Page 7 of 70 FirstFirst ... 345678910111757 ... LastLast
Results 151 to 175 of 1741

Thread: Predsjednički izbori - drugi krug - 02.04.2023.

  1. #151
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Jakov je rekao da je vjernik SPC i jos par stvari koje mi odgovaraju po pitanju stavova u vezi vanjske politike.

    Za mene dovoljno da ja i svako moj izadje i da mu glas 2 aprila!
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #152
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Ja bih najradije da se niko od političara ne izjašnjava koje je vjere i nacije, no samo neka rade svoj posao. Ko se kako izjašnjava ne bi nikog trebalo da zanima.

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Winamp For This Useful Post:


  4. #153
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Oce li biti provjere ili pokretanje krivicnog postupka, protiv onih sto im se zivotni stil ne poklapa sa prihodima? Cuo sam treba da se usvoji zakon o porijeklu imovine? Je li zakon usvojen? Cesto gledam, voze se skupa auta, skupa garderoba (prsluk dior), satovi, nakit, telefoni itd?

  5. #154
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    "Jakov je rekao da je vjernik SPC" - Ovo što si napisao je samo po sebi problematično da ne ulazim u širi problem sagledanja stvari na ovakav način, a bez potrebe dugo i dalje da širim.

    Što se tiče spoljne politike viđeli smo kakvu su spoljnu politiku vodili kad su bili Ministri i kad smo imali potpunu blokadu integracija prema EU.

    Pa mi nije jasno kako neko može ovako pogrešno da glasa i razmišlja, a onda vidim da je problem vjerovatno na početku prve rečenice.
    Last edited by mneonly; 22-03-23 at 07:34.
    Love, peace and respect.

  6. #155
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Jakov je rekao da je vjernik SPC i jos par stvari koje mi odgovaraju po pitanju stavova u vezi vanjske politike.

    Za mene dovoljno da ja i svako moj izadje i da mu glas 2 aprila!
    Lucke ne pratis sto se prica. Djonovic, Marunovic, Sukovic i ostali vrhunski analiticari kazu da je srpski narod u CG i Crkva prepoznala Jakova kao veceg cetnika i poSSrbicu od Andrije. Njegova retorika je mnogo zesca kazu.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  8. #156
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,203
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    "Jakov je rekao da je vjernik SPC" - Ovo što si napisao je samo po sebi problematično da ne ulazim u širi problem sagledanja stvari na ovakav način, a bez potrebe dugo i dalje da širim.

    Što se tiče spoljne politike viđeli smo kakvu su spoljnu politiku vodili kad su bili Ministri i kad smo imali potpunu blokadu integracija prema EU.

    Pa mi nije jasno kako neko može ovako pogrešno da glasa i razmišlja, a onda vidim da je problem vjerovatno na početku prve rečenice.
    Po Lucketu CG ocigledno ne treba da bude drzava njenih gradjana, nego prvenstveno srpska i crkvena. A funkcioneri na najvisim pozicijima prvo ovo pa sve drugo. Pa se cude neki kako je DPS dozivio pad kad su nestali benefiti mnogima. Pogledaj im samo ovakve bivse clanove.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  9. #157
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Lucke ne pratis sto se prica. Djonovic, Marunovic, Sukovic i ostali vrhunski analiticari kazu da je srpski narod u CG i Crkva prepoznala Jakova kao veceg cetnika i poSSrbicu od Andrije. Njegova retorika je mnogo zesca kazu.
    Ta prica je retardirana i debilna i u korist kampanje za mila za drugi krug.

    Jakov je jedanak za sve gradjane po tom pitanju, a meni je bitno da je vjernik SPC javno kako ne bi morali da razmisljamo oce li mu pasti na pamet da udari na crkvu ka milo, i nista vise van toga. Ne zelim za spc ni 1% vise ni manje nego sto zakon garantuje svima.

    Zato Jakov za predsjednika puna podrska!

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Po Lucketu CG ocigledno ne treba da bude drzava njenih gradjana, nego prvenstveno srpska i crkvena. A funkcioneri na najvisim pozicijima prvo ovo pa sve drugo. Pa se cude neki kako je DPS dozivio pad kad su nestali benefiti mnogima. Pogledaj im samo ovakve bivse clanove.

    To je nidje veze sa mozgom priča. Jednako za sve, ali bez straha od napada na SPC ili bilo koga drugog.
    Last edited by lucke91; 22-03-23 at 07:46.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  10. #158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,203
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Neka byde Srbin da ne udari na crkvu Srbije ka Dritan.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. #159
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Neka byde Srbin da ne udari na crkvu Srbije ka Dritan.
    Srbin ne moze da bude predsjednik jel?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  12. #160
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Lucke ne pratis sto se prica. Djonovic, Marunovic, Sukovic i ostali vrhunski analiticari kazu da je srpski narod u CG i Crkva prepoznala Jakova kao veceg cetnika i poSSrbicu od Andrije. Njegova retorika je mnogo zesca kazu.
    Jakov je imao vise glasova od Andrije zato sto je veci c.eetnik Po toj logici Milo da bi pobijedio Jakova mora da bude veci ceetnnik od njega. Bolje je da politicari i ostali pricaju o ekonomiji nego o cetnicima, partizanima i crkvi.
    Last edited by maks9; 22-03-23 at 07:49.

  13. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,203
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Ko to rece? Neka bude Srbin zato sto ima pravo kao sto ima covjek ili zena bilo koje nacionalnosti ili vjeroispovijesti. A ne zbog toga je vjernik jedne vjerske organizacije kao sto ti napisa, da ne bi udario na tu crkvu, koja je bitnija od svih ostalih. Znaci nije drzava njenih gradjana nego te vjere i te crkve, kao sto napisah.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #162
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Zaista mi nije jasno kako u kategoriji normalnog građanina i normalne osobe može da posmatra pripadnost SPCu kao nešto što je dobro. Kažem u ovom kontekstu jer je tako pomenuto.

    Tu može biti više problema, ali ajde da sada izdvojim dva problema, a to je da neko ovđe potpuno pogrešno shvata normalno ili možda neko ne razumije da SPC nije crkva Crne Gore i da SPC ne radi u interesima Crne Gore. Nego baš suprotno jer oni rade za interese Srbije i Rusije, a to je svima jasno.

    Pa mi onda pogotovo nije jasno kako neko ko je patriota i prozapadno orijentisan može ovako da gleda na ove stvari... ili je sve to bila maska radi interesa

    Ili ima još neka poslednja matrica koju nisam ufatio pa to i dalje prolazi.

    Dakle ovđe niko ne udara na crkvu, nego baš suprotno tuđa crkva u službi tuđih interesa udara na našu zajedničku jedinu Crnu Goru.
    Last edited by mneonly; 22-03-23 at 07:55.
    Love, peace and respect.

  15. #163
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Zasto pare iz manastira Ostrog idu u Republiku Srpsku i zasto popovi voze dzipove?

  16. #164
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Srbin ne moze da bude predsjednik jel?
    Od referenduma do sad vazda je i bio. A i prije referenduma.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #165
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Dakle ovđe niko ne udara na crkvu, nego baš suprotno tuđa crkva u službi tuđih interesa udara na našu zajedničku jedinu Crnu Goru.
    Ta crkva je stvorila i održala Crnu Goru kroz 8 vjekova. Poz.

    Bas zbog ovakvih prica cu da glasam Jakova. Samo dajte te anti crkva price jos, sto vise to ce jakov lakse pobijedit.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  18. #166
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Zasto pare iz manastira Ostrog idu u Republiku Srpsku i zasto popovi voze dzipove?
    Vecina popova su sirotinja, samo nekoliko njih vozi dzipove. Evo i Litvanija osniva novu pravoslavnu crkvu. Nece litvanci da im pare idu u Rusiju i Srbiju.

  19. #167
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    799
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ta crkva je stvorila i održala Crnu Goru kroz 8 vjekova. Poz.

    Bas zbog ovakvih prica cu da glasam Jakova. Samo dajte te anti crkva price jos, sto vise to ce jakov lakse pobijedit.
    Vala lucke ne ide ti ovakav odgovor u prilog jer si sad napisao izmišljotine.

    Niđe ovđe nema anti crkva priče, nego si baš ti počeo sa pričom o SPC i njenom uticaju u CG i mislim da baš tebi takva priča ne ide u prilog jer je anti građanska.
    Love, peace and respect.

  20. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,203
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ta crkva je stvorila i održala Crnu Goru kroz 8 vjekova. Poz.

    Bas zbog ovakvih prica cu da glasam Jakova. Samo dajte te anti crkva price jos, sto vise to ce jakov lakse pobijedit.
    Ti bi jos i Mila glasao na svih izborima da nije napravio pogresan potez i los tajming i krenuo u rvanje s crkvom. Ne zbog toga sto je krenuo protiv crkve nego zbog toga sto je izgubio vlast, jer si bio uz njega do proglasenja rezultata 2020. Pricipijelan nema sto. E to je taj problem u CG. Kao sto nijesi nikad bio kritican prema Milo dok ti je bio alfa i omega neces biti ni protiv Jakova niti crkve ako oni krenu (nastave) svastocinjet protiv drzave, jer su oni sad tvoji.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. The Following 3 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  22. #169
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Pa ja te ne razumijem, koji je tvoj savjet, sta smo trebali zaokruziti, ko je buducnost CG po tebi? Ozb te ovo pitam...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Zaista nikad nisam agitovao i propagirao partije, odnosno političare. Ali, da ispoštujem direktno pitanje, mogu jedino reći koji kandidati su bili meni prihvatljivi, a to su Đukanović i Vuksanović Stanković, a ozbiljno sam razmatrao i apstinenciju. U drugom krugu, Đukanović.

    Đukanović je u ovom mandatu odličan predsjednik bio, djelovao je u skladu sa svojim ovlaštenjima i gdje je mogao, spriječio štetočinsko djelovanje prethodne dvije vlade. Sjetimo se pokušaja da nam državne intereseje zastupu ljudi koji bi najsrećniji bili da je nema ili da je, u najbolje, geografska odrednica (poput, Želidraga Nikčevića ili Srećka Crnogorca, koji se, usput, pohvali da je on predložio Spajića i Milatovića Ktivakapiću). U pitanju je čovjek sa, bez premca, najvećim političkim iskustvom i vrhunskim razumijevanjem geopolitike u Crnoj Gori, a ova funkcija (ovlašćenja) mu je prava mjera.

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kada vidis da su uspjesni ljudim koji su vidjeli svijeta, suverenisti i sa vrijednosti na mjestu, glasali za Milatovica onda se zapitaj zasto stu ga glasali, jer uspjesne ljdude ne dotice tema 250 ili 450€.

    LM. Moja sitna prognoza za drugi krug. Apstinenti. Apstinenti koji nisu izlazili na izbore ce glasati, ono sto wuffi rece, ne za nekog vec protiv. Protiv Djukanovica.
    Itekako dotiče. Vjeruj mi da više o svojoj zaradi razmišljaju ljudi sa platom većom od 1500€ nego oni što rade za 500€. Makar je takvo moje iskustvo bilo.

    Niko ne odbija gratis pare.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Izbjegavam da pojedinačno komentarišem bilo što sa ovih izbora, ali si se ovđe naslonio na onaj dio koji mi je totalno fascinantan: Epohalni fejl izborne kampanje DPS-a.
    I to u tri zaprepašćujuće proste i jednostavne stvari:

    1.
    Da ne dužim o odustajanju od nadstranačkog kandidata, o tome sam se već napričao, ali onoliko čekanje i vaganje sa izborom, plus onako otvoreni inžinjering oko Spajića, zapravo su samo pokazali krajnju nesigurnost i ništa više.
    Kratkovida perspektiva da im je potrebna pobjeda da bi zaustavili/okrenuli trend, ukazala je samo da se nisu iz mjesta makli, i da i dalje ne razumiju da proces ama baš nikako ne ide tako. No ide prvo promjena da bi došli do šanse za pobjedu.

    2.
    Potpuni promašaj fokusa mi je za nevjerovat.
    U situaciji kad naspram sebe imaju skroz unifikovan birački korpus protivnika, i to na temeljcu ''svi protiv DPS-a'', preskaču bukvalno jedinu temu na kojoj imaju mesa da kapitalizuju: Otvoreni Balkan. Jer je to ponajveća objektivna slabost, uslovno negativna ideja i tema na kojoj apsolutno nije unifikovano ni relaksirano biračko tijelo protivnika.
    Pa, umjesto da trče na sva sučeljavanja, i traže još deset takvih, da bi do najtanjih tančina crpili snagu i razotkrivali realno slabo mjesto protivnika, oni biraju pomirenje sa Mandićem jedan na jedan.

    3.
    Od začetaka tamo nekad u Budvi pa na ovamo, bukvalno ista ekipa od ne tako mnogo ljudi, terenaca i medijskih eksponenata, izgubila im je blizu dvaes izbora.
    Zaprepašćujuće, i kad ih i dalje guraš da te narod gleda, sluša, i doživljava kroz njih, politički suicid je jedina riječ koja mi pada na pamet.
    Inače, lojalnost je možda i osobina koju najviše na svijet vrednujem kod čoeka, naročito ona koja ide odozgo na dolje i onda znaš da nije vještačka ni iznuđena, ali svega mi, dvaes je broj šansi koje čoek ne može dat ni sam sebi, a ne poznatim licima za koja već znaš, pa čak možeš i da izbrojiš koliko mnogo vuku negativnog rejtinga. Bez namjere da se ovo ikome personalno kači, samo je stvar za nevjericu.

    Uglavnom, kad čoek sve sabere i pogleda, APSOLUTNO SVE poruke koje je DPS poslao, iz ovako sublimirane kampanje, su bile blizu termina ''skakanje u bunar da vidimo ima li tamo što bolje''.
    I ne pamtim da sam gledao takve promašaje na tako jednostavnim stvarima.
    Potpisujem sve iznešeno osim dijela vezanog za nadstranačke kandidate. Vjerujem da je ovo mnogo pošteniji pristup, a mislim i da ne bi napravilo nikakvu razliku u konačnom rezultatu. @kimmi je negdje pominjao Ljubišu Stankovića, ali da li bi glasao za njega? Naravno da ne. Imali smo i primjer Sanje Damjanović u Nikšiću, kada je CERN naučnica izgubila od mladog četnika wannabe sa dna kace. Kako to objasniti? Ona tehnički nije bila nadstanački kandidat, ali suština je da naše biračko tijelo nije reaktivno na takve taktike.

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Daj pandan referenduma u CH oko 2.500€ UBI sa CG.
    Moja projekcija bi bio CG referendum o 250€ UBI i naravno 75% bi bili za "NE"

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Jesi siguran?

    Čisto da te podsjetim, nama se već nudi (doduše na izborima) prosječna plata od 1000€ i 0% nezaposlenost. Mislim da ne postoji pandan u Evropi za to.

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Укратко и поједностављено - док држимо правилан спољнополитички курс (НАТО и европски пут) не интересује их унутрашња политика (сад светосавље некад приватна држава)?
    Nažalost, ne može tako jednostavno. Svođenje na ovu mjeru bi bilo banalizovanje. Ideologija svetosavlja inkorporirana u državnu politiku je ideologija koji izaziva konflikte i nestabilnost, posebno u sredinama koje su multinacionalne. Nema evropskog puta sa svetosavljem, to je oksimoron. Ne zaboravi da je Milatović već bio dio vlade koje nije izdržala godinu dana (između ostalog) zbog toga.

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Nismo mi toliko politicki obrazovani kao vi. Dozvolite nam da budemo pajaci sto se toga tice vi furajte tu avangardu DPSovsku.
    Pa, obrazujte se, toliko resursa ima da nemate izgovor. Nemojte da svodite svoj boravak ovdje na botovanje i zadovoljavanje niskih pobuda.
    Last edited by johnny bravo; 22-03-23 at 08:23.
    In vino veritas

  23. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  24. #170
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Nadstranački kandidat DPS-a?
    To mu zvuči kao neki oksimoron.
    Ko bi to mogao uopšte biti i ko bi se prihvatio tako nezahvalne uloge?
    I prije svega, o čemu bi on pričao tokom kampanje?

    Koliko god on bio nadstranački, ipak je kandidat ispred DPS-a.
    Kako bi odgovarao na napade na DPS?
    Eto, nemam ja pojma šta su Milo i DPS radili, ja sam nadstranački...Mene samo DPS kandidovao.

    Ne, definitivno je fer prema svima, što je Milo izašao na poslednju crtu. Najprije zbog svog članstva i svih onih što su izgubili sve izbore prethodne 2,5 godine.
    Na kraju krajeva, on je branilac titule.
    O kandidovanju nadstranačkog kandidata razgovaralo je nekoliko političkih grupacija, ne samo DPS.

    Suština koja vam bježi je ko su danas glasači DPS-a.
    To nisu notorni milijarderi, niti oni koji glasaju za takve. Nisu ni uhljebice i koristoljupci, ti su prvi prelećeli, eto ih kod konkurencije. Nisu ni ljubitelji vladanja, DPS ne vlada više. Kad bolje pogledaš, glasati danas za DPS ne donosi ništa osim osim potencijalnih etiketa lopova, ekstremiste, utilitariste i svakakvih čuda...
    Zato ne, bježi vam. Prosječan glasač DPS-a danas je onaj koji misli da je faktička suverenost Države Crne Gore u opadanju, u svim aspektima, i na putu da bude razmontirana. I uporište za kontratežu takvom procesu ne može viđet bez uključivanja DPS-a.
    Upravo zato vam bježi i razumijevanje kako DPS, i poslije svega, kotira oko 35% glasova.

    Pominjalo se mnogo ličnosti, svaka je bila adekvatna.
    Preshjednik Crne Gore je inokosni organ, i jedini koji legitimitet vuče direktno od glasača. Zbog toga, pozicija mu je takva da na njega ne možeš uticat kako voliš, svrgavat ga po parlamentu kako ti se oće. I ima sve uslove da bude svoj.
    Svaka od ličnosti koja se pominjala je imala pedigre i otvorenu situaciju da bude upravo takva.

    Na napade na DPS kako bi odgovarala?
    Da je njena/njegova kandidatura upravo prvi korak za konačni prekid stare prakse.

    I ja mislim da je fer što je Milo izašao na crtu. A mislim i da su imali mudrije puteve. Jer je ovaj koji ga vodi samog protiv svih prebremenit.

    Otvoreni Balkan je toliko apstraktna i nevažna stvar da Vučić sipa onolike pare u medije ovđe, kampanje, stranke, procese, događaje i organizacije? I da Rama, koji preko proksija preliva glasove Mandiću znajući koliko će to bit očigledno, kreće identično da gradi svoj uticaj u svojoj interesnoj sferi?
    Ta rečenica koju nam prodajete, kako je to zapravo potpuno nebitno, no se zapravo samo mi neki bukamo bez veze, neodoljivo me podsjeća na onu neku životinjku što, prije nego krene da pije krv domaćinu, najnježnije gricne i ubrizga anestetik da ovaj to ne osjeća.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. #171
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,080
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ta crkva je stvorila i održala Crnu Goru kroz 8 vjekova. Poz.

    Bas zbog ovakvih prica cu da glasam Jakova. Samo dajte te anti crkva price jos, sto vise to ce jakov lakse pobijedit.
    E kuku majko, nije ni čudo kuda plovi ovaj brod.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to isnogood For This Useful Post:


  27. #172
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Zaista mi nije jasno kako u kategoriji normalnog građanina i normalne osobe može da posmatra pripadnost SPCu kao nešto što je dobro. Kažem u ovom kontekstu jer je tako pomenuto.

    Tu može biti više problema, ali ajde da sada izdvojim dva problema, a to je da neko ovđe potpuno pogrešno shvata normalno ili možda neko ne razumije da SPC nije crkva Crne Gore i da SPC ne radi u interesima Crne Gore. Nego baš suprotno jer oni rade za interese Srbije i Rusije, a to je svima jasno.

    Pa mi onda pogotovo nije jasno kako neko ko je patriota i prozapadno orijentisan može ovako da gleda na ove stvari... ili je sve to bila maska radi interesa

    Ili ima još neka poslednja matrica koju nisam ufatio pa to i dalje prolazi.

    Dakle ovđe niko ne udara na crkvu, nego baš suprotno tuđa crkva u službi tuđih interesa udara na našu zajedničku jedinu Crnu Goru.
    Баш зато што ти (вам) није јасно, зато и губите изборе од 2020те.
    ДПС је до 2016 ил 2018 схватао да је бити добар са црквом битна ствар, и док се нису качили није било проблема, чим су кренули против СПЦ изгубише изборе. Након тога појачана је антицрквена реторика, и избори се редовно губе са све већом разликом (осим у неправославним срединама и Цетињу). Не улазим у то је ли СПЦ добра или не, говорим да је већина грађана благонаклона према истој и да ако се желе добити избори (ван Петњице, Гусиња и Цетиња) мора се нешто промијенити.


    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nažalost, ne može tako jednostavno. Svođenje na ovu mjeru bi bilo banalizovanje. Ideologija svetosavlja inkorporirana u državnu politiku je ideologija koji izaziva konflikte i nestabilnost, posebno u sredinama koje su multinacionalne. Nema evropskog puta sa svetosavljem, to je oksimoron. Ne zaboravi da je Milatović već bio dio vlade koje nije izdržala godinu dana (između ostalog) zbog toga.
    Ја сам мислио да је Здравкова влада (издржала је више од године) пала због тога што је Америка жељела чвршћу позицију Цг у односу на рат у Украјини?
    Јер Здравкова влада није пала ни кад је промијењен закон о вјероисповјести (светосавље пар екселанс) ни кад су СПЦ епархије уписане у регистар вјерских заједница (светосавље пар екселанс) већ мјесец дана пред инвазију Русије на Украјину.
    Такође запад је прихватио (тојест толерисао) и убацивање потписивања Темељног уговора са СПЦ у споразум странака које су направиле чудовишну 43. владу, опет светосавље на дјелу...
    Можда гледам поједностављено али мислим да је западу (САД и ЕУ) много битније да се шаље помоћ Украјини него да се регулише и унапређује однос државе са СПЦ и да партије које нису против СПЦ (дакле све осим СДП и ДПС) не сносе никакве последице због свог става већ су регуларни да не кажем пожељни партнери запада.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. #173
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Баш зато што ти (вам) није јасно, зато и губите изборе од 2020те.
    ДПС је до 2016 ил 2018 схватао да је бити добар са црквом битна ствар, и док се нису качили није било проблема, чим су кренули против СПЦ изгубише изборе. Након тога појачана је антицрквена реторика, и избори се редовно губе са све већом разликом (осим у неправославним срединама и Цетињу). Не улазим у то је ли СПЦ добра или не, говорим да је већина грађана благонаклона према истој и да ако се желе добити избори (ван Петњице, Гусиња и Цетиња) мора се нешто промијенити.
    DPS je napravio jednu po meni veću grešku a čija je crkva samo manifestacija. Nisu shvatali spregu vjere i crkve kod dostine ljudi. Napad na crkvu je za te ljude bio napad ne na srpstvo već na njihovu suštinu. Srbi i srpstvo su bili pod pritiskom svih ovih godina pa ništa. Nebitno je da li Bog postoji ali bitno je da znamo da neki ljudi vjeruju i ne vide razliku Bog-Ja. Da li je to dogmatski ili stvarno ni oko toga ne treba dumati previše. Bitno je da su vjerovali. Ta vjera je stvarna. E sad da vam neko kaže "Burazeru saću ja tebi da uzmem sve što ti misliš da predstavlja tebe..." , a crkva u tom smislu jeste tako doživljavana, mislim da bi reakcija svih ljudi na planeti bila ista. DPS je toliko bio ogrezao u materijalno da čak ni ovu jednostavnu psihološku činjenicu nije uzeo u obzir. Mislili su da srbi/crnogorci brane crkvu jer su srbi. Greška.Ali šta drugo očekivati od tih antihrista koji su nas pelješili godinama. Pamet su imali, to im moram priznati, ali ovo sa crkvom je bila stvar razuma. e tu su vazda kratki bili. Mada ne gajim velike nade ni da su drugi bolji u toj kategoriji al jbg sama promjena je dobra ako ništa drugo. naći će i ovi novi način da nešto sjebu, mislim da već jesu...
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  29. The Following 3 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  30. #174
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Рубрика "Могу ли да препишем твој задатак? Може само га измијени мало." .

    Kalezić: Bilo bi, u političkom smislu, samoubilački da DF podrži Milatovića

    „Mislim da je podrška Mandića Milatoviću samo deklarativna, osim ako iz Beograda ne stigne jasna instrukcija da se Milatović podrži“, smatra Kalezić.
    Kad je, kako dodaje, PES ojačao, bilo bi „samoubilači da DF podrži Milatovića, jer bi to dovelo u pitanje postojanje DF-a“.

    Kalezić: Bilo bi, u političkom smislu, samoubilački da DF podrži Milatovića (portalanalitika.me)


    Korać: Milatoviću nijesu sigurni glasovi DF-a, građani biraju između „ekonomske šarade“ i pune nezavisnosti države

    Bivši potpredsjednik vlade Srbije, profesor Žarko Korać kazao je da je najveći gubitnik predsjedničkih izbora Demokratski front (DF), ističući da nije siguran da će njihovi i birači drugih stranaka prihvatiti poziv da u drugom krugu glasaju za kandidata Evrope sad Jakova Milatovića. Smatra da je neizvjestan rezultat drugog kruga izbora, navodeći da će imati izvjesnu istorijsku dimenziju za Crnu Goru, te da građani 2. aprila odlučuju između identitetskih pitanja i populističke ekonomske demagogije.

    Korać: Milatoviću nijesu sigurni glasovi DF-a, građani biraju između „ekonomske šarade“ i pune nezavisnosti države (portalanalitika.me)


    Jedan kandidat Beograda već je izgubio izbore, tvrdokorni sljedbenici DF-a neće glasati za Milatovića


    Nijesam nimalo siguran, uprkos Mandićevom pozivu glasačima DF-a da u drugom krugu predsjedničkih izbora glasaju za Jakova Milatovića, da će taj poziv kod tvrdokornih sljedbenika Demokratskog fronta biti prihvaćen u potpunom smislu.

    Štoviše, stava sam da jedan dio glasača DF-a neće glasati za Milatovića, već će apstinirati u drugom krugu. Ne izgleda mi realno ni da je lider PZP-a Nebojša Medojević, kao jedan od konstituenata DF-a, nakon svega što se zbilo u relacijama i njegovom konfliktu sa Milojkom Spajićem i vrhom Pokreta Evropa sad, sklon da (sa svojim pristalicama, koliko god ih imao) podrži Milatovića u drugom krugu predsjedničkih izbora. Više sam sklon procjeni da će Medojević sa svojim krilom unutar Demokratskog fronta apstinirati u drugom krugu. Ne znači da će se to dogoditi, ali vrlo realno može i gotovo da je izvjesno. Elem, smatram da Milatović mnogo manju podršku može imati od desničarskog DF-a nego što to očekuje. I imaće je puno manje no se nada.

    Očekujem, uprkos svim objektivnim barijerama, da će se to upornim radom i mobilizacijom svih crnogorskih patriota i suverenista svih vjera i nacija, dogoditi i da će na kraju trke gubitnik biti Jakov Milatović, politički prevarant, socijalni demagog i osvjedočeni litijaš, formiran u krilu unionističko-unitarističkig SNP-a, koji je, da ne trepne, obmanuo javnost da je 2006. glasao na referendumu za nezavisnu Crnu Goru.

    Samo lakovjerni i naivni mogu povjerovati u tu njegovu izjavu koja je suprotna činjenicama. (Разумијете зашто Новаку Аџићу дајем више простора, он је национално благо Црне Горе ипак)

    Jedan kandidat Beograda već je izgubio izbore, tvrdokorni sljedbenici DF-a neće glasati za Milatovića (portalanalitika.me)



    Kalezić: Milatović je politički kreiran u laboratoriji SPC-a i obavještajnih službi Srbije i Rusije

    „Kada se radi o kandidatu Milatoviću, radi se isključivo o rezervnom kandidatu Aleksandra Vučića, dakle čovjeku koji je politički kreiran u laboratoriji Srpske pravoslavne crkve i obavještajnih službi Rusije i Srbije i koji je kao takav zamka za crnogorske birače koji treba da povjeruju da mladost i zapadnoevropsko obrazovanje garantuju progresivnost. U ovom slučaju je upravo suprotno, jer čovjek u sebi na neki način utjelotvoruje konzervativnu ultra desnu ideologiju koja je zamaskirana jednim jeftinim populizmom“, kaže Kalezić.

    Kalezić: Milatović je politički kreiran u laboratoriji SPC-a i obavještajnih službi Srbije i Rusije | Crna Gora | Al Jazeera


    Сјећа ли се ко периода кад је Ал Џазира имала објективно извјештавање о Црној Гори, бјеше ли прије доношења закона о вјероисповјести или је потрајало до 30.08.2020.?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  31. #175
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,756
    Thanks Thanks Given 
    10,860
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post


    Jesi siguran?

    Čisto da te podsjetim, nama se već nudi (doduše na izborima) prosječna plata od 1000€ i 0% nezaposlenost. Mislim da ne postoji pandan u Evropi za to.
    Naravno da nisam siguran.Inače sam u životu dosta rezervisan odnosno oprezan,ali sam onako ofrlje uporedio da je za Švajcarca 2.5K€ otprilike što i za nas 0,25K€,tako da ponekad ofrlje bude u rangu neke ozbiljne ekonomske analize
    Tom mojom logikom referendum u CH u vezi UBI od 7K€ bi već dao neke druge rezultate

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 22-03-23 at 09:25.

Page 7 of 70 FirstFirst ... 345678910111757 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednički izbori - 19.03.2023.
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3929
    Last Post: 20-03-23, 15:42
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 18:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 17:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 09-04-17, 23:38
  5. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 15:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •