Page 193 of 703 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203243293693 ... LastLast
Results 4,801 to 4,825 of 17565

Thread: Kosarkaska reprezentacija

  1. #4801
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    6 igracica igra svih 7 utakmica. (znam da nemamo bolje, ali trebao je pustiti klupu protiv L, cisto da ne dodje do ovog danas da ni jednu od tih 6 ne ide..)
    Baletic nema pojma. (ne umije napad organizovati niti ista promjeniti 40 min)
    Turkinje nas odlicno poznaju.
    Eto.
    Svaka cast djevojkama na svemu.
    A prasac moze da ide.

  2. #4802
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Da su medalju osvojili ti prvi bi toga "prasca" dochekivao na trgu... No dobro, jedina dobra stvar kod ovoga je shto se josh jednom mozhemo uvjeriti kakav smo narod, ako se narodom mozhemo nazvat...
    #fakenews

  3. #4803
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    odmah da se razumijemo ja trenera ne krivim nego sam zadovoljan njegovim radom ali nas jjjjyebeni mentalitet krivim

  4. #4804
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    odmah da se razumijemo ja trenera ne krivim nego sam zadovoljan njegovim radom ali nas jjjjyebeni mentalitet krivim
    On je vjerovatno i ponajvishe kriv, mada mi nijesmo upuceni u sve, mozhda nije ni moglo bolje u ovom trenutku... Ali to sigurno nije povod da ga odma linchujemo i pljujemo... Kritika da, ali ovo ostalo je neozbiljno...
    #fakenews

  5. #4805
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    i tako ode i ovo
    Nije nista otislo,nego tek pocinje.Propustili smo ogromnu sansu sansu,ali jos nista nije izgubljeno.Plasman na OI bi bio ogroman uspjeh,nista manji nego osvajanje medalje.
    Peto mjesto vodi u kvalifikacije za OI.Inace ne pratim zensku kosarku,ali sudeci po proslim kvalifikacijama za OI,sve evropske ekipe koje su igrale kvalifikacije su i otisle na OI(http://en.wikipedia.org/wiki/FIBA_Wo...for_Women_2008),tako da je jasno kolika je vaznost sjutrasnjeg meca.
    Ako se i ne plasiraju,hvala im i na ovome do sad,jer da mi je neko pricao da cu se nervirat oko zenske kosarke,ne bih mu vjerovao .

  6. #4806
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se razumijemo one su tamo poshle da ostvare pobjedu, dvije a ostvarile su 6 zaredom i bili najbolji do danas na EP, istina shteta shto smo propustili ovu shansu danas ali jbga shta da se radi, nije smak svijeta.
    Obilo se o glavu to shto istih 6 igrachica mora da igra svaku utakmicu, eto imali smo i peh da se Baleticka nagrdila u prvi mech a mogla je itekako pomoc u ovim ostalim utakmicama i pogotovo u ovoj danashnjoj.
    Baleticu nemam shto zamjerit nego i njemu i svim ostalim igrachicama rec SVAKA CHAST.

    Nadam se da ce se malo oporavit do sjutra bilo bi josh bolje kad bi osvojili 5to mjesto.

    Svaka im chast i hvala im na ovim pruzhenim partijama na EP.

  7. #4807
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    odmah da se razumijemo ja trenera ne krivim nego sam zadovoljan njegovim radom ali nas jjjjyebeni mentalitet krivim
    mislim da dosta grijesis i da upravo ti gledas pesimisticno. nas mentalitet je u sportu savrsen. ocekujemo vise jer znamo da mozemo. to je genetika. zbog toga smo i toliko uspjesni.
    u svijetu se nabija pritisak kao sto je sad bilo turkinjama, amerikancima (muski redeem team), kinezima gimnastika, itd. razlika izmedju nas i pomenutih je sto smo mi mali a ipak ocekujemo velike uspjehe. ja, licno, tu ne vidim nista lose jer znam da mozemo. to je optimizam.
    vidim da dosta ljudi koriste rijec "megalomanija" sto nije ispravno nego podrugljivo. megalomanija se zasniva na fantazijama dok mi realno mozemo ici u borbu za medalje. medalja i ordenja smo, hvala bogu, osvojili dosta proslih vjekova. ne zivi se od stare "slave" ali bar ih imamo u genima i to je ono sto nas konstantno gura.
    u vezi rada sa djecom i nepustanja slobodne volje pri izboru sporta / aktivnosti: bolje tako nego ka na zapad. svako radi svoje na zapad i time kreira sebe kao individuu zarad drugih oko sebe, odnosno porodice. zapad nije uspjesan zbog njihovog kuca-poso mentaliteta, ali to je sad druga tema.

    ono kako se crnogorci drze, nidje u svijet nema.
    svaka cast djevojkama, idemo dalje. bice novih borbi.

  8. #4808
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam ko je na kojoj strani, muka mi da citam... ali molim vas nemojmo da krivimo forumase koji su vjerovali u zlato za ista. ja zaista nisam kriv, iako i dalje mislim da smo ekipa koja je mogla da bude sampion evrope. ne gledaju jelena skerovic i milka bjelica sto mi pisemo po forumima. da je neko od vas bio sportista, mozda bi znao kako funkcionise pritisak koji se namece sa strane u odnosu na onaj koji postoji s obzirom na sopstvena ocekivanja. mnogi ljudi su pretjerani negativci i gubitnici. bljak.
    You trying to say Jesus Christ can't hit a curveball?

  9. #4809
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    ne znam ko je na kojoj strani, muka mi da citam... ali molim vas nemojmo da krivimo forumase koji su vjerovali u zlato za ista. ja zaista nisam kriv, iako i dalje mislim da smo ekipa koja je mogla da bude sampion evrope. ne gledaju jelena skerovic i milka bjelica sto mi pisemo po forumima. da je neko od vas bio sportista, mozda bi znao kako funkcionise pritisak koji se namece sa strane u odnosu na onaj koji postoji s obzirom na sopstvena ocekivanja. mnogi ljudi su pretjerani negativci i gubitnici. bljak.
    o tome pricam....................!

  10. #4810
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mogu da vjerujem da sam citao sto ljudi pisu u vezi buducnosti veceras, i da lagano nalazim tebe koji kazes kako skandiranje 'samo pobjeda' stavlja pritisak na igrace. nenadjebiv si :mrgreen:
    You trying to say Jesus Christ can't hit a curveball?

  11. #4811
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    To sam bio ja... :mrgreen: Bar 20 minuta bez pauze je ishla...
    #fakenews

  12. #4812
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam takav osjecaj da ce se nase zainatit i lagano bit pete.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  13. #4813
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po izjavi Baletica poslije meca, cini mi se da su i on i igracice slomljene, ali dako se oporave do utakmice jer je najbitnija do sad!

  14. #4814
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pihhh, ne sjecam se kad sam zadnji put bio pun negativne energije kao sinoc...
    Podatak da smo imali 6 pobjeda mi ne dozvoljava da izgradim neku objektivnu krirtiku, ali sam ubijedjen da treba cestitati nasim kosarkasicama, a nemam sto ni treneru zamjeriti. U mec su usle psihicki nespremne, a u takvoj situaciji nema sigurnosti u igri... Velika zelja lako moze da se pretvori u veliki strah. Znao sam da ce biti tesko nakon odgledane utakmice Turska –Bjelorusija , u toj utakmici Turkinje su odlicno pogadjale iz svih pozicija, kako za 3 tako i za 2 poena. Turkinje su znale da nam je sut za 3 slaba tacka (u kvalifikacijama je taj procenat zaista bio los).
    Ono sto me najvise iritira je ovaj sistem takmicenja, po starom sistemu mi bi vec bili u polufinalu, a Turska bi ispala. Dakle, nije fer da neka ekipa bude u istoj poziciji kao neka sto kalkulise, ako odigra posteno svih 6 utakmica i zauzme prvu poziciju u grupi.
    Kako god, svaka cast kosarkasicama.
    Bice tesko protiv Litvanije jer se njihova igra bazira na sutu za 3, a to je vrlo nezgodno ako im proradi taj sut – nadam se da nece.
    Last edited by magicform; 01-07-11 at 15:13.
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

  15. #4815
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    bottom line....nasem mentalitetu nikako ne odgovara uloga favorita.

    treba svaki nas trener naci nacina da, pred bilo koju utakmicu, uvjeri igrace da cio sportski svijet misli da nemamo sanse pobijedit.

  16. #4816
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dubljevićka se preserava ovoga svijeta

  17. #4817
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    dako nas slobodna bacanja izvuku

  18. #4818
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    idemoooooooo bravo bravo bravo
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  19. #4819
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    wow 16-3 u cetvrtom. koji preokret. samo sad stisnite do kraja.

  20. #4820
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad sa hrvaticama za olimpijski turnir?
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  21. #4821
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    daj boze dobijemo hrvatice $utra....pa onda kvalificioni turnir....od 12 ekipa 5 idu na Olympics.

    http://www.eurobasketwomen2011.com/e...ason_2011.html

  22. #4822
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je kakav pokazatelj,prosli put su se sve ekipe iz Evrope koje su ucestvovale na tom turniru plasirale na OI.

  23. #4823
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Kada sam čitao prije neki dan izjave turskih igračica i trenera o nadolazećem meču sa Crnom Gorom više puta su upotrebljavali riječ scrimmage koja je za mene nova a znači otimati se o loptu, rvanje, tučnjava. Meč sa Turskom je baš bio to tučnjava za koju mi nismo bili pripremljeni. Bukvalno su nas prebili a i krenuo ih šut spolja. Bilo je igračica Turske koje su ulazile u igru samo da bi faulirale. Šteta što Bale nije isto iskoristio tako neke cure sa klupe pa nek napune i po 5 ličnih u 2min. Šta mari. Isto da mi je znati koji je genije počeo da priprema doček šampionkama u Nikšić na pola prvenstva!? Cure su pokazale stabilnost i osim mogućnosti da se sjutra bore za plasman na Olimpijadu bitno je što su se još više izgradile kao tim i da će 2013 imati pokazati štošta da ne bude da su igrale samo jedno ljeto. Sjutra protiv Hrvatske sigurno će biti najznačajnija utakmica koju će igrati. Bukvalno kao za medalju. Odlazak na kvalifikacioni turnir đe će biti 12 repki podijeljene u 2 grupe i gdje prvih 5 ide na OI. To bi bila kruna karijere za sve njih a ni na OI ne bi bile bez šansi. Neke će steći još iskustva pridružiće im se Ana Baletić i Ešaja Marfi koja je fenomenalna igračica. SREĆNO CURE!

  24. #4824
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default 1. 07. 2011.

    EVROPSKO PRVENSTVO ZA KOŠARKAŠICE (POLJSKA, 18. JUN - 3. JUL) - CRNA GORA PORAŽENA U ČETVRTFINALU OD TURSKE

    Ruke zadrhtale kad je najvažnije


    Ništa od borbe za medalju - Crna Gora je zaustavljena u trijumfalnom nizu na Evropskom prvenstvu u Poljskoj u najgorem mogućem trenutku, u jedinom meču koji nema popravnog. Nakon šest sjajnih igara i rezultata, “crvene” su u četvrtfinalu poražene od Turske, nakon izuzetno loše igre u drugom poluvremenu. Izabranice Miodraga Baletića odigrale su odlično u prvih 20 minuta, ali je u nastavku došlo do totalnog raspada u igri, što je Turska znala da kazni i stigne do trijumfa.
    Turska je tokom čitavog meča šutirala sjajno, posebno za tri poena - 64 odsto (14-9), i tu leži jedan od razloga za poraz našeg tima. Takođe, u drugih 20 minuta Baletićeve izabranice šut je potpuno stao. Od 29 pokušaja iz igre u drugom dijelu, naše košarkašice su pogodile svega pet puta, a sa druge strane Turska je bila sjajna (19-12).
    Naša najefikasnija igračica na dosadašnjme dijelu šampiona Iva Perovanović nije bila raspoložena za igru. Dala je svega devet poena (12 skokova). Jelena Škerović je upisala šest, Ana de Forž 11, Ana Turčinović 10, a Jelena Dubljević osam poena. Sazije Ivegin je za Tursku ubacila 14 poena (trojke 5-4), Birsel Vardali je dodala 13, a Nevin Nevlin 11 koševa.
    Dobro je Crna Gora počela, u 3. minutu je vodila 6:3, a 240 sekundi kasnije semafor je pokazivao 12:7. Turska se vratila sa dvije trojke, ali je Iva Perovanović donijela pet poena prednosti na kraju prve dionice (16:11).
    Serijom 7:2, Turska je u 13. minutu izjednačila (18:18), ali naša selekcija nije dozvolila preokret. Na isteku 18. minuta Ana Turčinović je pogodila za 27:21, što je bio nagovještaj da bi “crvene” na odmor mogle da odu sa većom zalihom. Međutim, Sazije Ivegin je trojkom smanjila zaostatak svog tima na svega tri poena (27:24).
    Niko tada nije mogao očekivati da će to biti sve od Crne Gore u ovom četvrtfinalu. Serijom 6:2 na startu drugog dijela, Turska je stigla do prvog vođstva (29:30). Ana Turčinović je vratila prednost Crnoj Gori (31:30) i tu je stavljena tačka na vođstvo “Crne Gore”crvenih”. Ni dva minuta odmora nisu pomogla Miodragu Baletiću da smiri svoje izabranice, Turska je pred odlučujuću četvrtinu stigla do vođstva od 41:33.
    Kada je u prvom napadu četvrtog kvartala Jelena Škerović pogodila trojku za minus pet (36:41), činilo se da Crna Gora može do preokreta. Međutim, serijom 12:2, Turska je došla do 15 poena prednosti (53:38) u 34. minutu i rutinski je meč privela kraju.
    Sada Crnoj Gori ostaje da pokuša da se domogne 5. mjesta, što bi značilo i mogućnost da se kroz kvalifikacije izbori za plasman na Olimpijske igre 2012. godine.


    D. M.


    Miodrag Baletić, selektor Crne Gore: Naša velika želja dovela je do velike haotičnosti u napadu. Nismo bili strpljivi, a morali smo, u isto vrijeme, da staloženom igrom raširimo odbranu Turske. U tome nismo uspjeli, bolji tim je pobijedio. Nemamo dugu klupu i zbog toga smo platili. Ana de Forž, bek Crne Gore: Teško nam je nakon ove utakmice, ali proći ćemo sve ovo i biti spremne za narednu utakmicu. Svaka igračica, od prve do 11. je dala sve od sebe, ali sada moramo da zaboravimo sve ovo i dobijemo naredna dva meča. Cejhun Jildizoglu, selektor Turske: Respektovali smo Crnu Goru iz razloga što je prvi put na Evropskom prvenstvu i što je uradila veoma dobre stvari. Bila je neporažena, a igrala je veoma tvrdo. U drugom poluvremenu smo igrali sa dva centra i to je odlučilo utakmicu.

    Funkcioneri nisu bili talični

    Dolazak u Lođ čelnika Košarkaškog saveza Crne Gore, predsjednika Mila Đukanovića, predsjednika Izvršnog odbora Veselina Barović i direktora svih reprezentativnih selekcija Danila Mitrovića, nije bio taličan za “crvene”. Ispostavilo se da su “crvene” izgubile jedini meč na kojem su imale podršku “s vrha”. A da taj isti “vrh” i nije imao previše vjere u crnogorsku žensku košarku, najbolje govori podatak da KSCG nije prijavio nijednu mlađu žensku selekciju za neko evropsko prvenstvo. Uostalom, valjda je bilo logičnije u Lođ povesti i Momira Milatovića, te Aleksandra Čurovića, koji su stvarali djevojke sa kojim se Crna Gora ponosi, bez obzira na kojem mjestu završile šampionat. Osim toga, još jednom se pokazalo koliko je “efikasan” potez zabraniti igračicama da daju izjave pred utakmicu. Kako su ih “sačuvali pritiska”, najbolje govori ishod meča.

    Od Litvanije počinje borba za London

    San o medalji je raspršen, ali drugi još traje - košarkašice Crne Gore će danas početi borbu za 5. mjesto, koje donosi učešće na kvalifikacionom turniru za odlazak na Olimpijske igre. Prvi rival je Litvanija, koja je u sinoćnjem četvrtfinalu poražena od Francuske sa 66:58 (11:13, 22:21, 20:8, 13:16). Meč počinje u 15.30 časova. Ukoliko savladaju tim sa Baltika, „crvene” bi se za petu poziciju borile sa Hrvatskom, koju su u drugoj savladale sa 81:60. „Vatrene” su juče bile bolje od Letonije sa 84:75. Danas će biti odigrani i polufinalni mečevi. Prvo će na teren Češka i Rusija (18), a potom Francuska i Turska (20.30).
    Last edited by Ćipur; 01-07-11 at 19:58.

  25. #4825
    Join Date
    May 2007
    Location
    TITOvGRAD
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po***** se ja na sistem takmicenja dje ekipa sa jednim porazom igra za peto mjesto, a ova sa tri za finale!!
    Hrabrost nije odsutnost straha, vec otpor prema njemu!

    Bolje imat' cerku kurvu, nego Stiva Kera!

Page 193 of 703 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203243293693 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska reprezentacija - Fudbal
    By Petar Mrvaljevic in forum Fudbal
    Replies: 55038
    Last Post: 11-04-24, 18:28
  2. Uspesan start reprezentacija Srbije
    By Boban156 in forum Ostali sportovi
    Replies: 35
    Last Post: 17-08-06, 22:09
  3. REPREZENTACIJA!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 670
    Last Post: 07-06-06, 12:11
  4. CG reprezentacija
    By outlaw in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-06, 08:18
  5. basket reprezentacija
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 71
    Last Post: 28-07-04, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •