Page 27 of 127 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast
Results 651 to 675 of 3153

Thread: Parlamentarni izbori - 11. jun 2023.

  1. #651
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citizen View Post
    Ima li neko neko logično objašnjenje zašto Bečić spašava Abazovića...
    Prosta matematika.


    Last edited by technus; 16-05-23 at 22:12.
    Forever young, i want to be forever young

  2. The Following 7 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  3. #652
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Haaahaha

  4. #653
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Сачекао бих ипак са потврдом од стране СНП-а, једна је ствар да тих људи нема на изборној листи, а друга да су напустили странку (Дамјановић је тешко могао сад напустити СНП кад је то одрадио 2017. године).

    ДСС изгледа ипак са ПЦГ, ДХП и СЦГ, ето наде за цензус. Фалио је ту УЦГ и Демос да буду сигурни да улазе у скупштину али много је то "лидера" да дијеле два мандата.

    Наставља се лудило као око предсједничких, много је интересантно пратити. Опет се враћају потписи, неће се предаја завршити до 21.05. бојим се.
    Quote Originally Posted by isnogood View Post
    https://www.vijesti.me/v/656697?utm_..._share_counter

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
    Komentarišući navode medija da su Danijela Đurović i Marko Kovač napustili SNP, Joković je kazao da tu partiju niko nije napustio.


    “Što se tiče SNP stanje je redovno i niko nije nijednu riječ negodovanja kazao”, zaključio je Joković.

    https://www.rtcg.me/parlamentarniizb...17-lista-.html



    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da se raščisti politička scena od gomile stranaka? Teško, evo koje su liste najavljene:
    - PES + UCG + CIVIS + Novska lista
    - DPS + SD + LP + DUA
    - DCG + URA
    - NSD + DNP
    - Preokret (predali DIK-u)
    - Pravda za sve (predali DIK-u)
    - PzP (predali DIK-u)
    - SNP + Demos
    - PCG + DHP + DSS + SCG
    - Možemo
    - BS (bošnjaci)
    - HGI (hrvati)
    - Albanski forum (albanci)
    - Forca + DP (albanci)
    - LA casa del pepel (hrvati + italijani)

    15 listi (u kojima je 29 partija/pokreta), a od toga čak 5 listi će konkurisati za manjinske mandate (ovih zadnjih pet na listi). Možda do ponoci bude još nekih izmjena, možda DIK nekima odbije kandidaturu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    17 на крају :

    Листе су предали:
    1. "Правда за све" Владимир Лепосавић,
    2. Група грађана "La casa del papel"
    3. Покрет "Преокрет",
    4. Покрет за промјене
    5. Савез "Ми можемо за грађанску Црну Гору"
    6. Хрватска грађанска иницијатива (ХГИ)
    7. СДП Црне Горе,
    8 . ДПС-СД-ЛПЦГ-ДУА "Заједно"
    9. Албански форум
    10. Бошњачка странка
    11. Покрет Европа сад
    12. Савез "За будућност Црне Горе" НСД-ДНП-РП
    13. Савез Демократа и УРА
    14. Савез СНП - Демос
    15. Албанска алијанса
    16. Савез Права Црна Гора - ДХС - ДСС- СЦГ - Покрет за Пљевља
    17. Црногорска грађанска акција
    Last edited by Mstislav; 16-05-23 at 23:32.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #654
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    A đe je ona druga hrvatska stranka, nijesu se prijavili?

    Sent from my MAR-AL00 using Tapatalk

  6. #655
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    A đe je ona druga hrvatska stranka, nijesu se prijavili?

    Sent from my MAR-AL00 using Tapatalk
    Izgleda da su mrtvi. 11. novembra 2022. je Marija Vučinović dala izjavu za Dan o spomen ploči u Morinju i to je koliko vidim najskorije pominjanje bilo koga iz te stranke u medijima.
    https://www.dan.co.me/vijesti/drustv...vljena-5148744

  7. #656
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,444
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citizen View Post
    Ima li neko neko logično objašnjenje zašto Bečić spašava Abazovića...
    Možda po onoj narodnoj "ko se bije taj se voli fotelju"
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  8. #657
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bigic View Post
    Izgleda da su mrtvi. 11. novembra 2022. je Marija Vučinović dala izjavu za Dan o spomen ploči u Morinju i to je koliko vidim najskorije pominjanje bilo koga iz te stranke u medijima.
    https://www.dan.co.me/vijesti/drustv...vljena-5148744
    Oni su svoju jednokratnu misiju razbijanja hrvatskog mandata obavili uspješno i to je to

    Sent from my MAR-AL00 using Tapatalk

  9. #658
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,238
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Što je ovo la casa de papel?
    You'll Never Smoke Alone..

  10. #659
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Mislim da je to jedan momak sto je organizovao koncerte, ali i žurke tokom korona lokdauna


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #660
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Oni su svoju jednokratnu misiju razbijanja hrvatskog mandata obavili uspješno i to je to

    Sent from my MAR-AL00 using Tapatalk
    Ništa ne bi promijenio taj mandat, svakako bi dps-u bio po Dontu skinut jedan mandat.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  12. #661
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,381
    Thanks Thanks Given 
    4,186
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,183 Posts

    Default

    Medo zna samo jako.

    Medojević: Crkva mora prestati da se miješa u politiku, Spajić počistio Milatovića sa liste

    https://www.cdm.me/politika/medojevi...vica-sa-liste/
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  13. #662
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Dobro jutro Dritan Abaz,
    oli hapsit koga danas.

    Najjača koalicija Demokrate&URA. Imaju moj glas. Dritan najhrabriji političar u CG posle Slavka Perovića.

  14. #663
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Ajde neka bude da DIK svima potvrdi liste, pa da se usudim dati kakav komentar za svaku:

    1. PES + CIVIS + UCG + Novska lista + Alternativa CG + SPP
    Dobiće najveći procenat glasova i činiće okosnicu nove vlade, zbog toga je najverovatniji premijer Spajić. Vjerovatno će imati oko 30%.

    2. DPS + SD + LP + DUA
    U slobodnom padu, ukoliko budu imali 25% (ili više) neka smatraju da su izbori po ovu listu bili uspješni.

    3. NSD + DNP + RP
    Idu na slavu koalicije ZBCG (imaju isto ime), ovoga puta bez raznih privjezaka. Pokušaće da iskoriste taj potencijal, ali sve preko 15% će biti ogroman uspjeh ove liste. To što formalno više ne postoji DF daje im nadu da će biti sastavni dio nove vlade.

    4. DCG + URA
    Poslije svega što rekoše jedni o drugima oni u predizbornu koaliciju, a to baš ,,ne pije vodu". Postizborna kolicija bi bila prirodna, ovako se gubi i taj singerijski efekat. Uspjeh je ukoliko budu imali dvocifreni procenat (10% ili više).

    5. BS
    Oni sigurno ulaze u parlament, čak iako nemaju cenzus kao manjinska stranka uzimaju od manjinske kvote. Ovih pet lista su ,,sigurica" i imaće poslanike u budućem parlamentu.

    6. Pravda za sve
    Lično mislim da će proći cenzus, a gro glasova će dobiti iz nekadašnje ,,baze" DF-a. Čak i ako ne prođu cenzus (recimo osvoje 2,1%) opet su dovoljno ,,okinuli" od DF-a (NSD + DNP) da ne budu dio vlade. Ukoliko prođu cenzus biće dio buduće vlade (zašto je tome tako mogu posebno).

    7. SDP
    Bukvalno ,,zadnji voz" da ih DPS ne povuče (u provaliju) sa sobom. Ukoliko ne prođu cenzus to znači da su kasno iskočili iz pomenutog voza, ukoliko prođu cenzus biće dio buduće vlade i biće vrlo kooperativni (imaće puno razloga).

    8. Preokret
    Biće uspjeh ako pređu cenzus, a biračko tijelo će im činiti oni koji su u startu vjerovali PES-u, Demokratama ili GP URA. Da li je to dovoljno da pređu cenzus vidjećemo. Zbog toga što su nešto drugačije na političkoj sceni neće ih zvati u buduću vladu ukoliko ne budu morali (procenti).

    9. PzP
    Poslije izbora ovu partiju će u životu održati lokalni odbori (tamo gdje imaju odbornike), tako da ovim izborima postaju bivša politička partija.

    10. SNP + Demos
    Ukoliko iz pozicije vlasti (kakve takve) ne budu mogli preko cenzusa to bi bio neuspeh i samim tim zaslužuju da budu bivši.

    11. DHP + PCG + SCG + DSS
    Ostaci ostataka nekadašnjeg DF-a, a bez te ,,kape" sumnjam da mogu do cenzusa jer će te glasove koji nisu za NSD i DNP preuzeti Leposavić.

    12. CGA
    Ako sam dobro ispratio ovo su oni koji su proizišla iz raznih DPS kombinacija, samim tim sumnjam da mogu išta uraditi.

    13. Mi možemo za građansku Crnu Goru
    Mislim da ovu koaliciju čine dvije partije/pokreta, ali su nepoznati širem glasačkom tijelu pa sumnjam u neki značajni uspjeh (više od 1%, svakako nemaju cenzus).

    14. Albanski forum
    Oboje albanske liste ulaze u parlament ukoliko BS bude imao više od cenzusa (onda BS ne uzima od kvote manjina).

    15. Albanska alijansa
    Oboje albanske liste ulaze u parlament ukoliko BS bude imao više od cenzusa (onda BS ne uzima od kvote manjina).

    16. HGI
    Ukoliko nemaju ,,odliv" glasova kao prošli put ulaze u parlament.

    17. ,,Kuća od papira"
    Ukoliko im bude verifikovan lista od strane DIK-a napadaju glasačko tijelo HGI-ja, a zaista ne znam da procjenim mogu li ući u parlament.


    Na 17 lista nalazi se 33 partije/pokreta. Mašala.

    Sent from my Motorola 8400

  15. The Following 5 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  16. #664
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ajde neka bude da DIK svima potvrdi liste, pa da se usudim dati kakav komentar za svaku:

    1. PES + CIVIS + UCG + Novska lista + Alternativa CG + SPP
    Dobiće najveći procenat glasova i činiće okosnicu nove vlade, zbog toga je najverovatniji premijer Spajić. Vjerovatno će imati oko 30%.

    2. DPS + SD + LP + DUA
    U slobodnom padu, ukoliko budu imali 25% (ili više) neka smatraju da su izbori po ovu listu bili uspješni.

    3. NSD + DNP + RP
    Idu na slavu koalicije ZBCG (imaju isto ime), ovoga puta bez raznih privjezaka. Pokušaće da iskoriste taj potencijal, ali sve preko 15% će biti ogroman uspjeh ove liste. To što formalno više ne postoji DF daje im nadu da će biti sastavni dio nove vlade.

    4. DCG + URA
    Poslije svega što rekoše jedni o drugima oni u predizbornu koaliciju, a to baš ,,ne pije vodu". Postizborna kolicija bi bila prirodna, ovako se gubi i taj singerijski efekat. Uspjeh je ukoliko budu imali dvocifreni procenat (10% ili više).

    5. BS
    Oni sigurno ulaze u parlament, čak iako nemaju cenzus kao manjinska stranka uzimaju od manjinske kvote. Ovih pet lista su ,,sigurica" i imaće poslanike u budućem parlamentu.

    6. Pravda za sve
    Lično mislim da će proći cenzus, a gro glasova će dobiti iz nekadašnje ,,baze" DF-a. Čak i ako ne prođu cenzus (recimo osvoje 2,1%) opet su dovoljno ,,okinuli" od DF-a (NSD + DNP) da ne budu dio vlade. Ukoliko prođu cenzus biće dio buduće vlade (zašto je tome tako mogu posebno).

    7. SDP
    Bukvalno ,,zadnji voz" da ih DPS ne povuče (u provaliju) sa sobom. Ukoliko ne prođu cenzus to znači da su kasno iskočili iz pomenutog voza, ukoliko prođu cenzus biće dio buduće vlade i biće vrlo kooperativni (imaće puno razloga).

    8. Preokret
    Biće uspjeh ako pređu cenzus, a biračko tijelo će im činiti oni koji su u startu vjerovali PES-u, Demokratama ili GP URA. Da li je to dovoljno da pređu cenzus vidjećemo. Zbog toga što su nešto drugačije na političkoj sceni neće ih zvati u buduću vladu ukoliko ne budu morali (procenti).

    9. PzP
    Poslije izbora ovu partiju će u životu održati lokalni odbori (tamo gdje imaju odbornike), tako da ovim izborima postaju bivša politička partija.

    10. SNP + Demos
    Ukoliko iz pozicije vlasti (kakve takve) ne budu mogli preko cenzusa to bi bio neuspeh i samim tim zaslužuju da budu bivši.

    11. DHP + PCG + SCG + DSS
    Ostaci ostataka nekadašnjeg DF-a, a bez te ,,kape" sumnjam da mogu do cenzusa jer će te glasove koji nisu za NSD i DNP preuzeti Leposavić.

    12. CGA
    Ako sam dobro ispratio ovo su oni koji su proizišla iz raznih DPS kombinacija, samim tim sumnjam da mogu išta uraditi.

    13. Mi možemo za građansku Crnu Goru
    Mislim da ovu koaliciju čine dvije partije/pokreta, ali su nepoznati širem glasačkom tijelu pa sumnjam u neki značajni uspjeh (više od 1%, svakako nemaju cenzus).

    14. Albanski forum
    Oboje albanske liste ulaze u parlament ukoliko BS bude imao više od cenzusa (onda BS ne uzima od kvote manjina).

    15. Albanska alijansa
    Oboje albanske liste ulaze u parlament ukoliko BS bude imao više od cenzusa (onda BS ne uzima od kvote manjina).

    16. HGI
    Ukoliko nemaju ,,odliv" glasova kao prošli put ulaze u parlament.

    17. ,,Kuća od papira"
    Ukoliko im bude verifikovan lista od strane DIK-a napadaju glasačko tijelo HGI-ja, a zaista ne znam da procjenim mogu li ući u parlament.


    Na 17 lista nalazi se 33 partije/pokreta. Mašala.

    Sent from my Motorola 8400
    Mislim da je Milo Božovič upravo "odvojio nešto" mandata koaliciji NSD/DNP i preselio ih vjerovatno kod Leposavića.

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-mila-bozovica

    DF je prije raspada bio na 14% po istraživanjima, nakon toga su se raspali, čak ih je i Spasoje Tomić javno napuštio, sjekli neki članske po FBu, a evo Milo Božović udara ekser.

    Mislim da sa 12% i 10 mandata mogu sve nogama u guzicu da se udaraju. Ne bi me začudilo da padnu na 8 mandata, ali ajde da se ne radujem prije vremena.

    Mislim da će DemUra uzeti više, tipa 11-14%, dakle nekih 10-13 mandata, jer će kao trećeplasirani skubnuti taj jedan dodatni mandat po Dontu od "rasutih".

    Što se ostalog tiče načelno se slažem,
    PES 30%+
    DPS/SD mislim da je 25% plafon.

    Nadam se prolasku Preokreta i SDPa očišćenog od proDPS kadrova.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 17-05-23 at 17:45.

  17. #665
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    17. ,,Kuća od papira"
    Ukoliko im bude verifikovan lista od strane DIK-a napadaju glasačko tijelo HGI-ja, a zaista ne znam da procjenim mogu li ući u parlament.
    Zašto HGI? Meni se čini da su oni koji bi glasali ovu listu uglavnom oni koji su npr. glasali za Jodžira.

  18. The Following User Says Thank You to bigic For This Useful Post:


  19. #666
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,790
    Thanks Thanks Given 
    2,184
    Thanks Thanks Received 
    577
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Da li mi mozete objasniti malo detaljnije ovaj dountov sistem kako ide u vezi manjina.

    Znaci ako Bs bude imala preko 3 poslanika, ostali glasovi ako bude viska idu prvoj od koalicije (koliko % ?) koja bude imala vise glasova. Tako nesto jel?!

  20. #667
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bigic View Post
    Zašto HGI? Meni se čini da su oni koji bi glasali ovu listu uglavnom oni koji su npr. glasali za Jodžira.
    Помињали су нешто да су као хрватска/италијанска мањина.
    С обзиром да на листи немају имена и презимена надам се да ће им ДИК вратит листу и рећ. " Ај полако! "
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #668
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citizen View Post
    Ima li neko neko logično objašnjenje zašto Bečić spašava Abazovića...
    Kakav TB

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  22. #669
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Da li mi mozete objasniti malo detaljnije ovaj dountov sistem kako ide u vezi manjina.

    Znaci ako Bs bude imala preko 3 poslanika, ostali glasovi ako bude viska idu prvoj od koalicije (koliko % ?) koja bude imala vise glasova. Tako nesto jel?!
    Cenzus je 3% od izašlih glasača.

    Da bi imao status manjinske partije i ušao u tu kvotu manjinskih mandata (do 3 poslanika od 81) ta nacionalna grupa koju zastupa partija mora imati u strukturi stanovnistva (po popisu) od 1,5% do 15% zastupljenosti. Da bi prešla manjinski cenzus (za ta tri mjesta u parlamentu) potrebno je da osvoje minimum 0,7 % glasova, odnosno u slučaju hrvatske manjine 0,35% od ukupnog broja izašlih glasača).

    Prevedeno, ukoliko BS ima preko 3% dobija mandate po dontu i ne utiču na ove ostale manjinske partije (ta tri poslanika). Ukoliko dobiju od 0,7 do 2,99% onda će dobiti neki od ta tri mandata, hoće li sva tri ili jedan zavisi od procenta ostalih manjinskih stranaka (ove dvije albanske i jedna hrvatska).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  24. #670
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,725
    Thanks Thanks Given 
    2,635
    Thanks Thanks Received 
    2,502
    Thanked in
    1,424 Posts

    Default

    hahaha e ja da se pitam samo manjine kojih ima preko 10% mogle bi da učestvuju u radu parlamenta i da imaju poslanicka mjesta i mandate

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  25. #671
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    hahaha e ja da se pitam samo manjine kojih ima preko 10% mogle bi da učestvuju u radu parlamenta i da imaju poslanicka mjesta i mandate

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Srećom se ne pitaš.

    Sent from my MAR-AL00 using Tapatalk

  26. The Following 3 Users Say Thank You to the Genius For This Useful Post:


  27. #672
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,725
    Thanks Thanks Given 
    2,635
    Thanks Thanks Received 
    2,502
    Thanked in
    1,424 Posts

    Default

    srecom i ja kazem pitali bi se manjine ko u ameriku

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  28. #673
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    DIK je, za sada, potvrdio sledeće liste:
    - DPS + SD + LP + DUA
    - DCG + URA
    - Pravda za sve
    - BS
    - HGI
    Na doradu su vraćene liste:
    - Preokret
    - SDP
    - PzP
    - Mi možemo
    Predato je 17 listi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #674
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    I "La casa de papel" je vraćena na doradu.

  30. #675
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Је ли ДПС-у догорело до ноката када морају позивати мање листе (дакле не само сдп) да одустану од избора ?



    Suština političkog djelovanja u ovakvim okolnostima treba da bude homogenizacija biračkog tijela. Ne čisto iz razloga koji se tiču izbornog sistema, već i zbog prirodne poruke koja se mora poslati. Koalicija Zajedno! uz sve manjkavosti o kojima je legitimno pričati ima upravo tu misiju.


    Okupiti i objediniti sve progresivno i politički suvislo a da ima nespornu lojalnost Crnoj Gori. I dalje ima vremena da se manje liste, koje teško mogu obezbijediit parlamentarni status a imaju potencijal da animiraju dio glasačkog tijela, povuku jer u suprotnom preuzimaju rizik da upravo crnogorske glasove direktno poklone konkurentskom bloku.


    Svakako da period poslije izbora treba i mora da prati njihova profilacija, a upravo ova vrsta taktičkog povlačenja može biti dobar politički zalog za razvoj tih partija i pokreta.

    Taktika koje nema (portalanalitika.me)
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 27 of 127 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •