Page 204 of 442 FirstFirst ... 104154194200201202203204205206207208214254304 ... LastLast
Results 5,076 to 5,100 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #5076
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Staviti u istu rečenicu a kamo li porediti nepomenika lomija i Mitropolita Amfilohija je ogavno a u najmanju ruku smiješno.

    Mitropolit Amfilohije je za 30 godina svog rada na prestolu Sv. Petra Cetinjskog duhovno preporodio i obnovio našu vjeru pravoslavnu i od jedne od najviše komunizmom okovane države u sfrj, u kojoj su se ubijani sveštenici i od crkvi pravili štale, uzdigao državu iz tog pepela i postigao sljedeće:
    -podigao broj pravoslavnog naroda na 72%+
    -sagradio i obnovio 650 Crkava i Manastira i sagradio 2 Hrama
    -zatekao 19 monaha i sveštenika u CG a iza sebe ostavio preko 800 monaštva i sveštenstva

    I tako dalje mogu do sjutra nabrajati. To što je on za 30 godina postigao ne mogu mnogi ni 1% pa da žive 10 života.

    Dalje, kakvo spinovanje oko toga čime voze Mitropolita Joanikija, veli voze ga u Escaladea kakva ogavna i bezočna laž i spin.
    Lično znam i vidio više desetina puta svojim očima, kada sam ide nedje sa vozačem voze ga u škodu superb, dok kad ide na službu nedje van CT ide zajedno sa sveštenstvom kombijem vito ili viano od 8 sjedišta.

    A i sve da ga voze u ferarija, to je kupljeno od narodnih priloga koji se daju Crkvi da radi sa time šta želi, i ne može se poredit sa tim kad političari uživaju na račun gradjana iz budžeta.

    A to da Crkva u CG ne plaća porez je laž.
    Crkva plaća porez na svu robu i na sve usluge. Crkva plaća sve poreze i doprinose za preko 1000 ljudi, Crkva u Crnoj Gori plaća porez na promet nepokretnosti. Svaki kamen, svako kilo cementa ili željeza, ugrađenih u podgorički ili barski hram ili bilo koju crkvu ili bilo šta drugo kupljeno bili su oporezovani uredno.
    PDV se ne plaća samo onda kada Zakon o PDV propisuje to oslobađanje.

    Kad se sve sabere, Crkva uplati državi Crnoj Gori za poreze više miliona eura godišnje po raznim osnovama.
    Preporodio je CG mora se priznati, mnogo smo duhovno napredovali od vremena komunizma.

    Vidi se posebno po posljednjim dešavanjima.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #5077
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post



    Naučili smo da tebi treba vjerovati sve što napišeš.
    Inače puni tekstovi novina da nemaju duga. Neka nego su i na bijelu listu poreskih obveznika. Odakle ova dugovanja za doprinose, koja se jedan jedini put ne pominju od kad je osvježilo vile znaju.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ja-dva-miliona


    Isto tako ja za tebe kažem sad da plasiraš laži i netačne tekstove, moguće obmanjen ali tvoj problem.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...e-protiv-crkve

    Evo link teksta dje je Mitropolija jasno saopštila da su u pitanju laži i izmišljotine.
    A ja ću ipak radije da vjerujem Mitropoliji, nego miomiru m. mugosi zvanom metar kvadratni.
    Last edited by lucke91; 22-05-23 at 10:19.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  4. #5078
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Kakva kraljica




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. The Following 2 Users Say Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  6. #5079
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,758
    Thanks Thanks Given 
    2,655
    Thanks Thanks Received 
    2,523
    Thanked in
    1,428 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...lemenita-djela



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  8. #5080
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Isto tako ja za tebe kažem sad da plasiraš laži i netačne tekstove, moguće obmanjen ali tvoj problem.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...e-protiv-crkve

    Evo link teksta dje je Mitropolija jasno saopštila da su u pitanju laži i izmišljotine.
    A ja ću ipak radije da vjerujem Mitropoliji, nego miomiru m. mugosi zvanom metar kvadratni.
    Ali bukvalno tekst koji sam ostavio je 5 mjeseci nakon ovog kukanja MCP.
    Toliko o lazima i neprovjerenim informacijama.
    Mada razumijem te, ovo je iz perioda kad si bio za DPS i kad te nije tangiralo to oko MCP. A onda nevjerovatna promjena.
    Ko te ne zna skupo bi te platio.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #5081
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Direktore primijetio sam da slučajno ili namjerno izbjegavaš da MPC nazivaš punim imenom, to je možda moglo dok je đedo držao sve konce u rukama, s obzirom da su ga poslije smrti obrisali ka gumicom zamolio bih te da poštuješ ustrojstvo Srpske pravoslavne crkve i njen ustav.

  10. #5082
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ajde baljego mrš
    Viđi što nađoh na internetu u vezi sa virtuelnom diskusijom, ne zamjeri što je na ekavici.


    Ružne reči su samo reči. One su znak slabosti onoga ko te napada. One su proizvod neznanja, neinformisanosti, nedostatka argumenata, odsustva kulture i nedostatka socijalne inteligencije.

  11. The Following 8 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  12. #5083
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nekima su samo glavu napunili, guzica im je zinula previse.

  13. #5084
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @hercules

    Ne znam ko puni guze vama dvojici ali neki Zeko komita sigurno jeste, a još ako je iz Birolijeve loze , eto veselja
    Branis crkvu, a vas je svetac joanikije lipovac bio vrlo usluzan i snishodljiv prema tom biroliju kako i dolikuje vasem odnosu prema jacem kroz istoriju. To su kamere zabiljezile, eto veselja

  14. #5085
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    Sve ok, nisam ni ja za izdavanje novca za vjerske škole, mada svakako vjerske zajednice moraju dobit' neki novac iz budžeta na ovaj ili onaj način, jer i njihovi članovi/vjernici pune isti taj budžet.
    Samo nemojmo bit' licemjerni, pa vriskat kad se daje MPC, a ćutat' ka' zaliveni kad se daje drugim vjerskim zajednicama.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #5086
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Sve ok, nisam ni ja za izdavanje novca za vjerske škole, mada svakako vjerske zajednice moraju dobit' neki novac iz budžeta na ovaj ili onaj način, jer i njihovi članovi/vjernici pune isti taj budžet.
    Samo nemojmo bit' licemjerni, pa vriskat kad se daje MPC, a ćutat' ka' zaliveni kad se daje drugim vjerskim zajednicama.
    Svaka vjerska zaejdnica je ista, samo gledaju da se napune para.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  17. #5087
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,689
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Sve ok, nisam ni ja za izdavanje novca za vjerske škole, mada svakako vjerske zajednice moraju dobit' neki novac iz budžeta na ovaj ili onaj način, jer i njihovi članovi/vjernici pune isti taj budžet.
    Samo nemojmo bit' licemjerni, pa vriskat kad se daje MPC, a ćutat' ka' zaliveni kad se daje drugim vjerskim zajednicama.
    Nijedna vjerska zajednica ne mora dobijati novac iz budzeta.
    Isto kao što Voli ne dobija novac iz budžeta iako njegovi kupci pune taj budžet.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  18. #5088
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Poredjenje za anale, nemam šta drugo dodati
    Forever young, i want to be forever young

  19. #5089
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Veli hodza samo uplatite na blagajnu 65 eura i vjencacu vas serijatski, nema ono sa srecom, masallah, u zdravlje itd no 65e na blagajnu i zavrsicu vam ja to za 10 minuta a do prosle godine je bilo 50e, bice inflacija utice na vjeru
    A da stvar bude jaca jedan kaze moze (svjedok) kum biti druge vjere, ovaj drugi veli ne moze, ali 65 eura na blagajnu.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. #5090
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/657609?utm_..._share_counter

    Intervju iz sekcije Kultura, sekcije koja poslovicno skoro da i nema komentara za razliku od politike i crne hronike


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #5091
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    1,010
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Inace si poznat kao veoma objektivan, strpljiv forumas...
    Ovo da sam ja navikao da se vrsi nuzda po MPC je tvoja fikcija, i ono kako bi ti volio da to izgleda ocigledno. Bez toga iduci put da te zamolim.
    Ti recimo se sprdas na racun CPC i postujes fotogrtafiju vladike BoVisa sa nekom djevojkom na trajekt, ali isto tako kad neko isproziva patrijarha jer se zenama obraca sa jadnice i bednice pozivas da se reaguje i zastiti neko. Ne vidis sumu od drveta bukvalno.
    Ta logika prolazi kod odredjenog dijela naroda. A ja nisam u tom dijelu.


    Ali jesam u onom dijeli koji spocitava Amfilohiju sve sto je izjavljivao na racun Crnogoraca. Tada ti vjerovatno nije smetalo sto nas je nazivao Djilasovim kopiladima, komunistickim nakotom i slicno. To je bio jezik pomirenja, no smo mi neskolovane budale pa ne razumijemu dubinu tih poruka bice.

    Komentar na koji se referenciras ne tangira nijednu crkvu konkretno, pa samim tim ni tebe kao vjernika MCP. Da je napisao MCP bio bi obrisan svakako.

    Mani me se magupisanja i slicnih fora.
    "Provlačenje" kroz istu ravan ovog Borisa i patrijarha da bi ih mi u podsvijesti registrovali kao dva ravnopravna crkvena velikodostojnika je zaludan posao.

    Patrijarh kao javna ličnost i glavni jerej SPC mora da vodi racuna sto govori i kako se ponasa I za to zaslužuje i vece kritike nego sto mu ti mozes dati.

    Boris o tim stvarima ne mora da briga,taman ko ni ja.

  22. #5092
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    Vidi, mogu da svarim političara, koji pokrade i narod i državu, jer im je to nekako u opisu posla. I mogu da shvatim ljude koji ih ne vole zbog toga, jer je nepravedno. Problem je što isti ti ljudi, koji ne vole tog političara, jednog svještenika, koji je "zakivao Dukljane na Vezirov most" , kleo ih da im otpada meso, dočekivao Arkana i krio ratne zločince po manastirima, slijepo prate. E to tek ne mogu da shvatim. I onda kad neko kaže na forumu da je Milo smrad, to je O.k, ali kad kažeš da je Risto smrad, onda je to bogohuljenje, vrijedjanje vjere i za dobijanje bana. Ka da je on direktno poslan od Boga, a ne običan čovjek koji je sijao mržnju. Od čega, obraza vam Joanikije vozi Escaladea, i onaj bosanski Maseratija? Pa je li gore da Joanikije vozi Escaladea ili da Lidija nosi Dior? Šta se tu više ne uklapa, recite mi.
    Nije popularno da se pljuje i po jednima i po drugima, jer moraš držari stranu i moraš pripadati nekom. A ja tvrdin da treba da se jebava majka i jednima i drugima, ali onda te niko neće i onda si ničiji.
    U pravoslavlju sveštenici su čuvari vjere, nastavljači apostolske rabote, nije ih Bog poslao. Obični su ljudi a vrijeđanje ovog ili onog sveštenika ne može bit vrijeđanje na vjerskoj osnovi, bogohuljenje (upravo bi suprotno, nazivanje vrijeđanja nekog sveštenika bogohuljenjem, bilo bogohuljenje), dok je "vrijeđanje vjere" pojam, tj. fraza koja nema stvarnog značenja, osim za ljude koji vjeruju da su nekoga uvrijedili i uživaju u tome, i neka, ne osuđujem. Meni je zanimljivije zašto se ističu stavovi da Crkva treba, valjda, da odbaci, poćera, od sebe grešnike, da bira vjernike, da pazi čije su pare darovane, i pored svoga, prije svega, duhovnog domena. A onda se pažnja skreće isključivo na sveštenstvo koje se vozi u skupljim automobilima, iako su to obična "od ovoga svijeta" dobra, i interesantan je i naumpada mi citat Čestertona "There is more simplicity in the man who eats caviar on impulse than in the man who eats Grape-Nuts on principle.", elem, možda bi gora taština bila voziti stara, jeftina, kola, i pokazivati svijetu svoju posvećenost zavjetu siromaštva (kao da su svi sveštenici maltene Mala braća), ili bi bar bila taština "druge vrste"... jer "Suditi o posedu prema onome što drugi ljudi misle o nama je uzaludno, ma kako na to gledali."
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  23. #5093
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Mitropolit Amfilohije je za 30 godina svog rada na prestolu Sv. Petra Cetinjskog duhovno preporodio i obnovio našu vjeru pravoslavnu i od jedne od najviše komunizmom okovane države u sfrj, u kojoj su se ubijani sveštenici i od crkvi pravili štale, uzdigao državu iz tog pepela i postigao sljedeće:
    -podigao broj pravoslavnog naroda na 72%+
    -sagradio i obnovio 650 Crkava i Manastira i sagradio 2 Hrama
    -zatekao 19 monaha i sveštenika u CG a iza sebe ostavio preko 800 monaštva i sveštenstva

    I tako dalje mogu do sjutra nabrajati. To što je on za 30 godina postigao ne mogu mnogi ni 1% pa da žive 10 života.
    Prvo i osnovno, nisi cak uspio ni da logicki povezes taj "uspjeh" sa Amfilohijem. Samo si konstatovao da je on zasluzan za ove stvari. A kao drugo, cak i da jeste, to nije nikakav uspjeh. Zasto bi u jednoj gradjanskoj drzavi bilo vazno koliki je broj pravoslavaca? Ionako je pravoslavlje, kao i sve druge vjeroispovjesti jedna obicna budalastina u koju vjeruju naivni, polupismeni ljudi. Da li bi bilo gore da su katolici ili protestanti? Ako da, zasto?

    Osim toga, zasto je uspjeh koliko je crkava i manastira sagradjeno? Kakvu korist prosjecan gradjanin ima od broja crkvi i manastira? Apsolutno nikakvu. Zar nisu skole, bolnice, putevi itd. malo vazniji od mjesta za okupljanje odraslih ljudi koji vjeruju u bajke? Jos je manja korist od broja monaha i svestenika. Sta, povecao je broj ljudi koji su toliko izbezumljeni da su odlucili da svoj zivot posvete bajkama? U tvojoj glavi to je neki veliki uspjeh. Zasto? Koja je drustvena korist od svih ovih stvari?
    Last edited by VanjaTheMan; 22-05-23 at 20:09.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. The Following 6 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  25. #5094
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Ali podigao je broj pravoslavnih na 72%.
    Kao da je on pravio đecu, šta sve ovdje neću pročitati.

    Mada možda je i istina, da nas svi oni gledaju taman kao pijune.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  27. #5095
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Promasili ste thread.... ako mozete o vjeri i crkvi na toj temi bili bi vam zahvalni.

  28. #5096
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,287
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Ako moze bez vjere i politike na cijelom forumu bili bismo svi srećniji

  29. The Following 7 Users Say Thank You to Ickorz For This Useful Post:


  30. #5097
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Da nije politike, ovaj forum bi bio pokojni ima par godina, nego ajde
    Forever young, i want to be forever young

  31. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  32. #5098
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Politika connecting people.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  33. #5099
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Da nije politike, ovaj forum bi bio pokojni ima par godina, nego ajde
    Ovo ti je ziva istina i uzas je

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  34. #5100
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,938
    Thanks Thanks Given 
    14,923
    Thanks Thanks Received 
    3,680
    Thanked in
    2,629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Da nije politike, ovaj forum bi bio pokojni ima par godina, nego ajde
    Pa zavirite malo u nauku ko vam brani.
    Zezam se tehnikuse no ova tema iz raznih medija se pretvorila u ko, šta, kome i kako.Goli primitivizam.
    Last edited by Bluemoon; 22-05-23 at 22:41.
    No pasaran!

Page 204 of 442 FirstFirst ... 104154194200201202203204205206207208214254304 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •