Page 40 of 70 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 1741

Thread: Predsjednički izbori - drugi krug - 02.04.2023.

  1. #976
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ne valja nam Jakov, ne valja nam Milo...

    Ne znam je li se rodio taj majcin sin koji nama odgovara.

    Posle diktatora nam Jakov ne valja. Eo ne znam...

    I on nam je premija kakvi smo, da necemo skandinavske lidere?

    Valja se podsjetiti da je ovo protokolarna funkcija.

    Ono tesko tek slijedi, vanredni parlamentarni.

    Pa za premijera da biramo izmedju Mila, Mande, Becica, Slavena, Pipuna, Dritana... oni su vec proslavljeni asovi.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  2. The Following 8 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #977
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Nije nidje zapisano da se mora ES glasat na parlamentarne ako se glasa u nedjelju. Nije mene strah ljudi koji su glasali ovih godina Uru, Pozitivnu, PZP itd.
    Strah je mene dpsovcadi ako se sad navade na Jakova kad prelete da se ne navuku opet 30 godina. Ne mozes ih spatlicom odvojit od partije
    Vec su poceli polako, bice to masovno posle parlamentarnih isto kao sto je bilo masovno i u URU-u 2020.

  4. #978
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Vec su poceli polako, bice to masovno posle parlamentarnih isto kao sto je bilo masovno i u URU-u 2020.
    URA se bas omasovila. Nemaju dje clanske stampati pa salju u inostranstvo jer domace ne mogu postici

  5. #979
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    URA se bas omasovila. Nemaju dje clanske stampati pa salju u inostranstvo jer domace ne mogu postici
    Dobro 2020 i 2023 su dva svijeta ali u 2020 su imali masivan priliv tih clanova iz DPS-a, isti ti ce sad u PES zajedno sa ovima iz DPS-a pa sve tako.

  6. #980
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Oni bi kad bi imali nekoga. DPS je kult licnosti. Imaju samo njega, ostali su svi zombiji koji pokusavaju da ga kopiraju. Pogledaj im nacin izlaganja u maltene svakoj emisiji. Kao da su ih u fabrici pravili. Niko od njih nema svoje "ja".
    Došlo vrijeme da se računi plaćaju. Bilo koji drugi kandidat bi i imao neke šanse u drugom krugu. Što reče neki DF aktivista kad su ga pitali je li teško nagovoriti njihove birače da glasaju za Jakova - ništa lakše, samo im kažeš treba glasati protiv Mila.

  7. #981
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Dobro 2020 i 2023 su dva svijeta ali u 2020 su imali masivan priliv tih clanova iz DPS-a, isti ti ce sad u PES zajedno sa ovima iz DPS-a pa sve tako.
    I sta bi sa tim clanovima poslije? Vratili se u DPS? Nikad URA nije imala nikakv priliv. Samo odliv logike, clanova i ideja. Eto i CIVIS im podje sa Evropa sad.

  8. #982
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    I sta bi sa tim clanovima poslije? Vratili se u DPS? Nikad URA nije imala nikakv priliv. Samo odliv logike, clanova i ideja. Eto i CIVIS im podje sa Evropa sad.
    Zaboravih da si ti stari URAs

    Brat mi radi u URA-i od 2018. i posle parlamentarnih 2020 su imali gomilu novih prijava, dobrim dijelom i stari, citaj razocarani, clanovi DPS-a. To ti je realnost, sad sto su propali skroz je druga stvar a logicno ti sto su im se pridruzili su pobjegli odma u PES ili nedje drugo

  9. The Following 3 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  10. #983
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Da ti ispravim ovo

    Bas ga briga kad ce ostati na slobodi i uzivati u desetinama milijardi EUR tokom penzionerskih dana...Je li 'doktor filozofije' slavio u Budvi 2006-e prvu milijardu EUR.

    Vecina gradjana CG nema ni priblizu pojma koliko je CG bila bogata resursima. Pricali su da je bilo samo rude boksita za 300-350 god. efikasne eksploatacije, dok nijesu dosli 'mladi, lijepi, i pametni'.

    Da dodamo ekstreman profit od izvoza struje 30+ god., unistene sume, unisteno primorje, vode, i ta cifra gore je mozda i konzervativna, u odnosu na to sto su iznijeli iz CG.

    Vjerujem da je samo od trajekta cisto ~milijarda izasla vani, jer na tu frekvenciju saobracaja nije moglo biti ispod 50 mil. EUR na god. ciste love

    Masine iz svake od vise stotina fabrika, od kojih dosta masina nije bilo ni malo jeftino.

    Mogao bi coek da broji god. dana i da ne pobroji sve, ali dobro, narodu je lakse da misli da im je 'gazda' iznio par miliona, jer ne mogu da shvate ni koliko je to par miliona, a kamoli 20-30 milijardi
    Koliko ti imaju dana te godine?

    Jer, ako traju ko i ove obične, za tu cifru su morali prevest svaki božiji dan po tridesetak hiljada auta. I to na jedra, da nemaju troškova goriva
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. #984
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Zaboravih da si ti stari URAs

    Brat mi radi u URA-i od 2018. i posle parlamentarnih 2020 su imali gomilu novih prijava, dobrim dijelom i stari, citaj razocarani, clanovi DPS-a. To ti je realnost, sad sto su propali skroz je druga stvar a logicno ti sto su im se pridruzili su pobjegli odma u PES ili nedje drugo
    Evo ti ja mogu reci iz prve ruke da jednog jedinog depesovca vidjeli nijesu nego su sa nestrpljenjem cekali taj u njihovim glavama projektovani nalet. Cak je dolazilo do komicnih situacija dje su se bavili sa time da moraju biti oprezni koga sve ce primiti a nidje nikoga. U Crnoj Gori se ljudi bave pretpostavkama i ljudi vole da vjeruju u te prepostavke jer polaze od nekih svojih premisa za koje vjeruju da su tacne.

    Ista stvar je sa ovim tv sterilnim duelom jednog prevazidjenog politicara cije je vrijeme proslo i jednim netalentovanim politicarem koga je nevjerovatni splet okolnosti izbacio tu dje je pa je jos zbunjeniji nego sto je inace i sad se tu dvije strane pristalica nadahnjuju kako je neko nekog tu rasturio a da ih cijedis dva dana i dvije noci tu kapi jedne ideje ne bi moglo da kane.

  12. #985
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post

    Ljudi pored meca Partizan - Real gledaju Mila i Jakova 🤌

    Nevjerovatno.
    Po procjenama mnogih oko rezultata u nedjelju i ako se može povući paralela sa simpatiziranjem- ti si navijao za Real


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 01-04-23 at 01:05.

  13. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  14. #986
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Evo ti ja mogu reci iz prve ruke da jednog jedinog depesovca vidjeli nijesu nego su sa nestrpljenjem cekali taj u njihovim glavama projektovani nalet. Cak je dolazilo do komicnih situacija dje su se bavili sa time da moraju biti oprezni koga sve ce primiti a nidje nikoga. U Crnoj Gori se ljudi bave pretpostavkama i ljudi vole da vjeruju u te prepostavke jer polaze od nekih svojih premisa za koje vjeruju da su tacne.

    Ista stvar je sa ovim tv sterilnim duelom jednog prevazidjenog politicara cije je vrijeme proslo i jednim netalentovanim politicarem koga je nevjerovatni splet okolnosti izbacio tu dje je pa je jos zbunjeniji nego sto je inace i sad se tu dvije strane pristalica nadahnjuju kako je neko nekog tu rasturio a da ih cijedis dva dana i dvije noci tu kapi jedne ideje ne bi moglo da kane.
    Lol, znaci bolje ti znas nego neko ko radi na tim clanskim? Okej hahahahahahahahah

  15. #987
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Lol, znaci bolje ti znas nego neko ko radi na tim clanskim? Okej hahahahahahahahah
    Daj ne moras biti bas toliko neozbiljan. Zamisli zanimanje da radis na clanskim kartama u URA

    Pretrgao se

    Kazem ti. Odbraniti se nisu mogli

    Iskreno me zanima sto vi volite da se bavite nekim svojim pretpostavkama na forumu kad vam ne ide. Ovaj dio koji onda ide poslije brat, rodjak, prijatelj... mi radi tamo pa znam... je poseban dio price mada tu direktor dominira. Sto on poznaje ljudi ali mu UDBA vazda podvali neke lazove pa se prosipa ali sta da se radi

  16. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  17. #988
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Svaka im cast i jednom i drugom, skoro sve sto su pricali i jedan i drugi je istina.

    Milatovic je imao dosta proizvoljnosti, populizma, generalizacija, poredjenja neuporedivog. Milo je slabo poceo, primio seriju udaraca, direkata i aperkata ali kasnije sve to nadoknadio i donekle pred kraj usporio. Vjerovatno takticki..

    Milo me krajnje iznenadio u pozitivnom smislu, bilo je tu dosta standardno lose price ali sam ocekivao gore, saopstio je mnogo istina, problem je sto on i kad govori istinu - ta totalna istina, na neki nacin - postaje laz..
    Ali to je sad neka oblast koja nema veze sa politikom..

    Nije danasnja CG protiv Mila, prosto im je dosadio, a ako nesto prosjecni stanovnik CG mrzi - to je dosada.
    Jakov je mistican..
    Samim tim zanimljiv..
    Osjeca se latentno kolektivno erotsko Nad Ja u pristupu crnogorskog glasaca u svemu tome..

    Ove price da je M.Dj. nagrdjen u duelu mezete pricat nekom ko ga nije gledao : ) evo recimo moja baba (89), koja planira da glasa za Milatovica, kaze da je Djukanovic bio bolji, glasace za J.M. ali tako rece u depeši..
    Moj dojam je isti..

    Inace sav onaj koncept predstavljanja licnosti potencijalnih predsjednika je povrsan, te ljude treba pustiti da pricaju o stvarima koje nemaju dodirnih tacaka sa politikom - i na taj nacin objasniti kakvi ce biti politicari tj. predsjednici..

    Evo recimo trebali su biti pitani, recimo, koliko imaju plombi u zube?
    Kolik im je holesterol?
    Znaju li sta je brundza (Milo bi znao)?
    Koji nacin igranja pikada im je omiljeni?
    Kako se zove oplodjena jajna celija?
    Koliko traje finalno zrijevanje kozjeg sira u procesu sirenja, u prosjeku?
    Sa kim se granici Pakistan na jugozapadu?

    E vidis, nema medj hajvanima na crnogorskoj politickoj sceni jednog jedinog da bi znao odgovore na ova pitanja skupa..a ima ih sigurno gomila da ne bi znali ni jedno..

    Ima jedna gora stvar, sto bi te isti pitali zasto oni to uopste trebaju znati!

    Zar takvi zasluzuju glas?
    .
    .
    .
    Elem, mozda je najpametniji voditelj Zoran Lekovic, on mi djeluje kao neko ko bi zaokruzio obojicu..
    Moguce da bi dopisao i imena kamermana u studiu na glasacki listic, pa i njih zaokruzio..

    Svaka mu cast..
    Last edited by Platinum; 01-04-23 at 01:31.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  19. #989
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Daj ne moras biti bas toliko neozbiljan. Zamisli zanimanje da radis na clanskim kartama u URA

    Pretrgao se

    Kazem ti. Odbraniti se nisu mogli

    Iskreno me zanima sto vi volite da se bavite nekim svojim pretpostavkama na forumu kad vam ne ide. Ovaj dio koji onda ide poslije brat, rodjak, prijatelj... mi radi tamo pa znam... je poseban dio price mada tu direktor dominira. Sto on poznaje ljudi ali mu UDBA vazda podvali neke lazove pa se prosipa ali sta da se radi
    Lol, pa ti si taj koji gazi sa tim pretpostavkama. Ne trcim ja po forumu, kazem kako jeste. Ako direktor dominira ti si odma posle njega definitivno, uozbilji se molim te

  20. #990
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Milo je trebao da se davno povuče. Ono što mu se mora priznati, dosad, to je bila vjestina odrzavanja i promjena strana, kad bi osjetio opasnost. Taj njegov instinkt je vremenom otupio, a njegov ego je toliko jak da nije bio spreman da pripremi naslednika iz redova svoje partije. Moguce je i da je umislio da je on nezamjenljiv. Oće to kad ste dugo na vlasti. Kult licnosti su pothranjivali poltroni iz njegove partije, nesto slicno ko u vrijeme Tita, a on se nesto nije bunio. Njegov brod je davno poceo da tone. Broji zadnje sate na vlasti. Nikad vise nece biti vlast. Tu dobro dodje onaj slogan "Milo dosta je bilo"

    O Milatovicu nemam neki jasno definisan stav, osim da mi nije simpatican. Licni utisak. Koji moze biti pogresan. O njemu je jos rano suditi. Iskustvo me je naucilo da ocekivanja drzim nisko i budem uzdrzan. Koliko se sjecam, nesto slicno sam napisao nakon 30. avgusta u vrijeme opste euforije. U smislu da ne treba gajiti prevelika ocekivanja, jer ce tako biti manje razocarenje. Sad vidimo, nadam se svi, da ocekivanja od 30. avgusta nijesu ispunjena. Mnogo gore je to ispalo nego čto sam i ja, kao uzdržani optimista, očekivao. Nemam sumnji da ce biti razočaranih i među onima koji sada polažu nade u Jakova. Zato, "polakote"

    Moja glavna nada je da ce silaskom Mila i DPS-a splasnuti tenzije u drustvu. Iako ocekujem da upravo DPS nastavi da ih podgrijava. Ono sto se nadam od Jakova i Evrope Sad jeste da vode dobro balansiranu politiku i da imaju jednak odnos prema svim građanima. Da ne bude revansizma prema politickim protivnicima. Time ce izbiti iz ruke argumente manipulacije kojima se mogu dizati tenzije. Naravno, ko god je pocinio nesto protivzakonito treba da odgovara. I to mora da vazi za sve podjednako. Nažalost, to nikad nije postojalo u Crnoj Gori.

    U svakom slucaju, promjene dobro dodju. Bitno je da se navikavamo na promjene i da shvatimo da to nije nista strašno. Neće biti smak svijeta kad Milo siđe s vlasti, opustite se. Crna Gora tek treba da se uči demokratiji. Silazak s vlasti Đukanovića će biti samo jedan mali korak ka demokratskim promjenama. Ali, svakako, veoma bitan. Ostaje da se vidi u kom pravcu će krenuti brod s novom posadom.

    PS
    Par puta mi se dešavalo u zadnje vrijeme ođe na forumu da se ono što napišem izvrće, podmeće, da mi se u usta stavljaju riječi koji nikad nijesam kazao, a često ni pomislio kamoli kazao, pa se onda krene kritikovati to što taj neko tvrdi da sam kazao, a ne ono što stvarno pišem ođe. Te stvari nijesu korektne i idu na nerve. Često pomislim što će mi da se nerviram zbog gluposti i zašto uopšte ulazim u raspravu s takvim ljudima. Uz malo više tolerantnosti za mišljenja s kojima se ne slažete, a malo manje pakosti, podmetanja i provociranja onih s kojima se ne slažete, ovaj podforum bi bio prijatnije mjesto za druženje.
    Da bih poštedio prvo sebe, a biću iskren pa kazati da sam ja sam sebi najvažniji, pa onda i druge, i da ne bih došao u iskušenje da nekom kažem neku tešku riječ, za izvjesno vrijeme ću se povući s ovog podforuma.

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  22. #991
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,771
    Thanks Thanks Given 
    2,180
    Thanks Thanks Received 
    573
    Thanked in
    333 Posts

    Default Predsjednički izbori - drugi krug - 02.04.2023.

    Mafija je stala iza Mila.

    Definitivno ce manjine njih 90% glasati za njega.

    Dijaspore ne znam koliko dolazi ali broj nece biti zanemarljiv.

    Gledao sam Mandica kako tapse Milatovicu i uvjerio se da ga covjek ne voli i potajno ce uraditi sve da ga ukopa. Uostalom tokom prvog kruga jasno je otvorio karte da je milov igrac.

    Kruze glasine da su milioni u igri i da ce se trgovat glasovi kao nikad.

    U konacnici nesto mi govori da ce i MUP tj sektor bezbjednosti odraditi svoje tako da ocekujem da ce bas svega biti u smislu da ce i Abazovic igrati za Mila.

    Nisam glasao u prvi krug a sva je prilika da necu ni sad. Mila i DPS kandidate ne glasam nikad a u ovog Milatovica nesto nemam poverenja, previse je prevara bilo u zadnjih 15 godina tako da svakako ljude koje lansira SPC ni u snu nemogu podrzat dok se malo ne pokazu.

    Ako milo dobije da se proglasi GOAT ako izgubi nadam se da ce zavrsit u Spuzh do nove godine.

    Edit: u svemu ovome ima jedna fina stvar za DPS, poslije ovih i parlamentarnih izbora partija se bas procistila i bice puno bolja u buducnosti jer svu olosh koju su imali a nisu mali broj su vecinom presli u PES.
    Last edited by p0smatrac; 01-04-23 at 01:57.

  23. #992
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...

    Ista stvar je sa ovim tv sterilnim duelom jednog prevazidjenog politicara cije je vrijeme proslo i jednim netalentovanim politicarem koga je nevjerovatni splet okolnosti izbacio tu dje je ...

    Mislim da, ako ima nešto čega bi cijeloj Crnoj Gori trebalo da bude pun kufrer, to su talentovani političari.

  24. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #993
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Mafija je stala iza Mila.

    Definitivno ce manjine njih 90% glasati za njega.

    Dijaspore ne znam koliko dolazi ali broj nece biti zanemarljiv.

    Gledao sam Mandica kako tapse Milatovicu i uvjerio se da ga covjek ne voli i potajno ce uraditi sve da ga ukopa. Uostalom tokom prvog kruga jasno je otvorio karte da je milov igrac.

    Kruze glasine da su milioni u igri i da ce se trgovat glasovi kao nikad.

    U konacnici nesto mi govori da ce i MUP tj sektor bezbjednosti odraditi svoje tako da ocekujem da ce bas svega biti u smislu da ce i Abazovic igrati za Mila.

    Nisam glasao u prvi krug a sva je prilika da necu ni sad. Mila i DPS kandidate ne glasam nikad a u ovog Milatovica nesto nemam poverenja, previse je prevara bilo u zadnjih 15 godina tako da svakako ljude koje lansira SPC ni u snu nemogu podrzat dok se malo ne pokazu.

    Ako milo dobije da se proglasi GOAT ako izgubi nadam se da ce zavrsit u Spuzh do nove godine.

    Edit: u svemu ovome ima jedna fina stvar za DPS, poslije ovih i parlamentarnih izbora partija se bas procistila i bice puno bolja u buducnosti jer svu olosh koju su imali a nisu mali broj su vecinom presli u PES.
    Кажеш немаш повјерења у Милатовића а Мило ако побиједи GOAT.
    Закључак је да те потпуно брига за земљу и људе јер си вјероватно добро ситуиран и можда ван земље па можеш, у складу са ником, да само посматраш .

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  26. #994
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Kako postati milioner za laku noć.

    https://www.vijesti.me/vijesti/65034...caj-djukanovic

  27. #995
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Milo je trebao da se davno povuče. Ono što mu se mora priznati, dosad, to je bila vjestina odrzavanja i promjena strana, kad bi osjetio opasnost. Taj njegov instinkt je vremenom otupio, a njegov ego je toliko jak da nije bio spreman da pripremi naslednika iz redova svoje partije. Moguce je i da je umislio da je on nezamjenljiv. Oće to kad ste dugo na vlasti. Kult licnosti su pothranjivali poltroni iz njegove partije, nesto slicno ko u vrijeme Tita, a on se nesto nije bunio. Njegov brod je davno poceo da tone. Broji zadnje sate na vlasti. Nikad vise nece biti vlast. Tu dobro dodje onaj slogan "Milo dosta je bilo"

    O Milatovicu nemam neki jasno definisan stav, osim da mi nije simpatican. Licni utisak. Koji moze biti pogresan. O njemu je jos rano suditi. Iskustvo me je naucilo da ocekivanja drzim nisko i budem uzdrzan. Koliko se sjecam, nesto slicno sam napisao nakon 30. avgusta u vrijeme opste euforije. U smislu da ne treba gajiti prevelika ocekivanja, jer ce tako biti manje razocarenje. Sad vidimo, nadam se svi, da ocekivanja od 30. avgusta nijesu ispunjena. Mnogo gore je to ispalo nego čto sam i ja, kao uzdržani optimista, očekivao. Nemam sumnji da ce biti razočaranih i među onima koji sada polažu nade u Jakova. Zato, "polakote"

    Moja glavna nada je da ce silaskom Mila i DPS-a splasnuti tenzije u drustvu. Iako ocekujem da upravo DPS nastavi da ih podgrijava. Ono sto se nadam od Jakova i Evrope Sad jeste da vode dobro balansiranu politiku i da imaju jednak odnos prema svim građanima. Da ne bude revansizma prema politickim protivnicima. Time ce izbiti iz ruke argumente manipulacije kojima se mogu dizati tenzije. Naravno, ko god je pocinio nesto protivzakonito treba da odgovara. I to mora da vazi za sve podjednako. Nažalost, to nikad nije postojalo u Crnoj Gori.

    U svakom slucaju, promjene dobro dodju. Bitno je da se navikavamo na promjene i da shvatimo da to nije nista strašno. Neće biti smak svijeta kad Milo siđe s vlasti, opustite se. Crna Gora tek treba da se uči demokratiji. Silazak s vlasti Đukanovića će biti samo jedan mali korak ka demokratskim promjenama. Ali, svakako, veoma bitan. Ostaje da se vidi u kom pravcu će krenuti brod s novom posadom.

    PS
    Par puta mi se dešavalo u zadnje vrijeme ođe na forumu da se ono što napišem izvrće, podmeće, da mi se u usta stavljaju riječi koji nikad nijesam kazao, a često ni pomislio kamoli kazao, pa se onda krene kritikovati to što taj neko tvrdi da sam kazao, a ne ono što stvarno pišem ođe. Te stvari nijesu korektne i idu na nerve. Često pomislim što će mi da se nerviram zbog gluposti i zašto uopšte ulazim u raspravu s takvim ljudima. Uz malo više tolerantnosti za mišljenja s kojima se ne slažete, a malo manje pakosti, podmetanja i provociranja onih s kojima se ne slažete, ovaj podforum bi bio prijatnije mjesto za druženje.
    Da bih poštedio prvo sebe, a biću iskren pa kazati da sam ja sam sebi najvažniji, pa onda i druge, i da ne bih došao u iskušenje da nekom kažem neku tešku riječ, za izvjesno vrijeme ću se povući s ovog podforuma.
    Korektan si forumaš, mada rekao bih polemiku lično shvataš, a ne odgovorih ti ranije. Iskreno, činjelo mi se bespredmetno, a nije mi se ulazilo u raspravu ko je što htio da kaže.

    Nisam ti ništa ružno napisao, naslonio sam se na tvoje neke analize o strukturi biračkog tijela i oponirao, pa nastavio sa pisanjem. Ponukao me nekakav zaključak, koji sam ja iz tvoje priče izvodio, da je taj neki % biračkog tijela prevashodno nacionalno određen.

    Možda sam te pogrešno razumio, a i ti pogrešno mislio da se cijeli post odnosi na tebe, pa neka se na tome i završi.

    Svakako, da se nadovežem na ovo sve, raduje me što je izborna većina od 30.08. kažnjena, jer su zaslužili da budu kažnjeni.

    Koliko god se radujem promjenama, kažnjavanju onih koji su zaslužili, nadam se da će ovaj nivo kritike, ili ajde da kažem budnosti na društvene anomalije, ostati.

    Najgore od svega je što ni DPS ni "avgustovska većina" nisu postavili bilo kakve standarde u ponašanju, koje bi ličilo na pristojno i društveno dogovorno ponašanje. A mi moramo da se uozbiljimo na svim poljima, ako mislimo put EU i da postanemo konačno normalna država.


    P.S.

    Ako sam ja razlog za bataljivanje pisanja, zaista mislim da nema razloga.

    Nema previše ljudi koji imaju želje da napišu preko rečenice ovdje, pa je svakako za kvalitet foruma bolje da je takvih što više, ma koliko se stavovi razlikuju.

    U suprotnom, forum će se pretvoriti u komentare sa portala, što računam da niko od nas ne želi.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 01-04-23 at 04:04.

  28. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  29. #996
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Edit: u svemu ovome ima jedna fina stvar za DPS, poslije ovih i parlamentarnih izbora partija se bas procistila i bice puno bolja u buducnosti jer svu olosh koju su imali a nisu mali broj su vecinom presli u PES.
    Sprdas li se da su Boskovic, Gvozdenovic, Ivanovic, Veljovic(da nenpominjem nepoznata niza imena) presli u PES?

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  31. #997
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,481
    Thanks Thanks Given 
    2,518
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    A okle dje da predju ovi teski ljudi u drugu firmu , vjerovatno trač...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  32. #998
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Gledao sam Mandica kako tapse Milatovicu i uvjerio se da ga covjek ne voli i potajno ce uraditi sve da ga ukopa. Uostalom tokom prvog kruga jasno je otvorio karte da je milov igrac.
    Ja pomenuh odmah poslije prvog kruga da ne mora da znaci da je ono sto govore u javnosti isto ono sto govore biracima u svojim mjesnim odborima. Ja u stvari ne vjerujem da DF zeli da Milatovic pobijedi, tako da ne mogu da povjerujem u pricu da stvarno svojim biracima govore da glasaju za Milatovica. DF je mnogo toga, ali nisu politicki glupani. A to bi bila politicka glupost jer se blize parlamentarni izbori, a kandidat koji pobijedi Mila Djukanovica nosi sa sobom, ako ne sve, onda veliki dio tih glasova u parlamentarne izbore.

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Kruze glasine da su milioni u igri i da ce se trgovat glasovi kao nikad.
    Ne trebaju ti glasine za ovo. Ovo se radi pred svake izbore. Naravno da se radi i sad.

    Pitanje je samo, da li je sve to dovoljno da nadoknadi Milov zaostatak? I dalje mislim da nije jer kupovina glasova nije sto je nekad bila. Lako je bilo ljudima da prodaju glas kad misle "ionako ce da pobijedi, sto ja ne bih imao makar nesto od toga". Sad misle drugacije. Sad znaju da moze da izgubi, tj. da moze da pobijedi tip koji je povecao plate.
    Last edited by VanjaTheMan; 01-04-23 at 08:41.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  33. #999
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post

    Ne trebaju ti glasine za ovo. Ovo se radi pred svake izbore. Naravno da se radi i sad.

    Pitanje je samo, da li je sve to dovoljno da nadoknadi Milov zaostatak? I dalje mislim da nije jer kupovina glasova nije sto je nekad bila. Lako je bilo ljudima da prodaju glas kad misle "ionako ce da pobijedi, sto ja ne bih imao makar nesto od toga". Sad misle drugacije. Sad znaju da moze da izgubi, tj. da moze da pobijedi tip koji je povecao plate.
    Navodno je velik broj prodatih ličnih, samo mi je malo čudno da su otkupljivali i od onih koji bi glasali Miltona, dakle otkupljivano je sve redom što je moglo biti kupljeno.

    Apsurd je i to da su u napravljenoj piramidi krajnji otkupljivači skoro svi podržavaoci Jakova. Ali jbg, ljubav za ljubav, sir za pare. Takvi smo nikakvi...

    Ovim ne bi da širim defetizam kod jednih i optimizam kod drugih, ali nemojte se čudit ako rezultati izbora ne budu onakvim kakvim se očekuju.

  34. #1000
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Nije nidje zapisano da se mora ES glasat na parlamentarne ako se glasa u nedjelju. Nije mene strah ljudi koji su glasali ovih godina Uru, Pozitivnu, PZP itd.
    Strah je mene dpsovcadi ako se sad navade na Jakova kad prelete da se ne navuku opet 30 godina. Ne mozes ih spatlicom odvojit od partije
    To je to. Mi treba vlast da smijenimo jos 5-6 puta da ne bismo bili donji. A nijesmo ni jednom... Jos uvjek. 🤦*♂️

    I najjaci su mi ovi likovi, necu da izlazim i glasam prica. Mada nije im ni čudo možda, oni misle sad glasam novu vlast i to je to 30 godina... A ja sam bas misljenja - idemo novi u sljedeci krug. I tako makar 5-6-7 puta.

Page 40 of 70 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednički izbori - 19.03.2023.
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3929
    Last Post: 20-03-23, 16:42
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 19:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 18:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 10-04-17, 00:38
  5. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 16:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •