Page 23 of 158 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast
Results 551 to 575 of 3930

Thread: Predsjednički izbori - 19.03.2023.

  1. #551
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ima li države na planeti da je teže dobit državljanstvo nego u CG?

    Kakva su ovo vratolomije mozga, reka bi čovjek da smo raj na zemlji a ne teška banana od države na svim poljima

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Dzi For This Useful Post:


  3. #552
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Kako se dize frka oko Spajica, ccc.

    Mi vise volimo ove sto prije predsjednikovanja nisu isli dalje od BG, koji ne znaju ni jednu rijec stranog jezika, nesposobne balvane, ali koji kad postanu predsjednici lete o nasem trosku u Abu Dabi, Lugano Švica, London, Pariz, Njujork...

    Treba da smo presrecni sto se konacno pojavio neko ko je vidio nesto i izvan svoga sela.

    A evo se danima upire da je najbitniji kvalitet to da nisi mrdnuo iz ove propale drzave citavu mladost.

    Za nas je Joko Harizmaticni, definitivno.
    Samo to zasluzujemo jer ce najvjernije predstavljati mentalni sklop ovog naroda.
    I sto kazes, kako se dize frka oko Mickey Del Boy-a, prvoklasnog lopova, i prevaranta, koji drpi brze drzavne pare nego Mile Sto kazes zaboga, tip cist kao suza hahahahaa

    Da sumiramo, Mickey Del Boy je ilegalno zaduzio gradjane milijardu EUR, prosipao drzavne pare privatnim firmama, kupovao avione za vece pare no sto je zakonski trebalo itd. itd. Ma cist kao suza

    Ljudi nijesu glasali da im poslije vrhovnog vodje, dodje podmladjeni vrhovni vodja da ih vara, i krade.

    Dobri (za ove sa diskutabilnim IQ-om) Mickey Del Boy je posteni novi 'mladi, lijepi, i pametan', koji je tek poceo da dekra, treba mu dati priliku da se usavrsi Mladi, lijepi i pametan se vratio iz inostranstva da pomogne gradjanima CG iz dobrote svoje 'duse', i ljubavi prema gradjanima CG - ahahhahaha pa ovoj providnoj frazi ne bi ni dijete od 5 god. povjerovalo. Sto je snaslo CG, da je ovi prije, i ovi kao sto je Mickey Del Boy strizu koliko stignu. Svjetski coek, sirokija 'shvatanja', dosao da nauci neuke stanovnike CG da im bude bolje

    Ajmo sad neku botovsku repliku, tipa psiholoske manipulacije 'on je nas napravio kreditno sposobnim', 'on je nama povecao plate' i sl. Ko ceka da mu drugi poveca platu, da mu drugi nesto stvori, nema vajde od njega, bili u CG, ili bilo dje drugo.
    Last edited by techlinkit; 03-02-23 at 19:47.

  4. #553
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Sto se tice utrke za Predsjednika CG nema se sto posebno rec....vjerovatno najmanje neizvjesna utrka u novijoj crnogorskoj izbornoj povjesnici...

    Dakle novi Predsjednik CG je gdin Milojko Spajic...a mezemo ga, da nam bude lakse...i krace, zvat - Milo...

    Eto cisto iz neke duboko potsvjesne tihe...patnje...nostalgije...Stokholmskog sindroma...navike..Mnogo toga nam je nas Milo. Iako se mi distanciramo od njega - nismo svjesni slicnosti sa njim...
    .
    .
    .
    ...Ali ka san vidija di DPS analiticari-koritari pricaju da se Mandic kandidova da bi pomoga DPSu...ka san vidija di DPS portal u prvi plan izbaca izjavu Abazovica da Mandic radi za DPS...ka san cuja di stara pro-DPS NVO biznismenka Djukanovica naziva "kleptokratom", prije nekih 5-6 dana - sve ti bude jasno...

    Tako da novom Milu cestitam, uzjasi nas Milojko nadasve demokratski, Milo nas je osedla, potkova, istimarija....sad si dosa ti na red da nam bisage napunis soldima iliti parama..Jer ne mos ti nas Milo(jko) jahati - kolko nas lako mos korumpirati...eee....gadni svojedobno bijahu pirati...poglavito oni ulcinjski...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  5. #554
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    I sto kazes, kako se dize frka oko Mickey Del Boy-a, prvoklasnog lopova, i prevaranta, koji drpi brze drzavne pare nego Mile Sto kazes zaboga, tip cist kao suza hahahahaa

    Da sumiramo, Mickey Del Boy je ilegalno zaduzio gradjane milijardu EUR, prosipao drzavne pare privatnim firmama, kupovao avione za vece pare no sto je zakonski trebalo itd. itd. Ma cist kao suza

    Ljudi nijesu glasali da im poslije vrhovnog vodje, dodje podmladjeni vrhovni vodja da ih vara, i krade.

    Dobri (za ove sa diskutabilnim IQ-om) Mickey Del Boy je posteni novi 'mladi, lijepi, i pametan', koji je tek poceo da dekra, treba mu dati priliku da se usavrsi Mladi, lijepi i pametan se vratio iz inostranstva da pomogne gradjanima CG iz dobrote svoje 'duse', i ljubavi prema gradjanima CG - ahahhahaha pa ovoj providnoj frazi ne bi ni dijete od 5 god. povjerovalo. Sto je snaslo CG, da je ovi prije, i ovi kao sto je Mickey Del Boy strizu koliko stignu. Svjetski coek, sirokija 'shvatanja', dosao da nauci neuke stanovnike CG da im bude bolje

    Ajmo sad neku botovsku repliku, tipa psiholoske manipulacije 'on je nas napravio kreditno sposobnim', 'on je nama povecao plate' i sl. Ko ceka da mu drugi poveca platu, da mu drugi nesto stvori, nema vajde od njega, bili u CG, ili bilo dje drugo.
    Legalno,da ja znam, drzavni službenici nikako nisu mogli sami sebi povećati platu.
    Logicno je da poslodavac povecava platu,u ovom slučaju drzava, koju je predstavljao gosn. Spajic I ekipa u to vrijeme.
    Logično je da je to i prije moglo da se uradi,al se nije htjelo jer je jeftinije vreca mekinja pred izbore a ovo iz budzeta mami Ivanović i ostalima.

  6. The Following User Says Thank You to MLS For This Useful Post:


  7. #555
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,853
    Thanks Thanks Given 
    2,692
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    obavezna odjava prebivališta za svakog crnogorskog državljanina koji se iseljava u drugu državu, sa namjerom da u njoj stalno živi;...
    to kaze zakon a svako cita kako mu je milo....
    spajke nije otisao tamo za stalno nego da se vrati i u cemu je problem ....
    Javlja se ostoja kuka za dps jer je ovaj obrnuo igru...
    javlja se DIK sa jos partijskim slugama....
    Javlja se Mandic da je odjednom Srbin jer molerise Beograd na vodi pa mora zbog posla....
    i koliko vas placaju grci gospodo.... ?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  8. #556
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Nije tačno da je u CG nemoguće zakonski imati dvojno državljanstvo. U mojoj užoj, pa i široj, porodici je više onih sa dvojnim državljanstvom (različitih država) nego samo sa crnogorskim i baš svako je u skladu sa zakonom.

  9. #557
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Imate ekonomsko drzavljanstvo, pocasno i preko veze drzavljanstvo, za sportiste drzavljanstvo koji ce za repku da igraju itd jos dosta opcija dje se lopatom daje drzavljanstvo prakticno na hiljade njih od 2006te do danas, tako da dvojno drzavljanstvo itekako da postoji i bez sporazuma sa drzavama tim.

    Drugo ko je imao oba do 2006, vojvoda je imao, moze ga imati i dan danas. Imam vise rodjaka iz bg koji na taj nacin imaju oba. Otac mi je imao dvojno bez problema od 1995te kad je to drugo drzavljanstvo dobio jedne zapadne drzave do zadnje ure bez 1 problema.

    Tako da itekako ima opcija za dvojno.

    Svakako će od srbije dobit samo lijep pozdrav jer ne saopstavaju podatke o svojim drzavljanima, tako da ne znam čemu ova frka nepotrebna.
    Nije frka nikakva nego si postavio pitanje dje to pise u zakonu, koji naravno dozvoljava izuzetke ali je opste pravilo da nema dva drzavljanstva osim izuzetno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #558
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Nevjerovatno koliko važni izbori. Ne zbog toga što su preshjednički, no što ćemo po prvi put gledat direktan sudar dva koncepta. Čiji će ishod u konačnom odlučivat i o sudbini đece naše đece.

    Nažalost, dočekali smo kao po Africi, Aziji, Bliskom istoku, da i preko naših leđa sparinguju Rusi i Ameri. I to će bit kritična nota ovih izbora: Mandić vs Spajić.

    O Mandiću ne moramo puno, jasan je i ko je, i jasan je čiji je.
    O Spajiću napisah ovđe, malo prije no što je oborena Krivokapićeva vlada, kad su onako neplanirano i iznenadno otputovali u Ameriku, prvo on pa Dritan, da samo treba gledat i pokazaće se: onaj koji poslije toga prvi izađe na scenu biće za potrošnju, onaj sledeći će bit trajna varijanta.

    Jer je jasno da, koliko je Mandić rusko-srpski, toliko je Spajić američki projekat. I na ovim preshjedničkim izborima mi ćemo zapravo gledat jesu li se te dvije strane našle, ili ostaju u borbi za dominaciju uticaja.

    Nesretni mi, jer će se balansirat preko naših leđa.
    Nesretni mi jer nesretna Evropa, koja ima mnogo odlučniji stav u pogledu suzbijanja ruskog uticaja na Balkanu, ostaje da ćuti u uglu. Glasno, ali ipak ćuti.
    Nesretni mi jer američki koncept sve vrijeme naginje ka balansiranju sa uticajem Rusije. Što se u realnosti odslikava kao skidanje ograničenja za rapidno narastanje uticaja Srbije, koje Amerikanci, u nekoj svojoj viziji, jasno posmatraju kao pozitivan trend ka putu u stabilizaciji. Stav Evrope je sasvim drugačiji, ali očito jalov i nedovoljno moćan.

    U prevodu na konretna dešavanja kod nas, balans uticaja ove dvije sile će nam izabrat preshjednika.
    Američki koncept je jasan: rekonfiguracijom naše političke scene, i to totalnim inžinjeringom bez i trunke slobodnog prostora ostavljenog volji ovog naroda, što se uostalom dešava već godinama unazad, doći ćemo u potpunu uticajnu sferu jake Srbije. Zauzvrat, ruski uticaj ostaće u granicama mekog, i svakako par koraka iza američkog, a jaka Srbija i jaka Abanija postaće kontrolisana poluga stabilnosti ovih prostora. Ovo je inače samo dio poznate američke strategije za Balkan, koju na sceni gledamo već jače od decenije.

    Baš zato totalno kritičan aspekt ovih izbora nije ko će biti kandidat inače najbrojnije strane- DPS-a, đe je sasvim očigledno da postoji jasan pritisak da se Milo ne kandiduje, inače bi to već odavno bilo riješeno, već kako će se odvijati relacija Mandić/Spajić.
    I pitanje svih pitanja: ko će od njih dvojice u drugi krug.
    I ono konačno, super-pitanje: da li će u drugom krugu onaj koji prođe imati podršku onog drugog.
    Jer će sa upravo na tom super-pitanju viđet jesu li ona dva uticaja našla balans.
    Lično mislim da, ako jesu, sudbina nam je iskrojena za naredno stoljeće.

    A što se samih kandidata tiče, ne sumnjam, Mandić će i dalje spuštenog garda i sasvim otvoreno, o naaaarodu i njegovoj volji, dok će Spajić naravno morati da promijeni taktiku, da zaboravi najveće teologe današnjice, popove i ljubljenje ruku, i da nanovo otkrije svoje pojačano crnogorstvo i ljubav prema jakoj i nezavisnoj Crnoj Gori.
    Ovo isključivo iz razloga zato što URA, kao dokazano transportno sredstvo koje je 2020. nekih 5% od ukupnih, a sve suverenističkih glasova, uspješno prevezlo u suprotan blok, više nema taj transportni kapacitet.
    Tako da će se sad PES morat vrnut već oprobanom receptu, Demokrata sa predzadnjih parlamentarnih izbora, kad su se ono onako glasno crnogorčili, ustajali na himnu i držali ruku na srce, navijali za Crnu Goru vazda i svuđe, iako su u to isto vrijeme po Budvi slavili 1918. kao da je Nova Godina. I očigledan povratak na taj recept se vidi već i iz prvih Spajićevih nastupa.
    A što je nevjerovatno bitno, jer se upravo u tom džepu od 5% koji opet treba prevest na drugu bandu, nalazi jedina eventualna mogućnost da im se, i jednom i drugom, na kraju i jednima i drugima, kocepcije izjalove.

    Upravo zato bih iznad svega volio da vidim nestranačkog, ili bar krajnje nezavisnog kandidata opozicije, ali uz Milovu BEZUSLOVNU podršku na svakom milimetru, jer bez nje neće niđe.
    Da, znam, stižu one anateme na mene, i ostala čuda, ali što ću. Osim što sam prokazani SDRPSovac, duboko sam i ubijeđen da je jedini kritični kvalitet koji naš budući preshjednik treba da ima samostalnost, odnosno ISTINSKA NEZAVISNOST.
    Koju sigurno neće dobit ni od Rusa ni od Amera ni od njihovih pulena, i može je jedino nać kod opozicionih partija. Ako budu imale dovoljno pameti da se odreknu potrebe za uticajem i vladanjem, i da stave jednako preshjednikovanje svim građanima Crne Gore kao jedini istinski kriterijum i namjeru.
    Jer to zapravo i jeste jedina uloga Preshjednika, koji, kao ni Ustavni Sud, nikad ne smije bit ni ''naš'', ni ''vaš''. No mora biti svoj, a svih nas.
    Kod osvježene vladajuće većine toga zasigurno nema, i neće ga ni bit.
    Kod opozicije možda, iako mislim da tu nema ni takve snage, ni takve svijesti.
    Pa da vidimo.

    U svakom slučaju, biće baš interesantno gledat ko je što ponio, jer ove izbore neće rješavat ko je koliko glasova zadobio, no ko je kome više pokupio. Od onih prostih koji to rade zapošljavanjem, do ovih krajnje sofisticiranih koji to rade power point prezentacijama o hiljadama i milijardama eura, svi osim DPS-a imaju neke tuđe džepove iz kojih mogu ponešto dić, i konačni zbir će ponajviše zavisit od toga.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. #559
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Znači, samo DPS Crnu Goru spašava?
    Samo vi ostanite zarobljeni u 90-im, nikad iz njih izać' nećete.
    Forever young, i want to be forever young

  12. The Following 5 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  13. #560
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,424
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Dps kandidat u drugi krug ne moze 40% prebacit trika nema. Eto mozda 45% ako bi sa druge strane manda bio. Mada i to sve gotovo nemoguce, jer nemaju vlast nidje, do tad ce je izgubit u pg, nema obecanja, nema zaposljavanja, nema para ka prije, nema čarter letova dijaspore itd. To ograničava masu.
    Last edited by lucke91; 03-02-23 at 22:26.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #561
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Znači, samo DPS Crnu Goru spašava?
    Samo vi ostanite zarobljeni u 90-im, nikad iz njih izać' nećete.

    Ovo što si izrekao je inače najtipičniji stav iz devedesetih- ili si za nas, ili ništa ne valjaš, TREĆE NEMA.

    I ne, samo Crna Gora Crnu Goru spašava.
    Last edited by Buva+gacce; 03-02-23 at 22:50.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  15. #562
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Pa ti si razdužio post čija je suština samo nezavisni kandidat DPS CG spašava, ostalo sve Srbi/Rusi
    Forever young, i want to be forever young

  16. #563
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Spajke je Amerikanac, izdaće vjeru pradedovsku.

  17. The Following 7 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  18. #564
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Je li realno da vi mislite da bi se Spajić kandidovao da ne ispunjava uslove...ako odustane, ima zakonske osnove da odustane, ako se kandiduje, onda je to to.
    Mislim da ce odjednom da skoče ingerencije predsjednika ka u Srbiji....on se za sve pita kad je predjednik a akd je premijer onda se premijer za sve pita....kakav ucenik Milašev
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #565
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa ti si razdužio post čija je suština samo nezavisni kandidat DPS CG spašava, ostalo sve Srbi/Rusi
    Jes predugačak, ali morao sam pješke

    Pročitaj ga ipak još koji put, možda nađeš i kakvu drugu poentu.

    Možda čak snimiš i da na jednom mjestu implicitno ostavlja prostor za scenario u kom Spajić ipak ne prođe u drugi krug, a onda podrži kandidata opozicije.... Ahahahahaha, zamisli kako bi to samo obrnulo igricu onda.

    Inače, Milojko, tipičan hazarder sa kripto sajtova i poker starsa, sa vrlo kul-hladan-kao-led stavom ignoriše lepršanje Demokrata, jer je totalnoooo ubijeđen da oni, u konačnom, nikad neće rizikovat scenario da troše Bečića na 10%, i ruše jedinstvo osvježenih vladalaca.
    Ali isto tako i te kako zna da, ako oni ipak daju kandidata, on drugog kruga gledat neće.
    Jer mu ova podrška na atomski pogon ovđe za to ipak neće bit dovoljna

    A poenta onog dosadnog posta je ipak bila da nam treba ničiji pulen.
    Last edited by Buva+gacce; 03-02-23 at 23:14.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  20. #566
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,424
    Thanks Thanks Given 
    14,908
    Thanks Thanks Received 
    4,187
    Thanked in
    2,119 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa ti si razdužio post čija je suština samo nezavisni kandidat DPS CG spašava, ostalo sve Srbi/Rusi
    Nekako mu se svi postovi svedu na to. Plus može to lijepo da se smjesti u nekolike rečenice, a ne roman.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  21. #567
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nekako mu se svi postovi svedu na to. Plus može to lijepo da se smjesti u nekolike rečenice, a ne roman.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    A što ću, toliko sam se nekako lijepo navikao da vas dvojica na gomilu iskačete sa SDRPSovanjem đe god što napišem, da mi nedostaje kad vas nema

    A slatko mi je i da vas ćeram da čitate, pa pišem romane

    Koji su i dalje o tome da opozicija treba da iznjedri nestranačkog kandidata.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #568
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Dobro je da sam mladji od svija vas pa i ima nade da ja docekam nekog kandidata a da je nas posto ne postoji jos nijedan koji nije neciji projekat

  23. #569
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...Upravo zato bih iznad svega volio da vidim nestranačkog, ili bar krajnje nezavisnog kandidata opozicije, ali uz Milovu BEZUSLOVNU podršku na svakom milimetru, jer bez nje neće niđe.
    Da, znam, stižu one anateme na mene, i ostala čuda, ali što ću. Osim što sam prokazani SDRPSovac, duboko sam i ubijeđen da je jedini kritični kvalitet koji naš budući preshjednik treba da ima samostalnost, odnosno ISTINSKA NEZAVISNOST...
    Trideset godina na vlasti, ali su se sad sjetili demokratije, i nezavisnosti od Istoka i Zapada, i toga da su "predsjednici svih građana" (a ne da zovu na partijske blokade puteva). Sad, kad je dogorelo do nokata. Stvarno je strah pasja vjera koja i Staroga Gospodara natjera da se mrskim srboklerofašistima umiljava, da ne završi u Lionu, čuš mene, nekom arapskom emiratu bez ekstradicije.

    Istinska nezavisnost koje smo se sjetili tek kad nas je Vašington niz vodu pustio. Bilo bi komično da nije tragično. Ne, ipak je samo komično.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #570
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Vucic ce i izmisliti podatke o Spajicu i vrlo rado ih dostaviti.
    A o Mandi naravno nece biti nista.

    Toliko duguje svom pobratimu Milu.
    Ti podaci ne mogu tek tako da se izmisle. Ovdje se radi o tome da nije zabranjeno imati crnogorsko i srpsko drzavljanstvo ako je srpsko steceno prije 2006. godine. Tako da Srbija moze i da dostavi te podatke, Manda bi opet mogao da se kandiduje. Veoma je tesko opravdati eventualnu zabranu kandidature licima sa zakonitim dvojnim drzavljanstvom. U stvari, prakticno je nemoguce to uraditi naknadno. Evropski sud za ljudska prava bi to smatrao krsenjem clana 3 Protokola 1 Konvencije, jer takva zabrana bi morala da bude proporcionalna i opravdana itekako dobrim razlozima.

    Sto se Spajica tice, ako dostave podatke za Spajica iz kojih proizilazi da ima drzavljanstvo Srbije, onda je to problem za njega. Osim ako je bio pametan pa se istog odrekao. Morao je da zna da ce ovaj problem da se problematizuje opet.
    Ali ako dostave podatke za Spajica, onda se postavlja pitanje zasto nisu htjeli da dostave podatke i za duple birace?
    Last edited by VanjaTheMan; 03-02-23 at 23:55.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  26. #571
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa ti si razdužio post čija je suština samo nezavisni kandidat DPS CG spašava, ostalo sve Srbi/Rusi
    Fali mu jos samo jučerašnje Ljuśino za Spajica,
    da je tokom prethodnog perioda pokazao bliskost sa najmračnijim dijelom rukovodstva SPC, pa da bude kompletno sve.
    Last edited by MLS; 04-02-23 at 07:26.

  27. #572
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Lider Demohrišćanskog pokreta Dejan Vukšić, koji je najavio kandidaturu za predsjednika, rekao je kako mu je bivši premijer Zdravko Krivokapić u ponedjeljak kazao da više ne želi da se bavi politikom.

    Krivokapić mu je to kazao u telefonskom razgovoru, kada mu je i najavio da neće biti na press konferenciji Demohrišćanske partije na kojoj je Vukšić objavio kandidaturu.
    Mora se priznati da je ovo rijetkost u crnogorskoj politici. Realno, ima fin posao i politika mu stvarno ne treba.

  28. #573
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mora se priznati da je ovo rijetkost u crnogorskoj politici. Realno, ima fin posao i politika mu stvarno ne treba.
    Svakako ga ljudi bez prestanka pljuju i sprdaju mu se (ja i dalje ne mogu da razumijem koji je razlog za to, pored toliko politickih zastidja koji su pokrali i osakatili te iste koji se njemu sprdaju).

    Jednom profesoru koji je imao postovanje i autoritet ne treba da mu nepismene budaletine dobacuju sa "Jesi li popio koju?"

    Ne zasluzujemo mi kvalitet. Mi zasluzujemo Petra Ivanovica i takvima kao njemu da ukazujemo postovnje.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  29. The Following 9 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  30. #574
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Što dočeka crni dps žuti, nema podršku ni istoka ni zapada, ni plavih ni crvenih, nigde nikog.
    Ostadoše sami na livadu sa njihovim kreditima od po 22 eura i stanovima, baš mi ih je žao.

  31. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  32. #575
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Svakako ga ljudi bez prestanka pljuju i sprdaju mu se (ja i dalje ne mogu da razumijem koji je razlog za to, pored toliko politickih zastidja koji su pokrali i osakatili te iste koji se njemu sprdaju).

    Jednom profesoru koji je imao postovanje i autoritet ne treba da mu nepismene budaletine dobacuju sa "Jesi li popio koju?"

    Ne zasluzujemo mi kvalitet. Mi zasluzujemo Petra Ivanovica i takvima kao njemu da ukazujemo postovnje.
    Ja sam ga i naveo kao pozitivan primjer. Vecina ljudi koji udju u te vode se navuce na politiku. Neka vrsta zavisnosti.

  33. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 23 of 158 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 18:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 17:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 09-04-17, 23:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •