Page 16 of 158 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 376 to 400 of 3930

Thread: Predsjednički izbori - 19.03.2023.

  1. #376
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Kazem ti, potpuno je nerealno da neko ko radi u Japanu ili Singapuru dolazi svaki cas u Crnu Goru. Nije to da se trkne iz Austrije ili Madjarske. Ili Luksemburga Posebno kad se rade poslovi koje je radio Milojko. Ne zna se ko je grdji, Singapurci ili Japanci. Radi se od zraka do mraka, nekad do kasno uvece. Bivalo je da nijesam dolazio po nekolike godine u CG. Ne sto ne bih dosao, nego sto mi nije moglo bit. Posebno kad si mlad, ka' Milojko. Ama nema sanse. Zero.
    Nzm brate, pockam se u posa' da kilo zlata zaradiš svaki dan ako ne možeš da u 3 mjeseca uzmeš 3 dana slobodno.
    Svakako to su sve hipotetičke situacije, ono što gledamo pravno-formalno, CG nema načina da utvrdi je li on bio kontinuirano preko 3 mjeseca van prebivališta u CG?
    Forever young, i want to be forever young

  2. #377
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nzm brate, pockam se u posa' da kilo zlata zaradiš svaki dan ako ne možeš da u 3 mjeseca uzmeš 3 dana slobodno.
    Svakako to su sve hipotetičke situacije, ono što gledamo pravno-formalno, CG nema načina da utvrdi je li on bio kontinuirano preko 3 mjeseca van prebivališta u CG?
    Pa ono jes, mada zavisi koji posao radis. Mislim da je Milojko morao raditi zestoko, kad se pogleda dje je sve radio.
    Postoji nesto sto se zove medjunarodna pravna pomoc, kad se zvanicnim putem traze podaci o svojim drzavljanima. Mada, to se obicno odnosi na kriminalce Ako se zaista desio previd, mislim da Milojko nece sebi dozvoliti da ga razvlace razni likovi-hijene koji jedva to cekaju.
    Mislim da on uopste nijetrebao da se kandiduje za predsjednika. Njegovo prirodno mjesto je da bude premijer koji ce sprovesti ekonomske reforme, umjesto da se bavi pretezno protokolarnim stvarima, da potpisuje zakone, prima ambasadore...Ja bih to gledao s te pozitivne strane.

  3. #378
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Aj' dovoljno sam vas puštio da patite, mislim da ima veoma lak i jednostavan način za utvrditi mjesto boravka u CG, dolazak jednom u 3 mjeseca i ko je prekršio zakon a ko ne prijavom boravka u drugoj državi.
    Dakle, samo podaci sa graničnih prelaza, vjerujem da je sve u arhivi, a sad je i digitalizovano, za Mickeya je dovoljan jedan čo'ek da mu "proknjiži" njegove prolaske kroz granične prelaze CG, ako ćemo da to radimo za njega, dovoljno je i 30 ne pretjerano stručnih ljudi, sa osnovama matematike i rada na kompjuteru da izračunaju i za sve Lukaemburžane, Srbijance, Njemce, Amerikance, Australijance koji imaju pravo glasa u CG, izvući sve prolaze naših gradjana sa pravom glasa kroz GP CG i odraditi što treba bit uradjeno, + ko nije prijavio mjesto boravka u drugoj državi krivična prijava.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #379
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.cdm.me/politika/dik-da-p...-predsjednika/


    Evo se javio i advokat Radulovic. Samo je pobrkao propise. Zakon o predsjedniku ne sadrzi ovu odredbu - odredba je tacna, ali se nalazi u Ustavu.
    Nije pobrkao, u pitanju su odredbe Zakona o predsjedniku. Ne bavi se Ustav ovakvim detaljima.

    Last edited by kimmi; 31-01-23 at 12:26.

  5. #380
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Naravno da se Ustav bavi tim odrednicama.

    image ru
    Forever young, i want to be forever young

  6. #381
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Naravno da se Ustav bavi tim odrednicama.

    image ru
    Eto kiksah...mrzjelo me da otvaram Ustav, a znao sam da je u Zakonu definisano.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. #382
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ti ono bješe pravnik, je li?
    Forever young, i want to be forever young

  8. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  9. #383
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ti ono bješe pravnik, je li?
    Hahaha...

    Jesam, ne provjerih, kiksah, bacite me lavovima...

    Obično zakoni razrađuju, ne prepisuju, zato i ne bacih pogled. Po treči put, moja greška.

    Al nije Radulović kiksao, stoji to u Zakonu o predsjedniku svakako.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 31-01-23 at 12:47.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #384
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Opet brkate prebivaliste i boraviste kao sta znaci biti biran i biracko pravo a koliko vidim ne pozivate se najsretnije ni na vazece pravne propise kao i na sta se odnose koje odredbe za izbor na funkciju poslanika, premijera ili predsjednika.

    Sto se tice Spajica mislim da je kod njega sve OK u pogledu valjanosti njegove eventualne kandidature sto se tice formalno pravne procedure i njega jedino moze da ospori Srbija ukoliko podnese dokaze o njegovom drzavljanstvu i prebivalistu tamo pa po sluzbenoj duznosti ga CG odjavi.

  12. #385
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Radulović podsjeća da kandidat za predsjednika mora biti crnogorski državljanin.

    “Pravo da bude biran za Predsjednika ima državljanin Crne Gore, koji je navršio 18 godina života i koji ima prebivalište u Crnoj Gori najmanje 10 godina u poslednjih 15 godina prije dana održavanja izbora”, navodi se u Zakonu o predsjedniku.
    Jeste pobrkao. Nije Zakon o predsjedniku, nego Zakon o izboru predsjednika. To su dva potpuno razlicita zakona.

    Ko sto ranije napisah, ja sam samo amaterski pogledao propise, nijesam se udubljivao. Jos uvijek ostavljam rezervu da postoji neki osnov za kandidaturu Spajica. cim niko nista ne demantuje.

  13. #386
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hahaha...

    Jesam, ne provjerih, kiksah, bacite me lavovima...

    Obično zakoni razrađuju, ne prepisuju, zato i ne bacih pogled. Po treči put, moja greška.

    Al nije Radulović kiksao, stoji to u Zakonu o predsjedniku svakako.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Nema u Zakonu o predsjedniku. Pogledao sam. Ima u Zakonu o izboru predsjednika.

  14. #387
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jeste pobrkao. Nije Zakon o predsjedniku, nego Zakon o izboru predsjednika. To su dva potpuno razlicita zakona.

    Ko sto ranije napisah, ja sam samo amaterski pogledao propise, nijesam se udubljivao. Jos uvijek ostavljam rezervu da postoji neki osnov za kandidaturu Spajica. cim niko nista ne demantuje.
    A kod nas se prebivalište u praksi vezuje za posjedovanje lične karte i to je to.

    Sa druge strane, stupidno je da su ovako strogi formalni uslovi za, po ustavnim ovlašćenjima, skoro pa protokolarnu finkciju, plus neposredan izbor, a najmoćnija funkcija je ostavljena, dakle premijersko mjesto, za stranačke trgovine.

    Samo konstatujem.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #388
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sto se tice Spajica mislim da je kod njega sve OK u pogledu valjanosti njegove eventualne kandidature sto se tice formalno pravne procedure i njega jedino moze da ospori Srbija ukoliko podnese dokaze o njegovom drzavljanstvu i prebivalistu tamo pa po sluzbenoj duznosti ga CG odjavi.

    Pa opet i da mu po SD država uzme prebivalište, ima' bi ga 10 od zadnjih 15 godina, ili misliš da mu retroaktvno oduzme za sve godine?
    Ne znam kako bi to baš pravno prošlo.
    A i svakako CG ne može legitimno dobit' podatke o državljanima i prebavalištu u Srbiji, a da im Sebija te podatke dobrovoljno ne proslijedi, što je skoro nemoguće.


    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hahaha...

    Jesam, ne provjerih, kiksah, bacite me lavovima...

    Obično zakoni razrađuju, ne prepisuju, zato i ne bacih pogled. Po treči put, moja greška.

    Al nije Radulović kiksao, stoji to u Zakonu o predsjedniku svakako.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ma lagano, sprdam se.
    Da, glupost da je ista definicija napisana i u Ustav i u Zakon, al ajde, možda su se vodili onom od viška glava ne boli.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #389
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Opet brkate prebivaliste i boraviste kao sta znaci biti biran i biracko pravo a koliko vidim ne pozivate se najsretnije ni na vazece pravne propise kao i na sta se odnose koje odredbe za izbor na funkciju poslanika, premijera ili predsjednika.

    Sto se tice Spajica mislim da je kod njega sve OK u pogledu valjanosti njegove eventualne kandidature sto se tice formalno pravne procedure i njega jedino moze da ospori Srbija ukoliko podnese dokaze o njegovom drzavljanstvu i prebivalistu tamo pa po sluzbenoj duznosti ga CG odjavi.
    Pa i meni je tesko da povjerujem da je ES napravila kiks. Koliko ja razumijem, prebivaliste je mjesto stalnog stanovanja, a boraviste je mjesto gdje se privremeno boravi i obicno je vremenski ograniceno (recimo, po hrvatskom zakonu, boraviste je do tri mjeseca). Spajic je zivio 12 godina van Crne Gore.

  17. #390
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ja koliko sam čita', nisam nidje moga nać' vremensko ograničenje boravišta, moguće da sam previdio, ali ne nadjoh.
    Forever young, i want to be forever young

  18. #391
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja koliko sam čita', nisam nidje moga nać' vremensko ograničenje boravišta, moguće da sam previdio, ali ne nadjoh.
    Pogledah zakon. Slican je hrvatskom:
    Član 18
    Registar boravišta sačinjavaju evidencije:
    1) boravišta crnogorskih državljana i stranaca sa stalnim nastanjenjem i privremenim boravkom ili
    boravkom do 90 dana;
    Zakon daje i definicije:

    2) prebivalište je mjesto u kojem se lice nastani da u njemu stalno živi, kao središtu životnih interesa i
    profesionalnih, ekonomskih, socijalnih i drugih veza koje pokazuju da, između lica i mjesta u kojem se
    nastanilo, postoji neposredna i trajna povezanost;
    4) boravište je mjesto u kojem lice privremeno boravi bez namjere da se u njemu nastani;
    E sad, ako je Spajic zivio 12 godina po Aziji, a zadnje tri u CG, on sad ima prebivaliste u CG, ali ga nema u periodu od 10 godina u zadnjih 15 godina, kao Ustav propisuje. Zato sto je od tih 15 zadnjih godina, u inostranstvu zivio 12 godina.

    Me se cini da je ovo dovoljno jasno.
    Last edited by Ostoja; 31-01-23 at 13:17.

  19. #392
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Али ако човјек није одјавио пребивалиште онда је све у реду што се тиче закона?
    Питам за родбину из њујорка.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #393
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Lako je provjerit' u MUP je li odjavljiva' prebivalište kad je plodio po Aziji.
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja pričam o tome kako je zavedeno u MUP, ako je odnavljiva' orebivalište ne bi moga' da se kandiduje za Predsjednika.

    Otkad je bitno šta stoji u evidenciji mupa? Zar nije mjerodavnije da li te lično prepoznaje neki član df biračkog odbora?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. The Following 4 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  22. #394
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pogledah zakon. Slican je hrvatskom:


    Zakon daje i definicije:



    E sad, ako je Spajic zivio 12 godina po Aziji, a zadnje tri u CG, on sad ima prebivaliste u CG, ali ga nema u periodu od 10 godina u zadnjih 15 godina, kao Ustav propisuje. Zato sto je od tih 15 zadnjih godina, u inostranstvu zivio 12 godina.

    Me se cini da je ovo dovoljno jasno.
    Ima on orebivalište u CG çim ga nije odjavio, samo je pitanje da li je prijavljiva' Crnoj Gori boravak u drugim državama.
    Ovaj član 18., moje laičko mišljenje je da su to odvojene kategorije "boravišta CG državljana i stranaca sa stalnim nastanjenjem i privremenim boravkom" "ili boravkom do 90 dana".
    Mada svakako su nam zakoni ne dvosmisleni, nego petosmisleni, trebaju magije da se rastumače.


    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Otkad je bitno šta stoji u evidenciji mupa? Zar nije mjerodavnije da li te lično prepoznaje neki član df biračkog odbora?
    Idi vidi u Šavniki ili ostatak SAO, pa nam javi šta je bilo.
    Last edited by technus; 31-01-23 at 13:28.
    Forever young, i want to be forever young

  23. #395
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Kako god. Nemam neko cvrsto misljenje, jer se nijesam udubljivao, nit mi je namjera.
    Moje je misljenje da Spajicu vise odgovara mjesto premijera nego predsjednika.

    Da sam tamo, svakako bih ga glasao. Sve ostalo je "mucni pa prospi". A ni za njega nijesam siguran. No ajd, da se proba ono sto se jos probalo nije. Nije neki izbor na CG politickoj pijaci. Ne zna se ko je od koga gori

  24. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  25. #396
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    DF, preko dežurnog Mandinog megafona Medojevića, baš jako udara po Spajiću.

    Odavno je politika u CG ispod bilo kakvog nivoa, al ovo što radi DF je baš teško DNO.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  27. #397
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Idi vidi u Šavniki ili ostatak SAO, pa nam javi šta je bilo.
    A ja mislio neđe smo se čekali...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  28. #398
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Nadjemo se lijevo kod Albukerkija.
    Forever young, i want to be forever young

  29. #399
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Itekako znaci. I ja mislim da je iz Singapura i Japana dolazio svako dva tri mjeseca toliko godina. Sigurno. Nije on tamo bio neka faca pa da mu je moglo biti no je rintao vjerovatno kao sto azijati rintaju. I nije mu nam palo da ce se jednog dana kandidovati za neku politicku poziciju u CG pa mu mozda bude problem.

    Mada na kraju nece biti nista od toga sve i da je tacno.
    Ja bih ga sad eliminisao iz bilo koje varijante(PM,predsjednik...) jer je izgleda rintao po Aziji kao i Azijati što rintaju i to je toliko rintao da nije mogao dolaziti u CG svake 2-3 mjeseca.Bolji CV za takve pozicije je direkt sa faksa(pod uslovom da je prosjek manji od 8,5) u fotelju.To je i praksa pokazala.
    Čitam sad ovo što sam napisao i više ni ja nisam siguran jesam li sarkastičan ili nisam.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  31. #400
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Kako god. Nemam neko cvrsto misljenje, jer se nijesam udubljivao, nit mi je namjera.
    Moje je misljenje da Spajicu vise odgovara mjesto premijera nego predsjednika.

    Da sam tamo, svakako bih ga glasao. Sve ostalo je "mucni pa prospi". A ni za njega nijesam siguran. No ajd, da se proba ono sto se jos probalo nije. Nije neki izbor na CG politickoj pijaci. Ne zna se ko je od koga gori

    Ma da, odma sam ja to reka' da je glupost što se kandidova' za Predsjednika, još je tip koji ima baš jak kredit i kod naroda, a i kod zapada i da je glupo da ga potroši na ovu manje-više manekensku poziciju, ponavljam shvatam borbu za što bolju poziciju za Parlamentarne kad god oni bili, ali mislim da bi mnogo bolje bilo da su Injac isturili, još žena, kao progres, ravnopravnost ovo-ono i te priče
    Forever young, i want to be forever young

Page 16 of 158 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 12:26
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 19:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 18:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 10-04-17, 00:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •