Results 1 to 10 of 10

Thread: Moji kratki VFX-ovi

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default Moji kratki VFX-ovi

    Pozdrav forumaši,

    Iz hobija se bavim 3D modelovanjem, animacijom generalno CG-om koristim samo opensource alate i od skoro sam se
    počeo raditi i na VFX-ovima, ovdje ću postovati svoje radove, svaki kritički komentar je dobro došao. Nemam puno vremena
    da radim na pojedinačnim projektima kako bi izgledali perfektno pa ne zamjerite na greškama koje sam (vjerovatno) uočio ali
    nemam vremena da ih ispravim kako bih opet potrošio sat/dva na renderovanje. Prvi na listi neka bude moj prvi rad od prije godinu



    Ako se i sami bavite CG-om imate ideju/projekat koji ste započeli pa vam nedostaje radne snage da ga dovršite pišite na PP
    ili ostavite komentar ovdje



  2. #2
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Skoro sam naišao na ovog momka koji je iz Crne Gore a zove se Miloš. On se bavi concept art-om tačnije character design-om, pa ako imate artstation nalog zapratite ga https://www.artstation.com/mattneo jer je stvarno majstor svog zanata s obzirom da je u pitanju relativno mlada osoba. Podcast sa njim možete pogledati na videu ispod


  3. The Following User Says Thank You to Vido89 For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Za sve ljubuitelje yu gi oh-a, samo moram da dam "kredit" autoru snimka @re-soundman1920 -u možete ga pronaći na YT-u[/COLOR]


  5. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Terminator u hodniku


  6. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Verzija 2 promijenio sam pojavljivanje terminatora da bude iza vrata nekako mi kako sam to uradio u predhodnom videu "ne ide"


  7. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    eo par sugestija...

    Terminator je prenizak, ramena su mu jedva iznad kvake od vrata.
    Uopste nemas osvijetljenje sfere (u kojoj se Terminator pojavljuje) na okolinu, nitt sijenku koju bi svijetlost bacala. To ce ti uticati i na ovu sivu pzoadinu iza Terminatora a osvjetljenje i na njega samog.
    I na kraju, zid (sijenka) sa lijeve strane se trese, sto nisi imao u prethodnom pokusaju.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    eo par sugestija...

    Terminator je prenizak, ramena su mu jedva iznad kvake od vrata.
    Konačno neka kritika, tnx.Ovako iz hobija se bavim CG-om možda većini moji radovi izgledaju kao trećerazredni iz bollywood-a al ja trenutno ne mogu bolje.
    Da terminator je možda malo nizak mogao bi biti i veći al ja sam se dok sam radio skoncetrisao na sama vrata i ovu žutu mašinu da bude ispred svega jer se nalaze bliže kameri
    tako da nisam obratio pažnju oko proporcija objekata u sceni i iskreno ne renderuje mi se opet cijelu noć kako bih povećao terminatora za 10%, sugestije su ti na mjestu za
    ubuduće da znam da obratim pažnju
    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Uopste nemas osvijetljenje sfere (u kojoj se Terminator pojavljuje) na okolinu, nitt sijenku koju bi svijetlost bacala. To ce ti uticati i na ovu sivu pzoadinu iza Terminatora a osvjetljenje i na njega samog.
    Da trebao sam odraditi neki CG hodnik sa nekim pločicama i zidom da bude iza vrata i da bude osvjetljeno al ovaj video sam uradio samo da bude (proof of concept) odnosno
    da vrata koja su objekat u video zapisu da ih je moguće animirati kao i izdvojiti onu žutu mašinu da bude "ispred" svega ostalog.
    Quote Originally Posted by Antares View Post
    I na kraju, zid (sijenka) sa lijeve strane se trese, sto nisi imao u prethodnom pokusaju.
    Da ali sjenka pada na "mesh" na koji je projektovan video pa je "vidiljivije" nego kad je bez sjenke kao u prvom videu, ako pogledaš prvi video vidjećeš istu stvar snimak se trese
    jer je snimljen iz ruke telefonom.

    Of topic:
    Baviš li se ti CG-om ? Mogu ti reći imaš odlično zapažanje hvala što si izdvojio vrijeme i ostavio komentar koja je sasvim na mjestu
    Last edited by Vido89; 11-03-23 at 17:27.

  9. #8
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Pratsaj drug, nisam svracao u ovaj dio kutka, zanijeh se politikom

    Ne bavim se CG-om, ali pratim te neke stvari koje su mi interesantne, grafika, 3D i slicno. Volim kad vidim/cujem radove nasih ljudi (prije svega mislim na CG). Mala digresija - nedje tokom ranije 2000-ih, spominjao sam i par puta na forumu, neka grupica momaka je napravila prvi 3D video spot, borba robota (oruzje i slicne stvari) uz muziku Dejana Bozovica - High Above, ne mogu ga naci ali je svakako bilo fino za vidjet.

    I valajlo bi renderovat to jos jednom, znam kakav je crnjak kad se radi nesto dugo i kad u nekom trenutku dosadi, ali sebe radi odradi ga kako treba (uvecanje Terminatora). Sto se osvijetljenja tokom stvaranje sfere, mozda je lakse da u nekom od video editora dodas blejskove ili nesto slicno da simuliras pojavljivanje sfere, tipa...

    https://www.vecteezy.com/video/28891...ple-light-leak
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #9
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Još jedan off topic:

    Naletio sam na još jednog artist-a odnosno artist-kinju iz CG pa je zapratite https://www.artstation.com/jovanadamcevska

  11. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    583
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem APC Serverski-Mrezni REKABILNI Smart Ups-ovi i APC SMT750I Smart ups-ovi
    By Guliwer13 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 12-09-22, 02:06
  2. Trol-ovi vs BOT-ovi
    By Go! in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 05-05-16, 07:59
  3. Kratki al' Slatki
    By shrek in forum Zabava
    Replies: 12
    Last Post: 03-01-14, 00:57
  4. Crime Life - Gang Wars - kratki review
    By Drake_ in forum Game Server CG
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-05, 14:48
  5. Kratki crtani sa MTV-a!!!
    By djoko in forum Film
    Replies: 18
    Last Post: 19-10-04, 21:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •