Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 41 of 41

Thread: Politicki nemoral

  1. #26
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ide mi nesto uz naslov ove teme.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  2. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Malo cu iskociti iz teme, a sve je nedje povezano, nece mi bit zamjereno...

    Jedna stvar vezana za moral gradjana a ne politicara. Mada nije to ni moral nego...sve po malo, a opet vezano za politiku, kao i sve.

    Postoje djela, stavovi, slike, koje bas sve kazu o nekom pojedincu u negativnom smislu. Samo jedno djelo ili 1 stav.
    Isto to postoji kod kolektiviteta, takvih pojedinacnih slika koja svaka pojedinacno govori o sveopstoj olupini i ruini od drzave i mentalno-moralnom sklopu gradjana.

    ...Kao kad recimo, ulicom Svetozara Markovica u PG setaju pustena 2 magarca...
    Ta 2 magarca ne govore bas nista o sebi, sem da je ta drzava prostor dje ih ima - za razliku od nekih - dje ih nema i ciji prostor ne naseljavaju...
    Ta 2 magarca govore bas sve o nama koji smo sto pjeske sto autima, prosli pored ta 2 magarca i bas sve o onima koji nisu prosli tuda, nego su recimo, u tom momentu, pili pivo u nekoj magistralnoj birtiji izmedju Rozaja i Plava...

    E nisam sceo o njima, uzeh ih kao primjer, nego o necem drugom sto govori sve....

    Govori bas sve o prosjecnom stanju svijesti, sistemu vrijednosti, licemjerstvu, nadasve ljigavom gumenom karakteru prosjecnog kolektivnog, govori sve i o medijskoj sceni i novinarskoj etici koji nas uce tome. Govori o mentalitetskoj hipokrizijskoj havariji, individualnoj nedefinisanosti STAVA oko malo cega...najpovrsnijoj svijesti oko neceg oko cega se u osnovi i ima neki pozitivan/logican stav...

    A to je jedna fantasticna, banalna/najkolosalnija stvar - Dje narod i mediji u Crnoj Gori, Aleksandra Djukanovica iskljucivo zovu - Aco. A ne pravim imenom.
    Narocito je izopaceno sto ga tako zovu i svi oni koji o pomenutom imaju negativno misljenje, o nekim njegovim najblizim srodnicima i politici istih...

    I dje narod i mediji Crne Gore, Marka Carevica iskljucivo oslovljavaju sa "Bato" ili sa "M. Bato Carevic", a ne pravim imenom.
    Narocito je izopaceno sto ga tako zovu i svi oni koji o pomenutom nemaju precerano pozitivno misljenje, niti o politickoj grupaciji kojoj pripada....

    Ove cinjenice govore bas sve, o bas svemu u CG. Jesu, banalne su, ali govore bas sve - o svemu.

    "Aco" i "Bato" su ogledalo i vrhunski psihoprofajlerski dokaz moralne izgubljenosti i karakternog gadluka krajnjeg stepena prosjecnog covjeka odje.

    Vjerovatno sam ih i ja, nekad, nedje tako nazvao...

    Zato sto mi je to, u ovakvom drustvu, moralo i moglo biti...
    Zato sto je jedan stranac vidjevsi ona 2 magarca u Svetozara Mar(k)ovica, bio cak po malo, i pozitivno odusevljen...

    I znajte svaki put kad ste pomislili na te ljude kao na "Aca" i "Bata", kad ste ih tako izgovorili, napisali, da ste ih abolirali i podrzali bas u svemu sto indirektno ili najdirektnije personifikuju te dvije spodobe i spodobe oko njih...

    Aco i Bato - govore bas sve o nama, bez obzira na nacionalnu i stranacku pripadnost...
    Last edited by Platinum; 08-02-23 at 07:31.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  5. #28
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Malo cu iskociti iz teme, a sve je nedje povezano, nece mi bit zamjereno...

    Jedna stvar vezana za moral gradjana a ne politicara. Mada nije to ni moral nego...sve po malo, a opet vezano za politiku, kao i sve.

    Postoje djela, stavovi, slike, koje bas sve kazu o nekom pojedincu u negativnom smislu. Samo jedno djelo ili 1 stav.
    Isto to postoji kod kolektiviteta, takvih pojedinacnih slika koja svaka pojedinacno govori o sveopstoj olupini i ruini od drzave i mentalno-moralnom sklopu gradjana.

    ...Kao kad recimo, ulicom Svetozara Markovica u PG setaju pustena 2 magarca...
    Ta 2 magarca ne govore bas nista o sebi, sem da je ta drzava prostor dje ih ima - za razliku od nekih - dje ih nema i ciji prostor ne naseljavaju...
    Ta 2 magarca govore bas sve o nama koji smo sto pjeske sto autima, prosli pored ta 2 magarca i bas sve o onima koji nisu prosli tuda, nego su recimo, u tom momentu, pili pivo u nekoj magistralnoj birtiji izmedju Rozaja i Plava...

    E nisam sceo o njima, uzeh ih kao primjer, nego o necem drugom sto govori sve....

    Govori bas sve o prosjecnom stanju svijesti, sistemu vrijednosti, licemjerstvu, nadasve ljigavom gumenom karakteru prosjecnog kolektivnog, govori sve i o medijskoj sceni i novinarskoj etici koji nas uce tome. Govori o mentalitetskoj hipokrizijskoj havariji, individualnoj nedefinisanosti STAVA oko malo cega...najpovrsnijoj svijesti oko neceg oko cega se u osnovi i ima neki pozitivan/logican stav...

    A to je jedna fantasticna, banalna/najkolosalnija stvar - Dje narod i mediji u Crnoj Gori, Aleksandra Djukanovica iskljucivo zovu - Aco. A ne pravim imenom.
    Narocito je izopaceno sto ga tako zovu i svi oni koji o pomenutom imaju negativno misljenje, o nekim njegovim najblizim srodnicima i politici istih...

    I dje narod i mediji Crne Gore, Marka Carevica iskljucivo oslovljavaju sa "Bato" ili sa "M. Bato Carevic", a ne pravim imenom.
    Narocito je izopaceno sto ga tako zovu i svi oni koji o pomenutom nemaju precerano pozitivno misljenje, niti o politickoj grupaciji kojoj pripada....

    Ove cinjenice govore bas sve, o bas svemu u CG. Jesu, banalne su, ali govore bas sve - o svemu.

    "Aco" i "Bato" su ogledalo i vrhunski psihoprofajlerski dokaz moralne izgubljenosti i karakternog gadluka krajnjeg stepena prosjecnog covjeka odje.

    Vjerovatno sam ih i ja, nekad, nedje tako nazvao...

    Zato sto mi je to, u ovakvom drustvu, moralo i moglo biti...
    Zato sto je jedan stranac vidjevsi ona 2 magarca u Svetozara Mar(k)ovica, bio cak po malo, i pozitivno odusevljen...

    I znajte svaki put kad ste pomislili na te ljude kao na "Aca" i "Bata", kad ste ih tako izgovorili, napisali, da ste ih abolirali i podrzali bas u svemu sto indirektno ili najdirektnije personifikuju te dvije spodobe i spodobe oko njih...

    Aco i Bato - govore bas sve o nama, bez obzira na nacionalnu i stranacku pripadnost...
    Imas pravo

    Brano, Vesko, Mugi, Daka, Pedja, ...

    Najgore je sto se neka od tih poludragih nadimaka SAPUCU ili izgovaraju uz osvrtanje...
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  6. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  7. #29
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Te nadimke sam uvijek izjednačavao sa mafijaškim nadimcima tipa Al "Scarface" Capone, "Cadillac Frank", Albert "Tick-Tock" Tannenbaum, Sammy "the Bull" Gravano, Sale Mutavi, Velja Nevolja... Tepanje mi sigurno nije ni na kraj pameti. Osim ako neko od njih ne želi da me utepa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. The Following 3 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  9. #30
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Moral

    VS

    Nemoral


    Retweet u Medovom stilu. Nidje veze.
    Last edited by Kliker17; 17-02-23 at 17:06.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  11. #31
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Moral

    VS

    Nemoral


    Retweet u Medovom stilu. Nidje veze.
    Spajic je morao da se izvini zbog laganja. Stvar morala i odgovornosti prema gradjanima Crne Gore koje je lagao. Lijepo je da se Jakov izvinio, ali je veoma cudno da to Spajic nije uradio.

    Da li se, mozda, i kod njega radi o sindromu "velikog vodje". Nepogresivog superheroja. Ili jednostavno o bahatosti?

    Lijepo srocenim opravdanjem se je mogao barem djelimicno oprati. Izgleda da je tu lekciju propustio da nauci dok je bio u Japanu.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  13. #32
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,735
    Thanks Thanks Given 
    2,639
    Thanks Thanks Received 
    2,511
    Thanked in
    1,426 Posts

    Default

    ovu lekciju o neizvinjavanju je naučio od Dps
    koliko me pamcenje sluzi uvijek je zena u pravu....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  14. #33
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Kad bih bio uctiv i kulturan u CG, govorio "Dobar dan", "Prijatno", "Izvinite", "Fala", kad bih priznao neku gresku ili recimo otvoreno naveo neku svoju manu, cesto bi me cudno gledali, blago receno..

    Mozda se prosto iz tog razloga nije ni izvinio..
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  15. #34
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default Spajicevo izvinjenje

    Ima jedna lijepa stvar, kad covjek nije egocentricni sujetni egomanijak, kad nije samoljubljivi iskompleksirani Crnogorac, kad je introspektivan, iskren, metamorfozicno-katarzican, samospoznajan, objektivno samokritican, na koncu - kad prizna da je pogrijesio, objasni kako dje zbog cega, i onda se posle toga izvini, pokaje, i sve na njemu odise tim kajanjem, zalom i grizom savjesti.

    Ima jedna jos ljepsa stvar, kad mi to izvinjenje i kajanje prifatimo i damo iskreno drugu sansu nekom, tu pokazujemo razumijevaje ljudske prirode i nesavrsenosti, pruzanje pomoci covjeku u sustini, koji je trazi indirektno..

    Ima jos jedna lijepa stvar - kad oprostite komsinici, kumu, pasenogu, partneru, prijatelju, jetrvici..

    I ima jos jedna lijepa stvar - kad oprostite nekom lokalnom politicaru u Rejkjaviku ili u nekoj njemackoj opstini..

    I ima jedna katastrofalno autodestruktivna stvar - Kad oprostite politicaru u Crnoj Gori ili Bangladesu.

    Mi prastamo bas sve, bas svakom politicaru. Zato smo tu dje smo.

    Nama ne smetaju njihove lazi jer smo i sami lazljivi dvolicni lazovi.. (degeneriku, pricaj u svoje ime, nismo svi takvi..)..

    Spajic je sad u situaciji dje se ne zna - je li gore izvinit se ili ne pomisljat na izvinjenje..

    Ako se izvini on je nekulturni nevaspitani imbecil sa Dunning-Kruger sindromom..

    A ako se pak izvini - to mu svjesno nece cijenit oni koji ga ne podrzavaju, a potsvjesno ni oni koji podrzavaju njega i ES..

    A i prebrzo mu trazimo izvinjenje! Polako...da se zavrsi ovaj cirkus..da pripremi sto ce pricat..da izvjezba pred ogledalom..glas, dikciju, gestikulaciju, stav.. Ne meze se pojavit - E raja, os mi halalit?!

    Polako..

    Koliku tezinu uopste danas ima necije izvinjenje i necija rijeci? Cemu ono sluzi?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...t=#post5840203

    Ocekivanje/trazenje izvinjenja od Spajica u ovoj situaciji je kao kad...Tanja koja je 17 godina u braku sa Ahmedom..jednog dana iz cita mira pita krajnje ozbiljno Ahmeda - da li ju je prevario sa njihovom komsinicom..

    Na ovo pitanje ne postoji dobar odgovor. Kakav god bio jednako je los i pogresan. Uzasan. Makar Ahmed nikad ni bacio pogled na komsinicu - jednako je lose kao da ju je prevario. I na ovo pitanje ne postoji odgovor.

    Zato je Milo(jkovo) izvinjenje i neizvinjenje podjednako lose, pogresno, i ima isto ishodiste na kraju.

    Mozda bi najbolje bilo da se Tanja i Ahmed razvedu.

    Mozda bi najbolje bilo da se i Milo(jko) razvede od politike.

    To me potsjeca na ovaj skorasnji prijepor dje se vatali za kragne iz opstine TV, lokalne Muzeji i Galerije i Uprave Za Zastitu Kulturnih Dobara CG s jedne strane i CZK Tivat i umjetnika s druge strane oko uklanjanja Male scene...Sto rece Popaj, parafraziram - Sve i da ta scena zasluzuje micanje - sto cinite sa ostatkom kulturne bastine u CG!? Dje vi je tu ekspeditivnost i bilo sta?

    Ili prostije, kad nekom dodju da sruse nelegalnu kucu, vlasnik logicno pita, zasto rusite moju a ne i ostatak desetina i desetina iljada nelegalnih kuca u CG?

    Pa, otkud nama moralno pravo da trazimo od Spajica izvinjenje kad smo patoloski mazohisticki u istima uzivali 30 godina, a uzivmo i dan danas..?

    Zamislite da se Milo skruseno i ponizno izvinjavao, trazio halala i kajao pred nama? Odavno ga ne bi bilo na politickoj sceni. Svi to znamo ne moram vas ja ucit..

    Evo recimo Vucic, on dodje na TV i kaze, citiram: "Ja sam pi*kousti pe*er".

    I sta? Nista. Prestanu tako da ga zovu..

    Milojko zna da nije u Japanu nego na Balkanu, mozda prosto treba da se pojavi i kaze "Ja sam lazov i punite mi svi u prkno". I od tog trenutka svi prestanu da govore da je lazov..

    ...pa da posle toga nastavi i doda...: "...30 i kusur godina ste zivjeli, podrzavali i uzivali u lazima i sadistickim eksperimentima nad vasom drzavom i savjescu, a sad ocete da vam se ja, izvinjavam, zbog jedne jedine lazi. Gonite se u ....."..
    .
    .
    .
    Vec posle ove Milojkove imaginarne recenice neki osjecaju kolebanje...koje polako prelazi u grizu savjesti...A vec u ovom trenutku u zelju da se oni izvine Milojku!

    Je l tako? Naravno da nije. E bas vam vjerujem...

    Zato smo tu dje smo. Bas zbog tog trenutnog osjecaja Milojkove imaginarne recenice..
    .
    .
    .
    Sta bi bilo najbolje da urade gradjani? Da i njega i svakog slicnog vec sjutra isprate sa politicke scene. Dakle ne njega nego sve. Da li ce to desit?

    Naravno da nece. Jer smo rodjeni, odrastali, odrasli, formirali, oblikovali se, prosli kroz fabricku traku masine koja svjesno sistemski proizvodi takve vrste dezorjentisanih moralnih olupina, koje ce trpljet bas sve.
    Kroz nju su prosli bas svi, obicni gradjani, intelektualna elita, politicari, medijska bransa, mladi, stari, sjevernjaci juznjaci, Crnogorci, Srbi, svak ko naseljava prostor zvan CG. Krug je zatvoren.

    Kako se jedino moze izac iz zacaranog kruga podrzavanja svog i dusmanina ove drzave?
    Unistenjem te masinerije cije je postojanje interes bas svakog politicara u CG. Neutralizacija svega onog sto nas pod plastom demokratije, liberalizma, manipulacijom, zloupotrebom i zamjenom teza tumacenja individualnih ljudskih prava - u jednoj razorenoj i spaljenoj drzavi - temeljno i svjesno cini ovakvima kakvi jesmo. Dok smo god okruzeni svim onim sto nas cini ovakvima - mi necemo, i ne postoje teoretske sanse da budemo drugaciji.

    Mi samounistenjem hranimo svijet koji nas vodi ka samounistenju.
    Drugaciji poredak i svjetonazor ljudi ne mogli prifatiti, jer su vec samljeveni indoktrinacijom i dekadencijom krajnjeg stepena. Bilo kakve odlucnije mjere i modeli za poboljasnje ovog drustva - premda dijelom priznate kao nacin koji bi vodio ka progresu - bile bi shvacene kao gusenje sloboda i psihomentali napor koji oni ne mogu podnijeti i zrtvovati se za sebe, svoju djecu i svoju drzavu..

    Tu se krug zatvara. To nema ko da uradi, a onaj ko bi i pokusao bio bi prezren, odbacen i predmet potsmijeha.

    Pa ce Milo, Milojko i svi ostali nesmetano nastavit tamo dje su stali..
    Last edited by Platinum; 19-02-23 at 07:58.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  17. #35
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default


    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  18. #36
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    .
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  19. #37
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    .
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  20. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,791
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,314
    Thanked in
    2,166 Posts

    Default

    Eto ga Koljenica kao američki redneck. Samo mu fali slamčica u ustima i bendžo u rukama.


    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  22. #39
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  23. #40
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Politicki nemoral, a Casti(mo) mi!
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  24. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  25. #41
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Да мало разбијемо историјски мит о Беси и упознамо се боље са нашим рођацима/комшијама Албанцима кроз њихове представнике :

    Откад је измијењен изборни закон, албанци од 2012 немају више загарантована 4 или 5 мандата, па се да би добили мандат у скупштини (по мањинском изборном прагу) удружују у коалиције. Обично двије понекад три странке чине коалицију, па пошто добију једно мјесто праве договоре да пола мандата одради једна партија пола мандата друга. Како то у пракси иде :


    Albanski forum: Nimanbegu je lažni poslanik, prevarant i otimač, ne poštuje koalicioni sporazum...

    Albanski forum iz 2020. godine, kojeg sačinjavaja Albanska alternativa (AA) i Demokratski savez Albanaca, saopštio je danas da su jednostrani i neprimjereni postupci predstavnika Force, Gencija Nimanbegua, za kojeg kažu, da ni u jednom segmentu ne poštuje koalicioni sporazum i Albansku listu, već nastupa kao da je poslanički mandat dobio od svojih, manje od 1.500 glasova, ne bazirajući se na obaveze koje ima prema onima koji su mu omogućili da bude u ulozi poslanika.

    Oni su Nimanbegua nazvali "lažnim poslanikom", "prevarantom" i "otimačem".

    Iz Albanskog foruna su kazali da je Nimanbegu bio u obavezi da da ostavku nakon dvije godine mandata, ali da to nije ispoštovao jer je navodno htio da bude u mandatu kada se glasa za budžet

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...intext_related



    Nimanbegu: Može li se slaviti uz albanske i zastave OVK, pa glasati da DF uđe u Vladu?

    Poslanik Albanske liste i predsjednik Force Genci Nimanbegu reagovao je na jučerašnje saopštenje Albanskog foruma, iz kojeg su ga nazvali "lažnim poslanikom" koji ne poštuje koalicioni sporazum.

    Nimanbegu je upitao da li se može pobjeda na izborima u Tuzima slaviti uz albanske zastave i zastave OVK, a da se poslije deset dana glasa da četiri ministra iz Demokratskog fronta uđu u Vladu. "Možda može, ali ne mojim glasom! Ne glasom Albanske liste koja nosi i moje ime Genci Nimanbegu - Nik Đeljošaj", naveo je on na Fejsbuku.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...f-udje-u-vladu



    Оно што је занимљиво јесте да Ђељошај који сада (са правом) напада Ниманбегуа за непоштоваање договора, ово исто урадио Мехмету Бардхију.


    Đeljošaj ne da mjesto Bardhiju

    Poslanik Albanske alternative (AA) Nik Đeljošaj neće ustupiti poslaničko mjesto lideru Demokratskog saveza Mehmetu Bardhiju, jer to nije predviđeno koalicionim sporazumom, kazao je izvor “Vijesti” iz Albanske koalicije.

    Bardhi je ranije izjavio da će u parlamentu zamjeniti Đeljošaja. Sagovornik “Vijesti” iz Albanske koalicije tvrdi da prema sporazumu Bardhiju pripada polovina novca koje koalicija dobija iz budžeta, dok bi AA i Demokratska partija Fatmira Đeke dijelile poslanički mandat.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...jesto-bardhiju



    Đeljošaj se neće povući iz parlamenta

    Poslanik Albanske alternative (AA) Nik Đeljošaj neće se povući iz parlamenta, i pored zahtjeva lidera Demokratskog saveza Mehmeda Bardhija, saznaju “Vijesti” iz albanske koalicije.

    “Poslaničko mjesto nije uzurpirano i Bardhi to odlično zna”, kazao je sagvornik “Vijesti”.

    Bardhi je nagovijestio mogućnost pokretanja pravnog postupka zbog odbijanja Đeljošaja da mu ustupi mandat.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-iz-parlamenta



    Ово се дешава у сазиву скупштине ЦГ од 2012 до 2016, а најача фора је да ни ту није крај, изгледа да је Ниманбегу у истом периоду одрадио цијели мандат иако је имао право само на пола, тојест прекршио је договор са Васељом Сиништајем :

    Siništaj: Nimanbegu 60 dana uzurpira mjesto u poslaničkim klupama

    "Vašim ponašanjem, naše glasače ste iznevjerili, časnu vašu porodicu obrukali, a na kraju, u politici, dokazali da vi ni o čemu ne odlučujete. Čak ni o vašem moralu i ličnom integritetu"

    Predsjednik Građanske inicijative Vaselj Siništaj pozvao je poslanika Force Gencija Nimanbegu da ispoštuje potpisani sporazum o formiranju Albanske koalicije i podnese ostavku na poslaničku funkciju.

    Siništaj je objasnio da je, na osnovu Političkog sporazuma i Aneksa koji su potpisali Forca i Građanska inicijativa 2012. godine, Nimanbegu trebalo da podnese ostavku 6. novembra prošle godine, jer mu je tada prestajala poslanička funkcija.

    "Na osnovu postignutog i potpisanog Političkog sporazuma i Aneksa istog, kao i našeg zajedničkog saopštenja, kao nosioci izborne liste Forca za jedinstvo, javno pozivam Novu Demokratsku Snagu – Forca i poslanika Gencija Nimanbegu da podnese ostavku i omogući obavljanje poslaničke funkcije kandidatu Građanske inicijative", poručio je Siništaj, prenosi portal Ul-info.

    Siništaj je kazao da Nimanbegu 60 dana nezakonito, mimo Političkog sporazuma i Aneksa, uzurpira mjesto u poslaničkim klupama, zloupotrebljavajući činjenicu da je bio prvi na izbornoj listi i nije podnio ostavku 6. novembra prošle godine, kada mu je, kako je naveo, prestala funkcija na osnovu sporazuma.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...nickim-klupama




    Недај боже да неко помисли да имам нешто против албанских политичара, само сам хтио Маруновићу и остали заблудјелим овчицама да покажем да су Албанци људи као и ми са манама и врлинама, те да беса као и чојство и јунаштво спадају у ријетке особине наша два народа а да нам је политички неморал својствен као мало коме.
    Last edited by Mstislav; 20-03-23 at 13:44.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  26. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Osmišljeni tv nemoral
    By Mabus in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 18-09-06, 15:51
  2. Politicki vic (u susret/poslije referenduma)
    By hercules in forum #montecafe
    Replies: 13
    Last Post: 08-06-06, 21:58
  3. Politicki marekting
    By Fidel Castro in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 57
    Last Post: 12-05-06, 18:55
  4. Politicki marketing
    By MNIP in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 20-04-06, 10:05
  5. Politicki turizam ministara
    By gos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-04, 08:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •