Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 45 of 45

Thread: Religija & LGBT+

  1. #26
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Hajde da opravdavamo incest nekako.

    Mozda baš čovječanstvo i jeste incestuidno, jer drugačije se ne bi dešavale stvari koji se dešavaju. Ashkenazi Jevreji naučno tvrde da vode porijeklo od svega manje od 300 ljudi. U to doba u Njemačkoj.

    A i dan danas se uzimaju međusobno Ashkenazi rođaci, što znači, svi Ashkenazi su maltene rođaci, ovako ili onako.

    Pa i kad pogledaš Han Kineze ili Japance. Ti ljudi se ne miješaju sa drugima jako dugo. Osnovna aritmetika je dovoljna da se sračuna da će neki Japanac ili Han Kinez biti u nekoj rođačkoj vezi s nekim drugim od svoje vrste u nekom periodu, ili da je već bio.

    Habzburzi, samo oni, su vladali skoro 800 godina Svetim Rimskim Carstbom i Austrijom Ugarskom...

    O Egipatskim faronima je pretjerano i govoriti. Cijela njihova mitologija i religija je nastala na incestu. Atum, glavni bog, je stvorio svijet tako što je masturbirao. A ostalo je incest.

    Nebitno sad, dal je incest ili ne, ovo je tema LGBT.

    Što se tiče LGBT, u antičkoj Grčkoj je to bila normalna pojava, a što se tiče Rima, to je bila nešto drugačija pojava, naime, nije bio problem ko je bio gornji, nego ko je donji. Smatra se da su gazde kaznjavale rimske robove tako što bi ih podavali ispod. dok su Grčki filozofi i aristokrate redovno uzimali za ljubavnike mlade muškarce, takođe i Aleksandar Veliki, kao i npr. mitološki Ahilej.

    Dakle, što se tiče LGBT nije problem ako ste gornji, istorijski gledano. Ali kako objasniti onda ostrvo Lezbos.

    Baš sam davno čitao knjigu od jednog neuropsihijatra zove se Istorija homoseksualizma.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Poznato je da su u redovima Katolicke crkve ogromna vecina svecenika Gejevi ili su cak pedofili,
    i ogromne su unutrasnje istrage radjene i ogromne afere zataskavane u Americi, Kanadi, Svajcarskoj, Francuskoj.
    O tome govori i cuveni film nagradjen oskarom "SPOTLIGHT " koji je radjen po istinitoj prici.

    Poznato je da su i u pravoslavnim crkvama veliki broj monaha i svestenika gej orjentacije.
    Zna se da su izasli snimci Kacavende ili Pahomija kao Episkopa koji su sa te strane,..itd.

    Ono sto je manje poznato da je u pravoslavnim crkvama veliki broj Lezbo pripadnica koje su tu nasle da kayem nelo utociste
    U manastiru Svete Lidije u Grckoj blizu Asprobvalte koji je yenski Manastir sa preko sto monahinja sam i svojim ocima svjedocio
    toj leybo ljubavi , nimalo prikriveno i sasvim otvoreno u setnji kroy veliki vocnjak bliyu mora.
    ALi sta sad ,...
    kao sto neko rece toga je bilo jos od Antickog vremena i bice i dalje,...yanbranjeno ili neyabranjeno od strane Crkve, ipak
    je najprisutnij eu samoj Crkvi. Takodje i u jednom zenskom manastiru u CG je to prisutno ,ali necemo sad o tome...
    |ivot je to,...nisam ya to da se osudjuje bilo ko,..ukoliko ne krši Zakon

  3. #28
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Po stvaranju ili evolucionistički - čovječanstvo je između ostalog produkt incesta.
    Obzirom da zna... pretpostavljam kako ide kreacionisticko objasnjenje, volio bih da mi objasnis kako je to evolucionisticki covjecanstvo produkt incesta.

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Adam i Eva imaju djecu "rađaju sinove i kćeri" gotovo 900 godina. To je brojno potomstvo koje se uzima međusobno i nastavlja isti posao. Vrlo brzo dolazi do udaljavanja koljena. Kod nas bi rekli "9 koljena".


    Zapravo u vremenu kada su ljudi živjeli u prosjeku oko 800 godina, incest nije imao nikakav značaj. Ni moralni ni zdravstveni. LJudi su se brzo namnožili i bili su genetski gotovo netaknuti sve do potopa.


    Tek nakon potopa, zbog promjene klime, ishrane, i mnogo čega drugog - ljudski rod počinje da propada kako godinama, visinom, razumom, inteligencijom, zdravstveno i više od 1000 godina nakon potopa, upravo Tvorac preko Mojsija incest proglašava zabranjenim i postavlja ga kao moralno pitanje.


    Dakle, prije potopa, incest je beznačajno pitanje, ali 1000 godina nakon potopa, upravo Tvorac od njega pravi moralno pitanje.

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Danas ljudi koji veze nemaju - morališu Bibliji kako je Tvorac stvorio čovječanstvo na "odvratnom incestu" iako je incest bio nebitno pitanja u predpotopnom dobu, i nije imalo praktično nikakav uticaj na genetiku i zdravlje čovjeka.
    Eto da se javim kao onaj koji veze nema, pa bih volio da mi se objasni.
    Ako su ljudi zivjeli u prosjeku 800 godina, koliko je onda Zemlja stara i kada se desio potop?

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Dakle, incest kao moralno pitanje - dolazi od samog Tvorca u trenutku kada On osniva jedan narod koji treba da bude zdrav, pametan i moralno duboko razvijen kako bi pomogao čovječanstvu da se razvija na pravi način.


    To što su Jevreji pali u tom pozivu, druga je priča, ali to je bila osnovna namjera Tvorca. Incest je bio samo jedan od "moralnih" zakona koji su Jevreji dobili i koji ih je kroz lutanje pustinjom od 40 godina, proveo bukvalno bez bolesti.


    Moralno zgražavanje nad incestom je posle potopa (kao i mnogo što šta drugo) alat u rukama religija da sa njima manipulišu ljudima, ali u moderno vrijeme i omiljeni ateistički "argument" da se narugaju Tvorcu, iako u suštini nemaju pojma o čemu se radi.
    Suma sumarum - da vidim jesam li skontao - icnest je sada los jer je kroz religiju propisan kao moralni zakon. Sada, kada je zivotni vijek mnogo kraci od onog sto je zapisano, genetski gledano - incest je mnogo stetniji?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  5. #29
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Mene najviše zanima kojom su avio kompanijom to slećeli sa Edena i jel to još radi.I ko je upravljao avionom ako su oni bili jedini.

    Koliko nelogičnosti u tu knjigu koju neki uzimaju za aksiom.
    No pasaran!

  6. #30
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Shana Tova!

    Sada je 5784. godina.









    Ne vjerujte svemu što vidite na National Geographic.


    Svijet je nastao 3760. godine prije nove ere.

  7. #31
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Obzirom da zna... pretpostavljam kako ide kreacionisticko objasnjenje, volio bih da mi objasnis kako je to evolucionisticki covjecanstvo produkt incesta.

    Eto da se javim kao onaj koji veze nema, pa bih volio da mi se objasni.
    Ako su ljudi zivjeli u prosjeku 800 godina, koliko je onda Zemlja stara i kada se desio potop?
    Suma sumarum - da vidim jesam li skontao - icnest je sada los jer je kroz religiju propisan kao moralni zakon. Sada, kada je zivotni vijek mnogo kraci od onog sto je zapisano, genetski gledano - incest je mnogo stetniji?
    Evolucionistički gledano, nauka smatra da svi ljudi potiču od "primarne majke" ili u nauci nazvane Mitrohondrijalna Eva. Genetika nam ukazuje da svi imamo zajedničkog pretka. Stoga je nebitno, naučno gledano, da li je taj predak Adam i Eva, iil je to bila Lusi i njen mužjak, nazovimo ga Luis.
    Njihovi potomci su se ukrštali regularno, kako bi "čopor" prvih ljudi nastao, i prerastao u zajednicu itd itd.

    Tako da je incest svakako početak ljudske, a vjerovatno i svake druge životinjske vrste.
    Sa druge strane, fascinantno je da Evolucija razvija organizme, koji se razmnožavaju (budući da se radi smrtnim organizmima) i da dolazi do seksuslnosti. Seksualnost je najnelogičniji ishod Evolucije, jer po Okamovoj oštrici, najjednostavnije rješenje je pravo rješenje. Što znači da bi svaki organizam trebao imati sposobnost da sam sebe oplodi.
    Takve primjere imamo u prirodi, pa bi bilo logično da je priroda na taj način razvila razmnožavnje vrsta. Enigma je kako je napravila Funkcionalne polove i kako su oni počeli a se uparuju tj. da seksualna oplodnja bude najviše zastupljen sistem razmnožavanja u prirodi.

    Starost zemlje u geološkom smislu možemo određivati na mnogo načina. Recimo da je ona stara milijardama godina, no to još uvijek ne znači ništa osim da imamo beživotni krš.
    Sam život je relativno mlad - 500 miliona godina po Evoluciji (kambrijumska eksplozija) - kada govorimo o kompleksnim vrstama. Kada bukvalno MAŠTAMO o nastanku jednoćelijskih organizama pa onda njihovom razvoju ka kompleksnim vrstama - nebo je granica. Možemo da maštamo šta god poželimo, niko to ne može da provjeri.

    Ja sam skloniji vjerovanju da je život mlad, složen, nastao potpuno formiran zahvaljujući Tvorcu bez postepenog razvoja.
    Evolucija, naravno od tada postoji, i ona je prisutna u promjenama u okviru vrste.
    LIčno za mene je naučna fantastika evolutivni razvoj iz vrste u vrstu, iz jednotavnosti u kompleksnost.
    Čak mi nije jasno ni kako je evolucioni sistem omogućio razvoj jedne "obične" ćelije budući da je sam ćelija super kompleksna!

    Incest je sada loš zato što u mnogo bržem vremenu dovodi do vidljive degradacije novorođenih potomaka. Što nije bio slučaj prije potopa.
    Takođe, incest gubi svu genetičku snagu posle 6 do 9 koljena (udaljenih rođaka) tako da je npr brak kod nas u CG između jednog prezimemena i drugog - a koji su pripadnici istog plemena, i imaju istog predaka - već posle 9 koljena potpuno bezopasan.

    I kada kažem "ljudi morališu" i "veze nemaju" odnosi se isključivo na činjenicu da u prirodnom, naturalističkom smislu - pitanje Incesta NEMA NIKAKAV MORALAN ZNAČAJ. Tj. Moral tu ne igra nikakvu ulogu, niti je jasno uopšte kako su moral i evolucija povezani?
    Incest je postao moralno pitanje onog trenutka kada je Tvorac objavio i to Jevrejskom narodu:

    Niko da ne pristupa k rodici svojoj po krvi, da otkrije golotinju njezinu. Ja sam Gospod.
    Golotinje oca svojega ni golotinje matere svoje ne otkrij; mati ti je; ne otkrij golotinje njezine.
    Golotinje žene oca svojega ne otkrij; golotinja je oca tvojega.
    Golotinje sestre svoje, kćeri oca svojega ili kćeri matere svoje, koja je rođena u kući ili izvan kuće, ne otkrij golotinje njihove.
    Golotinje kćeri sina svojega, ili kćeri kćeri svoje ne otkrij; jer je tvoja golotinja.
    Golotinje kćeri žene oca svojega, koju je rodio otac tvoj, ne otkrij; sestra ti je.
    Golotinje sestre oca svojega ne otkrij; jedna je krv s ocem tvojim.
    Golotinje sestre matere svoje ne otkrij; jer je jedna krv s materom tvojom.
    Golotinje brata oca svojega ne otkrij pristupajući k ženi njegovoj; strina ti je.
    Golotinje žene sina svojega ne otkrij; snaha ti je, ne otkrij golotinje njezine.
    Golotinje žene brata svojega ne otkrij; golotinja je brata tvojega.
    Golotinje žene i kćeri njezine ne otkrij; kćeri sina njezina ni kćeri kćeri njezine nemoj uzeti da otkriješ golotinju njihovu; jedna su krv; zlo je.

    JEDNA SU KRV, ZLO JE.
    Ovo je postalo jasno otkrićem genetike, uticaja krvnog srodstva na genom itd. Stoga je više nego zanimljiv ovaj zaključa, star preko 3600 godina - da je ZLO INCESTA U KRVI - tj. modernim rečnikom rečeno: u genetskoj devijaciji, što onda nije bilo poznato ljudima, ali jeste Kreatoru.

    Pozdrav
    Last edited by spetrov; 24-09-23 at 18:59.
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  8. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Nemoj da misliš da su ljudi prije 3000 godina bili glupi.
    Možda (i samo možda) naučno ne obrazovani, ali glupi ne.

    Tako da su sami primjetili devijacije koje nastaju incestom i odlučili da to sprovedu u zakon.

    Pomogla je i mogućsnost pisanja, tj. pamćenja zakona.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #33
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,862
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Kod nas u CG veoma se gledalo dobro genetski materijal, jel ti bio ko mentalno bolestan u porodici, jel ima fizičku bolest hramljao loši Kukovi, do kulina bana sto bi rekli a ovo sto kazes isto prezime i to se gledalo jer si imao dostinu zbog krve osvete da uzmu prezime nekog bratstva.... bolje su stari vodili arhiv kroz govor nego danas na cloud

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  10. #34
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nemoj da misliš da su ljudi prije 3000 godina bili glupi.
    Možda (i samo možda) naučno ne obrazovani, ali glupi ne.

    Tako da su sami primjetili devijacije koje nastaju incestom i odlučili da to sprovedu u zakon.

    Pomogla je i mogućsnost pisanja, tj. pamćenja zakona.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Da to je sigurno tako. Što se tiče inteligencije, sigurno je su bili pametniji od nas, samo što mi imamo "tehnologiju".
    To je tačno što si rekao. Međutim, incest (ali i homoseksualizam) se MORALNOM devijacijom pismenim zakonima proglašavaju po prvi put u Tori, zakonima koji su dati preko Mojsija. Ostali narodi su imali saznanje kao što si naveo da nešto nije ok, ali se nisu previše obazirali na to (kao što je neko gore u postu sve to fino pobrojao).
    Iako sam pomenuo pitanja o incestu, ista stvar je bila i sa homoseksualizmom. Iako on postoji od kada postoji svijet i postojaće do kraja - upravo je u Svetom pismu istopolni odnos proglašen moralnim pitanjem.
    Opet je razlog briga za čovjeka i konkretno namjera da se preko Jevrejskog naroda pokaže svijetu šta znači ako čovjek poštuje "zakon i zapovijesti" i koliko je to dobro za njega u svakom smislu: istopolni odnosi su izvor velikog broja oboljenja, kako fizičkih tako i psihičkih. To je nešto sa čime se nosi i sama LGBT zajednica i što joj nije nepoznato.
    Isto se može reći i za mnoge druge propise i zakonitosti koje ljudi razumiju kao "srednjevjekovno buncanje" ali se zapravo radi o veoma preciznim zdravtsvenim upustvima, koje smo mi danas prevazišli zahvaljujući potpuno drugačjim uslovima higijene i života, pa se tome smijemo, ali smo zaboravili da je to bila zbilja ljudskog roda do prije samo 100 godina ako ne i manje.

    Otuda "čudni" izvještaji u Bibliji od "nečistotama raznih vrsta" kao što je jedenje svinjskog mesa, nemanje odnosa sa ženom koja ima menstrualni ciklus, proglašavanjem muškaraca nečistim koji je imao "tečenje sjemena" itd itd.
    sve je to nam smiješno, ali u uslovima ondašnjeg načina života pitanje higijene je bilo pitanje života i smrti (zaraznih bolesti itd itd).

    Tako da su svi ti "čudni zakoni" zapravo bili zakoni od bukvalno životnog značaja.

    Jevreji su ih prvi dobili i prvi zapisali. To je bila razlika.
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  11. #35
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Evolucionistički gledano, nauka smatra da svi ljudi potiču od "primarne majke" ili u nauci nazvane Mitrohondrijalna Eva. Genetika nam ukazuje da svi imamo zajedničkog pretka. Stoga je nebitno, naučno gledano, da li je taj predak Adam i Eva, iil je to bila Lusi i njen mužjak, nazovimo ga Luis.
    Njihovi potomci su se ukrštali regularno, kako bi "čopor" prvih ljudi nastao, i prerastao u zajednicu itd itd.

    Tako da je incest svakako početak ljudske, a vjerovatno i svake druge životinjske vrste.
    Ipak ce morati da se azuriras... Covjek nije nastao evoluiranjem jedne vrste vec je skup razlicitih homo* vrsta, a nauka se svake godine trudi da dokaze od kojih su vrsta danasnji Homo Sapiens vuce gene. To znaci da prica o zajednickom pretku ne pije vodu jer evolucija nije proces koji se desio tokom noci vec se desavao desetinama hiljada godina.

    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Sa druge strane, fascinantno je da Evolucija razvija organizme, koji se razmnožavaju (budući da se radi smrtnim organizmima) i da dolazi do seksuslnosti. Seksualnost je najnelogičniji ishod Evolucije, jer po Okamovoj oštrici, najjednostavnije rješenje je pravo rješenje. Što znači da bi svaki organizam trebao imati sposobnost da sam sebe oplodi.
    Takve primjere imamo u prirodi, pa bi bilo logično da je priroda na taj način razvila razmnožavnje vrsta. Enigma je kako je napravila Funkcionalne polove i kako su oni počeli a se uparuju tj. da seksualna oplodnja bude najviše zastupljen sistem razmnožavanja u prirodi.
    Cini mi se da na ovo pitanje necemo ni imati odgovor, bar ne dok covjecanstvo ne krene putem, sto bi kreacionisti rekli, Boga, da stavra zivot na bezivotnim planetama.
    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Starost zemlje u geološkom smislu možemo određivati na mnogo načina. Recimo da je ona stara milijardama godina, no to još uvijek ne znači ništa osim da imamo beživotni krš.
    Sam život je relativno mlad - 500 miliona godina po Evoluciji (kambrijumska eksplozija) - kada govorimo o kompleksnim vrstama. Kada bukvalno MAŠTAMO o nastanku jednoćelijskih organizama pa onda njihovom razvoju ka kompleksnim vrstama - nebo je granica. Možemo da maštamo šta god poželimo, niko to ne može da provjeri.
    Primjetio sam da vjernici, neka dobra vecina, uvijek posegne za naukom kada ne mogu da objasne neke stvari iz religijskih spisa. Ocigledno ovo vazi i za tebe. Pitanje je bilo jednostavno. Obzirom da je tvoj izvor i izbor vezan za religijske tekstove, te si na osnovu tih izvora spomenio da su ljudi nkeada zivjeli po par stotina godina, mozes li mi reci koliko je Zemlja stara i kada je bio potop.
    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Ja sam skloniji vjerovanju da je život mlad, složen, nastao potpuno formiran zahvaljujući Tvorcu bez postepenog razvoja.
    Evolucija, naravno od tada postoji, i ona je prisutna u promjenama u okviru vrste.
    LIčno za mene je naučna fantastika evolutivni razvoj iz vrste u vrstu, iz jednotavnosti u kompleksnost.
    Čak mi nije jasno ni kako je evolucioni sistem omogućio razvoj jedne "obične" ćelije budući da je sam ćelija super kompleksna!
    U pravu si, citiraci ono sot si napisao "Možemo da maštamo šta god poželimo, niko to ne može da provjeri."
    Quote Originally Posted by spetrov View Post
    Incest je sada loš zato što u mnogo bržem vremenu dovodi do vidljive degradacije novorođenih potomaka. Što nije bio slučaj prije potopa.
    Takođe, incest gubi svu genetičku snagu posle 6 do 9 koljena (udaljenih rođaka) tako da je npr brak kod nas u CG između jednog prezimemena i drugog - a koji su pripadnici istog plemena, i imaju istog predaka - već posle 9 koljena potpuno bezopasan.
    Ne bi onda bilo kul da mi ne das podatak koliko je Zemlja stara po tvojim izvorima i kad se desio taj potop, da poslozimo tu matematiku dje joj je i mjesto.

    Razmujecu ako ne zelis da das odgovore jer ne bi bio ni prvi ni zadnji vjernik koji je sa mnom diskusiju i pitanja o relgiiji zavrsio tako sto mi je rekao da nemam pojma.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #36
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,862
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    *p*e*d*e*rastije je zabranjeno u kuranu i bibliji ali nije odnos izmedju dvije zene

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  13. #37
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    I only support gay marriage if both chicks are hot. Meni je ovo preciznije definisano i ubacio bih to kao neku suru ili ti ga psalm.
    Last edited by Caesar; 26-09-23 at 12:24.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #38
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ipak ce morati da se azuriras... Covjek nije nastao evoluiranjem jedne vrste vec je skup razlicitih homo* vrsta, a nauka se svake godine trudi da dokaze od kojih su vrsta danasnji Homo Sapiens vuce gene. To znaci da prica o zajednickom pretku ne pije vodu jer evolucija nije proces koji se desio tokom noci vec se desavao desetinama hiljada godina.


    Cini mi se da na ovo pitanje necemo ni imati odgovor, bar ne dok covjecanstvo ne krene putem, sto bi kreacionisti rekli, Boga, da stavra zivot na bezivotnim planetama.

    Primjetio sam da vjernici, neka dobra vecina, uvijek posegne za naukom kada ne mogu da objasne neke stvari iz religijskih spisa. Ocigledno ovo vazi i za tebe. Pitanje je bilo jednostavno. Obzirom da je tvoj izvor i izbor vezan za religijske tekstove, te si na osnovu tih izvora spomenio da su ljudi nkeada zivjeli po par stotina godina, mozes li mi reci koliko je Zemlja stara i kada je bio potop.

    U pravu si, citiraci ono sot si napisao "Možemo da maštamo šta god poželimo, niko to ne može da provjeri."

    Ne bi onda bilo kul da mi ne das podatak koliko je Zemlja stara po tvojim izvorima i kad se desio taj potop, da poslozimo tu matematiku dje joj je i mjesto.

    Razmujecu ako ne zelis da das odgovore jer ne bi bio ni prvi ni zadnji vjernik koji je sa mnom diskusiju i pitanja o relgiiji zavrsio tako sto mi je rekao da nemam pojma.
    Bez obzira na opštu evoluciju, kada dođemo do evolucije određene vrste, moramo se zadržati na jednostavnom faktu: razmnožavanje. Dakle, recimo da tamo negdje u dalekoj prošlosti, je moralo doći do mogućnosti da se neko sa nekim spari. Početak sparivanja je najveći skok u evoluciji i otklon od prostog rješenja koje do tada imamo (ćelija se samo-replicira). Međutim, kada je evolucija napravila polove, od tog prvog seksa, da tako kažem, u bilo kojoj vrsti - imamo prve roditelje. Ti prvi roditelji imaju potomstvo koje genetički nasleđuje mogućnost oplodnje i reprodukcije. Tvrdnja nauke je da imamo zajedničkog pretka, ne moja. A ja se slažem sa tom tvrdnjom.


    Nisam posegao za nikakvim "naučnim" stvarima kojima ne mogu da objasnim religijska. Naveo sam to kao primjer u pravcu toga da je život "realitivno mlad". Kada kažem "mlad život" ne mislim na 3,5 milijarde godina jednoćelijskih organizama koji se samo-repliciraju i ništa se ne dešava, nego o tome da nauka smatra da je život "eksplodirao", tj. drugim riječima odjednom smo dobili milione i milione GOTOVIH VRSTA. Dakle, ni nauka više ne insistira na milionima godina sporog razvoja.


    Tačnu geološku starost "kamena" tla zemlje ne znam. Biblijski gledano napisano je "U početku stvori Bog nebo i zemlju." Kada je bio taj početak? Ne znam. Prije 10.000 godina? Prije milion? Prije 3,5 milijarde godina?
    Međutim, kada počinje stvaranje života, tu je već sve mnogo preciznije: Tvorac stvara život u bukvalnih 6 dana što je ili apsolutna istina ili apsolutna laž. A u tome i jeste cijela debata.


    Apsolutna laž se ogleda u tome da je stvaranje potpuno suprotno onome što tvrdi nauka - način na koji je nastao svemir, život, vrijeme, čovjek itd itd.
    Apsolutna istina se ogleda u tome da je Tvorac stvorio svijet onako kako je On htio baš u rasporedu u kojem je htio da bi otkrio Sebe a ne mogućnost "samopostanka".


    Primjer je treći dan stvaranja: On stvara biljke bez prisustva zvijezda, sunca i mjeseca. Taj dan isključuje mogućnost da stvaranje posmatramo kao metaforu - jer biljke bez sunca ne bi mogle živjeti milionima godina i raditi ono što rade upravo zahvaljujući suncu.


    Stoga, ŽIVOT ne može biti stariji od 10.000 godina, a potop se egzaktno dogodio oko 2000 godina od stvaranja, odnosno oko 4000 godina daleko od nas.
    Zemlja, kao beživotno tlo - može biti stara koliko hoćeš mada to samo po sebi nije toliko ni bitno u kontekstu života, koji je važniji pojam.
    "Ako kaniš ići pravo, nemoj skrenuti."

  15. #39
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Папа Фрања: Постоје начини да се благослове истополне заједнице

    https://www.rts.rs/vesti/svet/528312...ExWThOUr4wwQ9A


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #40
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Uh, što ljudi ne kapiraju LGBT. Ja znam da su strasti lijepe, da je seks fantastičan, da je ljubav lijepa. LGBT je dio svega toga. Ali LGBT... ima jakoooooo duboku agendu. Ona se proteže sve do brojnih stvari. Od ezoterije do misticizma... od politike do ekonomije. Od medicine do farmacije. Od svega do svega. LGBT želi biti način života, nema problema. Ali, neću reći da nije prirodno, sve je prirodno. Tom logikom možemo reći i da je pedofilija prirodna. Jer i jeste. Odlučite se psihijatri više ko je bolestan, ko nije. Jer evo ja bih imao šizofreniju, prije 70 godina. Sad imam samo neku akutnu kognitivnu disonancu, neku akutnu psihozicu. Nisam bolestan, kao što bih mogao biti nekad.
    A da budem iskren, nisam bolestan uopšte, više sam hipohondar i paničar. Freakout.
    Prema tome, odlučite se.
    Nadam se da na sljedećem popisu biću - normalna ličnost u dijagnozi.

    Oh, a LGBT, to je tajna. Ah što ćemo ljubav kriti!?

  17. #41
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Da li je promjena pola grijeh? Preciznije, ako neko zažali zbog odluke, da li je i vraćanje u prvobitni pol grijeh? Volio bih da čujem vjerske poglavare da daju odgovor na drugo pitanje.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #42
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Vakat je da se dogovore.
    Jel grijeh ili nije grijeh, mislim jeste no crkva ne osuđuje i da utočište, ubiti drugo čeljade i to više puta, više njih; što bi bio grijeh tj što bi osuđivali onoga koji ofikari muricu i posle se predomisli i ponovo doda drugi, s pumpicom za gore dolje, pusti zatvori vodu? Šteta je, uslovno rečeno, minimalna.
    "I shut my mouth and hold the light"

  19. #43
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Vakat je da se dogovore.
    Jel grijeh ili nije grijeh, mislim jeste no crkva ne osuđuje i da utočište, ubiti drugo čeljade i to više puta, više njih; što bi bio grijeh tj što bi osuđivali onoga koji ofikari muricu i posle se predomisli i ponovo doda drugi, s pumpicom za gore dolje, pusti zatvori vodu? Šteta je, uslovno rečeno, minimalna.
    Napisao sam ovo gore jer sam slušao ih neku noć. Zapravo samo Joanikija. Pomirljiv ton al bez nekog pitkog objašnjenja sašto to nije ok. Isti razlog je i zašto država ne treba da finansira ovakve operacije ako nekom pane na pamet da to predloži. Naravno tu bi psiholozi baš kao i sveštenici morali da odgovore na pitanje šta je svrha života. Samospoznaja, prosvjetljenje, spasenje duše, nirvana, individuacija... Razni su nazivi zavisno ko ih rabi. Bilo koji rad nadrediti ovome je gubljenje vremena. Sa tog aspekta naročito promjena pola koji je težak i mukotrpan proces gdje se tijelo stavlja u fokus iako je bitno kolko samo da osjetimo uživanje ili bol. Teško da je tijelo varijabla u jednačini samospoznaje. Da li će se neko osjećati ljepše u novom tijelu? Naravno al isto je i sa novim jahtama, automobilima... Gubljenje vremena koje nam je dato, a nema ga na pretek. Ista je logika sa vraćanjem u prvobitni pol. Gubljenje vremena. Da li je to grijeh? Reako bih prvo prema Sebi. Može i prema Bogu. Al kad je to dvoje bilo različito uostalom.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #44
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Davala se jedna emisija Bizarre human body around the world. Ljudi koji se rode sa nevjerovatnim rascjepom usta, nosa, dobroćudnim tumorima koji rastu, mutacijama... I to je kreacija. A ljudi pate, od toga da ne mogu normalno da funkcionišu, pa do osjećaja stida i krivice i tereta porodici.

    Tako je neđe i sa psihom ovih ljudi. Mogu da nađem razumijevanje.
    Problem nastaje kada se slični nađu u grupama i nastave da i dalje o tome trube na sve strane, a to onda znači da nema prihvatanja već profitiranja.
    Da li će se to ikad promijeniti?
    Evo sa'će.
    "I shut my mouth and hold the light"

  21. #45
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Napisao sam ovo gore jer sam slušao ih neku noć. Zapravo samo Joanikija. Pomirljiv ton al bez nekog pitkog objašnjenja sašto to nije ok. Isti razlog je i zašto država ne treba da finansira ovakve operacije ako nekom pane na pamet da to predloži. Naravno tu bi psiholozi baš kao i sveštenici morali da odgovore na pitanje šta je svrha života.
    I da dodam još na ovo, čini mi se da pozivaš na ovo često, pa ne znam da li uviđaš da

    Grupa od 10-tak sveštenika ne priča toliko o religiji koliko o drugim ljudima, pojavama, institutima s religijskog aspekta
    Grupa od 10-tak filozofa ne priča realno o filozofiji već o drugim ljudima, pojavama, institutima sa njihovog filozofskog aspekta
    Grupa od 10-tak psihologa ne priča o psihologiji već o drugim ljudima, pojavama, institutima sa nekog psihološkog aspekta

    Zanimljivo, zar ne? U sve diraju samo ne u ono za šta su pola života vrijeme posvetili

    Bizzzaaarr.
    Last edited by tigrovo_oko; 21-03-24 at 09:25.
    "I shut my mouth and hold the light"

  22. The Following 2 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem P: iPhone 8 64GB &amp;amp;amp;amp;amp; iWatch 4GEN 44mm
    By cvxcomputers in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-07-21, 17:26
  2. Prodajem HDD 3.5&amp;amp;quot; 500GB - 30 / 2.5&amp;amp;quot; 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 22:10
  3. Religija gradi, ili uništava? Religija nas pokreće, ili ne?
    By Domaćin in forum Religija i filozofija
    Replies: 272
    Last Post: 23-02-16, 17:35
  4. &#1055;&#1040;&#1051;&#1052; &#1054;&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 09:07
  5. POPIS...&#1055;&#1054;&#1055;&#1048;&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •