Page 107 of 442 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117157207 ... LastLast
Results 2,651 to 2,675 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #2651
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Zvanično je sve ono sagradio brat mu dok je bilo u njegovom vlasništvu i onda je sve to poklonio Milu.
    Pa i država zvanično ruši građaninu ono što je ilegalno sagradio, a slučajno je taj građanin Milo Đukanović.

  2. #2652
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ....Оно што би могло бити исплативо је аеродром Никшић који би уз проширивање писте могао да служи као сезонски аеродром.
    Ono što sam se iznenadio u priči sa njim je da se ozbiljno sprema izgradnja aerodroma Trebinje, investitori čekaju sa spremnih 200 mil € Priča postoji već neko vrijeme, mislio sam da je klasična politička navlakuša, ali eto...


    TT

  3. #2653
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pa i država zvanično ruši građaninu ono što je ilegalno sagradio, a slučajno je taj građanin Milo Đukanović.
    Standardno promašen komentar. Može bilo ko da ima legalne prihode u stotinama miliona i da opet nešto izgradi nelegalno. Kolega je komentarisao da li je zvanično imao para da izgradi one kuće i ogradi i uredi imanje, a ne da li je legalno ili nelegalno gradio.


    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Da nije bilo mila i kradje od drzave, taj njegov brat aco bi bio neuspjesni prodavac svercovanih cigareta koji svako malo pada i ide u zatvor.
    Tačno. Što opet ne znači da je bitno kolika su bila Milova zvanična primanja dok je njegov brat gradio po, u tom periodu, svom imanju.
    Last edited by NHM; 05-04-23 at 20:47.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #2654
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    768
    Thanks Thanks Received 
    331
    Thanked in
    193 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Zvanično je sve ono sagradio brat mu dok je bilo u njegovom vlasništvu i onda je sve to poklonio Milu.
    Valjda đed - đedovina je u pitanju.

    Tako reče mali Nikolić.

  5. #2655
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Standardno promašen komentar. Može bilo ko da ima legalne prihode u stotinama miliona i da opet nešto izgradi nelegalno. Kolega je komentarisao da li je zvanično imao para da izgradi one kuće i ogradi i uredi imanje, a ne da li je legalno ili nelegalno gradio.




    Tačno. Što opet ne znači da je bitno kolika su bila Milova zvanična primanja dok je njegov brat gradio po, u tom periodu, svom imanju.
    Ali je bitno jer vodi ka tome 'odakle njegovom bratu pare' da gradi to. Odakle mu pare? Pa pokrali su drzavu.

  6. #2656
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Pa jesu. Onda odmah kažeš odakle njegovom bratu pare da gradi, a ne da Milo nije imao dovoljno velika primanja da ono gradi.



    Quote Originally Posted by coldplay View Post
    Valjda đed - đedovina je u pitanju.

    Tako reče mali Nikolić.
    Imanje jeste, ako nisu još nešto dokupili. Trošna kuća od osamdesetak kvadrata je potpuno reizgrađena i dodao je još dvije kuće od ukupno 400-500 kvadrata. Plus ozidao ogroman zid. Mans je prije neku godinu izbacivao slike imanja sa kućama iz drona. Ništa od toga nije bilo prijavljeno, stajala je u katastru i dalje samo ta stara trošna kuća koja odavno ne postoji u takvom stanju. Ni traga od novih objekata.
    Last edited by NHM; 05-04-23 at 20:55.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #2657
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pa jesu. Onda odmah kažeš odakle njegovom bratu pare da gradi, a ne da Milo nije imao dovoljno velika primanja da ono gradi.
    Ne znam zasto bih to govorio, nisam pao sa marsa - kao ni ostali. Radi se o obicnoj igri, toku istrage, navlacenju, glupim eventualnim odbranama 'nisam ja brat je'...pa odakle bratu? Ajde da vidimo svi (cijela drzava) odakle bratu pare.

  8. #2658
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Da nije bilo mila i kradje od drzave, taj njegov brat aco bi bio neuspjesni prodavac svercovanih cigareta koji svako malo pada i ide u zatvor.
    Ja znam jednu potpuno drugu pricu o Acu. Gdje je on glavni mozak svega u toj familiji i DPSu. Da njega bilo nije-Mila ne bi bilo, posebno ne ovako dugo.

  9. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  10. #2659
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ja znam jednu potpuno drugu pricu o Acu. Gdje je on glavni mozak svega u toj familiji i DPSu. Da njega bilo nije-Mila ne bi bilo, posebno ne ovako dugo.
    Onaj IQ 200 mozak hobotnice iza dpsa a kad vidis nacin na koji su djelovali i radili, pa to je smijesno. Krivica je na narodu sta je sve prolazilo, na sta se sve cutalo...

    Limenka etc.

  11. #2660
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Brat je taj koji je "završavao" svoje interese još kao student. On je bio taj za koga su mislili da će da se bavi politikom, a ne Milo. Ne moraš bit baš genijalac za ovakve stvari, ali moraš bit i dovoljno pametan i dovoljno beskrupulozan.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #2661
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Ajde ljudi ne zaebavajte se, covjek je napravio pare kao muzicki producent.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  13. #2662
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Onaj IQ 200 mozak hobotnice iza dpsa a kad vidis nacin na koji su djelovali i radili, pa to je smijesno. Krivica je na narodu sta je sve prolazilo, na sta se sve cutalo...

    Limenka etc.
    Pa eto tako..price kao i uvijek. Ovo je ono sto je i taj Aco pricao. Izmedju ostalog i to da je dosao u CG da na ovim izborima burazera spasava. Inace sad je Aco 5dio onog sto je bio.. Nekad su mu dvije stolice donosili da bi sjedio..dok zeludac nije operisao.

    Svakako smo kao narod mi podbacili, ali nismo ni imali neke opcije dugo vremena. Iz moje perspektive neke..

  14. #2663
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Standardno promašen komentar. Može bilo ko da ima legalne prihode u stotinama miliona i da opet nešto izgradi nelegalno. Kolega je komentarisao da li je zvanično imao para da izgradi one kuće i ogradi i uredi imanje, a ne da li je legalno ili nelegalno gradio....
    Pričamo li o suštini ili o formi? Ne možeš skakati sa jednog na drugo kako ti odgovara.

    Ako pričamo o formi onda mu je brat sagradio kuću i poklonio mu je. Ali onda i država samo vrši svoju dužnost prema slučajnom građaninu Đukanoviću.

    Ako pričamo o suštini onda je on nelegalno sagradio kuću, a država ga targetira.

    Ali ne možeš birati jedno iz jedne a drugo iz druge priče, kako ti se svidi.

  15. #2664
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Šta napriča to, znaš li? Nelegalna gradnja i nepoznato porijeklo novca su dvije različite stvari. Ako neko treba da bude predmet kaznene politike pravnog sistema, valjda je bitno za koje se djelo goni. Ako misliš da Milo može da se goni zbog para za koje ne može da dokaže porijeklo tako što će da se ruše objekti za koje nema dozvolu, onda je potpuno razumljivo ovo tvoje buncanje o formi i suštini. Volio bih da mu pola krivičnog zakonika prođe kroz dupe, ali to nema ama baš nikakve veze sa činjenicom da je kolega komentarisao odakle Milu pare za kuće po imanju kad mu primanja nisu bila dovoljno visoka da ih izgradi. Uopšte me ne zanima kojim će redosljedom da ga krivično gone, samo da se to radi na način koji može da ima rezultate.

    Pričamo o današnjoj đeci kako su funkcionalno nepismena, a odrasli imaju žestokih problema sa čitanjem.
    Last edited by NHM; 05-04-23 at 21:27.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  17. #2665
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post

    Pričamo o današnjoj đeci kako su funkcionalno nepismena, a odrasli imaju žestokih problema sa čitanjem.
    Ne, pricamo o nakaradnim vrijednostima sistema dje mi sad polemisemo je li kuca nelegalno izgradjena ili je izgradjena prljavim novcem. Sustina je da je glupa prica jer pricamo o nekom ko je odavno trebao da bude iza resetaka, kad se vec nije nasao neko da ga 'oladi'.

  18. #2666
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Super, onda to kažete odmah, složimo se i završimo priču. Nemojte raščlanjivat priču i onda naopako tumačit raščlanjene djelove.

    P.S. Pošto, izgleda, nekima i nije baš jasno šta mislim oko mogućeg rušenja kuće mu - mnogo sam tužan.
    Last edited by NHM; 05-04-23 at 21:39.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #2667
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,001
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    566
    Thanked in
    366 Posts

    Default

    Srusite mu kucu i uhapsite ga zajedno sa cijelom familijom i svim drugovima, necete pogrijesiti.

  20. #2668
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Eto..
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #2669
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Pretpostavljam da nema objekata bez dozvole u NK bez njegova. Cim za dvije godine ne arusise ni jednu nelegalnu.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  22. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  23. #2670
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Ono što sam se iznenadio u priči sa njim je da se ozbiljno sprema izgradnja aerodroma Trebinje, investitori čekaju sa spremnih 200 mil € Priča postoji već neko vrijeme, mislio sam da je klasična politička navlakuša, ali eto...


    TT
    Da nema opstrukcija Trebinje bi vec prije par godina imalo gotov aerodrom - istina ne za namjene koje se predstavljaju narodu. *bg, imaju srece da Drašković iz godine u godinu ulaze ogromne sume novca u Trebinje (naravno radi svog interesa ali ima benefita i za gradjane).

    Ne znam sta ti je cudno oko te price da budem iskren. Trebinje je par svjetlosnih godina ispred velikog broja gradova u CG ma koliko to nama smijesno zvucalo.

  24. #2671
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Oce Milu da sruse neku nelegalnu susaru za meso i drvarnik : D
    Au, nagrdise ga : D
    Nece se oporavit od ovoga, ja mislim da ga nocas nece zaspivat

    ahahah, a on i ne zna da ono tamo postoji ahahayayaya
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  25. #2672
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Vrhunska Branova kolumna

    Šta će biti s kućom? https://www.vijesti.me/kolumne/65112...e-biti-s-kucom

    Code:
     
    Brano Mandić
    Šta će biti s kućom?
    
    
    Obračun sa privatnim licem Milom Đukanovićem vrlo je dosadan patološki okvir u kome može da učestvuje samo neko sa tankim živcima. Mi koji ljepše trošimo dane novostečene slobode držimo se one Orvelove: "Osveta je čin koji želite da izvršite kad ste nemoćni i zato što ste nemoćni: čim je osjećaj nemoći uklonjen, i sama ta želja iščezava".
    
    Ako nam već nije do osvete, ne brinite, još kako nam je do reforme sistema vrijednosti, do nove političke svijesti koja će ovu državu povesti putem pravde. Đukanović je radio i gradio ispod žita, isplaćivao penzije od šverca cigareta i vodio paralelne poslove preko svojih tajkunskih mreža koje uviru na Djevičanskim ostrvima. Znamo to. Snimane su koverte, objavljeni su mnogi formulari, sve je građanima jasno i zbog toga su ga konačno kaznili na izborima. Ali dekonstrukcija Đukanovićevog sistema privatnog vladanja je politički proces, i to vrlo pedav, a ne može biti puko pravno nadjebavanje između tri advokata i dva ministra.
    
    Rušenje kuće Mila Đukanovića ma koliko ona bila sagrađana bez dozvole visoko je politički čin, baš kao što je ostanak crkve na Rumiji politički čin, ma koliko ona tamo postavljena mimo svakog prava. Stoga cinizam odlazećeg premijera Dritana Abazovića koji veli da se nalog za rušenje slučajno zalomio dva dana nakon izbora, samo govori koliko je taj čovjek izgubio obzire prema realnosti u kojoj mu se partija davi. A da se ne bi sasvim udavila, rušenje kuće Đukanovića se gromko najavljuje sa partijskog FB naloga, dok je ministarstvo da oprostite tagovano.
    
    Način na koji će se jedan sistem obračunati sa kriminalom na kome je nastao mora biti besprekoran, inače će se načiniti veća šteta. Aljkava pijačna rasprava koju slutim oko toga ko ima dozvolu, ko je prijavio legalizaciju objekta i čija je đedovina, sve to što ćemo ovih dana morati da pratimo kroz izborni intermezzo, svakako ide na dušu ministarstvu, pardon umirućoj partiji URA koja zavisi od dopaminskih vizija svojeg malog šefa.
    
    Upravo FB kampanjom kojom su krenuli, gazeći osnove modele komunikacije države sa građanima, ovi diletantni zapravo su pravdu opet privatizovali, sveli je na mjeru odmazde koja valjda nekog treba da fascinira ili zastraši. Istinskog prosvjetljenja u graji koja se sprema ne može biti, kao ni političke homogenizacije društva kome se rušenje nečije kuće, pa makar i Đukanovićeve pretvara u predizborni spot.
    
    Taj spot je mogao da bude snažna poruka, ali ovako, šibicarskim tajmingom i načinom partijske kampanje, ostaće šupalj sa svake strane i s pravom izazvati smijeh svakog ko zna koliko je kuća u ovoj zemlji sagrađano bez dozvole.Đukanovićev sistem vrijednosti treba srušiti, kuće su manje važne. Stvar se mogla pokrenuti van izbornog procesa i sa više dostojanstva, sve je moglo biti manje napeto, da se jednom malom lideru bez glasača nije tako jako žurilo.
    
    normalizuj.me
    Sent from my MAR-AL00 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to the Genius For This Useful Post:


  27. #2673
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Može li država da se potpiše,ili ipak ima neko ime i prezime koje stoji na taj aranžman?
    Kako se lako koristi riječ 'država'

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Sad i ti malo banalizuje
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  28. #2674
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ne znam zasto vas zanima prica o Milovoj kuci, stvarno. Neka ruse ili ne ruse...zasto vas to zanima? Ne morate da se upecate na svaku vijest koja vam se plasira i da zauzimate stav kao da je vazna tema u pitanju. Nego, da ste to znali, ne biste se pecali ni 2020. na pricu o Zakonu o slobodi vjeroispovjesti. I tad vas je imovina kriminalaca zanimala vise nego licni problemi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  29. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  30. #2675
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/prvostepena...a-pola-godine/

    Sinoc na ringišpil primijetih 3,4 djecje celave glave ko.skinhedsi no da se ne ogrijesim mozda su i bolesni od necega

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 107 of 442 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117157207 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •