Page 5 of 158 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 3930

Thread: Predsjednički izbori - 19.03.2023.

  1. #101
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ljuso propagira ideju da se bojkotuju izbori jer dps kandidat ne moze dobit da im veli ne dajemo legitimitet oj kakav retard krv ti jbm
    Да парафразирам Гаја из скеча "Цура Рајкова" Љубо мисли много даље него што мисли просјечни аналитичар.
    Уживам у ауторским текстовима, препричавања прошлог дана су му досадна, у овим ситуацијама бриљира.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    neđe mi je ža' Demokrata. imali su zicer da pokupe određeni dio procg glasača, ovako će im to pokupit ES, a njima ostaje da se ponižavaju kao Bogdanović i preko medija mole Spaku za koaliciju. jer znaju da im je to jedini način da zadrže fotelje i dobiju nove

    тапаталк
    Nece Demokrate lose proci, ES ne moze bez njih nista. Posle izbora ce morati Demokratama dati bar trecinu vlade i mjesto predsjednika skupstine.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Да парафразирам Гаја из скеча "Цура Рајкова" Љубо мисли много даље него што мисли просјечни аналитичар.
    Уживам у ауторским текстовима, препричавања прошлог дана су му досадна, у овим ситуацијама бриљира.
    Apsolutni kralj naše analitičke scene (a konkurencija je žestoka). Jedini prognozer izbora, vjerovatno ikad i igdje, koji je uspio da omaši rezultat za 27%.

  4. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  5. #104
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,638
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nece Demokrate lose proci, ES ne moze bez njih nista. Posle izbora ce morati Demokratama dati bar trecinu vlade i mjesto predsjednika skupstine.
    daće im ne toliko radi rezultata, koliko radi toga da se df drži dalje od Vlade pa onda ajde daj ovima. a mislim da ne stoje dobro uopšte, jer ne bi Bogdanović plaka javno ovako bez nekog razloga

    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #105
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,841
    Thanks Thanks Given 
    2,688
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Evo rezultata pomalo čudne ankete koju je navodno IPSOS sproveo (Ja sam učestvovao u drugačijoj, za koju još izgleda nisu sumirani rezultati).

    Ako bi se na predsjedničkim izborima kandidovali svi lideri za koga bi glasali? (procenti su od broja onih koji bi glasali i koji su već opredijeljeni)

    Milo Đukanović 27.4
    Milojko Spajić 25.3
    Aleksa Bečić 11.1
    Andrija Mandić 10.5
    Dritan Abazović 6.1
    Miodrag Lekić 5.1
    Ervin Ibrahimović 3.1
    Ranko Krivokapić 2.8
    Goran Danilović 2.4
    Damir Šehović 1.7
    Vladislav Dajković 1.4
    Vladimir Joković 1.3
    Dejan Vukšić 1.2
    Marko Milačić 0.5

    Ne znam zašto se u anketi pojavljuje Ranko Krivokapić, a ne Raško Konjević. Neobičan propust.
    eto tako jedno nezavisno misljenje

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. #106
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    daće im ne toliko radi rezultata, koliko radi toga da se df drži dalje od Vlade pa onda ajde daj ovima. a mislim da ne stoje dobro uopšte, jer ne bi Bogdanović plaka javno ovako bez nekog razloga
    ES najvise uzima Demokratama. Zasto bi neko glasao za Demokrate ako moze da glasa za ES? Uz to su Demokrate crna rupa harizme. Djaoljeg clana harizmaticnog nemaju sa istaknutim liderskim vjestinama. Nemaju dovoljno znanja da formiraju misljenje o vaznim temama. Organizuju litije zbog fotelja i zahtijevaju izbore, a kad se vlada obori (za ciji pad su glasali) odjednom nece na izbore nego bi da sastavljaju novu, jer su osjetili da mogu da imaju fotelje bez truda. Kad smo kod glasanja za pad vlade, maltene od kako su nastali govorili su da nikad nista nece da rade sa DPS-om, a onda su glasali za obaranje vlade. A nakon toga sad opet idu sa pricom da nece sa DPS-om da skracuju mandat skupstini. Oni, koji su medju prvima ne tako davno zahtijevali izbore. Ko mozga u glavi ima racunica mu je jasna. Demokrate su ocigledno sprovele istrazivanje koje je pokazalo da im se biracko tijelo osipa. A da ne pominjemo da ih je zapad prekrizio.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  9. #107
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-o-zajednickom

    Koliko jada i bijede u jednom saopstenju, sta je ovo jbt... jos im sad prijete da ce oni u ES biti odgovorni za ishod izbora itd... kad ne mogu lijepo sad bi da ih naceraju u koaliciju kroz ucjene i prijetnje, e jada ovoga...

    Sto spaka rece, BIZARNA ponuda i nastup demokrata...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  10. #108
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Demokrate ovih dana prema ES

    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  11. #109
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Nema mizernijih foteljasa trenutno na politickoj sceni.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  13. #110
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nema mizernijih foteljasa trenutno na politickoj sceni.
    Niko od njih nema staza van politike 1 dan, nemaju realna znanja i biznise, tako da su oni bez politike direkt na zavod za zaposljavanje. Zato i grebu ovako.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  15. #111
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pricas za demokrate ili es?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  16. #112
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Mislim da covjek pise o SDP, SD, BS i DPS.

    Mladi SDP-a i stari SDP-a svi imaju iskustva u realnom sektoru. Uspjesni ljudi i van politike i razumiju se u upravljanje drzavom.

    A tek DPS... Ihaaa... profesionalni, gospocad sve. Posebno mladi DPS. Mislim da im treba konacno dati sansu.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  17. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  18. #113
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Pricas za demokrate ili es?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Demokrate.

    U ES od ovih do sad sto sam gledao svi imaju itekako ostvarene karijere u profesiji ili biznisu.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  19. #114
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Trazeci temu za predsjednicke izbore iskoci mi ovo

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Screenshot teme.




    Meni je sa ovim potpisom neprocjenljivo

  20. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:

    acs

  21. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Samo da pozdravim braću i sestre poslije pauze i da vam kažem da pozdravite novog preCednika Mandića
    Kratak doprinos temi :
    Ovi izbori su u stvari trka drugi krug izbora. I svi gledaju da ne sagore svog kandidata koji nema šanse da uđe u drugi krug. Otud i ovo ponašanje Demokrata koje je zabrinjavajuće ponižavajuće jer su poslije DPS ES i DF-a tek četvrti sa nekom max podrškom od svega 10% ukoliko kandiduju Aleksu.
    Ostaje da se nadamo da će DPS i DF kandidovati Mila i Andriju. Da Andrija sagori u prvom a Milo u drugom krugu i da se tako malo relaksira situacija.


    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #116
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,810
    Thanks Thanks Given 
    2,213
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Kako da se Milo kandiduje a brat abaz veli da ce se povuc iz politike.

    Mandic kandidat, nemojmo se zajebavat.

    Bukvalno ne postoji taj paralelni univerzum u kojem imamo mila mandu kao presjednicke kandidate.

  23. #117
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Djukanovic ce se kandidovati jedino ako ima ikakvu valjanu analizu da ima sansu u drugom krugu a njegova jedina sansa u drugom krugu se upravo zove Andrija Mandic.

    S druge strane Becic i Abazovic su se nerazumno i bespotrebno potrosili u medjusobnim sukobima dok Spajic i ES jos uvijek djeluju nezrelo ali svi ukupno bi rasteretili scenu ukoliko bi se nasli zajedno iza jednog kandidata koji bi razbio onaj gore navedeni scenario mada je neraspisivanje parlamentarnih izbora, kao niti jedne inicijative da do njih dodje jedan autogol iz kojeg ne znam kako ce Abazovic isplivati i koliko misli da odlaze neizbjezno.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  25. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Crnogorski blok treba obrnut igricu i izbacit Zdravinja kao njihovog kandidata. Neka on priĉa priču Crna Gora naša najmilija, naša matica, ja htio na Belveder no mi nijesu dali, ja rodio Spajka i Jakova to su moji izumi, ako mogu oni obećat platu od hiljadu evra mogu i ja od iljadu i po, Amfilohije mi rekao da će Vučić upirat prste u CG, dođoh opet da iskorijenim nemoral političara, niđe nebo nije plavo kao iznad CG, DF ES i URA plaćenici Beograda, SNP i Demokrate praštam vam nijeste loši ajte sa mnom obećavam teške drvene stolice lui XVI.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  26. #119
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Ovi ce izgleda stvarno mandu da kandiduju...
    Ne mogu da shvatim da su u df toliki kreteni da mandu kandiduju, nema te ankete koja mu sansu daje bilo kakvu.... ne vidim poentu
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  27. #120
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,810
    Thanks Thanks Given 
    2,213
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Haha cujes ovoga ne moze da shvati. Toliko godina u dps a ne shvata da DF vraca uslugu i igra dupli pas za svoje mentore.


  28. The Following 4 Users Say Thank You to p0smatrac For This Useful Post:


  29. #121
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ovo bi imalo nekog smisla, da realnost nije potpuno drugačija, a to je da prema svim relevantnim istraživanjima je PES pata pata sa DPS-om, tako da praktično da ne postoji ni teorijska šansa da PES bude u situaciji da bira koga će podržati, jer će njihov kandidat biti taj koji ide u drugi krug predśedničkih izbora (ostavljam malu šansu đe bi Demokrate, Ura i SNP izvršile političko samoubistvo i podržale DF kandidata prije izbora).

    Trenutna situacija najviše odgovara PES-u, budući da ko god bude kontra DPS-a u drugom krugu, će pobijediti.

    Ući u parlamentarne izbore sa predśednikom iz svojih redova, nasuprot izborima, a da prije toga realno nijesu odmjerili snagu na nivou Države, čini ogromnu razliku.

    Sent using Tapatalk
    Nisam ni rekao da trenutna politička situacija ne odgovara PES-u.

    A, kako god ti to vidio, jedina istinska realnost jeste da će PES na preshjedničke izbore prije nego bude imao jednog jedinog parlamentarnog poslanika.
    I to im nikako ne odgovara, jer će morat da biraju stranu unaprijed, jer nemaju izmjerenu političku težinu da bi bilo kome nešto diktirali.
    Odnosno, onaj koji će tu diktirat stvari je DF.

    Može i drugačije da se kaže:
    Da se PES nađe u situaciji da, u sasvim izvjesnom drugom krugu preshjedničkih, u parlamentu već ima buljuk poslanika i izbrojanu političku težinu, oni bi potenccijalno mogli diktirat nešto.
    Ali to se neće desit, jer parlamentarnih nema no samo preshjedničkih.

    Što se tiče tih ''svih relevantnih istraživanja'', ja sam do sad vidio samo jedno zvanično. I ono je dalo PES tačno onoliko manje od onoga što ovuda pominjete za koliko je više dalo DPS u odnosu na ono što mu vi ovđe dajete.
    Jednako kako su ga dali izbori u Nikšiću, Podgorici, Baru i Bijelom Polju.
    I strašno mi je zanimljivo kako se ovđe gađa tim ciframa raznoraznim, a sve što treba je da prebrojite glasačko tijelo ove četiri opštine, i već ćete moć približno da procijenite buduće rezultate, jer su vam u njih već zapisani.

    U svakom slučaju, da se vratimo temi, konačan ishod preshjedničkih izbora, ko god bili kandidati, će riješit trougao internacionalni faktor-DPS-ES.
    Last edited by Buva+gacce; 21-01-23 at 23:35.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  30. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  31. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...će riješit trougao internacionalni faktor-DPS-ES.
    Kakav tu izbor postoji? Između Milojka Spajića sa kojim stranci sjutra vladu moraju da prave i da sarađuju i potrošenog DPSa i njihovog kandidata šta misliš uz koga će internacionalni faktor?

    Zato i plače svaki dan CdM i Pobjeda kako ih je izdala međunarodna zajednica pristupom "i bez DF i bez DPS". Zato se i sjetio Zlatko Vujović da bi DPS-DF koalicija bila vizionarski hrabar potez.

  32. #123
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by p0smatrac View Post
    Kako da se Milo kandiduje a brat abaz veli da ce se povuc iz politike.

    Mandic kandidat, nemojmo se zajebavat.

    Bukvalno ne postoji taj paralelni univerzum u kojem imamo mila mandu kao presjednicke kandidate.


    Poslije 15 godina Manda mozda postigne mnogo vise...

    Tek sad se prisjetih da se te godine kandidovao i Medojsa, a i Milic.

    Citav sadasnji DF tad je pobijedio Fico.
    Sjeca li se ko rezultata?




    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Djukanovic ce se kandidovati jedino ako ima ikakvu valjanu analizu da ima sansu u drugom krugu a njegova jedina sansa u drugom krugu se upravo zove Andrija Mandic.
    Uzasna je istina u ovoj recenici. Svaka cast.

    I kad se vratimo 15 godina unazad i pogledamo ova 4 kandidata - isti scenario.
    Last edited by Kliker17; 22-01-23 at 02:08.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  33. #124
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,886
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Nisam ni rekao da trenutna politička situacija ne odgovara PES-u.

    A, kako god ti to vidio, jedina istinska realnost jeste da će PES na preshjedničke izbore prije nego bude imao jednog jedinog parlamentarnog poslanika.
    I to im nikako ne odgovara, jer će morat da biraju stranu unaprijed, jer nemaju izmjerenu političku težinu da bi bilo kome nešto diktirali.
    Odnosno, onaj koji će tu diktirat stvari je DF.

    Može i drugačije da se kaže:
    Da se PES nađe u situaciji da, u sasvim izvjesnom drugom krugu preshjedničkih, u parlamentu već ima buljuk poslanika i izbrojanu političku težinu, oni bi potenccijalno mogli diktirat nešto.
    Ali to se neće desit, jer parlamentarnih nema no samo preshjedničkih.

    Što se tiče tih ''svih relevantnih istraživanja'', ja sam do sad vidio samo jedno zvanično. I ono je dalo PES tačno onoliko manje od onoga što ovuda pominjete za koliko je više dalo DPS u odnosu na ono što mu vi ovđe dajete.
    Jednako kako su ga dali izbori u Nikšiću, Podgorici, Baru i Bijelom Polju.
    I strašno mi je zanimljivo kako se ovđe gađa tim ciframa raznoraznim, a sve što treba je da prebrojite glasačko tijelo ove četiri opštine, i već ćete moć približno da procijenite buduće rezultate, jer su vam u njih već zapisani.

    U svakom slučaju, da se vratimo temi, konačan ishod preshjedničkih izbora, ko god bili kandidati, će riješit trougao internacionalni faktor-DPS-ES.
    Ne moraju da biraju ako njihov kandidat u prvom krugu bude imao više glasova od kandidata DF-a. Što je sasvim realno.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  34. #125
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Može i drugačije da se kaže:
    Da se PES nađe u situaciji da, u sasvim izvjesnom drugom krugu preshjedničkih, u parlamentu već ima buljuk poslanika i izbrojanu političku težinu, oni bi potenccijalno mogli diktirat nešto.
    Ali to se neće desit, jer parlamentarnih nema no samo preshjedničkih.
    Kad uđu u drugi krug, obje varijante im savršeno odgovaraju.

    Ako Df podrži njihovog kandidata, ulaze u kampanju za parlamentarne na krilima pobjede na predśedničkim (funkcija je jedna, niko nema diraktan uticaj na činjenje predśednika osim njih samih).

    Ako Df ne podrži njihovog kandidata (i zbog toga izgube), u kampanju za parlamentarne ulaze sa pričom da je izvjesnu pobjedu nad DPS kandidatom uništio Df.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  35. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


Page 5 of 158 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  2. Predsjednički izbori u SAD
    By kimmi in forum Politika generalno
    Replies: 27
    Last Post: 06-07-20, 18:34
  3. Predsjednički izbori 2018
    By lucke91 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4071
    Last Post: 05-05-18, 17:18
  4. Srbija - predsjednički izbori 2017
    By chucknorris in forum Politika generalno
    Replies: 103
    Last Post: 09-04-17, 23:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •