Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast
Results 176 to 200 of 269

Thread: Ukrajina - budućnost u novoj geopolitičkoj realnosti

  1. #176
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Zamisli sad nas neko napane, i kao postave me nedje sa puškom da branim neko mjesto, država centa nema ni za što, i stojim ka glineni golub da me opuva neki dron od 50€ koji neko sa 10km igra igricu sa džojstikom, a vidimo seee stara....

  2. The Following User Says Thank You to loodilo For This Useful Post:


  3. #177
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Upravo, ne daj Bože da je Srbija imala saveznike i da su isporučivali joj svu opremu, da može da odolijeva napadima, da izgube milion momaka i ko zna koliko civila..

    Ovo što kažeš da ovi imaju šansu, moguće da su imali, a i ta šansa koju su imali je bila realno mala.

    Sve i da vrate sve teritorije sjutra koliko je, po kojoj cijeni? Kako ce da reintegrišu stanovništvo koje ne želi da je u istoj državi.

    eto baš bukvalno isto sa Kosovom, što će Vučić sa 2 miliona Albanaca sjutra da ga vrate, i sa narodom koji jedan drugi mrzi. Plus da je Kosovo preorano...

    Ljudi kao da su isključili racio iz glave..
    Шанса Украјине није ни занемарљива ни мала.То смо видјели у досадашњем ратовању.
    Нити је Украјина изгубила милион момака у одбрани.Губици Украјине су велики, али јако мали у односу на губитке, рецимо у Другом Свјетском рату, и мањи него губици Русије, која јесте већа, али не може да прогласи ратно стање и већу мобилизацију.(Извор МО САД).
    И далеко мањи него што је рецимо Црна Гора имала пер капита.

    Да ми можемо говорити у том смислу о евентуалном повратку Украјине на Крим, који је био аутономна република, гдје је становништво доминантно руско и гдје је већи дио парламемта уз помоћ окупационе војске припремио одлуку о присаједињењу Русији.И то није реално.

    Али оставити стотине хиљада Украјинаца у Бердањску, Мелитипољу и Токмаку, под терором руских окупатора, или још горе препустити милионе Украјинаца у Харкову, Одеси, Кијеву, Полтави, Запорожју, Дњпру, да могу да брају између преваспитавања и националног инжењеринга или исељења, за било коју владу у Кијеву није опција.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:

    ASC

  5. #178
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Шанса Украјине није ни занемарљива ни мала.То смо видјели у досадашњем ратовању.
    Нити је Украјина изгубила милион момака у одбрани.Губици Украјине су велики, али јако мали у односу на губитке, рецимо у Другом Свјетском рату, и мањи него губици Русије, која јесте већа, али не може да прогласи ратно стање и већу мобилизацију.(Извор МО САД).
    И далеко мањи него што је рецимо Црна Гора имала пер капита.

    Да ми можемо говорити у том смислу о евентуалном повратку Украјине на Крим, који је био аутономна република, гдје је становништво доминантно руско и гдје је већи дио парламемта уз помоћ окупационе војске припремио одлуку о присаједињењу Русији.И то није реално.

    Али оставити стотине хиљада Украјинаца у Бердањску, Мелитипољу и Токмаку, под терором руских окупатора, или још горе препустити милионе Украјинаца у Харкову, Одеси, Кијеву, Полтави, Запорожју, Дњпру, да могу да брају између преваспитавања и националног инжењеринга или исељења, за било коју владу у Кијеву није опција.

    Sto se tiče podataka, tek kad se završi rat pa prodje 5-6 godina će se znat približni podaci, ovo sad sto objavljuju svi je samo u službi propagande. Ostalo se manje više slažem sa tobom, ali je rješenje dogovor a ne da ovo traje do istrebljenja jednih ili drugih.

  6. The Following User Says Thank You to loodilo For This Useful Post:


  7. #179
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,660
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Najveća glupost je i to bila što smo radili, istrijebili smo se zamalo između sebe i protiv okupatora.
    Pametni Slovenci kad im je doša Koča Popović da vodi akciju protiv Njemaca u Ljubljanu, kad je krenula akcija njegovi partizani ga upucali s ledja samo da ne napanu policijsku postaju, kao slučajno opalila puška. Pa ovi da ubiju 100 slovenaca za njemackog vojnika, imaš u memoare njegove ove vješto sakrivene podatke.
    Pričao mi stari kad su išli na ekskurzije po Jugi, putevima partizana. Poveli ih na groblje partizana u Ljubljanu, kaže 100 grobova tu nije bilo.
    Budale ginu za ideale, a posebno u današnje vrijeme.
    kako misliš izmedju sebe? borili se svi protiv okupatora i neprijatelja. četnici su bili neprijatelji, taman kao nacisti i neka su ometeni metlom. to što eo deceniju u Srbiji i kod nas pokušavaju da od koljača naprave dobre momke je ozbiljna dijagnoza

    trebali su predat raspalim četnicima sve, to bi vjerujem tebi okej bilo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #180
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako misliš izmedju sebe? borili se svi protiv okupatora i neprijatelja. četnici su bili neprijatelji, taman kao nacisti i neka su ometeni metlom. to što eo deceniju u Srbiji i kod nas pokušavaju da od koljača naprave dobre momke je ozbiljna dijagnoza

    trebali su predat raspalim četnicima sve, to bi vjerujem tebi okej bilo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    jes brate upravu si. Nije bio ovdje gradjanski rat 41-45.

  9. #181
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    isto bih srecni bio ja sad mnogo više da Podgorica bombardovana onoliko puta koliko Ljubljana, a ne skoro koliko Drezden. Isto su i slovenci imali domobrane.

  10. The Following User Says Thank You to loodilo For This Useful Post:


  11. #182
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,660
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    jes brate upravu si. Nije bio ovdje gradjanski rat 41-45.
    bio je rat protiv neprijatelja, okupatora i njihovih vjernih pasa. četnici su bili neprijatelji taman kao i bilo koji nacistički vojnik


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #183
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    bio je rat protiv neprijatelja, okupatora i njihovih vjernih pasa. četnici su bili neprijatelji taman kao i bilo koji nacistički vojnik


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Krsto Zrnof jedini bio ispred svoga vremena

  13. #184
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,254
    Thanks Thanks Given 
    15,169
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Ali,porediti Srbiju sa Ukrajinom koja strateški nema ni približno značaj za Evropu kao država đe Moskva hoće da zauzme poziciju odakle će da blekmejlaši ka što se dalo viđeti za ove dvije godine.
    Koliko off postova u temi đe valjda naslov jasan da jasniji bit ne može.
    No pasaran!

  14. #185
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ali,porediti Srbiju sa Ukrajinom koja strateški nema ni približno značaj za Evropu kao država đe Moskva hoće da zauzme poziciju odakle će da blekmejlaši ka što se dalo viđeti za ove dvije godine.
    Koliko off postova u temi đe valjda naslov jasan da jasniji bit ne može.
    izvini što te odvedosmo dje ti neodgovara. Dakle tebi odgovara da Ukrajina pobijedi, koja god bila cijena, i da se svrgne diktator u Moskvu? Ok razumijemo. Možemo se svi izjasnit ako ti je lakše, pa da zaključamo temu

  15. #186
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,254
    Thanks Thanks Given 
    15,169
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Prevalili ste istoriju Jugoslavije od '41,preko ratova devedesetih otišli đuture u off topic,pominjete Kosovo ako to nije off topic što je?

    Da,ako ćeš i istorijski i danas,a i ubuduće Ukrajina ima strateški jako bitan položaj za Evropu nisu se zalud vodile bitke na Sevastopolj i ovo što gledamo danas.
    Mogu se voditi paralele oko svakog položaja u Ukrajini koja je tad bila u sastavu SSSR-a.Nije tek slučaju sklopljen mirovni sporazum na Jalti nakon završetka WW2.
    Ne održava se i dalje okupljanje na Krimu svake godine velikih država Evrope.
    Nisu zalud u problemu cijene svih namirnica uzmi kako oćeš jer je Crno More postalo ratna zona đe najveći izvoz pšenice.
    Nije tek onako danas Švedska nakon 200 godina vojne nesvrstanosti podigla svoju zastavu u NATO-u.
    Banalizujete temu sa pričom o nečemu iz devedesetih što veze s vezom nema.

    Budućnost Ukrajine usko je povezana sa cijelom Evropom kad se sve ovo uzme u obzir.Ako može da se držimo teme a to što ćeš ti shvatiti ili nećeš neće mi biti ni lakše ni teže ono baš me zabolje.
    Last edited by Bluemoon; 13-03-24 at 13:01.
    No pasaran!

  16. #187
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Prevalili ste istoriju Jugoslavije od '41,preko ratova devedesetih otišli đuture u off topic,pominjete Kosovo ako to nije off topic što je?

    Da,ako ćeš i istorijski i danas,a i ubuduće Ukrajina ima strateški jako bitan položaj za Evropu nisu se zalud vodile bitke na Sevastopolj i ovo što gledamo danas.
    Mogu se voditi paralele oko svakog položaja u Ukrajini koja je tad bila u sastavu SSSR-a.Nije tek slučaju sklopljen mirovni sporazum na Jalti nakon završetka WW2.
    Ne održava se i dalje okupljanje na Krimu svake godine velikih država Evrope.
    Nisu zalud u problemu cijene svih namirnica uzmi kako oćeš jer je Crno More postalo ratna zona đe najveći izvoz pšenice.
    Nije tek onako danas Švedska nakon 200 godina vojne nesvrstanosti podigla svoju zastavu u NATO-u.
    Banalizujete temu sa pričom o nečemu iz devedesetih što veze s vezom nema.

    Budućnost Ukrajine usko je povezana sa cijelom Evropom kad se sve ovo uzme u obzir.Ako može da se držimo teme a to što ćeš ti shvatiti ili nećeš neće mi biti ni lakše ni teže ono baš me zabolje.
    Pa dobro to je tvoj stav, što se mene lično tiče a što je i dosta mislećih ljudi sa kojima pijem kafu, da me baš briga što će Ukrajinci koji su do prije 10 godina bili ispostava Rusije, i do tada je živjela Evropa odlično bolje nego sad, tako da ovo napuvavanje vještačko me ne dotiče.
    Sem što mi je kao slovena žao što stradaju slovenski narodi. I eto što bi rekle manekenke ljepše da je mir u svijetu.

  17. #188
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Sem što mi je kao slovena žao što stradaju slovenski narodi. I eto što bi rekle manekenke ljepše da je mir u svijetu.
    Sve to moze da stane samo da se pravoslavni car povuce iz nezavisne i medjunarodno priznate Ukrajine. Slazes li se?

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #189
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Sve to moze da stane samo da se pravoslavni car povuce iz nezavisne i medjunarodno priznate Ukrajine. Slazes li se?

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Apsolutno. Samo treba gledat što je realno, slažeš li se? To jes, džabe mi gledamo, biće što će bit, bez obzira što mi pišemo ovdje. Tako da ono, odoh da vidim da mi dan bude lijep i tako to.

  19. #190
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Sve to moze da stane samo da se pravoslavni car povuce iz nezavisne i medjunarodno priznate Ukrajine. Slazes li se?

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Prosto ne mogu da odolim jer nam je mnogo bliži problem i on stvarno može uticat na naš život. I SRJ bješe nezavisna i medjunarodno priznata država slažeš li se? Sve su zasrali sa dvostrukim standardima.

  20. #191
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Apsolutno. Samo treba gledat što je realno, slažeš li se? To jes, džabe mi gledamo, biće što će bit, bez obzira što mi pišemo ovdje. Tako da ono, odoh da vidim da mi dan bude lijep i tako to.
    Da si stao kod prve recenice povjerovao bih ti u iskrenost, ovako cu te morati razocarati da ce Rusija biti porazena.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  21. #192
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,396
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Da si stao kod prve recenice povjerovao bih ti u iskrenost, ovako cu te morati razocarati da ce Rusija biti porazena.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Vjeruj mi da sam 100% iskren, super samo neka se završava što prije, boli me uvo.

  22. #193
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,254
    Thanks Thanks Given 
    15,169
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Pa dobro to je tvoj stav, što se mene lično tiče a što je i dosta mislećih ljudi sa kojima pijem kafu, da me baš briga što će Ukrajinci koji su do prije 10 godina bili ispostava Rusije, i do tada je živjela Evropa odlično bolje nego sad, tako da ovo napuvavanje vještačko me ne dotiče.
    Sem što mi je kao slovena žao što stradaju slovenski narodi. I eto što bi rekle manekenke ljepše da je mir u svijetu.
    Uopšte nemam stav prema bilo kojoj naciji jer su nacije izmišljen pojam.

    Moram te razočarati ali plan i program Moskve nije to što vele manekenke.
    No pasaran!

  23. #194
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Само Русија није ни изблиза моћна као НАТО, нит је Украјина слаба и мала као Србија, нити је без моћних савезника.
    Однос снага није ни приближно толико неповољан по Украјину, већ јој даје реалну шансу.
    А и Украјина није без материјала да на нуклеарни напад и сама одговори нуклеарно.
    Daleko bilo, to je ona propaganda koja je unistila jednu ukrajinu.

  24. #195
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Aktuelna je i dalje ta propaganda nemocna Rusija nemocno ovo dok dobri ujka Sem ili USA daje kredite od ko zna koliko milijardi Poljskoj i ... da kupe oruzje od Sema, hmmm em zaradi na kredit em zaradi na oruzje....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  25. #196
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,254
    Thanks Thanks Given 
    15,169
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Pušti se lamenta.

    Čuš ujak Sem no brat Ivan Grozni.

    Naravno da je nemoćna imaš li ijedan aparat u kući da ti piše made in Russia lako se kuvčit u stilu Potemkina no dođe vrijeme da se tako što sruši ka kula od karata.
    Zamišljate da je Rusija svjetska sila a to jedna velika benzinska pumpa koju drže oligarsi od raspada SSSR uz nekadašnji KGB današnji FSB koji više od 60% ulažu svog kapaciteta u širenje teorija zavjere,hibridne ratove i trovanje političkih protivnika Putina.

    I on da ode sistem je odlično uređen da ga naslijedi čovjek neki iz Jedinstvene Rusije.
    Jer što bi BIA rekla u svom spotu sve se meeenja službaaa o(p)staje.
    Mi svjedočimo propasti Rusije koja je od 2000.izgubila svaku mogućnost da zadugo postane dio Evrope jer je neki tamo na vlast riješio da je prvo maksimalno centralizuje,da se okruži svojom policijom od sopstvenog naroda i da osvaja u stilu Hitlera Evropu đe se zajeba.

    Da kakva ironija pitanje Ukrajine u stvari je skinulo Rusiju do gole koske.
    Nema više Potemkinovih sela.
    No pasaran!

  26. #197
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Ima kumara frizider moskva iz 60 godina


    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  28. #198
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,254
    Thanks Thanks Given 
    15,169
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    Imam i ja šal Spartak Moskve od druga Rusa što ga znam iz studentskih dana kad sam tamo bila mjesec dana koji je mora sad da ode iz zemlje jer su mu prijetili mafijaši iz OMON-a.Pričate o ovom ratu koji je nešto najgore što se upravo Rusiji desilo i velite tu će se zaustaviti oće ka neće.A o Rusiji znate iz neke nostalgije o frižiderima i Ladi Nivi.I iz KGB propagande.

    Mislim oće zaustaviće se dok opet ne napuni šaržer ne vidite da je čovjek razapeo mapu "velike Rusije" kroz teoriju krvi i tla u 21. vijek i da nije normalan.
    I da se ta mapa širi daleko više od Ukrajine.








    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  29. #199
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Amerika pravi novi svjetaki poredak ...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  30. #200
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,254
    Thanks Thanks Given 
    15,169
    Thanks Thanks Received 
    3,776
    Thanked in
    2,702 Posts

    Default

    A Vini Pu gleda iz prikrajka na Rusiju.
    Čovječe,Putin je UNIŠTIO Roscosmos zbog ovoga rata.

    Uništio je najveće nasljeđe SSSR-a nek se nosi dođavola.
    Last edited by Bluemoon; 13-03-24 at 18:31.
    No pasaran!

Page 8 of 11 FirstFirst ... 4567891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4115
    Last Post: 04-08-23, 17:34
  2. Povratak u budućnost: Raščišćavanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 856
    Last Post: 25-11-22, 19:40
  3. Replies: 13
    Last Post: 15-03-17, 15:16
  4. Replies: 2
    Last Post: 31-01-14, 10:35
  5. Replies: 0
    Last Post: 24-01-06, 17:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •