Page 51 of 70 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 1741

Thread: Predsjednički izbori - drugi krug - 02.04.2023.

  1. #1251
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Pored živog Vučića koji gazi Srbiju triput gore nego što je ovaj gazio Crnu Goru, a gazio je za udžbenike, besmisleno je govoriti o padu posljednjeg diktatora. Možda je najdugovječniji aktivni diktator, ali posljednji nije sigurno.

    Na stranu to što svi mi zajedno pojma nemamo šta znači živjeti pod pravim diktatorom, nego da ne kvarim zabavu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. The Following 12 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  3. #1252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pored živog Vučića koji gazi Srbiju triput gore nego što je ovaj gazio Crnu Goru, a gazio je za udžbenike, besmisleno je govoriti o padu posljednjeg diktatora. Možda je najdugovječniji aktivni diktator, ali posljednji nije sigurno.

    Na stranu to što svi mi zajedno pojma nemamo šta znači živjeti pod pravim diktatorom, nego da ne kvarim zabavu.
    Imaš pravo.

    Neka, proslavićemo odlazak našeg diktatora i ako je pretposlednji, nije greda. Pa ćemo i poslednjeg kad i on padne.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  5. #1253
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Na stranu to što svi mi zajedno pojma nemamo šta znači živjeti pod pravim diktatorom, nego da ne kvarim zabavu.
    Kao što već jednom neđe napisah, zaista mislim da treba biti zahvalan DPS-u i Milu na mirnoj predaji vlasti, kakvu i večeras očekujem ukoliko do nje dođe. Nije to mala stvar. Prvi sam lajao po Forumu kako živimo u hibridnom režimu i kako nisam siguran da je smjena vlasti na izborima moguća, ali i prvi govorim da nisam bio u pravu.

    Naravno, bilo je represije i prelaženja linije tu i tamo, ali nije to ništa u poređenju sa društvima koja zaista nisu slobodna. Što bi rekao Louis C.K., ukoliko si jeo danas, uvredljivo je reći 'crkavam od gladi' kad si gladan. Uvredljivo prema ogromnoj količini zaista gladnog naroda na svijetu.
    Last edited by LostInHollywood; 02-04-23 at 18:03.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  7. #1254
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,709
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    669
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    Do 18h glasalo 339,900 ljudi.

    Po mojim prognozama još od ranije očekivao sam 350-355k možda ga i ubodem...

  8. #1255
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Do 19 izaslo 66,9 % ide ovo na 70%.

  9. #1256
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pored živog Vučića koji gazi Srbiju triput gore nego što je ovaj gazio Crnu Goru, a gazio je za udžbenike, besmisleno je govoriti o padu posljednjeg diktatora. Možda je najdugovječniji aktivni diktator, ali posljednji nije sigurno.

    Na stranu to što svi mi zajedno pojma nemamo šta znači živjeti pod pravim diktatorom, nego da ne kvarim zabavu.
    A u BiH teče med i mlijeko?...Neka CG bude primjer regionu kako se jahači miču sa vlasti. Ne brinem se ja mnogo za kukumavkanje građana Srbije. Znam ih masu, nijedan ne preskače ni zimovanje, ni ljetovanje niti vidim da žive loše ka što kukumavču. Ponekad me podsjete ne kukumavkanje primoraca tokom predsezone

  10. #1257
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Sto mi obrisaste post, ko to ima..i sta ima protiv nas podgoricana?

    Pozdrav za sve, posebno aktiviste DPSa. Koji su u vaskolikim mukama. Neka se ne sjekiraju..evo mogu kod Mandica prec..slicne su to ideologije.

    Nocas da se proslavi pa da se Crnoj Gori nikad vise ne desi da jedna psrtija se pita..ne znam kakva da je!
    I normalno...u zatvor sa zlotvorima i grobarima CG.

  11. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  12. #1258
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Jes, a u Crnu Goru se dobro živi jer su kafići puni.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #1259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    4,228
    Thanks Thanks Received 
    4,535
    Thanked in
    2,200 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pored živog Vučića koji gazi Srbiju triput gore nego što je ovaj gazio Crnu Goru, a gazio je za udžbenike, besmisleno je govoriti o padu posljednjeg diktatora. Možda je najdugovječniji aktivni diktator, ali posljednji nije sigurno.

    Na stranu to što svi mi zajedno pojma nemamo šta znači živjeti pod pravim diktatorom, nego da ne kvarim zabavu.
    I to od forumasa....koji kupuju satove od hiljade eura, voze besna kola, nema koji restoran nijesu "ovjerili" u CG i sire, kupuju nekretnine za rentiranje, putuju po regionu i svijetu i salju slike kako je zivot los itd itd. Ali 30 godina ropstva breee. Ni da se pod Kimovima u S.K. zivjelo 30 godina. Ali jes, forumasi razmisljaju i brinu o dijaspori koju je prethodni rezim iscerao iz zemlje, jer je stvarno greota i nema nidje ekonomskih migranata do iz CG. I da, rezim bivsi je i kriv sto svakom siromahu koji potrosi 80% plate u prvih deset dana mjeseca na alkohol i tikete nije plata 1.500 eura da bi od prvog do prvog mogao piti i kockati se. Kriva je i sto prijeki (primjera radi) mora na brod a ne kapaju mu pare od makar dva tri upravna odbora a da se i ne mora odit na posao. Drzava je kriva za sve. Rekli smo milion puta, pokrali su i svastocinjeli mnogi bivsi za dijamantsku medalju a kamoli zlatnu. A da je ovo ovdje bilo ropstvo mislim stvarno. Populizam cisti. A i to se zove politika.

    CG treba dosta lidera koji ce stvarno vjerovati u ovakve rijeci ispod. Pa ako oni vjeruju u takav sistem, nakon generacije bi mogao i narod vjeruje. Samo sto ovakvih lidera mislim da CG trenutno nema. Politicari obecavaju, da bi dosli do pozicija, a narod vecinom bi da joj drzava rjesava sve probleme.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #1260
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Jes, a u Crnu Goru se dobro živi jer su kafići puni.
    Jesi li ti svjestan da Srbija recimo ima izvoz voća preko milijardu eura godišnje? Izvoz tekstila preko milijardu eura godišnje takođe. Dok mi palamudimo o diktatorima, neko u Srbiji jako dobro radi, a mi u Crnoj Gori ništa. To je naš problem NHM. Mi smo nacija bez proizvodnje. Ja bi volio da dočekamo na forumu o tome da pišemo. Ne sjekiraj se ti za kukumavkanje ljudi iz Srbije. Oni kukaju kad ne mogu u hotel sa 5 zvjezdica...

  15. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  16. #1261
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    2,083
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Vrijeme mu je bilo vise da ide, dzabe pare, dijaspora....

    Jedva cekam da vidim kako placu ovi sisnjari koji navodno vole vise CG od mene, a njima ista sluzila kao paravan za necasne stvari.


    Mrste skotovi odvratni.

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  17. The Following 3 Users Say Thank You to mika123 For This Useful Post:


  18. #1262
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    I da, rezim bivsi je i kriv sto svakom siromahu koji potrosi 80% plate u prvih deset dana mjeseca na alkohol i tikete nije plata 1.500 eura da bi od prvog do prvog mogao piti i kockati se.
    Rijetko sraman komentar.

  19. The Following 5 Users Say Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  20. #1263
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    553
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    I da, rezim bivsi je i kriv sto svakom siromahu koji potrosi 80% plate u prvih deset dana mjeseca na alkohol i tikete nije plata 1.500 eura da bi od prvog do prvog mogao piti i kockati se.
    Prosjecna plata je 770 eura a kirija za jednosoban stan u PG je 400 eura. Sad razmisli sta si sve napricao tvojim postom.

  21. #1264
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Uh uh, koliko price ni oko cega.
    SR Crna Gora je kao i sve drzave imala Izvrsno vijece skupstine SR Crne Gore. Cinili su ga Predsjednik SR crne gore, sekretari sekretarijata(danasnji naziv ministri) i predstavnici Skupstine SR Crne Gore koje su oni birali i postavljali. Otprilike ko danas Vlada samo nije imala Premijera, vec je to bio Predsjednik SR Crne Gore
    Posljednji predsjednik Izvrsnog vijeca je bio Radoje Kontic, mislim da je februar ili mart 1991, kada CG donosi amandmane na Ustav SR Crne Gore iz 1974 koji otvaraju scenu za cuvenu 1992 godinu.
    Tako da.....
    Svaki put kad obećam sebi da ti više neću odgovarat, ti ispucaš tako neku veličanstvenu gomilu gluposti da se prosto ne može izdržat

    Izvršno vijeće jeste bilo vlada.

    Preshjednik SR Crne Gore (odnosno, preshjednik preshjedništva, kako se tačno nazivao) nije nikad bio, niti je mogao biti i preshjednik Izvršnog vijeća, ta dva organa su nebo i zemlja.

    Preshjedništvo je imalo 9 članova, od čega preshjednik Skupštine i preshjednik CK SKCG po položaju, a ostalih 7 se biralo.
    Preshjedništvo je samo biralo svog Preshjednika.

    Da ti citiram, Ustav SR Crne Gore, čl. 363, stav 4:

    Izabrani član Predsjedništva ne može biti istovremeno i delegat u skupštini društveno-političke zajednice, sudija ustavnog suda i drugih sudova, niti imenovani funkcioner drugog državnog organa
    Preshjednika Izvršnog vijeća predlagalo je Društveno-političko vijeće skupštine, uz mišljenje Komisije za izbor i imenovanja, a ovaj je skupštini dalje predlagao ostale članove vijeća, uz one koji su tu po položaju pripadali. (Član 376 Ustava)

    Preshjednik nešto-kao-Premijer? E svaka ti čast, care, nadišo si sebe ovaj put. Trebalo je da poslušaš onaj savjet.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #1265
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,393
    Thanks Thanks Given 
    14,856
    Thanks Thanks Received 
    4,155
    Thanked in
    2,099 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    I to od forumasa....koji kupuju satove od hiljade eura, voze besna kola, nema koji restoran nijesu "ovjerili" u CG i sire, kupuju nekretnine za rentiranje, putuju po regionu i svijetu i salju slike kako je zivot los itd itd. Ali 30 godina ropstva breee. Ni da se pod Kimovima u S.K. zivjelo 30 godina. Ali jes, forumasi razmisljaju i brinu o dijaspori koju je prethodni rezim iscerao iz zemlje, jer je stvarno greota i nema nidje ekonomskih migranata do iz CG. I da, rezim bivsi je i kriv sto svakom siromahu koji potrosi 80% plate u prvih deset dana mjeseca na alkohol i tikete nije plata 1.500 eura da bi od prvog do prvog mogao piti i kockati se. Kriva je i sto prijeki (primjera radi) mora na brod a ne kapaju mu pare od makar dva tri upravna odbora a da se i ne mora odit na posao. Drzava je kriva za sve. Rekli smo milion puta, pokrali su i svastocinjeli mnogi bivsi za dijamantsku medalju a kamoli zlatnu. A da je ovo ovdje bilo ropstvo mislim stvarno. Populizam cisti. A i to se zove politika.

    CG treba dosta lidera koji ce stvarno vjerovati u ovakve rijeci ispod. Pa ako oni vjeruju u takav sistem, nakon generacije bi mogao i narod vjeruje. Samo sto ovakvih lidera mislim da CG trenutno nema. Politicari obecavaju, da bi dosli do pozicija, a narod vecinom bi da joj drzava rjesava sve probleme.

    Uhhh.....

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  23. #1266
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    A što se čini od forumaša ne daju bivšem predsjedniku ni ključeve da razduži nego odma počinju sa spc agendom, Milo je diktator a Vučić nije, Crna Gora ne valja penisa, Srbija najjača u regionu itd
    Kako ste zglavom drugari?

  24. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  25. #1267
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,709
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    669
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    Do 19h glasalo 363,600 građana.
    Ovo moze izać na 380k

  26. #1268
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jesi li ti svjestan da Srbija recimo ima izvoz voća preko milijardu eura godišnje? Izvoz tekstila preko milijardu eura godišnje takođe. Dok mi palamudimo o diktatorima, neko u Srbiji jako dobro radi, a mi u Crnoj Gori ništa. To je naš problem NHM. Mi smo nacija bez proizvodnje. Ja bi volio da dočekamo na forumu o tome da pišemo. Ne sjekiraj se ti za kukumavkanje ljudi iz Srbije. Oni kukaju kad ne mogu u hotel sa 5 zvjezdica...
    Nisam sporio ni da Srbija više proizvodi, ni da više izvozi, ni da je bogatija resursima niti išta slično. Poenta mi nije bila koliko para naprave nego đe te pare završe.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. #1269
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nisam sporio ni da Srbija više proizvodi, ni da više izvozi, ni da je bogatija resursima niti išta slično. Poenta mi nije bila koliko para naprave nego đe te pare završe.
    Nema sumnje da je Vučić proučio i primijenio DPS mehanizme vladanja. Nema sumnje da su u Srbiji našklapani mnogi, tj mnogo mnogo mnogo više nego CG, tako je i u BiH, a i po Hrvatskoj takođe. Poenta je da nas ne treba da zanima to jer su svi ispred nas ekonomski i razvojno koliko god mislili da nisu, kao i da ne smijemo da se tješimo da postoji još diktatora. Znaš li što je zapravo naš najveći neprijatelj? Upravo ovo o čemu pišem, siromaštvo i nerazvijenost.

  28. #1270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    4,228
    Thanks Thanks Received 
    4,535
    Thanked in
    2,200 Posts

    Default

    Jos sat vremena tj pola sata.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  29. #1271
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    I to od forumasa....koji kupuju satove od hiljade eura, voze besna kola, nema koji restoran nijesu "ovjerili" u CG i sire, kupuju nekretnine za rentiranje, putuju po regionu i svijetu i salju slike kako je zivot los itd itd. Ali 30 godina ropstva breee. Ni da se pod Kimovima u S.K. zivjelo 30 godina. Ali jes, forumasi razmisljaju i brinu o dijaspori koju je prethodni rezim iscerao iz zemlje, jer je stvarno greota i nema nidje ekonomskih migranata do iz CG. I da, rezim bivsi je i kriv sto svakom siromahu koji potrosi 80% plate u prvih deset dana mjeseca na alkohol i tikete nije plata 1.500 eura da bi od prvog do prvog mogao piti i kockati se. Kriva je i sto prijeki (primjera radi) mora na brod a ne kapaju mu pare od makar dva tri upravna odbora a da se i ne mora odit na posao. Drzava je kriva za sve. Rekli smo milion puta, pokrali su i svastocinjeli mnogi bivsi za dijamantsku medalju a kamoli zlatnu. A da je ovo ovdje bilo ropstvo mislim stvarno. Populizam cisti. A i to se zove politika.

    CG treba dosta lidera koji ce stvarno vjerovati u ovakve rijeci ispod. Pa ako oni vjeruju u takav sistem, nakon generacije bi mogao i narod vjeruje. Samo sto ovakvih lidera mislim da CG trenutno nema. Politicari obecavaju, da bi dosli do pozicija, a narod vecinom bi da joj drzava rjesava sve probleme.

    A tigre i ti neka si zdravo samo dodjes da živis odje iz Amerike kupujes stan 250 000 i život ti se svodi da cijeli dan pratis izlaznost

  30. #1272
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    DPS je slao Tarzana Miloševića i ekipu da SNS aktiviste obuče sistemu sigurni glas. Oni su ga gore samo digli na veći, brutalniji i bezočniji nivo, plus začinili medijskim mrakom.

    Često idem gore, imam i solidno rodbine po Vojvodini, gledam stare ljude ispranog mozga koji kao papagaji ponavljaju onu najgoru propagandu sa Pinka i Hepija.

    To što SNS radi od države i građana Srbije, to ne bih ni najcrnjem neprijatelju poželio.

    Nego...

    Još 15 minuta i



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #1273
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    I Milo glaso za Jakova


    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  33. #1274
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,831
    Thanks Thanks Given 
    2,680
    Thanks Thanks Received 
    2,553
    Thanked in
    1,447 Posts

    Default

    Pi kakvu su Srbi kako komentarisu na RTS pih pih

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  34. #1275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    4,228
    Thanks Thanks Received 
    4,535
    Thanked in
    2,200 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    A tigre i ti neka si zdravo samo dodjes da živis odje iz Amerike kupujes stan 250 000 i život ti se svodi da cijeli dan pratis izlaznost
    Zasto ne bih pratio kao i ti kad zivimo pod istim podnebljem.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 51 of 70 FirstFirst ... 4147484950515253545561 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednički izbori - 19.03.2023.
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3929
    Last Post: 20-03-23, 15:42
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 18:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 17:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 09-04-17, 23:38
  5. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 15:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •