Page 172 of 442 FirstFirst ... 72122162168169170171172173174175176182222272 ... LastLast
Results 4,276 to 4,300 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #4276
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    2,660
    Thanks Thanks Received 
    2,525
    Thanked in
    1,430 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni nije jasno nazivanje ovog klinca monstrumom. On nije sam od sebe postao monstrum vec smo ga mi ucinili takvim. Svi mi. Ako je odgovornost svih nas onda rijec monstrum nije opcija. To izuzeće od odgovornosti je odlika ljudi koji ne percipiraju sebe kao dio ove realnosti. Mi biramo politicke elite. I ko ne bira kriv je jer nije birao. I ko misli da je birao neke druge elite kriv je jer je moga da vise ucini. Svi smo krivi makar za ono sto nismo ucinili, a mogli smo. I mi ovdje i oni u NY sto zive. Jesmo li svi mi prihvatili ovaj civilizacijski pad i ucestvovali u njemu ili eto samo roditelji? I vele jos monstrum jer tu njihove krivice nema?

    Meni cemo mi biti najinteresantniji u svemu. Ta glad za ovim zlocinima i upiranjem pratom. ima jedna prica iz perioda osvajanja Troje. Kad je Troja osvojena ispred zidina Kosovo. Masakr. Prepolovljena i obezglavljena tijela. Pokidani udovi na sve strane. Krv zemlju u blato pretvorila. Grcki vojnik pokriva rukama oci da ne vidi strahote. Hoda i spotice se. U jednom trenutku mice ruke sa ociju i kaze: “evo oci moje, ne izdrzaste, nagledajte se ove ljepote.”

    I kad se nagledaju kazu jos monstrum. Al ok idemo dalje.


    Sent आत्मनः
    ne mlati

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  3. #4277
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,695
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Ima i odraslih koji se nekim sociopatama dive na javnoj sceni i takav model prenose na djecu.
    Upravo ova djeca što počinioca svega nazivaju kraljem itd jesu za brigu kao odraz takvog društva što su im ovo "kraljevi" i uzor.
    Kompletno poremećen sistem vrijednosti.
    No pasaran!

  4. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  5. #4278
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Između ostalog i manje uplitanje države u socioekonomske prilike pojedinca.
    Više slobodnog tržišta, manje cenzure, medijski pičvajz.
    Ima i neka sprega sa ljevicom tu, ali mi izmiče.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Nisam ni ja ljubitelj "objašnjavanja", ne možemo se zavuć u mozak ničiji, ali logika tu stupa na dužnost, da se nije desilo "nešto", ne bi se desilo "nešto drugo", da je zakon strožiji, da je otac držao pištolj neđe drugo, da je bio omiljeni drug...desilo se, treba pouku izvuć i nešto naučit. Ne bih se složio da se psihopata rađa, osim ako ne misliš na neke karakteristike mozga specifične za psihopate, psihopata može cijeli život provest mirno i lijepo. Nego to je of topik, isto kao i ovi "ubit, zaklat" komentari, mišljenja "ja bih to na kamenolom", prisjećanja "eeee, a mi smo ka đeca..." Ja se ne sjećam što sam jeo juče
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  6. #4279
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2023]

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    ne mlati

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Ja sam mislio da smo ja i ti drugari

    Moraš da razumiješ koncepte kolektivne svijesti i kolektivne odgovornosti. Postoji odgovornost svih nas i za one tinejdzere u USA i u BG. Mi kreiramo traznju za proizvodima pocev od tiktoka, instagrama, fejsbuka itd. Nema ja koristim to u kreativne svrhe jer traznja za necim je kreirana i to “nesto” nas unistava tj. unistavamo sami sebe stavljajuci pod lupu i popularišući sve ono sto znamo da je dugorocno stetno. Sebe izuzeti iz ove matrice kolektivne odgovornosti na nivou porodice, skupstine stanara, uprave grada, drzave…svemira je jako kratkovido i nezrelo. Ovo sve naporedo sa onim da politicke elite primarno kreiraju svijest drustva. Koliko razumijes ovo sto pricam zavisi i od toga koliko si i sam pod uticajem novokreiranih vrijednosti koje su i dovele do maltretiranja “monstruma”. Nije strašno i ako ne razumijes jer ovdje smo da razgovaramo i iznosimo svoje misljenje.


    Sent आत्मनः
    Last edited by Caesar; 03-05-23 at 19:26.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  8. #4280
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    800
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Bravo Dritane

    Nit oro, nit kopo 30.000€ Milovom kumu mjesečno po jednom trajektu.


    Love, peace and respect.

  9. #4281
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Super, već par mjeseci ban famelja centa uzela nije.

    Trajekti stizu ubrzo, imaće ukupni kapacitet skoro 100% veći od banovih tj imaće preko 300 mjesta.

    Ban je imao oko 160 mjesta u totalu svih trajekata.

    Vrijedi sačekati za takvo nešto, plus sav prihod državi ide, a najbitnije Banu 0 eura.
    Najbitnije je da Ban sada sjedi i uzima 365.000 godišnje.

    Baš dobra strategija...

    Vjerovatno će do ljeta uzeti još jedan pa će to izaći na preko 700.000 godišnje.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 03-05-23 at 19:35.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  11. #4282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default



    Još Abazović koji $edi sa Petrosom Statisom, haos šta rade (nevezano za to jesu li dobre ili loše odluke) već koji su to diletanti koji vole da se prospu čim im se ukaže prilika.
    Last edited by BiTrAtE; 03-05-23 at 19:37.
    War. War never changes.

  12. #4283
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja sam mislio da smo ja i ti drugari

    Moraš da razumiješ koncepte kolektivne svijesti i kolektivne odgovornosti. Postoji odgovornost svih nas i za one tinejdzere u USA i u BG. Mi kreiramo traznju za proizvodima pocev od tiktoka, instagrama, fejsbuka itd. Nema ja koristim to u kreativne svrhe jer traznja za necim je kreirana i to “nesto” nas unistava tj. unistavamo sami sebe stavljajuci pod lupu i popularišući sve ono sto znamo da je dugorocno stetno. Sebe izuzeti iz ove matrice kolektivne odgovornosti na nivou porodice, skupstine stanara, uprave grada, drzave…svemira je jako kratkovido i nezrelo. Ovo sve naporedo sa onim da politicke elite primarno kreiraju svijest drustva. Koliko razumijes ovo sto pricam zavisi i od toga koliko si i sam pod uticajem novokreiranih vrijednosti koje su i dovele do maltretiranja “monstruma”. Nije strašno i ako ne razumijes jer ovdje smo da razgovaramo i iznosimo svoje misljenje.


    Sent आत्मनः
    Ovo me podsjeti na jedan govor iz "Tvrđave", postovaću ga u Citate da ne idem of topik, jes da tu glavar narodni govori ali baš me podsjetilo...

    Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  13. #4284
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,424
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,193 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Najbitnije je da Ban sada sjedi i uzima 365.000 godišnje.

    Baš dobra strategija...

    Vjerovatno će do ljeta uzeti još jedan pa će to izaći na preko 700.000 godišnje.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Ipak nijesu milioni.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #4285
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,833
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    800
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post


    Još Abazović koji $edi sa Petrosom Statisom, haos šta rade (nevezano za to jesu li dobre ili loše odluke) već koji su to diletanti koji vole da se prospu čim im se ukaže prilika.
    HIT

    Love, peace and respect.

  15. #4286
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Jedno vrijeme sam radila na zamjeni profesorice koja je otišla na bolovanje, vjerujte ima djece koja su zlobna i svjesna tačno onoga što čime, znaju da je to loše, ali se prave nevini pred drugima - uglavnom 8,9 razred osnovne škole. Tačno se razlikuju od one djece koja nesvjesno urade nešto loše. Kad vidite te male pakosne umove jeza uhvati. Nisam bila toga svjesna dok nisam tu počela da radim.

    Ne želim da kometarišem ovaj slučaj još jer još ne znamo sve činjenice, no samo ovo za smanjene dobi za kriminalnu odgovornost, ja sam da tim stručnjaka procjeni da li je dijete bilo svjesno ili ne kad uradi zločin.

    Nadam se da će bar neki roditelji shvatiti koliko je bitno da dijete može da se povjeri, da iskreno kaže ako ga nešto muči. Bar jednom od roditelja.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  17. #4287
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mi nismo samo ekološka država no i zemlja čuda...nevjerovatni primjeri gadluka. Ovo što čini ova sprdnja od vlade je postalo jako iritantno i valjalo bi da se ovo završi što prije

  18. #4288
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Tipičan profil sociopate
    Moze, a ne mora biti. Moja pretpostavka je da su lika maltretirali i da je puk'o.

    Ovako sam i ja mogao da budem zrtva masakra jos 90-ih.

    Drug mi je pricao prije desetak godina kako je htio da pobije nekih 5-6 djecaka iz odjeljenja jer su ga maltretirali. Jos kaze da bi vjerovatno morao i mene iako mu nista nisam uradio, jer sam sjedio u prvoj klupi do vrata, a iza mene je bila prva zrtva. Jedini razlog sto se nista nije desilo je taj sto je zatekao nekoga kuci kad je otisao da uzme oruzje a mislio je da je kuca prazna. Srecom se to onda rijesilo uz pomoc roditelja.

    Tako da je samo pitanje dana i mjesta kad ce se ovako nesto desiti u Crnoj Gori. Svi preduslovi su ostvareni. Zahvaljujuci americkom senzacionalistickom izvjestavanju o skolskim masakrima, ideja istih je usadjena svima u glavu. Pored toga, stopa samoubistva nam je u samom vrhu u svijetu, vrsnjacko nasilje jedna od najcescih tema ovih dana, a ne zaostajemo ni po broju oruzja po glavi stanovnika. Bukvalno je jedno od najcescih krivicnih djela u Crnoj Gori nedozvoljeno drzanje oruzja i eksplozivnih materija. Tako da je dovoljan jedan potencijalni samoubica koji ce da pomisli da je dobra ideja da pobije sto vise ljudi prije nego sto se ubije, ili samo jedan djecak kojem nesto nije po volji a ima pristup oruzju.

    Ovo ce da se desi i kod nas. Nema mozda, ako itd. Desice se 100%.
    Last edited by VanjaTheMan; 03-05-23 at 20:45.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  20. #4289
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Isto mi nije jasan otac, doktor, intelektulac, da pored toliko sportova uči malog da puca sa 12 godina.

  21. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  22. #4290
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    djeca se smiju dok neko puca, je li realno ovo...

    https://www.blic.rs/vesti/beograd/uz...racaru/mkqn8n8
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  24. #4291
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Kao da su znali o čemu se radi.
    Nema potrebe za prećerivanjem, dovoljno je...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  25. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  26. #4292
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    kao da je iko znao i obratio paznju na ovo dijete.
    cijelo drustvo je zakazalo. kao sto ce da zakaze i na ove sokantne reakcije djece na drustvenim mrezama.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #4293
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    kao da je iko znao i obratio paznju na ovo dijete.
    cijelo drustvo je zakazalo. kao sto ce da zakaze i na ove sokantne reakcije djece na drustvenim mrezama.
    Zato se sad svi bavimo posledicama. Nikako uzrokom
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  28. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  29. #4294
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,695
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Moze, a ne mora biti. Moja pretpostavka je da su lika maltretirali i da je puk'o.

    Ovako sam i ja mogao da budem zrtva masakra jos 90-ih.

    Drug mi je pricao prije desetak godina kako je htio da pobije nekih 5-6 djecaka iz odjeljenja jer su ga maltretirali. Jos kaze da bi vjerovatno morao i mene iako mu nista nisam uradio, jer sam sjedio u prvoj klupi do vrata, a iza mene je bila prva zrtva. Jedini razlog sto se nista nije desilo je taj sto je zatekao nekoga kuci kad je otisao da uzme oruzje a mislio je da je kuca prazna. Srecom se to onda rijesilo uz pomoc roditelja.

    Tako da je samo pitanje dana i mjesta kad ce se ovako nesto desiti u Crnoj Gori. Svi preduslovi su ostvareni. Zahvaljujuci americkom senzacionalistickom izvjestavanju o skolskim masakrima, ideja istih je usadjena svima u glavu. Pored toga, stopa samoubistva nam je u samom vrhu u svijetu, vrsnjacko nasilje jedna od najcescih tema ovih dana, a ne zaostajemo ni po broju oruzja po glavi stanovnika. Bukvalno je jedno od najcescih krivicnih djela u Crnoj Gori nedozvoljeno drzanje oruzja i eksplozivnih materija. Tako da je dovoljan jedan potencijalni samoubica koji ce da pomisli da je dobra ideja da pobije sto vise ljudi prije nego sto se ubije, ili samo jedan djecak kojem nesto nije po volji a ima pristup oruzju.

    Ovo ce da se desi i kod nas. Nema mozda, ako itd. Desice se 100%.
    Kod nas i dalje postoji krvna osveta tako da bi kolektiv trebao da se zapita đe je zakucan.
    Evo ja ne znam kako strancu da prevedem što je krvna osveta a to kod nas postoji.I sad ono ključno a vezano za profil sociopate to se uočava daleko iza navedenih godina.
    Roditelj koji nije u stanju da vidi takve naznake što reče gore Buva sve je isplanirao hladnokrvno meni je realno nejasno da roditelj tog malog nije uvidio da ima problem.
    Ne zanima me ni ko je roditelj ni ko je dijete no ozbiljno je trebao isti da se zapita (roditelj) kad je pokazivao (dijete) znake koje je ignorisao (roditelj) a nije da to bude odjednom.
    Nema ko od nas u manjoj ili većoj mjeri nije prolazio razne torture u školi raznog oblika ali ovaj mali je bukvalno isplanirao jeziv zločin i hladne glave sve obavio.
    Mogu nekako da potpišem da mu je komunikacija iz cijele priče sa roditeljima bila gola nula.

    I da užasno me zabrinjava što vidim ove komentare vršnjaka da je kralj,car i to jer je sve ovo počinio jer kad to vidim pomislim da ja živim u paralelnom univerzumu.
    No pasaran!

  30. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  31. #4295
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Čitah i ja ove komentare djece sa tik-toka i insta, vidjeh po FB izbačali ljudi, koliko su ova današnja djeca otudjena od realnosti, misle da život ima Respawn, da je sve igra, užas koliko ima zlobe tu, uh.


    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni nije jasno nazivanje ovog klinca monstrumom. On nije sam od sebe postao monstrum vec smo ga mi ucinili takvim. Svi mi. Ako je odgovornost svih nas onda rijec monstrum nije opcija. To izuzeće od odgovornosti je odlika ljudi koji ne percipiraju sebe kao dio ove realnosti. Mi biramo politicke elite. I ko ne bira kriv je jer nije birao. I ko misli da je birao neke druge elite kriv je jer je moga da vise ucini. Svi smo krivi makar za ono sto nismo ucinili, a mogli smo. I mi ovdje i oni u NY sto zive. Jesmo li svi mi prihvatili ovaj civilizacijski pad i ucestvovali u njemu ili eto samo roditelji? I vele jos monstrum jer tu njihove krivice nema?

    Meni cemo mi biti najinteresantniji u svemu. Ta glad za ovim zlocinima i upiranjem pratom. ima jedna prica iz perioda osvajanja Troje. Kad je Troja osvojena ispred zidina Kosovo. Masakr. Prepolovljena i obezglavljena tijela. Pokidani udovi na sve strane. Krv zemlju u blato pretvorila. Grcki vojnik pokriva rukama oci da ne vidi strahote. Hoda i spotice se. U jednom trenutku mice ruke sa ociju i kaze: “evo oci moje, ne izdrzaste, nagledajte se ove ljepote.”

    I kad se nagledaju kazu jos monstrum. Al ok idemo dalje.


    Sent आत्मनः
    Dosta toga stoji, zakazalo je društvo u kompletu, sistem je sraanje, ali to ne može da opere ni malog ni nikog drugog ko počini ovako nešto, sasvim svjesno i hladnokrvno je ovo odradio.


    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Mali je monstrum, činjenično, a i po definiciji, eto, koju me kolega natjera da pogledam.
    - Zašto?
    - Zato što se psihopata rađa, a ne postaje.
    Ma koja količina rada sa ovim djetetom ne bi spriječila da nešto slično ne napravi u kasnijem životnom dobu.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk

    Ne slažem se sa ovom konstatacijom, nit vjerujem da ima neko naučno uporište, čuš da se psihopata radja, šta još dok je embrion nosi psihopatologiju u ćelijama?
    Ono što je jasno je da psihopate oblikuje prije svega familija, okolina, pa naposletku komplet društvo, što naravno malog ne abolira ni 1% za počinjene monstruoznosti.
    Last edited by technus; 03-05-23 at 21:21.
    Forever young, i want to be forever young

  32. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  33. #4296
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Moze, a ne mora biti. Moja pretpostavka je da su lika maltretirali i da je puk'o.

    Ovako sam i ja mogao da budem zrtva masakra jos 90-ih.

    Drug mi je pricao prije desetak godina kako je htio da pobije nekih 5-6 djecaka iz odjeljenja jer su ga maltretirali. Jos kaze da bi vjerovatno morao i mene iako mu nista nisam uradio, jer sam sjedio u prvoj klupi do vrata, a iza mene je bila prva zrtva. Jedini razlog sto se nista nije desilo je taj sto je zatekao nekoga kuci kad je otisao da uzme oruzje a mislio je da je kuca prazna. Srecom se to onda rijesilo uz pomoc roditelja.

    Tako da je samo pitanje dana i mjesta kad ce se ovako nesto desiti u Crnoj Gori. Svi preduslovi su ostvareni. Zahvaljujuci americkom senzacionalistickom izvjestavanju o skolskim masakrima, ideja istih je usadjena svima u glavu. Pored toga, stopa samoubistva nam je u samom vrhu u svijetu, vrsnjacko nasilje jedna od najcescih tema ovih dana, a ne zaostajemo ni po broju oruzja po glavi stanovnika. Bukvalno je jedno od najcescih krivicnih djela u Crnoj Gori nedozvoljeno drzanje oruzja i eksplozivnih materija. Tako da je dovoljan jedan potencijalni samoubica koji ce da pomisli da je dobra ideja da pobije sto vise ljudi prije nego sto se ubije, ili samo jedan djecak kojem nesto nije po volji a ima pristup oruzju.

    Ovo ce da se desi i kod nas. Nema mozda, ako itd. Desice se 100%.
    Nije za poređenje, ali znam neke aktere (u pitanju je jedna hotelska grupacija gdje sam radio) kada je jedan miran, povučen radnik (niko ga nije čuo da je povisio glas, a kamo li upadao u konfliktne situacije) poslije tri godine ,,pukao”, uzeo bejzbolsku palicu, uletio gdje je bio brifing menadžmenta i… bilo je faktura lobanje, razvaljenih vilica, slomljenih rebara,… no, to je, ipak, bio afekat. Ovo u Beogradu je akt intilegetne osobe koja je hladnikrvna i sve isplanirala. Uspio je u nekoliko minuta da pogodi 16 ljudi, u afektu čisto sumnjam da bi mogao da postigne toliku ,,efikasnost” (neprikladna je riječ, ali se ne mogu sjeti bolje). Poznavanje oružija ništa ne znači (da, mi smo u osnovnoj školi rastavljali i sastavljali M-48 u okviru ONO i DSZ), zapravo tolika količina hladnokrvnosti (bar iz onoga što se može pročitati u medijima) govori da je teško bilo ko mogao uočiti na šta je ovaj klinac spreman.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #4297
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Zato se sad svi bavimo posledicama. Nikako uzrokom
    uvijek se bavimo posledicama. jedno 3 dana. pa do nove nesrece.

    ali cujes pucnje i vrisku djece i ti se smijes.
    stvarno ne znam.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  35. The Following 3 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  36. #4298
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Iskreno se nadam da će Željko Mitrović i ekipa posle ovoga da prođu golgotu sa sve institucijama koje su ništa manji *****ri no pomenuti.
    Ali bješe li masakr prošle godine i kod nas, bješe li ikakve zvanične inicijative posle toga za BILO ŠTA kako bi se preventivno djelovalo da do takvih situacija ne dođe? Prve mjesec dana bješe populistička priča za povraćanje i ćao zdravo idemo dalje...
    Last edited by BiTrAtE; 03-05-23 at 21:26.
    War. War never changes.

  37. The Following 9 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  38. #4299
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,991
    Thanks Thanks Given 
    14,958
    Thanks Thanks Received 
    3,695
    Thanked in
    2,642 Posts

    Default

    Ma kod nas se sve gura pod tepih i ona čuvena što misli selo i da se kome što ne zamjeri.
    Ali kad treba kolektivno ono - što bi ovo, eto rulje da nagrne.
    I tu su svi u ulozi sudije.

    Ovo je tragedija u osnovi ali eto bitnija je posljedica a uzrok pod tepih vazda bilo.
    Last edited by Bluemoon; 03-05-23 at 21:30.
    No pasaran!

  39. #4300
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Bilo je inicijativa za zabranu emitovanja tih Pink programa (reality), mislim da je kod nas i implementirano da se nedje kasnije pušta, ali džaba kad je danas lako bar to zaobići, streaming, liste sa kanalima, kači se taj sadržaj i na YT i ostale društvene mreže.
    Mislim da je jedino rešenje rigidna zabrana uopšte snimanja tih sadržaja.
    I ne, nemoj da mi je ko reka' da te brainwashing splačine nemaju veze sa ovim danas, itekako imaju, ako ne sa tim malim, barem sa djecom koja su ga okruživala.
    Vidjeh danas snimak i ne vjerovah očima, da je raspali Kristijan Golubović, lik sa 15+ godina zatvora bio u nekoj školi, učionici, snimao nešto, sjedio u nastavničku stolicu, izjavljiva neke šatro krimi izreke, ono rrrrr, djeca oduševljena, nmg da vjerujem da je neko to dozvolio.
    Oa taj direktor treba krivično da odgovra radi toga
    Last edited by technus; 03-05-23 at 21:36.
    Forever young, i want to be forever young

  40. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


Page 172 of 442 FirstFirst ... 72122162168169170171172173174175176182222272 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •