Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 33 of 33

Thread: Kriminal, Mafija, Norod & Politika vs Pravni poredak

  1. #26
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Covjek je upravo ispisao gomilu Pobjeda/CDM/Ljusa/DPS lazavina i jos je uporan da ih ponavlja.
    Elem da ponovimo. Nijedan, da ponovim NIJEDAN, policijski sluzbenik nije svjedocio da je kordon probijen. Svaki je svjedocio da se to culo na motorolama, ali ni jedan nije znao da kaze koji je policajac to rekao. Niko se nije ni pojavio da svjedoci da se to desilo. Bukvalno LAZ kojom se pokusalo opravdati nasilje. I svi znamo da je ta prica teska lazavina, ali evo ovdje i dalje to pricaju kao da se desilo.
    i nije samo Martinovic u pitanju, CG je izgubila tri slucaja pred Evropskim sudom jer je nije uradila nista po pitanju prebijanja u zlatarskoj ulici. Imamo i presudu koja kaze da je drzava kriva jer nije zastitila svoje gradjane od policijske torture i prekrsila im ljudska prava. I to smo naravno lagano platili.
    Na Cetinju se nista od toga nije desilo. Nikome nisu odvaljeni bubrezi. Cak su doveli i medicinskog vjestaka iz Slovenije, koja je svjedocila da sve povrede koje imju ucesnici protesta NISU od gumenih metaka, vec od rasprskavanja kanistera suzavca i/ili sok bombi....iliti standardna sredstva za razbijanje demonstracija.
    I lik lagano svu pricu bazira na teskoj lazi, dje svi znamo da je u pitanju teska lazavina, dje postoje svjedocenja koja su mediji prenosili....i dalje nastavlja sa forsiranjem iste lazavine.
    Da ti pomognem za jos jedan slucaj. Prebijanje navijaca u NK, dje se prebijanje pravdalo napadom na policiju, da bi se poslije godinu dana na sudjenju saznalo da slike krvavih policajaca nisu njihova krv, nego onih kukavaca kojima su glave porazbijali.
    Ali eto. Postoje teme na kojima su ove lazi prezvakane 300 puta, i dodje lik da ponobo reciklira iste lazi....
    Svaka cast....

  2. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,353
    Thanks Thanks Given 
    14,781
    Thanks Thanks Received 
    4,112
    Thanked in
    2,080 Posts

    Default

    Srećom u ove njegove pamflete ni mneonly ne vjerujem, a kamoli neko drugi.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  4. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Taj kordon nije probio,vec prethodni - navodno.

    To je stiglo na motorolu ekipi koja je bila kod vlade.

    Sent from my SM-S901B using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 16-04-23 at 15:44.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #29
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Što ne posvjedoči neko ko je bio u navodno probijenom kordonu?

    Ne znam razumijete li vi koliko je loše prišivati žrtvi onako zvjerskog čina bilo kakvu krivicu baziranu na 'javljeno preko radija da se navodno desilo'.

  6. #30
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Kad ovaj narod nauci da je Ustav iznad Mila, da Milo nije država, kao i da je ustav iznad novog, starog, još nerodjenog predsjednika i da taj predsjednik nije drzava mozda cemo moci da pricamo o postovanju pravnoga poretka drzave.
    Ovdje ljudi prije svega ne poštuju Ustav Crne Gore jer je po njima Milo "kreirao" taj ustav po svojoj mjeri da bi mogao da radi sto je radio....samim tim oni ustav dozivljavaju kao atak na njihov nacionalni ponos....sad je potrebno da neko (čitaj Jakov ili Spajke zavisi ko je trenutno omiljena politicka figura) samo kaze da od sjutra više ne vazi stari no novi ustav (btw, isti ka' i dosad, ali promijeni mu ime u "novi" i rijesio si problem) i da možda počne polako da se postuje od strane ovih koji ga do sad niejsu postovali....elem, ali oni stari postovaoci, sad neće novi da postuju jer ga je Jakov "verifikov'o"...

    Da smo otišli u vraziju mater shvatila sam još davno nedje kad je jedan jako časni i pošteni Crnogorac srpskoga porijekla, moj prijatelj inače, na vijest o Arkanovoj smrti a na moju konstataciju da "nikakvo čudo, kriminalac kao kriminalac, da ga ne žalim đao popio, kad je izbrao put znao je kakav mu je kraj" skoro pa uvrijedjeno rekao da je to srpski junak, branitelj i da je on bio obrazovan covjek koji je govorio 7 jezika....imao ih je reko' kad naučit po zatvora po bijelome svijetu, nemo' molim te kriminalce preda mnom veličat!
    Ponavljam, pošten i dobar čovjek, zbilja, koji njeguje prave vrijednosti kojima su ga njegovi roditelji na tezak nacin naucili veli za jednoga ubicu da je heroj i junak....što više da pričamo....Iako mi je sve to nevidjena glupost i svaki put kad sam na to pozvala ovdje ikad sam rekla da se stvaroi moraju zvati pravim imenom. lopov lopovom, ubica ubicom, receno mi je da sam milogorka i dps vojnik, čak i bot, jer onaj ko je uz danasnju vlast moze da krade i ubija, to nije lopovluk i kriminal...tako je bilo i biće.....danas imamo komite, koji Nena Kludjerovića ubicu stavljaju na svoje avatarske slike, uvicu koji je oslobadjan vise puta pod cudnim i sumnjivim okolnostima...velicaju čovjeka koji je ubio onoga cetinjskoga krvnika...Ljudi, sa mojom porodicom sam pricala, ko je taj covjek koji je pucao na čovjeka?! Prvo odakle mu oruzje? Drugo kako upuca čeljade, grešno, bolesno, avetno ali čeljade?! Koliko će biti osudjen?! Ne smiju ga osloboditi, makar mu rekli aferim ne smije se osloboditi mora biti kaznjen?! Ko je on da glumi "boga"...
    Dobri ljudi su teska kolateralna steta od politike u nas....plaše se nekih neosnovanih stvari jer dok ih prepadaju lako manipulišu njima....
    Dok budemo pravdali cinjenje proslim cinjenjima ili necinjenjima, nema leba za nas...bojim se još duuuugo...ovo je poremećeno društvo, poremećen sistem vrijednosti ja ne vidim svijetlo na kraju tunela...
    Zakljucak, ne valja nam da ostavimo iza sebe Crnu Goru u haosu....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #31
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    proceduralno....posto ste pominjali sajanje tema, da znate da ja mogu da ih spojim, ali ce se postovi hronoloski po datumima poredjati...tako da ce se mijesati novi sa starim tj stariji post ce biti i uvodni....pa vidite je li ok da se to spaja ako jeste meni je to dva klika i nije problem...

    P.S. Inače očekujem post "a sto nijesi ovu temu otvorio prije kad je DPS krsio ustav, tada ti nije smetalo! "
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #32
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Da se nadovežem na post #30
    Zvončice, znaš da te poštujem, te vjerujem da neću biti pogrešno shvaćen.

    Da si tog zlog dana bila na Cetinju, ne bi tako razmišljala. Porodica mi je autom prošla tu par minuta prije incidenta. A s nekim od upokojenih sam bio i drug.
    Ispade logika: "Nek mi neko pobije svu familiju, sad ću mu donijet peškir da obriše krv sa sebe, što ćemo sad, bolest ne bira, nek i mene upuca."


    Za osudu su mi narušene vrijednosti u kojima društvo živi. Ne treba pominjati (a kamo li veličati) kriminalce, prostitutke i rijaliti persone. Trebaju nam zdraviji mediji, te oblikovanje javnosti - ka zdravijim razmišljanjima i vrijednostima.
    MENTALNIM ZDRAVLJEM naroda smatram i sistem vrijednosti, koji je narušen. Vjerujem da bi filterisanje medija, tj. zdrava medijska cenzura pomogli, ali, svjedoci smo zloupotrebe. Medijska mafija oblikuje javno mnjenje, a društvene mreže su se za ovo pokazale kao fenomenalan alat.

    Mediji su i društvene mreže. U Kini je Facebook zabranjen. TikTok (Kineski) takođe smatram nasiljem za mozak.
    "Opeg pažnje" kod ljudi je spao na 10 sekundi, kao da smo pernate životinje. Naučna istraživanja tek treba da prikažu koliko je štetno skrolovanje po obilju sadržaja.

    Drugi problem: Nasilje. Preselilo se i na internet. Kad bi vas neko "proganjao" i prijetio vam putem TikTok-a do mjere da se osjećate ugroženim, otišli bi ste u policiju da to prijavite.
    Oni bi to procesuirali, i (ako je prijetnja ozbiljna) putem međunarodne pravne pomoći bi poslali dopis TikTok-u da se utvrdi IP adresa / stvaran identitet "napadača".
    TikTok bi ih samo IGNORISAO. Ovo je ozbiljan problem! Treba udariti reciprocitet - pa ih zabraniti, kad ne sarađuju.

    Što se tiče nadzemlja i podzemlja, država treba da de-stimulište sve oblike kriminala. Ipak, nemoguće je sve iskontrolisati, usled raznih ograničenja. (Zli primjer upravo na Cetinju, gdje policija nije bila ovlaštena da puca, nego prvo trebala da istrpi vatru, pa da da upozorenja, pa ... ... ... i ti službenici policije imaju porodice. I njihovi životi vrijede, pogotovo jer su u službi zaštite građana!).

    S druge strane, citirao bih gospodina Radoslava Lukića, koji je 2000. godine bio toliko hrabar da ODBIJE jednog Slobodana Miloševića koji mu je ponudio poziciju šefa "Državne Bezbijednosti".

    „Čak i kad ne bi postojao kriminal, država bi morala da izmisli kriminalce. Da ih stvori kako bi kontrolisala šta se događa u podzemlju, u zemlji i u inostranstvu, da bi kontrolisala ono što je van dometa policije. Ako nemaš ljude u toj sredini, kako ćeš je kontrolisati? S njima imaš kontrolu do nivoa koji nije opasan po državu. Nije bezazlen, nije bezopasan, ali nije društveno opasan.“

  9. #33
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    cenzura ne valja i ne vodi ničem korisnom.svakom treba dozvoliti da baljezga šta god hoće,ali posledice trebaju da postoje.

    odličan primjer vam je alex jones,ne treba dalje.samo za sva ta bljuzganja i jurenje klikova treba pošten tužilac,ruku im zavući duboko u džep i vrlo brzo će se stvari dovesti u red.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem P: iPhone 8 64GB & iWatch 4GEN 44mm
    By cvxcomputers in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-07-21, 17:26
  2. Prodajem HDD 3.5" 500GB - 30 / 2.5" 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 22:10
  3. SPC-Gradjevinska & Likovna mafija......
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 23-10-05, 23:43
  4. ПАЛМ О&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 09:07
  5. POPIS...ПОПИ&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •