View Poll Results: U kojoj mjeri je ek. kriza uticala na vašu kupovnu moć?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • drastično, premošćavam do prvog

    4 19.05%
  • osjetno mi je opala ali uspijevam da servisiram sve potrebe

    8 38.10%
  • bez promjena, živim kvalitetno kao i ranije

    5 23.81%
  • da kucnem, nikad bolje nisam živio

    4 19.05%
Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 94 of 94

Thread: Kako se živi!? [edicija 2023]

  1. #76
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Čuh skoro priču da Gradski prevoz u Bd nikako nije mogao da nadje radnike pa su zaposlili nekoliko Rusa/Ukrajinaca kao šofere i konduktere. Plata 900€ plus što ukradu od karata.
    Navodno se od naših niko javljao nije.
    Ne znam, moguće da profesionalni šoferi izbijaju jače plate nedje drugo pa im ovo nije primamljivo, ali kondukteri??
    Izgleda da se za 1000€ ne isplati išta rabotat, drago mi je ako većina radi za jače cifre
    Budvani ti nece ni za duplo radit.
    Jedino neko sa strane, a kad plati smjestaj 400-500 i ostale troskove, gasyyy

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  2. #77
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Rade bgmi i Budvani za male plate , ne samo oni nego u sve gradove . No ovi bogatuni se malo vise isticu pa ovi ne dolaze do izrazaja . Nemaju ni dolje svi restorane , hotele i apartmane. A sto je najgore na ove cijene kakve jesu normalnom stalezu je duplo teze zivjet na primorje , jer kad se uporede cijene iz bilo kojeg marketa po primorju sa cijenama marketa iz PG to je pakao



    A da se nadovezem na ovu pricu gore … posle korone trapist je kostao 10-11e, ulje 2e itd masu poskupljenja . Naravno svi su potrcali da dignu cijene , pa vise picu ili tortilju ne mozes pojesti u PG ispod 4-5e (pricamo o brzim hranama) , ali sad isti taj trapist pade na 6e kao sto je nekad bio , ulje se vratilo pa skoro na staru cijenu i dosta proizvoda se pojeftinilo , plus pdv sa 21% na 7% ama ne vidjeh da je iko spustio bilo dje cijenu brze hrane no cak je i josh skuplje …


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  3. #78
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Kad je gorivo prije neđe poskupljalo meni veli frizer tu ispred zgrade što drži radnju Mora sam podić cijenu, sad je 5 eura (bilo je 4). Doduše na Stari aerodrom, 7 eura je tamo put centra šišanje (tamo je gorivo još skuplje).
    Nego, viđeste li ovo, kivi 6,60 eura kilo.
    https://voli.me/proizvod/3168
    Јел то код Rara

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. #79
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Meni je najjaca ova prica oko pdv na hranu u restoranima, koji je za vrijeme korone spusten sa 21% na 7%.
    Ne znam sto se ceka da se ovaj pdv podigne. Korona je jos prosle godine bila proslost...

    Kakvo ce tu kukanje da bude kad dodje do ovog povecanja... Neke autolitije mozemo da ocekujemo u najmanju ruku...

  5. #80
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    458 Posts

    Default

    Nemoj brate, tad je bila korona a sad ih je bas opasno pogodilo ovo sirenje BRICS-a. Zive od prvog do prvog

  6. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  7. #81
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Kakve crne litije. Sračunaće za koliko eura im je veći pdv, to će da dupliraju i dodaju na cijenu.

  8. #82
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    I da uvedu taksu na čekanje ispred restorana.0.4/€ po satu.
    Bez zezanja.Bio sam par puta u Roštiljadu dok nije zaživio taj kult čekanja ispred restorana.
    Interesuje me,iz iskustva nečijeg,je li se oslobađanje stola čeka za šankom,ispred na parking ili stojiš neđe nekom iznad glave?
    Kakav je osjećaj dok jedeš a vidiš da je došao neko sa đecom,starijom osobom i čeka.Proradi li empatija?
    Kakav je osjećaj dok se čeka i broje li se žvakovi onih koji jedu i zamjerali im se što ne duvaju u kafu da se brže oladi?
    Kad jedeš a neko čeka,je li preporuka da se povuče za uvo,samouštipne za knopr ili povuče murica i cvrcne usnama ono "cccccccc",,,da se kletve tuđe dezintegrišu?
    Dobije li se kakav popust ako brzo pojedeš roštilj?Ođe bi ja profitirao jer jedem ka sumanut...znam,nije zdravo
    Pričao mi je čovjek da je u Japanu bio u toj situaciji i da je kulturno i da se podrazumijeva vrijeme koje je predviđeno da se provede za stolom,odnosno konobar učtivo stavi do znanja da vam je vrijeme da idete jer neko čeka.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 29-08-23 at 12:31.

  9. #83
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    meni nije jasno odakle taj bunt za cekanje, to je restoran, ljudi dodju, naruce, jedu i odu. Ne sjede po 3 sata uz kafu da svare to sto su jeli.
    iz tog razloga ni cekanje nije toliko strasno, a i tu podrzavam dizanje svega sa stola, jer sto ima da blejis tu, idi doma, lezi, spavaj, igraj domine
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #84
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    U busy restorane konobar oko tebe oblijece i sklanja tanjire cim si pri kraju, kako bi te 'ohrabio' da platis i podjes sto prije, jer cekaju drugi.
    Kod nas nema takvih restorana i mjesta generalno, osim evo Rostiljijade sad.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  11. #85
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    meni nije jasno odakle taj bunt za cekanje, to je restoran, ljudi dodju, naruce, jedu i odu. Ne sjede po 3 sata uz kafu da svare to sto su jeli.
    iz tog razloga ni cekanje nije toliko strasno, a i tu podrzavam dizanje svega sa stola, jer sto ima da blejis tu, idi doma, lezi, spavaj, igraj domine
    Ček,ako osjetiš da bi posle završenog obroka još malo posjedio i popričao s ljudima za stolom,pa dođe konobar i digne sa stola sve,jer neko čeka ispred restorana ko će da ostavi sledećih 50-tak eura,ti se osjetiš neprijatno(jer si i ti ostavio 50-100€) i kako rješavaš situaciju?Naručuješ kafu(jel te,ima je u meniju) sjediš još 20min.Onda naručuješ kolač ili neki digestiv i njega imaju u meniju i ostaješ još 20min i to sve za 10-tak eura.
    Ja da sam gazda zabranio bih da se čeka na vidljivo mjesto ispred restorana,pa śedi u auto i čekaj.
    Ili bih na meniju stavio samo meso(dođe ti jedno pivo gratis) i ekstra skupo pivo.
    Sve ovo pada u vodu ako se može gospodski sačekati u nekom foajeu ili za šankom.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pored toliko mjesta (sa zakazivanjem a i bez) da čekam neđe na parking na sunce da bi jeo...

    Neka hvala pa da je Umami Hudson na Menhetnu...

    Poslato sa šivaću mašinu

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  14. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,199
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Sto se sjekirate, samo ne idete na takva mjesta. Nije to bolnica, mup pa da morate tamo.

    Ja generalno ne volim to produzim ako vec ne mogu da zakazem.

  15. #88
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    458 Posts

    Default

    Svaki put do sad kad sam bio u rostiljijadu cekao sam, jedini razlog zbog kojeg se nisam bunio je zato sto znam da cu jos vise pojesti one najjace mesine u svijet

  16. The Following 3 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  17. #89
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Sto se sjekirate, samo ne idete na takva mjesta. Nije to bolnica, mup pa da morate tamo.

    Ja generalno ne volim to produzim ako vec ne mogu da zakazem.
    Ne sjekiram se.Bio sam na to mjesto.Odličba hrana i to je to.Poći ću opet kad nam dođe,samo,što ti kažeš,vidim li da je zauzeto produžim.Znači,napraviti plan B,kao što ga nema selektor Radović(on nema ni plan A,a meni bi bilo plan A Roštiljada,plan B Durmitor ili nešto drugonu tom pravcu...)
    Možda sam se loše izrazio,da se razumijemo,čekao sam ja sto da se oslobodi u Kristal kad se otvorio u Deltu(?!?),upravo,jer sam jedva parkirao,došao do restorana sa gladnom familijom i bez plana B.Ali sam bio ponuđen da sjednem za šank a konobarevo je bilo da me zovne čim se prvi sto oslobodi.Može rekoh.Naručismo piće i ne zveramo za stolove i brojimo preostale zalogaje.
    Frustracije su mi ostale iz doba Griniča starog kad se čekalo ka zapeta puška ko će se ustat a on ka zainat gustira kafu i kad vidi druga,a krenuo je da ide, sjedne ga za sto,popriča sa njim 2 min dok ovaj naruči i ostavi ga za sto...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 29-08-23 at 15:14.

  18. #90
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Nisu svi pohlepni, niti svi zarađuju brdo para kao što mislite. Moji drže restoran, za sezone ne mogu da skupe čisto više od 10-12K, vjerovali ili ne. Sve se je transparentno, kucano, prijavljeno, registrovano, svaki porez i prirez plaćen i opet kurčina na kraju godine.

    Sezonski radnik je upravo to - sezonski radnik. Ja ne znam u kakvom filmovima vi živite i kroz kakve roze naočare gledate na život kad mislite da lokali koji rade 3 mjeseca treba da nastave da plaćaju radnika 9 mjeseci van sezone kada on niti radi, niti im treba. Nevjerovatno razmišljanje, zaista. Svaki od njih kad jednu sezonu nauči posao, taj isti ili mu se ogadi ili odmah ide da traži neki drugi, bolje plaćen ili u većem gradu i slično. Vidim da niko od vas se nije bavio sličnom poslom, ali stenogo brzi na jeziku i mislite da znate puno, što zaista nije slučaj.

    To o kupovini stanova i džipova neću ni da komentarišem, previše je plitka takva pijačarska priča.

    Ko god misli da se toliki novci obrću, evo gospodo sjajne ponude:

    Sezonu 2024 ste dobrodošli da lično pripremite, nađete radnike, raspolažete svim asetima firme i napravite dovoljno novca da se kupi kakav stan ili džip.
    Ukoliko uspijete, garantujem vam na pismeno da zadržavate 50% neto zarade.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Par ugostitelja iz Novog,na kraj svake sezone kupe po stan.A o autima i motorima ne treba ni pricat.Stanovi po Podgorici i Beogradu da im djeca ne bi bila podstanari dok "studiraju" privatne fakultete.

  19. #91
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Čuh skoro priču da Gradski prevoz u Bd nikako nije mogao da nadje radnike pa su zaposlili nekoliko Rusa/Ukrajinaca kao šofere i konduktere. Plata 900€ plus što ukradu od karata.
    Navodno se od naših niko javljao nije.
    Ne znam, moguće da profesionalni šoferi izbijaju jače plate nedje drugo pa im ovo nije primamljivo, ali kondukteri??
    Izgleda da se za 1000€ ne isplati išta rabotat, drago mi je ako većina radi za jače cifre
    Radili ljudi u Novski Blue Line za manje od 1000,dosta njih otislo da radi u Dubrovnik za 1800+
    Jbg,tamo se zna koliko sati radis,slobodan dan,placen smjestaj.

  20. #92
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,697
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default

    nalećeh na ovu emisiju na rtcg, govori se o tome kako su troškovi života skočili. Bokan objašnjava kako moraju cijene bit visoke i čoek se svim silama trudi da nam objasni kako mu nije lako


    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #93
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,866
    Thanks Thanks Given 
    2,697
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    https://radiotitograd.me/titogradske...-QPlAMPPJ2_d0s

    Zove Lidl da dodje ...
    Lidl kupio 3 placa u montenegro
    po dupu tad su imali pravo gradnje
    posle kupovine Dup se mijenja i zabranjeno im graditi!
    jel to opstrukcija ili poziv na ljubav?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  23. #94
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Poziv na ples

  24. The Following User Says Thank You to zubizaretta For This Useful Post:


Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [Edicija 2023]
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11037
    Last Post: 03-01-24, 08:49
  2. Južni Južni Bend ili ...južni južni Rock
    By Predrag zvani Džo in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 16-12-09, 17:37
  3. Replies: 5
    Last Post: 11-02-09, 17:52
  4. Gledanje u ženske grudi produžava život!
    By lik.50 in forum Sex i erotika
    Replies: 29
    Last Post: 26-01-06, 15:45
  5. Milo&#353;evi&#263;: Optu&#382;be la&#382;ne
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 04-09-04, 14:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •