Page 580 of 703 FirstFirst ... 80480530570576577578579580581582583584590630680 ... LastLast
Results 14,476 to 14,500 of 17565

Thread: Kosarkaska reprezentacija

  1. #14476
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Odgledah ove mlade i iz aviona se vidi da je Dubljevic dosta lose odradio ovo. Nezasluzeno pobjedili zahvaljajuci glupostima Slovenaca.
    Intresantno je da je ovo 97 godiste ispadalo iz svih A takmicenja U16 U18 i da im je prvi put da obezbijede opstanak.
    Dok je 98 godiste uvijek igralo B zbog njih i tek sad ce igrat A sa vrsnjacima.
    A nijesu uopste losi Carapic Popovic Corovic... jos da im se doda Slavkovic i eventualno Radoncic i mogu bit konkurentni

  2. #14477
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,670
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    513
    Thanked in
    288 Posts

    Default

    Carapic je juce operisao cini mi se saku, a ovo citavo u 20 takmicenje je presmijesno. Nasi su mislim sve igrali, lise islanda, na produzetak, a svaki mec divljina teska.

    Sent from my MI 5 using Tapatalk

  3. #14478
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Odgledah ove mlade i iz aviona se vidi da je Dubljevic dosta lose odradio ovo. Nezasluzeno pobjedili zahvaljajuci glupostima Slovenaca.
    Intresantno je da je ovo 97 godiste ispadalo iz svih A takmicenja U16 U18 i da im je prvi put da obezbijede opstanak.
    Dok je 98 godiste uvijek igralo B zbog njih i tek sad ce igrat A sa vrsnjacima.
    A nijesu uopste losi Carapic Popovic Corovic... jos da im se doda Slavkovic i eventualno Radoncic i mogu bit konkurentni
    Ekipa je vrlo skromna i fizicki i talentom i sama cinjenica da je ova ekipa izborila opstanak a da bez ove sinoc, ni u jednoj utakmici nije preko 40% sutirala je ravno cudu.Starovlah je nesto i radio al on i Popovic su bili jedine napadacke opcije u igri, s tim sto se igralo bez pleja a on sam nije neki kreator.Corovic razocaranje u ono sto je igrao nista konkretno pokazao nije, napadacki neupotrebljiv.

    Popovicu je steta sto bar 3-4 cm nije visociji jer se momak ko lav borio vs igraca po 10-15cm visih od njega i uprkos tome uspjevao da bude produktivan i napadacki i u skoku, al je veliko pitanje kako ce se to prenijeti u seniorsku kosarku, mogao bi eventualno nekako da bude nesto poput Milojevic sto je bio.

    Bakic jedini tu neki ko plej iako to nije, covjek koji iole ima neki sut koji je jos uvijek nekonstantan i Vojinovic iz Mege koji je ulazio nakratko da odigra odbranu.Grkovica mi zao jer od one epizode u Unicaji tip zaboravio da sutira, a ball handling mu lici na grcevitu borbu covjeka i lopte.

    Carapicu su zadnje 2 godine koje su mozda kljucne za napredak protekle po beogradskih kafica i bolnica, ne moze momak 2-3 mjeseca zdrav povezati i to ce mu dosta ograniciti plafon jer je momak staklen bez obzira na talenat koji posjeduje.Starovlah i Slavkovic su poslati oba u Lovcen prosle sezone pa se ovaj drugi vratio dok je Starovlah napredovao od no-name igraca do nosioca sad ove u20 reprezentacije, Slavkovic je to dozivio ko neku vrstu downgradea pa zato nije ni napredovao nimalo a i pitanje je kako ce izgledati sad.Ima jos vremena al nije ohrabrujuci znak.

  4. #14479
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Nema se mnogo dodati ovom sto je Twister napisao. Ja jedino u Starovlahu vidim potencijal za A reprezentaciju. Bakic je igrao solidno, protiv Slovenaca je on bio prevaga, ali se bojim da tesko moze biti vise od solidnog igraca. Za Popovica je steta da nije visociji, a sem toga hvali mu skocnost. Ako se vodi evidencija igraca kojima su nabijane rampe, mislim da bi Popovic ponio tu neslavnu titulu. Corovic i Vojinovic su malo pokazali, mada obojica imaju potencijal. Ne bih ih otpisivao. Meni se dopao Cekic - koristan igrac. Mada, tesko da moze biti nesto vise od solidnog. Grkovic ima dobar ulaz, ali nema suta. Steta. Carapic je nesumnjivo najveci potencijal u ovoj generaciji, ali ocigledno ima ozbiljnih problema sa povredama. Ne znam sta se desava sa Slavkovicem. On svakako ima potencijal. Radoncic je klasa iznad i on bi trebao biti vrhunski igrac i kljucni igrac reprezentacije u narednim godinama.

  5. #14480
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Starovlah je po formi iz Lovćena i ovog EP zaslužio da ga priključe u Budućnost.

    Ne znam što svi navaliste oko sudbine Popovića, meni je on skroz ok igrač, odličan krilni centar u najavi. Za peticu ko zna, mada i Kyle Hines je 1,98m ...
    Malo je buckast možda, ali time nadoknađuje što mu fali visine za peticu.

  6. #14481
    Join Date
    May 2008
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jednostavno, mala smo zemlja i nemoguće je očekivati da svaka generacija ima kvalitet i ozbiljne talente. Odgledah sve naše utakmice na ovom prvenstvu i nažalost mogu reći da je ekipa vrlo netalentovana i što je još gore fizički ekstremno limitirana. Tako da kad su u pitanju buduće seniorske karijere nema baš mnogo perspektive. Da ne griješim dušu, ovu ekipu je takođe karakterisala i ekstremna borbenost, momci su uvijek davali sve od sebe i na tome im svaka čast!

    Objektivno, njihovi rezultati su daleko bolji od kvaliteta koji posjeduju. Odigrali su egal utakmice sa dva polufinalista (Francuska i Grčka), dobili jednog od favorita - Tursku, mogli da budu i znatno bolje plasirani, ali pitanje je koliko bi to bilo realno i dobro. Najvažnije je da je ostvaren opstanak u A diviziji, što daje šansu nekim narednim generacijama da iskoriste priliku i zablistaju na najvećoj sceni.

    Što se pojedinaca tiče, gro akcija je išlo preko trojke Bakić, Starovlah i Popović. Bakić je igrao plejmejkera i bio je najbolji šuter tima (ipak prilično daleko od dobrog sa 32% za tri), ali po vokaciji nije plej, ima mnogo problema u organizaciji igre, jedan je od onih koji mnogo ''gnjavi i davi'' loptu, zbog čega smo prečesto napade završavali isiljenim i nerezonskim šutevima u zadnjim sekundama (otuda i očajan ukupan procenat šuta ispod 37%). Starovlah liči na najperspektivnijeg igrača u ekipi, ima i visinu i fizikalije za jednu dobru dvojku, ali ono što mu fali je konstantnost - oduševi nekim lijepim potezom, a onda ga dugo uopšte nema u igri ili srlja iz gluposti u glupost. Čini se da mu ni mehanika šuta nije baš najbolja, takođe je sklon pravljenju nerezonskih i nepotrebnih faulova. Po meni, seniorsku perspektivu ima jedino uz krvav rad. Popović je po statistici bio naš ubjedljivo najbolji igrač, ali je poslije Grkovića imao najgori plus/minus. Nema sumnje da dečko zna košarku, ali kratak centar sa očajnom atletičnošću jednostavno ne biva. On je baš poor poor man's Milojević varijanta, ali zbog nedostatka fizike upitne seniorske perspektive. Najsmješnije je bilo forsiranje njegove igre na postu, što bi se uvijek završilo blokadom, čak i od protivničkih bekova, zbog ekstremno niskog izbačaja. S druge strane, on je jako borben i inteligentan - zna da se postavlja, kupi dosta otpadaka i bez obzira na fizičke nedostatke igra više nego korektnu odbranu. Jedina šansa da napravi seniorsku karijeru je da znatno popravi šut za tri (19% sa ovog prvenstva je očajno) i da eventualno igra neku stretch četvorku, što nije nemoguće jer dečko ima glavu i njegov šut spolja principski nije loš, bez obzira na loše procente.

    Od ostalih igrača... Ćorović ima fiziku, ali ništa preko toga, ball handling očajan, razumijevanje igre nikakvo. Vojinović je donosio promjenu ritma na pleju, ali često uz nerezonska srljanja i očajne procente šuta. Mali Vukčević je igrao vrlo malo, a meni je nekako najviše ličio na pravog pleja. Zašto je imao takvu minutažu vjerovatno najbolje zna trener? Grković je bio naš najgori igrač, vidno je nazadovao od prošle godine, očajan na šutu i na skoku, u odbrani takođe, eventualno ako mu prođe neki ulaz, sve ostalo ispodprosječno. Apsolutno nezaslužena minutaža. Ozbiljnije minute na terenu je imao još jedino Elvis Čekić i on mi nekako najviše liči na košarkaša. Još je kratak sa znanjem, ali ima kombinaciju solidne visine i fizikalija, jedini je naš igrač koji je mogao da igra odbranu na obruču, za 17 minuta na terenu prosječno je bilježio 5 poena, 5 skokova i 2 blokade. Njegov box plus-minus je za 5.6 bolji od Popovića, a da li to nešto govori ostaje pitanje zbog malog uzorka mečeva.

    U svakom slučaju, ovo je bio uspješan nastup naše reprezentacije. Momcima svaka čast na opstanku u A diviziji, na velikoj borbenosti i pružanju svog maksimuma. Ja se nadam da će se moje procjene o njihovoj seniorskoj perspektivi pokazati kao pogrešne, i da će me oni svojim trudom i radom u najskorijoj budućnosti demantovati.

  7. #14482
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Upoznajte novog naturalizovanog CG igraca, ovaj put undersized 2/3, atleta, tip koji igra odbranu za razliku od prethodnika ali voli da se kocka, sut nije jaca strana al se popravlja, uglavnom ako cemo da trcimo u buduce, odlican fit, za neki slow pace kosarku bas i nije.Zabavan igrac ne bi imao nista protiv ni u neki domaci klub da ga zovnu.Vec ga je Bosa na pripreme zvao, bice konkurencija Rajsu.

  8. #14483
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Italijanska 2 liga
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #14484
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To je vjerovatno zbog ovog novog FIBA kalendara, Rajsa i slicne igrace njegovog kalibra nece pustati njihove ekipe koje igraju u EL/EC pa se moraju ovako kopati oni koji ce moci da igraju tokom sezone gdje ce klubovi moci da ih puste.Mornaru uopste ne bi skodio ovakav igrac, sa njim bi mozda i do F4 mogli

  10. #14485
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mlada reprezentacija pobjedom nad Švedskom 65:61 završila takmičenje na 11-oj poziciji.
    Obezbjeđen opstanak,6 igrača iz ove ekipe ima pravo nastupa i dogodine,uz Čarapića i par igrača 99 godišta mogli bi napravit dobar rezultat.

  11. #14486
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Inace za mladu nije igralo 4 igraca koji su trebali biti u prvoj postavi
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #14487
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,324
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Kakav to imaju turnir u Srbiju?
    Sa kim igraju?

  13. #14488
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,202
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://kosarka.me/intervju/9423-pu-spas-za-sve-nas

    Međutim, kako se u našoj zemlji sve što nije medalja, pa često ni ako ona nije ona najsjajnija, smatra neuspjehom, ovaj rezultat okrnjenog državnog tima predvođenog nikšićkim stručnjakom, u pojedinim neinformisanim medijima, a posljedično i dijelu naše javnosti, dobio je negativne kritike i prozivke.Srećom tu smo mi - da napravimo objektivnu analizu i objasnimo zbog čega je opstanak u A diviziji veliko postignuće ove generacije.

  14. #14489
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,548
    Thanks Thanks Given 
    5,471
    Thanks Thanks Received 
    3,905
    Thanked in
    1,544 Posts

    Default

    Treba zabranit ove pripreme na zlatibor, zeznut je zlatibor za sve crnogorce

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app

  15. #14490
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto je bilo sad na Zlatibor?

  16. #14491
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,548
    Thanks Thanks Given 
    5,471
    Thanks Thanks Received 
    3,905
    Thanked in
    1,544 Posts

    Default

    kafana, tamburica i svi na koljena
    ali makar je dobra atmosfera

    salim se malo, moraju se malo opustit

  17. #14492
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

  18. #14493
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kum Vranjo boli ga kita on svaki Zlatibor ovjeri, ja se samo divim njegovom jutarnjem treningu posle, jer ja ne mogu na posa otic u 7 a ne da treniram :mrgreen:

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  19. #14494
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default





    Ako neko hoće da gleda U18 Eurobasket utakmicu protiv Njemačke.

  20. #14495
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jel bio stefanpg i izvještaj sa zlatiborskih "splavova"

  21. #14496
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Sehovic: "Za nas je medalja plasman u drugi krug"

    nije vala...

  22. #14497
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Sehovic: "Za nas je medalja plasman u drugi krug"

    nije vala...
    Realno, bio bi to najveci uspjeh kosarkaske reprezentacije od kako se zovemo Crna Gora.

    Inace, Vesely je danas otkazao za Cesku, da ako nas Satoransky ne dobije sam

  23. #14498
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,548
    Thanks Thanks Given 
    5,471
    Thanks Thanks Received 
    3,905
    Thanked in
    1,544 Posts

    Default

    ooo odlicna info

  24. #14499
    Join Date
    May 2008
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U-18 reprezentacija za mene veliko razočaranje. Na papiru i po imenima to izgleda sasvim OK - Titić, Slavković, Simonović već poznata imena, ekipa ima i visinu i fiziku, na prvi pogled po potencijalu daleko iznad U-20 ekipe. Ali, na terenu sve izgleda jadno od početka. Kao prvo, ja nikad u životu nijesam gledao šuterski impotentniju ekipu. To nije samo nemoć, to je tuga, jad i bijeda u jednom. Nažalost i rak-rana naše košarke, mi još od Šćepa nijesmo napravili krštenog šutera. Titić loš s loptom, vrlo sklon turnoverima, bez pregleda igre, bez šuta - nema tu nikakve perspektive. Slavković mnogo gori nego prije par godina, nesiguran dribling, krije se i u napadu i u odbrani, bez inicijative, borbenosti i glave. Simonović ima visinu i fizikalije za ozbiljnog centra, a najviše voli da nadriblava i gubi lopte na liniji za tri, u odbrani mekan, na skoku loš. Žižić pod košem borben, ali ne zna. Brnović takođe nazadovao, dok ostali popunjavaju rupe (kratere). Bogavac na klupi vrlo neubjedljiv i nedorečen, uvijek kasni s izmjenama i promjenom postavke igre.

    Priznajem da sam bio vrlo kritičan, možda i pregrub - ali više od mog posta govori rezultat na poluvremenu protiv Španije u osmini finala 20:52!!!

  25. #14500
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MrTwister View Post
    Realno, bio bi to najveci uspjeh kosarkaske reprezentacije od kako se zovemo Crna Gora.

    Inace, Vesely je danas otkazao za Cesku, da ako nas Satoransky ne dobije sam
    Bio bi to najbolji rezultat, ali sto se mene tice ne bi se radilo o velikom uspjehu jer ostaviti Madjarsku i Rumuniju iza sebe i nije neko veliko dostignuce...Ali, vidi se uticaj Radonjica i Jovovica svih ovih godina na Sehovica jer je on sampion u davanju ovih 'opreznih' izjava...Kad ovako nesto procitam, imam utisak da on misli da su citaoci klasicni debili koji ne umiju da saberu 2 i 2

Page 580 of 703 FirstFirst ... 80480530570576577578579580581582583584590630680 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska reprezentacija - Fudbal
    By Petar Mrvaljevic in forum Fudbal
    Replies: 55049
    Last Post: 04-05-24, 19:09
  2. Uspesan start reprezentacija Srbije
    By Boban156 in forum Ostali sportovi
    Replies: 35
    Last Post: 17-08-06, 22:09
  3. REPREZENTACIJA!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 670
    Last Post: 07-06-06, 12:11
  4. CG reprezentacija
    By outlaw in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-06, 08:18
  5. basket reprezentacija
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 71
    Last Post: 28-07-04, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •