Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 212

Thread: Ai

  1. #51
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Imam neki vebinar na temu AI u utorak, pa ću prenijeti, ako bude što zanimljivo.
    Inače se ježim od robota i tih stvari.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  2. The Following User Says Thank You to aLaPaCha For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,221
    Thanks Thanks Given 
    15,145
    Thanks Thanks Received 
    3,767
    Thanked in
    2,694 Posts

    Default

    Šta onda dođe DarkBert u tom smislu međuljudskih odnosa.

    E ovo bi stvarno trebalo da usavrše koliko ima pokvarenjaka diljem planete.

    https://technewsspace.com/the-darkbe...d-for-science/
    No pasaran!

  4. #53
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Mit o Dedalu i Ikaru je grčki mit koji opisuje avanturu Dedala, vještog arhitekta, i njegovog sina Ikarusa. Dedal je bio poznat po svojoj sposobnosti da stvara složene strukture i izume. Kralj Minos iz Cretae zatvorio je Dedala i Ikarusa u labirintu zbog nekih nesuglasica. Da bi pobjegli, Dedal je izgradio krila od perja i voska.

    Dedal je upozorio Ikarusa da ne leti preblizu suncu, jer bi vosak mogao otopiti. Međutim, Ikarus je bio oduševljen slobodom letenja i nije poslušao očev savjet. Kada je Ikarus preblizu sunca, vosak se otopio i on je pao u more i utopio se.

    Ovaj mit simbolizira ljudsku želju za slobodom i avanturom, ali i upozorava na posljedice prekomjerne ambicije i nepoštivanja upozorenja.


  5. #54
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Mit o Prometeju je grčki mit koji opisuje priču o Prometeju, titanskom bogu mudrosti i kreativnosti. Prema mitu, Prometej je stvorio ljude iz gline i dao im vatru koju je ukrao s Olimpa kako bi im omogućio napredak i civilizaciju.

    Međutim, bogovi su bili ljubomorni na Prometejev dar ljudima i odlučili su ga kazniti. Zeus, kralj bogova, naredio je da Prometej bude okovan na planini i svakodnevno bi ga orao dolazio jesti jetru, koja bi se preko noći ponovno obnavljala.

    Prometej je trpio dugi niz godina, ali nije odustajao. Konačno, Heraklo, heroj grčke mitologije, oslobodio je Prometeja i izmamio milost Zeusa. Prometej je bio oslobođen i nastavio je donositi darove ljudima.

    Ovaj mit predstavlja Prometeja kao borca za ljudska prava i napredak, ali također ističe moć bogova i posljedice suprotstavljanja njihovoj volji. Prometej je simbol hrabrosti, mudrosti i nepokolebljive borbe za pravdu.


  6. #55
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Mit o Pandorinoj kutiji potiče iz grčke mitologije. Prema mitu, Pandora je bila prva žena stvorena od strane bogova. Zeus joj je dao kutiju (ili, kako se ponekad spominje, posudu ili vrč) kao dar za udaju, uz upozorenje da je nikada ne otvara. Međutim, Pandora, pokrenuta znatiželjom, na kraju je popustila iskušenju i otvorila kutiju, oslobađajući tako niz zala i nevolja koje su pogodile čovječanstvo.

    Iako se izraz "otvoriti Pandorinu kutiju" često koristi kako bi se opisale negativne posljedice ili neočekivane katastrofe, važno je napomenuti da je u originalnoj verziji mita kutija također sadržavala i nadu. Stoga se može tumačiti i kao oslobađanje nade i mogućnost novog početka nakon suočavanja s teškoćama.


  7. #56
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Nije nada bez neke bila zatvorena u istoj kutiji. Ko zna sta je uradila i sta nam i dalje radi.


    Sent आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  9. #57
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    U medjuvrmenu, stara vijest koja povrmeno iskace na pomen AI-a.

    Powerful antibiotics discovered using AI

    https://www.nature.com/articles/d41586-020-00018-3
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #58
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nije nada bez neke bila zatvorena u istoj kutiji. Ko zna sta je uradila i sta nam i dalje radi.


    Sent आत्मनः
    A i kad pogledaš, najveći seljaci i mafijaši su ovi bogovi. Čuješ da ti dar, nemoj ga otvarat. Ili donese ti neko vatru da izpržiš ćevape, oni ga okače na neku planinu.

    Zevs je silovao preko 50 žena u mitologiji.

    Pa šta su onda ljudi?

  11. #59
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,221
    Thanks Thanks Given 
    15,145
    Thanks Thanks Received 
    3,767
    Thanked in
    2,694 Posts

    Default

    Ja se svo vrijeme pitam kako je nastao apple kad ono zabranjeno voće iz Edena.
    To je rekao da se naročito ne dira.

    No pasaran!

  12. #60
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Nije zabranjeno voće bilo jabuka nego Kurkuma plus.

  13. #61
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Atejista Vljernik View Post
    Kažu, AI će promijeniti svijet, ostaće bez posla stotine miliona ljudi...itd. Kako će kapitalizam živjeti bez ljudi koji zarađuju i troše. Znam default odgovor: ali otvoriće se druga radna mjesta. Da vam ja kažem, NEĆE. Zato što AI može zamijeniti samo zadrigle državne službenike ili bar 90% njih a to partije, čak ni one iz najrazvijenijih zemalja neće dozvoliti zbog svojih interesa. Džaba vam sva moguća svjetska AI kad ona ne može ni kućicu za pse napraviti. Ili što bi reko Šekspir, nema leba bez motike.
    Evo na primjeru moje firme ti mogu reci da samo Chat GPT4 (ko ima access za plugins) u kombinaciji sa MJ moze, bez skoro ikakvih problema da zamijeni 30%-40% cijelog marketing tima (Copy u B2B & B2C, parcijalno framework dizajnere u B2B/Product, intern data analiticare). Naravno ne sam po sebi, neko mora sve to da kontrolise ali ako je ranije trebalo recimo petero ljudi da obavlja posao sada uredno moze samo dvoje. Neminovno je da ce oni koji ne umiju da barataju sa ovim novim alatima u sledecih godinu ili dvije biti i "odstranjeni" iz firme.

    Produktivnost je nevjerovatno porasla jer se olaksavaju neke stvari za koje je ranije bilo potrebno debelo iskustvo ili podosta googlanja. Recimo za kompleksne Google Sheet formule za koje je ranije trebao neko ko podobro barata sa Google Sheets sada je moguce da ih sredi, bez pretjeranih problema, skoro pa totalni pocetnik uz svega par promptova i prepravkih isti (jer naravno LMs i dalje grijese i to ponekad drasticno).

    Da ne bude nesporazuma, chat GPT debelo grijesi cak i u nekim sferama u kojima bi trebalo da ne grijesi, ali ako osoba moze da prepozna greske lako ih je srediti (opet kroz chat GPT). MidJourney je pak nesto daleko, daleko bolje i digital illustratori/dizajneri ne kukaju za dzabe. Takodjer trebamo da se zapitamo sta sve postoji u tajnosti sto nije za siru javnost.

    Ultimativno bih rekao da dobar dio zapada (ako ne i cijeli) polagano ali sigurno upravo i iz ovih razloga ide ka takozvanom "basic income-u".


    ---
    Ovo ispod nije izolovan slucaj al' eto cisto da nekima zagolica mastu.

    Photographer admits prize-winning image was AI-generated

    https://www.theguardian.com/technolo...s-ai-generated

  14. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  15. #62
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Midjourney je odlican, dovoljna je samo i pretraga tudjih rezutata da se smisli koncept/dobije ideja za neki rad. Za graficke dizajnere idealan alat koji moze da da i gotov rezultat.
    Vec komercijalno postoji AI u sferi muzike, od kopiranja/kloniranja tudjeg vokala, stil, do pravljenja muzike na osnovu primjera.
    Jos kad zazivi AI text to video ( 2 minute papers je solidan youtube kanal za AI trendove), bice svega u domenu multimedijanih stvari.

    Meni je nevjetovatan nacin na koji AI uvelicava slike niske rezolucije, testirao sam ovih dana i rezultati su nevjerovatno dobri. Kolorizacija fotografija, videa, povecanje framerate-a... Sve je ovo postojalo i ranije ali nikad rezultati nisu bili ovako dobri.

    I ovo sve u zadnje dvije godine. Za 5 godina ako se nastavi ovim tempom... Nece se razlikovati generisani karakter u filmu od pravog glumca.
    Last edited by Antares; 18-05-23 at 23:28.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #63
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Hvala Bogu pa neko spomenu Universal Basic Income (UBI)

    On već i postoji. Npr. U CG naknada za majke je pilot test tog programa. Polako će se sa napretkom AI širiti na ostale slojeve društva, sve dok ne masa prosto ne kaže, pa da UBI je najbolje. Mene su zvali iz Londona prošle godine jedno vrijeme 3-4 puta jer su mi ponudili 1000€ mjesečno da ništa ne radim.
    Ja sam prvo pomislio neka piramida, prevara, ali ono zaista zakucali na 1000€, legitimno, isplate ti, ništa ne radiš. Međutim, ne znam hoćeš li moći nešto preko toga da zaradiš ili će to biti plafon, a ono, sve će to ići preko digitalnih valuta Centralne Evropske Banke. I tako ćemo svi debeli uz picu, imati UBI, besplatan starlink, možda i solarne panele, i slušati klonirani glas Ipčeta Ahmedovskog i jesti picu uz AI generisanu kraljicu Teutu na TV.

    Oj debeli lade zašto ljudi rade...

    Pa jel nego...

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Saruman For This Useful Post:


  18. #64
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    AI će izgurati čovjeka iz većine poslova. Ali to ne znači apokalipsu. Ja svakako nisam ekspert za ekonomiju i finansije, ali mi je i kao laiku jasno da taj UBI će eventualno dovesti i do ukidanja novca. I dok Amerikanci histerišu oko toga i WEF agendi. Jer navikli su po 500 galona nafte, da se vozaju od Konektikata do Montane sa SUV, mi Jugosloveni, Titovi pioniri, UBI ćemo vrlo rado prihvatiti. To ne znači da se neće moći zaraditi preko UBI, moći će, ali će biti opcionalno... I više kao neki honorarni posao nego stalan, mukotrpan. Ne znači ni da će UBI savršeno funkcionisati. Ali će omogućiti ogromnom sloju ljudi da ima egzistenciju. Međutim, kad su stvari BESPLATNE, onda si ti PROIZVOD. Tako će i UBI doći sa nizom obaveza, naravno, ali ja tu vidim dosta potencijala za razvoj ekonomije na jedan simpatičan način. UBI vremenom može dovesti i do ukidanja novca u cijelini. Govorimo o komunizmu. Digitalnom komunizmu. Neki kažu "Mark of the Beast", ono što se ne može "kupiti ili prodati", biblijska proročanstva.

    Slušajte, jaz između bogatih i sirotinje je takav, da je dobro što u ovom trenutku ne sjeku giljotinom glave po ulicama ljudi širom svijeta jedni drugima. Zato me se manite Biblije i 666.
    Da nisu svi bili toliko alavi da zavrnu negdje nešto, i to je bilo daleko prije Karla Marxa, pa i Francuske revolucije. Ne bi nikad došlo do komunizma.


    Sad se spominje i DISTRIBUTIZAM kao opcija nove ekonomije. Basically, to je Socijalni-libertarijanizam, i on ima veoma puno potencijala. Jer razbija monopole i uvodi taj neki "pravedniji" nemarksovski komunizam, neki ga zovu i LOKALIZAM, znači ja ti i još 5 ljudi držimo restoran, to je naše vlasništvo i sredstvo za proizvodnju. Dijelimo zaradu između sebe, sve je na blockchainu, i sve odluke donosimo u skladu sa ili direktnom demokratijom ili nekim drugim opcijama glasanja. Razbijaju se monopoli itd... Taj sistem dobro funkcioniše ako želi sačuvati mala mjesta, manje proizvodnje, kao saće... Imaju primjeri distributizma gdje se pokazao kao efikasan. Piratske stranke Evrope su takođe distributisti u svojoj ideologiji. U Salzburgu i Grazu komunisti...


    Modeli su brojni. AI nas zasad samo gura prema pravcima razmišljanja više nego što on nešto zaista radi na planu proizvodnje. Gura nas prema određenom univerzalnom razmišljanju. Kako, šta, đe...





    Last edited by Saruman; 19-05-23 at 02:31.

  19. #65
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hvala Bogu pa neko spomenu Universal Basic Income (UBI)

    On već i postoji. Npr. U CG naknada za majke je pilot test tog programa. Polako će se sa napretkom AI širiti na ostale slojeve društva, sve dok ne masa prosto ne kaže, pa da UBI je najbolje. Mene su zvali iz Londona prošle godine jedno vrijeme 3-4 puta jer su mi ponudili 1000€ mjesečno da ništa ne radim.
    Ja sam prvo pomislio neka piramida, prevara, ali ono zaista zakucali na 1000€, legitimno, isplate ti, ništa ne radiš. Međutim, ne znam hoćeš li moći nešto preko toga da zaradiš ili će to biti plafon, a ono, sve će to ići preko digitalnih valuta Centralne Evropske Banke. I tako ćemo svi debeli uz picu, imati UBI, besplatan starlink, možda i solarne panele, i slušati klonirani glas Ipčeta Ahmedovskog i jesti picu uz AI generisanu kraljicu Teutu na TV.

    Oj debeli lade zašto ljudi rade...

    Pa jel nego...
    068 345-344 i to samo neka me cimnu, ja ću njih nazvat, i to ne tražim 1000 dosta mi je 450, i to ... ne treba mi nijedan slobodan dan u neđelju... spreman sam da neradim ništa 24/7 .....tnx.

  20. The Following User Says Thank You to pecaros For This Useful Post:


  21. #66
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hvala Bogu pa neko spomenu Universal Basic Income (UBI)

    On već i postoji. Npr. U CG naknada za majke je pilot test tog programa. Polako će se sa napretkom AI širiti na ostale slojeve društva, sve dok ne masa prosto ne kaže, pa da UBI je najbolje. Mene su zvali iz Londona prošle godine jedno vrijeme 3-4 puta jer su mi ponudili 1000€ mjesečno da ništa ne radim.
    Ja sam prvo pomislio neka piramida, prevara, ali ono zaista zakucali na 1000€, legitimno, isplate ti, ništa ne radiš. Međutim, ne znam hoćeš li moći nešto preko toga da zaradiš ili će to biti plafon, a ono, sve će to ići preko digitalnih valuta Centralne Evropske Banke. I tako ćemo svi debeli uz picu, imati UBI, besplatan starlink, možda i solarne panele, i slušati klonirani glas Ipčeta Ahmedovskog i jesti picu uz AI generisanu kraljicu Teutu na TV.

    Oj debeli lade zašto ljudi rade...

    Pa jel nego...
    Sat radim na tom projektu za uvodjene cbdc blockchain za CG. Treba da odaberemo use case ali nece to ni u EU zaživjeti prije 2026. Moćni igrači postaju suvišni SWIFT, castodiani... Biće dosta otpora. Plus AI. Ima straha i nerazumjevanja. Ali tako je bilo o kad se interenet pojavio. Download, domain name... Strava. Ali nacin zivota ce se promjeniti definitivno. na bolje i li na gore zavisi samo od nas kako sve to prihvatimo. Tako je i sa svim stvarima. Ne postoje dobre i loše već samo naš odnos prema njima.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  23. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Koliko ja znam uvek se novo prihvata da otporom makar bilo najbolje na svijet.

    Onda ide druga faza gdje se počne razmišljati o benefitima novog.

    Treća faza je kada shvatiš jesu li benefiti veći ili su manjkavosti sistema veće.
    U trećoj fazi prihvataš ili odbacuješ proizvod i kao pojedinac i kao društvo/država...

    Ja preskačem prva dvije faze
    Tj. kod mene su one mikro malog trajanja.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  25. #68
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,221
    Thanks Thanks Given 
    15,145
    Thanks Thanks Received 
    3,767
    Thanked in
    2,694 Posts

    Default

    Tehnologija koju poznajemo kao Bluetooth dobila je ime po Haraldu Bluetoothu, vikinškom kralju koji je preminuo prije više od jednog milenijuma. Baš kao što je ujedinio frakcije Danske i Norveške, Bluetooth tehnologija ujedinjuje različite elektronske uređaje. Bluetooth logo pametno uključuje njegove inicijale, predstavljene runskim simbolima za Hagalla (*) i Bjarkana (B).

    Eto mala zanimljivost na temu.

    No pasaran!

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  27. #69
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    765
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Tehnologija koju poznajemo kao Bluetooth dobila je ime po Haraldu Bluetoothu, vikinškom kralju koji je preminuo prije više od jednog milenijuma. Baš kao što je ujedinio frakcije Danske i Norveške, Bluetooth tehnologija ujedinjuje različite elektronske uređaje. Bluetooth logo pametno uključuje njegove inicijale, predstavljene runskim simbolima za Hagalla (*) i Bjarkana (B).

    Eto mala zanimljivost na temu.

    Pa ovo i baš nema veze sa temom.


    Sent from my SM-G780G using Tapatalk

  28. #70
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Vjerovatno je ovo upit za AI bio, barem ga ja tako ukapirah.

    Mislim da je najveci problem sto su ljudi ocekivali u najmanju ruku Jarvisa, a u idealnom slucaju da dobiju Vision-a.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  29. The Following 2 Users Say Thank You to kvarni For This Useful Post:


  30. #71
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,315
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    ...1000€, legitimno, isplate ti, ništa ne radiš. Međutim, ne znam hoćeš li moći nešto preko toga da zaradiš ili će to biti plafon, a ono, sve će to ići preko digitalnih valuta Centralne Evropske Banke. I tako ćemo svi debeli uz picu, imati UBI, besplatan starlink, možda i solarne panele,
    Ako je srž UBI-ja programabilnost a pun potencijal istog se ostvaruje uz primjenu credit score-a/carbon footprint-a, u tom kontekstu je interesantnije razmišljati o scenarijima gdje su tvoje 'loše' navike i aktivnosti suzile opcije za potošnju tih sredstava i gdje nepotrošena sredstva nisu prenosiva u sljedeći mjesec.

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    i slušati klonirani glas Ipčeta Ahmedovskog i jesti picu uz AI generisanu kraljicu Teutu na TV.
    Na konto priče o industriji zabave, jedan thought-provoking filmski predlog.
    The more things change, the more they stay the same.

  31. #72
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    A Komunistička partija Kine će me odlučivati o tome jel ja ostavljam carboon footprint ili ne. Pa i najmanje ljudsko biće, počevši od bebe, ostavlja carbon footprint, a ne odrasli čovjek.

    Nek nam kazu prljave komunjare, NEMA ČOVJEKA NEMA PROBLEMA, što bi rekao drug Staljin.

    Zato smatram da sve komunističke spomenike u CG treba porušiti do temelja.

  32. #73
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,853
    Thanks Thanks Given 
    2,692
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default



    tako mi Al (gospodja Dejvis) i njegove kontrole

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  33. #74
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    AI će nas spasiti, od nas samih.

    Nemote tako. AI je tu da generiše dovoljno ubjedljivu utopističku stvarnost u koju ćemo se vremenom toliko utopiti da nismo ni shvatili da smo se zapravo utopili. Pa jel', to mu dođe Utopija.

    A brale moj ChatGPT je počeo prije 4-5 mjeseci, možeš mislit 4-5 narednih godina.

    Sjećaćemo se ovoga svijeta s nostalgijom.

  34. #75
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ne znam, ova stvarnost ili neka druga koja je razlika. Ocu li se ljepse osjecati i uzivati? Individualno je to ali generalno mi smo robovi navika. Tesko ce pasti nova realnost većini. Ali mislim da ako prihvatimo AI nas razvoj moze da krene u nekom drugom pravcu. Boljem pravcu. AI je kruna čovječanstva. Odatle možemo samo da nestanemo ili da “nestanemo”. Svakodnevni problemi ce biti prepusteni AI, a mi… Mi ćemo transcendentirati i na kraju možda nećemo postojati u ovom obliku. Biće interesantno vidjeti koliki je zaista nas potencijal. Ili sam mozda gledao previse SF filmova.


    Sent आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  35. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •