Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 210

Thread: Ai

  1. #26
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default


  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ja nisam expert na tom polju, ali vjerujem da će AI postići mnogo kad dođe ChatGPT-5, a zatim i quantum supercomputers pored kojih se predsjednik Biden skoro nešto fotografisao.

    Šta je ono brate mili, kažu da ti superkompjuteri probijaju sve enkripcije, zaštite, šifre, pa čak i blockchain. Odnosno Bitcoin. Da za 9 sekundi probije PGP enkripciju. To je inače vojna tehnologija, kao i internet, uostalom. To znači da može obarati i satelite i svašta nešto.

    AI nije zamišljen da bude enciklopedija. AI funkcioniše u ovom trenutku na bazi promptova. Svi se žale AI biased, AI pristrasan. Pa da li neko može napraviti pro-demokratski ili konzervativni AI?

    Da, imate i FreedomGPT gdje vam odgovaraju na upite iz politički "konzervativnog" gledališta.

    Vidjećemo šta će biti. Vladimir Putin je izjavio da AI treba preuzeti sve političke odluke. Pretpostavljam da Putin kani napraviti proruski AI...

    Sve je ipak samo ljudska priroda, ali konačnica AI = HIVE.

    AI pravi digitalno "saće" kao kod pčela, i donekle simulira ideju i blockchaina, jedini način da ta ideja bude korisna a da svi ne postanemo Ludi(sti), jeste da bude univerzalna.
    Quantum supercomputers are a new and rapidly advancing technology, and there are several types of quantum computing architectures, each with its own strengths and weaknesses. However, some of the most powerful and promising tools of quantum supercomputers are:

    Quantum gates: Quantum gates are the basic building blocks of quantum circuits and enable quantum computers to perform operations on qubits. The most commonly used quantum gates are the Hadamard gate, Pauli gates, and CNOT gate.


    Quantum annealing: Quantum annealing is a type of quantum computing that uses quantum fluctuation to find the minimum energy state of a system. This approach is particularly well-suited for optimization problems, such as scheduling and logistics problems.


    Shor's algorithm: Shor's algorithm is a quantum algorithm for integer factorization, which is a problem that is believed to be intractable for classical computers. This algorithm is a major breakthrough in quantum computing and could have significant implications for cryptography.


    Grover's algorithm: Grover's algorithm is a quantum algorithm for searching an unsorted database, which is faster than classical search algorithms. This algorithm has applications in data mining, optimization, and machine learning.


    Quantum error correction: Quantum error correction is a set of techniques that enable quantum computers to correct errors that occur due to decoherence and other sources of noise. This is a crucial tool for building scalable quantum computers.

  3. #28
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    U suštini svega o ovoga jeste da trenutno postoji tehnologija 1000 godina naprednija ispred one koju posjedujemo mi civili u ovom trenutku. Ona se već testira u sekvencama i kroz period povlačenja Overtonovog prozora, ona će sve više preuzimati legacy ljudske uloge. To ne znači kraj čovjeka. Čovjek će postojati, i kada samo roboti i ostanu, a na kraju samo data/podaci svi o našem postojanju budu svedeni na jednu flešku koju će posljednji čovjek poslati u Svemir kao onaj Vojadžer, kad smo slali muziku, pozdrave na različitim jezicima i ostalo na onoj ploči u Svemir. Ko je čitao Homo Deus knjigu, možda ima približnu sliku o tome.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kažu, AI će promijeniti svijet, ostaće bez posla stotine miliona ljudi...itd. Kako će kapitalizam živjeti bez ljudi koji zarađuju i troše. Znam default odgovor: ali otvoriće se druga radna mjesta. Da vam ja kažem, NEĆE. Zato što AI može zamijeniti samo zadrigle državne službenike ili bar 90% njih a to partije, čak ni one iz najrazvijenijih zemalja neće dozvoliti zbog svojih interesa. Džaba vam sva moguća svjetska AI kad ona ne može ni kućicu za pse napraviti. Ili što bi reko Šekspir, nema leba bez motike.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    2,660
    Thanks Thanks Received 
    2,525
    Thanked in
    1,430 Posts

    Default

    Al ce da zamijeni Papu,
    Zamijenica Reisa ,(imam ja )
    Zamijenice posrednike sa bogom.
    slava Al....
    ispovijedi se Al
    svi tvoji grehovi su digitalizovani.... udri 5 puta ctrl shift

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Može sve to da zamjeni i kustose u vidu holograma.

    No pasaran!

  8. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  9. #32
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default


  10. #33
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Zelena enerđija i AI će transformisati svijet. Ovi frajeri iz OpenAI žele da nam poruče kao premijerka Izraela, Golda Meir: ne budite skromni, niste toliko uspješni. Kao jedan od postova na threadu spominju se osjećanja i sentimentalano kod čovjeka. Pogledajte film Ex Machina. Jeste li sigurni da vi niste AI? Odakle znate? Ko vas je programirao? Ko nije? Ili seriju Westworld. Odakle znate da sve ovo nije samo simulacija.

    Teorija simulacije. Pa dobro i religija na neki način govori da je ovo sve samo simulacija kojom upravlja Bog? Ali gledam onu seriju 1899. I naježim se, da Bog postoji, ali šta ako to posmatramo kroz onu prizmu Platonove pećine. Neđe sam po forumu škrabao da Bog može imati GPS. To znači da upravlja simulacijom iz nekog prostora. U Islamu je to Arsh, Božiji tron, kad se prođe 7 nebesa. Isto tako nešto imaju i druge religije. Ali šta ako zaista postoji "GPS", to znači da mi možemo doći do tog mjesta. Pa proroci su dolazili... Znači li to da možemo imati divinaciju i apoteozu i sami? Ovaj AI je već na tom putu da preuzme apoteozu, i šta onda? Živjeli su sretno do kraja života.


  11. #34
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    To su obični programeri ljudi ka i svi drugi.Samo što razvijaju bolje alate pri korišćenju ko što se usavršavaju neki drugi alati u svijetu tehnologije.

    Kapiram ja da su vjernici vječito u nekom strahu od rušenja njihovih ideologija no što da se čini to je individualna stvar.Ne može čovjek prilagođavati svijet sebi,no ide nekako obratno ako ne misli u suprotnom da navuče neku nervozu a život je kratak.
    No pasaran!

  12. #35
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default Ai

    Kada AI postaje biće? Jedno pitanje je potrebno. “Ko sam ja?” Kada AI postavi to pitanje…


    Sent आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #36
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Kako misliš da postane biće, u biološkom smislu prije svega?Ovo je šema matrica nema veze ni sa jednostavnom mikrobiološkom jedinkom a kamoli sa čovjekom.

    Jedno drvo je kompleksnije od AI-ja u tom smislu.List biljke razbija kvantnu mehaniku kakvu čovjek može samo kopirati u vidu solarnih panela, no solarni paneli će uvijek biti samo kopija.
    No pasaran!

  14. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  15. #37
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Mi (konkretno Zapad) danas ne znamo ni šta je žena. A ne šta je biće. Tako da nije isključeno da u bliskoj budućnosti imamo "robotska prava", uz ovu ideologiju.

    Ti nećeš moći da dokažeš da je ChatGPT-5 "bez osjećanja"

    Na osnovu čega? Dopamin, serotonin? Mozak, psiha?

    I šta?

    Duša?

    SVAKU ljudsku emociju će robot moći da iskopira ili da improvizuje kako ni čovjek ne može. Ko će biti tu da presudi jel ona istinska ili robotska...

  16. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  17. #38
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Neurotransmiteri u sprezi sa hormonima etc a ne 101010 matrice.Što mene briga što neko ne umije da razlikuje čovjeka od robota.Nekima je dovoljna i lutka na naduvavanje da im se "razvije" emocija.
    Digne im se na reklamu za pežo i što sad.

    Playboy drže pod aljine i vele qq što ćemo ako nas AI prevari.Emocija vele,kakva crna emocija ako se nekome razvija emocija sa robotima isto je ko sa gumenim lutkama.
    AI nema mitohondrije,ćeliju,nema masu i supstancu toga što čovjek ima od krvi i mesa i nervne mreže kakve nikad imati neće jer je obični kopi paste u najprostijem obliku.Nema čak ni što ima obična meduza starija i od čovjeka a to što se neko plaši sopstvenih fantaziranja a knjigu jednu iz biologije da pročita da shvati što je biologija e to već nek vidi sam sa sobom.
    No pasaran!

  18. #39
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Pa po tvojem je čovjek isključivo biologija.

    Šta će nam onda išta ovo. Ljudska prava, feminizam, religije, Evropske unije, UN povelje, sudovi, zakoni, psihologije, ideologije, LGBT, AI, Survival of the fittest. Daj svima kalaš i da se porokamo, biološki, pa čiji testosteron, estrogen, dopamin i adrenalin bude jači. Amin.

    Tako ćemo valjda doći do istine i realnosti. I onaj koji preživi The Last of Us. Dobija smoki i 2 priganice kao nagradu za najvisprenijeg majmuna odnosno čoeka.

    Ne volem Socijal-darvinizam. Zbog njega smo ovdje gdje smo.

    Ja sam za kooperaciju.

  19. #40
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Komplikuješ.

    Ljudska biologija je nešto što AI nikad jednostavno ne može dostići.Ubacuješ gomile fraza i izraza koje su produkt opet misli nekog ovog i onog vremena.Obična apstrakcija,biologija je ipak činjenica.
    Možda bi zapanjeno sve to čitao čovjek prije sto godina,a vjerovatno bi se smijao čovjek tome nakon sto godina,no ljudska biologija je prosto nedostižna bilo kakvom robotu.
    Jes baš je nekako mizerno da je čovjek obični stvor ko i svi drugi stvorovi na planeti,ruši mu koncept nekakvog ekstra mnogo izvan običnog bića koje i dalje da ga lansiraš neđe izvan planete bez opreme crka bi u trenu odma.Ima ono biće dugoživac po hrvatski on ne a daleko je manji od čovjeka.
    On ne bi crka bez opreme svakakve uslove može da izdrži.

    A čovjek,čovjek je jedno krajnje umišljeno biće koje ne može preživjeti ni na više od 50% teritorije ove planete bez nekih svojih sprava i spravica,a greote sav se prestravi od jednog AI-ja koji bi bio onome mu rođaku u kameno doba ko kad bi vidio digitron.Drama cijela se napravi od jednog malo jačeg digitrona.
    Last edited by Bluemoon; 17-05-23 at 22:37.
    No pasaran!

  20. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  21. #41
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    A šta bi rekla onda o DNK modifikacijama i kloniranju ljudi?

    I šta ako je već moguće, kao u Matrixu, praviti masovno ljude, kao u Brave New Worldu, iz onih epruveta i DNK modifikovati ih do Alfa, Beta, Gama, Delta statusa. Šta je onda čovjek, čovjeku?

    AI je tad najmanji problem. U Star Warsu imaš kloniranu vojsku sa Kamino planete. Oni kasnije budu poubijani. Ali ima i "Bad Batch", oni koji se nisu pokazali kao "poslušni" imperiji nakon Ratova Klonova...

    Hoće li se ljudi dijeliti tako na Originalne, epruvetske, AI ljude, klonirane...I šta ako tehnologija kopiranja biologije ode tog nivoa da bude moguće kopirati svaku ćeliju organizma.

    Šta ako čovjek stvori biće? Ne AI. Nego zaista, to tvoje biološko biće. Stvori drugog čovjeka. Postane Bog i Stvoritelj. Ali ne kroz ženu. Nego fabrički, manufakturom. Stvori svijest, stvori: Ko sam ja? Stvori penis i vaginu, ili izmisli nešto novo. I pusti u pogon.

    Ko je onda Bog? I šta je onda AI? Ko si ti, ko sam ja?

    Hehe. Upali smo u crnu rupu nauke.

    Uostalom, smatram da treba raditi na vladavini prava i poglavlju 23, 24.

  22. #42
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Ne znam što bi rekla na sve to što mi izruči vjerovatno bi pustila net king kola i popila čašu vina najbolji algoritam da ne opterećujem sistem svim tim čudima što ako.
    Mislim stvarno,baš komplikuješ i sebe samog opterećuješ a biološki život je ograničena kateogrija.Vremenski mislim.
    No pasaran!

  23. #43
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ja komplikujem, a ti makar pošteno simplifikuješ, iako ne shvaćaš da upravo tom simplifikacijom otvaraš sva vrata "pakla komplikacija" jedne ideologije, daleko ozbilnije od AI. Biotehnologije i transhumanizma.

    Čitam od Fukujame sad "Kraj čovjeka", i on i Homo Deus vide to u biotehnologiji i transhumanizmu. Pa šta misliš da je transgender ideologija? Rođen u pogrešnom tijelu? Ili naučni eksperiment biotehnologija i transhumanizma... Kako ko i kada reaguje na pubertetske blokatore, jel moguće bez antibiotika, jel testosteron može biti jači, srce veće, kidanje organa. Isto tako i bodibilding, onaj od hormona rasta umro, imao gotovo 3x veće srce od normalnog čovjeka... I sve ostalo. Sve eksperimenti.

    Tako da... Ko tu komplikuje, nije ni važno, niti ćemo se nešto pitati. Jes, sve će demokratija ispraviti...

    U pravu si, život je kratak, ali to ne znači da je prost. Jer će ga tek onda opsesivni umovi iskomplikovat do krajnjih limita. Što je možda i dobra stvar, ali za Homo Deusa.

  24. #44
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ovaj moj čatbot neće da prihvati da M. Vukašinović živ, idiot. Sviđa mi se što je napisao S. Žižek, "Problem nije u tome što su oni glupi, već u tome što nisu dovoljno glupi. I nije u tome što su naivni jer ne primećuju ironiju, već u tome što nisu dovoljno naivni. Prava opasnost dakle nije u tome što će ljudi pomešati četbot sa stvarnom osobom, već u tome da će se zbog komunikacije sa četbotovima stvarni ljudi svesti na njih – prestaće da primećuju nijanse i ironiju i izgovarati ono što četbotovi mogu da razumeju.". Daklem, umjesto hiljada i hiljada ljudi koji bi kontrolisali i cenzurisali što se piše po mrežama, imaćemo hiljade i hiljade ljudi čiji će mozak bit istreniran da piše "po pravilima".
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. The Following User Says Thank You to Raulio For This Useful Post:


  26. #45
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ja sam primjetio da sad na Twitteru i diljem interneta moraš da napišeš velikim slovima SARKAZAM, CINIZAM, ŠALIM SE LJUDI, YEBEMUOCA, posle svakog komentara, da bi te ljudi približno shvatili. Ne znam zašto je to tako, izgleda je ChatGPT za 5 mjeseci "jezički istrenirao" ljude do perfekcije.

  27. #46
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Što se tiče ljudskih emocija.....jedan običan stari oronuli zid kad bi mogao nekako progovorit i dijelit komplimente nekoj osobi dovoljno bi bilo da se stvore emocije
    A biologija(NE! psihologija) kaže da iza svega stoji seKSipil Dakle kad bi napravili robota od nekog finog i prijatnog pod ruku materijala, a opet u POJEDINIM djelovima dovoljno tvrdog(ne previše) i zadovoljavajuće dugačkog i da izgleda privlačno za oko(sexi) i uz to pokaže izuzetnu oštroumnost i šarm.... sve ovo još uvijek ne bi bilo dovoljno da se čovječice počnu uzimat sa njima. Ali samo do momenta do kad ih ne bi počele konzumirat neke dovoljno popularne ličnosti. E onda bi se sve odjednom okrenulo naglavačke. Nastalo bi ono što sad mislimo da se ne može desit. I potpuno vas razumijem što ne vjerujete u ovakav scenarIJ.
    Eto! Na žalost, to je sve što je potrebno čovječicama Eeeeee pa radije bih da me neko isšklepa no da moram trpit ispiranje mozga uz njihova mudrovanja o kojekakvim emocijama.
    Nekkkako je ovaj AI humaniji od ljudi, mnogo manje laže od njih

  28. #47
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Neurotransmiteri u sprezi sa hormonima etc a ne 101010 matrice.Što mene briga što neko ne umije da razlikuje čovjeka od robota.Nekima je dovoljna i lutka na naduvavanje da im se "razvije" emocija.
    Digne im se na reklamu za pežo i što sad.

    Playboy drže pod aljine i vele qq što ćemo ako nas AI prevari.Emocija vele,kakva crna emocija ako se nekome razvija emocija sa robotima isto je ko sa gumenim lutkama.
    AI nema mitohondrije,ćeliju,nema masu i supstancu toga što čovjek ima od krvi i mesa i nervne mreže kakve nikad imati neće jer je obični kopi paste u najprostijem obliku.Nema čak ni što ima obična meduza starija i od čovjeka a to što se neko plaši sopstvenih fantaziranja a knjigu jednu iz biologije da pročita da shvati što je biologija e to već nek vidi sam sa sobom.
    Kome se to dize na reklamu za pežo? Dotle smo dosli?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  29. The Following 2 Users Say Thank You to kvarni For This Useful Post:


  30. #48
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,694
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Kome se to dize na reklamu za pežo? Dotle smo dosli?
    Novi pežo iz svih uglova.
    No pasaran!

  31. #49
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Meni se diže na Golf passat paprikaš, 4x4.

    Kolko je to dobro auto... Jeste staro, ali dobro. Lijepo auto, fino auto. Vozi me lijepo. Mada ga ne vozim, ni nemam. Ali kad se vozim, vozi me. Izlazi uz brdo, paprikaš, bez po muke. Ni AI mu ne može ništa. Kad će AI nosit paprike na pijac i izlazit uz Bjelasicu kao Oshkosh JLTV vojno vozilo? Nikad. A možda ni tad.

  32. #50
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default Ai

    Q: describe reality of human existence

    A: The reality of human existence is a complex and multifaceted subject, encompassing various aspects of our lives and experiences. Here are some key points to consider:

    1. Consciousness and Self-Awareness: Humans possess a unique level of consciousness and self-awareness. We are capable of introspection, reflection, and the ability to perceive and understand the world around us.

    2. Biological Existence: As biological beings, humans are a part of the natural world. We are born, we grow and develop, and eventually, we die. Our bodies are composed of cells, organs, and biological systems that enable us to function and interact with our environment.

    3. Subjectivity and Perception: Each individual has their own subjective experience of reality. Our perceptions, thoughts, emotions, and interpretations shape how we understand and interact with the world. This subjectivity contributes to the diversity of human experiences and perspectives.

    4. Social and Cultural Context: Humans are inherently social beings, and our existence is deeply influenced by the social and cultural systems in which we live. We form relationships, create communities, and develop shared norms, values, and beliefs that shape our identity and behavior.

    5. Purpose and Meaning: Humans often seek to find purpose and meaning in their lives. This can vary greatly from person to person and may be influenced by factors such as personal values, cultural beliefs, and individual aspirations. The search for meaning is an ongoing journey for many individuals.

    6. Struggles and Challenges: Human existence is not without its difficulties. We face various challenges, including physical and mental health issues, interpersonal conflicts, existential dilemmas, and societal problems. Overcoming these challenges often requires resilience, adaptation, and support from others.

    7. Potential and Creativity: Humans possess immense potential for growth, creativity, and innovation. Throughout history, we have developed complex societies, advanced technologies, and made remarkable scientific and artistic achievements. Our ability to imagine, invent, and improve the world around us is a defining aspect of our existence.

    8. Mortality and Transience: Despite our achievements, humans are aware of their own mortality and the impermanence of life. The awareness of our finite existence can lead to contemplation, philosophical questions, and the search for ways to make the most of the time we have.

    9. Interconnectedness and Interdependence: Humans are interconnected with one another and with the natural world. Our actions have consequences that can impact others and the environment. Recognizing our interdependence can foster a sense of responsibility and stewardship towards the world we inhabit.

    10. Continuous Growth and Learning: Human existence is characterized by continuous growth and learning. Throughout our lives, we acquire knowledge, develop skills, and undergo personal and intellectual transformations. Learning and adapting to new circumstances are integral to the human experience.

    It's important to note that this description of human existence is a general overview and may not capture the entirety of every individual's experience. Human existence is rich, diverse, and subjective, and each person may have their own unique perspectives and interpretations of reality.


    Sent आत्मनः
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •