Page 6 of 70 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast
Results 126 to 150 of 1741

Thread: Predsjednički izbori - drugi krug - 02.04.2023.

  1. #126
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nažalost, svjedočili smo najvećem podmićivanju biračkog tijela u istoriji. Kada vidim da uspješni ljudi, koji su vidjeli svijeta, suverenisti, sa vrijednostima na mjestu, mahom glasaju za Milatovića, sve sa recikliranjem kampanjskih mimova "250>450", pritom svjesno žmureći na "škakljive" poruke iz kampanje, poput podrške "Open Balkans" programu i zalaganja za dvojno državljanstvo sa Srbijom - znam koliko je sati i samo zamišljam kakvo je stanje stvari na onom drugom dijelu spektra, koji ima jeftinije ulaznice. Očigledno smo iz perioda socijalizma odlučili da prihvatimo ono što je najgore - nacionalizam, kult siromaštva i ispruženu ruku prema državi. Emancipaciju, nauku, ateizam, antifašizam, osjećaj za kolektivno dobro - toga smo se u velikoj odrekli.

    Mala anegdota na temu. Švajcarci su prije nekoliko godina držali referendum o bezuslovnom univerzalnom dohotku (UBI). Univerzalni dohodak bi značio da svaki građanin Švajcarske, uključujući i djecu, raspolaže na mjesečnom nivou sa nekih 2500 CHF od majke države. Znate kakvi su rezultati refrenduma bili? Preko 75% izašlih je zaokružilo "ne". Pri čemu bi ovakav program bio neuporedivo održiviji nego što je (uslovno rečeno) naš "Evropa sad" i, moguće, sasvim uspješan.

    Ali, tako je, kako je. Kada je trebalo da jednu krupnu fazu društvene emancipacije zaokružimo, mi smo afirmisali svetosavsku kontrarevoluciju i poprilično poništili šta smo mukom sticali u zadnje tri decenije. Kada je trebalo da iskoristimo geopolitičke potrese, uhvatimo zadnji voz i širom otvorimo vrata EU (usput, šta bi sa ovom temom u kampanji - da li, kako u zanosu izjavi analitičar Bešić, ova "problematika" biračima zaista više nije bitna), odabrali smo tešku nestabilnost, bezakonje i diltantizam. Kada smo imali priliku da kaznimo desni populizam, mi smo ga sa nepodnošljivom lakoćom prigrlili, ne misleći za sjutra.

    Kako kaže poslovica, možeš dovesti magare na vodu, ali ga ne možeš natjerati da pije. Uspješna društva su društva koja u kontinuitetu uče i koriste prilike. Nažalost, izgleda da nam je suđeno da učimo na svojim greškama. Pitanje je samo koliko ćemo uopšte imati privilegiju da griješimo u budućoj geopolitičkoj klimi, gdje se, već u ovoj deceniji, očekuje potpuno redefinisanje odnosa, krupna promjena balansa moći i deglobalizacija (što nam sve prolazi ispod svakog radara). Pogrešni izbori u prošlom vijeku su nas, u krajnjem, koštali državnosti, čije posljedice osjećamo i danas.

    U svakom slučaju, na šta god ovo izašlo, ne možemo reći da nismo bili upozoreni.
    Izbjegavam da pojedinačno komentarišem bilo što sa ovih izbora, ali si se ovđe naslonio na onaj dio koji mi je totalno fascinantan: Epohalni fejl izborne kampanje DPS-a.
    I to u tri zaprepašćujuće proste i jednostavne stvari:

    1.
    Da ne dužim o odustajanju od nadstranačkog kandidata, o tome sam se već napričao, ali onoliko čekanje i vaganje sa izborom, plus onako otvoreni inžinjering oko Spajića, zapravo su samo pokazali krajnju nesigurnost i ništa više.
    Kratkovida perspektiva da im je potrebna pobjeda da bi zaustavili/okrenuli trend, ukazala je samo da se nisu iz mjesta makli, i da i dalje ne razumiju da proces ama baš nikako ne ide tako. No ide prvo promjena da bi došli do šanse za pobjedu.

    2.
    Potpuni promašaj fokusa mi je za nevjerovat.
    U situaciji kad naspram sebe imaju skroz unifikovan birački korpus protivnika, i to na temeljcu ''svi protiv DPS-a'', preskaču bukvalno jedinu temu na kojoj imaju mesa da kapitalizuju: Otvoreni Balkan. Jer je to ponajveća objektivna slabost, uslovno negativna ideja i tema na kojoj apsolutno nije unifikovano ni relaksirano biračko tijelo protivnika.
    Pa, umjesto da trče na sva sučeljavanja, i traže još deset takvih, da bi do najtanjih tančina crpili snagu i razotkrivali realno slabo mjesto protivnika, oni biraju pomirenje sa Mandićem jedan na jedan.

    3.
    Od začetaka tamo nekad u Budvi pa na ovamo, bukvalno ista ekipa od ne tako mnogo ljudi, terenaca i medijskih eksponenata, izgubila im je blizu dvaes izbora.
    Zaprepašćujuće, i kad ih i dalje guraš da te narod gleda, sluša, i doživljava kroz njih, politički suicid je jedina riječ koja mi pada na pamet.
    Inače, lojalnost je možda i osobina koju najviše na svijet vrednujem kod čoeka, naročito ona koja ide odozgo na dolje i onda znaš da nije vještačka ni iznuđena, ali svega mi, dvaes je broj šansi koje čoek ne može dat ni sam sebi, a ne poznatim licima za koja već znaš, pa čak možeš i da izbrojiš koliko mnogo vuku negativnog rejtinga. Bez namjere da se ovo ikome personalno kači, samo je stvar za nevjericu.

    Uglavnom, kad čoek sve sabere i pogleda, APSOLUTNO SVE poruke koje je DPS poslao, iz ovako sublimirane kampanje, su bile blizu termina ''skakanje u bunar da vidimo ima li tamo što bolje''.
    I ne pamtim da sam gledao takve promašaje na tako jednostavnim stvarima.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. The Following 11 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  3. #127
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nažalost, svjedočili smo najvećem podmićivanju biračkog tijela u istoriji. Kada vidim da uspješni ljudi, koji su vidjeli svijeta, suverenisti, sa vrijednostima na mjestu, mahom glasaju za Milatovića, sve sa recikliranjem kampanjskih mimova "250>450", pritom svjesno žmureći na "škakljive" poruke iz kampanje, poput podrške "Open Balkans" programu i zalaganja za dvojno državljanstvo sa Srbijom - znam koliko je sati i samo zamišljam kakvo je stanje stvari na onom drugom dijelu spektra, koji ima jeftinije ulaznice. Očigledno smo iz perioda socijalizma odlučili da prihvatimo ono što je najgore - nacionalizam, kult siromaštva i ispruženu ruku prema državi. Emancipaciju, nauku, ateizam, antifašizam, osjećaj za kolektivno dobro - toga smo se u velikoj odrekli.

    Mala anegdota na temu. Švajcarci su prije nekoliko godina držali referendum o bezuslovnom univerzalnom dohotku (UBI). Univerzalni dohodak bi značio da svaki građanin Švajcarske, uključujući i djecu, raspolaže na mjesečnom nivou sa nekih 2500 CHF od majke države. Znate kakvi su rezultati refrenduma bili? Preko 75% izašlih je zaokružilo "ne". Pri čemu bi ovakav program bio neuporedivo održiviji nego što je (uslovno rečeno) naš "Evropa sad" i, moguće, sasvim uspješan.

    Ali, tako je, kako je. Kada je trebalo da jednu krupnu fazu društvene emancipacije zaokružimo, mi smo afirmisali svetosavsku kontrarevoluciju i poprilično poništili šta smo mukom sticali u zadnje tri decenije. Kada je trebalo da iskoristimo geopolitičke potrese, uhvatimo zadnji voz i širom otvorimo vrata EU (usput, šta bi sa ovom temom u kampanji - da li, kako u zanosu izjavi analitičar Bešić, ova "problematika" biračima zaista više nije bitna), odabrali smo tešku nestabilnost, bezakonje i diltantizam. Kada smo imali priliku da kaznimo desni populizam, mi smo ga sa nepodnošljivom lakoćom prigrlili, ne misleći za sjutra.

    Kako kaže poslovica, možeš dovesti magare na vodu, ali ga ne možeš natjerati da pije. Uspješna društva su društva koja u kontinuitetu uče i koriste prilike. Nažalost, izgleda da nam je suđeno da učimo na svojim greškama. Pitanje je samo koliko ćemo uopšte imati privilegiju da griješimo u budućoj geopolitičkoj klimi, gdje se, već u ovoj deceniji, očekuje potpuno redefinisanje odnosa, krupna promjena balansa moći i deglobalizacija (što nam sve prolazi ispod svakog radara). Pogrešni izbori u prošlom vijeku su nas, u krajnjem, koštali državnosti, čije posljedice osjećamo i danas.

    U svakom slučaju, na šta god ovo izašlo, ne možemo reći da nismo bili upozoreni.
    Daj pandan referenduma u CH oko 2.500€ UBI sa CG.
    Moja projekcija bi bio CG referendum o 250€ UBI i naravno 75% bi bili za "NE"

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  4. #128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...Inače, lojalnost je možda i osobina koju najviše na svijet vrednujem kod čoeka, naročito ona koja ide odozgo na dolje i onda znaš da nije vještačka ni iznuđena, ali svega mi, dvaes je broj šansi koje čoek ne može dat ni sam sebi, a ne poznatim licima za koja već znaš, pa čak možeš i da izbrojiš koliko mnogo vuku negativnog rejtinga. Bez namjere da se ovo ikome personalno kači, samo je stvar za nevjericu.

    Uglavnom, kad čoek sve sabere i pogleda, APSOLUTNO SVE poruke koje je DPS poslao, iz ovako sublimirane kampanje, su bile blizu termina ''skakanje u bunar da vidimo ima li tamo što bolje''.
    I ne pamtim da sam gledao takve promašaje na tako jednostavnim stvarima.
    Sve bih se složio sa tobom. Koliko god cijenio ličnu lojalnost, i koliko god mi bilo milo da gledam kako milo sebi puca u oba koljena praktikujući tu vrlinu do besmisla, dođe mi da kažem - dosta je braćo. Lijepo je što nam pomažete ali dosta je bilo.

  5. #129
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    DPS je zbog svoje mafijasko-kleptomanske diktature eksplatisao podjele i identitetska pitanja, sto ne znaci da su oni tu diobu izmisli, "samo" su je koristili na najogavniji najdestruktivniji nacin, te teme mezemo gurat pod tepih, pravit se da ne postoje, ali one ce morat s vremena an vrijeme izlazit u prvi plan, ne zbog mene, vec je tako bilo u blizoj i daljoj proslosti.
    Jedna informacija za tebe, koje nisam siguran da si svjestan.

    U drzavnom, javnom sektoru, nasim institucijama, javnim preduzecima i ustavovama, radili su gotovo iskljucivo i samo dps-ovci. To je jednostavno bilo tako. Vrlo, vrrrlo su rijetki bili oni koji su talasali, drmali kavez i upirali prstom u lopova koji nam vodi zemlju.
    Umjesto da prekinemo sa takvom praksom, sa cuvenim 1 zaposleni = 4 glasa, partije koje su preuzele vlast od DPS-a su samo nastavile tamo dje je DPS stao. Uzas za vec vrlo opterecen sektor. Necete naci niti jednog privatnika koji i priblizno gomila zaposlene i administraciju kao sto to rade drzavna preduzeca. Nije lud.
    Medjutim, tu se desilo nesto pozitivno, u sred tog jada. Bas to prekomjerno partijsko zaposljavanje, sa kojim su nastavile antimilove, tj antidps snage (tako mi je najlakse da ih dijelim, dpsov i antidpsov blok, jer relacija pozicija-opozicija je potpuno izgubila smisao, jer se i ne zna vise ko je vecina, sve su obesmislili) ucinilo je da struktura zaposljenih vise nije homogena. Sad imas malo ovih, malo onih, a malo i onih trecih... Sto nikad bivalo nije u javnom sektoru. Cak i u vrijeme komunizma, tj TEK tad nisi imao sta da trazis tu bez partijske knjizice. Jedne jedine partije. Ali ovo je potpuno novo sad i gledas ljude sa poootpuno suprotnih strana politickog spektra kako saradjuju, druze se i postaju super prijatelji. Ljudi pocinju da uvidjaju...


  6. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  7. #130
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    To je tačno ali DPS-ovac je i onaj koji je za SPC i koji nije Crnogorac.
    Može imat knjižicu i sve Milovu sliku nosit.
    I takvih nije bilo malo.
    Svakako nijesam za partijsko zapošljavanje ali se taj "trend" nastavio.

  8. #131
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Nadstranački kandidat DPS-a?
    To mu zvuči kao neki oksimoron.
    Ko bi to mogao uopšte biti i ko bi se prihvatio tako nezahvalne uloge?
    I prije svega, o čemu bi on pričao tokom kampanje?

    Koliko god on bio nadstranački, ipak je kandidat ispred DPS-a.
    Kako bi odgovarao na napade na DPS?
    Eto, nemam ja pojma šta su Milo i DPS radili, ja sam nadstranački...Mene samo DPS kandidovao.

    Ne, definitivno je fer prema svima, što je Milo izašao na poslednju crtu. Najprije zbog svog članstva i svih onih što su izgubili sve izbore prethodne 2,5 godine.
    Na kraju krajeva, on je branilac titule.

    Tema Otvorenog Balkana uopšte nije toliko preterano bitna, da bi mogla neke ključne procente generisati u predsjedničkoj trci.
    Utisak je da većina učesnika u predsjedničkoj trci ni ne razumeju tu temu, nego se onako stihijski odredjuju prema istoj.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  10. #132
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Били смо упозорени и 89 па смо пошли у рат, тако да ова "грешка" није највећа коју ћемо направит (под условом да се изабере Милатовић).
    Мене чуди да ако је ситуација таква каква кажеш (а вјерујем да је не уљепшаваш а ни ружиш) како се ту уклапа подршка западних партнера ПЕС-у а и осталим њиховим колегама осим ДФ-у?
    Да ли је њима у интересу да водимо ретроградну политику и да банкротирамо брзо, те да постанемо дио отвореног балкана или "српског света"?
    Odlično pitanje, koje ne pripada ovoj temi. Odgovoriću ovdje, pa neka moderatori premjeste đe misle da je adekvatno.

    Da li, šta i koliko SAD podržava je pitanje (ti si naveo Zapad, ali zna se ko dominantno kreira procese). Dio odgovora je da nam je nacrtano igralište, sa granicama (neko bi rekao crvenim linijama), a da je prilično "na izvolite" šta se dešava u okviru tih granica. A osim toga, SAD takođe imaju svoje interese. Recimo, Behtel. Recimo, (polu)privatizacija zdravstvenog sistema, kada ovaj usljed programa "Evropa sad" neizbježno klokne. Može se reći da je ovo sve posljedica činjenice da je ovaj dio svijeta prosto na dnu ljestvice američkih spoljnopolitičkih priorteta, ali, kao što već rekoh, to je samo dio odgovora.

    Naime, ako malo posmatramo širu sliku, pa i unutrašnja kretanja u SAD u zadnjih desetak godina, bolno očigledno je da je manje-više sve što je Tramp načeo, Bajdenova administracija nastavila (ovdje posebno mislim na spoljnu politiku, imigraciju, trgovinu i odnos sa Evropom). Naravno, u potpuno različitom maniru i drugačijim mehanizmima, ali suštinski nepromijenjeno. A čak se može debatovati da je i Obama u drugom mandatu stidljivo pokrenuo određene procese. S tim u vezi, sada već možemo da govorimo o politici kontinuiteta, koja stanuje u oba američka politička pola i rijetkom konsenzusu u establišmentu. Preširoka je tema, ali na najočiglednijem primjeru - Avganistana. Najavio Obama, započeo Tramp, završio i ubrzao Bajden.

    Kada imamo takvu jednu vertikalu, teško možemo da govorimo o okolnostima i trenutnom stanju stvari. Prije će biti da je riječ o promjeni post-WWII paradigme zvane "pax americana". Na sve to smo, kao krupne akceleratore ovog procesa, u zadnje tri godine dobili pandemiju, invaziju Rusije, agresivnu i sve više potpuno autokratsku Kini, gdje su manje više odjednom isplivali svi nedostaci globalnog sistema slobodne trgovine.

    Globalizacija je nastala kao izraz američke globalne dominacije. Najmočnija vojska (posebno mornarica) svijeta je garantovala nesmetan prolaz robe i omogućila specijalizaciju na nivou država i čak, regiona, stvorivši tako nova tržišta i industrijalizovane, ekonomski uspješne države, od kojih su neke toliko napredovale da su postale prijetnja i konkurencija. Tako uvezan sistem trgovine, iz ugla SAD je značio i svijet u kome se svjetski rat poput Drugog svjetskog rata nikada ne može desiti, jer smo svi ekonomski previše zavisni jedni od drugih. Kao sto vidimo, može, a prevlast nad okeanima i trgovačkim rutama više nije apsolutno neupitna i pritom, sve je skuplja.

    SAD su potpuno energetski nezavisne (izvoznik energenata), u NAFTA okvirima imaju znanje, stručnost i tehnologiju, a u srednjem roku, ono što je za njihovu industriju bila Kina, može da postane Meksiko (koji je usput i njihov najveći trgovinski partner). Uvoz brodskim putem čini svega 8% ukupnog uvoza (od čega je pola sa Kanadom i Meksikom). Demografija je superiorna u odnosu na konkurenciju (posebno ako govorimo u kontekstu domaće potrošnje i nekvalifikovanog rada koji je sve više deficitaran). Drugim riječima, (ubrzano) se stvaraju strateške pretpostavke da se Amerika vrati "kući", što se njima više isplati i što ih lansira od svjetske super-sile broj jedan do jedine svjetske super-sile - na neodređeno vrijeme. Odluka Putina da pokrene rat, u tom smislu, iz ugla SAD, je poklon kome se ni u snovima nisu nadali. Rusija je pokojna i broji svoje zadnje godine, a od ishoda rata samo zavis da li govorimo jednocifrenom ili dvocifrenom broju godina. Kina živi i umire od trgovine i kada bi se režim sankcija pod kojim je Rusija trenutno, primijenio na njih, vjerujem da ne bi izdržali ni godinu. Sve to bez ijedne prolivene kapi krvi i uz marginalne troškove. Dakle, SAD imaju istorijsku šansu da nokautiraju svoja dva najveća protivnika jednim udarcem. Da se po tom pitanju itekako kuva, pogledajte samo odluke američkih brendova koji panično sele proizvodnju iz Kine (uključujući najveći Apple), pogledajte ponašanje Južne Koreje, koja u ime Samsunga i LG traži dozvole za proizvodnju čipova i poluprovodnika na Tajvanu, pogledajte apsolutno svrstavanje Japana uz SAD, ugovor o podmornicama sa Australijom i još mnogo toga što govori - pripreme za svijet bez Kine kao svjetske fabrike su u toku.

    U kontekstu Crne Gore - SAD je skoro potpuno napustila Bliski istok, bure baruta, gdje samo iskra fali da gori čitav region, sve sa 50% svjetskih rezavi sirove nafte, a ne da ulaze u balkanske dubioze. Da, Bliski istok nije isto što i predsoblje EU - odatle i niihova podrška Open Balkans programu (opet, primijetimo konitnuitet Tramp - Bajden) i pokušaj (re)kreiranja mini pax americana na Balkanu, pod starom pretpostavkom da ako svi budemo međusobno ekonomski zavisni, nikakvog rata ne može biti. Naravno, to su izrazito površne pretpostavke (dokazano pogrešno na primjeru Jugoslavije), ali u skladu sa trenutnom voljom i potencijalom SAD da se bave ovim prostorom.
    Last edited by johnny bravo; 21-03-23 at 16:15.
    In vino veritas

  11. The Following 3 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  12. #133
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Укратко и поједностављено - док држимо правилан спољнополитички курс (НАТО и европски пут) не интересује их унутрашња политика (сад светосавље некад приватна држава)?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Glasamo Lomija?

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. The Following 5 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  15. #135
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,790
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Normalno da nećemo...

    Nego ćemo da glasamo za viziju o Otvorenom Balkanu, promijenimo Ustav, da ugasimo EUR i da napravimo novi srpski dinar vrijednosti luke, velike plaže i tako dalje. Plan je odavno tu i u procesu je.

    Kome se ne sviđa, traktori više nisu u modi pa će se naći neko rješenje i za to.
    Love, peace and respect.

  16. #136
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Znaci to je to? Poslije 2. aprila dinari? A ako milo pobijedi, a dps izgubi, oce li onda biti nekog značenja sto je predsjednik?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following 3 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:


  18. #137
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Glasamo Lomija?

    U domaćoj javnosti teško da ima većeg dokaza da krugovi oko sunca ne ućeruju mudrost i iskustvo u glavu od ove gore budale.

  19. The Following 9 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  20. #138
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Možda je bila preblizu suncu dok je obilazila oko njega.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  22. #139
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,790
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Pa jasno, glasaćeš protiv CG znamo mi to svi I dobro je da se vidi ko je prodaja, a ko patriota.

    Nego mi nije jasno otkud tebi sad pravo glasa u CG?
    Love, peace and respect.

  23. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U domaćoj javnosti teško da ima većeg dokaza da krugovi oko sunca ne ućeruju mudrost i iskustvo u glavu od ove gore budale.
    Pušti ti, testira ona simpatizere. Ovo je subliminalno ispitivanje mnjenja.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. #141
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Nisam odavno ponavljao, a očigledno ima potrebe: manite se etiketiranja i prozivanja forumaša i konstatovanja ko je čiji i za koga glasa.
    Osim ako niste željni kaznenih bodova.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #142
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nisam odavno ponavljao, a očigledno ima potrebe: manite se etiketiranja i prozivanja forumaša i konstatovanja ko je čiji i za koga glasa.
    Osim ako niste željni kaznenih bodova.
    A što brišeš samo moj post, a njegov ostavljaš?

    Nemam ja šta etiketirati mneonly-ja, kad on sam otvoreno piše za koga glasa i koga protežira ?
    Jel to neka misterija ovdje?
    Evo, izvinjavam se...but give piece the chance
    Last edited by Massaro; 21-03-23 at 22:40.

  26. #143
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Massaro sami ste to tražili. Što ste tražili to ste i dobili. Isti aršini za sve. Ako sam nešto propustio slobodno prijavite post rado ću pogledati.
    Koliko vidim mneonly te nije etiketirao ti njega očigledno jesi.
    A kritike na rad moderatora se pišu na drugoj temi.
    Last edited by hercules; 21-03-23 at 23:03.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #144
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,790
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    A što tako nisi odgovorio onima prije mene koji su te pitali oko glasačkog prava... zar nije suludo da npr. ja ovoliko pišem na SRB forume oko izbora u Srbiji. To niko ne radi.

    A šta boli " Aleksandra Rakovića o CG?

    A šta boli " Happy TV sa bitkama za CG?

    I tako dalje. A zašto to rade i je li to iz dobrih ili loših namjera znamo svi dobro.

    Nemoj da si nervozan jer čak šta više treba da si na mojoj strani jer se borimo protiv istih nepravdi jer pazi sad ovo:

    Jedni te isti su prodali Kosovo, a sada bi da prodaju i Crnu Goru.

    Pošto pomenu i rane, znaš da je to nezgodno.
    Love, peace and respect.

  28. #145
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,790
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    U CG bi i to da nam zabrane da govorimo da je vječna pa je tako onaj Filipović iz ES kao jednu od nepravilnosti na dan izbora prijavio da je jedan glasač nakog glasanja rekao da je vječna. E zamisli samo to ludilo Isti taj što je protiv NATO.

    A to je isto kao kada u Srb kažu: Živela Srbija

    Ali to je tamo normalno, ali ovđe se to želi napraviti da je nenormalno.

    P.S.
    Što se tiče postova, to ti ja ne znam i ne miješam se. Nisam reportovao tvoj post, a inače je praksa da me vrijeđaju drugovi forumaši pa ni kriv ni dužan odgovorim drugarski pa dobijem infrkacije.
    Love, peace and respect.

  29. #146
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    U CG bi i to da nam zabrane da govorimo da je vječna pa je tako onaj Filipović iz ES kao jednu od nepravilnosti na dan izbora prijavio da je jedan glasač nakog glasanja rekao da je vječna. E zamisli samo to ludilo Isti taj što je protiv NATO.

    A to je isto kao kada u Srb kažu: Živela Srbija

    Ali to je tamo normalno, ali ovđe se to želi napraviti da je nenormalno.

    P.S.
    Što se tiče postova, to ti ja ne znam i ne miješam se. Nisam reportovao tvoj post, a inače je praksa da me vrijeđaju drugovi forumaši pa ni kriv ni dužan odgovorim drugarski pa dobijem infrkacije.
    Istina ja sam bio vjecna

  30. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:

    Emp

  31. #147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    U CG bi i to da nam zabrane da govorimo da je vječna pa je tako onaj Filipović iz ES kao jednu od nepravilnosti na dan izbora prijavio da je jedan glasač nakog glasanja rekao da je vječna. E zamisli samo to ludilo Isti taj što je protiv NATO...
    Samo bez fake news, moliću. Prijavljen je član biračkog odbora, ne birač.

    Mislim da je svima jasno da ne ide da članovi biračkog odbora viču na biračkom mjestu pa ne znam o kakvim svetim sloganima da se radi.

  32. #148
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Suma sumarum ovo cedo Darka Sukovica sto pise maratonske postove hoce da nam objasni da smo pogrijesili. Preporucuje nam da svi predjemo na parizer i leb od prekjuce da bi gospodar i ovi oko njega imali za kavijar da ne bi Jakov i Mickej ponijeli Cetinje u Valjevo.
    Prosto drhtim od te pomisli.

  33. The Following 10 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  34. #149
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,790
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Suma sumarum gospodar ti je već objasnio - kada sabirate babe i žabe dobijete to što dobijete.
    Love, peace and respect.

  35. #150
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Nismo mi toliko politicki obrazovani kao vi. Dozvolite nam da budemo pajaci sto se toga tice vi furajte tu avangardu DPSovsku.

Page 6 of 70 FirstFirst ... 23456789101656 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednički izbori - 19.03.2023.
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3929
    Last Post: 20-03-23, 16:42
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 19:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 18:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 10-04-17, 00:38
  5. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 16:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •