Page 5 of 70 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1741

Thread: Predsjednički izbori - drugi krug - 02.04.2023.

  1. #101
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    342
    Thanks Thanks Received 
    923
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Mislim da je Milov jedini moguci nacin da okrene drugi krug u svoju korist ako uleti sa ogromnim novcem. Znamo da su CG glasaci najvise motivisani njime. Ali tu bi im trebalo najmanje 25 milki. Suma manja da bi ubijedio neki dio da ne izadje da glasa, veca suma da pretvore Milatovicevog glasaca u glas za njega. Drugim metodama skoro pa nemoguce. Jedino ako 30k+ ocajnih DF i DCG glasaca ne izadje, sto je nerealna suma.
    Femkali bi se onda i Miltonovih 20% minimum.... što bi oni glasali nasuvo?

    Mislim da je za toliko navrtanje na Miltonovu vodenicu kasno, sem ako nemaju spremljen kakvi inžinjering tipa izbora pjesme SCG za Eurovision 2006...

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Femkali bi se onda i Miltonovih 20% minimum.... što bi oni glasali nasuvo?

    Mislim da je za toliko navrtanje na Miltonovu vodenicu kasno, sem ako nemaju spremljen kakvi inžinjering tipa izbora pjesme SCG za Eurovision 2006...
    Plus drzavni aparat vise ne radi za njega. Sve su prilike da mu je kasno.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  3. #103
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ništa od onoga što sam napisao nije izvrtanje. Nego si ti to baš tako napisao. Da li si tako i mislio stvarno ne znam. Samo sam reagovao na ono kako si napisao. Ovo ssd može da bude neko pravdanje, a može biti i da govoriš istinu. Ne znam.
    Evo opet standardna poštapalica da su Srbi krivi... I onda dodaješ po želji. Kako se koji problem javi. I opet ne pokušavam da izvrćem ništa već ti pišeš upravo to. Sigurno su Srbi manje krivi za opstanak DPS-a od vas koji ste ga glasali. A to glasanje opravdavaš strahom od Srba. Ma nemoj. Strah od Srba što žele da budu Srbi i da ih država poštuje isto koliko i Crnogorce. Ili ti kao Crnogorac misliš da imaš veća prava na državu od mene kao Srbina??
    Ono oko čega se možemo složiti jeste da neka sledeća vlada treba da bude zasnovana na profesionalnim osnovama i da se ne bavi previše ovakvim pitanjima. Osim u polju da ne nastavi politiku bivšeg režima gdje su Srbi građani drugog reda. I gdje smetaju smao trobojke. Itd itd. Nemam više vremena za pisanje.
    Pita veli...pita jedna vjernica Bugarija, mene veli ljudi koriste, moju dobrotu, sta da radim ja sad...?
    Veli on, nista, nastavi da budes takva..Elhamdulillah..

    Kad insan ne zna da li neko govori istinu ili laz najbolje je da povjeruje da govori istinu, prije toga se dovest u stanje snage da uprkos ispostavili se da je laz - da ga to ne stresira. Ljepse je vjerovati u istinu.

    Nisu krvi Srbi sto su Srbi, no sto su glasali Milove Srbe : D Ja nisam glasao recimo nikad kandidata DPS na predsjednickim izborima, nisam 100% siguran za parlamentarne da nisam nikad, ne znam, jednom ili nijednom, ne sjecam se da jesam. Ono sto znam da sam glasao DPS 2 put na lokalne izbore. Iz nekih suludnih razloga, koji su nesvatljivi ljudima, jer zaista jesu suludni. Nekad sam apstinirao potpuno, znam da sam na neke obrnuo listic pa pisao nesto o zlocinackoj drzavi Izrael...

    Otvorio si stare teme, nije problem sto je neko Srbin, nego sto tvrdi da je istorija i kultura Crne Gore kompletno, ne cak parcijalno, nego kompletno srpska. Ne meze se jedna kultura i nasljedje sjekirom mlatnut na pola. To je problem, a ne sto neko kaze da je Srbin i da prica Srpskim jezikom, sto se tice jezika kao neko ko se koristi Crnogorskim vazda cu branit one koji zele koristit Srpski, koliko god to nekim suverenistima cudno izgledalo, nikog ne treba silit da uci Crnogorski jezik ako ne zeli..

    Trobojke su zastave koje se isticu sa losim motivom, premda su to crnogorske istorijske zastave koliko se god to meni ili nekom drugom nesvidjalo..
    Pravo na drzavu svi imaju, ovo je jednako drzava svih, to iskreno mislim i osjecam. Mnogi Srbi ne smatraju suverenu nacionalno samosvjesnu CG svojom drzavom, ali vrata su uvijek otvorena podrazumijeva se..

    Ne smatram da su Srbi bili gradjani drugog reda, DPS nije vodio nacional-sovinisticku politiku vec diktatorsko-mafijasku, njima je odgovarao svak ko podrzava njih, to je stranka koju je zadnje zanimala vjerska i nacionalna pripadnost, ko je bio Srbin a glasac ili clan DPS-a mogao je da dobije sve sto i drugi glasaci/clanovi DPSa. Takvih primjera ima vise nego dovoljno u CG. Medjutim velika vecina Srba je glasalo opoziciju pa samim tim nisu bili podobni i pouzdani za njihov koncept mafijaske drzave. Isto su tako gledani Crnogorci, Bosnjaci, ko god je bio javno protiv njih. U PV recimo je toliki % Srba u gradu da je mozda i matematicki bilo nemoguce DPSu uzet vlast da Srbi nisu glasali, to je samo 1 od primjera, znam porodicu iz BD, svi Srbi, bili glasaci DPSa (danas vjerovatno DFa)...bilo je toga...

    Evo jedne poucne scene koju sam gledao nedje, nije bitno, ne znam dje...

    U nekom malom njemackom gradu, gradicu, ne znam kom, znam da ima dvije rijeci u nazivu, lokalna bosnjacka dijaspora otvori mesdzid/dzamiju, i tu neka mala lokalna svecana proslava u vezi toga na otvorenom....
    I pridje gradonacelnik tog mjesta za govornicu, bez papira, da izbaci jaran iz glave 3-4 recenice...i veli, citiram: "Ovaj grad nije nista vise moj nego vas, pozivam vas da zajedno ucestvujemo u njegovom doprinosu i napretku"..

    E vidis jarane...Njemcu valja Bosnjak iz BiH i valja mu njegova dzamija i kaze ovo je vas grad koliko i moj, krajnje iskreno, dobronamjerno.
    A sta mi odje na ovim prostorima radimo?

    Ja inace nisam musliman, pricam samo pricu vezano za nas, za region...

    O crnogorskim podjelama treba pricat, da bi se smanjile ili rijesile, za razliku od onih koji te teme otvaraju da bi se podjele umnozavale...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  4. #104
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    U najboljem slučaju po Djukanovića, neki birači DF-a i Demokrata mogu bojkotovati izbore.

    Ali bojkot je obično izraz ravnodušnosti , melanholije i pasivnog protesta biračkog tijela iz osjećaja da izlazak na glasanje ne daje željene rezultate i ništa suštinski ne može promjeniti.
    A ovdje pak sve miriše na konačni poraz najdugovječnijeg vladara u Evropi.
    Zbog toga je teško očekivati da će neko bojkotom izbora, propustiti priliku makar glasanjem da bude svjedok i neposredni akter tog dogadjaja. To je u mentalitetu naroda.
    Prije je za očekivati da i oni što nijesu glasali u prvom krugu, sad izadju i zaokruže Milatovića i pridruže se slavlju na ulicama.

    Ne znam što tačno DPS može uraditi.
    Pomalo je misterija taj slab glasački odziv u prvom krugu u manjinskim sredinama.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  6. #105
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post

    O crnogorskim podjelama treba pricat, da bi se smanjile ili rijesile, za razliku od onih koji te teme otvaraju da bi se podjele umnozavale...
    Ali što na temi drugog kruga predsjedničkih izbora, kad će Hercules sve to počistiti?

  7. #106
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Otisli smo u off, ali nismo tako poceli, digresija na digresiju, evo zaustavili smo se svakako..Nek halale svi, fala.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  8. #107
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default


  9. #108
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Nažalost, svjedočili smo najvećem podmićivanju biračkog tijela u istoriji. Kada vidim da uspješni ljudi, koji su vidjeli svijeta, suverenisti, sa vrijednostima na mjestu, mahom glasaju za Milatovića, sve sa recikliranjem kampanjskih mimova "250>450", pritom svjesno žmureći na "škakljive" poruke iz kampanje, poput podrške "Open Balkans" programu i zalaganja za dvojno državljanstvo sa Srbijom - znam koliko je sati i samo zamišljam kakvo je stanje stvari na onom drugom dijelu spektra, koji ima jeftinije ulaznice. Očigledno smo iz perioda socijalizma odlučili da prihvatimo ono što je najgore - nacionalizam, kult siromaštva i ispruženu ruku prema državi. Emancipaciju, nauku, ateizam, antifašizam, osjećaj za kolektivno dobro - toga smo se u velikoj odrekli.

    Mala anegdota na temu. Švajcarci su prije nekoliko godina držali referendum o bezuslovnom univerzalnom dohotku (UBI). Univerzalni dohodak bi značio da svaki građanin Švajcarske, uključujući i djecu, raspolaže na mjesečnom nivou sa nekih 2500 CHF od majke države. Znate kakvi su rezultati refrenduma bili? Preko 75% izašlih je zaokružilo "ne". Pri čemu bi ovakav program bio neuporedivo održiviji nego što je (uslovno rečeno) naš "Evropa sad" i, moguće, sasvim uspješan.

    Ali, tako je, kako je. Kada je trebalo da jednu krupnu fazu društvene emancipacije zaokružimo, mi smo afirmisali svetosavsku kontrarevoluciju i poprilično poništili šta smo mukom sticali u zadnje tri decenije. Kada je trebalo da iskoristimo geopolitičke potrese, uhvatimo zadnji voz i širom otvorimo vrata EU (usput, šta bi sa ovom temom u kampanji - da li, kako u zanosu izjavi analitičar Bešić, ova "problematika" biračima zaista više nije bitna), odabrali smo tešku nestabilnost, bezakonje i diltantizam. Kada smo imali priliku da kaznimo desni populizam, mi smo ga sa nepodnošljivom lakoćom prigrlili, ne misleći za sjutra.

    Kako kaže poslovica, možeš dovesti magare na vodu, ali ga ne možeš natjerati da pije. Uspješna društva su društva koja u kontinuitetu uče i koriste prilike. Nažalost, izgleda da nam je suđeno da učimo na svojim greškama. Pitanje je samo koliko ćemo uopšte imati privilegiju da griješimo u budućoj geopolitičkoj klimi, gdje se, već u ovoj deceniji, očekuje potpuno redefinisanje odnosa, krupna promjena balansa moći i deglobalizacija (što nam sve prolazi ispod svakog radara). Pogrešni izbori u prošlom vijeku su nas, u krajnjem, koštali državnosti, čije posljedice osjećamo i danas.

    U svakom slučaju, na šta god ovo izašlo, ne možemo reći da nismo bili upozoreni.
    Last edited by johnny bravo; 21-03-23 at 08:55.
    In vino veritas

  10. The Following 2 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  11. #109
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Sjajan Šćekić kao i uvijek.

  12. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    ...Nažalost, izgleda da nam je suđeno da učimo na svojim greškama...
    Istina. Evo, konačno sad pokazujemo da učimo nešto iz ove 30godišnje greške. Ajd sa srećom, pa će se praviti nove i, valjda, manje greške i učiti iz njih brže.

  13. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako biraci DF-a i Demokrata stvarno daju podrsku Milatovicu, ovo je zavrsena stvar. Ali imajte u vidu da bi davanje podrske Milatovicu znacilo davanje birackog tijela Evropi sad za parlamentarne izbore. Demokrate su dovoljno maloumne to da urade, ali DF bas i nije. Zato i guraju ovu pricu o pomirenju sa DPS-om. Pozivi da se glasa za Milatovica su jedno, ali sta oni potencijalno pricaju u svojim mjesnim odborima je nesto sasvim drugo.
    Kakav je to zamislivi profil birača DF i Demokrata koji neće glasati za Milatovića u drugom krugu?

    Birač koji 20 godina glasa protiv MĐ, sve što ima od političkog opredeljenja mu je mržnja prema MĐ i da on ostane kod kuće kad se ovaj obara?

    Sjutra da Mandić pozove da njihovi birači ne izlaze ne bi ga svaki deseti poslušao, a DF bi bio uništen kao partija. Zato su i istrčali Mandić i Bečić da podrže bezuslovno. Čak i potkopavanje Milatovića iza scene bi bilo vrlo opasno i nanijelo im ozbiljnu političku štetu pred parlamentarne izbore.

  14. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  15. #112
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,769
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post

    Birač koji 20 godina glasa protiv MĐ, sve što ima od političkog opredeljenja mu je mržnja prema MĐ i da on ostane kod kuće kad se ovaj obara?
    Ma to su puste želje Miloljubaca.
    Neka sjaše više jer je dosta.
    U glavnom gradu dobio je 30% glasova,prijatno.
    Imam kolegu 1990 godište i šali se da od rodjenja živi pod Đukanovićem.
    Ja mislim da je vrijeme da u Spužu piše memoare ili nauči koju riječ engleskog pošto nije stigao do sad.


    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  17. #113
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Mislim da je Milov jedini moguci nacin da okrene drugi krug u svoju korist ako uleti sa ogromnim novcem. Znamo da su CG glasaci najvise motivisani njime. Ali tu bi im trebalo najmanje 25 milki. Suma manja da bi ubijedio neki dio da ne izadje da glasa, veca suma da pretvore Milatovicevog glasaca u glas za njega. Drugim metodama skoro pa nemoguce. Jedino ako 30k+ ocajnih DF i DCG glasaca ne izadje, sto je nerealna suma.
    Pojavio se neki snimak, gdje se vidi da ni ta kupovina glasova ne ide kao nekad. Čak je bilo i nekog fizičkog obračuna izmedju kupca i prodavaca.
    Jbga, inflacija, poskupio glas, ali i marže posrednika...Nervoza generalno.

  18. #114
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Jakov, Andrija, Aleksa i Goran imaju u prvom krugu preko 70.000 glasova više od Mila, Draginje i Jodžira
    Ako na ponovljenim izborima poraste broj glasača na 75% u brojkama će taj porast iznositi manje od 70.000.
    Dakle, uz sva gibanja, prelaske, motivisanost i demotivisanost Mila i DPS čeka đavolski težak zadatak, možda i nemoguća misija.
    DPS je donji, oni sad samo daju izjave da podignu sami sebi moral, i stvore sliku kao da je sve ok i da su optimisticni. A u stvarnosti je suprotno, znaju da je sve izgubljeno, ali naravno da nece to da kazu.

    Cestitace pobjedu 2.aprila, reci kako je sve demokratski i da je to volja gradjana.

    A Jakovu i Milojku neka je Bog upomoc za parlamentarne da posloze novu Vladu...

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  20. #115
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,538
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Mnogi su veli DPS glasaci ostali kod kuce i spremaju se za druge krug... Ostaje nepoznato koliko im je daleko ta kuca od Crne Gore i da li ce letovi morat' da idu preko Tirane ili Dubrovnika.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  22. #116
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Na temu projektovane "pozajmice" glasova u prvom krugu,gdje je bila priča da je DPS pozajmio neke glasove DF-u da progura AM u drugi krug (znam,rezultat to žešće demantuje),kolika je mogućnost teorije zavjere da se projektuje "vraćanje" glasova tj da dio glasača Df-a bude instruiran da glasa aktuelnog predsjednika?

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  23. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Jedino mozda da ostanu doma. A da izadju i glasaju nepomenika, mlogo teze pa nemoguce.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  25. #118
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,555
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,559
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nažalost, svjedočili smo najvećem podmićivanju biračkog tijela u istoriji. Kada vidim da uspješni ljudi, koji su vidjeli svijeta, suverenisti, sa vrijednostima na mjestu, mahom glasaju za Milatovića, sve sa recikliranjem kampanjskih mimova "250>450", pritom svjesno žmureći na "škakljive" poruke iz kampanje, poput podrške "Open Balkans" programu i zalaganja za dvojno državljanstvo sa Srbijom - znam koliko je sati i samo zamišljam kakvo je stanje stvari na onom drugom dijelu spektra, koji ima jeftinije ulaznice. Očigledno smo iz perioda socijalizma odlučili da prihvatimo ono što je najgore - nacionalizam, kult siromaštva i ispruženu ruku prema državi. Emancipaciju, nauku, ateizam, antifašizam, osjećaj za kolektivno dobro - toga smo se u velikoj odrekli.

    Mala anegdota na temu. Švajcarci su prije nekoliko godina držali referendum o bezuslovnom univerzalnom dohotku (UBI). Univerzalni dohodak bi značio da svaki građanin Švajcarske, uključujući i djecu, raspolaže na mjesečnom nivou sa nekih 2500 CHF od majke države. Znate kakvi su rezultati refrenduma bili? Preko 75% izašlih je zaokružilo "ne". Pri čemu bi ovakav program bio neuporedivo održiviji nego što je (uslovno rečeno) naš "Evropa sad" i, moguće, sasvim uspješan.

    Ali, tako je, kako je. Kada je trebalo da jednu krupnu fazu društvene emancipacije zaokružimo, mi smo afirmisali svetosavsku kontrarevoluciju i poprilično poništili šta smo mukom sticali u zadnje tri decenije. Kada je trebalo da iskoristimo geopolitičke potrese, uhvatimo zadnji voz i širom otvorimo vrata EU (usput, šta bi sa ovom temom u kampanji - da li, kako u zanosu izjavi analitičar Bešić, ova "problematika" biračima zaista više nije bitna), odabrali smo tešku nestabilnost, bezakonje i diltantizam. Kada smo imali priliku da kaznimo desni populizam, mi smo ga sa nepodnošljivom lakoćom prigrlili, ne misleći za sjutra.

    Kako kaže poslovica, možeš dovesti magare na vodu, ali ga ne možeš natjerati da pije. Uspješna društva su društva koja u kontinuitetu uče i koriste prilike. Nažalost, izgleda da nam je suđeno da učimo na svojim greškama. Pitanje je samo koliko ćemo uopšte imati privilegiju da griješimo u budućoj geopolitičkoj klimi, gdje se, već u ovoj deceniji, očekuje potpuno redefinisanje odnosa, krupna promjena balansa moći i deglobalizacija (što nam sve prolazi ispod svakog radara). Pogrešni izbori u prošlom vijeku su nas, u krajnjem, koštali državnosti, čije posljedice osjećamo i danas.

    U svakom slučaju, na šta god ovo izašlo, ne možemo reći da nismo bili upozoreni.
    Pa ja te ne razumijem, koji je tvoj savjet, sta smo trebali zaokruziti, ko je buducnost CG po tebi? Ozb te ovo pitam...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  26. The Following 2 Users Say Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  27. #119
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    342
    Thanks Thanks Received 
    923
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Lijepo da ne koriste više termin džepovi no rezervoari, nekako je lakše praznog rezervoara no praznog džepa.

  28. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Na temu projektovane "pozajmice" glasova u prvom krugu,gdje je bila priča da je DPS pozajmio neke glasove DF-u da progura AM u drugi krug (znam,rezultat to žešće demantuje),kolika je mogućnost teorije zavjere da se projektuje "vraćanje" glasova tj da dio glasača Df-a bude instruiran da glasa aktuelnog predsjednika?
    Nula.

    Ja svakako ne bih volio da budem taj DF partijski aktivista koji svom glasaču dođe u kuću pa mu preko rakije kaže "kako bi bilo da za Mila glasaš, valjalo bi nam to".

    Mislim da je to na onoj listi Lovćen osiguranja kao jedan od postupaka koji ti automatski poništavaju životno osiguranje.

  29. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  30. #121
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Upotrijebi živ čovjek Lovćen osiguranje u raspravi oko izbora, političkih partija i sl.

    Ono što bih ja mogao na tu temu da kažem je da kada bi rukovodstvo Lovćen osiguranja preuzelo da vodi državu bili bi Slovenija, a ne mala Ukrajina kako guraju ovi tvoji mili moji...
    Love, peace and respect.

  31. #122
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Pita veli...pita jedna vjernica Bugarija, mene veli ljudi koriste, moju dobrotu, sta da radim ja sad...?
    Veli on, nista, nastavi da budes takva..Elhamdulillah..

    Kad insan ne zna da li neko govori istinu ili laz najbolje je da povjeruje da govori istinu, prije toga se dovest u stanje snage da uprkos ispostavili se da je laz - da ga to ne stresira. Ljepse je vjerovati u istinu.

    Nisu krvi Srbi sto su Srbi, no sto su glasali Milove Srbe : D Ja nisam glasao recimo nikad kandidata DPS na predsjednickim izborima, nisam 100% siguran za parlamentarne da nisam nikad, ne znam, jednom ili nijednom, ne sjecam se da jesam. Ono sto znam da sam glasao DPS 2 put na lokalne izbore. Iz nekih suludnih razloga, koji su nesvatljivi ljudima, jer zaista jesu suludni. Nekad sam apstinirao potpuno, znam da sam na neke obrnuo listic pa pisao nesto o zlocinackoj drzavi Izrael...

    Otvorio si stare teme, nije problem sto je neko Srbin, nego sto tvrdi da je istorija i kultura Crne Gore kompletno, ne cak parcijalno, nego kompletno srpska. Ne meze se jedna kultura i nasljedje sjekirom mlatnut na pola. To je problem, a ne sto neko kaze da je Srbin i da prica Srpskim jezikom, sto se tice jezika kao neko ko se koristi Crnogorskim vazda cu branit one koji zele koristit Srpski, koliko god to nekim suverenistima cudno izgledalo, nikog ne treba silit da uci Crnogorski jezik ako ne zeli..

    Trobojke su zastave koje se isticu sa losim motivom, premda su to crnogorske istorijske zastave koliko se god to meni ili nekom drugom nesvidjalo..
    Pravo na drzavu svi imaju, ovo je jednako drzava svih, to iskreno mislim i osjecam. Mnogi Srbi ne smatraju suverenu nacionalno samosvjesnu CG svojom drzavom, ali vrata su uvijek otvorena podrazumijeva se..

    Ne smatram da su Srbi bili gradjani drugog reda, DPS nije vodio nacional-sovinisticku politiku vec diktatorsko-mafijasku, njima je odgovarao svak ko podrzava njih, to je stranka koju je zadnje zanimala vjerska i nacionalna pripadnost, ko je bio Srbin a glasac ili clan DPS-a mogao je da dobije sve sto i drugi glasaci/clanovi DPSa. Takvih primjera ima vise nego dovoljno u CG. Medjutim velika vecina Srba je glasalo opoziciju pa samim tim nisu bili podobni i pouzdani za njihov koncept mafijaske drzave. Isto su tako gledani Crnogorci, Bosnjaci, ko god je bio javno protiv njih. U PV recimo je toliki % Srba u gradu da je mozda i matematicki bilo nemoguce DPSu uzet vlast da Srbi nisu glasali, to je samo 1 od primjera, znam porodicu iz BD, svi Srbi, bili glasaci DPSa (danas vjerovatno DFa)...bilo je toga...

    Evo jedne poucne scene koju sam gledao nedje, nije bitno, ne znam dje...

    U nekom malom njemackom gradu, gradicu, ne znam kom, znam da ima dvije rijeci u nazivu, lokalna bosnjacka dijaspora otvori mesdzid/dzamiju, i tu neka mala lokalna svecana proslava u vezi toga na otvorenom....
    I pridje gradonacelnik tog mjesta za govornicu, bez papira, da izbaci jaran iz glave 3-4 recenice...i veli, citiram: "Ovaj grad nije nista vise moj nego vas, pozivam vas da zajedno ucestvujemo u njegovom doprinosu i napretku"..

    E vidis jarane...Njemcu valja Bosnjak iz BiH i valja mu njegova dzamija i kaze ovo je vas grad koliko i moj, krajnje iskreno, dobronamjerno.
    A sta mi odje na ovim prostorima radimo?

    Ja inace nisam musliman, pricam samo pricu vezano za nas, za region...

    O crnogorskim podjelama treba pricat, da bi se smanjile ili rijesile, za razliku od onih koji te teme otvaraju da bi se podjele umnozavale...
    Neka @hercules prebaci postove đe treba ili neka ih briše. Svejedno.

    Krivi Srbi što su glasali Milove Srbe (što nije sasvim istina, govore procenti), a nisi ti koji si glasao "Mila". Čim si glasao za DPS u bilo kojem obliku glasao si za njega i sve ono što on predstavlja. Da ne govorim šta to on predstavlja.
    Nisam upoznao Srbina iz Crne Gore koji "tvrdi da je istorija i kultura Crne Gore kompletno, ne cak parcijalno, nego kompletno srpska". Stvarno nisam. Ali sam upoznao mnogo onih koji tvrde da istorija i kultura Crne Gore nema nikakve veze sa srpstvom. I mnogo onih kojima to smeta. Jer ih samim tim stavljaš u rang građana drugog reda. Evo jednog primjera od juče. Sa kolegama na neku sahranu gore na Žabljak. Vraćamo se i naravno nezaobilazna tema izbori. Kolega sa kojim sa baš dobar iako smo na skroz različitim stranama kad je politika u pitanju. I da ne dužim sad kaže on meni kako je on ođe, u ovoj državi, domaćin jer je Crnogorac, a ja ipak nisam jer sam Srbin. Kaže mi da je moja država Srbija. Ček rekoh, meni država /matica nije i nikad neće biti Srbija. Već Crna Gora ovakva kakva je. I da se njegovi preci ništa više za nju nisu borili od mojih. E ovakvo je i tvoje pisanje bilo sinoć.
    A pošto ti tražiš da ti neko objasni istorijski i kulturološki svoju nacionalnost, daj da ja tebe pitam isto kad je u pitanju crnogorski jezik?
    Pa onda kažeš kako se trobojke ističu da lošim motivom. Da li primećuješ koliko daješ sebi za pravo da sudiš. I da je tvoj sud tačan. Trobojkama se većinom maše iz srca ili inata isto kao što se maše i ovom crvenom. Naravno da ima plaćenika ali je to mali procenat.

    "Mnogi Srbi ne smatraju suverenu nacionalno samosvjesnu CG svojom drzavom, ali vrata su uvijek otvorena podrazumijeva se.."

    Još jedna greška. Ne znam na čemu zasnivaš ovakav stav?

    Možeš ti da smatraš šta god želiš ali Srbi jesu bili građani drugog reda. I tu se ne radi o tome da DPS nije htio Srbe kao glasače. Naravno da jeste. I istina je da ih to nije previše zanimalo kad su glasovi u pitanju ali itekako su ti Srbi imali problem da se izjašnjavaju kao Srbi, a kamo li da srbuju. Ono zaposliš se u vodovod i počneš sa Veseli se srpski rode. Neće da može. I još stotine ovakvih banalnih primjera. Evo imamo i zadnju izjavu Vukovića, da ne idemo u prošlost, o klečanju u manastirima. Sigurno misli na muslimane i Albance. Da ne pominjem kako su posle 2006 i referenduma oni koji su bili za zajedničku državu nazivani izdajnicima. Draginja (krunisana na Cetinju) to i javno izgovarala. Dugačak bi ovaj spisak bio.

    A odgovor na ovu poučnu scenu (iz koje kapiram da si ti Njemac/Crnogorac, a ja Bošnjak/Srbin) sam ti već dao odgovor sa ovom jučerašnjom scenom sa mojim kolegom.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  32. #123
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nažalost, svjedočili smo najvećem podmićivanju biračkog tijela u istoriji. Kada vidim da uspješni ljudi, koji su vidjeli svijeta, suverenisti, sa vrijednostima na mjestu, mahom glasaju za Milatovića, sve sa recikliranjem kampanjskih mimova "250>450", pritom svjesno žmureći na "škakljive" poruke iz kampanje, poput podrške "Open Balkans" programu i zalaganja za dvojno državljanstvo sa Srbijom - znam koliko je sati i samo zamišljam kakvo je stanje stvari na onom drugom dijelu spektra, koji ima jeftinije ulaznice.
    Kada vidis da su uspjesni ljudim koji su vidjeli svijeta, suverenisti i sa vrijednosti na mjestu, glasali za Milatovica onda se zapitaj zasto stu ga glasali, jer uspjesne ljdude ne dotice tema 250 ili 450€.

    LM. Moja sitna prognoza za drugi krug. Apstinenti. Apstinenti koji nisu izlazili na izbore ce glasati, ono sto wuffi rece, ne za nekog vec protiv. Protiv Djukanovica.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  33. #124
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nažalost, svjedočili smo najvećem podmićivanju biračkog tijela u istoriji. Kada vidim da uspješni ljudi, koji su vidjeli svijeta, suverenisti, sa vrijednostima na mjestu, mahom glasaju za Milatovića, sve sa recikliranjem kampanjskih mimova "250>450", pritom svjesno žmureći na "škakljive" poruke iz kampanje, poput podrške "Open Balkans" programu i zalaganja za dvojno državljanstvo sa Srbijom - znam koliko je sati i samo zamišljam kakvo je stanje stvari na onom drugom dijelu spektra, koji ima jeftinije ulaznice. Očigledno smo iz perioda socijalizma odlučili da prihvatimo ono što je najgore - nacionalizam, kult siromaštva i ispruženu ruku prema državi. Emancipaciju, nauku, ateizam, antifašizam, osjećaj za kolektivno dobro - toga smo se u velikoj odrekli.

    Mala anegdota na temu. Švajcarci su prije nekoliko godina držali referendum o bezuslovnom univerzalnom dohotku (UBI). Univerzalni dohodak bi značio da svaki građanin Švajcarske, uključujući i djecu, raspolaže na mjesečnom nivou sa nekih 2500 CHF od majke države. Znate kakvi su rezultati refrenduma bili? Preko 75% izašlih je zaokružilo "ne". Pri čemu bi ovakav program bio neuporedivo održiviji nego što je (uslovno rečeno) naš "Evropa sad" i, moguće, sasvim uspješan.

    Ali, tako je, kako je. Kada je trebalo da jednu krupnu fazu društvene emancipacije zaokružimo, mi smo afirmisali svetosavsku kontrarevoluciju i poprilično poništili šta smo mukom sticali u zadnje tri decenije. Kada je trebalo da iskoristimo geopolitičke potrese, uhvatimo zadnji voz i širom otvorimo vrata EU (usput, šta bi sa ovom temom u kampanji - da li, kako u zanosu izjavi analitičar Bešić, ova "problematika" biračima zaista više nije bitna), odabrali smo tešku nestabilnost, bezakonje i diltantizam. Kada smo imali priliku da kaznimo desni populizam, mi smo ga sa nepodnošljivom lakoćom prigrlili, ne misleći za sjutra.

    Kako kaže poslovica, možeš dovesti magare na vodu, ali ga ne možeš natjerati da pije. Uspješna društva su društva koja u kontinuitetu uče i koriste prilike. Nažalost, izgleda da nam je suđeno da učimo na svojim greškama. Pitanje je samo koliko ćemo uopšte imati privilegiju da griješimo u budućoj geopolitičkoj klimi, gdje se, već u ovoj deceniji, očekuje potpuno redefinisanje odnosa, krupna promjena balansa moći i deglobalizacija (što nam sve prolazi ispod svakog radara). Pogrešni izbori u prošlom vijeku su nas, u krajnjem, koštali državnosti, čije posljedice osjećamo i danas.

    U svakom slučaju, na šta god ovo izašlo, ne možemo reći da nismo bili upozoreni.
    Били смо упозорени и 89 па смо пошли у рат, тако да ова "грешка" није највећа коју ћемо направит (под условом да се изабере Милатовић).
    Мене чуди да ако је ситуација таква каква кажеш (а вјерујем да је не уљепшаваш а ни ружиш) како се ту уклапа подршка западних партнера ПЕС-у а и осталим њиховим колегама осим ДФ-у?
    Да ли је њима у интересу да водимо ретроградну политику и да банкротирамо брзо, те да постанемо дио отвореног балкана или "српског света"?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  34. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Milatović: Najbolji mogući odnosi sa Srbijom u interesu svih

    https://www.cdm.me/politika/milatovi...interesu-svih/

    Kandidat za predsjednika Crne Gore pokreta Evropa sad Jakov Milatović, koji je ušao u drugi krug izbora u kojem će odmjeriti snage sa aktuelnim predsjednikom Milom Đukanovićem, rekao je za Euronews Srbija da se zalaže za najbolje moguće odnose sa Srbijom i sa svim ostalim državama Zapadnog Balkana jer smatra da su regionalne integracije temelj evropskih integracija.

    Ističe da mu znači podrška svih učesnika na izborima pred drugi krug predsjedničke trke, uz napomenu da bi on bio “predsjednik svih građana”.
    U prvom krugu izbora najviše glasova je osvojio Milo Đukanović – 35,2 odsto, a odmah iza njega je Milatović sa 29,2 odsto. Govoreći o svom rezultatu, Milatović kaže da je to posljedica svega što je urađeno u prethodnom periodu, dobre kampanje, ali i poruka koje su slate.

    “To je jedan novi sistem vrijednosti, naspram ovog nakaradnog koji je bio do sada, čiji je najveći simbol bio gospodin Đukanović. I on će najzad da bude poslat u političku prošlost 2. aprila. Ja sam imao tri godine kada je Đukanović ušao u crnogorsku politiku. Što je dosta, dosta je”, rekao je on i dodao da je zbog takve politike više od 100.000 ljudi napustilo Crnu Goru.

    Poslije prvog kruga, Milatoviću su podršku pružili lider DF-a Andrija Mandić, ali i kandidat Demokrata Aleksa Bečić, kao i lider URA Dritan Abazović. Milatović je naveo da mu znači podrška svih učesnika na izborima uz ocjenu da je to “garant zajedničke pobjede nad Đukanovićem”.
    S obzirom da su u Crnoj Gori iza ćoška parlamentarni izbori, Milatović kaže za Euronews Srbija da očekuje da zemlja dobije stabilnu vladu i skupštinski saziv koji će realnije oslikavati političku realnost.

    “Najbolji mogući odnosi sa Srbijom u interesu svih”

    Upitan o odnosima sa Srbijom, Jakov Milatović je rekao da su najbolji mogući odnosi Srbije i Crne Gore u interesu svih građana obije države.
    “Nažalost, u prethodnom periodu često nije bio takav slučaj. Sjećate se onih politički zatvorenih granica 2020. godine koje su potupuno uništile privredu i turizam te godine? Mi sa svim zemljama u regionu želimo i hoćemo najbolje moguće odnose. Želimo da unaprijedimo ekonomsku saradnju. Mislim da postoji veliki potencijal”, naveo je Milatović.
    Kao primjere projekata na kojima želi da radi sa Srbijom istakao je auto-put od Bara do Beograda i izgradnju jadransko-jonskog auto-puta.
    “To su stvari o kojima želimo da razgovaramo sa Beogradom, Sarajevom, Tiranom. Ne želimo da se vraćamo u politike u koje nas je Milo Đukanović non-stop vraćao”, rekao je Milatović.

    “Vjernik sam i kršten u SPC”

    Kandidat pokreta Evropa sad rekao je i da je kršten u Srpskoj pravoslavnoj crkvi, u Mitropoliji Crnogorsko-primorskoj, da je vjernik, ali da je prije svega slobodan čovjek, koji će kao predsjednik da tretira na isti način sve građane.

    Ponavlja da se zalaže za najbolje odnose sa Beogradom i dodaje da su regionalne integracije temelj evropskih integracija.

    “Njemačka, Francuska, zemlje Beneluksa i Italija su upravo kroz regionalnu saradnju napravile prvi korak ka onome što su kasnije bile ekonomske integracije. Zato vidim regionalne ekonomske integracije kao suštinski neodvojivi dio naših evropskih integracija”, naveo je Jakov Milatović za Euronews Srbija.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 5 of 70 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednički izbori - 19.03.2023.
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3929
    Last Post: 20-03-23, 15:42
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 18:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 17:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 09-04-17, 23:38
  5. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 15:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •