View Poll Results: Vjerujete li da ce se CG izgraditi kao istinska Gradjanska Drzava

Voters
49. You may not vote on this poll
  • Vjerujem

    20 40.82%
  • Nevjerujem

    16 32.65%
  • Mozda

    10 20.41%
  • Nepodrzavam CG kao Gradjansku Drzavu

    3 6.12%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 71

Thread: Vjerujete li da ce se CG izgraditi kao istinska Gradjanska Drzava?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Japan
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vjerujete li da ce se CG izgraditi kao istinska Gradjanska Drzava?

    Licnog sam uvjerenja da je to jedina sansa da napravimo zrelu Drzavu i Drustvo.Ako se pocne trgovati sa zastupnicima Naroda stalono ce se vrtjeti ista prica i stalno ce neko biti "ugrozen".U podneblju kao sto je Balkan,istinska Gradjanska Drzava bi bila imuna na eventualne poremecaje u susjedstvu.
    Evidentno je da i Evropa to preferira ali kao i u vecini slucajeva mi napisemo dobar Zakon ali ga nesprovodimo.
    Imamo li mi kapaciteta,volje i zelje za tim?
    Dosta prenemaganja,prijenimo na trud i rabotu jer ostasmo na sprdnju i sramotu

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Nema shanse,svakog od nas je cuknuo neki doktor po rodjenju u glavu,predodredjeni smo da se skubamo jedni sa drugima.
    Dzabe nam `iljadu gradjanskih Ustava,naci cemo mi nachin da se dofatimo za vratove.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Nema shanse,svakog od nas je cuknuo neki doktor po rodjenju u glavu,predodredjeni smo da se skubamo jedni sa drugima.
    Dzabe nam `iljadu gradjanskih Ustava,naci cemo mi nachin da se dofatimo za vratove.
    haha nida Bog tako da bude!!!

    Iskreno, s' obzirom da je toliko razlicitih nacija i vjera izmjesano po Crnoj Gori, vjerujem da je jedini nacin da Crna Gora opstane ako svi budu jednaki i ako CG bude svih onih koji u njoj zive jednako. U suprotnom nas nece biti.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja bi volijo da bude ka sto je vazda bilo ,Crna Gora Crnogorcima ! **** moj ima gradjanske drzave usvijet , to je ideologija ka komunizam ,socijalizam itd itd ,No vazda jaci kaci ,nemoze gost da bidne gazda u kucu nikako to se kosi sa zakonima prirode !!!! Kacete vidjet u demokracke drzave da je pre$ednik neko od manjina a (a da to nijesu bombama dobili) ?? Kace premijer Jamerike bit spanac ,kace u Swecku premijer bit Norvezanin Rumun Spanac ???? Kace u Njemacku gazda bit Francuz,Rus,Bugarin ??????? Dajte malacko spustite se na zemlju i ne fantazirajte ! Svi koji su produktivni dijo zajednice (Crnogorske) su dobrodosli i tako ih treba tretirat ali SE MORA ZNAT KO JE GAZDA U SVOJOJ KUCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da li ce se CG izgraditi kao istinska Gradjanska Drzava?

    Morace...
    Vecina ljudi je zla

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dosta ce vode protec ispod VEZIROVA MOSTA,
    i mnogo ce zardjalih eksera odnijet MUTNE VODE, dok POP RISTO bude zakijeva PROKLETOGA CARA DUKLJANSKOGA ZA NOGU OD MOSTA, jer ne umije sa CHEKICOM, pa se UDARA PO PRSTU SA KOJIM SE KRSTI , a kad stavi flaster na PRST, BOG NE POMAZE; ZALUDU SE MOLI.

    Josh ga SRP I CHEKIC,
    posjete na DB iz proshlih ZLATNIJEH VREMENA ZA CRKVU I DRZAVU,
    pa UDARA VISHE PO PRSTU; NEGO PO EKSERU.

    PRAVOSLAVLJE NARODNO VESELJE,
    BOLI VAS QURAC,
    KO CHEKA, DOCHEKA CHEKA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Dosta ce vode protec ispod VEZIROVA MOSTA,
    i mnogo ce zardjalih eksera odnijet MUTNE VODE, dok POP RISTO bude zakijeva PROKLETOGA CARA DUKLJANSKOGA ZA NOGU OD MOSTA, jer ne umije sa CHEKICOM, pa se UDARA PO PRSTU SA KOJIM SE KRSTI , a kad stavi flaster na PRST, BOG NE POMAZE; ZALUDU SE MOLI.

    Josh ga SRP I CHEKIC,
    posjete na DB iz proshlih ZLATNIJEH VREMENA ZA CRKVU I DRZAVU,
    pa UDARA VISHE PO PRSTU; NEGO PO EKSERU.

    PRAVOSLAVLJE NARODNO VESELJE,
    BOLI VAS QURAC,
    KO CHEKA, DOCHEKA CHEKA.
    Ihaa... ovo ce sad TITOVI SVJEDOCI uzet ka ochenash
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    htjeli ili ne, morace jednog dana biti gradjanska , amda sma glasao MOZDA
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Japan
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Da li ce se CG izgraditi kao istinska Gradjanska Drzava?

    Morace...
    Kratko,jasno i vizionarski
    Dosta prenemaganja,prijenimo na trud i rabotu jer ostasmo na sprdnju i sramotu

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba teziti gradjanskoj drzavi!
    Medjutim, dosta ce vode Moracom proteci dok se primaknemo tom cilju.
    A bice gradjanska sigurno onda kad svi sa sela presele u gradove ...
    Last edited by forumen; 04-02-07 at 01:29.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Da li ce se CG izgraditi kao istinska Gradjanska Drzava?

    Morace...
    Jes inace ce na popravni iz hemije hahahahahhah ! Nemoze se trazit nesto sto nijde ne postoji drugo i nikad nece postojat !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Vjerujem da hoce,mada je dugotrajan i komplikovan put da svi narodi u CG (prvenstveno Srbi)shvate da su ravnopravni gradjani ove drzave, a ja mislim da to i sad jesu mada oni to ne priznaju.
    Shvatice i priznace

  13. #13
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Ja bi volijo da bude ka sto je vazda bilo ,Crna Gora Crnogorcima ! **** moj ima gradjanske drzave usvijet , to je ideologija ka komunizam ,socijalizam itd itd ,No vazda jaci kaci ,nemoze gost da bidne gazda u kucu nikako to se kosi sa zakonima prirode !!!! Kacete vidjet u demokracke drzave da je pre$ednik neko od manjina a (a da to nijesu bombama dobili) ?? Kace premijer Jamerike bit spanac ,kace u Swecku premijer bit Norvezanin Rumun Spanac ???? Kace u Njemacku gazda bit Francuz,Rus,Bugarin ??????? Dajte malacko spustite se na zemlju i ne fantazirajte ! Svi koji su produktivni dijo zajednice (Crnogorske) su dobrodosli i tako ih treba tretirat ali SE MORA ZNAT KO JE GAZDA U SVOJOJ KUCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ah to brate!!!!

    Crna Gora treba da ostane ka sto je uvijek bila, Pravoslavna zemlja CrnoGorca. Nisu se nasi preci valjda za nista borili?!

    Nijedna zemlja na ovom svijetu nije drzava gradana, to je kasto Zvek_Zivi kaze, san, ideaologija, komunisticke zemlje. To se nikuda nece ustvoriti, Evropska Unija je dobar primer za to a i mozda bivsa SFRJ.
    I ako sve zemlje EU dobiju jedan Ustav (nema veze sto) i dalje uvjek ce se gledati u zemlja clanica EU, prvo svoj narod pa onda drugi.

    Ove manjine ovde koje Crnu Goru kao gradansku zemlju pozdravljaju/docekivaju/whatever, ne zele ni sami da im SVOJA zemlja postane gradanska drzava.

    Ima zemlje u EU koje imaju puno alohtona Njemacka, Holandija, Francuska i dalje, pa nisu i ni nebi da su gradanska drzava. Te zemlje u vladi ni nemaju skoro persone koje predstavljaju manjine. Ima alohtoni u neke vlade ali ti su pod zakonom (pasos i dalje) autohtoni, posto se vode kao drzavljani te zemlje gde zive. I ti nesmiju gledati samo jednu grupu naroda (naprimer posebnu manjinu) nego sve civile te zemlje.

    Tako bi trebalo daje i u Crnu Goru, i Srbiju, ali tamo sve radu ka sto ne treba. Tako da ove glupe ideje kod manjina i dalje u zemlje (posebno Crnu Goru) nisu ni vise nista nego logicno. Crna Gora dostavlja sve pa kasnije veliku cijenu place za to.
    Last edited by MNT; 06-02-07 at 13:55.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ove manjine ovde koje Crnu Goru kao gradansku zemlju pozdravljaju/docekivaju/whatever, ne zele ni sami da im SVOJA zemlja postane gradanska drzava.
    Pa e, no bi da vazda budu manjine. To je prirodni atavizam ljudske vrste.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Krsto Zrnov Popovic View Post
    Kratko,jasno i vizionarski
    A sve u iscekivanju 22. maja...
    Vecina ljudi je zla

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Pa e, no bi da vazda budu manjine. To je prirodni atavizam ljudske vrste.
    Da kazem, ako zele da nadju bolji zivot u drugu zemlju, umjesto svoju, (a i ne zele da im svoja zemlja bude drzava gradana) onda neka ne odlaze negde drugo gde ne zele da ostaju uvijek manjina. Ako neces da uradis to suprostavno u tvoju zemlju onda nedocekivaj to od druge zemlje!

    Puno manjina (Kosovskih Albanaca) je u vrijeme napada 1999 godine pobjeglo pu CG, i tamo se malo rasirili, dobili vise sigurnosti, bjezbjednosti, i cak u buduce mozda i sanse na bolji zivot. Ka da to nije dovoljno, nego bi i cak gradansku drzavu.

    Nemozes imati jare i pare.

    Ako se zakoni okolo ove situacije ne izrade dobro imacemo za xx godina problem kao Kosovo. Previse dostupljeno, ugadeno, a premalo izradeno i dobijeno za sve uslove.
    Last edited by MNT; 06-02-07 at 14:13.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Gradjanska država.

    Ja nisam etnički Crnogorac medjutim volim ovu državu više nego moju etničku, ovo je moj dom ovđe, ne tamo nedje đe žive tamo neki nepoznati sunarodnjaci. Oni tamo nisu moji, oni su neko drugi. To su tamo neki drugi ljudi koje ja ne poznajem i sa kojima ne živim. Da sam htio živjeti u nekakvoj etničkoj državi ja bi to i napravio i otišao sa mojega na tuđe, međutim to je protiv mog stava prema svemu i protiv mojih principa.

    Zato meni treba građanska država jer će to biti moja država. Doklegod sam manjina uvijek će mi to visiti nad glavom da nisam član ove države.

    Zajebite vi prava manjina, to znači da mi neko daje to pravo i ja moram pitat za to pravo da budem ravnopravan.

    Ljudski je da mi se moja prava podrazumijevaju, ni veća ni manja od ostalih pod kapom nebeskom.

    Gradjanska država mi upravo to daje, osjećaj pripadnosti nečemu.

    Ne tražim ništa drugo nego da ono što imam bude u mojoj državi koju volim, a ne da bude moje u tuđoj državi, tamo nekoh drugih, većinskoh i jačih od mene koji mi garantuju da me niko neće dirat.

    Meni ljudi treba država koju ja mogu nekom pokazati kao moju.

    Ja sam Crnogorac Hrvatskog porijekla. (kao što bi bilo u građanskoj državi)

    ili

    Ja živim u Crnoj Gori ali sam Hrvat. (kao što bi bilo u nacionalnoj državi)

    Što ljepše zvuči!!!!

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    1. Zato meni treba građanska država jer će to biti moja država. Doklegod sam manjina uvijek će mi to visiti nad glavom da nisam član ove države.
    2. Zajebite vi prava manjina, to znači da mi neko daje to pravo i ja moram pitat za to pravo da budem ravnopravan.
    3. Gradjanska država mi upravo to daje, osjećaj pripadnosti nečemu.
    U tri recenice si rekao fino rekao ono o cemu neki pisu knjige i kilmetre politickih govora.
    I istovremeno pokazao koliko je taj etnicki princip u sustini anahron (aj da ne kazem glup).
    Vecina ljudi je zla

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ja sam Crnogorac Hrvatskog porijekla. (kao što bi bilo u građanskoj državi)

    ili

    Ja živim u Crnoj Gori ali sam Hrvat. (kao što bi bilo u nacionalnoj državi)

    Što ljepše zvuči!!!!
    Za deceniju ili dvije cemo i ja i ti biti manjina ovdje, bratac. Tako da se ne sjekiraj previse, kako god da je trenutno urede. Ipak je sve to samo trenutno. Doci ce dan kada ce Albanija imati i Srbiju i Makedoniju i nas... ali legalno, a ne "na crno" kao sada. Protiv tog nacina "okupacije" jednostavno nema oruzja. To je najsavremeniji, najdemokratskiji, najliberalniji, naj... nacin okupiranja. Mi radjamo po jedno-dvoje, oni po pet-deset. I zdra'o djaci. To je cista matematika, pa mozemo mi zatvarati oci na to koliko hocemo - tako ce biti.

    p.s. Pa cemo mastati svi onda o "gradjanstvu"...

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Za deceniju ili dvije cemo i ja i ti biti manjina ovdje, bratac. Tako da se ne sjekiraj previse, kako god da je trenutno urede. Ipak je sve to samo trenutno. Doci ce dan kada ce Albanija imati i Srbiju i Makedoniju i nas... ali legalno, a ne "na crno" kao sada. Protiv tog nacina "okupacije" jednostavno nema oruzja. To je najsavremeniji, najdemokratskiji, najliberalniji, naj... nacin okupiranja. Mi radjamo po jedno-dvoje, oni po pet-deset. I zdra'o djaci. To je cista matematika, pa mozemo mi zatvarati oci na to koliko hocemo - tako ce biti.

    p.s. Pa cemo mastati svi onda o "gradjanstvu"...
    Naš kako,

    Ničija do zore gorela nije pa ni naša.

    Što nas sve manje ima sami smo krivi.

    Osim toga dolaze neki novi ljudi i neke nove generacije (imale te generacije naše ili tudje porijeklo).

    Ko zna kako će se oni zvati i pisati, medjutim ono što danas napravimo uticat će na njihove generacije kakve god one bile i kako god se zvale.

    Mi ne nasljeđujemo zemlju od naših otaca već je pozajmljujemo od naše dijece.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Za deceniju ili dvije cemo i ja i ti biti manjina ovdje, bratac. Tako da se ne sjekiraj previse, kako god da je trenutno urede. Ipak je sve to samo trenutno. Doci ce dan kada ce Albanija imati i Srbiju i Makedoniju i nas... ali legalno, a ne "na crno" kao sada. Protiv tog nacina "okupacije" jednostavno nema oruzja. To je najsavremeniji, najdemokratskiji, najliberalniji, naj... nacin okupiranja. Mi radjamo po jedno-dvoje, oni po pet-deset. I zdra'o djaci. To je cista matematika, pa mozemo mi zatvarati oci na to koliko hocemo - tako ce biti.

    p.s. Pa cemo mastati svi onda o "gradjanstvu"...
    Prevazidjena ti je ta prica, po meni....A I STIL MI NEKAKO ODISE ANIMOZITETOM.
    Neka je tamo NJIMA srecno i PLODNO zivljenje u ovoj nasoj ZAJEDNICKOJ CG!
    Meni su ONI dobodoslii i kao "prijatelji", jer je to narod cistih gena i dobroga vaspitanja....mada bih zelio da se mi vise zrtvujemo za porodicu i da smo spremnina vece zrtve za jos jednog malog clana familije vise
    Ja toliko.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    A nije tako, tebra. Ja se izvinjavam sto, mojom zaslugom, ulazimo u offtopic, ali moram dopuniti ovo i zavrsavam.
    Ne mozemo mi biti krivi za to sto je njih sve vise i vise, u odnosu na nas. Mi, sto kaze Bonja, mozemo da tucamo koliko hocemo; pa i da sad zanemarimo bijedan standard, koji nam jedva ostavlja prostora da nas same prehranimo, a kamoli mnogobrojnu djecu; opet mi ne mozemo pratiti njihov tempo. Jednostavno, da i jesmo svi mi ludi, nase zene to definitivno nisu. Nece ni jedna htjeti da provede cijeli svoj zivot sa stomakom do zuba. Zele da prozive svoj zivot, zele da rade, da same sebi obezbjedjuju egzistenciju, da su samostalne... a kod Albanaca je drugacija filozofija, brale. Sve ovo navedeno je nepoznanica za njihove zene, osim u nekim bas-bas rijetkim slucajevima.
    I to sto kazes da ce se ovo sto sada postignemo odraziti i na generacije koje dolaze... opet nema nikakvu tezinu. Ti znas da sudbinu jedne drzave kroji vecina u njoj? Vecina odredjuje vlade, uredjenje drzave, njene simbole, cak i ime... Sve je podlozno volji vecine i tu nema nikakvog "ali".
    Ali, neka za sada ostane na ovome. Iako bi se oko ovoga jos odavno zabrinuo svaki normalan narod, "crnogorski" je da se ne brine oko necega dok ne bude kasno...
    Princip evolucije, sposobniji preživljava.

    Nema nacionalne pravde no biološke.

    Ja kako sam zaljubljen u Nauku nisam u stanju vidjet u tome ništa loše već samo još jednu potvrdu darvinizma.

    U biti bitno je održanje ljudske vrste kao cijeline a ne pojedinačnh grupacija.

    Vulkanska logika,

    Quote Originally Posted by Mr Spock
    the needs of the many outweigh the needs of the few, or the one.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ako se Crna Gora izradi kao gradanska drzava, znace se uvijek sta je bila, i sto je sad.
    Pitam se dali bi ti "stranci" koji zele da vide CG kao gradansku drzavu, se borili za nju da bi izbijo rat.

    A i ti isti koji je zele kao gradansku mogli bi i kasnije da je napadnu da je tako otcepe za njihove interese.
    Sta je Hrvatska uradila? Ti Hrvati dolje zele gradansku drzavu Crnu Goru, a nemogu ni sami da se nadu sa Srbima koji tamo vec vijekovima zive!
    Tako i Kosovski Albanci, sa Srbima, Bosna sa Republikom Srpskom i mogu tako jos dalje ici.

    I zamisli? Crna Gora se izgradi kao gradanska drzava. Sta onda? Opet da mjenjamo drzavne simbole i zastave?

    Ako je ovako izradu je ovo samo signal da je prvi ili drugi korak postavljen za otcepanje Crnogorkog dija Sandzaka i otcepanje Ulcijna, i okolinu za Veliku Albaniju.

    Ne napadam nikoga. Svako je dobro dosa u Crne Goru nema veze bilo koje nacijonalnost. Samo postuj Crnu Goru ka sto jeste i njen pravi narod. Ne trazite nista vise nego sta dobijete pa ce sve biti uredu.

    I ako je bude, nece je biti mnogo, to je svuda tako. Ovi politicari od sam imaju velike ideologije, koje se mozda nikad nece izraditi, pa ce propast u stare obicaje.
    Last edited by Hari Krisna; 07-02-07 at 09:43.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko su "stranci" a ko su domaci u tvojoj prichi?

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Samo da ima LJUDJI u Crnoj Gori,
    za mene ima samo LJUDI i NELJUDI,
    sve druge podjele, mozemo MACHKU O REP DA OBJESIMO.

    Vazno je, da IMAMO PORESKIH OBAVEZNIKA,
    koji savjesno PLACAJU SVOJE OBAVEZE PREMA OPSHTINI I DRZAVI,
    koja im uzvraca BRIGOM O ZDRAVLJU; SHKOLOVANJU DJECE I SIGURNOSTI ZIVOTA I IMOVINE,
    SVE DRUGO SPADA U PRIVATNOST SVAKOG POJEDINCA,
    SLOBODNOG GRADJANINA; SA SVOJIM PRAVIMA I OBAVEZAMA:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Djukanovic: vecina izmedju 25% i 40%
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 121
    Last Post: 07-02-06, 17:16
  2. Precicom do nezavisnosti
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 59
    Last Post: 23-02-05, 14:35
  3. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •