Page 194 of 442 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197198204244294 ... LastLast
Results 4,826 to 4,850 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #4826
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,838
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Krivi su ukrajinci rusi i sezonski radnici.....
    kao sto kaze gore kolega ne rade svi salter da radi 15 saltera za sve brzo bi se zavrsavalo, a digitalizacija
    e da i taktički pristupanje posle 14h ides da vadis dokumenta jer svi nagrnu rusi sezonci turci ujutru da oposle

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  2. #4827
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    A i ne primaju elektronske uplate, što mi je nelogicno. Nego moraš virman da doneseš...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  4. #4828
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Takođe ne primaju ni dokumenta ištampana sa onih elektronskih servisa koji postoje, poput lista nepokretnosti sa eKatastra.

    Mada razumijem to... kako napajati ovu ultra efikasnu birokratsku mašineriju bez 3 eura administrativne takse?

  5. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  6. #4829
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,838
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Takođe ne primaju ni dokumenta ištampana sa onih elektronskih servisa koji postoje, poput lista nepokretnosti sa eKatastra.

    Mada razumijem to... kako napajati ovu ultra efikasnu birokratsku mašineriju bez 3 eura administrativne takse?
    brate pecat je 5 eura , mora drzavi dio novca da podje mora list da ima pecat iako je identican

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. #4830
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    A ono jes', ne može se bez pečata nikako. No bi više para uzeli kad bi raja više rabotala, a manje 'vatala zjale po raznoraznim redovima, al' 'ajde sad.

  8. #4831
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Može sistem da se prokrvi samo ljudi koji ga vide nemaju želju za tim.

    Kod privatnika od 100 zaposlenih kada nešto ne radi, sastaneš se sa njima i trudiš se da nađete rješenje koje će biti efikasno i dobro.

    Kod državnih poslova, kada nešto ne radi, zaposle još dvije da radi koji naprave problem ostalima pa zaposle još troje da rešavaju probleme koje su napravili ovo dvoje..

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #4832
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,474
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    DF prestaje da postoji: NSD i DNP će bez PzP-a na izbore

    U okviru koalicije Demokratski front na parlamentarnim izborima 11. juna nastupiće Nova srpska demokratija i Demokratska narodna partija, dok na listi neće biti Pokreta za promjene, saznaju "Vijesti".
    Prema informacijama iz DF-a, taj savez će sjutra prestati da postoji, što će njegovi dosadašnji lideri saopštiti na sjutrašnjoj konferenciji za medije.

    NSD, DNP i PzP su nastupali zajedno na izborima od 2012. godine.

    Pokret za promjene najavio je ranije danas da će se u nedjelju, u podne, održati pres konferencija u Skupštini i da će na njoj govoriti lideri DF-a Andrija Mandić, Nebojša Medojević i Milan Knežević. Naveli su da je tema pres konferencija - modaliteti izlaska na izbore.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zp-a-na-izbore

    SMRT FAŠIZMU!

  10. #4833
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/65...i-dobra-poruka
    "Znate da sam čin zvaničnog polaganja zakletve predsjednika treba da bude ispred poslanika u Skupštini Crne Gore i upravo će tako ovoga puta i da bude, čime smatram da šaljemo dobru demokratsku poruku i da je upravo to bio jedini razlog zbog čega se i sam čin inauguracije odvija u Skupštini Crne Gore."
    Kako slaga da ne trepne.

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. The Following User Says Thank You to Raulio For This Useful Post:


  12. #4834
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,838
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Aj da vidimo Medo koliko.ce.glasova.da pokupi ???

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  13. #4835
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,838
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/niksicanin-...eke-gracanice/

    E ovo je pravi primjer kakav treba biti gradjanin! i naravno opet sluzbe zatajile sto je nista novo

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  15. #4836
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    https://www.politika.rs/scc/clanak/5...ndar-jovanovic

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #4837
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,406
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    https://www.vijesti.me/tv/emisije/65...i-dobra-poruka
    "Znate da sam čin zvaničnog polaganja zakletve predsjednika treba da bude ispred poslanika u Skupštini Crne Gore i upravo će tako ovoga puta i da bude, čime smatram da šaljemo dobru demokratsku poruku i da je upravo to bio jedini razlog zbog čega se i sam čin inauguracije odvija u Skupštini Crne Gore."
    Kako slaga da ne trepne.

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    To je prvo političko "umijeće" koje su on i drugar mu primijenili čim su se pojavili na političkoj sceni. A to im je umijeće valjalo i u struci prije politike.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  18. #4838
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,237
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    DF prestaje da postoji: NSD i DNP će bez PzP-a na izbore

    U okviru koalicije Demokratski front na parlamentarnim izborima 11. juna nastupiće Nova srpska demokratija i Demokratska narodna partija, dok na listi neće biti Pokreta za promjene, saznaju "Vijesti".
    Prema informacijama iz DF-a, taj savez će sjutra prestati da postoji, što će njegovi dosadašnji lideri saopštiti na sjutrašnjoj konferenciji za medije.

    NSD, DNP i PzP su nastupali zajedno na izborima od 2012. godine.

    Pokret za promjene najavio je ranije danas da će se u nedjelju, u podne, održati pres konferencija u Skupštini i da će na njoj govoriti lideri DF-a Andrija Mandić, Nebojša Medojević i Milan Knežević. Naveli su da je tema pres konferencija - modaliteti izlaska na izbore.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zp-a-na-izbore

    I Dajko se zali zbog ovoga. On ako se ne prisljamci nekome, bice na nivou statisticke greske kad budu izbori.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #4839
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Kako to pzp out, a srpsko-crnogorsko pomirenje na osnovu kojeg je i osnovan df?

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #4840
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Ne treba nam više pomirenje,pomirili su nas milo i manda prije 2 mjeseca


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following 8 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  22. #4841
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,237
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Bice da je falilo para, pa nervoza. Usmjerili su donatori to nedje drugo. DPS, SDP su se raspali, sad i ovi. Bice da nije zbog para.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. #4842
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,237
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    I? Sta je tu problem osim cinjenice da imamo i previse salterskih radnika a ne premalo?

    Sve te i tome slicne stvari se mogu digitalizovati za 5-6 mjeseci bez ikakvih problema... Naravno da ce uvijek postojati dio gradjana koji ce sve da obavljaju face2face ali to je i nebitno jer ce veliki broj biti u mogucnosti da i najmanju stvar rijesi preko e-servisa...
    Ah cekaj... Mogu da objasnim sta je problem... Problem je sto bi onda imali manje radnih mjesta za politicki podobne, te samim tim i manje glasova od njihovih porodica i tako u krug.

    Zivimo u 21. vijeku, za relativno malu sumu novca bi mogli digitalizovati skoro pa sve jer smo mizerno mala populacija ali ne, ne, mi jednostavno NE ZELIMO da idemo u tom pravcu...

    ---

    Dok god se mi budemo vodili logikom "ah u teoriji je to fino ali praksa je drugo" imati cemo probleme koje imamo. Sve je rjesivo, sta vise imamo i kadar unutar same drzave koji to moze rijesiti ali jednostavno nadlezni namjerno biraju opciju da se problemi ne srede...
    Ja ne znam cime se ti bavis, ali poslije oveo izjave da se sve moze digitalizovat za 5-6 mjeseci, vidim da blage veze nemas o informacionim sistemima. Ako nista drugo, treba da znas da je informacioni sistem mupa jedan od najvecih ako ne i najveci u CG.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. #4843
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ja ne znam cime se ti bavis, ali poslije oveo izjave da se sve moze digitalizovat za 5-6 mjeseci, vidim da blage veze nemas o informacionim sistemima. Ako nista drugo, treba da znas da je informacioni sistem mupa jedan od najvecih ako ne i najveci u CG.
    Posteno si me nasmijao, al' bas posteno. Pod digitalizacijom naravno nisam mislio da budemo na nivou Estonije (ovo cisto pominjem da ne bude nesporazuma).

    Nama je dobar dio sistema vec digitalizovan (a sto je jace i medjusobno povezan) samo sto birokratija, glupiranje i politika zaposljavanja ne dopustaju da se to adekvatno gura naprijed. Za pocetak samo kreni od price o uplatnicama na mnogim salterima (sto od saltera po opstinama pa do saltera po SUPovima...)...

    Toliko od mene a ako te zanima cime se bas bavim mozes slobodno da sibnes DM pa cu ti vrlo rado pojasniti ako te bas interesuje.

  25. #4844
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Takođe ne primaju ni dokumenta ištampana sa onih elektronskih servisa koji postoje, poput lista nepokretnosti sa eKatastra.

    Mada razumijem to... kako napajati ovu ultra efikasnu birokratsku mašineriju bez 3 eura administrativne takse?
    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    brate pecat je 5 eura , mora drzavi dio novca da podje mora list da ima pecat iako je identican

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    List nepokretnosti je javna isprava, i ima identičan pravni status kao, recimo, lična karta ili pasoš (pravna legitimacija nepokretnosti, čiju valjanost garantuje država). Iz tog razloga se u upravnom postupku može koristiti isključivo original ili valjana kopija originala.

    Još nisam vidio državu u svijet đe se ne plaća, i još nisam vidio državu đe košta manje nego kod nas.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  26. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  27. #4845
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ako nista drugo, treba da znas da je informacioni sistem mupa jedan od najvecih ako ne i najveci u CG.

    E super, samo da instaliram još Windows 95 i najjači smo
    Last edited by SpellStealer; 14-05-23 at 01:48.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  28. The Following User Says Thank You to SpellStealer For This Useful Post:


  29. #4846
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,838
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    http://www.dokumenta.me/
    zahtjeva za izdavanje izvoda iz registra rođenih, uvjerenja iz registra crnogorskih državljana i uvjerenja iz registra prebivališta
    sve ostalo ide licno pretpostavljam i u njemacku i kod nas da je ista procedura.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  30. #4847
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    2,120
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Kad pomenuste Limenku, bio sam samo jednom tamo, vozio druga iako smo obojica iz NK, on je na papiru stranac, a valjda svi stranci u CG moraju u Limenku za dokumenta (iako odje od malih nogu, otac mu Crnogorac iz Banjana, i dalje ga yebu za državljanstvo) da vadi novu vozačku, jer izgubio staru, procedura ne poželjet neprijatelju, ali uglavnom čekali tamo 4 sata samo da preda dokumenta (ne znam treba li spominjati da mu je falio neki papair ), zakleo sam se nikad više tamo, čak i kad prodjem autom pored jeza me prodje
    Forever young, i want to be forever young

  31. #4848
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,237
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  32. #4849
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    List nepokretnosti je javna isprava, i ima identičan pravni status kao, recimo, lična karta ili pasoš (pravna legitimacija nepokretnosti, čiju valjanost garantuje država). Iz tog razloga se u upravnom postupku može koristiti isključivo original ili valjana kopija originala.

    Još nisam vidio državu u svijet đe se ne plaća, i još nisam vidio državu đe košta manje nego kod nas.
    Jasno - valjana kopija originala. Igrom slučaja je često potrebna kopija lične karte, ili lična karta na uvid, pa je oni kopiraju. Valjanost iste utvrde očima, i isto to mogu uraditi i za list nepokretnosti, s obzirom da su u pitanju javno dostupni podaci.

    Nije mi jasna uloga elektronoskog servisa ako taj dokument ne služi ničemu.

    Dodatno, u pitanju je druga institucija iste države, iste Vlade. Treba da izgubiš mjesec dana da promijeniš bilo kakav podatak o sebi u bazi, zato što institucije nemaju mogućnost komunikacije između sebe. Pretpostavljam da je trenutno tako uređeno zakonom, pa ne mogu drugačije, ali u 21-om vijeku da je moja uloga da budem kurir umjesto da oni jedni drugima s dva klika dostavljaju dokumenta kada ja podnesem bilo kakav zahtjev... Ne razumijem.

    I slažem se, slažem se i sa tobom i sa NetworkMaster-om, isto je u većini država na svijetu. Ono što je različito je efikasnost procesa, ali da ne tražim dlaku u jajetu.
    Svakako, ja ću i dalje da tvrdim da je u pitanju bacanje para i vremena svih uključenih. Nevjerovatno, ali jedna Estonija je prva shvatila to.

  33. #4850
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ako nista drugo, treba da znas da je informacioni sistem mupa jedan od najvecih ako ne i najveci u CG.
    Jes, ali i taj takav IS je tek digitalizovana kartoteka. Ništa više. U istom tom MUP-u dopis se štampa u tri primjerka, zavode ga tete u pisarnici, i putuje do primaoca dva dana kroz istu zgradu.

    Pored tromog zakonodavstva, ubijeđen sam da je dio otpora digitalizaciji komunikacije unutar i između organa uprave vrlo racionalne prirode, iz perspektive rukovodnog kadra - dok je dopisa, kopija, pisarnica, djelovodnika i upisnika, zadržava se jedan nivo kontrole nad procesima koji nestaje momentom uvođenja elektronskih komunikacija, digitalnih potpisa i sertifikata.

    Postaje nemoguće da se "nije prošao faks", da se dopis volšebno našao na dnu hrpe, baš kad je jedini ovlašćen da ga potpiše krenuo na službeni put, i tome slično...

  34. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


Page 194 of 442 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197198204244294 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •