Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 86

Thread: Simbolizam

  1. #26
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Gdje nabaviti to? Ima li na Kindle? Ja imam "Tajne Religije", onda neke knjige balkanske ezoterije i narodnih mitova i legendi, ali i kultova iliti sekti. Imam i Protokole, lol. A to mi izgleda kao dobra stvar.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Simbolizam

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Gdje nabaviti to? Ima li na Kindle? Ja imam "Tajne Religije", onda neke knjige balkanske ezoterije i narodnih mitova i legendi, ali i kultova iliti sekti. Imam i Protokole, lol. A to mi izgleda kao dobra stvar.
    Ne mogu da ti kazem jer ces onda i ti moci da putujes kroz vrijeme i paralelne svjetove i da mjenjas oblik po volji. Velika je to odgovornost.

    Inace, bilo je davno da se kupi ako nije rasprodato izdanje. Ili iz BG da se poruci. Ima i na engleskom na netu. Mislim da ima za Kindle app tj na kompu da citas. Ima dosta ilustracija, mislim da nema za aparat kindle.

    Ima i od Blavacke razotkrivena Izida od istog izdavaca ako nije rasprodato. Nisam to gledao odavno po knjizarama


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 03-06-23 at 21:16.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #28
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default



    Solomonov Hram.

    Jerusalem.

    “There are no grounds for dismissing Solomon’s glory as exaggeration or legend in the history and culture of the ancient world. Solomon could well have ruled in Jerusalem exactly as 1 Kings describes him, seated on his ivory throne, worshipping at the golden Temple.” (Millard, 1981, 17).

  4. #29
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    223
    Thanks Thanks Given 
    316
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Ima vam u pdf izdanju na balkandownloud sajtu.

  5. The Following User Says Thank You to Mirakul For This Useful Post:


  6. #30
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne mogu da ti kazem jer ces onda i ti moci da putujes kroz vrijeme i paralelne svjetove i da mjenjas oblik po volji. Velika je to odgovornost.

    Inace, bilo je davno da se kupi ako nije rasprodato izdanje. Ili iz BG da se poruci. Ima i na engleskom na netu. Mislim da ima za Kindle app tj na kompu da citas. Ima dosta ilustracija, mislim da nema za aparat kindle.

    Ima i od Blavacke razotkrivena Izida od istog izdavaca ako nije rasprodato. Nisam to gledao odavno po knjizarama


    Sent आत्मनः
    Ma ne zanima mene istina toliko. Ja samo zelim biti cool i u trendu.

    Recimo, cool je biti slobodni zidar. Oni vladaju svijetom. Allegedly.

    Joj, Hazarski rečnik.

    Oprostite mi na mojem Hazarskom rečniku.

  7. #31
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Šta mislite o ovome, da li lažu? Da li je sve laž? A, ako je istina, koliko će to promijeniti vaš odnos prema temi?

    Drastično ili nimalo?

    Na bolje ili na gore?

    Hazarski rečnik je divna knjiga o jednom narodu. Narodu koji postoji i dan danas i ima ga svuda u milionima. I u CG živi dosta potomaka Hazara. Različitih vjera i nacija.

    Međutim, da li ova Tamga potvrđuje išta? Ili je obična fabrikacija? Šta je? I da li je uopšte bitno? Ukrajina je nekad bila poznata kao zemlja Jevreja i pšenice i meda. Mnogo prije dolaska Hazara. Negdje oko 500 godine A.D. Ashkenazi su naselili te prostore.

    Iako danas govore da su Ashkenazi = Hazari, to nije sasvim tačno. Oni se nisu miješali jer je uglavnom samo Hazarska kraljevska porodica primila Judaizam. Hazarski narod je ostao u svojoj staroj vjeri dok nije asimiliran.


  8. #32
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    E jel znas Bluemoon da zene ne mogu biti Masoni. Ili ateisti. Hehehe, kakva je to diskriminacija!

  9. #33
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default


  10. #34
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Pa dobro, cosplay je dozvoljen zakonom.

    Znaš li koju ženu šegrta ili 33. Stepen?

  11. #35
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Pa dobro, cosplay je dozvoljen zakonom.

    Znaš li koju ženu šegrta ili 33. Stepen?
    Nije bas onako kao sto si zamislio da moze biti.
    Kako postujem slobodnu volju ne bih da uticem na necije zelje, ali bih rekla uopsteno " pazi sta zelis jer moze da se ostvari".
    Logicno bi bilo da covjek zna sta je posledica onog sto pozeli.
    Za to je potrebno poprilicno studiranje a ne samo oDraditi ugovor i otisak sake.

    Samo sam dala na znanje da nazalost postoje zenski redovi i to vise nije tajna.
    Tajna drustva imaju svoje inicijacije, i za razliku od nekih drustava koji u startu idu brutalno, kod drugih je to kako pisu tek na samom vrhu.
    Jako teska prica koja se tesko cita.
    Simbolizam tog tipa vezano za tajna drustva su jedno, a psyop simbolika koja je cesce pred ocima normalnih humanoida je nesto drugo. Dosta se mijesaju, ali ok. Bitno ih je uociti i desifrovati radi sopstvene inteligencije, sigurnosti i drzanja distance u najboljem smislu.
    Postoji simbolika rijeci, mirror rijeci, mimika, polozaj ruku, stopala, boje, dezeni. Sve su to simboli -poruke.
    Last edited by LadyHawk; 05-06-23 at 21:12.

  12. #36
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Oni stari egipćani si bili "najluđi" što se tiče tih simbola i čuda. Između ostalog su pravili one obeliske koji su jedan ogromni isklesani monolit, koji nije sastavljan iz više djelova nego ogromni kamen, i on je uglavnom simbolizovao nekog faraona iz tih dinastija ili tako neku bitnu figuru, tipa neka božanstva u koja su oni vjerovali, ali me interesuje je li onaj obelisk osim te figurativne simbolike imao možda i neku bukvalnu simboliku jer liči po malo na dlijeto koje su oni koristili kad nešto treba da zapišu (čitaj uklešu), jer su te bitne poruke, priče i događaje klesali u kamen koristeći hijeroglife, pa možda im je sami taj alat nosio neku simboliku jer su ga koristili kao sredstvo pisane komunikacije kao mi danas što koristimo olovku ili tastaturu.
    Čupatelj

  13. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:


  14. #37
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Solid, smatras da su u ono vrijeme bili " najludji", a sta mislis sto oko 30tak originalnih egipatskih obeliska ima od Vatikana, Pariza, Londona itd.. i sto isti simbol postoji u Vasingtonu, ST. Pitersburgu, Podgorici, itd...djeluje ti da nisu znali kako da " ukrase" gradove bez te simbolike za koju tvrde da postoji od starog carstva u Egiptu 2300 godina prije Hrista, sto moze da znaci ali i ne mora, obzirom da mnoge cinjenice nisu izlozene javnosti.
    Pogledati Tursku Gobekli Tepe od 9 000 god prije Hrista, doduse bez piramidalnog vrha, vec su oni " kapasti"..
    Sto se tice naseg terena imate zanimljive pojave u vise gradova, na raznim mjestima, ali potrebno ih je razaznati.. Ako procitate sta oni predstavljaju u CG dobicete odgovor koji jeste za neznan obican puk. Jednostavno. Znanje se cijeni i ne servira tek onako.
    Da li to govori da je neuk narod pametan pa to ignorise, ili su pametni oni koji znaju sta postavljaju, e to je pitanje za svakog ponaosob.
    Last edited by LadyHawk; 06-06-23 at 09:04.

  15. #38
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Jedno je kad ti nesto izmislis/prvi napravis, a drugo kad ga ukrades od drugih , dobro za te obeliske se mozda i precizno pretpostavlja ili zna, sli recimo za taj gobekli tepe koji ima one velike stubove u obliku slova T koji su tom starom narodu nesto znacilo i prestsvljalo, a to danasnji arheolozi ne mogu znati tacno, nego samo nagadjaju, pretpostavljaju itd. Jer nema zapisanih tekstova.

    Sent from my S23 ultra using Tapatalk
    Čupatelj

  16. #39
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Dobro... Sta znaci zapisani tekst a sta znaci simbol?
    Slovo je simbol? Priznajes slovo, tekst, a ne prihvatas da simbol ima znacenje?
    Sta znaci skulptura u starom svijetu? Simbolika?
    Simbol ne mora da znaci jedno slovo, vec i poruku.
    Ako ti mislis da je pretpostavljanje zato sto ti nisu rekli, ili ne zele da " opterecuju" obican puk, zaista si ubijedjen da neko ne zna sta je pravo znacenje i zato i postavljaju?
    Arheolozi kojima se kaze koliko im je potrebno da znaju a da ne zadiru u srz ili na koje arheologe mislis?
    Ovo je dio koji interesente treba da potakne da sami razmisle o tome.
    Arheoloh nije nista vise bitan od obicnog puka. Radna snaga i organizacija postupka.
    Ako ti znas a ja ne znam da znas jer nisam recimo u tim vodama, ja tvoje precutkivanje smatram neznanjem, ili ako mi i nesto istine kazes, ja bi trebala da smatram da pretpostavljas, sve do onog trenutka dok svi oko mene saznaju, i laicki prihvate sto im se servira?
    Nije bas to tako.

  17. #40
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ili da budemo direktni, kako mislis da ce neko da objasni narodu koji zivi u iluziji desavanja, recimo u Srbiji, sve sa politickim i religijskim dogmama koje znamo, i postavi im se simbol ispred nosa koji je nesto sasvim deseto? Okultno.
    Pa, objasnice im se na nacin koji taj puk moze da prihvati, da ne bi bili uznemireni, da se ne osjecaju nelagodno, a da se proces zavrsava.
    Deceive. Zasto necastivog nazivaju majstorom precare? Ko se sluzi njegovim sredstvom?
    Zato to najlakse prolazi kod obicnih ljudi, jer oni sami su ubijedjeni da citav svijet funkcionise kroz religijsku i ateisticku predstavu koju mogu sebi da objasne.
    Zato postoji simbolizam, da ne bi bilo otkriveno pravo znacenje jer ne bi bilo prihvaceno.
    Zasto u javnoj storiji kazu da su se prvi Hriscani krili po katakombama, komunicirali sa simbolima, i to je prihvatljivo, a ovaj oblik komunikacije ne moze da se razumije kao realan i masovan?
    Last edited by LadyHawk; 06-06-23 at 09:49.

  18. #41
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Vjerovatno si u pravu, ja se slabo razumijem u te stvari. Mada me ni ne interesuju do te mjere da bih htio da se puno informišem o tome, nego čisto bezveze ovako laički komentarišem.

    Sent from my S23 ultra using Tapatalk
    Čupatelj

  19. The Following User Says Thank You to Solid For This Useful Post:


  20. #42
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    Vjerovatno si u pravu, ja se slabo razumijem u te stvari. Mada me ni ne interesuju do te mjere da bih htio da se puno informišem o tome, nego čisto bezveze ovako laički komentarišem.

    Sent from my S23 ultra using Tapatalk
    Pretpostavka..Imas djecu, unucad, praunucad..Volis ih beskrajno i zelis im miran i prosperitetan zivot. Nesvjestan desavanja oko sebe, u svojoj viziji dozivljavas realnost.. bezbrizan sa te okultne strane. Nebitno ti je. Prolazis pored raznih simbola, ne zanimaju te. Uocis ponesto ali nebitno ti je.. FBI objavi proglas gdje decidno upozorava narod koje simbole koriste manijaci i ti ludaci, ali ti se ne obazires. Prodje ti misao - to je tamo negdje daleko. Cak i ne zapamtis jer odbacujes od svog ambijenta.
    Neko drugi je oprezan, pogleda, zapamti, upozoren je.
    Prolazi pored tebe i tvojih, vidi da vodis dijete, unuce u neke prostore za djecu a zamijecuje simbole predstavljene kao graficki dizajn. On se cudi kako ti ne znas a dobar si covjek, kako si tako neoprezan a volis svoju djecu, unuke, praunuke koji zavise od tebe. On ne ulazi tu, ne vodi svoju djecu tamo jer zna sta to znaci itd...
    Inace FBI je to objavio prije vise godina, precizirao znacenje svih navedenih simbola, a vi cete vidjeti bas te simbole na " sve" strane i na TV, i u filmovima, crtacima, kod mnogih poznayih ljudi u svijetu od kojih cobjecanstvo zavisi.
    Ima toga puno.
    Last edited by LadyHawk; 06-06-23 at 10:39.

  21. #43
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default


  22. #44
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Simbolizam


    Pentagram. Sotona i dr.

    Nisam ni ja lud, poceo sam da obracam paznju na detalje.


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 06-06-23 at 18:32.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Po ovome bih rekao da je Hajniken product by Yugoslavia?

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #46
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,176
    Thanks Thanks Given 
    15,103
    Thanks Thanks Received 
    3,753
    Thanked in
    2,682 Posts

    Default

    Zaboravljaš da je jedan dio Njemačke bio pod sovjetima.Pao Berlinski zid ostao Hajniken a bogami i metro ima obrise.

    Samo dobro ostane ono loše nema kapacitet.
    No pasaran!

  25. #47
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default Simbolizam

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Po ovome bih rekao da je Hajniken product by Yugoslavia?

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    To su ti simboli. Nikad covjek nije nacisto sta je u pitanju. Da li piti satanisticko/komunisticko pivo ili ne? Posledice? 15 ovih piva ili Carlsberg? Sve su to stvari koje tjeraju na razmisljanje i eksperiment.

    Evo jednog jos.

    Brdo Golgota. Praotac Adam. Četniča zastava. Piratska. Masonski simbol


    Salt Mine Vjelicka kad sam bio. U dnu krsta obratite paznju


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 06-06-23 at 20:16.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  26. #48
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,176
    Thanks Thanks Given 
    15,103
    Thanks Thanks Received 
    3,753
    Thanked in
    2,682 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    To su ti simboli. Nikad covjek nije nacisto sta je u pitanju. Da li piti satanisticko/komunisticko pivo ili ne? Posledice? 15 ovih piva ili Carlsberg? Sve su to stvari koje tjeraju na razmisljanje i eksperiment.

    Evo jednog jos.

    Brdo Golgota. Praotac Adam. Četniča zastava. Piratska. Masonski simbol


    Sent आत्मनः
    A ovaj.I jarac i kugla i ljubičasti plašt.
    Često su zlikovci imali ljubičasti plašt.

    No pasaran!

  27. #49
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Skeletor, brat moj dobri.


    Sent आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  29. #50
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,176
    Thanks Thanks Given 
    15,103
    Thanks Thanks Received 
    3,753
    Thanked in
    2,682 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Skeletor, brat moj dobri.


    Sent आत्मनः
    I meni je bio kul.I šreder i klan Stopalo.
    Isto ljubičasti plašt.

    No pasaran!

  30. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 'One eye' simbolizam u pop kulturi
    By starwalker in forum Sve i svašta
    Replies: 104
    Last Post: 21-03-13, 16:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •