene ljude. Jer su većina, i jer su lakši za upravljanje.
    Totalno zanimljiv tekst ovđe: https://www.cdm.me/svijet/planeta/se...ivotni-zatvor/

    I onda sve to projektuješ na nas.
    Eto, neko pita gore zna li ko kako se zove ministar prosvjete, bez guglanja.
    Znam ja, Vesna Simović Zvicer.
    Ali znam i da je vjerovatno najnebitnija persona u toj vladi, nije dugoga vijeka. Jer je to, od svih, jedino mjesto koje ZBCG nikad neće puštit.

    Pa da se zapitaš, što tu može bit slučajno, a što ne.
    Jedna ispravka, plan i program pise par profesora po predmetu. Ostalih 99.99% profesora taj plan prati i ne smije da se pomjera od njega, naravno nemaju ni inicijativu to da rade kad je plan i program isti i mijenja se znatno skoro nikad, mozda je i azuran kolko tolko u osnovnim skolama al zato za strucne predmete u srednjim je star barem 20-30 godina. Inace, ne pricam ovo iz glave niti su mi PISA testiranja glavni razlog za zakljucak kakav imam, a to je da je skolstvo ne 0 nego minus veci nego budzet. Iskljucivo priacm ovo jer za razliku od vas starijih sa foruma ja sam iz srednje izasao prije 4 godine (elektro u pg)

  3. #2003
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Pes samo oksfordovce i kemdriždovce postavlja na funkcije. Član odbora direktora epcg iz redova pes neki Bijelić. Prosjek na fakultetu 7.44, stručno osposobljavanje odradio 2020. u očevoj mesari i od tada radio kao marketing menadžer očeve mesare. Plus Milutin ponovo predsjednik plus zapošljavaju u epcg sestru onog pesovog profesora sa etf, smrde od Uglješe pojma nemam kako se preziva.

    Osvježena meritokratija... nije propô, nego nikad nije ni postojala.
    Last edited by NHM; 20-02-24 at 10:31.

  4. #2004
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    čim li se sve bavi ovaj te mu je ovolika plata?

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...koro-6000-eura

    Saradniku u nastavi na Fakultetu za turizam i ugostiteljstvo januarska neto plata skoro 6.000 eura


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I poslije Verice- Verica.

    Iza ovog eksperta idu 2 službenika MUPa sa tričavih 4 i po hiljade. A ministar ima hiljadu i po, ne znam o čemu se ovdje radi.

  5. #2005
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Koji sudski postupak je u toku? Ko je to pravosnažno osuđen u ove četiri godine? Da nisu Ivanović, Medenica, Lazović, Božović, Kovačević i slični osuđeni?
    Pa eto sam sebi si odgovorio koji je sudski proces u toku. A odugovlacenje procesa je jasan pokazatelj da cak i ovo sudstvo mora donijeti presude potvrdjujuce. Pusti tu dps pricu, nije nase pravosudje americko pa da sve tece glatko i brzo.

  6. The Following User Says Thank You to tonisoprano For This Useful Post:


  7. #2006
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pes samo oksfordovce i kemdriždovce postavlja na funkcije. Član odbora direktora epcg iz redova pes neki Bijelić. Prosjek na fakultetu 7.44, stručno osposobljavanje odradio 2020. u očevoj mesari i od tada radio kao marketing menadžer očeve mesare. Plus Milutin ponovo predsjednik plus zapošljavaju u epcg sestru onog pesovog profesora sa etf, smrde od Uglješe pojma nemam kako se preziva.

    Osvježena meritokratija... nije propô, nego nikad nije ni postojala.
    Urošević ovaj valjda.
    https://x.com/mjesecu083/status/1759351201785680072?s=20

  8. #2007
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tonisoprano View Post
    Pa eto sam sebi si odgovorio koji je sudski proces u toku. A odugovlacenje procesa je jasan pokazatelj da cak i ovo sudstvo mora donijeti presude potvrdjujuce. Pusti tu dps pricu, nije nase pravosudje americko pa da sve tece glatko i brzo.
    Četiri godine malo li je? Ne da ne teče glatko i brzo no ne teče nikako ali dobro nastavite da se palinjate i nadate dok se donese bilo koja pravosnažna presuda ovi će prije na onaj svijet prirodnim putem.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  9. #2008
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

  10. The Following User Says Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  11. #2009
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Jedna ispravka, plan i program pise par profesora po predmetu. Ostalih 99.99% profesora taj plan prati i ne smije da se pomjera od njega, naravno nemaju ni inicijativu to da rade kad je plan i program isti i mijenja se znatno skoro nikad, mozda je i azuran kolko tolko u osnovnim skolama al zato za strucne predmete u srednjim je star barem 20-30 godina. Inace, ne pricam ovo iz glave niti su mi PISA testiranja glavni razlog za zakljucak kakav imam, a to je da je skolstvo ne 0 nego minus veci nego budzet. Iskljucivo priacm ovo jer za razliku od vas starijih sa foruma ja sam iz srednje izasao prije 4 godine (elektro u pg)
    Ispravka ispravke

    Plan i program NASTAVE pišu ljudi iz ministarstva, i dostavljaju nastavnom osobolju.
    Plan i program RADA, za svoju nastavu, piše svako pojedinačno, i dostavlja ministarstvu prije početka školske godine. To se regularno radi u toku ljetnjeg raspusta, i najčešće ide i do hiljadu pisanih strana.

    Pradavno sam izašo iz škole, ali shjedim svaki dan pored nekog ko to radi
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  13. #2010
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nadzmenta-kccg

    podrška ministru u vezi ovoga


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  15. #2011
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,862
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Nek ih sad prca ministarka a moze joj se vanredni testovi ,vanredne provjere znanja ne pokazu znanje ucenici ide profesor iz skole jer je predavao materijal a najglupljibu odeljenju to nije shvati kako rece jedam umjetnik.... i drugi se zaposljava , za sve postoji mjera samo se ne koristi...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  16. #2012
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Prosvjetu je DPS tries godina držao na kašičicu, samo mnogo vještije no ovi današnji- držali su ih na nekom minimumu prihvatljivosti, tačno onoliko koliko je trebalo da im ne čine ovakve kolapse. I napravili su sistem koji je hronično-terminalno neatraktivan bilo kakvom kvalitetnom kadru, idejama i unapređenjima, na nivou od kojeg je izgledalo da niže ne može.
    Nakon toga su dočekali pijanog Zdravka, da im maše prstom, lupa o sto, graje na sav glas ko da su u ZIKS a ne u prosvjetu, i poručuje kako će ih zgromit ako im pane na um da protestuju.
    Nakon toga, Dritana, da im pred izbore pušta roditelje da krše i lome po prosvjetnih institucija, jer su im đeca varala i krala, i tu istu đecu nagrađuje. I da im, isto tako, potpiše nešto što niije ni mislio da ispuni.
    Nakon toga, ove, koji im šalju policiju u škole da ih ''redovno obiđe'', popisuju i prijete otkazima, jer ''nisu ispunili rezultate pa nemaju što ni da traže'', a naročito ne isto što su drugi, još grđi od njih, već dobili.

    Kao rezultat, dobiješ narod, pa i forum, koji ne umije sračunat jedan nastavnik ne radi samo tih 4-6 časova na dan, no mora da ih pripremi kad ode doma, iščita sve što i đeca čitaju, ocijeni domaće, kontrolne i pismene, napiše planove i programe na par hiljada strana, i popije koji diazepam, da bar privremeno otkloni posledice okruženja u kojem radi. Tu mislim i na đecu, i roditelje, i političko-prosvjetni sistem koji mu skače po glavi.
    A tek dobiiješ narod koji nije sposoban da shvati da, na strateškoj ravni, taj nastavnik ima posao bitniji od premijerskog.
    Odnosno, dobiješ narod koji misli da se efekti prosvjete precizno mjere prosvjeto-metrom, i naročito PISA testovima.

    Onda se shjetiš što su o prosvjeti zborili neki drugi mudri ljudi.

    Jedan je tako reko da moćne države ulažu u privredu i armiju, a pametne države u obrazovanje. I da su pametne jedine istinski dugoročno moćne.
    Onda se prishjetiš onog zanimljivog podatka, da je, sve do kraja XX vijeka, preko 98% inovacija smišljenih ukupno na svijet svoju prvu praktičnu primjenu imalo u USA.
    A onda je Kina krenula da se obrazuje i inovira, pa danas imaš situaciju neku drugu. Recimo, ono kad neki američki avijacijski general, koji se non stop šunja po tim morima oko Kine, i jedini je imao priliku da ih sretne uživo, u sred Kongresa izjavi da USA bukvalno nema način da zaustavi kineske stelt avione pete generacije, na koje je totalno frapiran dva puta natrčao.

    Opet, jedan drugi je reko da političari ulažu u glupe/zaglupljene ljude. Jer su većina, i jer su lakši za upravljanje.
    Totalno zanimljiv tekst ovđe: https://www.cdm.me/svijet/planeta/se...ivotni-zatvor/

    I onda sve to projektuješ na nas.
    Eto, neko pita gore zna li ko kako se zove ministar prosvjete, bez guglanja.
    Znam ja, Vesna Simović Zvicer.
    Ali znam i da je vjerovatno najnebitnija persona u toj vladi, nije dugoga vijeka. Jer je to, od svih, jedino mjesto koje ZBCG nikad neće puštit.

    Pa da se zapitaš, što tu može bit slučajno, a što ne.
    @Gagarin

    Što misliš, dokle će ovo ovako stojat a da niko slova ne primijeti? Nevjerovatno.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  17. #2013
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ispravka ispravke

    Plan i program NASTAVE pišu ljudi iz ministarstva, i dostavljaju nastavnom osobolju.
    Plan i program RADA, za svoju nastavu, piše svako pojedinačno, i dostavlja ministarstvu prije početka školske godine. To se regularno radi u toku ljetnjeg raspusta, i najčešće ide i do hiljadu pisanih strana.

    Pradavno sam izašo iz škole, ali shjedim svaki dan pored nekog ko to radi
    Ispravka ispravke ispravke

    Istina, medjutim plan rada prati usko plan nastave. U sustini, ni jedno a ni drugo ne valjaju apsolutno nista, a za strucne predmete su prestari. Naravno, onima u ministarstvu je najlakse da kozmeticki azuriraju proslogodisnji plan nego da nesto zaista rade a isti je slucaj i sa profesorima. Mislim, ti u srednjim skolama imas profesore koji godinama ponavljaju jednu te istu stvar, pa neki su cak i poznati medju 10ak generacija po par recenica koje ponavljaju godinama.

    Meni je okej da neko brani profesore, mozda oni imaju drugacije misljenje i pogled kad covjek prica sa njima privatno ali meni se cini, kao skorasnjem djaku da im puca ona stvar i za djake i za obrazovanje i da su odavno vidjeli da mogu da rade sto manje a opet da uzimaju neke pare. Sad zinula guzica jer eto cistacica prima isto kolko i oni, za 3 put vise posla

  18. #2014
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    @Gagarin

    Što misliš, dokle će ovo ovako stojat a da niko slova ne primijeti? Nevjerovatno.
    A da, primjetio je svako ko imalo prati, no ja pomislih da je preočigledno
    Vala, ođe svi pratimo toliko politiku na dnevnom nivou.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  20. #2015
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    A da, primjetio je svako ko imalo prati, no ja pomislih da je preočigledno
    Vala, ođe svi pratimo toliko politiku na dnevnom nivou.
    Kontam za tebe, i još neke znavene ljude ovđe. Ali me iznenadi ona ''kontra-grupa'', obično mi slome glavu za sve što izustim, iste sekunde Pa mi pade na pamet da je čoek možda stvarno bio u pravu sa onakvim pitanjem. Zbilja za nevjerovat.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  21. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  22. #2016
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crni Zuti View Post
    Kakvih 40 sati, ko od njih ostaje 8 sati na poslu...
    Evo jedan primjer, prof. fizickog u srednjoj skoli, 2 casa dnevno plata 750e, to su te manje plate kod njih. Opstinski sluzbenik VII1 stepen isto 750e.
    Ipak je to samo jedan primjer.

    Evo iz mog okruzenja (tazbina). Nekih 5-6h dnevno (dvije smjene) profesor hemije pa plata ne izadje toliko (negdje oko 700 je).

    Prosvjeta treba da strajkuje ako im se strajkuje i to je sve. Ono sto ne treba da se desi jeste da to sto ce da nadoknade subotama bude placeno extra (a biti ce).

    ---

    Price o "a koliko odmora imaju" i tome slicno su pakleno glupe jer:
    1.) Imaju drasticno manje odmora nego sto siroka narodna masa misli
    2.) Imaju drasticno vise posla koji nije na samom poslu vec se obavlja od kuce (a gdje su kontrolni, pismeni, pripreme i prepravke istih, domaci i zadace, gdje popravni itd) a to im niko ne racuna

    I ne, nisu svima koji imaju dodirne tacke sa drzavnim budzetom dignute plate, daleko od toga. Ko god misli da jesu samo neka dodje do Instituta u Igalu i baci pogled kolike plate (ne)primaju . Obecavam vam da cete biti frapirani.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  24. #2017
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...icki-motivisan

    Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj tvrdi da je štrajk prosvjetnih radnika politički motivisan. On je to naveo u reagovanju na saopštenje Unije slobodnih sindikata.
    Ček, za koga rade prosvjetari sad?

  25. The Following 5 Users Say Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  26. #2018
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ispravka ispravke ispravke

    Istina, medjutim plan rada prati usko plan nastave. U sustini, ni jedno a ni drugo ne valjaju apsolutno nista, a za strucne predmete su prestari. Naravno, onima u ministarstvu je najlakse da kozmeticki azuriraju proslogodisnji plan nego da nesto zaista rade a isti je slucaj i sa profesorima. Mislim, ti u srednjim skolama imas profesore koji godinama ponavljaju jednu te istu stvar, pa neki su cak i poznati medju 10ak generacija po par recenica koje ponavljaju godinama.

    Meni je okej da neko brani profesore, mozda oni imaju drugacije misljenje i pogled kad covjek prica sa njima privatno ali meni se cini, kao skorasnjem djaku da im puca ona stvar i za djake i za obrazovanje i da su odavno vidjeli da mogu da rade sto manje a opet da uzimaju neke pare. Sad zinula guzica jer eto cistacica prima isto kolko i oni, za 3 put vise posla
    Godišnji plan rada, koji svaki predavač, za svoju nastavu, dostavlja ministarstvu na odobrenje, predstavlja zapravo razradu plana nastave, odnosno, prevođenje plana nastave u praktičnu razradu, do nivoa svakog pojedinačnog nastavnog časa i pojedinačne nastavne aktivnosti.
    Da pričamo o građevini, to bi bila razlika između Glavnog i Izvođačkog građevinskog projekta. Velika je.
    Inače, planovi nastave nikad nisu isti, i svake godine sadrže veliki broj izmjena. Pa posledično i praktični rad u učionici sa istim.

    Činjenica da generalno nisi zadovoljan profesorima ne govori o profesorima, nego o sistemu koji ih je takve proizveo. Jedna od ubjedljivo najbitnijih determinanti koja opredjeljuje kvalitet tog sistema je upravo kvalitativni status te profesije: plate i perspektive.

    Ovako kako ga zastupate, imamo sledeće posledice:
    Apsolutno je bolje bit čistačica nego nastavnik.
    Apsolutno je bolje bit bilo što drugo nego nastavnik.
    U nastavnike ide samo onaj ko apsolutno nema đe drugo.

    Odnosno, zastupaš stav koji je bukvalno doveo do onoga protiv čega si.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  27. #2019
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2024]

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...icki-motivisan


    Ček, za koga rade prosvjetari sad?

    za dps normalno. ka prije godinu kad su Abazoviću roditelji širom države bili svi do jednoga za dps i protiv CG


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  29. #2020
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Nema tog stanovnika Crne Gore, pa cak ni bilo kojeg od onih koji osporavaju pravo na strajk zaposlenih u prosvjeti za ono sto im je propisano kao pravo vazecim GKU, koji bi euro oprostio drzavi da ima makar i naznaku da mu ga je drzava obavezna isplatiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. The Following 9 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  31. #2021
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  32. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  33. #2022
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Nema tog stanovnika Crne Gore, pa cak ni bilo kojeg od onih koji osporavaju pravo na strajk zaposlenih u prosvjeti za ono sto im je propisano kao pravo vazecim GKU, koji bi euro oprostio drzavi da ima makar i naznaku da mu ga je drzava obavezna isplatiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zato ih okreneš jedne protiv drugih, i uživaš
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  34. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  35. #2023
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Zato ih okreneš jedne protiv drugih, i uživaš
    A i ovi drugi samo cekaju da vide hoce li se ovi okliznuti ili ne pa da i njima bude dobro.
    A mogli su fino natenane tuzbom i niko se ne bi nervirao oko toga, mozda cak ne bi nacija ni primijetila. A ovako ih drzava optuzuje da su prije toga trebali provjeriti da li je ugrozena nacionalna bezbjednost. Mozda je i ugrozena evo od juce ujutro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  37. #2024
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Osnovana je tužba. Ali će praktični rezultat i posledica te tužbe bit da je pojeo vuk magarca. Odnosno, dobiće pravo da im reču da im štrajk nije organizovan na propisan način.

    No, ako druga strana uzvrati tužbom za neizvršenje obaveza države iz GKU, magarac će se najest isplata, odšteta i troškova. Koje neće uzet od države, no od tebe i mene.

    Tačnije, kako god ga obrneš, svi smo na kraj naebali jer, u tu priču, niko nema pameti.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  38. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  39. #2025
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    A i ovi drugi samo cekaju da vide hoce li se ovi okliznuti ili ne pa da i njima bude dobro.
    A mogli su fino natenane tuzbom i niko se ne bi nervirao oko toga, mozda cak ne bi nacija ni primijetila. A ovako ih drzava optuzuje da su prije toga trebali provjeriti da li je ugrozena nacionalna bezbjednost. Mozda je i ugrozena evo od juce ujutro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ahahahahahaha, evo taman napisah koleginici, a da ovo nisam ni vidio. Fasciniran sam što i kako čine, obije strane. A još više sam fasciniran kako ćemo svi lijepo ćutat i pravit se mutavi kad nama na kraj račun stigne na isplatu.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

Page 81 of 189 FirstFirst ... 317177787980818283848591131181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [Edicija 2023]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11037
    Last Post: 03-01-24, 08:49
  2. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  3. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  4. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •