Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Gradnja uz more - Morsko Dobro ili Morsko Zlo?

  1. #1
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Exclamation Gradnja uz more - Morsko Dobro ili Morsko Zlo?

    Elem, ne znam ima li neka slicna tema ali ako nema, vjerujem da treba ovako nesto...

    Moze li neko laiku da objasni sto znaci 'pojas morskog dobra', sta on obuhvata, sta tu moze a sta ne moze da se gradi?

    Iz godine u godinu smo svjedoci kako se sve vise gradi, tik uz more... poneki samo sto ne udju u more sa temeljima.

    Nekad je to bila kao privremena gradnja, drveni sank, limeni krov i ljetnje zurke na moru. Ipak, izgleda da sad to vise nije moderno pa ide full beton i ebes privremene objekte.

    Da li se ta zemlja prodaje "investitorima" ili se ista izdaje ne odredjeni period?

    Jel' to pravilan nacin "valorizacije" Crnogorskog primorja ili samo legalizacija divlje gradnje, bez obzira gdje se ona nalazila i bez obzira na sire posledice iste?

    Evo samo oko Susnja nema dje se ne gradi i dje velji investitori samo u more sto ne udju... Odma uz magistralu se vec dva hotela grade (mehanizacija zna i na sred puta da bude pa jednom trakom ne mozes ni da prodjes) a ako se malo spustis na drugu stranu, odma mozes da vidis sta sve nice iza krosnji, tik uz more...

    Evo samo jedan od XX objekata na relativno maloj povrsini...





    Sta kaze struka?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Ideja da se kroz posebnu državnu firmu zaštiti obalni pojas je OK, ali je kod nas to leglo kriminala.
    Ono kao kad je lovočuvar najveći lovokradica.
    Na ovom potezu gdje je slika je prije 10-tak godina urađen projekat šetališta duž cijele obale. Rasvjeta i mala staza sa stepenicama tako da se što manje narušava obala. I onda bi svi ljudi iz apartmana iznad puta imali uveče gdje da siđu i lijepo prošetaju pored mora.
    Ali tu nema procenata kao u zidanju apartmana.
    A šta bi bilo ljepše zna svako ko ima imalo mozga....ne treba struka za taj zaključak.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Crna Gora je usvojila (da, mrtvo slovo na papiru, da se postovalo ne bi bilo izgradnje na Zavali nor.) dokument o očuvanju obale u kojem, između ostalog, piše da neće biti novoizgradenih objekata 150 m od linije obale.
    Morsko Dobro pokriva zonu dokle dopire najveći talas + 100 m (mislim) tako da većinom opisana (tobož zaštićena) zona pripada u zinu odgovornosti tog javnog preduzeća.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ideja da se kroz posebnu državnu firmu zaštiti obalni pojas je OK, ali je kod nas to leglo kriminala.
    Ono kao kad je lovočuvar najveći lovokradica.
    Na ovom potezu gdje je slika je prije 10-tak godina urađen projekat šetališta duž cijele obale. Rasvjeta i mala staza sa stepenicama tako da se što manje narušava obala. I onda bi svi ljudi iz apartmana iznad puta imali uveče gdje da siđu i lijepo prošetaju pored mora.
    Ali tu nema procenata kao u zidanju apartmana.
    A šta bi bilo ljepše zna svako ko ima imalo mozga....ne treba struka za taj zaključak.
    Znaju mnogi da je taj projekat uredjen odavno, ako se ne varam jos i ranije.. ima 15 god. sigurno.

    E sad... ta prazna prica sve svako malo pominje, posebno kad su izbori i sl. Iz supljeg u prazno pa opet u suplje.

    Prosli put sam prisustvovao javnoj raspravi u vezi plana Opstine Bar oko izgradnje bla bla, ako se ne varam za period 2020-2025 godine. E sad, na toj javnoj raspravi su bili skoro sve debili, anusni uvlakaci i sl. Ja sam izgleda jedini koji je tu postavljao pitanja pa su me svi gledali kao da sam zalutao (vjerovatno i jesam). Izmedju svih ostalih gluposti i praznih prica koje su se tu raspravljale bila je upravo i ta prica, da se izgradi setaliste na kompletnom potezu od Bara (Susnja, tj. kraj postojeceg setalista), sve do Sutomora (pretpostavljam makar onamo do Ineksa, Zlatne obale ili kako se vec zove sad onaj dio koji je promjenio 10 vlasnika u zadnje 2-3 godine).

    Znaci iz godine u godinu, iz plana u plan, ista se prica prosipa, iste se gluposti valjaju, samo novim ispranim mozgovima.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Crna Gora je usvojila (da, mrtvo slovo na papiru, da se postovalo ne bi bilo izgradnje na Zavali nor.) dokument o očuvanju obale u kojem, između ostalog, piše da neće biti novoizgradenih objekata 150 m od linije obale.
    Morsko Dobro pokriva zonu dokle dopire najveći talas + 100 m (mislim) tako da većinom opisana (tobož zaštićena) zona pripada u zinu odgovornosti tog javnog preduzeća.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znaci sprdacina s' mozgovima i zdravim razumom. Zna li se kad je usvojen taj dokument? Kako se zove? Dje ga nac'?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Realno ekoloska drzava mora imati plan ocuvanja obale.
    Trebalo bi jos planova da usvojimo, sto vise da ih imamo.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Granica morskog dobra je kao definisana u Zakonu o morskom dobru.
    Najveći talas za vrijeme najvećeg nevremena....šta god to značilo, a mislim da je namjerno ostavljeno ovako šuplje.
    Znam da je u Ulcinju na velikoj plaži ta granica postavljena jako daleko od obale.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Ne znam za Ulcinj, zaista nisam odavno bio ali evo ovaj dio prije Bara... samo sto ne udju u more sa temeljima. Bas blizu, da sad ne pisem koliko metara jer zaista nisam mjerio.

    U Sutomoru ne znam koja je granica ali ne vjerujem da je gro onih hotela dosta blizu. Ajde onaj stari 'Niksic' (sad 'Sato'?) i jeste malo udaljeniji (tad mozda jos nije bilo ni tog zakona ali je bilo nekog 'common sense'-a kojeg sad nema) ali znatno blize moru su iznikli novi hoteli, ne vjerujem da ima 100 metara do obale, vjerovatno i manje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #8
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,728
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Ekoloska drzava? Zar taj status jos postoji?

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne znam za Ulcinj, zaista nisam odavno bio ali evo ovaj dio prije Bara... samo sto ne udju u more sa temeljima. Bas blizu, da sad ne pisem koliko metara jer zaista nisam mjerio.

    U Sutomoru ne znam koja je granica ali ne vjerujem da je gro onih hotela dosta blizu. Ajde onaj stari 'Niksic' (sad 'Sato'?) i jeste malo udaljeniji (tad mozda jos nije bilo ni tog zakona ali je bilo nekog 'common sense'-a kojeg sad nema) ali znatno blize moru su iznikli novi hoteli, ne vjerujem da ima 100 metara do obale, vjerovatno i manje.
    Pa nije bitno koliko je metara daleko. U Morskom dobru su dugo bili kriminalci. Ne znam kakva je sad situacija.
    Recimo...javna tajna u Đenovićima da je Necko, vlasnik Papagaja, platio Morskom Dobru jer je poželio dodatni prostor ispred restorana na obali.
    I onda oni ubacili u svoj plan da kao poprave obalu na tom mjestu. U realnosti danima su dolazili kamioni i nasipali kamenje u more, pa betonska ploča preko.
    Oni koji treba da štite more, betoniraju u moru.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Evo zakona i Morskom dobru https://www.gov.me/dokumenta/1dee285...c-a0b0045ad0d4

    Meni kad se spomene Morsko dobro to mi je leglo kriminala. Uzas. Napravljeno je ne da se očuva predivan obala nego da se napune privatni džepovi.
    Naću ću vam negdje sliku jedne predivne male plaže u Kostanjicu a vidim sad za vikend gradilište. Ponta, zidovi se prave u more, pored je i kuća koja je u more napravljena, užas. Odma me nervoza uvati kad se pomenu

  11. #11
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,736
    Thanks Thanks Given 
    2,639
    Thanks Thanks Received 
    2,511
    Thanked in
    1,426 Posts

    Default

    Ko daje dozvolu za gradnju na metar od mora u Boki ?
    opstina ili morsko dobro

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Ekoloska drzava? Zar taj status jos postoji?
    Postoji, kao reklama za turiste koji jos nisu vidjeli koje smo svinje od ljudi i koji je ovo svinjac od drzave.

    Quote Originally Posted by high View Post
    Pa nije bitno koliko je metara daleko. U Morskom dobru su dugo bili kriminalci. Ne znam kakva je sad situacija.
    Recimo...javna tajna u Đenovićima da je Necko, vlasnik Papagaja, platio Morskom Dobru jer je poželio dodatni prostor ispred restorana na obali.
    I onda oni ubacili u svoj plan da kao poprave obalu na tom mjestu. U realnosti danima su dolazili kamioni i nasipali kamenje u more, pa betonska ploča preko.
    Oni koji treba da štite more, betoniraju u moru.
    Pa vjerujem da takvih javnih tajna ima kol'ko oces al' eto... dok god u drzavi nema ni reda ni zakona, tako ce i ostat', tj. svakim danom sve gore.

    Kako drugacije mozes da dizes vile tik uz more? Ne moze bez da papreno ne platis 'ispod stola'. Drugog nacina nema, tu nema nikakve filozofije.

    Samo sto se u tim slucajevima vrlo dobro zna ko je dao saglasnost, ko je potpisao dozvolu, ko je vrsio nadzor itd. Pa fino odgovornost, od vrha pa nadalje.

    Ali opet kazem... nema ni zakona ni drzave pa moze po njoj da sere ko oce.

    P.S. Kad smo kod dokumentacije... s' obzirom da je Morsko Zlo javno drzavno preduzece... moze li preko SPI da se dodje do odredjene dokumentacije kad su u pitanju dozvole, odobrenja i sl.? Jako bi mi zanimljivo bilo da vidim obrazlozenja za ovaj kriminal nad morem, prirodom i drzavom uopste kao i imena kriminalaca koji su prodali svoju zemlju za saku jada. Jer su po meni to najveci izdajnici drzave ma ko se lozio na naciju, religiju i sl.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo zakona i Morskom dobru https://www.gov.me/dokumenta/1dee285...c-a0b0045ad0d4

    Meni kad se spomene Morsko dobro to mi je leglo kriminala. Uzas. Napravljeno je ne da se očuva predivan obala nego da se napune privatni džepovi.
    Naću ću vam negdje sliku jedne predivne male plaže u Kostanjicu a vidim sad za vikend gradilište. Ponta, zidovi se prave u more, pored je i kuća koja je u more napravljena, užas. Odma me nervoza uvati kad se pomenu
    Procitacu ovo ovih dana, cisto da vidim kakvu su sprdnju od zakona napravili.

    A da je najgore i najbudjavije leglo kriminala i korupcije je vise nego jasno. Decenijama, samo sto je iz sezone u sezonu stanje sve gore i gore.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #13
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Meni nije jasno od cega da zastite i za koga ostavljaju te "zasticene" povrsine? Svjedoci smo da osim " mrtvog slova na papiru" koje vazi za obicne gradjane" vuk vuk vuk", posle odredjenog vremena nadju neobicne kojima sve moze biti, pa gurali to opravdanjima da je za hotele uz broj zaposlenih, pa okrenu tu bajku u stanove, pa vile i slicno.Zaista elita na grbaci budzeta zna da filozofira, a mi se svi pravimo da smo pametni onoliko koliko oni i ocekuju da jesmo.
    Zatim, sad spominju kao problematican onaj dio divno uredjenog prostora na Lustici, gdje je covjek ulozio svoj novac, ne birokratski, oplemenio , zaposlio ljude, farme napravio, divan restoran i za obican narod CG, bez ograda porta, zvjezdica, izvjestacenog elitizma i slicno, ali smeta jer nije nekome partijski podoban. Nemam pojma kojoj partiji pripada i ne zanima me. Djelo cini covjeka.
    Nije problem onakav prostor u Baru gdje se izvrsila " prenamjena" iz ugovora, ali smeta uredjeni krs, oplemenjenost prostora, iinfrastrukture.
    Meni kao gradjanki ne smeta izgradnja uz obale CG mora, jezera, rijeka, i da se ustupi drzavna imovina krsa i pustahije nasim ljudima sa cistim kapitalom. To su CG ljepote za CG narod, a za koga vi to " cuvate" od Crnogoraca, e to zaista ne mogu da pojmim.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Meni kao gradjanki ne smeta izgradnja uz obale CG mora, jezera, rijeka, i da se ustupi drzavna imovina krsa i pustahije nasim ljudima sa cistim kapitalom. To su CG ljepote za CG narod, a za koga vi to " cuvate" od Crnogoraca, e to zaista ne mogu da pojmim.
    Problem je u tome sto se sve radi iskljucivo zarad profita i nista vise. Nema tu nikakvog plana, vizije, oplemenjivanja prostora a ponajmanje ima onoga o cemu se najvise prica zadnjih X godina - "valorizacija".

    Ne kazem ja da nema izuzetaka ali ogromna vecina investitora gradi i sve pred sobom rusi, vecina njih nema 8 razreda osnovne skole niti ikakvog pojma ni obzira prema icim i nikim.

    Dovoljno je pogledaj koje su se silne rijeke unistile zarad price o mini hidroelektranama a zapravo samo za punjenje dzepa Blazu Djukanovicu i ostalim kriminalcima iz tih krugova. Nego necemo o tome, ima tema o "valorizaciji".

    Elem, kad je u pitanju obala... ja ovo sto se sad masovno radi ne mogu nikako da naozvem 'valorizacijom'. Unistava se sve sto se moze unistit' uz more, smanjuje se povrsina samih plaza zarad temelja i betona, unistavaju se sume stare stotine godina, unistava se apsolutno sve, bez ikakve kontrole. Meni kao gradjaninu takva 'valorizacija' ne treba i ne zelim da je vidim. I uvijek cu bit' protiv toga.

    A sto ostaje poslije? Plaze na kojima su se obicni smrtnici kupali i uzivali postaje privatna prcija koju mogu da koriste samo gosti hotela/apartmana a sav sut i ostali otpad gradjevinskog materijala zavrsava u more i po okolnim plazama da se ona sirotinja koja nema za noc u tom luksuzu nabada na zardjale sipke i sl.

    Nemojmo Lejdi zaista, ajmo malo da sagledamo siru sliku i razmislimo glavom prije tih patriotiskih usklika u poslednoj recenici.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #15
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Nije usklik patriotizma u pitanju, mislim na sve nase drzavljane i to je objektivnost.
    Da se tako razmisljalo ne bi se izgradio ni Perast, ni citava Boka, ni H.N. ni stara Budva, ni Cirih ni Zeneva, ni Montecarlo Minhen ni Berlin, ni Amsterdam, nista. Ja samo kazem da od tog kupanja za nas obican narod nema nista odavno. To sto se moglo kupati na plazama 90.tih, koje su tada bile dozvoljene, a prije tog nesrecnog perioda ne, kao ni primac Brionima, Vangi, Svetom Stefanu, Miloceru, ne bih dalje o tome jer je jasno.
    Niko ni jednu palatu nije ponio sa sobom, pa ni Tito svoja odmaralista.
    Iz te sire slike kao gradjanka mogu da podrzim sve nase gradjane da imaju slobodu, ako vec imaju toliki kapital, i da grade i rade uz more, sva jezera, rijeke, i nek se plode i uzivaju. CG je nasa zemlja, a ne rezervat za neka ko zna cija pokoljenja.
    Korupcije ne bi bilo da nema tih zabrana za obican narod, pa i za te sa 8 razreda skole. Svi smo jednaki, do Mjere mogucnosti.
    Zato podrzavam slobodu izbora, jednako za sve u CG i bez ikakve zavidnosti.
    Kako moze biti u redu jedan stranac da napravi uz pjenu od mora u Ulcinju, a da Ulcinjanin ili drzavljanin CG koji ima mogucnosti novcane to ne smije? Zato pitam za koga vi to cuvate najljepse djelove CG? Za one protiv kojih posle njihove nove imovine ne bi niko smio da kaze nista? E ja sam za nas narod.
    Last edited by LadyHawk; 14-02-23 at 14:22.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Ovo me podsjeti na legendarnu izjave Branke Nikezic kad je rekla "Da smo postovali zakon, nista se izgradilo ne bi".

    Vjerujem da to dovoljno govori o svemu, bez daljih komentara.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Inace ovo je objekat koji je vec sagradjen, valjda prosle sezone... Tik uz more, ovdje i najmanji talas dopire do betona, nema onoga "najveci talas u najgorem nevremenu" ili sto vec



    I ovo je sa same plaze, od jutros...




    A pored se vec gradi sledeci objekat gdje su vec unistili sumu gore i stijene dolje...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  19. #18
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ne znam koga citirate.Znam samo da zakon mora biti u interesu naroda drzave a ne protiv, ili da bude samo u korist nedrzavljana kojima se ne smije posle zucnuti jer je zakon prvenstva prava druge drzave za njihovog drzavljanina. Ili kao sto znate za mnoge uz obalu sto su se montirali, i politike i mocne drzave iza njihovih ledja.
    Sto se tice foto kja je postavljena izlazu iz Bara, tj. Susnja, opstina Bar, sjecam se da je tu bila litica, nije moglo da se pridje a kamoli radnik na odmoru okupa, ne smeta mi ni to, ali zbog zakona koji je za obican narod ako je neko iskoristio javnu funkciju da dozvolu naplati, e to je drugo. Ako je potpisao dozvolu bez naknade, kao ljudsko bice, onda, eto podrzavam.

  20. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Ako se ne varam... investitor/vlasnik je iz Srbije.

    Ne znam koliko ti to kvari dojam o 'valorizaciji'.

    Kad sam ja u pitanju... ne zanima me koje je nacije vec kako se iskoristio prostor ili u vecini slucajeva sta se sve unistava od javnog dobra zarad licnog profita.

    Vec znamo iz kojeg razloga se stvorilo "Morsko Dobro" a isto tako vidimo cemu zapravo sluzi i cije interese stiti.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #20
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ja spominjem samo vlasnike citave Crne Gore, a to su Drzavljani CG. Znamo koliko pozara unistibionako oslabljene borove, siprazje i slicno, a ionako je lose odrzavano. Koliko su i to cijenli, pokazali su bezbrigom.
    Mozda tu dolazi do nerazumijevanja. Sto se tice fotografija vidi se da je covjek debelo platio da se raskrce stijene i usitni do pijeska. Svaka mu cast. Vjerujem da ce hortikulturu obnoviti kvalitetnije i zasaditi dosta drveca i biljke. Cak je pametno stijene iskoristio za sigurnost i zastitu ostalog zemljsta cime stiti od erozije tla.
    Da je javne funkcionere zanimalo priobalje u interesu vlasnika CG, davno bi taj posao sami odradili, i za javne plaze i za izgradnju privatnih kuca, i svi bi bili zadovoljni. Ovako se ljudi muce a mnogi moraju da korumpiraju bezrazlozno da bi dobili ono sto sve vlasnike CG sleduje- sloboda zivljenja u svojoj drzavi.
    Last edited by LadyHawk; 14-02-23 at 15:38.

  22. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Minut ćutanja za sve napaćene mučenike iz posta iznad mog.

  23. #22
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Zalosno je da na starevini ne mozete izgraditi nista, a nove vlasti nakon 45. sami sebi vikendice gradili i odmaralista zatvorenog tipa uz pjenu od mora, a narodu pisali zakone koje nisu vazili za njih i njihove. I dan danas je u njihovom vlasnistvu a veze nemaju sa CG. Svako elitno mjesto na primorju ima takve " mucenike".
    Last edited by LadyHawk; 14-02-23 at 16:28.

  24. #23
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaju mnogi da je taj projekat uredjen odavno, ako se ne varam jos i ranije.. ima 15 god. sigurno.

    E sad... ta prazna prica sve svako malo pominje, posebno kad su izbori i sl. Iz supljeg u prazno pa opet u suplje.

    Prosli put sam prisustvovao javnoj raspravi u vezi plana Opstine Bar oko izgradnje bla bla, ako se ne varam za period 2020-2025 godine. E sad, na toj javnoj raspravi su bili skoro sve debili, anusni uvlakaci i sl. Ja sam izgleda jedini koji je tu postavljao pitanja pa su me svi gledali kao da sam zalutao (vjerovatno i jesam). Izmedju svih ostalih gluposti i praznih prica koje su se tu raspravljale bila je upravo i ta prica, da se izgradi setaliste na kompletnom potezu od Bara (Susnja, tj. kraj postojeceg setalista), sve do Sutomora (pretpostavljam makar onamo do Ineksa, Zlatne obale ili kako se vec zove sad onaj dio koji je promjenio 10 vlasnika u zadnje 2-3 godine).

    Znaci iz godine u godinu, iz plana u plan, ista se prica prosipa, iste se gluposti valjaju, samo novim ispranim mozgovima.



    Znaci sprdacina s' mozgovima i zdravim razumom. Zna li se kad je usvojen taj dokument? Kako se zove? Dje ga nac'?
    Da, a dokumenta, pa, imamo ih za izvoz i odlično su ,,mrtvo slovo na papiru”. Polazni dokument je prostorni plan posebne namjene za Morsko dobro (iz 2007 god. sa pojedinim izmjenama), onda taj konkretni dokument iz 2012 god. o ocuvanju obale Mediterana (nisam siguran kako se tačno zove, na osnovu njega je moj pokojni otac napisao prijavu za ono sto je rađeno na Zavali, mislim da je Medmpa), onda ustav (ekoloska država, no navikosmo da je ustav najmanje bitan pravni papir),….


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #24
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    251
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Morsko loše što vele TBOK

  26. #25
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Koliko je to smijesna igra oko zakona, kad ne smju ni pomisliti da se napravi setaliste u Barskoj opstini do Sutomora, jer je komunisticki elitizam izuzeo bivsi Inex iz price tad i ikad kasnije, a ovom covjeku koji pravi infrastrukturu o svom trosku bi rado oduzeli, odnosno " posteno" srusili, unistili, ili prisvojili za opet nekog svog sadasnjeg ili buduceg funkcionera ili zasluznog stranca.
    Kako znam da neke familje imaju u svojini priobalje u dosta velikom obimu za CG mjere, ali niko od njih ne moze izgraditi nista, a prodati mogu. Bila sam u prilici da sam ponudjena za kupovinu lijepog dijela zemlje, ali sam odbila jer znajuci CG elitizam, tesko da bih mogla da izgradim nesto, a najgore je sto mnogi od tih ljudi pored bogastva uz obalu nemaju osnovni mir u ekonomskom smislu.
    Zato ja pitam za koga se cuva ta CG imovina, najljepsi djelovi prelijepe CG, i zasto se vlasnici CG teritorije- CG Drzavljani tretiraju na taj nacin?
    Last edited by LadyHawk; 14-02-23 at 19:22.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin
    By Rakun in forum Religija i filozofija
    Replies: 424
    Last Post: 26-01-11, 15:51
  2. More, more
    By funestis in forum Putovanja
    Replies: 35
    Last Post: 27-09-06, 12:32
  3. Plan Za Morsko Dobro
    By Carla Bruni in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 20-03-05, 00:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •