Page 12 of 13 FirstFirst ... 28910111213 LastLast
Results 276 to 300 of 321

Thread: Vanja Ćalović (MANS) za Preśednika!

  1. #276
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Thumbs down

    imam samo jedno jednostavno pitanje, molim da mi makar poneko odgovori (ovo posebno mislim na ove koji opravdavaju uklanjanje shtanda) :

    MISLITE LI DA BI KOMUNALNA INSPEKCIJA DOŠLA DA UKLONI ŠTAND DA JE BILA AKCIJA ZA BORBU PROTIV GLOBALNOG ZAGRIJEVANJA , npr?

  2. #277
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funky^junkie View Post
    :

    MISLITE LI DA BI KOMUNALNA INSPEKCIJA DOŠLA DA UKLONI ŠTAND DA JE BILA AKCIJA ZA BORBU PROTIV GLOBALNOG ZAGRIJEVANJA , npr?
    s obzirom da to ne ide na ruku termoelektrane i KAP-a kao zagadjivace ne bi me cudilo da zabrane i takav stand...

  3. #278
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    s obzirom da to ne ide na ruku termoelektrane i KAP-a kao zagadjivace ne bi me cudilo da zabrane i takav stand...
    ne znaju oni to

  4. #279
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sedmočlana misija eksperata EU će od danas do 9. marta boraviti u Crnoj Gori, a cilj njihove posjete je da, u saradnji sa nadležnim državnim institucijama i organima, nezavisno procijene stanja u oblasti pravde, slobode i bezbjednosti.


    Izvještaj misije će biti jedan od ključnih parametara za buduće stavove Evropske komisije o napretku Crne Gore u oblastima koje su obuhvaćene programom njihove posjete: poštovanje ljudskih prava, sudski sistem, tužilaštvo, administrativni kapacitet Ministarstva pravde, zatvorske službe, granice, funkcionisanje policijskih snaga i borba protiv organizovanog kriminala, azil i migracije, borba protiv korupcije i ekonomskog i finansijskog kriminala.

  5. #280
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam strasno totalno
    kad dodje t-com i citav grad prekriju flajerima i slicnim sranjima niko ih ne cera dodju komunalci nesrecni i ciste trg po 2 sata.... njima to nije problem ali eto zivimo gdje zivimo
    Prazne rijeci, hiljade praznih rijeci i to je sve...

  6. #281
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    Nemojte se sad prepirat oko ovoga ocu mu

    Ja nijesam protim akcije MANS-a, ali npr Vanju ne volim, jer znam kakva je
    bila oko referenduma, i ne znam znate li da joj je ljubavnik bio medju glavnima
    protiv drzave, a istovremeno je pomagao nju novcano u raznim aktivnostima,
    a cuo sam da je i u ovo ukljucen.

    Samo me nemojte sad lincovat sto sam ovo napisao
    Nema potrebe za lincovanjem ali ti moram reći da me ovo neodoljivo podsjeća na priče koje po potrebi lansira adb a koje sve i da su tačne nemaju nikakve veze sa konkretnim slučajem. Znači priča krene a onda se lagano prenosi i na kraju ti postaneš nevoljni saučesnik određenih službi.

    Stariji forumaši će se sjetit priče kako je Slavko Perović ljubio šahovnicu u ono vrijeme kad je premijer pobjedničkog duha zamrzio šah, e pa to je jedna od mnogih takvih priča i na kraju imaš ljude koji će ti se zaklet da su to viđeli svojim očima.

    Sve u svemu kad sam vidio kom. inspektora Ašanina i Mugošu sa kakvim tonom govore o ovom incidentu naježio sam se.
    Da je bio pokušaj državnog udara pa da ih razumiješ, ali onoliko srdžbe i gnijeva zbog štanda metar sa metar je jasna poruka građanima: najebali ste ako se kačite sa vlasnicima vaših sudbina.

    Dok sazri svijest kod naših ljudi da se ovakve kreature mogu skloniti zaokruživanjem na glasačkom listiću mnogo će vode moračom proteći.

    Sve u svemu moj komentar je PI.

  7. #282
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    niksic
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislite li vi da odje u njemacku i u ove zapadne drzave moze stand da postavlja ko i kako oce moze kako ne

  8. #283
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Zabjeloooo View Post
    mislite li vi da odje u njemacku i u ove zapadne drzave moze stand da postavlja ko i kako oce moze kako ne
    Ne znam, ali isto tako ne mislim da u Njemacku ili bilo dje u EU mogu da se desavaju milion stvari koje se desavaju u nasoj zemlji - a koje tebi ocigledno i nisu toliko bitne, a?

    Na primjer - u Njemacku ili bilo dje sigurno neces moci vidjeti prodavca cigareta i dilere deviza na ulici, tik pored policajca. I to udaljenih oko 10 metara od mjesta dje komunalna inspekcija/policija (od kojih pola bez uniformi i identifikacija) pokusavaju da ometu gradjane u ispunjavanja svog ustavnog prava vezanog za peticiju

    Niti ces tamo naci takvu gradjansku svijest koja se vise mrsti na ono sto radi MANS, negoli na ono sto ne radi policija.
    Naime, nekima ne smetaju anomalije i kriminal u drustvu, ali traze i najmanju iglu u plastu sijena kada se pokrenu akcije protiv tih anomalija. Zasto? Valjda, kako bi lakse i mirnije savjesti mogli reci - da u CG nema zdravih alternativa koje treba podrzati, nego treba cekati... jos malo
    Last edited by Bonja the Zmaj; 06-03-07 at 15:08.
    Vecina ljudi je zla

  9. #284
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kako zasto reagovali? Pa ja vjerujem tebi da je to zbog toga da bi krsili ustavno pravo gradjanina.
    Hari, nesto sam ramzisljao i mislim da si ti u pravu s jedne tacke gledista. Naime, tamo dje ti placas poreze i ostvarujes glasacko pravo - stvari koje se desavaju u CG zaisya mogu djelovati jedino kao neka losa bajka. Kombinacija toga i tvoje prekomjerne ljubafi prema zemlji dje su ti preci placali poreze i ostvarivali glasacko pravo - a nikako emocionalna veznaost za koaliciju na vlasti - mogu i dovesti do stavova kao tvoji.
    Sto se tice Crne Gore, situacija je sljedeca:
    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Pitanje je - zasto je djelovala komunalna inspekcija? Zbog krsenja propisa ili pokusaja da sabotira sprovodjenje gradjanske akcije potpisivanja peticije?
    Da su zabrinuti za postovanje zakona, zabranili bi i prethodni performans, kao i prethodno 3-nedjeljno potpisivanje peticija po gradu. Da ne pominjem one prodavce cigareta i sto li vec sve ne iz domena rada komunalne inspekcije.

    Kako je ocigledno da je motiv za djelovanje bila gradjanska akcija potpisivanja peticije - time se direktno krsi ustavno pravo gradjana
    Ili neko zeli da me demantuje?
    Vecina ljudi je zla

  10. #285
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ne znam shta zakon kaze povodom postavljanja shtandova na javnim mjestima,valjda je i to regulisano zakonom ali samo mogu da zamislim shto je ona azdaja prichala kad su doshli da im uklone shtand. Sama je rekla da je vrijedjala a to svakako nije damski i to mi najvishe kod nje smeta.

    Mugi dobja nervne napade kad mu neko (zlo)upotrebljava Trg Republike, a bash zato shto smetaju nekome,ljudi iz MANS-a su morali i trebali da urade svaku sitnicu onako kako zakon nalaze!
    Ovako mi ovo lichi na namjerno izazivanje incidenta da bi se malo prichalo o tome kako im se ne da da se bore pa se chak ,na pravdu Boga,privode

    Da ne bude zabune,potpisala sam peticiju prije 2 nedelje(kad nije bilo ni 1000 potpisa),na uglu ulice Slobode i Hercegovachke je bio postavljen shtand,sa sve JMB i punim imenom i prezimenom ali Vanji ne vjerujem ni najmanje.

  11. #286
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Namjerno izazivanje incidenta? Pa naravno da jeste Zvoncice. Uvijek kad se krene raditi nesto sto se kosi sa interesima lobija oko nase vlasti - to je u stvari i izazivanje incidenta. Zar to nije zabrinjavajuce?
    I zar nije jos vise zabrinjavajuce sto se nasem gradjnastvu doima normalnim da policija reaguje kako je reagovala, ali da se pokusaj nekih gradjana da upraznjavaju svojem ustavom garantovano pravo - izazivanje incidenta?


    I jos nesto - mozes da mislis o Vanji sto god hoces (i to na osnovu sopstvenih razloga... mada me uvijek zanimaju argumenti takve vrste, jer mi je sljedece pitanje - kome onda vjerujete i zasto?), ali ovdje se ne radi toliko o vjerovanju Vanji (koliko god ona svojim licnim angazmanom uspjela i da istraje na nekim stvarima, dje bi se vrli nasi NVO uspavali poslije prvog veceg granta ili "molbe odozgo"). Jeste sustina price - energetska situacija u CG i njeni resursi, tretman gradjana i eksploatisanje istih od strane energo-lobija (sto naravno ne tangira toliko nase vrle drzavne patriote iz dijaspore), ali se isto toliko radi o ljudima i organizacijama sposobnim i spremnim da neke probleme iznesu u zizu javnosti.

    I sama se zapitaj - da nije bilo te "azdaje", ko bi pokrenuo pricu o racunima za struju (a vjeruj mi da je potapanje Tare bio sljedeci korak... ali i tada bi nasi vrli podrzavaoci CG i njene vlasti iz dijaspore samo uz uzdah rekli - eh, nije se moglo bolje, ali Crna Gora se mora voljeti... i nastavili da mirisu cvece)? Ko?
    Vecina ljudi je zla

  12. #287
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Niko nikoga ne sprecava da pokrene inicijativu. I pored MANS-a moze svako to da uradi. Treba samo da potrosi par dana svog zivota. No izgleda vecina ima neka opreca posla.

    Zato su ovi potpuno u pravu. Treba pustiti prosijake, dilere kod knjizare koji su bez standa, prodavce cigareta i motivisati i one dilere droge sa nekim pausalnim taksama a zabraniti bilo kakvu anti drzavnu aktivnost.

    Evo cuo sam da su po evropi masovna hapsenja od Beca do Kopenhagena, i sve ulicne muzikante koji zaradjuju za hleb bez dozvola komunalne inspekcije, djelioce flajera i propagandnog materijala.

    Ja se cudim ovima kako nisu podlegli povredama od one azdahe od 4 metra i ramenima ka dvokrilni ormar.
    Mene strah ufati od nje kad cujem njeno ime a ne da je vidim. Nema sto odmah im treba dat orden hrabrosti sto stite javni red i mir i pravno ustrojstvo Crne Gore i sto ne dozvoljavaju gradjanima da na neregistrovanim standovima traze svoja prava. Zaista takva briga za gradjanski svijest je primjer evropi i svim drzavama svijeta.

    Treba zaustaviti svaki potez koji je okrenut protiv drzave i njenog pravnog uredjenja.

  13. #288
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Hari, nesto sam ramzisljao i mislim da si ti u pravu s jedne tacke gledista. Naime, tamo dje ti placas poreze i ostvarujes glasacko pravo - stvari koje se desavaju u CG zaisya mogu djelovati jedino kao neka losa bajka. Kombinacija toga i tvoje prekomjerne ljubafi prema zemlji dje su ti preci placali poreze i ostvarivali glasacko pravo - a nikako emocionalna veznaost za koaliciju na vlasti - mogu i dovesti do stavova kao tvoji.
    Bonja, ocigledno ti nesto misljenje ne ide od ruke jer glasacko pravo i placanje poreza obavljam u Crnoj Gori sto nema nikakve veze sa temom kao ni ostala tvoja nagadjanja ko od cega zivi, od cega se skoluje i uopsteno zagledanje u tudje tanjire i dzepove.....
    O takvim logikama, kao i onim koji kradu po samoposlugama pravdajuci se da su neki pokrali fabrike a oni samo sitnice, jednostavno ne mislim nista pa se ti ne opterecuj mnogo time vec napisi nesto, ako imas, u okviru teme i mani se spletkarenja ko dje placa poreze jer ne dolikuje bar onima koji se smatraju za odrasle osobe.

  14. #289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ka dijete kra chokolade u Centrokop
    Io ci credo!

    Welcome



  15. #290
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Green peace, organizacija koja ima milione clanova i milijarde simpatizera.

    Veliki broj njihovih clanova je uhapseno

    Zasto?

    Mislite da oni ne znaju da to nije po zakonu? Znaju i to dobro.
    Ljudi veliku gresku pravite.

    Da se postuje zakon, ove inicijative nikad nebi ni trebalo raditi.

    Za Vanju Calovic nemam definisan stav, i vjerujem da ima mane kao i svaki drugi. Medjutim odaje mi se utisak da ovdje vise subjektivno misljenje utice na stav i da je posve neiskreno od strane dijela forumasa. Vjerovatno je to i nesvjesno. A to sto joj je jezik brzi niko drugi nece platiti do ona licno. Vjerovatno se nada da ce naci satisfakciju u uspjesnosti same inicijative. Sto je odje ocigledno sekundarna stvar.

    I naravno dok ovakve energije cirkulisu trpi ono sto bi trebalo da bude zajednicki interes. I zato svakim sledecim nesvjesnim neiskrenim stavom sve blize je izgfubljena bitka. A to je ono sto Crnu Goru dovodi tamo gdje jes i gdje se po inerciji krece.

    Kad se pregleda citav topic u globalu vidi se posve jedna nesrecna slika. Ja se samo nadam da je u pitanju losh bioritam a ne konstantno stanje duha.
    Last edited by Ego_and_his_own; 06-03-07 at 19:46.

  16. #291
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Namjerno izazivanje incidenta? Pa naravno da jeste Zvoncice. Uvijek kad se krene raditi nesto sto se kosi sa interesima lobija oko nase vlasti - to je u stvari i izazivanje incidenta. Zar to nije zabrinjavajuce?
    A zashto namjerno izbjegavati zakonsku proceduru ako radish neshto za dobrobit naroda? Ne prichamo o tome je li tu dozvolu smijeshno traziti (u zemlji u kojoj se krade kapom i shakom) za jednu takvu akciju,ali ako je tako zakonski predvidjeno,treba namjerno isposhtovati proceduru pa neka dolaze komunalne inspekcije koliko god oce!
    Ukoliko ne daju dozvolu,onda se angazovati preko svih sredstava javnog informisanja i zagorchati im zivot.

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    I zar nije jos vise zabrinjavajuce sto se nasem gradjnastvu doima normalnim da policija reaguje kako je reagovala, ali da se pokusaj nekih gradjana da upraznjavaju svojem ustavom garantovano pravo - izazivanje incidenta?
    Ne mislim da je akcija pokushaj izazivanja incidenta,kako ti predochi,nego mi lichi na pokushaj izazivanja incidenta to shto je MANS namjerno izbjegao zakonsku proceduru koja,uzgred budi recheno,djeluje smijeshno ako se uzme u obzir milion "shtandova" sa cigarima na svakom coshku ali ako se borish sa vjetrenjachama (ili bezakonjem) onda je ,po meni,logichno da ti "sve po pravu i zakonu" bude glavno oruzje,ili se neshto drugo zeli postici?


    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    I sama se zapitaj - da nije bilo te "azdaje", ko bi pokrenuo pricu o racunima za struju (a vjeruj mi da je potapanje Tare bio sljedeci korak...
    Svaka chast za pokretanje akcije i potpuno podrzavam akciju ali rekoh da Vanji ne vjerujem,voljela bih da sam u krivu!

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Treba pustiti prosijake, dilere kod knjizare koji su bez standa, prodavce cigareta i motivisati i one dilere droge sa nekim pausalnim taksama a zabraniti bilo kakvu anti drzavnu aktivnost.
    Svakako si pogreshno shvatio moj post,niti podrzavam inspekciju niti mislim da je veci prestup MANS-ov shtand naspram dilera i shvercera koje si spomenuo,samo mislim da je trazenjem i dobijanjem dozvole ovo moglo drugachije da se zavrshi,bez ikakvih incidenata i tenzija.
    Mada mi nije jasno zashto bi neko (inspekcija,vlast) potpuno mirno posmatrala 2 nedjelje akcije koja je rezultirala sa 20000 potpisa(zar je to malo), a bash ovih 10000 im naglo zasmeta?
    Da su htjeli da zabrane ovako neshto onda bi je u startu sabotirali jer nemojte mi reci da se nijesu nadali ovakvom ishodu i ovolikoj podrshci u zemlji gdje je 80 % stanovnishtva na rubu egzistencije.



    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja se cudim ovima kako nisu podlegli povredama od one azdahe od 4 metra i ramenima ka dvokrilni ormar.
    Mene strah ufati od nje kad cujem njeno ime a ne da je vidim.
    Naravno da rijech "azdaja" nijesam upotrijebila u tom kontekstu nego u smislu 3 glave-9 jezika (a priznacesh da se teze boriti protiv te azdaje no one od 4 metra)i vjerujem da je onaj nesretnji Mugosha bio izbezumljen (a tako je i djelovao) jer chisto sumnjam da joj je imao kad repliku uputit kad je usula! Bogomi bi se i bolji strunili! Zhena-zmaj!

  17. #292
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi kako pricate tako napamet. MANS je trazio dozvolu i upao u tkz "crnogorski biroktaski krug" u kome se institucije prebacuju s nadleznostima ko djeca s loptom. Komunalna je prebacila nadleznost na Sekretarijat za saobracaj,a ovi na Mup, Mup ko zna kome...kako da dobiju dozvolu kad niko nije nadlezan za nju,ali umiju da je traze ? btw : mislim da nema gradjanina u cg koji je zavrsio bilo kakav posao odjednom da nije posjetio makar 3 saltera


    inace prosli mjesec sam dobio racun za struju 82 eura, a ovaj smanjeni februarski mi je 130... na koju foru,ako ovaj mjesec ne radi mi pec i isti traje 28 dana ?
    Last edited by E-1; 06-03-07 at 20:02.

  18. #293
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvoncice i ostali,
    pa MANS je bio kriv po tom clanu 27 ,zbog pravljenja smeca na cistim podgorickim ulicama,
    a ne zbog nemanja dozvole.

    Vanja Calovic i MANS su najhrabriji gradjani CG,
    i bice i ubuduce,
    prigovarati Vanji i Mansu a trpjeti ponizenja od drustvene elite i mirno pristajati na najnizi standard na sjevernoj polulopti mogu samo visoko moralni gradjani CG.
    Mada Vanja jeste bezobzirna,mnogo cesto podsjeca ljude na sopstveni kukavicluk

  19. #294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nisam zvoncice tebi odgovarao mada sad vidim da sam se dijelom poklopio sa tobom. Sabotiranje akcije je pocelo od prvog dana dobijanja racuna sa tv CG. Razni su nacini i ne moraju uvijek da budu direktne prirode.

    Sabotaza je i obecanje vlade da ce pomoci odredjenu strukturu stanovistva opet sa parama od poreza, koje svi placamo. Tako ispada da smo i to ekstra platili. Ali treba zadrzati toliko svijesti i ne biti pod uticajem mozak eliminatrora kao sto su sredstva javnog informisanja, da se koliko toliko jasno vidi.

    Njihovo je legitimno pravo da koriste javne ustanove da propagiraju svoju politiku, a drustveno ustrojstvo je to koje bi koliko toliko trebalo da daje mehanizme za odbranu. Postoje momenti kad covjek svojim izborom mora da prekrsi pravila da bi uradio pravu stvar. Kao i sa slucajem GreenPeace-ovih aktivista i ovdje samo ce ona nositi posledice toga. Dali je to bila njena pametna zrtva, i dali je mogla da pametno postupi da ne dozvoli da je presija i obstrukcije ovih i njihovih agitatora izbaci iz takta ce vrlo brzo vrijeme pokazati.

    Nacin njene komunikacije je mnogo vise plasticniji i jasniji od svih politicara. dali neko voli nekoga vise sto ga ovaj lijepo laze a drugoga manje jer ga ruzno kritikuje. To je vec stvar licnih afiniteta.

    Cini mi se da ono sto sam cuo od nje (nisam previse pratio) ima dosta razumnih osnova, no se bojim da ce ova sredina na momente uspjeti da je poljulja i zanese, kako bi svi srecni zavikali:
    LAZNJAK!


  20. #295
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    Zvoncice i ostali,
    pa MANS je bio kriv po tom clanu 27 ,zbog pravljenja smeca na cistim podgorickim ulicama,
    a ne zbog nemanja dozvole.

    Vanja Calovic i MANS su najhrabriji gradjani CG,
    i bice i ubuduce,
    prigovarati Vanji i Mansu a trpjeti ponizenja od drustvene elite i mirno pristajati na najnizi standard na sjevernoj polulopti mogu samo visoko moralni gradjani CG.
    Mada Vanja jeste bezobzirna,mnogo cesto podsjeca ljude na sopstveni kukavicluk
    Priznajem da ne bih imala hrabrosti,a josh manje zivaca da se nosim sa svim chime se ona nosi!

    Jeste hrabra ne porichem ali i dalje imam isto mishljenje.Bez obzira shto se njeno zalaganje po bitnim pitanjima u ovoj drzavi, moze tretirati kao izuzetno humano i pravedno,dozvolite mi da sumnjam u njenu dobronamjernost i nesebichno zalaganje za dobrobit svih nas a na njenu lichnu shtetu, iako sam neko ko podrzava i potpisuje svaku peticiju koju je MANS pokrenuo a za koju sam mislila da treba da je podrzim.

    E,i ovo "Zvoncice i ostali" me odvoji ka najcrnjega protivnika svake akcije koja se radi za dobrobit ovoga naroda a prvaka svega ruznog shto predstavlja "visoko moralni gradjani" u tvome postu (qq zar ti lichim na to Milos111111111)

  21. #296
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koje smo mi (gradjani Cne Gore) seronje, sasvim dovoljno pokazuje i sve ovo sto se na ovoj temi do sad izreklo. I nista nam se strasno ne dogadja koliko smo zasluzili, koliko bi trebalo.
    Ja sam sve ove godine nekakvog nazovi visestranacja uvjek bio na krajnje suprotnoj strani od vladajucih, (prepo)znajuci im poteze i namjere gotovo uvjek u samom zacetku, vidio gdje i na sto ciljaju, sto ce da (nam) rade. I sve sam to vidio i znao ne zato sto sam nesto posebno nadaren ili nedajboze vidovit, no sam vazda gledao crno i tako je ispadalo. Ponekad je, doduse, bilo jos crnje.
    Nego, ono sto sam momcima na vlasti vazda priznavao, za sto sam im skidao kapu, bila je cinjenica da oni najbolje poznaju ovaj narod ovdje! Oni znaju (i uvjek su znali) s kim imaju posla, sto sve mogu da (im) rade, kako s njima treba i u tome je tajna njihovog uspjeha. Jer, gdje bi je drugo mogli traziti: u zadovoljnim radnicima, zadovoljnim penzionerima, ucenicima, studentima, usrecenim nacionalisima, ostvarenim evropejcima, slobodnim umjetnicima...gdje? Ko se to (osim grupice drugova i kumova) usrecio tom vladavinom!?
    I zato sto znaju ko smo i sto smo, koliko smo mnogi spremni i voljni da (iz cista mira) branimo i pravdamo sve njihove pizdarije, zato se ovako bahato i ponasaju. S tendencijom da to bude stalni manir.
    Dopuste, eto,kao,demokratija i bakraci, neke gradjanske proteste i manifestacije, racunaju dosadice narodu, zaboravice zasto se sve to i cini, ali kad primjete da je neko (u ovom slucaju Vanja i MANS) bas ozbiljno zagrizao, jednostavno narede: razvaljuj! Mici ***** s ulice! Oni se nasli, oni, oni, jebbbaaacemo im... i Kerberi s platom od 200 eura istrce kao kerberi (sto drugo?!) da 'stite zakon'...pih! A za ove ovdje sto bi da (nicim pozvani) budu kerberi od kerbera imam veliko PIH!

  22. #297
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Koje smo mi (gradjani Cne Gore) seronje, sasvim dovoljno pokazuje i sve ovo sto se na ovoj temi do sad izreklo. I nista nam se strasno ne dogadja koliko smo zasluzili, koliko bi trebalo.
    Ja sam sve ove godine nekakvog nazovi visestranacja uvjek bio na krajnje suprotnoj strani od vladajucih, (prepo)znajuci im poteze i namjere gotovo uvjek u samom zacetku, vidio gdje i na sto ciljaju, sto ce da (nam) rade. I sve sam to vidio i znao ne zato sto sam nesto posebno nadaren ili nedajboze vidovit, no sam vazda gledao crno i tako je ispadalo. Ponekad je, doduse, bilo jos crnje.
    Nego, ono sto sam momcima na vlasti vazda priznavao, za sto sam im skidao kapu, bila je cinjenica da oni najbolje poznaju ovaj narod ovdje! Oni znaju (i uvjek su znali) s kim imaju posla, sto sve mogu da (im) rade, kako s njima treba i u tome je tajna njihovog uspjeha. Jer, gdje bi je drugo mogli traziti: u zadovoljnim radnicima, zadovoljnim penzionerima, ucenicima, studentima, usrecenim nacionalisima, ostvarenim evropejcima, slobodnim umjetnicima...gdje? Ko se to (osim grupice drugova i kumova) usrecio tom vladavinom!?
    I zato sto znaju ko smo i sto smo, koliko smo mnogi spremni i voljni da (iz cista mira) branimo i pravdamo sve njihove pizdarije, zato se ovako bahato i ponasaju. S tendencijom da to bude stalni manir.
    Dopuste, eto,kao,demokratija i bakraci, neke gradjanske proteste i manifestacije, racunaju dosadice narodu, zaboravice zasto se sve to i cini, ali kad primjete da je neko (u ovom slucaju Vanja i MANS) bas ozbiljno zagrizao, jednostavno narede: razvaljuj! Mici ***** s ulice! Oni se nasli, oni, oni, jebbbaaacemo im... i Kerberi s platom od 200 eura istrce kao kerberi (sto drugo?!) da 'stite zakon'...pih! A za ove ovdje sto bi da (nicim pozvani) budu kerberi od kerbera imam veliko PIH!

    TO JE TO,
    ni manje ni VISHE, dovoljno da pozelim, da me CRNA ZEMLJA POKRIJE SHTO PRIJE, DA NE GLEDAM OVO LJUBAKANJE LOPUZA SA POZIVIMA NA ZAKON I PRAVNU DRZAVU,
    KAKAV ZAKON , ONAJ KOJI IM OMOGUCAVA DA ZA STOTINE NASHIH MILIONA; UVOZE EL-ENERGIJU OD ORTAKA I SAVJETNIKA PREDSJEDNIKA CGe. PI GADLUKA.

    NJIMA TREBAJU OVI DANSKI OMLADINCI,
    DA IM ZAGRIJU AUDIJE I MERCEDESE I DA IM OBLIKUJU I ISPEGLAJU PO ZASLUZAGAMA, U SKLADU SA MINULIM RADOM.

    BRZO BI UDARI TEMELJE ODRZIVOM RAZVOJU I MINI HIDRO CENTRALAMA; OVAKO MOGU DA NASTAVE SA HEBACHINOM U ZDRAVI MOZA´K,
    UZ SVESRDNU POMOC, LEGIJALISTA SA FORUMA CdMa.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #298
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Koje smo mi (gradjani Cne Gore) seronje, sasvim dovoljno pokazuje i sve ovo sto se na ovoj temi do sad izreklo. I nista nam se strasno ne dogadja koliko smo zasluzili, koliko bi trebalo.
    Ja sam sve ove godine nekakvog nazovi visestranacja uvjek bio na krajnje suprotnoj strani od vladajucih, (prepo)znajuci im poteze i namjere gotovo uvjek u samom zacetku, vidio gdje i na sto ciljaju, sto ce da (nam) rade. I sve sam to vidio i znao ne zato sto sam nesto posebno nadaren ili nedajboze vidovit, no sam vazda gledao crno i tako je ispadalo. Ponekad je, doduse, bilo jos crnje.
    Nego, ono sto sam momcima na vlasti vazda priznavao, za sto sam im skidao kapu, bila je cinjenica da oni najbolje poznaju ovaj narod ovdje! Oni znaju (i uvjek su znali) s kim imaju posla, sto sve mogu da (im) rade, kako s njima treba i u tome je tajna njihovog uspjeha. Jer, gdje bi je drugo mogli traziti: u zadovoljnim radnicima, zadovoljnim penzionerima, ucenicima, studentima, usrecenim nacionalisima, ostvarenim evropejcima, slobodnim umjetnicima...gdje? Ko se to (osim grupice drugova i kumova) usrecio tom vladavinom!?
    I zato sto znaju ko smo i sto smo, koliko smo mnogi spremni i voljni da (iz cista mira) branimo i pravdamo sve njihove pizdarije, zato se ovako bahato i ponasaju. S tendencijom da to bude stalni manir.
    Dopuste, eto,kao,demokratija i bakraci, neke gradjanske proteste i manifestacije, racunaju dosadice narodu, zaboravice zasto se sve to i cini, ali kad primjete da je neko (u ovom slucaju Vanja i MANS) bas ozbiljno zagrizao, jednostavno narede: razvaljuj! Mici ***** s ulice! Oni se nasli, oni, oni, jebbbaaacemo im... i Kerberi s platom od 200 eura istrce kao kerberi (sto drugo?!) da 'stite zakon'...pih! A za ove ovdje sto bi da (nicim pozvani) budu kerberi od kerbera imam veliko PIH!
    Nijesmo su Crnogorci seronje, ona ih je, ipak, potakla da pristupe tom ' kontroverznom' standu. Stati u njenu odbranu je herojski cin, nakon svih decenija pranja mozga. Vjeruj mi, ko ima pameti i hrabrosti, trebao bi od komunalaca, ili vec bilo kog nadleznog organa, traziti dopust da $ede ispred parlamenta u znak protesta sto im drzava ne odgovara na osnovu kojeg zakona im 'drpishu' novac.

    Ja se odje divim jednoj, jedinoj zeni, Kineskinji, koja svaki dan od 9-5 sjedi ispred kineske ambasade, s svojim panelima i posterima u znak zrtava Falun Gonga. I njen zadatak je da zaustavi krvoprolice, ubistva i mucenje clanova Falun Gonga. Znam, mnogi se smiju, ali... .
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  24. #299
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    !8-tog dolazim u CG i, stvarno, potrazicu tu djevojku.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  25. #300
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto ce kukavci iz EP..dobili su priliku da se JEDNOKRATNO namire za stratesku pomoc koji su pruzili u proteklim godinama (u *Mashanovim vremenima*)....i kompanzovali su barem dio naknade za svoju struju kroz prosli (januarski) racun....I TO JE SADA ZAVRSENO! (februarski racuni su *normalni*....sve kako je na forumu *proreceno*)

    Vanja Caliovic je imala vrlo joj korisnu promociju, koja je zapazena na zapadu, i lagano postaje faktor od uticaja...SVI SRECNI SVI ZADOVOLJNI!

    Mi smo se malo zabavljali....svako chudo za tri dana, rekose cinici.


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

Page 12 of 13 FirstFirst ... 28910111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. MANS ,prijave ,savjesni vladari
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 189
    Last Post: 03-02-11, 00:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •