Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 33 of 33

Thread: Žene i njihov položaj u društvu nakon prvog izvojevanog prava glasa

  1. #26
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Mani se patetike.Jasno piše u članku na kakve muškarce se odnosi pa ako ti iste hoćeš da braniš samo nemoj prosipati fore oko Hitlera i to u odbrani nekih koji su jedva kaznu zatvorsku odslužili zbog nekog čina koji zaslužuje više.

    Ovdje i s tobom i sa hawk završavam po tom pitanju a pišite slobodno elaborate na temu valja sve na kraju za konklužn.
    Napred.Sve je welcome što bi rekli Enlgezi pa da vidimo na kraju što se može napraviti ko zaključak.
    Samo bez niskih udaraca.
    Pokusavas li to me zbunis? Opet se vratih od pocetka teme i tema je valjda o zenama, kakve muskarce pominjes? Nikakvu zatvorsku kaznu ne primijetih, da to nije sa neke druge teme?

    Ajde da je neko drugi ali autor teme brka i ne zna o kome/cemu je tema. :P show.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Napisao si da je tema glupa navela sam podatke zašto nije na linku koji moguće u par postova unazad da nisi otvorio a u suštini i ne moraš pa ono nastavi pisati što god očito nije trebalo na komentar ni da se osvrćem.

    Moj faul biće.Pa da na tome završimo besmislenu konverzaciju koja ne vodi ničemu.
    No pasaran!

  3. #28
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Bluemoon, ja mislim da niko normalan (osim tih nenormalnih paćenika i bolesnika) nije za to da se silovtelji slobodno šetaju i siluju kad pozele, da nasilnici mlate, maltretiraju, čak i oni nasilnici na radnim mjestima, koji treniraju strogoću....čak, znam iz nekoliko slulajeva da su žene mnogo bezobrazniji poslodavci i sklone mobingu...ali nećemo generalizovati i reći da su SVE žene loši šefovi?! Ali ću reći da svi normalni ljudi žele da silovatelji trunu u zatvoru kao i nasilnici...Glasam za to da se zakoni maksimalno pooštre i da nikad nikome ne padne na pamet da bude nasilan u bilo ko smislu i malo je smijesno da odgovaras na postove kao da si ti jedina ovdje borac za ženska prava a mi ostali mizogini...nije tako! Ali meni je tvoj stav svejedno too much....prelaziš granicu dobrog ukusa ovim replikama i tolerancija na stavove sagovornika mora da postoji
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #29
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    U pravu si kratak mi počesto fitilj što jes jes.Moj faul,priznajem. (ovo ne samo priznajem no evo moram i poraditi na tome).
    A nisam jedina daleko od toga čak ni približno u ravni nekih sjajnih borkinja koje su se pokazale.I sama si čitala knjigu jedne takve književnice što razbija tabue, Jasenke Lalović.
    Virdžinija Vulf mi je no 1 na tu temu baj d vej.

    Ne mislim da je generalizacija što se tiče Balkana zbog samih statističkih podataka,so..

    No da ne crnjačim evo meni jedna zanimljiva stranica malo više u smjeru humora na temu.

    Last edited by Bluemoon; 18-04-23 at 11:47.
    No pasaran!

  5. #30
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Možda je malo poznato ali prvu ženu u svemir poslali su Sovjeti.

    16. juna 1963. sovjetska kosmonautkinja Valentina Tereškova postala je prva žena koja je otputovala u svemir.Lansiranje je obavljeno na kosmodromu Bajkonur u južnom Kazahstanu - svemirskoj luci za Sputnjik 1 i Vostok 1, prvi ljudski let u svemir.U početku je let planiran za nekoliko mjeseci ranije.

    Valentina Tereškova je rođena u Maslenjikovu, blizu Jaroslavlja, u Rusiji 6. marta 1937. Njen otac je bio traktorista, a majka je radila u fabrici tekstila. Zainteresovana za padobranstvo od malih nogu, Tereškova je počela da skače padobranom u lokalnom aeroklubu, napravivši prvi skok sa 22 godine u maju 1959. U vreme izbora za kosmonauta, radila je kao tekstilna radnica u lokalnoj fabrici.




    No pasaran!

  6. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Вам что, девушка? – прервав объяснения, повернулся к ней инструктор.
    — Я ничего… – растерялась Паша, – просто послушать хочу…
    — Здесь не театр, – строго сказал инструктор, – попрошу не мешать.

    Но девушка не ушла. Она простояла в углу до конца занятий, дождалась, пока все парни вышли из мастерской, потом подошла к Шевченко:
    — Скажите, а девушка смогла бы научиться управлять вот этим… трактором?
    Тот пожал плечами:
    — Теорией может овладеть любой грамотный человек, а вот практически… – инструктор в упор посмотрел на девушку. – А вы что, хотите стать трактористкой?
    — Да, – твердо ответила Паша.
    — Не советую, – сухо сказал инструктор, – в мире ещё не было случая, чтобы женщина управляла трактором.
    — В мире не было, а вот я стану трактористкой! – сказала Паша и выбежала из мастерской…
    Бригадир тракторного отряда Петр Бойченко в первый день не отходил от Паши. Придирчиво присматривался, как она управляет трактором, тщательно замерял глубину вспашки. Ему никак не верилось, что бойкая, острая на язык Паша сможет справиться с таким серьёзным, мужским делом, как вождение машины. Но трактор шёл отлично, пахал ровно, не оставляя ни одного огреха…
    В эту весну Паша поставила рекорд – первый рекорд в своей жизни. Сколько ещё было потом больших трудовых побед, но, пожалуй, никогда не радовалась она им так, как этому своему первому успеху. Её трактор проработал бесперебойно весь сезон, вспахал больше всех в отряде. На собрании работников МТС ей торжественно вручили книжку ударника, присвоили звание «Отличный тракторист»…


    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #32
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,399
    Thanks Thanks Given 
    14,542
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    The Car.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  9. #33
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Razmišljam o djevojčurku od 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 godina koje je splet žalosnih okolnosti doveo do mjesta đe se u istoj tačci srela sa ljudima iz ove ili one grupe "mreža/društva" (nije to samo u Holivudu i u Beograd). Žalosnih, jer teško da nezrelo biće kome osnovne potrebe nisu zadovoljene (čitaj: željno ljubavi, pažnje, dodira, uvažavanja, otvoreno, neiskvareno, nevino, neiskusno) može znati razliku između onoga što je, i onoga što joj se nudi, u datom trenutku. Trenutak, koji nadodaje prezir prema sebi, krivicu, stid, sramotu i bijes, koji su već bili tu, samo se manifestujući dalje.

    Samo zbog ovih 5,6 karakteristika ženskog bića - grijeh koji su im muškarci radili, i/ili rade (a ima ih nevezano za status, lokaciju i branše) je za mene horor koji se ne može riječima opisati, za isti zastara ne postoji, a posljedice osjećaju kroz generacije, i jedni i drugi. Kazne su besmislene, jer niko ne može mir dati drugome, samo sebi samome.

    Svaki put se naježim na relativizaciju tipa #samajetražila #znalajeđeide

    Napregnite malo to ukočeno emotivno tijelo i probajte da osjetite jad mladog ženskog bića koje je prošlo kroz neko ovakvo iskustvo, sa kijim se borila da preživi svaki novi dan. Ako ne možete onda bar ćutite.
    Last edited by tigrovo_oko; 23-01-24 at 09:58.
    "I shut my mouth and hold the light"

  10. The Following 5 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Položaj crnogorske nacionalne manjine u Republici Srbiji
    By Ljuban in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 17-07-15, 14:34
  2. Položaj Albanaca u Crnoj Gori
    By Stradivari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 81
    Last Post: 04-07-13, 17:36
  3. Crnogorske bolnice- slika stanja u društvu:
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 2
    Last Post: 30-12-11, 22:30
  4. Vojska i njena uloga u društvu ?
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 28
    Last Post: 21-06-09, 15:32
  5. Drzavljani Crne Gore u Srbiji ostaju bez prava glasa
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 01-07-05, 23:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •